Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
29. júl 2009

dobre ranko,

baby ked sa vam narodilo babatko tak trvaly pobyt ste mu dali na slovensku ze?-pri vas nie?

ja viem tie moje otazky su niekedy ako z ineho sveta....

paula
29. júl 2009

ahoj Leni, vitej zpet! Jak se s Cristiankem mate a co vsechno uz umi?

Bea, no zalezi asi kde mas trvaly pobyt ty. Ja mam v Nemecku, tak jsem dala i diteti v Nemecku.

Co se tyce toho, co jsem nakousla vcera, tak jste to spatne pochopily. Ja rozumim slovensky dobre a nevadi me ani kdyz pisete "blbosti", pro kazdeho je blbost neco jineho ze a kazdy at si preskoci, co ho nezajima. Jen jste si docela dost prispevku vymenily jen mezi sebou Kata a Eva, o nejakem Gerti??? Myslela jsem, at proste vysvetlite i nam ostatnim strucne o co jde at se taky zasmejem, nebo at si to napisete v IP. Hlavne se prosim nikdo neurazejte! 😉 Holt jsou tu maminky, ktere nemaji moc casu a konikuji jen kdyz jim necha dite chvili klid a pak se jim to nechce cist. 😉
hlavne si to neberte osobne, ja jsem rada, ze jsou tu zase i nemaminky, to tema pekne ozivi a zacnous e rozebirat i jine veci, nez deti. 😉

honnig
29. júl 2009

Leni, napred nepribirala a ted ma 9000 g 🙂

iii
29. júl 2009

caves, tak navsteva je prec, byt vyzera ako bojisko a chladnicka uplne prazdna. na obed som si dala parky s horcicou 🙂

musim sa priznat, ze tiez som tym prispevkom velmi nerozumela, ale myslela som si, ze je to dane skor tym, ze som predtym citala velmi nepozorne....resp. sa musim priznat, ze niektore prispevky necitam vobec. ale jasne, pokial je to len nieco medzi vami, tak vsak nato je predsa ip.
s tym rozumenim a nerozumenim slovencine je to dost zvlastne - napriklad moji ceski spoluziaci v cechach mali obrovsky problem sa ucit zo slovenskych knih, opacne to takto ale nebolo. nechapem preco - snad preto, ze sa v cechach produkuje predsalen viac filmov a literatury a ze slovak sa stretne s cestinou castejsie ako cech so slovencinou? neviem.
ale hanku celkom chapem - rozumiet gramaticky nespravne pisanej slangovej slovencine moze byt oriesok... 😀

leni vitaj, no super ze sa vam dari.....

reni asi tak okolo roka a pol som nahlasovala do skolok. ale ajtak bolo vo vacsine z nich kriterium prijatia vek, prip. nabozenstvo, len v jednej to bol anmeldedatum.

neviem kto sa tu pytal na batu - ja osobne ten obchod neznasam, topanky su tam tvrde, skoro sa rozpadnu, maju taky zvlastny nudny design. u nas vlastne ani bata nie je. zato take timberlandy....hmmmmmm

pauli, super postreh ohladne potravinovych produktov pre deti......ja ale stale nejak naivne dufam, ze su akosi specialne kontrolovane a nemoze v nich byt viac farbiv a cukru ako je skodlive...no ktovie. ale vysvetli krpcovi, ze dostane vlocky v nudnom bielomodrom obale, a nie vlocky s farebnymi zvieratkami.

rpinguin
29. júl 2009

Ingi, pises v plurali, to treba nahlasit do viacerych skolok?

Bea, no ono, ked vybavujes potom SK RL, tak tam treba uviest SK adresu a tym padom ma aj tvoje dieta tu SK adresu, co ty. Tu tam mat potrebujes kvoli tym vybavovackam toho porodneho.

Mne oco vcera volal, ze potrebuje nejaky papier- zrejme to dostanem na Bürgeramte, ked pojdem menit adresu, ze byvame tu s Maxikom, aby nemuseli za nas platit smeti v Ziline 😀 Muz je ale nadalej nahlaseny v svojom bydlisku ako predtym.

yanni
29. júl 2009

No Paula, ked si mysli, ze ja mam more casu len preto, lebo nemam deti, tak sa mylis. Ja mam zial este menej casu k dispozicii ako mamicky s detmi. To si sice mysli vela ludi ale zdanie klame. Ja napr. Vstavam kazdy den (v sobotu este o hodinu skor) o 4:30, o 6:20 som v robote (byvam mimo, cize musim dochadzat vlakom alebo autom), domov pridem tak okolo 6 vecer. A ak si myslis, ze ja mam potom fajront a vyvalim sa na gauc tak sa mylis. Ja mam tiez Haushalt, varit, prat, zehlit atd. Vsetko to iste, co robis aj ty. Putzfrau nemam a ani nikoho ineho co by to za mna robil. Na nakup chodim tak raz za mesiac, lebo vecer pred zaverecou aj tak nic pekne nedostanem. Ovocie a zelenina v dobrom a jedlom stave nehrozi. To ked mam cas, tak radsej na trhu. NIekedy zehlim aj tyzden, kazdy den po troske, lebo na raz to stravis aj hodiny pri tom, ked to chces mam poriadne. Vikendy su tiez nie prave na vylihovanie, ja mam cez vikend nebenjob. Mnichov je drahy, ja sponzora nemam, vsetko musim utiahnut sama a ked si chcem nieco dopriat alebo na nieco väscie usporit tak sa musim obracat. Lekar alebo po uradoch nieco vybavit, to si musim zobrat bud volno alebo ak sa da ta neskoro poobede.Vies ja by som bola radsej doma s dietatom, mas cely den ked nieco potrebujes vybavit, nabalis decko do kocika alebo auta a die sa. Vim ze je to zataz, ked je nieco dolezite a maly(a) si zmysli prave vtedy trucovat, ale predsa je to ina situacia.Ja zial nemozem moju robotu cez obed dat spat a trebars hodinku pozehlit alebo uvarit. A tiez len tak odbehnut a vybavit nieco na urade cez den nemozem. Nie je to pekny zivot, ti poviem.Ked som bola aupair mala som 4 deti na krku vo veku 1-8 rokov. Moja gasstmutti rada vsetko zabudala, vati bol stale v robote tak som mala vsetko na starosti ja. Haushalt, varit, deti, terminy, skolske ulohy a tak. A stihala som sa este po veceroch aj ucit. Vsetko ma svoja za aj proti. Ale to ze ja mam deti a preto malo casu, ty nemas na starosti nic len chodit do roboty, to je riadny nezmysel.

No a k tym nasim blbostiam. Niekto sa ma pytal (musela by som listovat, kto to bol) ci zu mam nejakeho vo vyhlade. Tak som odpovedala, ze vlastne ani nie ale Evka zu nieco „vymysla“ 😉 No a tym sa tato tema nejak rozrudila.

No len tolko. Musim sa dalev venovat mojim Akten, lebo tu zase budem trcat do osmej 😢(((

yanni
29. júl 2009

Reni no to s tymi smetami ma aj moja mama kazdy rok. Ja som tiez este nahlasena na slovensku u rodicov. Ale v Bystrici stacilo to Anmeldung, ked sa niekde nastahujes alebo prestahujes a hlasis novu adresu. Tie ani nechceli preklad. Zobrali kopiu a zalozili do spisov. a mama dostala teraz niekedy vymer a bolo tam, ze len za tri osoby (no brat este studuje) aj ked su tam nahlasene styri a este aj suma kolko je zlava, cize fakticky kolko by normalne mali aj za mna platit. No je to na nervy, lebo to chcu kazdy rok. najskor robili caviky, ze je ten papier stary 5 rokov ale ked sa neprestahujem tak nemam co hlasit. No a vlani to uznali tak a staci im kazdy rok to iste anmeldung.

bodka7
29. júl 2009

caute zeny

@neurologia
my mame dva. teda ja a maly. jeden v de a druhy na slovaci. na slovaci mame len preto, ze to bolo treba kvoli prispevku pri narodeni dietata. inak by som ho tam nemala 😉

@iii
ingrid a ty si tehu?
taaaaaak to gratulujeeeeeeeem !!!
a ze nudny design 😀 😀 😀 tak to si vysihla, sa presne hodi
....inac, sak presyp tie bielomodre vlocky do tych zvieratkovych a hotovo 😉

@hani
skoro ako cristiano 😀

@pauli
takze co vieme?
...sa kotulat a plazit, sediet, teda sa uz sam posadit, vsetko mame brat a pchat do ust. robit bbbbbb pri jedle najlepsie.
dada a baba a haj 😀
strasne sa zacal v poslednej dobe jedovat, ked nie je po jeho 😕
ma dva zuby, neboji sa vody v bazene a ani zaboha nechce spat v postielke 😒

bodka7
29. júl 2009

@yanni
kde pracujes?

yanni
29. júl 2009

bodka: na sude

rpinguin
29. júl 2009

Kati a nechceli preklad? To by bolo fajn, ked stacilo Meldebescheinigung- teda kopia.

yanni
29. júl 2009

reni nie nechceli. mama mi vravela ze im stacilo ze tam vidia adresu.
pred rokmi som stale davala potvrdenie od zamestnavatela, a to som im prelozila ja, to im vraj stacilo. vobec to nemuselo byt uradne. No ak budu chciet preklad, nech sa vyhovori tvoj ocino na Bystricu 😀

evinkaaa
29. júl 2009

Reni - u mna to iste. Kazdy rok posielam mamine iba "meldebescheinigung" a to im tam staci. tiez im netrebalo preklad.

rpinguin
29. júl 2009

zienky diky,
co ste inac dnes podnikali? Verite, ze ja som dnes z domu päty nevytiahla? Do takej horucavy sa mi vobec nechcelo, Maxika som chudaka vypustila na zahradu a napustila mu bazenik, ale ani ten ho moc neocaril, stale chodil dovnutra ☹

yanni
29. júl 2009

joj ja by som na taky bazenik pristala. no ale mne by stacil a lavor pod stolom v kancli a pekne by som si mozila ,oje krasne nozicky 😀 😀 😀 😀

yanni
29. júl 2009

mocila

schatzilein
29. júl 2009

Caute, neviete, kolko promile alkoholu v krvi moze mat v krvi vodic, ked ho zastavi policajna hliadka? Este par hodin a stretnem sa s celou svojou rodinou po dlhych rokoch.

evinkaaa
29. júl 2009

Reni - taky bazenik by sa mne veeelmi paci. 😉 V takomto teple je najlepsie niekde sa osviezit a kupat sa.
Uz mame devät hodin a este stale je tak teplo ☹

evinkaaa
29. júl 2009

schatzilein, kukni sa tu, podla toho, co si vypila (vypijes)
http://www.gesundheitsportal-privat.de/Service/...

evinkaaa
29. júl 2009

sorry, este odpoved na tvoju otazku. mozes mat 0,5 promile v krvi

schatzilein
29. júl 2009

Ked je 0,5 promile alkoholu tou hranicou, moze si tatko sofer s nami vecer pripit vino. Diky.

evinkaaa
29. júl 2009

no hod si to do tej tabulky, co osm ti poslala a ono ti to vypocita 😉

yanni
29. júl 2009

no ked vypijes jedno pivo tak este sa zmestis do tej hranice.

schatzilein
29. júl 2009

Tak to si moze otec vypit aj mensi pohar vina, ak nevazi tolko, co taky vacsi pes 🙂
Oh, to je dnes pohoda s malym Maximilianom. Dnes sme malemu dali umele mlieko, lebo moje nestacilo na zasytenie a co sa potom prihodilo? Maly vecer nemal ziadne bolesti brucha, takze bol cely cas ticho! Dufam, ze to tak aj zostane....hlavne teraz, ked pride na navstevu rodina a kazdy bude mudrovat do vychovy maleho.

iii
30. júl 2009

katka nechapem, preco si zrazu v takej defenzive....nikto ti nenapisal, ze mas kopec casu, pretoze nemas deti. naozaj je to obdivuhodne, ze tolko pracujes. povodne slo o to, ze je to pre ostatnych strata casu, ked si precitaju pol stranky dialogov, a na konci zistia, ze ide o nieco uplne sukromne a ajtak sa nemozu zapojit. a je uz kazdeho vec, ako svoj cas vyuziva, ci pracuje, alebo sa venuje detom, alebo sedi za pocitacom. ale proste je to jeho volny cas a nie je pekne mu ho kradnut.
a co si tyka toho, ci mas domas dietatom viac casu pre seba, ako ked pracujes.....k tomu sa nevyjadrujem, to si musis vyskusat sama. je to proste ine. s dietatom si mozes ist kupit cerstve pecivo rano a mozes ist do parku na obed, ale na druhej strane sa nikdy nemozes posadit za stol a 15 minut nerusene jest. je to proste ine a neda sa to podla mna porovnat.

leni dakujem 😉 presypat vlocky nie je problem, tu ide o ten moment nakupovania... 😝

honnig
30. júl 2009

Hezke poledne,

Leni, ale Cristianko to ma asi ted, kdyz je o trosku strarsi.... 😀 Ale K. na to nevypada, me se porad libi, zlaticko 🙂 Pravda, trochu se pronese.

U nas ctvrtecni pohoda. Mensi dite dospava nocni flamovani, tezko jsem ji vysvetlovala, ze ja nemam o zabavu zajem. No, pokecaly jsme 😀 A starsi dite se cely den dnes povaluje na gauci a stridave kouka na Jaju a Paju a na Hrisny tanec. Verim, ze brzy to uz vymeni a doufam, ze to nebude Sponge Bob....Odpolco pujdem do mesta a do parku nakrmit kachny a na hriste.
Vcera jsme byly taky na plavcu, prisly jsme uplne vyrizene. Bylo dost vetrno a zatazeno a otevreno jenom venku. Super, nemela jsem opalovaci krem, byla jsem si jista, ze bude otevreno uvnitr a oni jenom Freibad... 😎 Ale dopadlo to dobre, az vylezlo slunicko, tak jsme sly domu... 😎 😎 Stejne nas ty 3 hodky dost zmohly a dnes teda uplne.

Bei, Kacka je prilhlasena jenom v D zatim, i pas ma nemecky.

Reni, jak jsi to vyresila s kocarkem a prepravou deticek? Zustavas u vozitka za kolo? Hlavne, jak je a co smlouva?

Danka si uz uziva dovcu. A nestavila se, Ingi, ani u nas....snad priste.

neurologia
30. júl 2009

Ahojte,

ja som uplne K.O.....

aj my odchadzame zajtra domov na "dovcu" manzel ten ma uz asi tyzden cestovnu horucku a dnes uz je ako pojaseny co sa nevie dockat cesty domov.... 😉
ja balim davam vsetko dokopy...vecer nahadzeme do vaku,kufra a zajtra sa moze ist vyrazame az okolo obeda este predtym idem do poradne...

rpinguin
30. júl 2009

ahojky zienky,
tak mam chvilku, noci mame momentalne o nicom. Maxik sa stale budi a ked mu aj to mlieko dam (co som si povedala, ze musim koncit s tymi ceremoniami), tak ani po nom nezaspi ako to robieval. Skace v posteli ako divy, pravidelne precika plieku, ze som prebalovala o 23.00, potom o 5.00 a to uz bolo aj body mokre. Nechapem, ci mu davam pisura zle, ale vzdy to akosi vylezie a pritom sa mi ta plienka az taka mokra nezda.

Hanul, no vozitko som nevyriesila nijako, uvidim ako bude chodit, pripadne, ked nebude, tak pojde na chrbat alebo ten kiddy bord kupim, ak bude ovsem na nom stat.
No a zmluvu podpiseme zajtra a hned budeme mat aj kluce, sme vyjednali nakoniec tak, ze za august neplatime najomne, aspon nieco.
Dnes bola ta zmluva v schranke, som citala to mnozstvo stran....len jedna strana o tom, ako sa vetra byt 😀

Ingi, ty musis mat teraz niekedy UZV. Budes chciet vediet pohlavie?

Bea, super cestu a pekny pobyt doma!

iii
30. júl 2009

hani, no u nas strudla do vecera nevydrzala, tak je fajn, ze danka nestracala cas zbytocnou navstevou 😀 kolko ma tvoja sestra rokov?

reni uz mam za dva ci tri tyzdne.....dam si povedat pohlavie, je to prakticke 😉
ad najomna zmluva - tak nasa ma 42 stranok, a ja som teda zasla. ako musite vetrat vy? my musime dvakrat denne po 10 minut 😀 kvetinace na balkone musime mat upevnene dvoma uchopkami a nesmu by blizsie ako 8 cm k okraju balkonu 😀 kde zostal zdravy ludsky rozum?

bei peknu cestu, uzite si to

iii
30. júl 2009

reni, mozno keby si vyskusala nejaku latkovu plienku, bola by si prekvapena, o kolko je tesnejsia ako papierova. pri pamperskach som musela aspon raz za den riesit nejake pretecenie alebo obtecenie, pri latkovych nikdy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre