Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mausi
2. dec 2008

Ahojky, tak jeste jednou nakukuju, nez pujdu ulozit deticky..... Jeste k te strave: kdyz pisu, ze V. dostava "normalni" jidlo bez omezeni, myslim tim stejne jidlo, jako jime ja a manzel. To ale samozrejme neznamena, ze by treba V. dostaval hranolky, kupu smazeneho jidla, chipsy, ob den pizzu, atd. Myslim, ze se doma stravujem docela dobre a zdrave, tedy az na ty salamy... 😒 😝 Takze opravuju: Valentin ji vsechno to, co my, protoze nas jidelnicek povazuju za docela dobry. No ale je to urcite diskutabilni.

Od kdy je podle vas dobre zacit davat kravske mleko ? Nekdo tvrdi, ze je do urciteho veku (ted nevim, myslim tri roky) lepsi davat umele, ja jsem ale s kravskym zacala nekdy v roce a pul a pravidelne ho V. pije od dvou let. Proste od te doby, co mu chutna. Pije ho vetsinou s medem. 😉

Zuzi saw, tak co ? Opravdu ma Dominik nestovice ????

zuzanasaw
2. dec 2008

Ahojte,

@iii, keby si napisala vcera predvecerom 😒 Prave som uz vcera vecer tu Aventku kupila...

@vendi, u Nikiho to asi kiahne nebudu, dnes nepribudlo nic a ta "vyrazticka" od vcera zmizla. Sice po natrni tekutym pudrom, ale mohol mat len jednu a tak rychlo o nu prist? Podla mna to asi kiahne neboli... Skoda, aspon by to mal za sebou...

@lubi Fab, gratulujeme k prvym krocikom, odteraz to bude o hodne jednoduchsie a hlavne tvoja chrbtica si oddychne 😉

@ad dusena sunka, u nas bezny konzum. aj Emka 😖 Ta priam zboznuje pecene toastiky so sunkou ci salamou. Co ma ale mrzi je nizka konzumacia ryb 😖

@ad Kava, tu si dam len obcas a myslim, Vendi, ze jedna slaba denne vobec nevadi. Mava rebecca problemy so spankom?

A kde je LenkaBodka s jej maly Christik????????????

geminis
2. dec 2008

Hezký večer,

ještě k té informaci ohledně šunky---abyste si nemyslely, že jsem nějaký expert. Chodím na jedno fórum pro maminky dvojčátek a vícečátek (máme tam i trojčátka, to bych byla už úplně na palici) a tam chodí jeden tatínek, co už 15 let pracuje v potravinářském oboru, kontroluje jakost a bezpečnost jídla. Co ten všechno ví, to žasnu. Hodně se od něho člověk doví a musím říci, že na jeho rady a doporučení dám.

mausi --
nemusíš se vůbec obhajovat s tím, co Valentýnkovi dáváš. Jak jsem psala i tam, každá máme svůj rozum. Naše holky jí to, co my, ale s minimem koření a soli nebo bez asi od 18 měsíců. Dala bych jim to taky od roku, ale to vůbec nechtěly baštit kousky. Pak se to zlomilo ze dne na den a to taky na radu našeho fórového tatínka.

Závidím Ti ty ryby, já tedy ryby nejím, ale doufala jsem, že holkám půjdou, protože manžel ryby miluje. Ale Anička měla pangáse 3x a z toho 2x strašně zvracela, takže my si na rybičky asi necháme zajít chuť ještě hodně dlouho.

Co se toho obyč mlíka týče, tak se opravdu doporučuje na vaření od roka (musí projít varem) a na pití od 3 let. Naše holky jsou od narození na Hippu, teď jsme na 3, je vanilková, spíš jako milk shake, a tak jen doufám, že jim to vydrží. Chtěla bych je na tom UM udržet aspoň do těch 3 let.

Chci ale jen upozornit, že med je považován za silný alergen, tak opatrně s ním. Já ho aplikovala do čajíku, když se mi jednou zdálo, že holky u rýmečky pokašlávají. Za dva dny bylo po kašli, ale taky se nám oprudila prcinka, tak ho příště asi nedám.

Já si kafínko taky moc ráda dám, dřív jsem žádné nepila, jen čaj, ale stačil život v USA a zase jsem mu propadla. Ty jejich ochucené creamery, balada...i teď si ho zde vychutnávám, protože máme kde tyto lahůdky kupovat! Ale já jsem asi barbar, protože kafe piju půl na půl s mlíkem!
Ráno si dělávám Vita kávu, tu miluju, s mlíkem.
Plus na své narozeniny v květnu jsem dostala espresovač Jura, jenže ještě je stále v krabici! To je výzva na Vánoce, zprovoznit ho!

Tak jdu spát, máme vybráno 12 foteček holčiček na kalendář, tak zítra je jdeme nechat udělat.

Holky, dají se u fotografa sehnat takové ty růžky/rámečky, do kterých se fotky vkládají (na každou fotku jsou potřeba 4ks)? Nechce se mi na ten kalendář ty fotky lepit, znehodnotily by se, tak jsem je chtěla vložit do těch nalepených růžků, ale ani nevím, jak se to případně řekne. Poradí mi někdo, prosím??? Díííky!

iii
3. dec 2008

hani gem diky za ino o sunke. inak.....u nas v bioochode maju sunku nakladanu v mede (specialitka ktoru si pamatam tiez este z USA) a pri jej spracovavani sa dusitanove soli nepouzivaju. na chut si ale clovek musi zvyknut....
ja si ale myslim, ze vsetkeho s mierou, u kancerogenov zavisi hlavne na pozitom mnozstve. touto zasadou sa riadi aj elenka, ta toho naozaj vela nepoje, na jednej strane z toho nie som nadsena, na druhej strane super, ze sa nema sancu pri jej pozobkavani nicim otravit.... 😉

hm a rybicky...skusali ste fillety z lososa? osolite, opeprite, a asi 5 minut na masle z oboch stran, vynikajuca pochutka, rychlo hotova!

kravske mlieko zatial nedavam (aj ked drobec ho uz s uspechom ochutnal), kedze kojim, nevdim zmysel. a ked raz odstavim, tak asi prejdeme na kravske, nie na umele. odporucania od 3 rokov sa vztahuju podla mna hlavne pre allergiegefährdete deti. med to iste. no je to asi aj vecou vkusu, a hlavne, vsetko s mierou!

vcera som bola v servise s autom, opat som si siahla na dno svojej nemciny 😀

vendul myslim ze jedno kafco neskodi 😉 ....aky mate automat? chcela som kupit manzelovi na vianoce nejaku dobru masinku, lebo nasa stara Krupps uz dosluhuje, fiiiha, ale to su dobre palky, tie lepsie stoja najmenej tisicovku, co sa mi uz zda byt dost (motorku kupim za tolko 😀 )...mate nejake tipy?

bodka7
3. dec 2008

caute zeny

ani som vas este necitala, len pisem.
tak my sme uz konecne doma z nemocnice od 19.11. som myslela, ze ma tam klepne.
neviem, ci sa mam rozpisovat, kazdopadne jedna katastrofa za druhou. ale uz je vsetko tak na 95% v poriadku.
pokusim sa pridat fotecky 😉

zuzkaprofant
3. dec 2008

ahoj bodka gratulujem no co sa stalo 😒

vendulacky
3. dec 2008

Ahojky,

žiju také 3. rokem v Německu, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, kdy se nastupuje na MD? Určitě jste to tu už zmínily, ale než bych vás přečetla tak dřív porodím 😀 Zajímá mě to, jestli je to stejné jako v ČR 6-8 týdnů před termínem porodu?
Děkuju moc!

geminis
3. dec 2008

Krásné ráno všem!!

tak je zde zase půle týdne, ten čas tak letí...

iii --
co se toho espresovače, ten dělá pěnu, týče, záleží, zda chceč na kapsle/vložky nebo aby si mlel sám kávu. Ty, co si melou samy, tak ty jsou dražší. Jenže já si zase myslím, že když ušetřím na mašince, tak pak hodně zacáluju na těch kapslích..taky u nás dělali ještě doma v ČR předváděčku na Krups s kapslema, taková ta pucka. Mě se moc líbila, ale na latté musíš použít dvě kapsle a výjde to něco na 18Kč. No, to si už rovnou můžu zajít na kafčo ven.
Jak jsem psala, my máme Juru, bohužel nevím přesně, kolik stála, protože to byl dárek, ale myslím, že tak 600-700EUR.
Je to dělo, ale zatím nerozbalené.

A s tím jídlem - všeho s mírou - souhlasím i já. Ale náš synovec třeba každý den baští párky, samotné a v polívce..protože se v rodině mého muže taky jedí uzeniny ve velkém, na večeři pokaždé, takže jsou taky stále na stole.

Tak já letím, jdeme k tomu fotografovi nechat vyvolat fotky na kalendář. Zkusím se zeptat i na ty růžky...

Hezkou středu všem!

oli1104
3. dec 2008

Ahojky holky,

tak mame uz taky triletaka. vcera jsme oslavili narozky. Misa nadsen dortem, a z darku se mu nejvice libila lod z Playmobilu ( Meeresexpedition ) a takovy maluy autobus.
Koupila jsem mu puzzliky Cars, ale je to az od 4+ a to jeste nezvlada, no treba casem.
Jeste porad "soplime", ale uz je to lepsi.

Me zacaly dost fest bolet prsa. Nechapu, jestli se Katynka zacala nejak jinak prisavat ( ale to me nepripadne ) nebo ma nejakou silenou silu 🙂.....

BodkaLenko ahoj zpatky !! Cristianko je nadherny, a co se stalo ? Napis az se ti bude chtit !!

Vendi, ja myslim, ze ty 3lete deti uz muzou jist vlastne vsechno. Samozrejme vsechno, pokud se nezivime nejakym silenym masem, zadnou zeleninou a tak.
Ja myslim, ze my taky jime vcelku zdrave, tak M. ji taky nase jidlo.
Akorat my nejime salamy, to M. jeste neochytnal. Jedine co vlastne z uzenin miva je sunka a pak ochutnal od kamaradky takove jakesi detske parecky, Fredi nebo tak nejak.

Kavovary.....my mame jen to oby Senseo a kafe me chutna. Ale ja nejsem zadny velky kafar.
Mne se ty pristroje na ty "kapsle" moc nelibi a to z duvodu zbytecneho odpadu. Prece jenom je to plast ☹
Pokud by se u nas hodne kafovalo, asi bych sla do toho, co si sam mele.

Ahoj a vitam Vendulacky !!

Jo, jinak M. kravske mleko pije, davam mu tam Kabu. On chce bananovou nebo jahodovou. No zadne extra to neni, ale co uz 🙂
Vecer pije mleko Trink Mahlzeit od 10mesice 🙂

Jo, pridala jsem par novych fotek.

tak zatim, jdu chystat obed

hanulee
3. dec 2008

Ahoj holky, sem tam na vas nakouknu, ale prispivat nestiham, ani vas vlastne poradne precist, vzdycky to jen tak proletim, co jsou za novinky 🙂

Dekuju za chvalu na Dominika, je to nase zlaticko 😵 Dari se nam dobre, jen po prvnim ockovani byl dost rozhozeny a vratily se mu ty hysteraky ☹ no ale uz se to lepsi. Vcera jsme meli navstevu z Frankfurtu 😉 a mame pujceny satek, tak zkusime satkovat.
Pristi patek uz odjizdime do CR a budeme tam az do noveho roku, at si babicky maleho taky uziji 🙂

Leni, jeste jednou gratuluju ke Cristiankovi, je opravdu krasnoucky! Snad se vam neprihodilo nic vazneho... 😕

Jo a vitam vsechny nove holky! 😉

Vendulacky, myslim, ze se chodi 6 tydnu pred porodem na MD...

A kafe - davam si taky 1 denne, ale jen slabe 🙂

Tak zatim a preju vsem hezky adventni cas! 😵

oli1104
3. dec 2008

Holky mam dotaz.
Je treba v Drazdanech otevreny nejaky obchod ( mam na mysli normalni, jako Muller, Kaufhof, Karstadt atd. ) v nedeli ? Ted v ty adventni nedele neni nejaka zmena ? U nas ne, ale kamaradka by chtela na nakupy 🙂

fabienamata
3. dec 2008

Oli ,ta posledna fotka je suprova ...na co nahovara mala Kathy brasku?Vsetko naj lepsie k 3 rockom. Tak uz mate velkeho chlapa 😉
Ja prave rozmyslam nad nejakou kavomasinou, i ked sa bojim ,ze bude v permanencii, ja totiz kavu zboznujem.Ked som kojila na plne obratky ,tak som pila jednu slabu kavu denne.
Teraz sme vo fazy odstavovania a tak si doprajem 2 ,3 denne.
Ten kavovar na kapsle ma vela odpadu? Rada si necham poradit.
Hani diky za tip ohladom kavovaru.
Tak pokial sa vela nekavickuje je lepsie mat kapslovy a pokial sa kavickuje ako u nas ,co teda dost, tak asi ten co si kavu pomelie.Myslim ,z financneho aspektu.... Neviem ako je to s chutou ...
Lenka maly Cristianko sa podoba na maminku. 😉 😉 😉 😉
Je zlatucky a co sa stalo,daj vediet ,ak sa ti bude dat.Na tej fotke mu pridavaju kyslik ,ze?
Ja som to prezivala pred rokom. Tak ti drzim palce,aby ste sa cim skor dali do normalnych kolajiii. 😉
Hani , co tie rozky kupila si?? ,ja som to nikde nevidela,ale pozerala som to skor v papiernictve a nic.
Co sa tyka normalneho mlieka,na varenie od 1 roka a na pitie od 3 rokov.
A co sa tyka sunky a stravy,myslim ,ze dost zalezi od stravovacich navykov rodicov.
Ja napr.sunku ani salamy nejem lebo mi nechutia, takze to velmi ani na stole nepreferujem.Skor syry vsetky mozne aj nemozne.
Ale vsetkeho z mierou,a z rozumom.
Ingrid filiety z lososa ....tak to je dobrota!Mnam.

oli1104
3. dec 2008

Fabi, no ja myslim, ze ta kapsle proste zustane, ne ?
Ja myslim, ze ono taky, co se kavovaru tyce, zalezi nakvalite te kavy. Kdyz se di nejakeho super kavovaru da nejaka priserna kava, tak z toho stejne nic nebude 🙂

Holky, bylinkarky, co podporuje laktaci ?
Ja mam pocit, ze ma mala spurtik a furt ji. Z obou prsu a furt.

paula
3. dec 2008

ahoj holky!
tak jsme zive, zdrave, prestehovane zpatky! Bydleni ale jeste neni hotove tak mam porad moc prace.
Lence moc gratuluji k miminku! 😵
Hani, ty ruzky na fotky, co se ptas maji i v obchodech kde se vyvolavaji fotky (rossmann, dm) tam maji i alba a prislusenstvi.
S kavovary neporadim, my meli normalni, ale pouzivali ho hrozne zridka a od te doby, co je kaputt, si ja delam kafe rozpustny (asi 1x za tyden) a chlap pije kafe v praci. Me chutnaji i takova ta rozpustna cappucina, nebo caro. 😉
Oli, laktaci podporuje caj fenchel-aniz-kümmel, nebo cikorkova kava - caro.

iii
3. dec 2008

oli, trebars tchibo....z toho nic dobre nenavaris 😉 no idem za chvilu do mesta na masaze, budem anhangsfrei, tak este pokukam v saturne po masinkach

oli super fotky, tortik si nechavala piect?

lenka vitaj nazad, malicky je nadherny, popis nam ake to bolo?

lubi gratulujem k prvym krockom.....je to strasne prakticke, ked uz chodia 😉 mozes ich postavit na zem vonku, znacne sa zredukuje aj pranie....

iii
3. dec 2008

pauli ahooj, takze uz byvate v novom? alebo co znamena prestehovane zpatky? hod nejake fotky noveho bytiku potom 😉

oli aj malzbier ze vraj podporuj laktaciu.....a aj pivo, vino....same dobrotky 🙂

oli1104
3. dec 2008

Ingi nene, ten sem pekla 🙂 Se chlubim chlub chlub 🙂

geminis
3. dec 2008

Ahoj holky,

oli --
tak co se Drážďan týče, to neporadím, ale myslím, že v tak velkém městě budou mít neděle před Vánoci, tedy ty adventní, otevřeno. Já něco málo vždy vyčtu v novinách nebo i na internetu, kdy má třeba H+M nebo C+A Verkausoffener Sonntag.

paula --
díky za tipy na rožky, nakonec je měla baba ve fotoateliéru.
A taky se těším na fotečky z nového bytečku!

Lenka (bodka) --
to je mi líto, co se dělo...jen doufám, že i těch zbývajících 5% bude brzy OK!!! Ale jak říkají holky, Cristianek je sladký chlapeček.

Ale včera manžel donesl ta vánoční přání. Já měla představu, že když to chceme rozkládací a ona nám i vzory přání, i když ne vánočního, ukazovala, že tam ta fotka bude přetištěna. A ono prd, byla na čtvrtce ohlého papíru nalepená, to jsem myslela, že mě omejou. To si umím udělat i sama doma! Bože.

Teď nás čeká druhé kolo vyvolání fotek na ty kalendáře. Zatím se jí opět nepodařilo fotky stáhnout z manželovy flashky a nechat ji tam nemohl, měl tam věci z práce. Tak jsem jí to poslala mailem a teď čekám, co zblbne!

Hlavně už vím, že k ní do ateliéru s holkama nepůjdu. Viděla jsem její tvorbu (má i webové stránky) a není vůbec ale vůbec ničím zajímavá. To když vidím někdy fotky z ateliéru zde na MK, tak jsou náádherné.

Tak holky zase vůbec nespaly, Anička zase vesele vyskakovala z postýlky a vyházela všechna bodynka a pyžamka ze skříňky, kterou nemám jak uzavřít! Tak jsme je teď porovnaly a jdeme dolů. Ven už asi ne, dnes jsme šly nejdelší trasu zatím, z města až domů pěšky. Bez kočárku.

Ještě mrknu na fotečky...hlavně dortíku, brzy mě to čeká taky, a hned dvakrát!

Opatrujte se!

geminis
3. dec 2008

oli,
dort je nááádhera sama! To jsi fakt pekla??? Klobouk dolůůůů! Jsi machr!
Compliments to the chef!!!

rpinguin
3. dec 2008

Oli, tak ta torta fakt super a aj fotecky. Hlavne ta posledna, mala sibalka ako sa na Miska smeje 😀 Vsimla som si, ze mate aj pekny advetny veniec. Ja som sa tento rok na to vy..., Maxik mi aj tak vsetko zmetie zo stola, ked sedi na stolicke, no a odsuvat sa mi to nechce zakazdym na koniec stola. Vianocny stromcek by som mala dat do vysky jedneho metra 😀 , este musim porozmyslat co vymysliet. A dodatocne vsetko naj naj k tretim narodeninam.

Pauli, super, ze to mate za sebou, to zariadovanie ti pojde tiez rychlo, neboj. Zenska to chce mat co najrychlesjie pekne, tak si riadne s tym svihne. Ja som to stihla vsetko vybalit za dva dni. Musim ale povedat, ze som bola este tehotna a bez maleho. Ale Laurinka je uz velka, tak aj pomoze 😉

O kavovaroch tiez neporadim, mne staci obycajna prekvapkavana 😀 , videla som testy a tie vedia tiez robit super kavu, ked si clovek teda nekupi nejaku lacnu. Ja kupujem Alnaturu v DMku a ta mi chuti, takze nic drahe nepotrebujem.

Inac, co sa kravskeho mlieka tyka, tak nam hovorila veduca nasho pekipu, ze od roku sa moze. Potom tym padom aj jogurty, syry a ine mliecne vyrobky. Nechapem preco potom su na trhu uz jogurty pre niekolkomesacne babätka. Ale v tomto tvrdi asi kazdy nieco ine. Ja Maxika nebudem zbytocne zatazovat vselicim moznym. Pockam, kym bude mat na to vek. Aj pohariky kupujem asi len 3 druhy a ovocie tiez. Viac nepotrebuje a ja nemusim stat pred regalmi väcnost.

Hani, tak to sa urcite tesis domov. To bude riadne dlho pobyt v CZ. Pekny cas prajem!

A Lenulka sa nam coskoro ozve, ked bude mat viac casu, ved len vcera prisla domov.

U nas cely den len prsi ☹ Pekny vecer vsetkym.

bodka7
3. dec 2008

idem rychlo pisat
takze porod bol 5,5 hodiny, co je ok, az na to, ze som vrestala ako pavian. 5krat sa mi pokusala anesteziologicka zaviest PDA, nakoniec to vzdala, ked uz som bola otvorena na 9, ze aby mi nahodou nieco neposkodila.
podla mna aj tak prisla neskoro a zaujimave bolo, sa netrepat s prehnutym chrbtom, ked cloveku brucho zavadzia a jedna kontrakcia za druhou. tak som rodila bez oblbovakov.
maly ma nejako divne roztrhol, co zistil doktor, ked ma asi 30 minut stopkal, tak na operacku pod narkozu ma museli zasivat.
stupel sa pri porode nakazil nejakou neidentifikovatelnou infekciou, ktorej normal je niekde pri cisle 2 a on ho mal 118, okrem toho voda v plucach, tak tam v inkubatore lapal po vzduchu a nad nim traja gynekologovia so stetoskopom. pri otatke, manzela, kde maju detskeho lekara? odpoved nemame, ze odkial by stre si ho radi zelali? heidelberg alebo karlsruhe? tak ale po 1 hodine dorazil transport z HD, maleho mi na fleku zobrali.
to som sa na druhy den dozvedela, ze ho museli ozivovat a stacila pol hodina naviac a uz by bolo po nom.
7 dni na intenzivke a nasledne 6 dni v uniklinik HD, kde som uz mohla byt cely cas pri nom.
normalne sme mali ist dom v pondelok, ale pri sone hlavicky zbadali nejaky fliacok. tak som musela cakat na termin na MRT, ktory sa nahodne v utorok uvolnil, inak sa caka nehorazne dlho.
dve hodiny tam s nim vselico mozne nacvicovali, ja som cakala za dverami s nervami v prdeli. a nakoniec zistili, ze ma nejaku krvnu zrazeninu, ktora je pravdepodobne zapricinena tym, ze za neho isty cas dychali pristroje.
takze nas cakaju kontroly, ze bud sa to strati, alebo uvidime.

paula
3. dec 2008

Ingrid, spatne jsem se vyjadrila. Jsme prestehovane do noveho a tim zpatky jsem myslela, na konikovi. 😉

Leni, to zni dobrodruzne a uplne mi z toho naskakuje husi kuze, co jste si s malym prozili, za tak kratkou dobu. Preju vam, at jste si problemy vybrali na hooodne let dopredu a ted uz budete jen zdravi a spokojeni. 🙂 Ja jsem taky rodila v porodnici, kde nebyla detska klinika a na detskeho lekare by se muselo cekat. Ale potom co tu ctu od tebe uz to asi neudelam. Clovek nikdy nevi, co muze prijit,vid. Tak manzel byl nakonec u tebe?

geminis
3. dec 2008

Hezký podvečer,

Leni (bodka) --
a myslíš, že ty komplikace mohlo způsobit i to, že se Cristiankovi na svět toik nechtělo a zůstával u Tebe?? Přece jenom to bylo pár dnů a tak ta plodová voda mohla být pro něj už špatná. Nevím.

Uf, při čtení takových zkušeností je člověk rád, že vše proběhlo u nás v pohodě.

No hlavně, že jste v pořádku, doma, teď už bude zase líp, v klidu, ale jsou to nervy, to Ti povím a když nejsou ani zařízený na malý děti, to aspoň u nás tak je. Než jsem slyšela před pár dny ve zprávách, že vozili těhulku celou věčnost po Praze a nikdo ji nechtěl vzít, ani tam, kde byla k porodu registrovaná. To je fakt sííla!

A jak píše paula, ať už jste jen zdraví a doktory vidíte jen při poradnách!!!

oli --
jsem to ale nezdvořák, obdivuju dort a ani jsem nepopřála broučkovi k anrozeninám, dodatečně. Tak aspoň pusinku od našich berušek 🙂

rpinguin --
s tím mlíkem a mléčnýma výrobkama je to tak, že v mléce je jiná bílkovina než pak v jogurtech, proto se jogurty mohou třeba už od těch 7-8 měsících, pokud není problém nebo alergie.

A když jsme u toho jídla, dáváte dětičkám, nebo zkusili jste míchaná vajíčka popř. vajíčka s knedlíkem??? To jsou totiž má oblíbená jídla...

Tak já zase poběžím, holky s tátou koukají na krtečka!

mausi
3. dec 2008

Ahoj zeny !!!!
V prvni rade: Leni, vy jste si toho teda za tu kratkou dobu uz vytrpeli ! Ale nezapomen, jak uz jsem tu psala: deti, co maji tezsi start do zivota budou silny povahy a budou se v zivote umet s leccim poprat ! Preju vam moc, at uz je to spatny za vama a mate z prcka jen a jen radost. Taky si myslim, ze je ti moc podobny. 😉

Vsem moc chvalim fotecky ! Olinin krasny dort me neprekvapil, po tom, co jsem videla ten vystavni kousek vloni (s tim vlackem). Nadhera, jsi sikulka ! Jinak pekny fotky a taky se mi moc libi ta posledni. Pripomina mi to, jak se Valentin porad tlaci na Spieldecke k Rebecce. Mam taky par super fotek, jak spolu ti dva debati, hodim je konecne do alba.

Hanko Hanulee, Dominik strasne vyrostl, slusi vam to, mysim, ze klucina bude taky podobou po mamince. Moc hezky fotky !

No a k mlicku: tak ja bych taky urcite s kravskym mlikem do tri let necekala, pokud by nebyla v rodine nejaka velka dispozice k alergiim. Tady v Allgäu by si clovek s touhle teorii taky neskrtnul. Zrovna dneska jsem mluvila s jednou maminkou, co dava diteti snad uz od pulroka nebo roka mliko rovnou od kravky, cili nepasteurizovany. Maji pry vedle v dome sennerei, tak si tam pro to chodi. Tohohle postoje jsem si vsimla uz na zacatku, co jsme se sem pristehovali: kdyz jsem sla s Valentinkem na trh ( a to byl jeste v kocarku !), u stanku se syrem mu prodavac vzdycky vrazil do ruky kusanec syra a ja jako uvedomela matka jsem se tu znemoznila otazkou, jestli je to jako z Rohmilch.... Chlap se na me podival a zahrmel: NA KLAR ! Valentin to slupnul a ja si netroufla odporovat.... 😀 😝

A co se tyce medu, ja ho konzumuju ve strasnym mnozstvi, a to at jsem tehotna, kojim nebo i jinak. Do roka jsem ho V. nedavala, ale pak uplne normlane. Ma ho taky moc rad. No a pri kojeni nevadi vubec, jelikoz naturprodukte by mely byt v pohode. O dost horsi je pry v dobe kojeni kombinace tuku a cukru.

Ingrid, kavovary: tak my mame Bosch Benvenuto B20. Dostala jsem ho taky k vanocum, asi pred dvema lety. Tehdy snad stal neco kolem 700-800 eur ? Je to ten, co si sam kafe mele, aby bylo cerstvy. Ale je tam funkce i na mletou kavu. Penu z mlika si clovek udela tou tryskou vedle, jinak ten automat umi vyborny kafe s kavovou penou a taky espresso. Je to muj opravdu vernej druh uz dva roky, jsem moc spokojena, tak doporucuju !!!
Hani, vubec si neumi predstavit, ze bych takovy darek tak dlouho nevybalila z krabice !!!! Ja ho zprovoznovala jeste tehdy na Stedry den v noci a 25.12. jsem vstavala v 6 rano na kafe. 😀 😀

Jinak kafe v dobe kojeni: pry je vseobecne lepsi pit espresso a radsi si ho zredit mlikem, ale po zdravotni strance je lepsi, nez normalni kafe - a to diky zpusobu pripravy (pressovani). To se netyka jen kojeni, ale vseobecne. 😉

Holciny, zatim dobrou noc !!!! Jdu jeste hodit nejaky ty fotecky. 😉

mausi
3. dec 2008

Holky, jeste me napadlo: vy, co mate vetsi deti, jak zvladate cisteni zubu ??????? A uz jste byly s detma u zubare ?
Ja s V. porad trochu bojuju, nechce poradne oevrit pusu a kdyz, tak se mi zahryzne do kartacku, tak jsem si vymyslela takovou hru: kdyz cistim zuby, delam, ze vidim v puse plno bacilu, co tam lezou po jazyku, schovavaji se za stolicky a vykukujou, popisuju mu je, jeden je prouzkaty, druhy zeleno modry..... jeden ma v ruce sroubovak a dela mu do zubu kaz..... Valentin mel vykuleny oci, chvili jen ziral, nic nerikal a ja rychle rychle cistila a myslela si, ze mam vyhrano... jenze pak prislo sto otazek typu: jakyho vidis ted ? je cervenej ? a uz se zase mizera schoval ?.... nacez mi pak vzal kartacek z ruky a nechtel ho dat, vrtal se v nem, ze ty bacily hleda a kde jsou..... 😀 😝

hanulee
3. dec 2008

Leni, tak to je sila ☹ To jste si teda uzili, to me mrzi 😔 Snad uz to bude vsechno dobre a malemu i tobe se bude darit dobre. Hezky se ted doma "szijte" 😉

Vendy, diky, taky mate moc hezke fotecky! 😉 Ta s nazvem "drbny" je skvela! 😀
S tim espressem jsi me teda prekvapila, ja si jej schvalne nedavam, protoze je silne... 😅 Ale do veskere kavy si davam mleko.

Tak preju vsem taky dobrou noc!

mausi
3. dec 2008

Hanko, s tim kafem je to pry opravdu tak: z toho duvodu je asi lepsi latte machiato, protoze to je, pokud vim, espresso s mlikem, nez capuccino, coz je kafe s mlikem..... doufam, ze neplkam, mam pocit, ze do capuccina se espresso nedava. Ale ja treba capuccino piju, nerikam, ze by to nejak zvlast skodilo, jen to porovnavam navzajem. 😉

zuzanasaw
3. dec 2008

Ad kravske mlieko - Emku som kojila do 22mesiacov a potom uz plynule presla na mlieko kravske, ziadne UM neochutnala myslim, ze jej to neuskodilo. Podla mna je to cca od jedneho roka pohoda, pokial nie su v rodine nejake alerg. predispozicie...

Ad med - Emka ho papa kvantum. U nas padne 7dcl flasa v case chorob za par dni a inak asi za 2 tyzdne. A to ani neviem, ci vam napisat, ze ho dokonca dostava aj maly na cumlik. Ide ale o med domacej produkcie od dedovych vceliciek, takze znamy povod. Z obchodu by som sa v ziadnompripade neodvazila. Tak. a teraz ma ukamenujte...

@lenka,
vela zdravicka, nech uz to mate cim skor vsetko za sebou. Tuho som uvazovala, preco si nam este nepisla, ale toto by ma teda ani v najhorsom sne nenapadlo. Drzte sa!

@oli,
to ze Kacenka je stale hladna, to ja velmi dobre poznam. Mame doma asi rovnakych hladosov...

Tak ja padam do perin 😵

dania
3. dec 2008

Ahoj kocky,

Ted jsem chvili nemela cas nic napsat, ale moc pekne si tu povidate, mam radost, kdyz si vzdycky vecer muzu pocist. Mam ted fofr vsechno dodelat v praci a prichystat na cestu, to si asi dovedete predstavit. Timmy posledni noc spal uplne malicko a dneska vecer zase nemohl zabrat, asi ma problem se zoubky, nic jineho me nenapada.

Leni,
tak konecne doma. Vy ste si ale vytrpeli, tak snad ted bude vsechno jenom dobre! Drzim palecky!!!

Jinak s tim papanim, my uzeniny nejime doma vubec, kdyz uz maso, az na jeden druh, takova slanina nakrajena na kosticky, to nekdy pridame do francouzaku a podobnych jidel a to teda Timmymu z toho nevyndavam, je v tom 125 g baleni v porci pro celou rodinu, tak snad to prezije, i kdyz vim, ze to je dost slane. Jinak dosolujeme az na taliri a Timmy s nama papa vsechno. I mliko pije od cca 1 roku, tady v Nemecku to asi neni tak striktni, i hebamme byla pro, je to doporucovane treba i v GU kucharce pro babies und kleinkinder tusim uz od 10 mes. No celkem denne mlika vypije tak 1-2 dcl kravskeho a pak ho jeste kojim trochu. My totiz pijeme doma porad caj s mlikem a Timmy chce to same, ale jemu samozrejme misto cerneho caje dam bud jen vodu s mlikem pul napul nebo uplne slaboucky cerny cajik s mlikem pul napul. To jsem rada, ze aspon neco pije, on je jedlik, ale nepijan 🙂 Mimoto obcas ji i jogurtik a vajicka s nami taky - na vsechny zpusoby. Parecky teda ani nahodou, ale ty nejim ani ja. A med zatim ne, to hlavne proto, ze by se to po nem spatne uklizelo. A s tou kavou, co dava ta dama diteti: no comment. Ale matky kojici, podle me 1-2 kavicky denne taky dite zvladne, lepsi nez aby mela mama abstak, ne? 🙂

Co fakt ale nesnesu je pohled na tehotnou zenskou s cigaretou, to fakt nezvladam... Nebo maminu bafajici miminku do kocarku.

Ja pect asi nebudu, maximalne tak 1-2 druhy az prijedem z dovolene, ale to bych musela zase snist sama, takze asi nic.

Ingi,
ten Tvuj popis montaze ikeackeho nabytku s Elenkou me fakt dostal, uplne jsem mela ten obrazek pred ocima 😀, ale nezoufej, u nas je to to same v blede modrym..

Pauli,
tak jak je v novem?

Oli,
milchbildungstee smes, ty prodavaji v kazde apotece. Je tam tusim kopriva, fenykl, kmin (takze i proti prdikum), ale hlavni je podle me dostatek tekutin jako takovy.
A ten narozeninovej dort je teda uplne svetovej! Jsi teda sikovna. Nedala bys recept do IP? Taky bych to chtela zkusit, i kdyz takhle to urcite nedovedu.

Hani,
to vas s pranickama teda vypekli. To by me nastvalo.

Vendi,
no Timmy nam pri praci asistuje uz ted, ja jsem strasne prekvapena, jak se vsim krasne pomaha a tvari se u toho veledulezite! Ale to ho bavi mnohem vic nez hrani s hrackama, kdyz muze delat neco poradneho s velkyma klukama nebo s dospelakama.
My cistime od prvnich zoubku kazdy vecer a docela uspesne, jenom mi T. nekdy kouse do kartacku, haha. Ale ta vase hra je bozi, to si musime taky zhrat, ale T. tomu asi jeste rozumet nebude 🙂
Jo a mas moooc krasnej vkusnej venecek z proutku, chvalim! A nejaka fotecka maminky s novym ucesem by nebyla ? 😉

Vendulacky,
Vitej a gratulace k tehu 🙂 Tusim 8 tydnu.

iii
4. dec 2008

lenka.....toho mi je luto, ze ste si museli toto vsetko vytrpiet. nevraveli cim to oblo? malo na tom nejaky podiel prenasanie za termin? no hlavne ze se uz doma, myslim ze teraz toto krasne obdobie vyvazi vsetky negativne zazitky 😉

vendul super fotky, je to len svetlom, ze ma valentinek akoby do rysava sfarbene vlasy? ake ich ma v skutocnosti?
diky za tip na kafemasinu, s tym presom je to zaujimava infoska.
inak, pokial si este dobre pamatam z mojej prace v koffeeshope, tak:
capucino je 1/3 espreso, a 2/3 mliecna pena,
cafe machiato (alebo cafe late) je 1/3 espreso, 1/3 horuce mlieko a 1/3 mliecna pena,
cafe o lait je 1/3 espreso a 2/3 horuce mlieko bez peny.

zuzisaw s tym dudlikom to nemyslis vazne 😀 😀 😝 ty si naozaj strara kosicka skola 😀

hani hanulee este som sa ta chcela spytat, ako pouzivas satku a ci ti vyhovuje. jeeeej ja som si minule spomenula, ako som nosila stvorkilove spiace nic v satke - niekedy som aj zabudla ze ju tam mam 🙂 teraz je to uz ine, je tazka, trepe sa, taha ma za vlasy, za nos, vykrikuje na ludi, mava na psov.

no nic, idem este preictat spiegel, milujem tieto ranne chvilky, kym este drobec spi a mam cas pre seba....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre