Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jabera
17. mar 2010

ahojte baby ,

hanka vitaj. super link na boticky, vyzeraju fajn.. mas aj nejake zatvorene? neviem trosku co s bartom, on ma tie nozicky jak biliardove gule, vobec nic mi neobuje a uz sa tak hrabe von, chudak..

beus, to je inac dobre, jak ti ati vzdy vsetko pozere 😀 myslim, ze uz si podobnu situaciu spominala.. aspon, ze mu smakuje, no.,. moj prvy manzel skoro nejedol, vies ake to pre mna bolo tazke? 🙂

ingusm haha, jasne, boris moze za vsetko, to viem uz davno! myslim, ze aj za politicke zriadenie v cine, proste za vsetko... ale aj tak ho nikam posielta ( zatial) nebudem... 😝

evi, to vies, ono v puberte som aj ja bola dobra herecka 😉 ale musim sa pochvalit za vcerajsok, mylsim, ze sa menim na dobru macochu, pravda je, aze aj bar. zacina byt viac v poho, myslim, ze jej vlastne silne prospieva to, ze chodi do skoly komunikuje a tak. okrem toho sa jej dost dari a vie ucivo, tak uz len dufat, ze to vydrzi, lebo ak mi este ostane doma, tak idem k inge ja 😎

jabera
17. mar 2010

boze jake preklepy! to viete, dieta na prse a uz by som mala byt na ceste pre druhe dieta..

iii
17. mar 2010

jani, aha, takze druhe dieta na ceste? 😀

barina
17. mar 2010

ahoj,ziju v nemecku a jsem v 27tt ,chtela bych se zeptat zda ma nekdo zkusenost,jak to probiha s pasem pro miminko po porodu,chtela bych aby melo i cesky pas.ale nevim kam se mam obratit.

zuzanasaw
17. mar 2010

Ahoj babenky moje, hlasim sa po case...

Dakujem vam vsetkym za pochvalu torty, aj Inge za bonz 😀
Janka, ziadna "vysokoskolsky vyucena cukrarka" nie som (co ma mimochodom velmi pobavilo 😀 ), to ma od mojho odboru baaaars daleko, to skor len tak pre radost. Doteraz ma bavili kolaciky a kadeco a teraz objavujem kuzlo marcipanu 😉 A nieco tym marcipanom treba potiahnut, tak sa len tak hrajkam. Ked som muzovi zahlasila, ze si idem cez ebay ukpit formicky za 20e, len sa smial. Ale ked videl tu tortu, tak len skonstatoval, ze to boli ucelovo viazane prostriedky 😀 😀 😀 Peciem kade-tade, dnes bral muz rolady aj na futbal pre spoluhracov, uz sa len smeje, ze caka, kedy zacnem prijimat objednavky 😵

Jani, je fajn, ze vztah macocha-nevdacna dcera sa lepsi. Len musis trosku na Borisa vplyvat, aby bol tvrdsi. To mas ako s malymi deckami - Emma presne vie, ze u svokrovcov si moze dovolit vsetko a dovolia jej takmer uplne vsetko len aby neplakala, zatial co ja tvrdo zavelim a hotovo. Aj za cenu placu. Minule svokra usla z domu, ked som Emme nedovolila ist von v overale alen v gatkach. Proste sa zatala, ze si neoblecie puncochy. a potom, ze nejde von vobec. Tak som pritvrdila, na co samozrejme spustila kvilenie raneneho prasiatka a to uz svokrusa nemohla pocuvat a usla z domu, ze ona "nemoze pocuvat plakat ani cudzie dieta, nieto este nase!". Po 5 min. sme vysli von akoze sa nic nedeje, Emma oblecena, spokojna, za rucicku, ziadny truc a svokra len kukala, ze aj tak sa da. Neverili by ste, ako zabera prichod policajtov zbierajucich osamele deti doma 😉 😉 😉
Takze Jani, tvrdo urcit pravidla, skusaju nie len 4-rocne deti, ale aj pubertiaci!!! B. vie dobre nemecky? ci ma moznost nadviazat kamaratsva...

Evi, nova postel? tak sup-sup - vravi sa, ze do noveho domu, nove dieta. tak mozno do novej postele... 😵

Barina, ja ti bohuzial neporadim, ale su tu holky, ktore to riesili...

zuzanasaw
17. mar 2010

Esteze som si to skopirovala, nevzalo mi to 3x 😠

neurologia
19. mar 2010

Ahojte baby,

barina
no nasa mala nema nemecke obcianstvo (sme tu kratko) a na vybavenie slovenskeho pasu potrebujeme slovensky rodny list a potvrdenie o trvalom pobyte a samozrekme kolky... 😉

oooooo boooze kym sa na tomto novom konovy zorientujem to potrva..... 😖

evinkaaa
20. mar 2010

Ahojte kocky,

takze vas vitam po kratsej donutenej odmlke a na "novej" stranke. 😵 Ale ja musim za seba pravdu povedat, ze sa mi to nejako nepaci. Teda nieze nepaci, ale je to nezvyk, vsetko je take ine. Hm, no zial musime si zvyknut na novy look 😀
Uz som sa nevedela dockat, kedy bude stranka pristupna a kedy tu zasa pridem a si vas precitam.

Jooj, som absolutne nevyspata a nejako ma vsetko boli. Vcera (dnes 😀 ) sme isli spat o tretej a vstala som pred pol hodinou, lebo nejako som nemohla dalej spat. Ale aj by som rada, lebo som fakt rozbita. ☹ Boli sme s manzelom spontanne na veceri v restike a potom u kamosov. Bolo zasa ako vzdy strasne skvele a kopeeeec srandy. 😀
Vcera poobede som piekla tortu na vikend a chcela som pri tom vyskusat to moje nove "naradicko" na zdobenie a farbenie. S vysledkom niesom az tak spokojna, ale vsak budem skusat a raz sa mi podari. 😒 Ale ked som tortu zdobila a kym som vypracovala potah a vsetko to okolo, tak som uz bola taka unavena, ze som ledva vladala stat 🙄 . Nuz, ked si vymyslim vzdy nejaku "blbost"... 😀
Ak chcete, tak kuknite tu:
http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostatne/vikendova-...

Posledne dva dni bolo u nas naaaadherne jarne pocasie, ak nie letne 😀 . Cely den svietilo slniecko, vo vzduchu "vonala" jar, vsade naokolo spievali vtaciky....no uzasny pocit. 😵 😵 😵 Vcera som pekne po zime vyriadila balkon a uz planujem cez tyzden kupit nejake kvetinky a nieco vysadit. Len dufam, ze to pocasie vydrzi takto nadalej. Nic by som nemala proti 😀

NO, idem si ja supnut nejaku kavicku, nech sa nejako preberiem 😔
Tak zatial vam zelam krasny slnecny den. Ja sa tu neskor este ukazem 🙂

dania
20. mar 2010

Cauky, ja vas jen v behu zdravim, vratili jsme se z vyletu v Poruri. Jarni ctvrtek byl ve znameni navstevy Ingrid a jeji rodinky, super akce! A ted honem pereme a balime, vecer autem do Fra a zitra letime na Island, takze se na nejakou dobu odhlasuju 🙂 Uz mam ukazkovou cestovni horecku, nemuzu se dockat az se po dlouhe dobe zase nadychnu sirneho pachu! Teste se na fotecky, pa!

evinkaaa
20. mar 2010

Dani - takze stretko s ingrid sa vydarilo...parada 😉 . Cestovnu horucku ti v dobrom zavidim. Uzi si s rodinkou krasnu dovolenku a pekne vsetko pofot a potom nam ukazes 😵 . Stastnu cestu a pohodovy let 😵 😵 😵

dania
20. mar 2010

Evi diky!
Jo jeste co se tyce noveho konika, ta zmena designu mi pripada docela pekna, ale ze jsou ted alba uplne verejna (viditelna bez prihlaseni) mi ok nepripada...

evinkaaa
20. mar 2010

No, to mas pravdu. Ale teraz je zasa vyhoda, ze nasu diskusiu si mozeme "uzavriet" a bude pristupna len pre nas. Su to takzvane sukromne skupiny. Cize niekto z nas ju vytvori a ostatnym babam dovoli pristup a nik iny to nemoze citat, iba my. 😉
Tu je nieco o tom... 😵
* Súkromné skupiny v 4 vetách...
* Témy v súkromných skupinách sú prístupné iba vybraným užívateľom - členom danej skupiny.
* Hociktorý užívateľ môže založiť súkromnú skupinu a pridať do nej členov.
* Tému v súkromnej skupine môže vytvoriť hociktorý člen skupiny.
* Pridávať a uberať členov súkromnej skupiny môže iba zakladateľ skupiny.

iii
20. mar 2010

caves, zdravim z jarneho dortmundu!
tak mame za sebou navstevu dankovcov, rodicia pokecali a deti sa zahrali..... musim napisat, ze maly timik je naozaj ocarujuci, snubila sa v nom chlapcenkska drzost a take to detske maznacikovstvo, velmi rozkosne. a tie cervene licka... 😵 na zjedenie. no a timmyho mamka je tiez strasna pohodarka. fotak som bohuzial nemala, ale snad danka prihodi neskor nejake fotky

ta nova verzia je celkom svieza, akurat sa neviem vytatarit - popri konikovani vacsinou kojim a nohami skladam pre elenku puzzle, takze multitasking jak svina, no a do toho tieto novoty 😀 evi, ja som naopak rada, ze je nasa tema otvorena pre kazdeho, stale dufam, ze sem prikvitne nejaka snazilka alebo tehulka, ktora byva na druhej strane nasej ulice a bude chciet trenovat starostlivost o maleho zgrevosa

iii
20. mar 2010

jo, akurat ma na novej verzii irituje ten citat z posledneho prispevku pri prehlade tem - je to roztahane a nevidim ucel

dania
20. mar 2010

No presne, i mne se libi, ze se muze nekdo pripojit do nasi diskuze, nerada bych ji zavirala jen pro nas stare zname 🙂 Co si myslite vy ostatni?
Jinak ja jsem si zatim schovala ten fotoblog, je ted neverejny a poslu vam do IP adresu, abyste se mohly koukat na nase fotky, ted zadne nove nebudou, ale az se vratime z dovci tak jo!

evinkaaa
20. mar 2010

Dani, Ingi - ja temu nechcem zavriet len medzi nas. To urcite nie. Ja som to potom zle pochopila, Dani. Ja som myslela, ze ty by si nieco take rada uvitala. Tak potom prepac... 😉 . Mne sa tiez paci, ze sa mozu pridat nove snazilky, tehulky a maminky. 😵

zuzanasaw
21. mar 2010

No fuuuuj, ani jeden prispevok dnes? baby, my sa uz naozaj kazime 😀

Danka nam uz niekde dovolenkuje, Evka vikenduje na party s vlastnou tortickou, Janka prevychovava Barborku, Inga sa trapi s uspavanim maleho... A tak dokola. Tak ma prave teraz napadla ta basnicky, co tu Evka dala nedavno 😀

My sme dnes museli krpcovi zlozit bocnicu z postielky - najvacsia zabava posledneho tyzdna- vyliezanie von. A islo mu to uz sakramentsky dobre a rychlo. Len sa stale bojime, kde sa zrube 😒 A tak sme poriesili takto, a co myslite co robi? Darmo mal otvorenu druhu stranu, pokracoval vo svojom hobby nadalej 😠 Najhorsie je dostat ho do postele a do fazy, ked uz kludne lezi. To ja pri nom sedim, musi ma drzat pod krkom a ja mu musim hladkat chrbatik. A e. pri tom samozrejme chce, aby som aj ju aspon drzala za ruku alebo najlepsie aby sa mohla tulit aspon k mojmu ramenu... jaaaaaj, jak ja tie detiska milujem, ale niekedy by to nemuseli byt az take prisavky 😉

evinkaaa
21. mar 2010

Zuzi - no, hanba nam vsetkym, ze?! 😀 Cely den sa tu nikto neukaze a takto neskoro vecer najprv ty prides na slovicko a potom ja. 🤐
No, ja som cez vikend ziadnu party nemala 😀 😀 😀 , ale aj tak si to pekne napisala 😎 Zato ty si mala "party" s detmi..... 😀 ...podla toho, co pises. Uz asi nemas vobec klud a obaja su asi vsade a stale...ci sa mylim? Ale urcite je to krasne obdobie pre deti.....skumaju, co vsetko si mozu dovolit a kedy nervy rodicov povolia 😀 😀 😀 Tak si to s nimi uzivaj co najdlhsie 😵

jabera
22. mar 2010

ahojte baby,
tak ja vam poviem, ja som z toho blbec... kym som toto napisala, fakt uz pomaly druhe dieta na ceste 😀 som zo seba zdesena, vzdy som bola dost technicky typ a nevadili mi inovacie, ale musim povedat, ze mam pocit, ze kona nikdy nepochopim... pride mi to take rozharane cele... taketo veci urobia matkam s hormonalnymi zmenami......

zuzka, kedy mate ten zapas v prahe, co to natrete vsetkym? aj tam pecies tortu? haha. ty ale su uzasne tie tvoje vytvory.. aj evkine teda a vlastne aj bea robi krasne. nechapem len, ekdy ste to schopne casovo..
k tvrdosti na borisa asi tolko, ze aj to ma uz trosku obcas nebavi. on sa niekedy tvari, ze chape a potom urobi presne to, co sme sa dohodli, ze robit nebudeme.. ale to si uz asi fakt nepomozem, mam dojem, ze iny nebude..

danka, tak uz donikam ti prajem stastnu cestu a uzite si....

ingus, to si super, ze nohami puzzle skladas! to sa musim naucit. ja zatial teda len kojim pri pisani, kedze bartik nejak viac a viac stoji o prso... nechapem, ale nevadi. a ako spite? co marcelko, je to uz upravenejsie? a elenka je sama, ci sa nasackovala uz nadobro k vam do postele?

neurologia
22. mar 2010

Ahoj baaaby,

janka
nemaj obavy...ja som tiez z tohto noveho kona trochu mimo....tiez mam pocit ze je vsetko rozhadzane...a nic neviem najst ale myslim si ze je to len zvyk...a ked si zvykneme tak ho opat zmenia 😀 aby sme sa nenudili.... 😉

inga
ty si teda multi-kulti ze kojis pises a skladas puzzle...ja ked pisem tak zvladam len kojit....ale joss asi uvazuje nad tym ze mi aj to zatrhne lebo ju hrozne zaujima ten zvuk (tukanie po klavesnici) a nechce jest stale sa odpaja a pozera co robim...

zuzka
ze "musi ma drzat pod krkom" tak jasne a kde inde by ta mal drzat...ked nechce aby si mu zdrhla 😀

baby ja som bola cez vikend totalne vyradena z prevadzky od piatku do nedele ma sialene bolela hlava ale brutalne som myslela ze to je moja posledna hodina...ani spat som nevedela od bolesti a v sobotu som z toho aj grcala...no fuj...
atti bol super prevzal "vedenie" nad joss a staral sa o nu hral sa s nou aj prebaloval sice obcas jej zapol na plienku najskor body a potom dal vrchne gatky cize zachvilku bola mokra...ale tak potom ju prezliekol aj ked niekedy som musela zakrocit ze uz je unavena nech ju necha oddychnut alebo mu povedat preco asi place...ale viedol si super....a ked si to dnes rekapitulujem rozmyslam ze ma hlava bude boliet asi castejsie -lebo inak sa vyhovara ze on to s nou "nevie"... 😀

paula
22. mar 2010

ahoj holky, to je sranda, me to tam nejak hodilo fotku, kterou jsem pred tim uz smazala. 😉
Ja jsem s novou verzi spokojena, nic krome vas stejne nehledam. 😉 🙂
Ve skolce je dnes: "Interne Fortbildung" a cela skolka je zavrena, tak jsem tam byla jen na dve hodiny, ohrat polivku. 😉 😀 Uplne strasne si toho volna vazim a uzivam.
A moje milovane nachlazene dite jeste odpoledne usnulo. 🙂 to je stesti, co bezdetny nepochopi. 😉 😀 😀

zuzanasaw
22. mar 2010

Evi, ano, moje deti su vzdy a vsade. Ked jeden kutik bytu upratas a presunies sa do druheho, kym stihnes ten, v tom prvom je zas bordel. Niekedy si myslim, ze u nas uz nikdy nebude poriadok. A tak sa vzdy modlim, aby vsetky navstevy u nas boli ohlasene aspon pol hodky vopred 😀

Jani, po nociach, ked mam este sil. Ine veci dokazem ozeliet, ale toto ma jaksi zacalo naramne bavit. Nasi asi pridu v piatok a zostanu cez Velku noc, tak uz rozmyslam, co fajneho upeciem 😵 Zapas by mal byt posledny junovy vikend a nakoniec to vyslo tak, ze to bude cely turnaj. M. objavil nejaky klub, ktory sice nema cez ten vikend cas, ale maju turnaj a chyba im stvrty do poctu. Tak su z toho nemcuri taaaaaki vyteseni. Akurat nevedia, co budu v Prahe v tom case robit ich manzelky 😀 😀 😀

Bei, snad je to uz lepsie. Ja chvalabohu mavam len obcasne bolesti hlavy, ale aby mi cely vikend trestalo v hlave 😝 Vrele odporucam niekedy tie bolesti aj predstierat 😉 😉 😉

Pauli, ty vo velkom zarezavas... Mas pocit, ze to pomaha aj tvojej nemcine? I ked nepochybujem, ze je na dobrej urovni, ale male cyhbicky krasy sa "nie nemec" asi nikdy nenauci vsetky 😒 Je fajn, ze ta to bavi a ze sa ti tam paci...

A u nas doma novina! Mame od dnesneho dna jaslickara 🙂 V utorok sme sa s m. dohodli, ze by to bolo fajn dat Nikiho do jasiel, ked uz nam ani domov z nich nechce chodit a treba ho nasilu odtiahnut, deticky mu chybaju a aj tak spinka uz len 1x denne, ze to teda skusime. Odhliadnuc od financii, ma to asi same plusy, vratane nemciny. A konecne budem mat aj ja chvilku pre seba 😵 V stredu zavolal muz do skolky, od dneska ma privykacku a od pondelka uz masiruje sam na 5hod denne... Rano bolo pri vstupe do triedy tak vselijak, schovaval sa za mna, ale ked objavil novy bager v dohlade, os

Pauli, ty vo velkom zarezavas... Mas pocit, ze to pomaha aj tvojej nemcine? I ked nepochybujem, ze je na dobrej urovni, ale male cyhbicky krasy sa "nie nemec" asi nikdy nenauci vsetky 😒 Je fajn, ze ta to bavi a ze sa ti tam paci...

A u nas doma novina! Mame od dnesneho dna jaslickara 🙂 V utorok sme sa s m. dohodli, ze by to bolo fajn dat Nikiho do jasiel, ked uz nam ani domov z nich nechce chodit a treba ho nasilu odtiahnut, deticky mu chybaju a aj tak spinka uz len 1x denne, ze to teda skusime. Odhliadnuc od financii, ma to asi same plusy, vratane nemciny. A konecne budem mat aj ja chvilku pre seba 😵 V stredu zavolal muz do skolky, od dneska ma privykacku a v pondelok masiruje sam. Najprv to rano vyzeralo vselijak, ale potom nasiel novy bager a to sa uz osmelil a pekne sa hral sam. Deti ho nateraz velmi nezaujimali, ale ma tak kopu novych neobjavenych hraciek, tak sa vysantil 😀

zuzanasaw
22. mar 2010

Ale preco mi to tak divne skopirovalo... 😖

evinkaaa
22. mar 2010

Zuzi - no mas doma veselo 😀 Ale urcite je lepsie mat cule a vesele deticky, ako opak... 😉
Gratulujem kmalemu a stastnemu jaslickarovi 😵 😵 Musi to byt veeeelmi mile, ako sa k detickam tesi. 😀 Novidis a teraz mas aj viac casu pre seba. 🙂 Tak si uzivaj ako mozes 😵

Bea - to neznie dobre. Bola to migrena? Lebo to veru tak znie - silne bolesti hlavy a vracanie 😕 . Dufam, ze uz ti je lepsie a nech sa uz potvora nevrati 😉

bustik
23. mar 2010

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli tady nejste některá blízko Burgau (kousek od Augsburgu a je tam Legoland)? Manžel pravděpodobně půjde do Německa pracovat a tak tam budu i já trávit víc času. Bohužel neumím ani žblebtnout, tak zkouším, jestli bych nenašla českou společnost 😉

neurologia
23. mar 2010

Ahojte,

bustik
tu je link na nasu tabulku najkdes tam aj ktora kde byvame...

http://spreadsheets.google.com/pub?key=tPv5_2J6......

evka
no toto bola moja druha migrena v zivote....a obidve boli vlastne teraz po porode...predtym ma hlava velmi ani nebolievala a teraz ma to takto schyti no ...dufam ze to nebude caste....

zuzka
aj ja si myslim ze mat doma takych sibalov je lepsie ako mat nejaky flegmosov totalnych...aj joss je taka sice je malinka ale uz teraz "vymysla" a ked ideme na nejake stretnutie s detickami hrozne sa z toho tesi ze je medzi ludmi.....

no baby idem ja do kuchyne beriem tam aj moju sibalku s hrackami a ideme piect a varit....piect budeme opat kolacik od evky cize jablckovy-nech sa blysneme (ako vedia slovenky dobre piect) kedze ideme na tu dnesnu krabelgruppe 😉

suik
23. mar 2010

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla....
už jsem pozjišťovávala pojištění a nevim nevim. To co nabízeli manželovi, tak to nepůjde, protože tam maj napsaný, že těhule nepojišťujou, jako ty, co už přijeli těhotný. Našli jsme ještě nějaký připojištění k našemu pojištění,tak tam napsal. Snad to bude stačit ....jinak nevím.

suik
23. mar 2010

Zuzi: a ty jsi jela měla jen tu evropskou průkazku? Já se taky trochu obávám toho, že jsem na rizikovým a že budu možná potřebovat doktora častěji. I když doufám, že se to snad už spraví a budu si těhotenství normálně užívat.
Bustík: Já taky jedu za manželem, ale do Berlína.

verohit
autor
23. mar 2010

Aaaaahojte zenule, velmi Vas pozdravujem, tak som vas nasla 😀 i ked sa musim priznat, ze si to budem musiet trochu nastudovat, lebo novy loock je pre mna predsa este len neznamy....
dnes som doma, Mimi je v jaslickach (kamoska mi ju tam odviezla, co je fakt pre mna velky luxus) a ja sa rekonvalestentujem po dalsej etape crevnej chripky 😝 ☹ dnes mi je uz lepsie.....

dufam ze sa mavate inak o.k. a zacinate uzivat pomaly ale isto prichadzajucej jari..... 😉

zuzanasaw
23. mar 2010

Suik, ano - fungovala som len tu europsku karticku a treba sa odvolavat na "Dukumentation 8081", tzn, ze ucty maju poslat na neme cku poistovnu (asi stale na AOK) a ta si to potom vyuctuje so slovenskou (asi aj ceskou) ZP. Ty proste nie si "Ansprechpartner" pre doktora, a nemal by od teba pozadovatplatbu na drevo!

Vsetkym marodom skore uzdravenie ☹ ☹ ☹ Veronika, esteze to od teba nechytila aj mala...

Nasmu smudlovi sa v jaslickach velmi paci, zatial som tam s nim, ale nejavi nejake znamky, ze by na mne visel - proste sa hraje a nevsima si ma. snad mu to vydrzi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre