Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
4. jan 2013

Vsetko dobre do noveho roka vam dievcence prajem..

beruska5
6. jan 2013

Ahojky,prehladavala som rozne temy ale je ich tu vela.potrebovala by som poradit.Manžel dostal ponuku ist pracovat bud do Holadska alebo Nemecka,stím že zatial by išiel sám a počase by vybavil ubytovanie (zatial by byval na ubytovni čo mu zabezpečuje agentura).Chcel si nájst priamo pracu v Nemecku ale stale cestovat na pohovory je velmi drahe aj časovo náročne tak to skuša cez slovensku agenturu OTTO.A ponukli mu miesto v sklade na VZV vozikoch,a proste chceme aby tam pracoval aspon na čas a potom priamo na mieste si hladal lepšiu prácu a ubytovanie a neskor ak by sa darilo by sme prišli aj mi.Máme 3 deti,11 ročnu a 3 ročne dvojičky.Moja otazka je či mi viete poradit kde je to asi lepšie či Nemecko alebo Holadsko,aj finančne aj čo sa týka zabezpečenie byvania,školy,školky.Manžel ovlada Nemecky jazyk perfektne slovom aj písmom,preto si myslim že by to bolo lepšie v Nemecku ale v Holadsku by mal zadarmo aj kurz Holadštiny.A doležite pre mna je ,ako to je ked sa prestahujeme do nemecka?Najstrašia dcera a ani ja nevieme nemecky,ale viem že tam sa stahuju aj rodiny čo nevedia jazyky .Ako sa to rieši v tomto prípade zo školou? Mladšie ani poriadne ešte nerozpravaju takže v školke by problem nebol,a vezmu deti zo slovenskym občianstvom do nemeckej školky?.To na SK dceru odhlasim v škole a v Nemecku chodi najprv na nejaky kurz alebo rovno do Nemeckej školy? Moja matka bola pred rokmi takto v Tunise hodena do školy kde nevedela ani ceknut a za rok vedela Francuzky ale to tak asi nefunguje už že? A čo vybavovat na uradoch?Lebo všade je len niečo a líši sa to,také rady na začiatok.Moc dakujem

9021helena
7. jan 2013

Ahojte baby chceme otehotniet v Nemecku viete mi poradit ako to tam chodi ako casto sa treba ukazat u gynekologa a podobne lebo chodievame aj casto na slovensko dakujem krasne za kazdu radu 🙂 pekny dnik vsetkym

9021helena
7. jan 2013

@beruska5 Ahoj aj my presne to chceme mm byva zatial na ubytovni a chce pohladat ubytko pre vsetkych tiez sa bojim ako to bude zvladat mala v skolke ...

renatad
7. jan 2013

baby čo vám chodia deti do školy v DE chodia dialkovo i do školy v SR? / moje deti i ja tam máme trvalý pobyt a pravdepodobne nastane situácia, že tam musíme dialkovo nastupiť do školy a tu ešte pre jazykovu barieru až o rok/. Dcera bude mať v auguste 7 rokov.
vdaka za info od vás

mexico_16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatad
8. jan 2013

ešte som zabudla, ak máte nálepky z Rewe Disney vianočné a nie su vám na nič, namiesto do koša ich od vás rada zoberiem za poštovné 😀 😀 viac v IP dakujeeeem 😅

zuzanasaw
9. jan 2013

@renatad Reni, nasa dcera nastupila v DE do prveho rocnika v septembri tohto roku a kedze mame nadalej slovenske obcianstvo, podla zakonov SR ma povinnu skolsku dochadzku aj na Sk. Takze musime robit zakladku s individualnym studijnym planom aj na SK. V praxi to vyzera asi tak, ze raz za skolsky rok, resp. staci aj raz za prve styri rocniky (teda na konci 4.rocnika), musi prist nasa dcera na preskusanie na slov. skole. Vsetky predmety sa ale uci v podstate aj na nemeckej skole, takze tie jej budu uznane, preskusana bude len zo sloveskeho jazyka. A za prvy rocnik to bude prakticky len precitat a napisat jednu vetu slovensky. Inak to nema nic spolocne s trvalym pobytom, ten mozes mat aj v DE, ale pokial ti zostava slovenske obcianstvo, si povinna to tak urobit :(

zuzanasaw
9. jan 2013

@9021helena Heli, s otehotnenim v Nemecku a prehliadkami nie je problem - tak ako na Sk, aj v DE sa chodieva na prehliadku kazdy mesiac tehotenstva a hradi to zdravotna poistovna. Ak mas nemecku, jednoduche. Ak mas slovensku, aj tak dobre. Preukazujes sa len tym modrym EPZP a na zaklade europskych zakonov, su povinne prehliadky hradene slovenskou poistovnou aj v DE. Takisto aj porod v DE, od 2007 je povazovany za "nutnu zdravotnu starostlivost" a je teda plne hradeny aj v inych krajinach EU. S tym mne osobne ale nemecka nemocnica robila problemy a chceli po mne zaplatit porod v hotovosti, aj ked som mala potvrdenie od slov. ZP, ze to uhradia. Takze odporucam si to vcas vyriesit v nemocnici vopred.

Aha,este jedno - u nemeckych lekarov je viacero vysetreni hradene priamo pacientom - napr. Tripletest v 12-14.tt na sk plati poistovna, v DE pacient. Takisto napr. test na tehotensku cukrovku tusim v 5.mesiaci si hradi pacientka tiez sama. A poplatky su zavisle od konkretneho doktora a jeho cennika. Tak snad som aspon trosku pomohla 😉

9021helena
9. jan 2013

@zuzanasaw a ako je to potom s rodicovskym prispevkom a tym porodnym co sa dostava na sk? aj tam to dostavas alebo len ked si nemec ? toto by ma tiez zaujimalo

9021helena
10. jan 2013

Kocky zlate ktore byvate v Mnichove a okoli prosim poradte kde ste hladali ubytko najlepsie nejaku agent. ktora ma ponuky aj na nete lebo mm nema cas ist do mesta kedze robi az do 7 mej a aj v sobotu dakujem budem vemi vdacna ...

renatad
10. jan 2013

@9021helena ahoj my sme hladali priamo v Mnichove od augusta a podarilo sa nam v oktobri najst, hladali sme cez internet a vzdy sme volali a vypisovali a muz chodil aj na 10 obhliadok do tyzdna, obhliadky byvaju aj vecer / vačšinou sme natrafili na hromadne, kde vždy prišlo viacej ludí a potom si vybrali komu bývanie dali/. Ponuk je pomerne dosť, ale získať je to ťažšie, ale tiež záleží čo hladáš a kde, aké máš podmienky. my sme hladali vačší byt.
pozri tu, cez nich sme nasli aj my . vela stastia

http://www.immobilienscout24.de/de/finden/wohne...

renatad
10. jan 2013

@zuzanasaw dakujem ano viem, len najhoršie je, že asi v septembri tu nenastupi do školy ale na slovensku už musí, uvidím ako to poriešim

kleopatris
10. jan 2013

@9021helena skus napriklad tu pohladat
http://www.immobilienscout24.de
ono je tazko ti poradit, neviem kolko chcete investovat a ktora cast Mnichova 😉 napriklad pri "Hirschgarten" prenajimaju velke mnozstvo peknych bytov, je tam aj S-Bahn atd. ale ako vravim, neviem kde presne hladate.
A rodicovsky dostavas tu, ak tu ma dieta nahlasene pobyt a nepoberas nikde inde (dufam, ze neplacam blbosti, ale u nas to tak bolo, sme museli dat potvrdenie ze v Rakusku uz nepoberame pridavky) a porodne tu myslim nie je.

9021helena
10. jan 2013

@renatad No ved toto ze pozeram pozeram a ked sa mi nieco aj paci uz je to aj fuc...a ak sa mozem opytat kolko vas vychadza mesacne? lebo my nechceme nic strasne drahe...

9021helena
10. jan 2013

@kleopatris na tej str. pozeram ale je to tazsie pre mna lebo ja som na sk a manzel je v mnichove ale nema cas byt na nete ani v meste lebo robi do vecera tak mi povedal ze mam nieco pozriet a ja vobec nepoznam casti mnichova len tu ulicu kde byva na ubytovni a nehladame nic drahe kedze ja este nepracujem ale som na sk ak vies mozes mi poradit v ktorej casti je to lacnejsie? nemusi to byt niekde v centre alebo blizko ale proste okoli mnichova ...

cayar
10. jan 2013

@9021helena

Ahoj Helli, takze z pravej ruky: s Angelinou som bola tehotna, mala som este slovensky zdravotny preukaz, nebol problem, ja som si potom vybavila len nemecky. Ale na slov. nebol problem, aj pri hospitalizacii v nemocnici, pred ngelinou som mala potrat.

Tak ako pisala tu jedna mami, platia sa tu niektore vysetrenia, testy na cukor , ja v TK som doplacala a vsak len za ten dvojhodinovy, dopl. ultrazvuk...a testy toxoplazma....atd.

Na kontoly sa chodi 1 krat do mesiaca,po 30 tt kazdy kazdy treti tyzden...a neskor castejsie.

Tak je to aj teraz som tehu s 2 baby;)

Porodne Nemecko nevyplaca, Aj ked si tu nepracovala dostavas mesacne 300 EUR ako rodicovsky prispevok a 184 € na 1. a 2. Dieta ...tretie 197??? A stvrte okolo 210 ..neviem presne...

So skolkou - pracujem ako ucitelka v predskolke... S ajzykom ...je mozno na zac. problem...ale deticky si veeeelmi rychlo zvyknu...Mam deti, v skupine , kt. na zaciatku nevedeli nic po nemecky a ..teraz kecaju....a kecajuuuu...

Skola: pred vstupom do skoly...do prveho rocnika, navstevuje dieta raz tyzdenne cca 3 hod. Vorkurs Deutsch...uz na tom type Grundchule, kde nastupi od sept.

Ubytko...tazko povedat, j som tu zacala chodit pocas VS ...a vtedy bol probbbbbelllm vzdy s ubytovanim...Vydala som sa za Nemca, s ubytkom som problem nemala. V meste je drahe, smerom k okrajom lacnejsie...aleMnichov je v porovnani s ostanymi nem. mestami drahsi.

napr. 4 izbovy byt , prizemie, zahrada, - aj. 1400 EUR mesacne, ale naozaj zalezi, kde to je ...skus Messesatdt, Neuperalch, Neubiberg... Alebo potom Munchen West - ...ale lacnejie su tie okrajove casti Mnichova, do centra sa S - U - Bahn dopravis hned.

V pripade inych ? kontaktuj ;)

9021helena
10. jan 2013

@cayar jej dakujem za vysvetlenie uz som mudrejsia...viem ze mnichov sam o sebe je drahy ale par rokov sme zili v Londyne tak si to viem predstavit 🙂)) No nic daco urcite poriesim ale konecne viem co a jak super🙂))

cayar
10. jan 2013

@9021helena

Ako by si este potrebovala nieco, napis ;) vela stastia

cayar
10. jan 2013

@9021helena

Popriapde napis mi do spravy adresu, kde manzel pracuje al. byva teraz..napisem Ti v kt. Casti mozes hladat;)

Idem teraz k lek. Tak potom by som Ti pozrela;)

beruska5
11. jan 2013

Teda ak som to dobre pochopila ak nemá dcéra nemecké občianstvo tak musi chodit každoročne na preskušanie na slovensko do školy. @cayar píšeš že pred nástupom do 1 ročníka základnej školy navštevuje dieta Vorkurs Deutsch..ale ked naša dcera chodí tu v SK do 5 ročníka (má 11 rokov) a nemecky nevie,nevieš ako sa postupuje vtedy? bude chodit aj tak do normalnej školy v Nemecku a snažit sa čo najskor naučit nemecky?či bude musiet chodit len na ten kurz a až potom začne chodit do školy? 😕 @9021helena tak držim palce malej ,nech to zvladne v školke..ja sa zas o tie menšie moc nebojim,predsa v školke si aj tak tie deti poriadne ešte nerozumeju aj ked rozpravaju rovnakym jazykom,mne skor robí vrásky ta staršia ,už školáčka.mm to nakoniec vzdal s tou pracovnou ponukou ,lebo mu agentura najprv povedala že zarobi minimalne 1400 € ale až potom vysvitlo že v hrubom a ešte 300€ by platil za ubytovnu.V čistom by nakoniec nemal ani 900€ čo je hrozne malo,lebo ja s detmi ešte ostaneme na slovensku a tu tiež platime podnajom,lízing auta a z toho by sme neprežili.takže hladáme dalej ale rozhodne chceme odtialto čo najskor vypadnut,hlavne kvoli detom a ich buducnosti

andy
13. jan 2013

ahojte, potesila som sa, ked som nasla toto forum, lebo riesime podobny problem ako beruska5. manzel dostal zaujimavu pracovnu ponuku v nemecku a zvazujeme, ze by tam najskor isiel sam a ja s detmi (6r a 2r) by sme ho nasledovali. @cayar pises, ze dieta chodi pred nastupom do prvej triedy na vorkurs deutsch ... je prosim ta tento kurz spoplateneny? dcerku by som si nechala do 3r doma a poobzerala sa po skolke, z webu som vycitala, ze su vedene krestanskymi komunitami resp su pri kostoloch a su platene. v tej lokalite, kde by mal manzel pracu som nasla sukromnu medzinarodnu skolku a vychadza okolo 150e, co je prijatelne. je zakladna skola spoplatnena alebo tym, ze manzel bude pracovat a odvadzat dane v nemecku, tak je zdarma? s akymi inymi nakladmi na zivot treba pocitat? prenajmy bytov som uz pozerala ... co ma zaujalo aj v inom prispevku na fore je fakt, ze najomne byty nie vzdy maju kuchynsku linku a treba ju zakupit? ako je to so sluzbami, su drahsie ako na sk? predpokladam, ze ceny mobil operatorov, cable tv, internet, potraviny su cca tak ako u nas na sk? a ako by to bolo so zdravotnym poistenim ... ja by som nepracovala, manzel zistoval, ze by to tak bolo vyhodnejsie (ani neviem dobre nemecky, tak sa tomu velmi nebranim) z danoveho hladiska ... tym, ze on pracuje, tak by nas mohol zahrnut v nejakom rodinnom poisteni? manzel dostane sluzobne auto, a pravdepodobne vezmeme nase rodinne auto z sk pre mna a deti ... trvaly pobyt nam ostane na sk, musime nieco ohladom auta riesit, prehlasovat ho, atd? dakujem, dakujem za vsetky vase uzitocne rady. skor ako sa rozhodneme, chceme si urobit bilanciu, ci je to pre nas vyhodne, kedze zijeme v BA regione tu na sk s dobrymi platovymi podmienkami, navysse mame dobre rodinne zazemie, priatelov tuna, tak je to tak na vazkach ... do DE by sme chceli ist iba na obmedzeny cas (4-5r), aby sme vyplatili hypo za dom tu na sk.

evinkaaa
13. jan 2013

@andy - ahoj andy.
Neviem, ci vsetko zodpoviem.....mas vela otazok 😉. Ale ak nejaku zabudnem, tak sa bud spytaj, alebo mozno odpovie niekto iny.
Tak skolky su tu statne, sukromne a cirkevne. To si fakt nasla za sukromnu skolku platit 150 Euro? A to v akom meste bolo? Nejak sa mi to zda malo, ale ak to je v malom meste, dokonca dedine, tak to potom je ok.
Skoly su zadarmo. Pozri, napriklad tu, si o tom mozes precitat: http://www.euraxess.de/portal/schulen_in.html
No tak naklady mas ako vsade inde - platis najom a nebenkosten, platis dane, platis vselijake poistky od vymyslu sveta, platis si tv a tieto veci, platis si cestovne.....tie klasicke vydavky, ktore su vsade. Ak bude manzel tu pracovat a mat pracovnu zmluvu, tak bude aj poisteny a vy budete potom s nim v takzvanom rodinnom poisteni. Take poistenie sa vola gesetzlich. Je aj privat, ale to si plati clovek sam.
Sluzby su definitivne drahsie ako na sk. Ci uz je to cistiaren alebo kadernictvo a taketo veci. Jednoznacne drahsie.
Ale su aj mesta, kde je to ok. Zalezi, kde budete byvat.
Ceny potravin su tu neskutocne. Velmi vela veci, o ktorych viem, su napriklad tu lacnejsie ako na sk. Ja napriklad zo sk nevozim uz skoro nic - az na domace veci. Ale nekupujeme uz nic, lebo sa to neoplati, kedze je to drahsie. Urcite sa tu potesis.....uz iba zakladne potraviny ako maslo, muka a taketo veci, su tu lacnejsie. Ak teda nenakupujes v ciste BIO obchode, kde je samozrejme vsetko drahsie, kedze je to bio. 😉
Ohladom auta - no po spravnosti by ste ho tu mali prehlasit, kedze budete byvat tu a mali by ste zan platit dane tu a nie na sk. Ja neviem na ako dlho tu pridete a ake su vase plany do buducna. Viem o vela slovakoch, co to nerobia a nechaju si slovenske znacky, ale ked pride kontrola, tak to nieje mile prekvapenie. Alebo staci nejaky "velmi aktivny sused" a uz to mate na krku a musite platit. V ziadnom pripade ti nechcem robit strach.......ale ak chcete, mozete najprv vyskusat na sk znackach a az neskor prehlasit. Neviem.
Ak mas este nejake otazky, pytaj sa. Ak budem ja osobne vediet, rada ti poradim.
Dufam len, ze v tejto rychlosti, co som toto pisala, som sa v ziadnej odpovedi nepomyliila. 🙂

andy
13. jan 2013

@evinkaaa ahoj, velmi pekne dakujem za tvoju odpoved aj za informacie 😉 prestudovala som si ten link, co si mi poslala, ale nenasla som tam odpoved, ci tie vorkurs deutsch (adaptacne kurzy) pre nemecky nehovoriace deti su platene? ci to zavisi od kazdeho regionu? ta skolka je v meste coburg, kde manzel dostal aj pracovnu ponuku. a prosim ta, ked manzel bude pracovat v nemecku, musime sa vsetci prehlasit tam na trvaly pobyt, aby si mohol uplatnit danovu ulavu na mna a deti? co z toho pre nas vyplyva? odhlasit sa zo socialnej poistovne / zdravotnej poistovne atd na slovensku a prehlasit tam? uz som tu citala v inej diskusii, ze treba ist na nejaky urad a ze tam mi povedia, co presne treba urobit. chceme ist na odbodie 4-5 rokov, kedze na sk mame novopostaveny dom, v podstate by sme sa na par rokov uskromnili a splatili hypoteku. viem, ze to nebude jednoduche ... a v podstate nie sme ani na 100% rozhodnuti ci ist alebo nie. hlavne sa bojim toho, ze tam nebudeme mat priatelov, ziadne rodinne zazemie, ze budeme zit sami pre seba a v malom byte nastane ponorka ... neviem nakolko su nemci priatelski ... zila som urcity cas v UK a aj ked boli vsetci zdvorili, o nejakych priatelstvach nemozno hovorit, priatelov som mala medzi talianmi, spanielmi, jednoducho cudzincami ... a tiez neviem ako rychlo sa syn adaptuje, kedze nehovorime nemecky, tak aj priatelstva sa mu budu tazsie nadvazovat. ako to prebiehalo u vas, zvykla si si? dakujem 🙂

pallacinka
13. jan 2013

@andy Ahoj, my sme tiez v Nemecku a suhlasim so vsetkym, co napisala @evinkaaa, aspon ohladom zivotnych nakladov- skoly sa nas zatial netykaju 🙂 Len ma milo prekvapilo, ze sa chystate do Coburgu, tam totiz prave striedavo zije/pracuje aj moj ujo, no uz sa odtial chysta odist. Pokial viem, bol velmi spokojny a on je dost narocny 🙂

andy
13. jan 2013

@pallacinka dakujem, napisem ti viac do IP 😉

evinkaaa
13. jan 2013

@andy - nemas zaco, velmi rada pomozem, ak viem. Co sa tyka tych vorkurzov, to fakt neviem, kedze ja deticky este nemam. Ale ktosi tu o tom pisal alebo by ti vedeli viac poradit mamicky s detmi. Ja fakt netusim. Mozno sa niekto najde, kto to uz vyuzil a vie o tom viac. 😉
Co sa tyka zdravotnej poistovne......hm, podrobne informacie o tomto neviem, kedze my sme privat poisteni. Ale myslim, ze na sk by ste sa mozno mali odhlasit, ked budete poisteni tu. A socialna poistovna a tieto veci, to naozaj netusim. Nevie niekto z bab, ktore "tajne" citate? 😀
Trvaly pobyt vobec odhlasovat nemusite, uz aj ked viete, ze tu pridete na 4-5 rokov. Nechajte si ho na sk a tu sa normalne prihlasite na Einwohnermeldeamt-e a pohoda. A tam ti aj povedia dalsie informacie, co a ako.
Co sa tyka priatelov........hm, to je rozne. Hlavne zalezi od toho, v akej lokalite byvas. Ak byvas niekde na dedine a nemas casty kontakt s ludmi, tak moc kamaratov nevyhras. Ale v mestach pohoda. Ked budes s detmi chodit do skolky, skolky alebo na nejake kurzy, ci hobby a podobne veci.......tu je tak velmi vela moznosti pre deti, ze to je neskutocne. Tam si medzi mamickami kamaratky najdes urcite. Len sa snaz rozpravat a neboj sa. Nikto sa na teba krivo nepozrie, ked povies nieco zle. Prave naopak.
Jasne, ze zaciatok bude tazky, ale to bolo u kazdeho, kto isiel do cudziny a urcity cas tam zil.
A ked tu pridete, tak tvoj syn pojde hned tu do skoly? Ci ako to chcete riesit? O nemcinu u deti sa neboj, tie sa naucia snad najrychlejsie. Deti nasavaju do seba velmi vela a nehanbia sa nieco povedat alebo spytat. Oni sa naucia rychlo.
Ja osobne napriklad tu vela sloveniek nepoznam. Od zaciatku som to nechcela. Proste som mala taky nazor, ze naco su mi slovenske kamaratky, to sa potom nenaucim nemcinu. A nepotrebovala som ich. Dodnes poznam velmi malo slovakov a naopak najlepsich kamaratov mam nemcov, ale aj inych narodnosti. Ale ja osobne hovorim za seba, ze take kamaratstva, ake mam tu, som na sk nikdy nemala. Takze pre mna urcite velka vyhra. 😉

andy
13. jan 2013

@evinkaaa ty si zlata, velmi pekne ti dakujem za postrehy. mas pravdu, bude to zavisiet aj na nas, ako sa budeme snazit integrovat. zatial som si pozerala iba stranku mesta coburg a je tam vela skol a aj materskych skol, tak uvidime. aj foto mesta a okolia je krasne, je tam velmi vela zelene. tak uvidime. myslim, ze info je uz dost, uvidime ako sa manzel dohodne a rozhodne, prip sa este poradime s headhunterom co a ako. dakujem tebe aj @pallacinka za pomoc, ste velmi zlate. zelam vsetko dobre a uvidime ako to s nami dopadne. ja som otvorena zmenam a novym prilezitostiam, len manzel nie je az taky dobrodruzny tak uvidime ako sa nakoniec rozhodne 😉 a mozno casom by som aj nasla tam uplatnenie, tak uvidime. dakujem babulky a este raz zelam vsekto dobre 😉

evinkaaa
13. jan 2013

@andy - tak ti/vam zelam vela stastia a nech sa rozhodnete akokolvek, nech sa vam dari. 🙂 😉

leila
14. jan 2013

@renatad tak toto aj nas caka.. prihlasovanie do skol.. prihlasujeme na SK, kedze skolka dochadzka je povinna a mame tu trvaly pobyt.. zaroven podame ziadost o povolenie skolskej dochadzky v zahranici.. no a tiez ho prihlasime v mnichove, kde od septembra zacne chodit do skoly🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre