Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

saska.t
30. júl 2013

@andreapata tak tam nabehni a povedz odkedy je maly v skolke a ktore hodiny mozes pracovat trebars len Teilzeit do 30 hod. tyzdenne,ale zaregistrovat ta musia....

dana_l
5. aug 2013

chcela by som odporucit vsetkym tuto rozpravku - Maly Princ - v nemcine. nase mali 4 a 5 rokov ked som to nasla v tv a je to jedna z oblubenych rozpravok. ma to vela dielov a su krasne urobene.
http://www.youtube.com/results?search_query=der...

dana_l
5. aug 2013

ten link by mal ukazat vsetky rozpravky ale ak nefunguje tak tu je iny pribeh

https://www.youtube.com/watch?v=_pgwn0k115w
mvtina
6. aug 2013

Ahojte 🙂 Tak nas cakaju zmeny v zivote. Ideme do Nemecka - Baden-Württemberg, nedaleko Aalen-u. Ak by mal niekto zaujem, mame 3 decka, chlapcov (6,6,4). Radi sa stretneme, skamaratime. Momentalne travim hodiny pri pocitaci zhananim informacii okolo potrebnej byrokracie, zistujem, ze pritom, kolki to v poslednych rokoch museli absolvovat, je toho zufalo malo, rozhadzane a pri niektorych je to skor info typu JPP. Tak az to budem mat za sebou, mozno skusim dat dohromady nejaky zoznam 😉

evulienka22
10. aug 2013

@yanni najdi si skupinu Rakusko tiez tu je, tam ti poradia...alebo slovaci.at

evulienka22
10. aug 2013

Je tu niekto novy vo Frankfurte am Main? 🙂

evulienka22
10. aug 2013

@dana_l aj mne sa to paci...

yanni
10. aug 2013

@evulienka22 hm. Preco si mam hladat Rakusko? Ja som v Nemecku. A nic nepotrebujem. 😕

evulienka22
10. aug 2013

@yanni prepac, ja som ti ta pomylila s tou petrou...ano ty pises ze si v nemecku...chcela som jej dat len tip, kd je v Hainburgu...ak mysli ten hned za hranicami v rakusku 🙂

yanni
10. aug 2013

@evulienka22 hihi ved sa nic nestalo. Len som si uz myslela, ze mi zasibava. No ani by som sa necudovala, v tom mojom blazinci 😀

ivaflo
10. aug 2013

🙂 ja jsem v Baden Würtemberg...taky nekdo tak?

mooc
10. aug 2013

@yanni noooo ked je clovek pol roka na dovolenke, tak sa nemoze cudovat, ked sa mu trochu prace nakopi.. 😉

@ivaflo a kde? Iste nas je tu viac, len z jedneho kuta na druhy dobrych 200km.. 😉

ivaflo
11. aug 2013

@mooc u Offenburg. Ty jsi taky v B - W ?

mooc
11. aug 2013

@ivaflo ano, ale pri bodensee.. 😉 inak z oppenau a oberkirch pochadzaju svokrovci.. Uz davno sa zberame kuk ich rodisko.. 😉
@mvtina od teba sme tiez daleko..

chrustik7
16. aug 2013

ahojte som tu nova, zijem v Nemecku a vcera som sa dozvedela, ze cakame babatko 🙂
@evulienka22 byvame vo Wiesbadene

ivaflo
16. aug 2013

@chrustik7 Gratuluji🙂)

jenny6
19. aug 2013

@chrustik7 Gratulujeeeem tiež 🙂

claire90
19. aug 2013

@evulienka22 ahojky, ja bydlim s rodinkou ve Frankfurtu, jen uz od listopadu 🙂

evulienka22
19. aug 2013

@chrustik7 gratulujem, 🙂

evulienka22
19. aug 2013

@claire90 juj ty mas 2 mesacne babätko gratulujem, myslela si jen uz do listopadu? Moj maly ma 15 mesiacov...

claire90
19. aug 2013

@evulienka22 děkuji 🙂 nene od listopadu loňského roku, takže jsme jakž takž zabydleni, nejsme úplní nováčci 🙂 jinak manžel tu je 2roky 🙂 na podzim se možná budeme stěhovat, neb bydlíme v hrozné části (Sindlingen), ale někam do blízkého okolí kvůli tchýni, uvidíme co objevíme 🙂

evulienka22
19. aug 2013

@claire90 my sme tu len rok v Niederrad 🙂

zuzka_bluzka
19. aug 2013

ahojte baby, idem sa s vami poradit lebo som uz zufala. Mate aj vy taky problem dostat kindergeld a elterngeld?
Manzel pracuje v De, zijeme s malou s nim, ja som na materskej, ale vedena ako zamestnanec na Slovensku. Na Slovensku mi stopli aj rodicak aj pridavky s tym, ze ked sa zdrziavame vacsiu cast roka v De tak mam dostat oboje od nemcov. Ale v De sa nam uz rok (mala je narodena jul 2012) nepodarilo ziskat elterngeld vobec a kindergeld nam priznali iba teraz od juna 2013 a ze nedoplatia nam nic co by sme mali dostat doplatok od narodenia. Piseme listy, volame tam, nedviha tam nikto telefon alebo nas odpinknu, ze nemame narok. Som bez penazi...ani zo Sk nic, ani z De...na toto som robila na Slovensku 5 rokov ako otrok aby som na materskej pomaly trpela hladom ak by manzel nezarabal? mate nejake tipy/rady? diky vopred

saska.t
19. aug 2013

@zuzka_bluzka no neviem ci ti poradim 100% ale normalne by si mala od terminu,odkedy si s malou v DE a mas prihlaseny pobyt dostavat oboje,nemci mozu od teba vyzadovat potvrdenie o nepoberani ziadneho prispevku zo SR,ktory by mal byt uradne prelozeny,neviem ci je mala narodena v DE,ale ak ano je to vyhoda,na toto by som zasla a radila sa s nemeckym pravnikom,kindergeld by ti mali vyplatit aj spätne,co sa tyka elterngeldu,nie som si ista, kedze si v DE nikdy nepracovala,ale za normalnych okolnosti by ti EG mali vyplacat slovaci,kedze si tam vedena ako zamestnanec,nato by ti malo zasa stacit potvrdenie z DE,ze ziadnu matersku nepoberas....

zuzka_bluzka
19. aug 2013

@saska.t dakujem Ti za info, potvrdenie o nepoberani prispevku (aj rodicak, aj pridavky) zo SR som predlozila v De, tvrdili, ze to nemusi byt uradne prelozene, tak neviem. Mala je narodena na Slovensku. Dost podrobne som to riesila s tetuskou na slovenskom urade, ktora ma na starosti EU a ona mi stale tvrdi, ze kindergeld maju vyplatit od datumu narodenia malej, cize doplatit spatne uz cely rok a rodicak mi zevraj tiez maju vyplacat aj v De, aj ked som tu nepracovala...toto je najhorsie ze jedna strana tvrdi jedno a druha druhe a takto si nas pinkaju. Ach jo, ja viem ze to tu nevyriesime, len som chcela vediet ako to je aj od dalsich mamiciek.

saska.t
19. aug 2013

@zuzka_bluzka no na tetusky na SK mam vlastny nazor,pretoze oni samy nepoznaju SK zakony,takze na tie by som sa nespoliehala,ale KG dostanes az od datumu prihlasenia v DE,dovtedy si mala brat prispevok na SK. EG si osobne myslim,ze narok nemas,kedze si este stale zamestnanec na SK,tym padom,za teba na SK plati socialne poistenie socialka a tym padom patris pod zakony SK a ony by ti mali vyplacat matersku, s tym nema DE nic spolocne,keby Bola mala narodena tu a ty si tu aj tak nikdy nerobila mas narok na min.EG tj 300,- eur pocas 1 roka....

zuzka_bluzka
19. aug 2013

@saska.t ja si tiez myslim ze rodicak tu nemam preco dostavat, ale henta teta na SK mi to stopla a povedala, ze aj ked som zamestnanec na SK tak kedze mam prechodny v De a manzel je tu zamestnanec tak mi maju vyplacat oni....prihlasena som tu s malou od minuleho roka a aj tak mi to odvtedy nevyplatili ani KG.... Prosim Ta ako je najlepsie sa spojit s familienkasse, tam sa fakt komunikuje vsetko listami? sak to je jak u debilov, dovolat sa nam tam neda, tak neviem. Uz sme poprosili aj susedov Nemcov aby nam s tym pomohli, ze mozno s Nemcami sa budu inak bavit, ale ani oni sa tam nedovolali, teraz cely mesiac skusali...

lusinda1989
19. aug 2013

Baby niekto z okolia hannoveru? Pripadne celle???? Prosiiim hladam kamosku

saska.t
19. aug 2013

@zuzka_bluzka no ono je to tazke celkovo sa na urady dovolat,najlepsie je dohodnut si osobny Termin ked ich raz za cas vymaknes,a urcite maju aj Sprechstunden,tetuska na SK pravdu nema,takze to by som riesila s SK stranou, najlepsia alternativa je zaplatit si hodinu u pravnika s touto problematikou v DE a on by vam poradil moznosti,ktore mate 😉

zuzka_bluzka
19. aug 2013

@saska.t diky moc za rady, si zlata 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre