Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
26. nov 2009

Renco, kocarek vypada super, jen to mimco kdyby tolik nerostlo, vid? Kazdopadne to musi byt uleva pro tebe, kdyz nemusis Maxika porad nahanet.

Ingi, super darek jsi vybrala, teda fakt koukam, co tam maji za napady! Tam mozna neco vyberem klukum k vanocum, ale zase oni si vetsinou vymysli sami, co by chteli, takze zadna velka prekvapka se nekonaji, u nas ted leti elektronicke stavebnice pro maleho a modely aut a lodi se spalovacimi motory pro velkeho. Rafael je krasne jmeno, na Edu uz si ale taky pomalu zvykam 🙂

Jani, vydrz, T zacal spat durch az po roce, mozna spis tak v roce a pul. Taky se to nepovede vzdycky a ma noci, co se budi a nemuze uz usnout, ale mezitim se clovek zregeneruje. Ale me to zas tak moc nerusilo do toho roku, jen jsem mu pomohla se prisat a usnula jsem zase, on mi pak usnul na brise, kdyz si cucnul. Docela super to bylo, ted mi to obcas i chybi... 😵
Co me ted ale hrozne stve, ze T se asto rano budi v priserne akcni nalade, ktera se zmeni v strasnou zlost a prudicstvi, kdyz okamzite nevyskocim a neudelam mu kakao. Beze me ale rozhodne z postele nevyleze. Me to nervuje, kdyz po me hned po ranu synek vyzaduje nelidske vykony, ja jsem cistokrevna sova, takoveho neceho bych byla klidne schopna ve 2 v noci, ale neeee v 7 rano. Takze jsem prestastna, kdyz se vzbudim sama od sebe, vyplizim se z postele a trochu se v poklidu vyrovnam s realitou noveho dne. Pak uz muzu fungovat 🙂

Zuzi, super pozorovani. U nas teda nemame klasicke vikendy/nevikendy (ja pracuju jen 3 dny a N na smeny), ale kdyz musime vstavat brzo, tak T nemuzu vytahnout z postele, naopak kdyz si muzem pospat, tak ... 😠 No a kdyz vy mate 2 deticky, tak jste uplne bez sance si rano pospat.

Haha, po precteni predchozich radku me asi Janca zabije, ja si stezuju, ze se rano nedospim, a ona chudak je vzhuru celou noc 🙂

Bei, a vcem ty to nosis J? To je nejake nositko nebo satek?

Bei a Jani, vy muzete zalozit spolek tyranych deti, obe jste mely krkavci rodice (zvlast po kalbe nebo diskotece) 🙂

neurologia
26. nov 2009

dani najskor som uvazovala o satke (ale netrufla som si nakoniec..kvoli tomu viazaniu...) tak som sa rozhodla pre manducu http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca zatial som spokojna... 😉

baby rencinu vetu:zeny, nestiham, .....si musime zapamatat je to taka pamatna veta....pretoze take som od renci este nepocula... 🙂

dania
26. nov 2009

Bei, aha, ta vypada docela vymakane, ma ji i Renca tusim a mozna i Vendulka. Kazdopadne vam to spolu moc slusi.

neurologia
26. nov 2009

baby...to cislovanie veciciek je strasne.....mame dupky cislo 56 ktore su nam velke a 62 ktore su nam len tak tak....a to iste aj s body.....no co clovek sa nemoze riadit cislovaniami....musi to mat v oku....alebo tak nejak....

paula
26. nov 2009

Reni, jak jsi si uzila ve meste s dvojkocarkem? Urcite to byl oddych oproti drivejsku. 😉

Dani, u nas musi byt po ranu taky kakao. 😉 Ja nastesti nejsem sova, ale samozrejme bych taky nekdy spala radeji dele nez L. ta se ted naucila mit nejaky pojem o hodinach, takze rano prileze do me postele a zacne me rvat do ucha:"mamo, vstavej je osm hodiiin!" I kdyz je treba pul sedme. 😉

Jani, k tvym Maisflips, u nasich rusu maji uplne jiny tvar, jsou to takove kulicky a jmenuji se Maisbälchen. Videla jsem i takove velke sneky, ale klasicke krupky nemaji, tak mozna rus nevedel proto. Treba najdes jeste jiny rusky, nebo polsky obchod, nekdy to maji i u turku namichane - ze maji i neco vychodoevropskeho. A se vsemi muzes konverzovat. 😉 "Haben Sie bitte so was aus Meismehl für kleine Kinder?" 🙂
Dnes jsem kupovala v realu Reiswaffeln a meli i Meiswaffeln. 😉 Takove ty kulate, to jde prece taky.

Bei, vsak to cislovani to neni jen u detskych vecicek. Me pripada ze i u dospelych to ma kazda znacka jinak. 😉 Ale pripada mi, ze cim vic nobl znacka, tim mensi veci. 😀 Ze by byly bohatsi zeny hubenejsi?

yanni
26. nov 2009

Jani no presne ako Pavli hovori, ze ma to nenapadlo. Maiswaffeln, tie maju vsade aj v drogerii ako Bio. A su fakt fajne. Aj tie Reiswaffeln, tie mam velmi rada. Ja to zujem tak na sucho. To poznam este zo SK, my sme toho s brasko pozrali 😀 😀 😀 😀 Ono to byva aj v jogurte alebo cokoladou obliate ale tie bez nicoho su aj tak najlepsie. Ja si ich kupujem v DM a tam ich maju so solou a aj bez soli. Takze pokukaj a skus.

Hihi no Pavli asi mas pravdu s tymi chudymi zenskymi. Cim bohatsie tym chudsie. Alebo mozno su preto take chude aby usetrili a mohli si kupit mensie veci, lebo lacnejsie???? Ale mas pravdu, moje Lacoste ci Ralph Lauren tricka su fakt velmi slim na telo. To je xl ako s.Oliver S (36) 🙄 🙄

Renci, no ja nie som ziadna velka pekarka. Nemam na to cas. Velke vyvaranie a vypekanie nehrozi. Ale ked budem zienka domaca (a najradsej bez deti 😀 ) tak budem mat vyvarovnu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A ta stola vobec nie je tazka. Predstav si ze recept mam z internetu, vyskusala som ze co z toho bude a podarilo sa a uz ju peciem ca. 6 rokov. No a tak ca. 4 kazde vianoce. Ide to rychlo, povazis Zutaten, kydnes to vsetko dokopy, nechas postat v teple, vytvarujes stolu alebo kydnes do formy a das piect. Hotove dielo. S cim je vela roboty je to obalovanie v cukre. Ale to uz je len detail a nie nutne ked sa to aj tak rychlo zbasti 😉 Juj a keby si vedela ake je surove cesto fajne. Sa cudujem ze ma z neho este brucho nebolelo.

evinkaaa
26. nov 2009

Ahojte babizne,

Mate pravdu, to cislovanie obleceni je fakt velmi rozdielne. Ja mam tiez veci, ktore nosim velkosti od S az po L. Podla toho, kde to kupim. Kazda firma ma ine cislovanie 😀
Ten polystyrenovy chleba veeelmi dobre poznam. S braskom sme na tom odrastli. On to potom jedol este veeelmi dlho popri svojom jedalnicku pri priprave a treningoch v posilke, ale ja som to vzdala. Mne to slo von uz aj usami a nemohla som to uz ani vidiet, nieto citit. 🤐 Ale teraz si to sem-tam (raz za uhorsky rok 😀 ) kupim.

Bea - mas krasnu manducu. To som ti chcela pochvalit uz minule, ale nejako som zabudla. Musi to byt nadherne tak blizko pri tebe nosit babatko aj na dlhsie. 😵

A co sa tyka vyspatia alebo nevyspatia.... tak ked treba skoro vstavat, tak to ide u mna straaasne tazko. A ked je vikend a clovek si moze dlhsie pospat, tak vzdy vstanem skor. Nechapem. Ale u mna to bolo fakt vzdy tak. Este aj ked som chodila do skoly to bolo to iste so vstavanim. 😒
Samozrejme, ze vynimky su vikend, ked si clovek niekde vyrazi, tak jasne, ze sa spi troska dlhsie. 😉

rpinguin
26. nov 2009

tak este ja napisem, nech to mam za sebou 😉
Beus, neboj stiham, len rano som chcela Inge odpisat, aby som vecer nezabudla a potom bola dohodnuta, tak preto som musela utekat.
Pauli, no bol to rozdiel ist s dvojkocarom, ale aj tak nesmiem dlho stat, lebo si M. zacina vyzuvat topanky. Neviem, co to ma za napady, ze to stale robi. Akurat na kavicke som bola, handry by som nebola schopna ist s dvomi deckami nakupit a akosi ma to ani nebavi kupovat nic na slona. Ale je to lepsie, ked ho nemusim nahanat a upratovat po nom rozhadzane regaly v obchodoch.
Kati, na vyvaranie a vypekanie nemusis byt ani zienka domaca. Ja som a nerobim take nic, ono musi mat k tomu clovek vztah. Mna za mladi k tomu nikto neviedol, nikdy som nemusela nic robit, preto teraz nic neviem a musim sa ucit stale. Akurat zehlenie mi ide 😀

A teraz cakam, ze uz len Zuzka napise 😀

dania
26. nov 2009

Holky, ja jsem si vcera v noci poustela film Once. Ta Irglova je tam podle me strasne legracni, super cute akcent. Nekde jsem cetla, jak ji kdosi kritizoval, ze dela Cecham ostudu, ze ted vypadame jak nejaka Ukrajina a narod gastarbeiteru, ale mne to zas tak zly neprislo. Takovy veci asi pisou lidi, ktery maji strasne malo sebevedomi a hrozne jim zalezi, jak se na nasi zemi zvenku koukaji v ohromne panice, aby nas nahodou nepovazovali za nejake Rusko.

No ale uz budu mit slus s temi vecernimi filmovymi kluby, vraci se nam zitra zivitel 🙂 Uz se tesim, musim neco dobreho navarit na privitanou. No a pristi tyden az se pobalime vyrazime na dovolenou, nakonec jedem nasim expedicnim vozem asi na pobrezi Francie, Normandie a Bretan, vcera jsem objednala pruvodce, tak snad dojde vcas. No asi ne idealni misto v tomhle rocnim obdobi, ale co uz...

rpinguin
26. nov 2009

Dani, ty aspon pozeras filmy, ktore ziskali nejake ocenenia a maju aku-taku kvalitu, kdezto ja cumim na trapne serie 😀 Uz mi pribudol dalsi na Prime, Vypravej mi zrejme nestaci 😲

mammy81
26. nov 2009

Ahojte babizne,no konecne som sa dostala aj k netu. 😠 no od vikendu sme sa nezastavili,vytapetovali,skraslili si obyvacku trosku a stale je co robit...... 😝

no dnes sme so Sophie piekli ockovi tortu,mal narodeniny a zajtra ide oslavovat v praci tak zeby mali co ku kave a este som ze ideme sa pustit aj do babovky a to stalo Sophie skoro vlasy 😖 .Boze dala slahac do stojanu nech mi vyslaha cesto a ja sa priznam ze ten stojan moc nepouzivam a nevedela som ako sa ten slahac vybera zo stojanu sa mi zdalo ze sa zasekol,tak som sla do obyvacky ze pohladam "gebrauchanweisung" a sosi sedela na kuchynskej linke a hrala sa tam s ovocim,a ani nie po dvoch minutach naraz taky rev ze mne vsetko z ruky vypadlo,vletela som do kuchyne a jej sa vlasy zamotali do slahaca ale uz sedela tak feeeeeest s hlavou na krivo,ta ja som len vytiahla zo zasuvky ten slahac,(naraz sa aj vybral debil zo stojana),sophie som tie vlasy doslova vyskubla von no mne sa ruky triasli ona sa samozrejme tiez prelakla,a v posteli mi vravi ze ju boli hlava a ona ma normalne hrcu,tak si nechcem predstavit jak ju to tam muselo vtiahnut 😠 😖 .No moja prva myslienka bola ked zacala kricat ze asi nema palce.
no tak sme sa zase poucili a od dnes bude stat na stolicke-uz od utorka huci ze plätzchen backen.tak sa chceme do toho pustit na tyzden.

Inga no ja som sa nasmiala na tej vasej malej Elci,no neviem neviem ci ty ju budes moct nechat samu s Rafaelom alebo Edkom alebo.....no mozno este pride dalsie meno 😀 podarena je 😀

Jani takze ziadna hostina s chrumkami co?? A Bartik taky nezbeda spat ti neda!? 🙄 No moja ma 5 a tiez ma svoje muchy.v jej izbe je asi od leta ked vobec stale sa pytala k nam ,a sama prespala celu noc v tej izbe tolko ze to na prstoch zratam,budi sa ze je smädna alebo ju cosi ine napadne. dnes uz od piatej buntosila.
ja tiez len dufam ze sa to konecne zlepsi... 😵 asi som ta moc nepotesila....

Dani takze vy zase na dalsiu dovcu joj zavidim vam 😨 uzite si to.

Reni takze kociar splna aspon svoju funkciu nie ze nemusis Maxika nahanat i ked betar uz vie ako ta dalej skusat 😀 .no Sophie to tiez obcas robila ale ona ju este aj odhodila kym jej raz nebola na nohy kosa a bola spokojna 😀
No a este musim dodat ze uz to mam za sebou a dala sa ta bolest vydrzat 😔

viem ze som este cosi chcela len som zas pozabudla,nepisala som si poznamky do slaka,tak nevadi nabuduce prajemvam dobru noc

dania
26. nov 2009

Steffi, no to je hruzostrasny pribeh, cos tu napsala. No jeste ze to dobre dopadlo, ale ty soky! 😖

evinkaaa
26. nov 2009

Steffi - jooooj, co to tu pises. ☹ Normalne ma zmrazilo. Velmi neprijemna prihoda. Ale zial stava sa. Mne sa nieco podobne stalo este v skole, ked sme mali na vyucovani varenie a stiahlo mi to rucneho mixera vlasy, ale stihla som rychlo reagovat, tak to nezaslo nastastie tak daleko ako pri tvojej sofinke. Chudatko male. Urcite sa vystrasila, ze?! Ani sa necudujem. V jej veku by som bola urcite celu noc pekne vystrasena a nemohla zaspat. No zial clovek sa uci na "vlastnych" chybach. Budes ty a aj ona vediet do buducnosti.
Takze ideme piect na buduci tyzden plätzchen? Super. A ozaj, viem, ze si mi vcera napisala email. 😵 Ja ti odpisem zajtra uz konecne nan, ale musim najst tie dva recepty, co si chcela. Takze zajtra ich uz budes mat a mozes skusat 😀
Aku torticku si piekla manzelikovi?

Dani - dovolenka znie velmi lakavo. Aj keby vam pocasie nevyslo tak, ako si predstavujete, urcite ho vyuzijete najlepsie ako viete. Clovek sa prisposobi a vymysli program aj v horsom pocasi. No nie?! Ved vzdy je mat "poruke" plan B. 😵
Tak vam zelam krasnu dovolenku plnu zazitkov. 😎

neurologia
27. nov 2009

Dobre rano vospolok,

vcera som si uz aj ja kupila adventny veniec ....takej bordovej farby-teda sviecky a deko...

steffi ty jo pises hrozostrasne story....ale reagovala si super....boooze ale museli ste byt obidve z toho vystrasene
aj manzel ma v praci taky zvyk ze kolacik doniest alebo pizzu objednaju ja som mu robila salatik ked mal narodky a vcera oslavoval jeho kolega a vyriesil to velmi prakticky-po chlapsky 😎 kupil parky chlieb uvaril ich a bola hostina som sa zasmiala ked mi mm vravel....
ja sa chystam tiez vo velkom piect cez vikend-pretoze bude u nas cochvila vianocny trh-a taky "spolok " co vedie domaca pecu kolaciky opytala sa aj mna ci sa nechcem pridat tak preco nie.....musim ziskat nejake kontakty...a byt teamova

dani ....tak uz na dovosku sa chystate....joooj bude vam urcite superacky ten filmik som videla aj ja...dal mi ho kamos ani som nevedela o com to je...tak som su ho pustila a hned ten zaciatok ako on hra na tej gitare a tam popri nom sa obsmieta ten chlapik co mu nakoniec ukradne peniazky a zacneho ho nahanat tak ja ze ved to vyzera ako v irsku tam taky pobehuju....a nakoniec to aj bolo ztadial.... 😀 mne sa film pacil lebo ukazoval pravdivo ako tam ludia ziju....ked tam ides pracovat a tak ake mas ubytko zivotne podmienky... 😉

renca super ze kocik sluzi....za tie peniazky fakt dobre hmmm a ked spominas nakupy handier hned by som sla...normalne uz mam taku potrebu...mna vcera mm "potesil" takou lichvotkou ze uz zacinas byt opat taka okruhla...(po porode som bola dost schudnuta...a tak uz sa vraciam asi spat na svoju povodnu vahu)no ale lichvotky tohto typu vzdy potesia 😒

rpinguin
27. nov 2009

Pauli, ty sa v vyznas v Düsseldorfe dobre, ze? Som sa chcela opytat, ze kde sa budu konat tie preteky buduci vikend, rozmyslame tam ist a nevieme este nic, ze kde sa postavit, ci mame prist a najst nejake ubytko na noc alebo ci rano z MA. vyrazit....napis mi jednoducho ake to je a ci tam nie je moc naroda (blba otazka, asi ano, ze?) Diky

neurologia
27. nov 2009

renca asi blba otazka ale ake preteky tam budu?

neurologia
27. nov 2009

babyyyy uz mame ucet konecne im to trvalo kym sa rozhodli ci otvoria ci nie.....mame ho v ing diba tak sme zvedavy co to bude zac....

rpinguin
27. nov 2009

Bea, FIS Skilanglauf: Die Weltspitze trifft sich am Rhein 🙂
a v DIBE vam ho otvorili bez problemov?

neurologia
27. nov 2009

reni co je haushaltsbescheinigung-to je najomna zmluva?

neurologia
27. nov 2009

no tiez tam chceli rozne potvrdenia ze tu zijeme aj ten frei blabla....papier ale otvorili nam ho teda nemali podmienku ze tolko a tolko tu musime zit...

dania
27. nov 2009

Bei, to teda zasnu, ze jste meli takovy problem. Mne ucet v DB otevreli jen na cesky pas a na nic se neptali. Dokonce mi pridelili urednika, ktery mluvil super anglicky, protoze ja jsem tenkrat neumela nemecky.

iii
27. nov 2009

reni dikes, netusila som, asi si zavolam ten bonn. co si napisala do toho splnomocnenia pre vasich?
inak minule mi nieco padlo do oka.....tvoj muz je nemec? vyzera ale strasne slovensky! cely cas som zila v tom, ze je z sk.

stefka no teeeeda, to su nervy, ze? esteze sa nic nestalo. najhorsie na tom je, ze takymto podobnym nehodam ani nejde uplne predchadzat, stvorrocne dieta uz v ohradke nemozes drzat....vlasky si jej nakoniec ostrihala?

danka ja niekedy zasnem tiez nad nezmyselnymi prekazkami v banke a pod...... ale predstav si, ze v cechach si slovak nemoze predplatit ziaden tarif u ziadneho mobilneho operatora. na takuto zavaznu vec potrebujes ceske obcianstvo 😀

ja este stale bojujem s ministrestvom zdravotnictva v cr kvoli uznaniu nejakej praxe - je to naozaj neuveritelne.....uz tam maju najmenej 1000 kopii mojho diplomu, ale kedze stale to robi iny uradnik, tak pozaduje zasa vsetky overene papiere odznova. kym im dolozim nove, vyprsi platnost tych ostatnych (napriklad teraz zasa chcu vypis z registra trestov, pretoze ten posledny je uz starsi ako tri mesiace). ja neviem, preco si tie dokumenty nemozu jednotlive urady predat medzi sebou tak, ako to robia v nemecku. nehovorim o tom, kolko prachov ma uz stali tie telefonaty, uradne overovania a preklady.

doobeda sa u nas kratko zastavila paula aj s rodinkou....mala laura je naozaj rozkosna, s ciernymi havranimi vlaskami, no nadhera.

rpinguin
27. nov 2009

Inga, ty si kde na to prisla, ze je Nemec, ved u nas je to ako u vas 😉
Do toho splnomocnenia islo toho vela, kedze oco mi este aj OP vyzdvihoval, dalej sme tam dali, podanie rodicovskeho prispevku + priplatku k RP, vsetky tieto ukony vlastne, aj s RL nieco, preto som bola na tie dva dni v oktobri doma, vsetko sme popisali a mohla som to kludne prenechat ocovi na vybavovanie.
A myslis, ze Slovaci by nerobili problemy kvoli studiu v zahranici? No ved uvidime, ak tam niekedy zakotvime.

Ozi, Verus, ty si to minule pozadovala, ze ako je to s nasimi manzelmi, ved to, ze nie su v tabulke moc nevadi, kedze to aj tak vsetko vieme, kto koho ma.
So Slovakmi sme napr. len Inga, Zuzka, ja a napoly aj Bea 😀 ( ta ma zahlusi, ked si to precita)
Beus, nie je to potvrdenie o tom, ze kolko vas zije v domacnosti? Ono by mohlo aj Meldebescheinigung stacit, kedze tam to mas tiez uvedene.

Pauli, a ty co v Dortmunde? Sa ti uz jazdi, ze? Ja som za volant este stale nesadla.

iii
27. nov 2009

reni aha, asi som nieco zasa prekrutila....odkial ma potom max tie nemecke slova? muz studoval tu?
nasi pridu za tyzden, tak by som mohla podpisat s ocom splnomocnenie aj tu.....mas sajnu, kto to musi potvrdit? nemecky notar nam ale asi nepotvrdi slovensky dokument. ako to je so splnomocnenim? museli ste byt spolu u notara a obaja to pred nim podpisat?

rpinguin
27. nov 2009

hej, presne tak, na matrike v ZA. to potvrdili, ja som bola pri tom a pozerali do pasu, kedze OP som este nemala vtedy. Vsetko si premysli, co tam chces mat napisane, spis to, ale s potvrdenim neviem kde, no asi trebars fakt do BN. Zavolaj im tam a spytaj sa, ale urcite ti to tam spravia.
Hej, obaja sme v HD., a on hovori na Maxika len nemecky a to len vecer, ked pride domov, tiez mi je to zahada, ale Oli ma ukludnila, ze jej Misa tak isto s anglictinou 😀
Najlepsie je, ked Maxik otvori chladnicku a na mlieku vidi kravu a KUH 😀 , ale aj po slovensky vie jedno slovo
TMA 😀 😀 a zacina aj APA (lampa), to je ale riadna slovna zasoba, co?

neurologia
27. nov 2009

inga ked som davala splnomocnenie mamine (tiez preberala za mna obciansky pas aj vodicak...) tak sme boli u nas na obecnom urade a tam to spisal ten uradnik co tam robi...u notara sme urcite neboli...

neurologia
27. nov 2009

no a zabudla som ze aj matriku on robi takze aj podpisy overil...

yanni
27. nov 2009

Reni no neviem ci vsetky studijne odbory, ale mne Slovaci studium v nemecku uznali. Mama dokonca este pocas mojho studia pisala na ministerstvo skolstva aby jej to nejak potvrdili, ze je to take iste univezitne studium ako na SK. Socialka (ci kto to dava) jej chcela zatrhnut rodinnen pridavky. A ked im povedala ze studujem a je to jedno predsa kde, do 25tky mas na pridavky narok, tak zenska ze to nie, ze jej ich nedaju, ze to len na sk a take somariny. Tak nakoniec napisala na ministerstvo skolstva a poslali jej lajster kde bolo cierne na bielom ze ke to presne ako u nas univ.studium. Ale co za nervy s tym clovek ma.

iii
27. nov 2009

reni a bei, diky. mne ide teda hlavne o to, ci je k splnomocneniu potrebna moja fyzicka pritomnost na slovensku. ked hej, tak to mi je lahsie zajst do bonnu a poziadat o RL na konzulate. spravim si s novorodencom v januari vylet 😀 no este skusim brnknut na miestny urad....uz viem cislo naspamat 😝
este mi pomozte so slovnou zasobou:
vollmacht je splnomocnenie?
niekoho splnomocnit k niecomu - jemanden zu etwas ermächtigen?

rpinguin
27. nov 2009

Ved hej Kati, to je jasne, to aj u nas tak bolo, nebol problem, to stacilo mojmu ocovi len Imma-Bescheinigung a dokonca v nemcine to vzali, ale ked by si sa tam mala usadit navzdy, tak by tiez chceli vselijake mozne papiere a posielacky na uznavanie do BA.. Ja nemam ani titul nikde napisany, kedze ja sa nebudem s papierovanim otravovat a posielat kade-tade, len aby som mala v slovenskom obcianskom nieco. Aj tak som v Nemecku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre