Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
25. jan 2010

Ahojte babizne,

akosi to tu vymiera. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
V poslednom case je tu citania coraz menej. Ale aj to je fajn, ked clovek nema moc casu, tak nemusi citat strany, ale mozno iba 2-3 prispevky ๐Ÿ˜…

Jani - ako sa ti dari s bicyklovanim? Schudla si uz nieco? A co s bartikovym spanim?

Renca - asi si uzivas maminkinej pritomnosti, ze? Tak uzivaj dokedy mozes ๐Ÿ˜ต Hadam si aj dlhsie mozes pospat...

Dani - chudacik marosko. Ved to su velmi smutne a neprijemne veci. To clovek nezela nikomu, nieto este malemu dietatu. Uuuuuf... ๐Ÿ˜ข Zelam skore uzdravenie.

Steffi - tak co? Ako sa drzi sofinka? A ako dopadli testy na imunitu?

Dani - takze kde planujete dalsie stahovanie??? ๐Ÿ˜€

Bea - uz si "zaskolilla" muza, ze byt doma na materskej nieje urcite ziadne nudenie sa? ๐Ÿ˜•

Zuzi - este si uzivas sk? Planujes sa po navrate do de zamestnat? Pisala si, ze sa desis situacie, ze budes v nemocnici sama alebo s detmi kvoli konverzacii - a preco sa toho desis? Ved ty vies dobre nemecky, ci nie? Mylim sa? ๐Ÿ˜”

zuzanasaw
โ€ข
25. jan 2010

Danka, no jo, teoreticka technicka na materskej ๐Ÿ˜€ Fyziky ani tak nie (tie boli len 3 semestre ๐Ÿ™‚ ) , skor termiky a vlastnosti kovov... Ale vlastne ma odborne predmety bavili ovela viac ako tie vseobecne - chemia, fyzika, matika a pod. kravinky...

Evi, este stale sme na Sk, teda len ja s detmi. Mala som po prichode domov nastupit, ale do firmy, odkial manzela pustili k vode. tym padom sa dvere zazdili aj mne ๐Ÿ˜– No a co sa tyka mojej nemciny, ak mam cas a potrebujem nieco nemecky napisat alebo povedat, ja to vytvorim. ale v beznej konverzacii mi chyba asi pohotovost a hlavne, ked na mna nejaky tazko zrozumitelny nemec nieco vybrechne, to ma chyta panika. No ale nech sa nechvalim, vcera som si robila nejaky testik z nemciny a vyslo mi 94%. Lepsie ako muzovi a ten sprechuje, ze sa mu huba nezastavi ๐Ÿ˜€ Tak sa chystam na dalsi level a uvidim ๐Ÿ˜‰

zuzanasaw
โ€ข
25. jan 2010

Danka, zabudla som na manzela - tiez hutnik - zlievac ๐Ÿ˜‰

dania
โ€ข
25. jan 2010

Zuzi, to je ale fakt na palici, ze vas takhle vypekli! Vzdyt uz ses taky musela tesit do prace, trochu zmena po tech letech. A jak se dostanes mezi lidi, tak s tou nemcinou, co uz mas, udelas za kratkou dobu zazraky. Tak verim, ze se ti naskytne brzy jina prilezitost, vzdyt inzenyru je v D porad nedostatek. S tou nemcinou, to je jen o zvyku, vzdyt uz i ja v praci zvedam telefony, driv jsem se schovavala v koutku, kdyz nekdo volal ๐Ÿ˜Ž Mam trochu vyhodu, ze nemam typicky vychodoevropsky prizvuk, vsichni mi rikaji, ze mam neidentifikovatelny zahranicni prizvuk a podle vzhledu me odhadujou na severanku, to mi vzdycky ohromne polichoti. Teda ne ze bych se stydela za svuj slovansky puvod, nastesti tady na severu se na nas nikdo skrz prsty nediva, teda mozna ted uz jo, po tom projetem predsednictvi, to jsem se zviditelnili ๐Ÿ˜ (sme jim to osladili ๐Ÿ˜€)
Jo Zuzi, tos mela fyziky vic nez ja (1 semestr ๐Ÿ˜€).

Evi, no ani mi o stehovanim nemluv. Nic se cpe do Brazilie, tam ja ale moc nechci... kdyz uz, tak Svedsko, Finsko, Holandsko, Anglie nebo Francie, to jsou moji favoriti. Mne se z Evropy proste nechce. Mimo Evropu mozna tak USA nebo Japonsko. Ale ted to prave vypada slibne, ze bychom mohli jeste par let pobyt.

iii
โ€ข
26. jan 2010

dani, zuzi, ja vam tak strasne zavidim, rada by som sa k vam pripojila do akademickej debaty, ale moj najvacsi intelektualny challenge je teraz zapamatat si, ktory cecok bol naposley... ๐Ÿ˜€

yanni
โ€ข
26. jan 2010

Ahojte,

no ja zase nemam na nic cas, tak len tak v kratkosti.
Niekto sa tu pytal na tie vakuove vrecia. Sorry, uz neviem kto ๐Ÿ™„ No ja mam jednu sadu od maminy z SK, tie maju tiez ventil a su OK, neprepustaju. Kupila ich v Metre alebo Tescu, presne neviem odkial su tie moje. Spominala, ze kupila aj tam aj tam. No a tu v DE som si vlani, niekedy na jar, kupila jednu sadu v Tchibe. Tie sa mi zdaju este lepsie, maju tiez ventil, neprepustaju, mam tam tiez paperove paplony, co mam pre hosti, je to uz 3/4 roka odsate a este stale perfektne tvrde a ploche. Len co sa mi viac paci na tychto tchiboackych, ten igelit je hrubsi ako na tych z SK.

A Zuzka, ved sa neboj tej nemciny. Treba len vela hovorit. Je to jedno ako, neboj, ludia co chcu ti budu rozumiet. Testiky si mozes robit, to je dobre na gramatiku a pravopis, ale konverzacia je uplne o niecom inom. Pisomny prejav je vzdy lepsi, clovek ma cas na premyslanie. Ked budes viac medzi ludmi a nutena hovorit, tak ani nezbadas a budes sprechovat jedna radost ๐Ÿ˜‰

yanni
โ€ข
26. jan 2010

Jaj este som zabudla Danka to je fakt sranda s tym prizvukom. No mne, este ked som bola na severe, som pocas semestralnych prazdnin brigadovala 3 mesiace na Fehmarne v campe a tam take tetusky raz zapotili, ze ci som zo Svajciarska. No ja som najskor nevedela co povedat, som myslela ze vybuchnem smiechom ale som sa zdrzala. Som sa len spytala, ze preco a oni ze sa im tak zda, ze ako hovorim, ze oni su tiez zo Svajcu. No tiez mi to polichotilo. Ale som to dala na pravu mieru a odvtedy som ich mala 2 mesiace na krku ๐Ÿ˜‰ Ale bola to fakt sranda. Teraz uz ani neviem aky prizvuk mam ale vtedy to bol taky Mischung. Na vyske sme mali tlmocnictvo so zenskou co bola z Berlina ale zila uz roky vo Svajci a konverzaciu s jednou z Rakuska. No a pred tym som bola ca. 2 roky v NRW, takmer na hraniciach s Niedersachsen no a tam je Hochdeutsch. Tak sa ani necudujem, ze tetusky to nevedeli rozoznat ๐Ÿ˜€ Ale ti poviem, srandistky to boli riadne ๐Ÿ˜€

dania
โ€ข
26. jan 2010

Ingi, na to mi vymyslel Nic (vidis, ani toho jsem tenkrat nebyla schopna sama) vybornou pomucku: nosis naramek a prendavas si ho z ruky na ruku podle toho, kde jsi naposledy kojila. Pak ale nastava dalsi problem, vzpomenout si, jestli ten naramek znamena, ze tenhle prs uz byl nebo teprve ma byt ๐Ÿ˜€ Mozna si to na nej napsat? ๐Ÿ˜

Katko, a ted mes jeste vubec nejaky cizi prizvuk, nebo uz jsi jako rodila mluvci?

yanni
โ€ข
26. jan 2010

Hihi Dani, no to s tym naramkom je super.

No ja ti ani neviem ci nejaky mam a ak ano aky vobec. Ale myslim ze mam. Toho sa nezbavis. Hlavne ked clovek pride do cudziny ako dospely. Asi sa nahram ๐Ÿ˜€

neurologia
โ€ข
26. jan 2010

Ahojte,

ingi ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ale ja som mala ten isty problem z ktoreho som kojila naposledy.....to vobec nieje stranda zapamatat si pocas celodenneho striedania sa cloveku spravi v hlave taky gulas....ze az ale ja som to riesila podobne ako danka doma mam krem a ten som menila-prekladala hned ako som dokojila ze z ktorej budem nabuduce a ked niekam ideme mam ten naramok na ruke..... ๐Ÿ˜‰

kati ked sa nahras hod link na nahravku vypocujeme si ta a dame vediet ๐Ÿ˜‰

evka to vies ze som mu to vytmavila ๐Ÿ˜Ž ....az bol sokovany

dani, zuzka boooze vy ste take intelektualky sa az pri vas zle citim ako taky motak..... ๐Ÿ˜…

och baby ja som to vcera s kocikovanim vzdala a sla domov....celu noc snezilo rano sme to odpratali ale cez den opat zacalo a bol aj odmak...takze som joss nemohla sklopit striesku od kocika nech vidi svet...chytila take nervy ze len vrieskala a vrieskala...tak som to zbalila a sla domov....
heh boli sme v McDonalds dat si burger samozrejme na moj podnet bo som dostala chut na taky poriadne stavnaty (vysoko nezrdavy)burger....mnaaaaam a aj tam joss skoro vyskocila z autosedacky co chcela vsetko vidiet tak som ju vybrala...a prislo k nam take male dievcatko a zacalo prstikom dobat do joss ked sa nic neudialo tak jej chytila ruku...pohladkala po licku jooooj ci bola zlatucka spravala sa k joss akoby bola zazrak (co pre nas v podstate aj je)aj joss bola z nej uplne unesena mala som podozrenie ze ani nedycha tak ju sledovala.....
a este vam musim povedat ze nasa dcra ma unikove tendencie...polozila som ju na deku neh sa zahra a trochu si potrenuje pasie konikov ze zatial postavim na polievku..pekne si rozpravala iba zrazu ticho no nezdalo sa mi to lebo bud si rozprava alebo sa zosti a place aby som ju vzala...iba pridem a joss nikde na deke nebola...nasla som ju pod stolom...no ako sa tam dostala som nechapala ako pretocit z bruska na chrbatik sa vie ale nato aby sa dopracovala pod stol jej treba toho trochu viac....a potom som ju pocas dna sledovala tak ona sa uz aj na bok vie otocit a asi sa potom prevazila (nahodou)opat na brucho a potom mrskla zadockm a opat bola na chrbte....a tak dalej az bola pod stolom....kotuha mala....

dnes mame na plane vylet....ale taky malicke jedna baba tu organizuje vypredaj veciciek po jej dcere...tak ideme skuknut mozno nieco kupime....takze idem pogooglit a najst kde je na letaku spominana ulica-aby sme to nasli.... ๐Ÿ˜‰ potom sa pchvalim ak nieco kupime

hedunecka
โ€ข
26. jan 2010

ahojte babulky potrebujem od vas pomoc

moj priatel pracuje v DE uz rok a ma tu aj bydlisko a my s hajku sme od juna tu...rodicovsky mi tento rok v sep.konci na SK tak sa chcem spytat: chceli by sme potom druhe babatko,ze ci sa mam zo slovenska odhlasit aj malu a pripisat tatovi do papierov ze tu zijeme s nim..
1. tym padom budu chcet urady odo mna pracu alebo navstevovanie kurzu nem.?/neviem po nem./mala ma 28mes.
2.ked budeme pripisane s malu do jeho papierov ze mame spoloc.bydlisko a ja som nezamestnana nebudu nam nieco prispievat?
3.a ked zostanem teho mozem tu normalne xodit na prehliadky ked mam zdravot.apollo EU karticku?
4. a po porode dostane babo riadne svoju lekarku kedze miminka musia xodit kazdy mesiac

a potom ma napadlo ze ked mam EU karticku apollo a chcela by som mat bydlisko tu v DE a ked odhlasim zdravotku s tym ze zijem v DE ci mi bude ta karticka stale platit alebo sa to nejako da ze poistenie budem mat na Sk a tu v DE zit..
dakujem za kazdu radu

neurologia
โ€ข
26. jan 2010

hedu...
ked si odhlasis poistovnu na sk tak jasne ze karticka platna uz nebude...

neviem ti velmi poradit pretoze s tym co a ako ked si slobodna a nie vydata skusenosti nemam ....ale baby ktore to tak maju urcite poradia... ๐Ÿ˜‰

jedine co viem je ze detsku lekarku si musis vybavit sama nejaku si vybrat a popytat sa ci ma miesto a ci ta (tvoje detska)vezme
a neviem ci ta niekto moze "nutit" navstevovat nejaky jazykovy kurz...ale myslim ze nemcina v nemecku sa vzdy zide tak si urcite najdes nejaky sposob ucenia co ti bude vyhovovat...ono ked si tu tak to ide same od seba
a este viem ze ak si tehu a mas tu gynekologa tak ti to slov.zdrav.poistovna nepreplati (myslim tie prehliadky odbery...)darmo mas eu karticku...ta je na pripady ak by sa ti nieco stalo tak ti poskytnu neodkladnu zdrav.starostlivost ale tehu choroba nieje....(tak mi bolo povedane v poistovni ked som si to zistovala ja)

hedunecka
โ€ข
26. jan 2010

no super ๐Ÿ˜’ takze z SK sa odhlasim a bydllisko budeme mat tu v DE a kedze sa tu nahlasim ze tu byvam tak budu odo mna vyzadovat pracu nie?a ked poviem ze neovladam nemcinu tak ma poslu na kurzy..a ked budem tu nahlasena a nebudem mat pracu tak si musim tu platit zdravotku nie?a potom uz by som u gyndu nemusela nic platit..boze je to tu take komplikovane len sa musim rozhybat lebo sept.je tu cubi dup..

malu mi nechcu v jaslax zobrat lebo nemam pracu a pracu na papiere mi nedaju kvoli nemcine a keby som aj dostala tak nebudem zvladat malu xodit s nou tyzden alebo kolko do jasli aby si zvykla

yanni
โ€ข
26. jan 2010

Hedu,
ved sa zoberte a bude po probleme. Mozte byt vsetci pisteni pod muzovou poistou tzv. Familienversicherung. Ak je pravdaze tvoj muz poisteny v DE a plati tu odvody atd.
A jasne ze ti malu nezoberu do jasli ked nerobis. Prednost maju pracujuce a deti od 3 rokov. Ved ake nespravodlive by to bolo, matka ktora robi nema jasle/skolku a matka ktora je doma odprace dieta do jasiel? Ale kontkretnejsi k tomu nic neviem, len kamoska mala takyto problem, pracovala vollzeit a nebolo miesto, tak jej dieta zobrali len na pol dna a pol dna bolo decko vkuse niekde inde. Takze je to na h....Ale su aj tu baby, co maju deti priblizne vo veku tvojej malej tak hadam poradia. Ale tu je so skolkami problem a nie to este s jaslami.Takze pevne nervy ti prajem ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
26. jan 2010

hedu,
katka (yanni) ti dobre radi....ak by ste boli manzelia tak ty s dcerou ste poisteny pod manzelovou poistkou (ak ju ma tu v de) ๐Ÿ˜‰

hedunecka
โ€ข
26. jan 2010

noo svadbu nechceme este ale to druhe mimi ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ mne hovoril ze keby sme sa napisali ze mame u neho pobyt tak mala by automaticky spadala pod neho cize by mu vracali dane za nu.../ma jeho priezvisko/
ja malu nechcem dat do jasli sak mam co robit ju nexat xvilu samu bojim sa o nu a ked pomyslim co by tam robila, ci sa jej nieco nestalo tak ma obraca ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ tak ale nemam inu moznost co mam spravit??na SK mi konci rodicovsky v septembri a tu ked budem tak tu nemozem byvat len tak bez zamestnania ci ano???ja tu mam iba take bokovky ako upratovanie ale to mi nikto na papiere neda..a ked chcu odo mna pracu musim dat niekam malu aj ked by som ju tam dala max.na pol dna dlhsie by som ju tam nenexala lebo je este malicka na to aby bola bezo mna cely den..
alebo neviete mi poradit co by som tu mohla robit aby som tu mohla normalne existovat a mat malu pri sebe??

iii
โ€ข
26. jan 2010

zuzi, ako vyzraju tie veci, ked ich z vriec vyberies? nie su prilis pokrcene? a tie periny sa nenicia?

dani, s tym naramkom by som to asi poplietla.....to predpoklada ale aspon nejaku zakladnu prizornost ๐Ÿ˜€

katka, to svajciarsko tipuju casto aj mne...podla mna je to kvoli tomu ostremu r

inak mame minus 16, kosa jak svina, dnes som bola nutena vonku dvakrat kojit...brrrrr. heh, mame za sebou vycerpavajuce U3 (marcel uz pribral na 5,2kg, huh) - elenka okrikovala lekarku, ze ako to zaobchadza s babetkom, jak ho ma drzat, ze mu nema nic pchat do usi, nema sa mu dotykat intimnych oblasti....nastastie nerozumeju slovencine ๐Ÿ˜Ž

yanni
โ€ข
26. jan 2010

hedu, no tak to zle rozmyslate.Najskor mimi a potom svadba? ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ No teraz je to "in" ale uz len koli tym vselijakym problemom, ktore by sa svadbou vyriesili, by som o tej svadbe zacala premyslat. No s malou by problem nebol, ona moze byt poistena u otca ale vy aj keby ste povedali ze je to Eheรคhnliche Lebensgemeinschaft,t ak by si sa u priatela nemohla poistit. Volakedy davno sme to tak chceli s mojim vtedajsim priatelom, bola som studentka a platila som si sama, tak sme chceli to Familienversicherung ale to sa vztahuje len na rodic-dieta alebo na manzelov. Ja by som poslala chlapa nech sa ide na hociktoru gesetzliche Krankenversicherung opytat. Zial neviem ako by to bolo s tebou, kedze si tu nikdy nerobila a nemas odvody ako by si sa mohla poistit. Asi len privatne. JA fakt neviem. Treba sa ist opytat. A keby ste boli zobrati, tak aj na teba by mohol odpisat z dani, kedze nerobis.

Inak v DE mozes zit aj bez prace ako dlho chces, sme EU. Len pracovat mozes len na povolenie. A ked vas chlap uzivi, tak aky problem. Dokonca, ked si tu prihlasite vsetci pobyt, budes dostavat aj pridavky v DE. Ale uz nesmies dostavat pridavky zo Slovenska.

yanni
โ€ข
26. jan 2010

Ingi no Elenka je riadne cislo. Este aj doki bude poucovat ๐Ÿ˜€ No na daco bol ten kurz fakt dobry ๐Ÿ˜‰ No ta vie toho o babรคtkach viac ako ja ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

To moze byt s tym rolujucim "r" ale ja ho tu nepouzivam. Ja uz viem nejako prepnut, na SK pekne "r" v DE rackujem ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Ingi pytala si sa sice Zuzky ale napisem ti aj moju skusenost s tymi vreciami: tak palony su v pohode, oni sa zase nafuknu ked ich trocha vytrasies. Taktiez mam jeden taky tucny vankus, doma robeny, ten je uplne splasnuty a po vybrati sa zase krasne nafukne. Mala som vo vreci aj paperovu vetrovku, tak ta podobne ako vankus ci paplon, len ta latka ostane taka dokrcena a zehlit som ta to bala ci ju nespalim, naparovacka nenaparovacka, clovek nikdy nevie a 200 โ‚ฌ by bolo vyhodene do luftu. Tak som ju uz do vreca nedavala. Tiez mam taky Mantel tucny, plneny tym normalny vatelinom ci co to je, latka sa tiez riadne dokrcila ale ta ma mischung s bavlnou tak som to ozehlila ale strasne dlho trvalo pokym bol zase taky nafuknuty ako povodne. No a ine veci som este neskusala. Mozno Zuzka vie aj nieco ine poradit, co by sa do toho mohlo dat. Napr. zimne vlnene svetre som uz rozmyslala ale mi to nejak neda pokoja, ze ci neostanu splasnute navzdy. To by bola katastrofa.

yanni
โ€ข
26. jan 2010

Ingi to tam u vas fakt riadna kosa. No tu nie je zima, nejakych -5 mi to teraz ukazalo, ked som isla z plavarni o siedmej ale snezi na milu jarmilu. Uz ma z toho snehu svihne. Rano o 5:30 ked som isla do roboty nebolo po snehu ani stopy, len riadne namrznute, musela som skrabat skla. Odstavila som auto na stanici a ked som sa o 5 vecer vratila, tak ho z pod tej vrstvy snehu ani nebolo vidno. ometala a skrabala som stvrt hodinu. No na nervy. A mate aj vy sneh, ci len kosu?

neurologia
โ€ข
27. jan 2010

u nas take velke minusy nemame ale smyka sa a snezi.....

vcera som celkom dobre nakupila na tom bazariku satocky som jej kupila take krasne tricko...dali sa povyberat pekne veci ๐Ÿ™‚

vcera som upiekla rozky ze dnes spravim zemlovku iba idem do kuchyne a asi iba 6 rohlikov tam bolo (to mi vobec nieje dost) a mm ze on si dal na veceru ๐Ÿ˜… ....tak dnes robim dalsie a dufam ze uz z nich ta zemlovka bude....

baby ja som totalne chora vcera teploty bolesti hlavy (slo mi ju roztrhnut) a len ma napinalo to ledva som zila....dufam ze to skoro prejde lebo takto sa neda....

ingi ta elenka nema chybu...bohovska je tak ale je to poriadna starsia sestra ochranuje svojho braceka... ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
27. jan 2010

ja som uz uplne vypatlana...este som chcela
ingi to ma marcelko peknu vahu ved joss mala teraz na U4 5700g....no taka spagetka to je...

neurologia
โ€ข
27. jan 2010

teraz som pozerala ze na U3 mala 4000g....
baby nemam nejake slabe mlieko ked oproti vasim detvakom je taka lahka vaha?...ale zas neplace od hladu je spokojnucka tak jej asi staci no nie?

verohit
autor
โ€ข
27. jan 2010

aaahojte zenule, som v praci na pc, tak vas reku idem rychlo pozdravit....

Beus, tebe skore uzdravenie ๐Ÿ˜‰ , take stavy neznasam, ja z nich dostavam vzdy riadnu depku...

Hude, vitaj!! ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

Zuzi a Dani hm, vas si teda este docitam, chcem vediet co sa intelektualna debata sa tu vedie...

Ingrid
tvoja Elenka, nikdy nesklame!!!! ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜€ mas skvele deti!!! z Marcelka je uz riadny chlapisko ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

ostatne damy velmi pozdravujem a skoreho konikovania...

P.S. vcera som bola pozvana do regionalnej televizie, do diskusnej relacie na temu integracia v meste Regensburg (vraj sme s drahym vzacny priklad ๐Ÿ˜€ ).... do kelu, a nemohla som ist, lebo sa z toho nasho biznisu nevieme nijak vymechtlat a zorganizovat sa aby sme aj zili, nie len.... ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜’ no co uz mozno nabuduce...

tak packo..

verohit
autor
โ€ข
27. jan 2010

bea nerob si ziadne starosti, mliecko mas urcite kvalitne.... kazde slniecko ma iny metabolizmus atd.. moja Mimi ma dva roky a rano ked ju postavim na vahu tak tam 10kg este nie je ๐Ÿ˜’ ๐Ÿ˜‰ a vobec ju to netankuje ๐Ÿ˜‰ tak keine Panik auf Titanic ๐Ÿ˜Ž

verohit
autor
โ€ข
27. jan 2010

a co sa tyka zimy, tak dnes rano ked sme isli do jasli a kucirovali cez mesto, tak sa nam nosne dierky lepili, Mimi na na tom bavila... ๐Ÿ˜‰ hlasim -15ยฐC ๐Ÿ˜Ž

yanni
โ€ข
27. jan 2010

jeeeeeeeeeeezisi baby, no vy mate riadnu kosu. Ja hlasim dnes rano o 5:30 len minus 8. A teraz zase snezi, sice len tak zlahka ale ide to uz na nervy. No jar je v nedohladne.

dania
โ€ข
27. jan 2010

Verus, vzacny pripad integrace ๐Ÿ˜€ Gratuluju, to vas muselo urcite moc potesit, i kdyz jste nemohli. U nas v laborcre nas vcera taky verbovali do televize, nejaky diskuzni porad o nebezpecnych jadernych elektrarnach. Kolegove ale nemohli a me by tam ani nechteli, ja bych jim lobovala pro (jeste ke vsemu ve sve kanak deutsch) a o to by zrovna nestali, oni chteli proti ๐Ÿ˜€

Ingi, to jsem se nasmala, jak E. komandovala u doktora ๐Ÿ˜€

hedunecka
โ€ข
27. jan 2010

takze babulky dali ste mi vazneho xrobaka do hlavy tusim to tak spravime do sept.sa zobereme len tak na urade kvoli tymto vsetkym veciam v DE a potom si spravime riadnu svadbu v kostole so vsetkym..
len mame problem vybehnut len tak na SR musime sa opytat ci by nam zavarovali psa niekde

a som zvedava ci ked uz budeme svoji a nahlasi si nas ci uz bude dostacujuca jeho vyplata pre nas vsetkyx ๐Ÿ˜’

inak tu je -10 ๐Ÿ™‚

neurologia
โ€ข
27. jan 2010

hedu
ved ked chcete aj druhe babo tak sa zoberte a basta....usetri vam to vela starosti navyse.. ๐Ÿ˜‰ a kde sa to v nemecku nachadzate?

verus no toto vzacny poklad tak to ste teda prikladom pre vsetkych ...som na vas hrda ๐Ÿ˜‰ skoda ze ste nemohli do telky ale aj taketo "vyznamenanie" potesi no nie?

dani ๐Ÿ˜€ vidis vidis...by si sa mala zamyliet nad svojimi nazormy a este aj do telky by si sa dostala ๐Ÿ˜€ heh to mi pripomina ked mali nasi tu nehodu tak boli aj tv spravach....a starka zahlasila sestre ze co chce ved z nej teraz hviezda ๐Ÿ˜€

inga a aku ma marcelko "vysku"? nasa lekarka s joss zaobchadza velmi pekne tak s citom....ale neviem ci si elenku nezavolam nech ju skontroluje urcite by nieco nasla co by jej vytkla.... ๐Ÿ˜Ž

reni mamka je este tu?

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre