Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzanasaw
20. apr 2010

Juuuuuuuj, nase kruhy sa pekne rozrastaju! Vitajte nove devy, maminky i snazilky 😉

Bei, dik za tabulku. Prave som inak zhliadla tvoj rocnik, to ty aka mladica si 😵
Navrhujem novym devam doplnit udaje v tabulke 😉 Ak Bejka suhlasi, mozete ich poslat jej do IP...

zuzanasaw
20. apr 2010

Jani, hlavku hore a musis fungovat. Skoda, ze tu nemame ziadnu babku ci dedka, vsak?

schatzinkaschatzinko
20. apr 2010

Jej, dakujeme Evi, 🙂 aj u nas chvalabohu vsetko oka🙂 tak sa tesim a uz chystam pidi vecicky🙂 zajtra idem k hebamme, som si dohodla termin🙂 ze nech ma dychat naucia a cosi povedia, ucast na kurze som zamietla🙂 tak teta sucitine pokyvala hlavkou🙂)a dohodli sme termin🙂 tak dufam, ze to tam zajtra udycham hh🙂 😀

evinkaaa
20. apr 2010

Vieri - takze si bola pri hladani hebamme uspesna. Super, tesim sa s tebou a verim ti, ze uz pripravujes vo velkom. 😵 Ved uz to pride coskoro. 🙂

marosko
20. apr 2010

Ahojte baby.
akosi ste sa rozpisali.Aj ja by som chcela pozdravit nove tvare. Aj ked nestiham vela prispiet ,ale obcas nakuknem.
Jani na teba myslim a tiez obdivujem. Viem o com to je ked je clovek v problemoch a este bez znalosti jazyka. No navyse u teba to pri jednom neostalo a si na to sama. Tak vela sil a drz sa. Na kurz veru teraz nemysli,aj tak je najlepisa skola v praxi.
B.+B.vela zdravicka.

yanni
21. apr 2010

Jeeej baby, co sa deje? Booooze ja nesti´ham citat.

janka jaj no ja som si myslela ze tak si poplaces, ked je zle. No ale pred sestrickou by tiez nebolo od veci. To urcite pomoze 😉

Peti, no ja som Katarina a byvam v Dachau ale v Mnichove pracujem, cize som vlastne viac v Mnichove ako v Dachau. Ale do M. sa stahovat nechcem, este to by mi chybalo ku stastiu....Mne sa paci tam kde som.

Vierka preco nechces chodit na kurz???

Jitka no ja tiez nie som na materskej. No nemam byt s kym *hihi* Ale zato robim ako diva.... A co studujes ak sa smiem spytat?

iii
21. apr 2010

dobre ranko, vitam nove tvare, dajte mi ale chvilku, nech sa zorientujem - stilldemenz najvyssieho stupna.

vierka, gratulujem k prirastku, 4 kg, preboha, to rodila vaginalne? au

renca, ako je to teda s tym krstom? co potrebujes? nas farsky urad je nejak zahadne furt zavrety
ozaj, si sa pytala, ze co lekar na m. vahu - tak nic, ze nech si nerobim starosti, ze uz by to malo ist teraz pomalsie. tak dufam, vcera sa rucicka zastavila tesne pred 10. akurat je mi luto, ze som si neuzila skoro vobec takeho stvorkiloveho kompaktneho miminka v satke, o ktorom clovek ani nevie, ze existuje

o mesiac ideme konecne na prvu docu s m., do ostallgäu, uz sa neviem dockat.....uz chyba len par finesiek, ako napr. ubytko 😀

leelo
21. apr 2010

caute, dobre rano.
moje ditko dnes prespalo celu noc, rano prsia jak balony (super velkost! 😀 ). ale moc nevyskam, kedze ma chudacik nadchu a trosku aj zvysenu teplotku mal vcera poobede. dala som mu viburcol, bol mrzuty, spal za cely den len 3h v satke, tak asi dospaval to vycerpanie a nepohodu zo soplikov.
ja len dufam, ze to nie je reakcia na 1.prikrmy. ale ze by na mrkvu? stretli ste sa s tym niekto? viem, ze alergia moze byt ako vytok z nosa, opuch oci, slinenie, to vsetko viac-menej ma, ale snad z inych dovodov. ta teplota mi k alergii nesedi...

ingrid, 4kg mimi v satke je cool, len doktorka nebola s nami spokojna, nesli sme podla tabuliek.
takze idete s drobcom na vylet? to su hory?nieco mi to hovori. nie su tam niekde take tie velke familien hotely?

vierka, co s tym kurzom?

bea, poslem ti moje udaje do tabulky.

jika80
21. apr 2010

pekny dnik zelam
tak a ja uz z uni doma, teraz len nieco male pojest a hor sa do robotky 😖
katka - studujem psychologiu 😉 na svk som studovala ucitelstvo - psycho a germanistiku, lenze ten diplom mi tu neuznali 😠
bea - dakujem za pridanie do tabulky 😉

leelo
21. apr 2010

jitka , cau.
s tym diplomom je to odveci. ale budes dvojnasobne studovana aspon 😉 inak si velmi sikovna, zvladas skolu, pracu.

yanni
21. apr 2010

Peti, no hadam je to len prechladnutie. Dufajme...

jitka no to je fakt sch...s tym diplomom. A normalne si na SK dostudovala riadne do konca ci len Bc. ?a tu ti vobec nic neuznali, ci ako?? A ako to odovodnili? Nejako sa mi to nechce zdat, lebo Nemci dost nase vzdalanie uznavaju. Ja som na SK tiez studovala ale potom som presla sem a mne vela predmetov pouznavali (diplom som este nemala a Bc. vtedy este nebolo tak rozsirene ako teraz. Vtedy sa dokonca Bc. u mna ani nedalo urobit. Bud do konca alebo nic.), takze som nemusela od nuly zacinat. Jeeezis ved to je o drzku. ja som tiez rozmyslala ze si nieco este urobim navyse ale casovo by som to nezvladla. Tiez mam dve roboty, Vollzeit a Nebenjob, mozno ze nejake Fernstudium by sa dalo ale to uz by som asi ani nespavala a nezila, len robit a ucit sa 🙄

leelo
21. apr 2010

katka, a co robis? ak to nie je tajne, samozrejme... dalsia sikovnica, normalne sa citim zle, ze si valam sunky na materskej, teda teraz uz rodicovskej. ale ved aj vas to caka, heh 😀

jika80
21. apr 2010

uz sa hlasim z robotky
katka - no mala som klasicky mgr, neuznali mi to preto, lebo ze psychologia sa tu nevyucuje a nj ako cudzinec vyucovat nemozem+nemala som dostatocnu prax - ak by mi to mali uznat, musela by som kopec predmetov absolvovat dodatocne+prax, ale kedze som aj ped. fakultu robila hlavne kvoli psycho, tak som sa nastvala a zacala psycho studovat od zaciatku tu
peti- no ak sa nam coskoro podari baby, tak asi nepojdem na matersku, mohla by som to zvladnut v pohode popri skole, do ukoncenia mi na stastie uz nezostava vela seminarov 😉

jika80
21. apr 2010

peti - nemusis mat vycitky svedomia 😉 u mna je ta skola+robotka skor z nudze cnost, clovek je zrazu prinuteny k veciam, ktore by pred tym nikdy dobrovolne nerobil

leelo
21. apr 2010

aha, cize oni ta posudzovali ako ucitelsky smer...
mojmu muzovi uznali diplom, ale to najma preto, lebo oni chceli jeho, nie primarne on ich 😉

jitus, a to by si akoze aj do prace chodila? tu skolu chapem...
inak aj mna moj syn vie prinutit k veciam, co by som dobrovolne nerobila 😀

rpinguin
21. apr 2010

zdar zeny,
pridavam sa k Inge, potrebujem cas na dokonale spoznanie vas 😉 a zdravim vas..... a zasa nikto v mojom okoli ☹ , ale ta deva, ktora ide do Saarlandu by mohla byt najblizsie 😉 , ale uz zasa neviem, kto to bol.

Ingi, no moznoze ja budem iny pripad s tym krstom ako ty, kedze u nas krsti slovensky farar, mame tu slovensku misiu. Chce akurat od krstnej mat nejaky papier z jej kostola zo Slovenska, ze je sposobila byt krsnou, ale ze ak ten papier mat nebude, ze sa tiez nic nestane. Inac nic len tri veci- sviecku, kosielku a dieta 🙂 . To, ze musi mat krstna sviatosti je ale jasne. Ma vam nemecky farar krstit?

yanni
21. apr 2010

Jitka, no je to na houby ale ked to uz mas len za par, tak neva, ci hej? Tak mas riadnu psycho a nie len ako ucitelka. Ved v DE je dost psycho ludi, no co by si este inych ucila ako sa stat psycho??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (dufam ze si to pochopila 😉)
Petka, No ja robim na sude. A dnes mi ide vsetko na zuzik. Asi dnes budem vrazdit.....A nie vazne, preco by si mala mat zle svedomie. Ved dieta je 24-hodin-job. Niekto materstvo vychutnava, ja by som bola asi krkavcia matka. Tak radsej ziadna.

Ingi dik. Jasne ze chapem. ved ja som uz kolko krat krutila hlavou, ze to tak verejne ludia davaju. No ja by som si to tiez strazila. Ale super, maly je zlaty. A vobec nie je ako Kleinkind. Ved na nom je stale to babätkovske. A ti poviem, vyzera ako moj brat. Tiez bol taky velky a okruhly. Skoda ze tu nemam dake fotky ked bol baby, to ako keby si z oka vypadli. To on z toho vyrastie, uvidis. Hlavna vec, ze je zdravy 😉 A lepsie mat nieco na rebrach, pride vojna a on prezije a my pomrieme na podvyzivu
😀 😀 😀 😀

verohit
autor
21. apr 2010

Caves zenule, raz do tyzdna si spravim volnejsi den, vzdy ked mame nejaky termin a dovolim si sadnut ku konovi.... 😉 dnes tu mame nejaku tussi, co si dala ziadost do backwerku ako Außendienstmitarbeiterin, tak tu dnes a zajtra schnuppert... a ja sa "vyvylujem" v kancli....

dufam ze sa mavate dobre, tym ze sa tu ukazem fakt ja z rychliku, tak mi casto nejak ujde koncept, takze prepacte...

Jani
uz sa vie co je s Borisom?? dufam ze mu uz je lepsie, a vsetko o.k. som na teba velmi hrda, ze si sa dala na ten kurz, este by sa hodila nejaka Spielgruppe s Bartikom, aby si si znalosti mohla vzdy precvicit live, a hlavne nestracat trpezlivost, ked toho vela nerozumies, (i ked si viem predstavit ake to je nervy drasajuce, ked clovek nerozumie a potrebuje, vid boris a nemocnica)...pred 11rokmi som tak tiez zacinala, napriek tomu ze sme mali na gympli nemcinu.... takze toi,toi!! 😉

Ingrid
ten vas Marcel pojde o chvilu do Guiness buch 😀 😀 😀 nech vam len krasne rastie!!! hej, super ze sa chystate na tu dovcu, idete niekam pobliz k Vendulke??
a napis prosim comu sa venuje Elenka akym hram atd.....
a este jedna prosba, mohla by si odfotit tu vasu Kaffeemaschine (DeLonghi)?, chceme si tiez kupit novu, tak zatial tak nezavezne pokukujeme.... a mate to Vollautomat s cerstvym mliekom?? ja by som chcela najaky mensi model, a pozeram ze cim su mensie tym su drahsie....
a co sa tyka Laufradu, zatial som nic vyhodne nenasla.... 😒
he, Ingrid minule si spominala vychovu a reakcie dietata, no dnes som sa tiez musela hambit, boli sme s Mimcou u detskej zubarky, hm... mala bola trosku aus dem häuschen.... ked jej pozerala zuby, tak bliakala o sto sest, a potom este dostala darcek, no to bol trik na vyber z dvoch veci, ona hned schmatla obe a ani nepodakovala... no pruser... tak som jej povedala, ze si sie zobrat len jednu vec, a musi podakovat...... potom to samo spravila, ale ta prva reakcia vyzerala dost nenasytne... 😠
takze tolko k vychove &go...

Reni
Maxik je fakt majster prvej triedy, ked aj zo slamkovej flase dostane vodu von, u nas to tiez nebol velky problem len hnusnejsim sposobom, Mimi furt tu flasu hadze kade-tade, ze zavit je uz rozhegany, tak to tecie aj ked nechce, teraz som jej bola nutena kupit novu flasu, lebo som furt mala papiere v ruksaku mokre 😠

inak suhlasim s Ingrid, ze je fakt blbost, ked sa flasa povaluje na pieskovisku atd.(tiez to riesim ako aj vy) my mame na cestu flasu so slamkou, doma pijeme z pohara a Mimca musela prejst tvrdym vycvikom, ked namame nic, a naucila sa pekne pit sama z flase, 😉 😎

Vierka
a kde budes nakoniec rodit?? a preco si nechcela ist na geburtsvorbereitungskurz??? mne osobne to velmi aj pomohlo, aj ma motivovalo a spoznala som tam vela prijemnych dam, s jednou sa dokonca pravidelnejsie vidime.....

Evi
a prezrat este ako bolo na Slovensku a ake bolo prvoaprilove prekvapko ked ste stali u vasich na sk pred dverami??? (asi som to prepasla, ak si o tom pisala)

Bei
hej pozeram ze ste s Joss velmi aktivne, to je len dobre, ja vidim ako velmi Mimi profituje z kurzov, ktore sme robili a clovek sa pocas materskej vobec nemal cas nudit 😉
hm inak sa tiez divim ze sa zenske tomu cudovali ze musia vstavat, ved je to asi normalne, i ked tu v nemecku babätko ma hned svoju izbicku, tak si viem predstavit, ze clovek sa hned zobudi, ked musi behat hore-dole. ja osobne som preto volila metodu: rooming-in v manzelskej posteli 😀 😀 snad sa to do puberty upravi 😎 😎

krasne popoludnie vsetkym a do konikovania 😉

verohit
autor
21. apr 2010

a samozrejme vitam nove tvare Jitku a Leelo 😵 😵 😵

dania
21. apr 2010

Cauky! Koukam nam tu pribyly nove tvare 🙂 Tak ja jsem Dana, bydlime u severniho more S od Brem (z tohohle koutu Nemecka jsme tu vlastne hned 3). V posledni dobe tu ale na konikovi moc neoxiduju, nejak me kombinace rodina / prace na univerzite plne vytezuje.

Jani, bojovnice, jak to mas s tou bolavou mandli? Uz lepsi nebo do toho vaseho chaosu jeste marodis? (Me vcera vecer chytil mocovy mechyr, wow, to mivam sice casteji a vzdycky jsem prekvapena, jak to uderi. Zniceho nic jsem uplne na umreni. Nastesti mi zbyly atb z minuleho ataku, takze jsem hned samonaordinovala a ted uz je mi lip.) Doufam ze duo B&B uz se brzy da do pohody, at mas taky cas na skolu. A Barca ted do skoly nemusi, kdyz je ji tam zle? A nemaji tam ve skole neco jako psychologa, nebo studijniho poradce?

Ingi, tak to mozna horalka Vendulka pomuze s ubytovanim, ne? Nebo to neni uplne pobliz? Jo vcera vecer jsme si dali prvni porci Big Bang theory, takovou ochutnavku jenom, fakt dobry! 😀

Jeste k tem fotkam koniku a sopce: Ingi, my jsme byli na Islandu az po tom prvnim vybuchu, ale to se tam ten sopecny mrak tak nevalel, ale vsechno stoupalo hezky nahoru. Reni, Zuzi, to je porad ta sama sopka, Eyjafjallajokul. Jenom se mezitim o ni moc nepsalo a zacalo se znovu psat az kdyz se dostal ten sopecny mrak tak hodne vysoko, ze pricestoval az nad kontinentalni Evropu. Taky jak zacala chrlit vice lavy, krater se otevrel na dalsich dvou mistech, ten ledovec zacal tat, cehoz se Islandane bali uz od sameho zacatku, a ta povoden prerusila Ring Road, takovou hlavni cestu, ktera vede kolem celeho ostrova. To je taky moc nepotesilo... Ted uz jenom cekaji, kdy se probudi k zivotu ta vedlejsi velka sopka, tusim Katla se jmenuje, to uz je jedine, co zbyva.

mammy81
21. apr 2010

Ahojte zienky len chcem pozdravit nove tvare vitajte medzi nami 🙂 ja som Steffi ako ma tu baby volaju a byvame nedaleko Nürnberg.

zienky ja som vas len preletela a priznam sa ze ani nemam chut lezim s migrenou au au au,uz vazne neviem kde s hlavou. ☹ ☹

ozvem sa ked to prejde trosicku 😒
Janka nech sa B.coskoro vrati domkou myslim na teba 😵

jabera
21. apr 2010

ahjote baby, len hlasim, ze sa mi muž vratil z boja 😉 kedze nie je asi uplne ok, prisiel pesi, lebo mu bolo luto penazi na taxik, takze som uvazovala, ci to prezije, ale vyzera, ze ano... tak uvidime, co dalej, ma sa hlasit u svojej dr.. inak moc dobre teda nevyzera.

idem vas skusit docitat, ak sa to vobec da.. 😎

jabera
21. apr 2010

no, tak maaa! docitane. skoda, ze uz aj zabudnute, ale kratkodoba pamat funguje,t ak musim cuvat...

stefka, boze, zase ta migrena??? to je strasneee! jak je mozne, ze na to este nic nevymysleli... prave som citala taku zdravu knihu o prekyseleni organizmu.. ze aj z toho su migreny, ale to aby clovek nic nezral, z coho sa tesit potom? drzim palce, nech sa ti to upravi rychlo.

danka, no, tvoj mocak - to je tiez mile.. moja mamina s tym ma celozivotne trable. ja som to mala tak ozaj festovne len raz a je to teda paradicka, musim povedat. tak tiez drzim, nech sa ta to nedrzi dlho 😉 a ja som az teraz pochopila, ze ta sopka z tvojich fotiek je ta teraz slavna vsade opisovana sopka!!?? teda aspon dufam, ze som to dobre pochopila. sakra, tak to som normlane hrda, ze som o nej vedela skor, nez ostatni - vdaka tebe!
moja mandla asi pochopila, ze proste fakt nemam cas na taketo veci. este nikdy sa mi to nestalo, je pravda, ze som si ordinovala svoje oblubene babske recepty + homeo, ale jak doslo, tak odislo.... v priebehu par hodin. boris musi teraz absolvovat nejakch odbornikov kvuliva liekom a snad ( ja dufam!) aj cviceniu s krcnou chrbticou, lebo nalez tam ma. a kardiologa... baruska musi ist asi do blazinca, ci co 😀 no a je doma... som rada, ze ked dojde socialka, vezmu borisa, nie mna... ja som to nevedela vobec riesit, takze chudak zajtra ide lietat okolo nej. ale rada by som ho udrzala este jeden den doma, myslim, ze by mal zacat trosku pozvolnejsie, lebo sa bojim, ze sa zase zlozi, je toho v nasich zivotoch akosi presprilis teraz.

veronika, dakujem tiez za podporu, ste vsetky velmi zlate, ze ste na mna mysleli.
ja si mylsim, ze mimi az tak hrozna u toho zubara nebola.. ved oni su zvyknuti na vselico, neboj... ja len tajne dufam, ze bart raz prestane panicky vrestat u dr...
no, poviem ti, velmi sa tesim, ked budem moct znovu zacat tu nemcinu, ale myslim, ze ziadnu inu aktivitu uz k tomu nezmaknem. zabera to vela casu a aj sil, ja padam na hubu uz poobede, mna to rozmyslanie strasne boli, vies... fakt, vyflusnuta chodim jak prasa odtial, takze kontakt s nemcami mozem tak max. na pieskovisku absolvovat 😎 ale to by som zas odvahu potrebovala, lebo su tam take particky rodicov a to ja sa hanbim...

tak a uz si nic nepamatam 😀

vlastne pamatam! jitus, sakra, vies ako velmi by som potebovala detsku psychologicku, ktora by vedela cesky, alebo slovensky???? nevies o niekom tu?

evinkaaa
21. apr 2010

Caute. 😉

Ingi - kde konkretne idete na dovcu?

Jani - tak parada, ze boris uz je doma. A nech sa hned zasa "nerozbehne" na plne tempo, lebo ho fakt niekde zlozi, ako hovoris. Kazdy den po troske a vsetko sa vybavi. 🙂

Verus - no, ja som uz o tom prekvapku pisala hned po prichode. Ale asi si prehliadla. Nevadi 😉 . No inak sa vsetko podarilo podla nasich planov a hadam este aj lepsie. Vsetci boli prekvapeni a stastni. Co viac si mozem zelat... 😵

Steffi - chuuuda, ty zasa migrenujes? Boze. ☹ Nemas ju ty nejako casto? Ci sa mi to len zda? Tak ti prajem skore uzdravenie a nech ta potvora uz nepride vobec 😉

Dani - jooj, tak aj ty "marodujes"? No mocak poznam aj ja. Mala som to nastastie iba raz, ale nebolo to bohvieco. Otrasne bolesti a clovek sa citi blbo 😖 . Zelam skore uzdravenie aj tebe 😵

Sice som vas docitala, ale uz neviem, co som vlastne okrem tohoto chcela. Tak aspon pozdravim ostatne kocky 😵 .
Idem ja robit veceru (Lachs im Blätterteig mit Dillsauce und Kroketten), lebo manzel sa asi kazdu chvilu dovali domkov (ak to zasa nebude nocna 😖 ).
Nakuknem zasa neskor... 😉

dania
21. apr 2010

Jani, je toho na vas nejak moc, to mas pravdu. Tak doufam, ze uz se to u vas brzy normalizuje, no hlavne at se B setri, pekne v klidu si brnka... A ty se doufam dostanes brzy zase na kurz!
S tou krci pateri, to mi pripomnelo, ze ja jsem minuly tyden byla konecne u hausarzta se svoji krcni pateri (rozviklanou po autohavarce pred 5 rokama) a predepsal mi masaze a bahno ci co, takze v patek se jde poprve na to. No hura, uz mi v tom ktrku tak nesnesitelne loupalo, ze se to nedalo vydrzet. Takova sem stara rachejtle uz! Jo a mocak blby zase, ale zitra ani v patek uz nemusim do prace.

Jo a co se vareni tyce, my jsme dneska meli letos poprve nemecky spargel. To byla mnamka a ted uz se bude muset zase poradne vetrat na zachode 😝

Verus, Mimca je ale sibalka 😀 Ta storka od zubare me pobavila, fakt. Ale nevim, co je bliakala, to jako blinkala? To by ale bylo grcala, ne? Sorry, ja jsem teda poloslovenka, co?

dania
21. apr 2010

Evi, ty taky fajne vyvarujes! To bude mit manzel radost.

leelo
21. apr 2010

babuchy, caute! nemyslite si, ze uz vam vzivote nenapisem, ale mam pravdepodobne chore ditko.
cize nestiham nic citat. ale vsetky vas pozdravujem 🙂

dani, bliakat = kricat/vrieskat
nic si z toho nerob, ja som si zase neuvedomila, ze nebohy znamena po slovensky ubohy a nie mrtvy 😀

evinkaaa
21. apr 2010

No tak tu oxidujem znova 😀 Manzel prisiel o pol siedmej a teraz zasa odchadza. Bohuzial, notfall. 😖 Tak som dnes vecer slamena vdova.

Dani - no, ked mam chut a cas, tak vyvaram vselico mozne. Manzel miluje blätterteig a lachs tiez a toto bola fakt skvela kombinacia. Odporucam. Nebicko v papulke 😵 😵 😵

evinkaaa
21. apr 2010

Petka - nerob si starosti s tym, ze tu nenapises. Ved cloveku moze vzdy do toho nieco prist a dlhsie sa neozve. To chape kazda.
Zelam, aby sa maly coskoro vyzdravel. 😵

leelo
21. apr 2010

evi, inak si ma navnadila. manzel musel odchadzat blazeny a tazko 😀
ze nebicko v papulke - ej, ale mi ten nas julko chyba!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre