Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
20. dec 2008

caves, pridala som nejake fotky do alba. konecne je manzel doma, tak si uzivame....pekny vikend prajem!

dania
20. dec 2008

Ahoj,

nam prave Nic odjel do prace, takze zase sami. Pracuje ted az do Vanoc vcetne nocni na stedry den, a pak i na silvestra nocni. Na dnesek ale mame s Timmym nabity program, musime se alespon pokusit nakoupit vanocni darky (zatim zadne nemam) a velky nakup potravin na svatky. Penezenka uz se trese 😀
Rano jsme poridili stromecek, malinkaty osklivoucky smrcek. Teda, ne ze bych puvodne chtela osklivy, ale chtela jsem maly a smrcek, takze pekny nebyl na sklade a shanet nekde, to se mi teda nechtelo. Timmymu se libi i tak.

Ingrid, Elenka ma ale super uces, krasne jsi to zvladla. Strojkem jsi to delala? Vypada to i tak dost dlouhy. Timmy ma hrozne jemnounke vlasecky, takove spis chmiricko prerostle, taky uz jsem mu to chtela ostrihat, ale pak jsem si vzpomnela, ze moje mamka strasne rada striha, nas si vzdycky uzivala, takze jsme se objednali u ni, ale musime pockat, az pojedeme do Cech.

Holky, je zitra v obchodech otevreno? Nic rikal, ze asi ne. Neverim, i kdyz tady jsou vseho schopni...

fabienamata
20. dec 2008

Dani, si ma rozosmiala s tym stromcekom, asi si v minulosti mala z tych stomcekov dost! 😀 Tak nech ho Timmy aspon pekne ozdobi. 🙂 Drzim palce,aby si kupila vsetko co potrebujes, ked to mas na poslednu chvilu, mas co robit aby si stihala.
Muz hovori, ze bude otvorene aspon v centre urcite.Aj minulu nedelu bolo.
A co budes piect?? Ja som si vyhladla karamelovy zakusok, z kondenzovaneho mlieka ,ktore sa vari 2 hodiny...to sa vari konzerva a az potom sa to zmiesa s ostatnymi surovinami.Neviem si sice predstavit ,varit konzervu ale snad to dopadne bez nehody.Som na to sama zvedava 😀 😀 😀
Ingrid nase babulky su fakt podobne,a velmi.Aj na tzch poslednych fotkach co si pridala. A sponky u nas nehrozia ,len na fotkach. Neznesie ich ani na mne ,obtrha mi ich vzdy aj s vlasmi ☹ ☹

dania
20. dec 2008

Ja peceni zatim neplanuju. V poslednich letech jsem casto neco upekla a pak snedla sama. Mozna to rozhodnuti jeste na posledni chvili zmenim 😀 Ale dej vedet, Lubi, jak se zadarilo to vareni konzervy. Ja tu mam dve salka jeste z Cech, ja jsem je driv dokazala snist na posezeni, ale ted uz ne, takze mi tu lezi. A ted uz mazu do mesta nakupovat.

bodka7
20. dec 2008

caute zeny

ach to pecenie, ja by som tak vypekala, ale som so silami uplne v riti, takze som si povedala, ze nebudem, aspon nepriberiem a vybrala som sa s nakupnym kosikom do obchodu po zasoby sladkeho 😝
este s bruchom som robila vanilkove rozky a linecke. rozky sme uz stacili zozrat a lineckych mam mozno desat.
len medovnicky mi strasne chybaju.

@lubi
konzerva sa vari uplne normalne. salko bude potom take tmave huste, no proste karamelove. my sme tak robievali burizonove gulky.

@iii
no tak pri mojej sportovej lenivosti, to bude asi jedine posilnovanie 😅

dania
20. dec 2008

Uz jsme doma,
nejdriv se musim omluvit za chmiricko - ovsem ze je to chmyricko 😀 Dneska jsem nakupovala a nakupovala a najednou se mi v hlave rozsvitilo: sakra, ze se ono se to chm-ricko pise s Y. Dyt ja sem urcite napsala I. A taky ze jo... no nic...

Jinak se musim pochlubit, darecky jsou pod strechou, Timmy spolupracoval nadherne.
Misto domaciho peciva bude u nas spekulatius. Takze nebudes sama, Lenko bodko 😀

Jak se tu mluvilo o vanocnim menu, u nas doma u rodicu bylo ceskoslovenske, oplatky s medem, kaprova polivka, slovenska kapustnice s bobalky (u nas se delaly s tvarohem) a kapr se salatem. Tady v Nemecku nevim, jak s rybou, jednak kapr se tady asi tezko sezene, jednak ji ani nemame moc radi, takze asi rizecky kureci. A k tomu osizenou kapustnici, ja domaci klobasu neumim.

Jsem grogy, ale jeste musim udelat veceri. Tak zatim.

paula
21. dec 2008

ahoj!
ja zase premyslela, jestli dislektik, nebo prece jenom dyslektik?! 😉

Holky, co je to kapustnica a bobalky?

Leni, se ti vubec nedivim, ze nepeces. Myslim, ze to od tebe ani nikdo neceka.

Dania a co mas za darky? Zahlidla jsem v televiznim magazinu, ze se ptali lidi v obchodaku, co nakoupili. A jeden chlap tahnul laserovou tiskarnu, ze pro manzelku... 🙂) a to si manzelka prala? Pta se moderator... No, ano.... odpovidal nejiste chlap.... 🙂 ach jo, ti chlapi...

U nas se delala rybi polevka, kapr a salat a spooousta cukrovi. Hawarovi kapr nastesti chutna, ale salat ne. A ja miluju bramborovy salat.
Kapr se sezene v kauflandu - vakuove zabaleny, zamrazeny a vcera jsem ho videla i v reklame Real. To pro ty, co ho chteji. 😉

dania
21. dec 2008

Cauky holky, vy jste vikendove a vanocne zaneprazdnene, co?

Pauli,
ja mam k vanocum hodne fotografii, takze jsem poridila ramy na ne, potom nejake svetriky (pro maminu a brachu), dia dobrutky pro babi, pro tatu takove bylinkove kveticnace z OBI, pro Nica naradi do dilny, knihu a kalendarik, jaky ode me dostava kazdy rok 🙂 Timmy dostane taky naradi (detske, ale nedelam si iluze, ze si prestane hrat s Nicovym) a cepicku, jeste jsem vymyslela batuzek, ale vcera jsem bohuzel zadny nenasla, takze nevim, bud ho jeste nekde sezenu nebo proste ne. Timmy dostane hodne darku i v Cechach, ja tam pro nej uz mam nejake knizky, mamina koupila krtkovske kalhotky a plysaka a urcite jeste neco, co mi ani nerekla.

Mne by laserova tiskarna nevadila jako darek, jenomze uz jednu mame, ale spis fototiskarna me laka. Mate ji nektera doma a jakou? Tu bych rada koupila po Vanocich, jestli zlevni.

Kapustnice je zelnacka. Ta vanocni se u nas dela tradicne s domaci klobasou - neuzenou, houbami (ty tvori hlavni masu te polivky, takze ja ji rikam houbova polivka), rajcatovou stavou a vari se cely den. Bobalky: takove pecivo z kynuteho testa, malinkate spalicky, ktere se v troube vysusi do tvrda a pak pred jidlem se spari a podavaji s tvarohem (jine holky tady psaly, ze u nich s makem). A ty bobalky se ji spolu s tou polevkou.

Pekny den vsem.

iii
21. dec 2008

caves, tak poslala som familiu na prechadzku a robim buchty na pare. som este furt nachcipana, taze chodim vonku co najmenej a pravdupovediac uz mam po tyzdni doma ponorku sama so sebou.

pauli ja mam pre elenku tiez batoztek a ten nosic na hracky do auta. pre muza kirschkissen, nejaky speci zapisnik na vykony do prace s nasimi fotkami a dala som mu spravit jednu jeho oblubenu elenkinu fotku na leinwand, akurat to asi bohuzial pride az po vianociach. a dvd novej serie simpsonovcov. a spolocne si darujeme audiosupravu 🙂
no nic moc, skor len tak symbolicky. zelala som si navleky do snehu a do blata a klucenku, tak som zvedava co z toho bude
laserovka by mi tiez nevadila. fototlaciaren straca zmysel, lebo v kazdej drogerii v okoli sa daju fotky pohodlne vytlacit.

dani chcela som sa ta este spytat, spali ste pocas dovci stale v aute? aky typ presne mate? ja som totizto dostala cervenu umweltplaketu a tak zvazujeme obnovu naseho vozoveho parku, po meste chodime aj tak na bicykli alebo u-bahnom, takze potrebujeme skor nieco na vacsie cesty....

no nic, idem vybrat buchty, peknu nedelu zatial prajem!

geminis
21. dec 2008

Ahoj holky,
tak Anička včera večer zae všechno vyzvracela, tak s ní dnes manžel odjel do nemocnice.
Vzali ji krev a napíchli na kapačky, což je pro mě šílená představa---už jsme ji v lednu zažili a doufala jsem, že už nikdy více.
Mrazí mě při pocitu, že by tam chudinka měla zůstat ležet. Já už bych na to neměla sílu...
Taky se jim prý nelíbí zavodněná střevečka či co, ale tomu jsem moc nerozuměla. Z pití to prý ale nemá.
Tak nám, prosím, držte pěstičky ☹

dania
21. dec 2008

Ingrid,
super darecky jsi vymyslela. Taky jsem nechala udelat jeden leinwand s Timmym na zkousku - pro babi. Dooost dobry to je, urcite v budoucnu necham udelat vic.
My mame VW T4 Caravelle, ten dlouhy, vevnitr se da pohodlne udelat spaci prostor tak zhruba 1,5x2 m. To ale neni automaticky v kazde verzi, daji se ale koupit zvlast, Nic to vyhandloval na ebayi. Na Corsice jsme spali v aute vsechny noci na parkovistich v pristavech, jedina jina moznost bylo par luxusnich hotelu, kempy a levnejsi hotely mely zavreno mimo sezonu. Po cestach po kontinentalni Evrope casto vyuzivame na spani parkoviste na letistich, hlavne kvuli bezpecnosti. To jste mozna zaregistrovaly tak pred 2 lety, jak v Praze v noci zabili americkeho vojaka, co pracoval v Nemecku. Ten taky cestovala v Caravelle a prespaval v ni. Od te doby mam nahnano i ja.
Taky nekdy spime v Etap hotelich na stridacku. Na Korsice jsme meli na umyti ty horke prameny 🙂
Caravelle neni idealni auto do mesta, parkovani neni jednoduche a do garazi vetsinou muzou auta pod 180 nebo 190 cm, my mame nad. Ale pro cestovani je skvela a navic hodne spolehliva. Nic chce ted dokonce koupit dalsi, jen tak pro zabavu, aby se mel v cem stourat, tentokrat 4x4.
Prihodim nejake fotecky.

dania
21. dec 2008

Hani,
To me mrzi, ze ma Anicka trapeni! Drzim pesti, at se vam brzy uzdravi.

paula
21. dec 2008

holky co presne myslite tim leinwand? 😕
Ingrid, pekne nove fotecky. Ta z koupelny, to je jako on nas. 😉
Hani, at je Anicce co nejdrive dobre.

paula
21. dec 2008

je, Danka ma take nove fotky, pekne! Moc vam to spolu jako rodince slusi. A ty vypadas moc pekne, tak intelektualne. 😉

dania
21. dec 2008

Pauli,
leinwand, abych to co nejlepe popsala, protoze nevim, jak se tomu rika v Cechach, to je takovy plakat natisteny na platne, ktere je pak natazene na ramecek. Ten ale zustane schovany vevnitr, takze ve vysledku, kdyz to povesis na zed, tak to neni plochy plakat, ale tak 2cm do prostoru.

paula
21. dec 2008

jo, uz vim, co myslis. 😉

vypravily jsme se dnes s L. na Neusser Weihnachtsmarkt. Je sice maly, ale pekny. Meli tam kolotoc pro male deti, ale me se zdal dost rychly a rikala jsem si, jestli na to L. jeste neni mala a taky jak by to zvladla, ze nemuzu jet s ni. Tak jsme se 2 kola jen divaly a ona porad rvala, ze tam chce a ja se ji porad ptala, jestli opravdu a ze musi sama 😀 😀 😀 nakonec jsem ji jednu jizdu koupila a ona byla nadsena a vubec nechtela pryc a delala sceny, kdyz jsme meli jit. Obavam se, ze jsem typicka "preustarana" matka. 😉

fabienamata
22. dec 2008

Ahojte devocky,hlasim sa po noci hrozy.Neviem prist,preco S. nespi, ako keby ju stale nieco vyrusovalo. Velmi tazko aj zaspavala.Vcera sme ozdobili stromcek, je nadherny a S bola upne unesena. Nachvilu aj sparalizovana! 🙂 Chceme si ho uzit,lebo ideme na slov.
Hani mala nech sa skoro zotavi. Moj synator si vyvrtoll clenok,ma ho modry a dost opuchnuty. Tak starost naviac.
Dani pekne fotky.A super si vysvetlila co je leinward.A kde to robia?

Pa

iii
22. dec 2008

pauli kolotoce su super, elenku som uz tiez raz posadila na taku malu retazovku a velmi sa jej to pacilo. a miluje take tie blbosti, co stoja to na ulici, kam ju posadis, hodis euro a ono to zacne trkat sem a tam a svietit.....uz ani radsej nepocitam tie prachy 😀

hanka ako sa ma anicka? uz lepsie?

lubi ten leinwand robia v roznych fotoobchodoch, na nete sa to da vygooglit, ja som to nechavala cez fineartprint.de.
inak som pozerala toho zeitgasta, na ktoreho si tu davala minule link, zaujimave pohlady, trosku mi vadi taka ta...ako to povedat....snaha o sugestivne spracovanie, najma na zaciatku, ale potom su to uz len same fakty, co je ok. zatial som videla krestanstvo a 9/11.

viete mi niektora poradit, kde kupim mlety mak?

geminis
22. dec 2008

Ahoj holky,
tak Anička už je na tom lépe, co se nálady týče. I když je to pro mě stále srdcervoucí pohled vidět ji napíchnutou na infúzi, trpící v cizím prostředí.
Pokud vše výjde, zítra nás pustí domů. Tak snad nebude žádné zvracení.
Ta střeva byla něco jako změknutá, dr. znala jen německý a latinský výraz, ale anglický ne. Prý i z toho, že málo pila, ale to mě dostala. Anička dokáže během půl hodiny vypít i 5dcl!
Tatínek se drží, je její jistotou a já si znovu uvědomila, jak úžasného manžela mám. Zasluhuje můj obdiv a veliký dík, že to s Aničkou absolvuje!!!
Všem moc děkuju za podporu.

iii --
obávám se, že mletý mák zde v Německu nekoupíš, tedy já na něj doposud nenarazil. Jedině už ochucený do závinu nebo buchet (ten mají u nás v plusu nebo rewe). Jinak si budeš muset mák namlít sama v robotu...

dania
22. dec 2008

Doufam Hani,
ze je Anicce lip. Nas Adrian ma ted od minuleho patku taky problemy. Blinka porad. Mysleli jsme, ze je to virus, ale nejak se to tahne a doktorka rikala, ze to vypada na otravu jidlem - snedl nejake podezrele frikadely u babicky. Nikdo jiny to nejedl, takze nevime. Dneska s nim byl Nic znova u doktora na ultrazvuk, nevypada to ale nijak tragicky, jen je nafoukly. Dehydrovany zatim neni, ale to blinkani uz tak dlouho je divne. No a Timmy chytil prujem. Dneska jsem ho vyzvedavala u tagesmutter s revem, myslela jsem, ze se mu snad ani nechce domu, rval celou cestu a doma jsem zjistila, ze mel v plenkach vodovy hovinko, to ho asi palilo. Doma po vymene plenek uz je zase spokojeny, jako kdyz utne. Ale tagesmutter hlasila prujem uz od rana. Tak nevim nevim, ze by to prece byl virus?

Ingrid,
posledne jsem videla mak v reformhausu a myslim, ze vypadal mlety, ale nejak jsem to nezkoumala bliz.
Mluvi uz Elenka? Nas Timmy teda zatim jen vyjimecne, jen opakuje po mne brm brm, tapi tap, halo halo, a mmmmm (jakoze kravicka buci) a affaff (jako pejsek). Jo a tata. A to je veskery jeho repertoar. Tvuj muz je Nemec?

Pauli,
ja nechavam fotky a dalsi veci, jako ten leinwand nebo fotoknihy delat v saturnu. Teda dela to firma cewe, ale v saturnu je k dispozici ten software, posilam to po netu a vyzvedavam v saturnu. Jinak cewe ma jeste spoustu jinych obchodnich partneru, ale ja mam v saturnu oblibenyho prodavace s kterym vzdycky pokecam a ten mi vnuti pokazdy jeste neco, co nechci, jako treba vyhodnou nabidku datovych karet, apod 🙂

dania
22. dec 2008

Je Hani, nez jsem to tady s Timmym na kolenou naklepala, tak ses taky ozvala.

mausi
22. dec 2008

Ahoj holciny,

tak prdevsim vsem marodum a marudkum preju brzke uzdraveni !!!! Snad uz je to vsechno, nebo aspon vetsina, prekonano a na vanoce budete vsichni pekne doma a zdravi !!!!!! 🙂

U nas hlasim silenou oblevu. Meli jsme snehu az az a najednou teplota vyletela na pet nad nulou. Vsechno zacalo kvapem tat, hrozi povodne a padaji laviny. Nase mestecko uz zase zplavili turisti, auto na aute, plny kramy lidi... sezona proste zacala. Je mi jich docela lito, prijedou na dovcu a chyti takovyhle pocasi a hnusnou brecku. Ty cvachtanice je tolik, ze jsme v sobotu nemohli vyjet z parkoviste pred barakem. 😝

Ingrid, ten mak by nemohli mit v supermarketu nekde vedle getreide ? Ja mam podobny problem, shanim kroupy na staroceskeho kubu, znate to jidlo ? To se vzdycky varilo u nas doma na vanoce. Je to strasne moc dobry, s houbama ! No a k tomu jsou treba trhane kroupy. Ja sehnala po vsech peripetiich jen ty cele.

Jinak vam chci moc a moc podekovat za vase rady ohledne prikrmu. Uz jsme vyzkousely dyni, pastrnak, jabko, hrusku a broskev. Vsechno ok.
Jak je to vlastne v detske strave s glutenem ? Od kdy se smi detem davat ? Prekvapuje me, ze nektere kase po 4. mesici jsou s a nektere bez glutenu.

Ingi, co masinka na kafe ? Nebo to nechate az na dalsi vanoce ?

Dani, vitej zpet z Korsiky ! Ty ses musela mit pohadkove ! A na vanoce zustavate tady ?

Jinak Valentinek nam zase trochu perlil: Dneska me zlobil, tak jsem mu rikala: kdyz tak zlobis, to maminku nemas rad ? A on na to s uplnym klidem: ne. A ja na to: coze, ne ? A Valentin: no vzdyt tata te taky nema rad. (To mi jako vysvetleni melo stacit. 😨 )
Nekdy mi pripada srandovni, jak Valentin pojmenovava jidlo. Vzdycky nas u stolu organizuje, co kdo ma jist. Ma v maliku vsechny druhy syru a salamu. 😀 Vcera rekl manzelovi: Papa, nimm bitte das. Der Hofdammer schmeckt doch auch gut. 😀
Zaciname pozorovat, ze je to takovy Herr Direktor. Kazdyho organizuje, poucuje, vyviji si svoje teorie, nikdy se nechce podridit (to je trosku problem). Kdyz telefonuje, ma sluchatko u ucha, chodi po mistnosti sem a tam, druhou ruku bud v kapse nebo se soucasne zabyva jeste nejakou jinou cinnosti.... proste nas "starej-mladej". Dam to do alba. 🙂

Jo, a u Rebeccy hlasim prvni zub !!!!! 😉 😉 😉

iii
23. dec 2008

dobre ranko,
prejm skore vyzdravenie marodom.

vendul hahahaha ten hofdammer 😀 a s tym tatinkem je to tiez sranda 😉
jo,a gluten sa odporuca u kojenych od 8 mesiaca, nie skor, nie neskor.

dani elenka ma tiez vemi slaby repertoar, v podstate dve slova - mama, baaa (akoze bac ked nieco spadne). ale co ovlada dokonale, to je svahilstina, a to ide cely den....
manzel je slovak.

no idem piect zerbo, mnam mnam

caraida
23. dec 2008

ahojte babulky, vsetkym prajeme pokojne a pohodove prezitie vianocnych sviatkov, v novom roku vela stastia a zdravia a hlavne, nech sa krpcom dari. krasny cas!

dania
23. dec 2008

Vendi,
Vanoce tady, ale Nic pracuje dneska nocni a zitra taky, takze to bude takove symbolicke. O vikendu razime s Timmym na tyden do Cech, Nic si nas tam vyzvedne. Jedeme vlackem a objednala jsem lehatko pro nas, jsem na to zvedava a tesim se 🙂
O kube jsem jenom slysela, ale nikdy nejedla. Jak Rebecka snasi zoubkovani? A Valentynek opet nezklamal 😀 !

Teda Ingi,
zebirko ste si davali? To neni spatne 🙂

Ja jsem byla jeste vcera a dneska v praci, ale Uni byla uplne liduprazdna, studenti maji prazdniny a zamestnanci si vzali dovolene, zavreno mela i kafeterie, to me vcera namichlo. Ale takovy klid na praci uz jsme davno nezazila. Chtelo by to casteji 🙂

mausi
23. dec 2008

Ahoj holky !!!
Dani, Rebecca zoubkovani zatim snasi dobre. Vsechno si strka do pusinky, ale jinak je to ok. Uvidime dal. 😉
Kampak v CR jedete ? Do Prahy nebo k vasim ? Pak nam musis dat vedet, jak se cestovalo lehatkovym vlakem. Jsi dobra, ze se takhle s Timmym sama vydavas na "dobrodruzny" vypravy. 😉
Pises, ze uni je liduprazdna .... u nas je to naopak, u nas je ted tak "narvano", ze se neni kam hnout. Silnice preplneny autama, kramy plny lidi, chleba vykoupenej ..... Ale je mi ta sezona milejsi, nez ten klidek.

Jo a jeste jsem chtela napsat, ze jsem rada, ze se nam ozvala Elischulka !!!!! Eli, nahlidni sem k nam casteji !!!!

Jo, Ingi, promin, zapomela jsem ti odpovedet: Rebeccu nosim v manduce obcas i ted v zime a davam ji schneeanzug. Vrsek ani tak teply byt nemusi, hlavne, aby mela v teple nozicky a rucicky, popripade teplou cepici. Na jednu stranu je to ale neprakticky - napr. kdyz clovek opravdu potrebuje byt trochu flexibilni v pohybu. Manducu si treba nemuzu vzit, kdyz vyzvedavam V. ve skolce, protoze bych ho vubec nemohla prevlikat a zavazovat mu boty.... A kdyz jsem tuhle sla s manducou a V. rekl, ze potrebuje na zachod... to byla akce, jak jsem ho s Rebeccou na brise drzela a balancovala sem a tam. 😀

Jinak jsou tu vecer a v noci docela drsny mlhy. 😒 Uvidime, jestli nakonec budem mit vanoce na snehu nebo na ledu.

Pa, jdu delat salatek na zitrek, jinak bych to zitra vsechno nestihla.

Holky, vsem vam preju kraaaaaasny vanoce !!!!! 🙂

verohit
autor
23. dec 2008

ahojte zenule,
srdecene vas pozdravujem a prajem z celeho srdca vela krasnych chvil v prijemnej atmosfere Vianoc.. 😉

trochu vas teraz citam a prave zistujem ze mi uz veeeelmi chybate!! kazdy vecer si hovorim ze ako si pekne zakonikujem a nakoniec vzdy zvitazi heslo: s rodinkou na veky zalezem do deky 😎 😅

my sme este stale chori, ja som uz na tom lepsie len som este stale dost unavena, teraz to zase prislo na draheho tak sme boli v nedelu na pohotovosti a v pondelok roztrieskany nabehol do prace... takze sa tesime na sviatky... Mimi sa nam zatial fakt drzi,ale pokasliava tak som s nou bola dnes u lekara dostala cipky na vykasliavanie a homeopatíkum... a este k tomu nam prisiel papier ze voda je plna bakterii ktore sposobuju sracky a vracanie... takze (ja prevaram vodu vzdy a inak pijeme mineralky) su tu vsak rodiny, ktore to dost zasiahlo...

Hani
dufam ze tvoja Anicka je uz lepsie, drzim velmi palce!!

Ingrid
tebe tak tiez skore uzdravenie, u mna sa uz tiez prejavili ponorkove stavy, ale ked tu stale prsi a prsi... a cely den je tma.. 😒

Vendul
jeeeho, ty mas novy uces?! velmi ti to pristane 😉

Leni
koli peceniu sa teraz fakt nestresuj!! hlavne si oddychni ked a kde sa da.... gratulujeme Cristiankovi k mesiaciku(jaj ako to len rychlo leti).. ja mam pokazenu ruru, takze som dopiekla... drahy prisiel so skvelym napadom mam prist s plechom do obchodu vraj mi to tam upecie 😎 tak asi ostanem pri tiramisu a pod... 😖 😅

pisete ze sa objavila Eliska.. PARADA 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Eliska, velmi sa tesim len tak dalej!!

a co sa tyka papanicka... i ked mi Vianoce neoslavujeme ale oblatky s medom, s cesnakom jablcka a orechy ako predjedlo si neodpustim... potom hribovica (tu som uz dnes navarila) a ryba so salatom... a potom si uz len lofnut pred telku a pozerat popolusku.. a nase rozpravky... tot moja idyla.. 😉

vsetkym krasny vecer ..

verohit
autor
23. dec 2008

my 😅

verohit
autor
23. dec 2008

Ingrid perfektne foto... 🙂 🙂 🙂 😀

paula
24. dec 2008

ahoj holky!
Vsem pekne a pohodove Vanoce!
Veru, super, ze jsi se zase objevila.
ja tu ted pres svatky budu asi oxidovat casteji. Muz pracuje dnes i zitra ☹ volno ma az 26. coz je pro nas nejvetsi svatek a budeme delat mega party. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 jestli nekdo prijde 😖
Skoda, ze tu letos nikdo z nasich neni.
Ale zase to bude poprve poradna zabava s Laurinkou, protoze uz chape o co jde. 😉 prave zdobime "stromecek" jsem tak rada, ze nemame sklenene banky. 😅 Misto stromku mame nakonec jen takove vetve ve vaze, ale pristi rok uz si dame tu praci a bude pravy. 😉
Mejte se vsechny moc hezky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre