Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
9. máj 2010

Evi, diki, nech teda buduci rok oslavujes s nami 😉

evinkaaa
9. máj 2010

Peti - dakujem, si velmi zlata 😵

mammy81
9. máj 2010

Poznáte ju?

Je milá a nežná ako jarný kvet, čo snežienkou ho voláme.
Je dobrá a krásna ako rozprávka, čo osvieži nás po ráne.

Je to naša mama! Ona len nám žije!
Dobre nám je, dobre, kým jej srdce bije.

Je nám ako rosa, čo oživí kvet.
Bez mamy je pustý, prázdny celý svet.

Všetkým mamičkám prajem krásny deň a mnoho šťastných chvíľ so svojími či už malými alebo veľkými ratolesťami... 🙂

dania
9. máj 2010

Cauky holky, tak jak vam utekl vikendik? My jsme vcera s N vyrazili po dlouhe dobe na romantickou veceri 😵 no skoro jak zamlada 😎 Nic ale dneska vypadal na pocinajici magen-darm-krize, tak uvidime, co se z toho vyvine... U Adriana ale byla minuly tyden pulka tridy doma. Jinak u nas cely vikend zima jak v Rusku a prselo.

Ingi, ooo, dlouhe saty, to musi byt pecka. Ani nohy si nemusis holit 😀 Jinak ja jsem zjistila, ze v obchodech s oblecenim maji nejaka posasena zrcadla, nevim proc, ale kdyz se svliknu v kambince, hned sou videt vsechny ty speky vic nez doma, celulitida vyleze i na mistech, kde snad ani byt nemuze a tak nikdy nic nekoupim. Uz jsem to vzdala, bud koupim bez zkouseni nebo z internetu... Ale do kabinky uz nemuzu. Ale to mi pripomina, ze na nakupech obleceni jsem byla naposledy minule leto, kdyz jsem nutne potrebovala plavky (nakonec jsem koupila ty molekulove, bez kabinky), tak to je docela dobre inspirace.

Evi, izidor jsi delala? To bych si teda nechala libit. Ja si ho vzdycky nechavam delat k vanocum od maminy misto cukrovi. Umi ho uplne svetove, to ja bych nikdy nezvladla.

Mimochodem, jak jsem tu nedavno resily ten menstruacni kalisek, tak sem se nechala inspirovat a objednala si ho, tak se bude experimentovat. Jedina chyba je, ze co mam tu spiralu, tak nemam zadnou poradnou ms, jen takove vetsi spineni cas od casu, teda ne ze bych si stezovala.

Jo a dneska nam ty slavne solarni panely posral nejakej ptak, oba dva, odhora az dolu, nechapu! Takovy hovna, jenom v trochu mensim provedeni, sem predtim videla jen na svym aute, ty ptaci si musi fakt vybirat 😉

iii
10. máj 2010

dani, tie zrkadla su naozaj dost drsne........este take male faux paux, ked som skusala saty, sekunda bez podprsenky a spustilo sa mlieko v takom mnozstve, ze boli cele mokre. rozmyslala som, ci ich supnut na vesiak a tvarit sa, ze nic....no bolo mi to trapne, tak som isla vysvetlit situaciu predavacke, ktora na mna pozerala ako na nejaky div sveta (mam pocit, ze nikdy nekojila).
jj, vtaky osierali vzdy aj moje auto (a teda iba moje auto). auto sme predali, tak teraz pokracuje E, ktora stupi do kazdeho psieho hovna. minule ma jeden pan (majitel volne pobiehajuceho psa) velmi vtipne upozornil, ze ked ide pes, mam vziat dieta k sebe, lebo nie vsetci psi su priatelski ako ten jeho 😀 tak pekne postavil deti do defenzivy a psov do ofenzivy....jak ja tychto psickarov nemam rada

tesim sa na vase zazitky z vikendu...... 😉

ninny
10. máj 2010

ahojte 🙂

nie som síce maminka žijúca v Nemecku, ani Vám nechcem zasahovať do diskusie... ale Vám to nevadí, mám na Vás zopár otázok....
Žijete v Nemecku už dlho? Ako ste sa tam dostali? Pracujete alebo ste na MD?

Pýtam sa preto, lebo môj manžel momentálne pracuje v Nemecku.... a my sme so synčekom zostali doma bez neho.... je to ťažke, nehovoriac o tom ako je nám smutno... preto uvažujeme nad všetkým možným.... neviem si momentálne predstaviť život v Nemecku, ale všetko je možné...
Preto ma zaujíma, ako sa tam žije... ako je to s prácou, ubytovaním... ako sa adaptovali Vaše deti... vy...

Vopred ďakujem za odpovede a prajem Vám krásny deň 😉

neurologia
10. máj 2010

Ahojte maminky,

prajem nam vsetko pekne ku dnu matiek-viem bol vcera ale tak dodatocne 🙂

steffi
pekna basnicka
ja som vcera rano este vyrabala blahozelanie pre moju maminu....postahovala som si nejake obrazky,basnicku a tvorila som....a samozrejme mi to attila potom ukradol zmenil meno a poslal svojej mamine...no ale aj snaha sa ceni

peti
no ja som si bola kupit nejaku letnu obuv-slapky....a kamoska mi odporucala nejake obchody na detske topanky-tak som bola pozriet aky maju vyber a ci maju aj tie malicke cisla.....joss ma tie take celokozenne s makkou kozenou podrazkou ale nenosi ich lebo jej ich dam a v tom momente su z nohy dole to iste mame aj s ponozkami....nerobim ine len zbieram ponozky a davam na nohu....

evka
torticka pekna urcite potesila...hned by som si dala-opiteho izidora som este nejedla....a svokre chutilo?
no a ta sebakritika nas posuva dalej nie? keby sme boli spokojne so vsetkym co vytvorime ...nesnazili by sme sa nabuduce o krajsi vytvor-profesionalnejsie prevedenie...

ingus
hehehe si ma pobavila ze ani nohy si nemusis holit....
no ja proti psickarom nic nemam ale idu mi na nervy....s tym ze ked sa im pes vykandi na chodnik neunuvaju sa to poriadit a ja mam potom slalom s kocikom lebo vsade su hovna...tak nech ide s nim niekde do travy kde nechodi vela ludi....tam mi tie smrady vadit nebudu...

my sme mali super vikend....
sobotu sme mali taku behaciu-po obchodoch...kupila som si boty ...a este ze skocme do aldi,lidl.....a pri "nasom" lidl je aj taka velka hala a raz za cas tam byva vypredaj ze co sa nepreda potom vypredavaju....akurat tento vikend to bolo ...tak sme sli nakuknut mysleli sme ze nic zaujimave pre nas mat nebudu a hadajte co mali tie vratka/branku na schodisko....schutzgitter-myslim ze sa to vola...1 vratka za 10 eur....a kedze mame byvanie so schodiskom zobrali sme 2 kusy...atti to hned namontoval a sme velice spokojny ...

v nedelu sme sli na turu...cca 1 hodinku autom a potom uz len chodit...joss sa nosila v manduce-komu lepsie nez jej ...presli sme 12 km...popozerali 3 stare mlyny...jeden z toho aj plne funkcny...dva uz len tak na pozretie a vtedy ich zapnu na ukazku...a po ture nas cakalo pohostenie takze sme si naplnili bruska...pokecali perfektne bolo...sla sme taka velka skupina...niekolko aut bol to zazitok rano sme sa stretli a spolu vyrazili....

aaaa skoro som zabudla..v sobotu sme zacali prikrmovat....a zatial to ma velky uspech otvara ustocka ako diva a myslim si ze na zaciatok toho aj dost spapa...

dania
10. máj 2010

Renco a ostatni, tohle jste cetly? http://www.stern.de/wirtschaft/geld/beschwerdeb... Docela tragikomicke, co?

dania
10. máj 2010

Bei, wow, akcni vikend! A at se i dal s prikrmy dari, Josska je sikulka.

leelo
10. máj 2010

ahojte,
tie vikendy niekto tajne skracuje, ci ako? neuveritelne tie 2 dni vzdy ubehnu. a citim to aj ked som na materskej "dovolenke". prihovaram sa za model 4 dni makat vs. 3 dni oddychovat, nech mam muza castejsie doma 😀

ninny, chcela som ti napisat najprv:
zije sa tu isto lepsie ako na svk. kto tvrdi opak, tak ho stadeto vyhostili al.nieco podobne. treba vyskusat 😉
neviem aky kontrakt ma tvoj muz, ale ak to vyzera na dlhsie a ma ti/vam tak velmi chybat, nebojte sa skusit tu moznost zit spolu. vsetko sa da. aj ubytko najst, vsetko.
ved lked tu pracuje, ma isto kontakty, kolegov, co mu pomozu sa zorientovat. a kde teda pracuje? plati si tu podnajom? bola si ho pozriet? pacilo sa ti?

leelo
10. máj 2010

Dani,
komentar o vtakoch ma dostal do kolien - strasne som sa smiala 😀 😀 😀 😀 ale vies aka je pravdepodobnost takej nadielky? ste stastni ludia!!! 😀
ako sa dari Nicovi? zeby romantika po dlhej dobe mala take vyustenie? ale ked tebe nic nie je... ci nejedli ste to iste? teraz je velmi vela tychto crevnych virusov. aj v teme o kojeni, kam chdim, kazdu chvilu nejaka mamicka pise, ze ma crevnu chripku, ze ci moze kojit ☹

Ingi,
mas uzasny spustaci reflex 🙂 jasneze predavacka nekojila, ved si uvedom, ze sme v nemecku... 😉
podobnu tuzbu mam kazde leto aj ja - sukna po zem. mohli by usit taku, ze znutra by bola lepkava-voskova a chlpy by mi priebezne pocas dna diskretne aj sama vytrhavala, aby nahodou...
E je zlata, tiez stastne to dieta, iked niekde teda neni problem do niecoho stupit, skor treba sikovne slalomovat. ja byvam pri parku, takze vidim, ze ludia su vselijaki. psickari - osobitna kasta.
ked sme ale byvali v centre ba, no to som nevidea nikde na svete - chodniky pokryte doslova suvislou vrstvou h., ja som niekedy meskala rano do prace, lebo som musela obchadzat celu 1 ulicu. mnichov je oproti ba najcistotnejsie mesto na svete. asi ide o kulturu ludi aj.

Bei,
turicka musela byt zuzo. my musime tiez kupit manducu na tie nase potulky zelandom. ako si s nou spokojna? ma to aj nejake muchy? su vselijake ergonomicke nosice, ani si neviem vybrat.
inak tvoj manzel sikovny - svokra musela byt unesena akeho ma tvoriveho syna 😀 si sikulka, vo vsetkom!
Joss teda uz papka, no vitajte v klube. ja si vravim - stare dobre casy dojciace. bolo to najpohodlnejsie, vzdy hotove, cerstve, pri ruke. teraz az zacali starosti s prisposobovanim inych aktivit, aby som dala obed v rozumnom case a podobne. takisto zavadzanie lepku - kedy, ako. no vravim - ciste kojenie, najlepsia vec 😉
ten gitter ste kupili super. my musime tiez do domu kupit, ale mame este casu

leelo
10. máj 2010

Bei, este som zabudla - my uz papame aj masko. zeleninka mu chutila velmi, ale s maskom sa apetit este zvysil. som zvedava, co na to Joss 🙂

jabera
10. máj 2010

baby ahojte, moc vas pozdravujem.
vobec nestiham ani chuti moc neni, akosi je vsetko nie celkom ok...

bola som s bartom cez vikend v prahe, uzili sme si to, boli sme na vylete, popri berounke sme chodili, proste krasa, pokecala som so segrou, no, nic mi nechybalo. aj bartik bol fajn, pacilo samu, dokonca bol ochotny hrat sa so sesternickami trosku, takze som si aj oddychla...

zdravim aj nove tvare, ale obavam sa, ze docitam iba ak by osm v noci spat nemohla, inak sa moc neda...

jabera
10. máj 2010

boze, to nie je nova tvar, len nova fotka 😀 😀 😀 😀 az podla benjamina som pochopila...

leelo
10. máj 2010

jani, o nic si neprisla. riesilo sa varenie pecenie, grecko, prilby pre deti, kriminalita, dojcenie samozrejme, den matiek, vikendova napln, solarne kolektory, stitna zlaza a pod. 😀

jabera
10. máj 2010

no tak fajn, diky za super prehlad! 😀 ziadne zbytocne informacie, proste si vytiahla to podstatne...
ja tu mam taky svincik.. a tak priserne sa mi nechce nic robit... v piatok som odisla z rozbordeleneho bytu a tak aj ostal a ja to asi necham tak, ci co,...

leelo
10. máj 2010

ze nova tvar 🙂 no tak vpodstate heeej, ale ducha uz vpodstate poznas.
tuto foto som si stiahla z netu zo stranky nasho fotografa, kedze na laptope som prisla o vsetky foto. cez velku noc som v robote fasovala novy stroj a nasi it-ckari mi perfektne urobili zalohu disku...

leelo
10. máj 2010

ale za tan vylet to stalo, nie?! 😉 unik z reality treba praktizovat co najcastejsie.
a neporiadok neutecie

jabera
10. máj 2010

bolo mi bozsky....
zial, neutecie..

leelo
10. máj 2010

jani, ty si ako ja po kazdej dovci, niekedy aj vkende - nikdy som sa nevedela zaradit back to reality bez neprijemnych pocitov, pripadne depiek.
nadovazok si precitaj clanok, co dala Danka:
http://www.stern.de/wirtschaft/geld/beschwerdeb...

Grecki dostavaju dochodok 95% svojej najvyssej mzdy aku mali za cely zivot...

iii
10. máj 2010

jani, no parada, ze si trosku vyventilovala...ze bart tak spolupracoval, ako ho odmenis?

dani, to je ale velmi pekna slohova praca, super styl, len trosku simplifikuje cely problem. greci boli predsa vzdy bohemsky narod. mna skor stve nepostihnutelnost nemeckych bank.
ozaj, ostrihala som E 😀

peti, ja chcem predat moj ergocarrier, mozme saq dohodnut, keby si mala zaujem.

bei, paradicka, musim sa pozriet do mapy, kde to presne byvate

neurologia
10. máj 2010

janka
vitaj...ooo to si mala pekny vikendik...hlavne ze sisi trocha oddychla... 😉

peti
no ved ma dnes v obchode napadlo ked sme sli okolo masa....ze ked k zeleninke pomixujem aj masko tak nebudem stihat naberat a davat do pusy.... 😉

neurologia
10. máj 2010

peti
jaj a este k tej manduce - ja ju zboznujem mne absolutne vyhovuje a nic mi na nej nevadi.... 🙂

fabienamata
10. máj 2010

Zdravim vas pri kavickovej sieste
Peta ,radim ti ak chces manducu, kup ju cim skor, lebo potom nie je iste, ci si tam drobec zvykne. Ja som kupila ,ked mala S.rok a ani sto certov by ju tam nevopchalo, jacala dovtedy,kym sa odtial nedostala. Ja som mala pocit ,ze jej ten pocit stiesnenosti hrozne prekazal. Ja som mala patappum todler, je to tiez ergonomicky nosic, podobny manduce, nastastie som ho celkom dobre predala, lebo sme ho vobec nemohli pouzivat. Apropo, zo zapnutim nosica, vzadu , ti musi niekto pomoct, mna to velmi sklamalo, lebo sama som si to nevedela zapnut a potom sa mi tie pasy na ramenach smykali, a S.do toho vrestala ako keby som ju drala z koze.Tak sme mali viac starosti ako radosti.
Dani,ja mam obsrate cele predne sklo na aute, mozno tu u nas, maju vtaky crevnu chripku....Inak boli ste v serengetti parku?? Odporucam.
Gratulujem k uspesnym prikrmov, a navarite naraz a date do mrazaku, ci kupujete tie hotove pohariky??
Bea asi by pre J. boli praktickejsie tie protismykove ponozky, su aj take ,co je cely spodok pogumovany. Tie su najlepsie dla mna,lebo podrazku mozes handrou ocistit, my sme to pouzivali ako topanky na doma.
Jani dobre, ze si sa uz ukazala..... a neboj, bordel ti neutecie.
Ingi ty si odvaha, ja by som tie saty veru zavesila 😝 a keby si si ich musela zobrat? istota je opat na vesiak.

ninny
10. máj 2010

leelo, ďakujem 🙂
hm.. manžel tam pracuje ešte len krátko - 4. mesiac... bývajú v domčeku, ktorý je hradený firmou.. ale nie je pre rodinných príslušníkov... takže by sme museli hľadať niečo iné...
pozrieť som ho nebola a ani to momentálne neprichádza do úvahy, keďže máme malého drobca a cesta vlakom by bola pre neho príliš dlha /aspoň myslím/ a na lietadlo momentálne nie sú peniažky..
no o to teraz nejde..
Ako si sa napr. dostala do Nemecka ty? a čo iné baby?
u mňa je problém ten, že ja po nemecký neviem ani len ceknúť.. dá sa tam dorozumieť aj angličtinou?
a manžel je na takej pokročilej úrovni.. v práci moc nemčinu nepotrebuje, takže to problém nebol..

neurologia
10. máj 2010

lubka
akurat cez vikend som jej take ponozticky kupila 🙂 celu podrazku maju pogumovanu...su super aspon sa jej nohy nesmykaju ked chce stat....

ninny
ak si let lietadlom zabookujes dostatocne skoro tak to mas aj o viac nez polovicu lacnejsie nez vlakom-mam skusenost medzi vianocnymi sviatkami tu bola svokra... 😉

neurologia
10. máj 2010

peti
ja so zapinanim manduci problem nemam....zapnem aj rozopnem si ju sama....

ninny
10. máj 2010

neurologia, diky za tip 🙂

neurologia
10. máj 2010

lubka
ja varim....navarila som toho viac a dala do mrazaku....

leelo
10. máj 2010

Lubi,
my satkujeme od narodenia, maly to znasa ok, aj teraz tam odfukuje, takze tohoto sa nebojim. inak tu na mk dala jedna kocka popis presne ako sama narvat dieta do manduci na chrbat, musim to najst.
poznam aj patapum, ergo, beco, liliputi, k manduce nejak najviac inklinujem.
ja benjaminovi varim kazdy den cerstve. len surove maso so maporcovala na cca 30g davky a dala zmrazit. takto len rani vyberiem a naobed podusim. inak on uz od zac zhltne tych 30g masa, co je plna davka. snad to nevadi.

ty kavickarka, inak zavidim. my sme masinku nekupili. nevieyte si predstavit, co spravi 50 euro guthaben s predajom nespresso systemu. nemali tu nasu, hoci sme boli v butiku a 2 saturnoch. prinajhorsom kupime aj o nieco drahsiu, lebo abstacik uz graduje 😉

Ingi,
daj info k produktu. ja som planovala objednat s latkovkami uz aj manducu, ale sak usetrit vzdy potesi! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre