Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
10. júl 2010

Zuzko, i ja se pripojuju ke gratulaci! To jsem nevedela, ze je ti uz taky 20 😉 Oslava bude?

njonja
10. júl 2010

Ahojte dievcata 🙂 Smiem sa k vam pridat? Zijem tiez v Nemecku a teraz som si vsimla vasu temu..Som nedaleko od Düsseldorfu, zijem tu s mojim mm, je Belgican, vacsinu tyzdna nie je doma, lebo pracuje mimo Nemecka. Mame maleho Patricka - Patiho, 5 mesiacov takmer.....

dania
10. júl 2010

Ahoj Njonja, vitej! Jasne ze se k nam muzes pridat. Jak se vlastne jmenujes?

Hehe, mne dneska dostal synek. Oblekla jsem si takove letni saticky, mame tu takovy nesnesitelny parak, a za chvili T rika: Maminko, mas tricko? A ja na to: ne, to neni tricko, to jsou saty. A on na to: A to tady litas bez tricka? 😀

neurologia
10. júl 2010

renca
ani my pokial jej nebude trcat hlava z vajca nechceme menit...ved je to velmi bezpecne... 🙂

zuzka
vsetko najsamsuper...prajem 😉

danka
a ty behas takato nahata len v satach....pred T...???? no mala by si sa nad sebou zamysliet 😉

njonja
vitaj medzi nami...ako sa volas kolko mas rokov....a taaaak nam o sebe napis ...

marosko
11. júl 2010

Ahojte babeny,

dnes sta si vsetky uzivali leta, ked tu nik nepise. Ja som to vcera prehnala na slniecku ,tak dnes som ostala iba doma.Normalka som mala problem vecer o 18 -tej povesat vonku pradlo,co ma tak vsetko palilo,ked sa slniecko na mna oprelo. Au,au.....opät bude tazka noc. Boze kedy sa ja poucim ,takto trpim pomaly kazdy rok.

Zuzka vsetko najlepsie k narodeninan!

Bei, aj ja sa pridavam do spolku,kde si deti s Römerky zvliekaju traky. A dokonca to dokazu a robia aj dievcata. A teraz tak rozmysla, ze Maros to dokonca nerobil ,takze u nas len slecna.( Renci,tak u vas to bude dufam naopak)

Igi,pepac, zabudla som odpisat. Münster som vobec nevidela. Bol len mm pracovne. My sme trcali s chorym dietatom na izbe.
O dovod viac ist tam este raz,ked vravis ze je krasny.

Reni, Maxik je iny odvazlivec. U nas bude ta akcnejsia asi skor S.

Stefi,boli ste pre S.Uzili ste si spolocne na kupalisku? Aj ja som sa ta chcela opytat,ci uz mate tasku do skoly? Kde si objednavala.Myslim,ze si niekedy nieco spominala,ze by si objednala cez net. Posli link.

Pauli,stastny navrat domov.

leelo
11. júl 2010

dobry vecer,

Zuzi, srdecne blahozelam! nejako nas je tu vela racic 😉

Ingi, ved to je super, ze M takto sam papuska, to je uz vysoka skola jedenia. on preskocil trapne stopanie lyzickou a je uplny king 🙂

Bei, dnes mate 9 mesiacov. ale to leti, cooo?! 😀 je to vlastne tolko ako bola Joss v brusku...
ja sa tesim, ze uz 2x 9 mes. som nemala kramy, hehe 😉

Dani, Timmy je uzasny. prosim ta, kazdy den daj nejaky vyrok 😀

Evi, ako dopadla oslava?

njonja, ahoj, ako sa volas? ja som petra...

my sme mali velky upratovaci a zveladovaci vikend, kedze vonku sa to vydrzat nedalo. zase sme chodili po veceroch. ja som si s malym posledny tyzden zvykla vzdy poobede lahnut kvoli tym teplam a uz sa to stava pravidlom. ked ho neuspim v kociku vonku, lebo to je samovrazda, tak aspon takto v posteli. a zchrupnem si aj ja. donedavna takto spavat nechcel, ale vsetko sa meni

leelo
11. júl 2010

...a krake-paulovi to vyslo zase vsetko presne! 😀

iii
12. júl 2010

ahojky, tak my asi dnesok stravime doma, M nahaty na studenych kachlickach, E na balkone v bazeniku s ladovymi kockami. v taketo dni je asi najlepsie byt v klimatizovanej praci, no jo

zuzka, pripajam sa ku gratulaciam, tak uz nie si teen 😀 co si si upiekla?

reni, ja som to teda nepochopila, max sa naozaj spustil sam, alebo ho ta pani odchytila este hore? heh, no pekny pruser, ked sa dieta nicoho neboji, to musis byt stale v strehu. ja mam s E skor opacny problem, ze je opatrna az prilis. ale minule sa mi stratila na parkovisku, kym som nakladala M do auta - nakoniec teda bola vzadu pod autom a pozerala na vyfuk, ale teeeeda, pulz nad 200, tych par sekund, kym som ju nasla, ma stalo par rokov zivota

dani, no timmy je teda pekny puritan, ked ho pohorsi zena bez tricka. ziadne more sa u nas cez vikend nekonala, nestihla som kupit stan a spravit potrebne pripravy, tak snad nabuduce budem predvidavejsia a usilovnejsia 😎

njonja vitaj, vidim, ze mame podobne starych krpcov......paula je v neuss a my sme o kusok dalej v dortmunde. ako sa volas? a ako sa ti paci v NRW?

rpinguin
12. júl 2010

Ingi, jasne, ze sa smykol, ta pani ho asi zrejme dole uz vo vode odchytila, kym som sa spamätala, tak mi ho uz niesla. A zistujem, ze uz aj Matilda zdrha. V telocvicni som sa chvilku zakecala a ona uz vonku, presla dvoje dvere a nasla som ju na chodniku. 😲 Je to fakt o dusu s tymito smelymi detmi, ale opak by som asi tiez nebrala...neviem posudit.
Inac zajtra ideme k policajtom ohladne autosedaciek, ideme sa radit, co by bolo najvhodnejsie pre zbojnika. Potom pisnem, ak sa dozviem nieco zaujimave.

iii
12. júl 2010

reni, matilda uz chodi???!!! wow
ozaj, aj E sa z römerky dokaze vyvliect, ale jej staci povedat, nech to nerobi a pocuva. po ceste vzdy mudrlanstky vysvetluje marcelovi, ze sa nesmu sami vyvliekat, lebo by mohli preletiet cez predne sklo (opat vhodne volena svokrina poznamka). tak som zvedava, co ti poradia

schatzinkaschatzinko
12. júl 2010

cafte babuchy

tak nasa U3 pred dvoma tyzdnami🙂)mam teda poriadne resty..dopadla na jednotkaca🙂) ujo doktor bol s Amelie spokojny, akourat, ze rucala ako o zivot pri ultrazvuku bedorvych klbikov, ale tu bola u mna na zlej adrese, lebo som nadrzala ujovi doktorovi🙂)) chuda, ale vazne krik ako o zivot🙂)

inak sa mame fajnovo, A. ma super nocne spnakove intervaly, zaspinka napr. o 21,30 a zobudi sa 4,30 napapka a spinka dalej alebo ma potrebu s nami diskurovat, ale to ju supnem k nam a ona na ans bud kuka alebo sa predsa rozhodhne si s nami pobuvkat, ziadne skreky a podobne vykriky🙂)Inak sme zacali kurz Baby- massage. no, bola to celkom sranda,.A. sa to celkom paci, za hodku som ju stihla troska pomasirovat, stihla sa aj napapkat, prebalila som..hh, vazne plodna hodinka🙂ale prejavuje sa ako tazka welnessacka hh

Ingi. vidim, ze deticky su poriadne poucene o meznoych nasledkoch🙂) zaklad je predvidat..hh, ale na E sa vazne tie vyroky asi velmi statocne lepia 😀 😀 😀 inak sa mi velmi paci, ze sa E kupe s ladovymi kockami, to ma teda nikdy nenapadlo🙂) ja by som sa aj v takomto teple mohla mocit v takom paraku, ako je aj vzduch hh, ale iste to bolo pre nu velmi osviezujuce!!!a Marcelko vramci sportu asi musi troska poutierat tie kachlicky, co🙂)??tiez celkom prakticke mimino 😀 😀 😀

Renka- no to by ma teday vystrelo, riadna smykackova prihoda!!estez ta pani bola natolko duchaplna a priniesla ho..by som cakala, ze sa bude niekto iba prizerat a krutit hlavou ako sa take male dieta ide smyknut...klobuk dole!!to som teda vazne rada, ze nasa Amelie, kde ju polozim, tam ju najdem🙂)

Danka- veru, chcelo by to kazdy den daky vesely heft🙂) T. ide🙂))

tak prezite dako tieto tepla, aj ked si myslim, ze je lepsie, nez je teplo, ako ked bolo hnusne a zimaaaaa

schatzinkaschatzinko
12. júl 2010

vidim, ze pisem prehadzovanymi pismenakmi.. to ta rychlost hh🙂) ospravedlnujem sa.ingi..moznych nasledkoch

schatzinkaschatzinko
12. júl 2010

este ZUzke vsetko najlepsie!!! Danka, naadherne fotky!

neurologia
12. júl 2010

inga,renca
matilda uz chodi? ved prejst moze aj lezenim nie?joss tie uhana prec -ked mam otvorene dvere na terasu alebo vchodove dvere....uz je prec....musim davat pozor lebo na konci su schody...to by asi nedopadlo dobre

rpinguin
12. júl 2010

Bea, ty si zabila klinec po hlave 🙂 Nie, este nechodi, nie je Maxik 😀
Inac, ja mu mozem vysvetlovat, ze nemoze, ze je to nebezpecne, ze AUA AUA, on vsetko vie, povie, ze pride Ujo Policajt a vyvlecie sa aj napriek tomu 😠

Vieri, no ty mas super spacku....ticha zavist 😵 😵 😵 len si to uzivaj! U nas kojo kazde dve hodky v noci, ale teraz spi od 12.00- nechapem.

evinkaaa
12. júl 2010

Ahojte kocky.

Chybali ste mi... 😵
Nasi dnes odisli naspät na sk, tak preto sa hlasim az teraz. Nebolo vobec casu na internet, stale sme niekde boli a stravili sme spolu par naaadhernyh, prenadhernych dni. Som velmi stastna, ze tu boli, ale zaroven smutna, ze dnes odisli. Ale co uz....taky je zivot. ☹ Dni ako tento z duse nenavidim 😢 Som stastna, ze tu zijem, ale na druhej strane je to velmi smutne, ked pridu nasi a potom musia odist. S rodimi mam nadherny vztah a preto su niekedy dni, kedy mi neskutocne chybaju. To ma vzdy zoberie a cely den niesom k pouzitiu. 😖
Este som vas necitala, tak to skusim dnes vecer dohnat, ak teda nezaspim od unavy. Pretoze posledne dni som vstavala pomerne skoro a cele dni sme niekde boli a isla do postele neskoro v noci. A som teda aj patricne "ospala" 😀
Docitam vas, co ste napisali za posledne dni a budem reagovat na pripadne otazky. 😉

iii
13. júl 2010

vierka, no to je krasne, ako popisujes vas rezim, uzivaj si to! na masaze spominam tiez velmi rada, potom nam krpci vytuhli v kocikoch a my sme vysedavali na kavicke.....aaach, krasne to byvalo 😀 uz si mala navstevu zo slovenska?

renca, na teba som vcera myslela, vyliezla som na tobogan po par rokoch a zistila som, ze sa bojim spustit 😀 ach jaj, hormony su svinstvo. pozdravuj odo mna maxa 😉
baby, co robite v tych horucavach?

dania
14. júl 2010

Cauky holky, koukam, ze si plnymi dousky uzivate leta a nevysedavate u compu 🙂 Ja si chci jen postezovat, jake nelidske podminky mame v praci, mam mistecko v nejvyssim patre budovy a musi tu byt snad 30 stupnu 😝 I nasi Arabi, zvykli na jina vedra, jsou z toho celi rozmrzeli, ale oni si stezuji vlastne porad... U nas na vsi je ale i ted prijemne, mame stromy na zahrade a od more cerstvy vanek, takze to jsou chvilky, kdy si uvedomim i vyhody zivota mimo civilizaci.

Evi, uplne mi mluvis z duse, s tim loucenim 😒

iii
14. júl 2010

danka, cerstvy vanok od mora 😀 na ten vanok pri nordsee si teda dost dobre pamatam 😀

mali sme rozluckove ranajky na spielgruppe, dnu asi 40 stupnov, decka lietali a kricali, marcel sa im motal pod nohy, na spotene brucho sa mu lepili kusky lega, na kolenach plastelina..... no dalo to zabrat

leelo
14. júl 2010

baby, to sa uz neda vydrzat. ani vonku, ani dnu. o vanku od mora sa mi uz tyzden sniva. od vcera sedim na nete a hladam nejaku mallorcu alebo nieco. musime padat prec!
najlepsie to znasa nas benjamincek - spi v satke aj za podmienky, ze mu pot z hlavicky tecie po mojej ruke na dlazku.
mate nejake tipps na dobre hotely kde je klud a vela slnecnikov?

dania
14. júl 2010

Ingi, co bys ted za ten vanek dala, co ? 😎
Peti, hehe, u nas by se pro vas nejaky ten strandkorb taky nasel 😉
Ale vazne, tady ta nase kancelar je taky sila, uz se tesim domu.

iii
14. júl 2010

peti, no neviem, ci je teraz na malorke sviezejsie.......my sme tam boli na prelome septembra a oktobra a to bolo akurat dychatelne.
E sa prisposobuje okolitej teplote ako jaster, ma 39, som zvedava, co z toho vylezie...

evinkaaa
14. júl 2010

Caute.

Tak som vas teraz akurat docitala. Mala som nejake resty, ktore som ani vcera a ani v pondelok nestihala.
K vasmu rozhovoru sa vobec nemusim pridavat, kedze ste rozpravali o romerkach. S tym skusenosti nemam... 😉
My sme sa mali fantasticky, ked tu boli nasi. Zazili sme toho velmi vela a ostali krasne spomienky a fotky. Tak aspon nieco pekne 😵
Poobzerali sme mnichov a nejake okolie, isli sa okupat, urobili mensie poznavacie tury po okoli, boli shoppingovat a v nedelu bol ocinov den, kedze mal narodky, tak sme naplanovali den podla jeho predstav. Dostal od nas vsetkych pekne darceky a potom sme ho pozvali do allianz areny tu v mnichove na exkurziu. Bol to nadherny zazitok, ani som to necakala, ze sa to mne bude pacit. Kedze niesom ziadna fanynka futbalu. Ale bolo to krasne a hlavne tam bol chlaaaadok 😀 A v nedelu vecer sme si zasli do westparku tu u nas na krasnu prechadzku a potom sme to zakoncili v biergartene na chladnom radleri. Bolo fakt skvele 😵 V pondelok uz len taky-nijaky program, kedze nasi uz balili vsetky veci a okolo obeda odisli. 😖
A ako som uz spominala, v sobotu sme mali velku oslavu v restike s asi 35 hostami. Aj to bolo uplne uzasne. 🙂 Lepsie, ako som cakala. Obavy som nemala, kedze bolo vsetko vopred dohodnute a pekne naplanovane, ale aj tak clovek kuka furt, ci kazdy ma nieco na pitie a na jedenie a taaak. Chce sa venovat naraz kazdemu a to zial nejde. Ale bolo kopec srandy a uplne prekvapko pre mna osobne bolo - ked neskor po veceri doniesli casnici na specialnom stole moje dve torty, ktore som s maminkou upiekla (o ktorych nikto nevedel) - a od hosti som "zozala" standing ovation. 😀 Normalne mi to bolo az trapne, ale vsetci sa nesmierne tesili. Torty az take uzasne neboli (sebakritika funguje 😀 ), ale chutili naozaj fantasticky. Aj ked som z obidvoch zjedla asi dve lyzicky, pretoze bud som nemala chut alebo cas. 😀
Jednu tortu sme upiekli Mozartovu tortu s cokoladovym mmf potahom a druhu Jahodovu s marscapone-tvarohovym kremom a naokolo piskotami. Mne neslo nejako velmi o vzhlad, pretoze v ten den som toho mala uz akurat dost (no pecte torty pri skoro 40 horucavach), ale neboli ani skarede. Take akurat 🙂 Musim dakde vysnorit foto od maminy, kedze ja som ich nemala cas ani odfotit, a potom vam ukazem. A pri tortach bola taka akoze syrova torta. To bol pruteny kosik a v nom boli vselijako naukladane naspodu slovenske ostiepky, korbaciky a navrchu naaadherne ruzicky z udeneho syra. Vyzeralo to naozaj krasne a vsetci boli nadseni. To nam doniesli moji rodicia namiesto torty, kedze torta by 8-9 hodin cesty asi neprezila 😀 A aj tak to bolo super, pretoze ked niekto nechcel tortu, ale k vinku nieco slane, tak si mohol zobrat toto. Malo to velky uspech. 😉
Na oslave sme dostali kopec darcekov, ze sme museli volat "osobny taxik", aby nam prisiel to vsetko zobrat. 😀 Pomaly od vsetkych pozvanych sme dostali flasu dobreho vinka ci sektu (brasko s priatelkou nam doniesli Tatransky caj 56% - pili ste to uz niektora? poznate to?), dostali sme gutscheiny do hugendubla, nejakych klamotten obchodov, manzel dostal gutschein do motorkarskeho obchodu, gutscheiny do kina, gutscheiny do therme erding (mnichovcanky urcite poznate therme erding 😀 ), nejake prasule, nejake pralinky a podobne sladkosti a samozrejme nechybali ani "scherzartikel" 😀 O zabavu bolo fakt postarane a kedze brasko s priatelkou doniesli aj svojho psika (nasho rodineho milacika), tak absolutnou "star" bol prave on. V pondelok, ked odisli, tak mi bolo nenormalne smutno aj za nim. On je nas vsetkych absolutny milacik. Je to male maltezske steniatko. Ma asi rok a pol, ale je velmi malinky a on ani velmi nenarastie, co nas velmi tesi. Je velmi verschmust a stale by sa iba tulil a bozkaval (rozumej oblizoval) a hral a zo vsetkeho najradsej spinka 😵 S manzelom sme sa rozhodli uz asi pred rokom, ze si takeho psika zadovazime tiez, kedze nieje s nim vobec ziadna robota (jasne, ze tierarztkosten ale nemusi s nim clovek behat neviem ake trasy, kedze on je malinky a po par metroch uz nevladze a chce sa nosit. 🙂 , okrem toho raz za tyzden umat srst, ucesat a taketo drobnosti, ktore su skor radostou ako starostou.). Ale este si pockame, kym bude braskov psik moct mat malicke a potom zoberieme jedno z nich, kedze budeme presne vediet od koho a co presne to je. Maltezsky psik sa da kupit hocikde, ale to su vselijake mischlingy a to nechceme. Chceme presne takeho, akeho ma brasko. S nim bola sranda, on je velmi poslusny a stale sa uci nove veci 😉 , presne ako bábo 😀
peti - tak tymto som ti uz zodpovedala na tvoju otazku, ze oslava bola uplne perfektna, vsetko vyslo lepsie ako sme si predstavovali 😵

renca - no ten tvoj maxo je ale odvazlivec. Mna by na nejaku taku smycku asi nikto nedostal. Neviem, ale ja taketo veci vobec nemusim. Mozno raz v ramci srandy, ale niesom nejaky fanusik takychto veci. Ked sa ist kupat, tak ja som radsej za plavanie. 😉

bei - ako dopadol stadtfest? co dobreho ste napiekli a predavali? 🙂
A co sa tyka pecenia s maminkou, ja v tom problem nemam. My sme boli tak naucene vzdy. Ja som sa odmalicka pri nej ucila piect a varit a preto ma to dodnes tak velmi zaujima. 😵 Ked nieco peciem alebo varim a chce mi pomoct, tak kludne moze a ked sme my na sk, tak jej zasa pomaham ja. My si v kuchyni nezavadziame a ani sa nehadame, proste to funguje na jednicku 😉

inga - tak ake mas plany na najblizsi vikend? kde zamierite? 😀

steffi - uz sa pomaly pripravujete do skoly? Wow, ale to rychlo ubieha. Budes mat viac povinnosti a hlavne mala, ze? Ale bude to urcite krasne a zaujimave obdobie. Drzim palce... 😵

Dani - krasne fotky. timmy je uz taaaak velky, uplne uz vyzera v tvari tak "dospelacky", ta detska tvaricka sa tam uz nejak nejavi 😀

vieri - super, ze si sa ukazala 😵. ak ouz vraveli baby, mas to fajn, ze ti malicka tak nadherne spinka. a ako znasa tieto tepla?

njonja - vitaj medzi nami. ako sa ti paci v nemecku a ako sa vlastne volas?

Vsimla som si, ze posledne dni sa tu ukazujete pomenej, co je asi tym, ze vsetky niekam ste, ze? Ved toto letne pocasie treba vyuzit a stravit najlepsie asi fakt pri vode a ochladit sa troska. To su nenormalne teploty. Ja milujem leto a krasne slnecne dni, ale tak co je moc, to je uz vela 😀 Rano sa osprchujem (podotykam, ze vobec nie v studenej vode, ale praveze v teplej, co nieje bohvieco, ale...), potom sa obleciem a vyjdem z domu a vonku uz som zasa "skoro mokra". Fuuuj, tieto tepla a ten hnusny vlhky vzduch co sa neda vobec dychat je na nevydrzanie. Cez vikend zajdeme urcite niekam k jazeru sa okupat, kedze vsetky okolite kupaliska budu asi maximalne plne. To ja vobec nemusim, kedze sa chcem osviezit a zaplavat si a nie v bazene stat, co je taky plny 😒 Tak u nas to asi Wörthersee, Ammersee alebo Starnberger see isti. 😀 Na vyber mame toho nastastie vela, len si treba vybrat.
A co vy ostatne? Co podnikate v tychto horucavach? 😉


rpinguin
14. júl 2010

hi zeny,
Ingi, ja som na tobogane nikdy nebola, kedze sa bojim dopadu, kedze konci vo vode a ja som nepriatel vody 😀 Dnes sme tam zasa boli, ale Maxik tam ani nezamieril, asi mu to stacilo minule 😀 Inac sme doma, zacal pozerat DVDcka, takze mu ide dokola Pooh, Petterson&Findus a Krtek a poobede mame vzdy Spielplatz. Niekedy risknem s nimi aj mesto, ked su vypredaje, tak mi to neda nic nepokupit. So skusanim je to od veci, preto musim nakupit a skusat doma a na druhy den vracat spät 😀

Evi, tvoj prispevok mi bol dlhy, tak som ho len tak preletela 😀 Ste mali nejaku spolocnu oslavu narodiek? A preco kazdy bezdetny parik chce psa? Ved zarabate na baby, naco ti je pes, je to len robota a prachy.....vidno, ze nie som fan domacich zvierat, ze? 😉

A ozi, co sa tyka tych Römeriek, takze nas termin dopadol super, zistili sme, ze nase Maxi Cosi vajco cely cas zapiname zle, aj Maxika sme zle zapinali, ked bol baby, uplne sme vymenili tie pasy. ☹ Co sa tyka toho Kiddy Guardian Pro Sitzu, tak sme od toho upustili. Maxik jacal ako besny, ked mu daval ten policajt na kolena ten Fangkörper, kupime asi Kidfix od Römeru, je to uz trojka. A inac z Römeru Kingu sa uz nevyvlieka...tiez sme to mali zle nastavene, hlavu mal nikzku, takze policajt sedacku napravil, zvysil mu tu opierku a uz sedi, takze termin sa oplatil 😉

evinkaaa
14. júl 2010

Reni - psika nechceme ako nahradu za babatko alebo nieco podobne. To vobec nie. Mozno to ini ludia tak beru a chapu, ale my urcite nie. Babatko pride neskor tiez. 😉 Ale tento maly chrustik je taky maly spolocnik a clen rodiny a je neskutocne sarmantny 😵
Mali sme narodeninovu oslavu - 70-tku s manzelom dokopy 😀

evinkaaa
14. júl 2010

A este som zabudla dodat, ze nestoji ani vela prachov a ani neni s nim vela roboty. To mi je prave dolezite. A dopredu sme si vsetko pozistovali, ze kolko co bude stat a co by nas cakalo a neni to vobec hrozne. Takze uvidime, co bude za rok... 😉

mammy81
14. júl 2010

Cafte babule,
no hlasim sa v strede tyzdna 😀 .
no vikend sme si uzili u svokrovcoch S.bola nesmierne stastna a ja samozrejme tiez ze sme zase spolu,hned v piatok sme to zabili na kupku,v sobote sme boli na vylet v Erfurt a v nedelu hajde domov. 😅 a od pondelka je to zase stres PUR!! 😝
v pondelok sme sli na kupko sak co ine sa da robit v takom case,a vcera sme boli v Playmobil-Land s kamoskami.este len sme zaparkovali uz sme mali prvy sok kamoska nechala ruksak pred garazou v strese 😅 ,tak sme najprv hladali (telefonicky)niekoho kto pre ten ruksak siel 😀 jaaaaaaj ja som aj zabudla kde som dala parkovaci listok co ma to tak soklo 😀 jaaaaaaaaaaaaaj kopec srandy
no len ja som so S.musela ist o tretej odtial prec mali sme termin u zubara,ale aj tak sme si uzili az az.samozrejme je take cosi na cely den ale v tychto horucavach 😝 😝 bleeeeeeeeeeeee.okolo druhej sme sli potom k casti kde je voda aby sa deti trosku schladili ta sa priznam ja by som sa sama tam hodila,tak som aspon nozky mocila.
a potom hajde k zubarovi,a domov sme dosli okolo osmej sme sa presli po meste dali zmrzku a zaklincovali sme to u MC-Donald.takze babsky den kedze papa je vo Verone.
dnes zase bola S.na party ja na kavicku u kamosky jaaaaaaaaaj radost zit 😀 len doma bordel pane boze 🤐 😒 lenze mne sa nechce este teraz behat vecer s mopom v ruke. 😝 si hovorim teda sa tym upokojujem ze na...ne nemam tak co 😀

Evi tak v tom plen suhlasim ja stale potrebujem aj tyzden dva kym sa spamätam a vratim do normalu ked som bola doma alebo mama tu.(jasne ze mama tu je aj mesiac a to uz si clovek zvykne) ale mali ste apon krasnych par dni co ste boli spolu 😉 tesim sa na foto torty
ja som chcela piect na tyzden svagrovi cicusky ale nejdem lebo neviem co by som doniesla za ovisnute "schlauchy" 😀 po dvoch hodinach v aute 😀 musim vymysliet cosi ine....

ste sa pytali na tasku no poviem vam su to riadne palky 😠 za aktovku .....My sme sa boli poradit v jednom obchode kde maju len tasky a kabely ,aby sme vedeli ze aka jej sedi najlepsie na chrbte,no z 5 jej sedeli asi 3 tak som nechala na nu aku si vyberie.samozrejme sme si vzali prospekty a listovali a ja som porovnavala ceny na nete,ale aj tak clovek dospel k tomu ze prides na tu istu sumu,iba ak kupis nejaky model z vypredaja mozes mat statsie.
takze sme skoncili potom na dvoch jedna bola tato:
http://www.schulranzen.com/Sammies/Sleeping Bea... tuto som pre nu chcela ja mne sa strasne pacila,ale nakoniec mame tuto:
http://www.schulranzen.com/McNeill/Pegasus_078 (hned ta prva).nedalo sa moje dieta presvedcit,povedala nam ze sme povedali ze si ma ona vybrat ze to ona bude nosit a ze ju len prehovarame tak som si povedala ma pravdu a kupili sme Pegasus......akurat zajtra ju ma doniest ukazat do skolky tak je hrda na seba..... 🙂
a kupila som ju na Ebay ale cenovo len o 10 eur,lacnejsia takze som to mala jedno.....len ona chcela aby jej dosiel balik ze len nam chodi a pre nu nie tak som ju takto prekvapila a to bolo prekvapko riadne a necakane.
no a na tyzden mame prve rodicovske a tam nam povedia co vsetko nam treba tak pocitam ze 100 eciek mam malo...... 😀

mammy81
14. júl 2010

radsej som to odoslala aby mi to nezmizlo 😀

takze tak so skolou,vam poviem sa bojim co nas caka......akurat dnes na kave sme sa o tom bavili ze ako rychlo to zbehlo tie roky.... ☹ dobre ja pocitam ze to prezijem este raz ale tie kamosky uz nie.... jaaaaaaaaaaaaaaj

Reni ja som bola v tobogane raz a nikdy viac,Maxik vyskusal a sa asi zlakol viac nepojde no co on vedel co ho caka chudak 😀 ale tu paniku si viem predstavit,som zazila so S ked mala dva roky a sme boli v Playmobil Lande a to sme boli na jesen teda len dnu (nastastie), a ona naraz zmizla,ja som behala jak s posolenou ritou a jej nikde nebolo,a nakoniec som ju nasla hore v takom domceku a ona sa spokojne hrala.....jaaaaaaaj tie decka 🙂 ale aj tak ich milujeme,no nie??

Peti no ja si myslim ze taka sparota je asi vsade okrem statov samozrejme ktore meju teraz Winter 😀

Zuzi tak dodatocne vsetko naj nejak som nepostrehla a ani tu riadne nebola 😨

no som sa vykecala tak idem do cistych perin to milujem cisto prezlecene periny aaaaaaaaaaaaach 😔
papa

mammy81
14. júl 2010

@mammy81 a este sedacka my mame tiez Römer Kidfix a je super......sme nadmieru spokojny 😉

neurologia
14. júl 2010

Ahojte babizne,

hlasim sa po 3 dnovej bolesti hlavy...este nepresla celkom ale uz mi je o 100% lepsie...som myslela ze uz vyskocim von oknom hlava mi sla prasknut kazdu chvilku ma v nej pichalo a neviem co vsetko a to sidlo mala len hulakalo cely cas...och o nervy to bolo....

steffi
este to mame daleko ale ked tak aj nam sa paci romer kidfix ...
a taska no aj mne sa pacila ta co tebe....ja by som si kupila taku princeznickovsku 🙂

evka
super ze ste sa mali super....aj mne byva kadejak ked sa nasi od nas balia a chystaju prec alebo ked odchadzame my...silno sa postiskame a tiez nam je kadejak...ocino obycajne vtedy posranduje -aby odlahcil situaciu ale aj tak sa tlacia slzy do oci....
psik je super vec...tento nas podnajom ma jedinu chybu a to ze takyto milacik nieje vitany...skoda lebo ja som vyrastala s chlpacmy a attila tiez...mojho milacika sme museli nechat doma nasim teraz je chudacik chory -ma zapalene uska tak dufam ze sa cim skor vylieci
stadtfest dopadol super pomahali sme ako divy piekla som muffinky... 😉 ked som predavala ja tak attila strazil malu -bol s nou na prechadzke a prisiel tak zniceny...len jujkal ale aspon vie ze ako to je...no on si myslel hadam ze si cestou na prechadzke aj zdychnem 😀
jaj a tatranksy caj no ked to prezenies na druhy den je z toho opica ako hrom ....clovek si nepamata co robil a akym sposom sa dostali tie grilovane stehienka do jeho vreciek-kedze sa vobec negrilovalo 😀 a samozrejme ti co si vsetko pamataju si z cloveka potom utahuju... 😠

danka
u attiho v praci tiez nemaju klimu a maju to tam tazke...ale boss prisiel so super napadom do prace mozu chodit uz od 06:00...attila sa tam tak skoro chysta ale uvidime co z toho bude kedze on rad pospi....uz ho vidim ako tam bude rano stasit... 😅

inga
ako elenka?

renca
a ako ste maxi cosi zapinali ked to bolo zle? my sme mali k sedacke navod ako to zapinat a postuvali sme podla toho tak hadam sme nic nepomotali....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre