Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

geminis
1. jan 2009

ahoj holky,
já bohužel nikdy plně nekojila, takže s průjmem a kojením neporadím. Ale obecně se říká, že při průjmu by se měly vynechat všechny mléčné výrobky...tedy mlíka a jogurty.
Co by se mohlo stát?? Průjem by přetrvával...
Jako náhrada existuje humana heilnahrung a kaše humana nemléčná.
Mě se taky osvědčilo dát hipp mlíčko do rýžového odvaru.
Ale je pravda, že když je průjem a třeba i zvracení, tak mlíko a jogurty nikdy nedávám.
Tak se držte, marodi, my ještě bojujeme u holek s kašlem, chjo ☹

dania
1. jan 2009

Achjo, tak uz to vypadalo, ze je lip, ale Timmy zase od snidane nechce o jidle a piti ani slyset a prujem je zpatky v puvodni sile. A je bez nalady. Jen me tak napadlo, ze se ani nedivim, ze v rozvojovych zemich je prujem jednou z nejcastejsich pricin, proc umiraji deti, bez moznosti hygieny, ciste vody a lekarske pomoci, kdyz dojde k dehydrataci.
No ty tety rikaly, ze kdyz clovek koji, tak se dite nikdy prujmu nezbavi, jak rika Hanka. Mimochodem, uz mi znovu volaly a radily a byly urazene, kdyz jsem rekla, ze kojim dal. Pak pry at se nedivim, ze ma porad prujem... No comment. Ale co psali na wiki, vyhybat by se melo behem prujmu predevsim jednoduchym cukrum, takze zadne sladkosti, ale ty Timmymu stejne davam jen malokdy.
Ale Ingi, presne jak rikas, mlicko Timmy neodmitne nikdy, jenom ho uz bohuzel neni tolik, mame to ted nastavene jen na dvakrat denne. A diky za rady!

No jednu malou vyhodu to nase marodeni ma, ze kdyz nechodime ven, tak aspon udelam nejakou praci na pocitaci. Ted uz mi tu konecne jde i internet, takze parada.

dania
1. jan 2009

Jo a Hani, jogurty (teda aspon nektere) zase obsahuji ty laktobakterie, ktere pomahaji obnovit funkci strev, takze ja sama uz jsem si dala, Timmy to stejne nechce, ma ted fazi jogurt NE-NE.
Tak doufam, ze uz brzy dokaslete, to je velka otrava. Me to stve, takhle marodit o dovolene, malovala jsem si, jak si to uzijem...

mausi
1. jan 2009

HAPPY NEW YEAR i od naaaaas !!!! Vsem hlavne zdravi, silu a kopec srandy v nadchazejicim roce ! 🙂 A brzy na napsanou...... 😉

iii
2. jan 2009

zdravim zo zasnezeneho dortmundu! neuveritelne, napadol asi milimeter snehu......ale nehorazne sa smyka, elenka po piatom pade na rypak zacala radsej liezt po styroch 😝

podla toho ako to tu posledne dni fici je vidiet, ze si uzivate sviatky plnymi duskami.........strasne vam zavidim...ale zasa ani ja sa nemam az tak zle, pocuvame s elenkou hudbu na novej audio suprave, citame si encyklopedie o zvieratkach a hubach...

danka tak ako tim? lepsie uz? dufam ze sa vam to podari vyliecit doma a nebute musiet prist do kontaktu s ceskym zdravotnictvom...

dania
2. jan 2009

Ingi,
to taky doufam, moje posledni kontakty s ceskym zdravotnictvim nebyly vubec prijemne. Dneska jsme tedy k doktorum taky nesli, i kdyz Timmy v noci vyzvracel veceri. Naladu ma ale porad uchazejici, je dneska docela pri chuti, spis ho musim brzdit, aby se neprejedl po takove dobe, kdy nic kloudneho nepozrel, zadne znamky dehydratace a tak jeste pockam do pondeli a to uz snad budeme v D a snad uz mu bude i lip. Jinak pujdeme k nasemu detskemu Dr. Ale uz jsem z toho trochu nervozni, uz to trva 6. den a ostatni marodi jsou zase vicemene v poradku, jenom Timmy to spatne snasi.

Tady na Vysocine dneska taky snezi 🙂 Rada bych jela aspon na pul dne na snowboard, tady u Jihlavy je svah s umelym snehem, ale nevim, jestli to vyjde, Timmyho jsem tu nechala dneska samotneho s mamkou 2 hod, kdyz jsem sla na nakup a byl to pro oba zahul, hrozne se na me nafixoval behem nemoci. Ale dneska, az se probudi, tak pujdeme aspon na prochazku.

To lezeni po ctyrech, to je jak Timmy v bazenu vzdycky, prvne sebou parkrat svihne a pak uz leze po 4 🙂

zuzanasaw
2. jan 2009

Ahojte babenky,

Vianoce su uz davno za nami, Silvester a Novy rok uz oslaveny tiez, tak vam vsetkym do toho nastavajuceho roka prajem, aby sa nam vsetkym darilo aspon tak dobre ako pocas roka minuleho a hlavne vela vela zdravicka!

CMUK, CMUK, CMUK zo zasnezenych Kosic 😵 😵 😵

zuzkaprofant
2. jan 2009

ahojte vsetko dobre v novom roku vam prejem 😀

paula
2. jan 2009

Dani, kde jsi na Vysocine? Ja odsud pochazim a uplne mi ty kopecky chybi. Ale to pocasi v zime ne. 😉 😀 Snad uz je vam lip. ja cetla ze materske mliko se prave pri prujmu muze .- narozdil od kravskeho, nebo sunaru, jsou tam prave ty dobre bakterie co obnovuji strevni mikrofloru. Tak doufam, ze uz je Timimu lepe.
U nas je taky asi centimetr snehu a uzivame si to. 😵

dania
2. jan 2009

Pauli,
jsme v Tresti u Jihlavy u maminy. Odkud jsi ty? A promin, ja jsem zapomnela, kde bydlite v D. U nas na severu je uplna placka a zadne lesy, to je vazne od Vysociny rozdil :-/ ale aspon se tam dobre jezdi na kole, ja mam holandsky kolo bez prehazovacky 🙂 Dneska Timmy vypada lip, jeste ani jeden "vybuch", ale vcera to taky vsechno prislo az odpoledne a vecer. No uvidime.
Dneska jsme s Timmymy byli na dlouhe prochazce, libil se mu snih a bimbani zvonu 😵

geminis
2. jan 2009

Ahoj Dani,
to mi silně připomíná naši Aničku. Všichni jsme se ze zvracení a průjmů vzpamatovali během dvou dnů, jen Anička ne a zvracení bylo vždy večer nebo v noci.
Taky to trvalo asi 5-6 dnů, kdy už jsem to nevydržela a vzali jsme ji do nemocnice. Normálně jedla i pila, to tedy hodně pila, ale byly mi divné ty průjmy. V nemocnici ji dali dvě kapačky a pustili nás domů. Asi ji nabudily minerály.
Tak vám moc přeji, abyste to ustáli a nemuseli už k doktorovi.

dania
2. jan 2009

Hani,
a co vase kocky, uz nekaslou?

verohit
autor
2. jan 2009

DO POHARA SAMPANSKE; DO SRDIECKA LASKU, K TOMU BOZTEK PRE STASTIE A ZDRAVIA PLNU KAPSU!!!!
Vsetko len to naj,naj,naj v novom roku..

verohit
autor
2. jan 2009

ahojte zenule, tak vas este raz vsetky zdravim v novom roku

a prajem nech Timmy a Hanickine dievcence sa uz vyliecia!! nech sa zase mozu spokojne hravat!!

Dani
moj nazor: kojit dalej ako uz spominaju nase mudre hlavicky.. 😉 i ked sme nemali hnacky ale ja som mala statnu chripku aj drahy, jedine MImi to statocne zvladla bez ochorenia (kojime!!) 😉 😵

u nas dnes tiez poletoval sniezik, ale je ho este menej ako v Dortmunde 😀 ale je tu zima ako v psinci 😝 clovek vyjde von a lapa po dychu.. tak sa vonku momentalne zdrzujeme tak striedmo tak medzi nasimi navstevami.. mame plny program uz od silvestra.. je to fakt super, ale dnes ma uz zacina chytat pocit, ze od rana do vecera len chystam a pripravujem a potom spratavam a upratujem tie "chichaga" po navstevach 😉 😎
na silvestra bolo supi, s MImi sme boli domka a poobede i ked bol tuhy mraz, krasne svietilo slniecko tak sme si vysli na riadnu prechadzku, potom sme vyzdvyhli tatu a ked sa vecer zotmelo spravili sme si maly ohnostroj.. drahy kupil svetelne veci. Mimce sa to pacilo len posledne dve boli take hlucnejsie tak sa nam na zaver rozplakala.. no a do polnoci sme vydrzali (ja ako zdochlina som podriemavala) a cakala kedy bude polnoc aby sme sa bozkali a isli konecne chrnet... tak ci tak nedavali v telke "tie nase pesnicky" na ktore sme si kazdy rok robili doma discotesenicu.... no a rano som sa citila ako po opici...

Pauli a Ingrid
kedy chodia vase dievcata spinkavat, ked skoro rano vstavaju?? oh dufam ze nas to obide 😝

krasny vecer vsetkym a uzivajte medzisviatocne obdobie 😉

iii
3. jan 2009

danka paula je z dusseldorfu, tiez tam vela kopcov nemaju... inak tiez planujem kupit nejaky obycajny, tzv. holandsky bicykel. ja totiz este stale jazdim na horskom, ktorym som brazdila este slovenske hory a kopce, ale tu s s nim teda namakam - vobec len prekonat odpor pneumatik, vydava to na asfalte strasne zvuky, mam pocit ze som na motorke, leje sa zo mna pot - a potom vzdy ten sok, ked ma obehne vysmiata babka na bicykli a la soby - raz slapne a ide kilometer

vero elenka spinka od 8 do 7 - 8, nevstava nijak zvlast skoro. mala medziobdobia par dni, ked buntosila o 4 alebo 5, ale to je asi taka babetkovska specialitka.

zuzi ako to vyzera s eurom? kolko centov stoji v kosiciach listok na mhd?

paula
3. jan 2009

Nene Ingrid, ted uz jsem z "te diry" Neussu. 😉 😀 coz je soused Düsseldorfu pres reku. 😉
Vysmate babky na bicykli, na to pozor, vetsinou maji pomocny motor. 😉 ja mam ted kolo z druhe ruky, mestske s prehazovackou a vzadu sedacku pro L. a na nase jezdeni nam to uplne staci. 😉 Ted v zime nejezdim, ale kdyz je pekne pocasi, tak zajedeme do vzdalenejsiho parku, nebo na navstevu. L. to miluje.

Veru, Laura chodi spava okolo 9 a vstava v okolo 7. Pravidelne uz dlouho. Jeste spi pres den, tak kolem 2 usina a spi tak hodinu a pul az 2. Nekdy, kdyz se neco deje, tak nespi pres den vubec a to je narocne. Kdyz jsem prestala kojit, tak mela rozhazeny rezim a nespavala pres den casteji, ale uz se to srovnalo. Jsem rada, ze mam ty 2 hod. denne pro sebe. Jak ti spi Amira?

To by me taky moc zajimalo, jak je to ted na Slovensku s eurem.

zuzanasaw
3. jan 2009

Na Sk s eurom je to panika. kopa malych obchodikov je zatvorena vraj "kvoli inventure". Vraj sa este celkom plati korunami, len malokto uz eurom, resp. sa este zbavujeme Skk. Ale ak chces platit v obchodaku este slov. tisickou, nemaju ti vydat - m. najprv rozmenili na dve 500.-Sk a potom vydali 😀
Co stoji MHD netusim, nechodim, ale v spravach bolo, ze SAD zvysovala ceny, tak sa ludia rozculovali.

Ja sa ale tesim, konecne nebudeme vecne po prichode na sk zmienat eura na koruny a aj poplatky za vyber v bankomate v zahranici sa zminimalizuju. teraz sme platili pri 500E vybere okolo 250.-Sk 😠 😠 😠

dania
3. jan 2009

Holky Slovenky, to se teda mate, ze uz mate euro... To my si v Cechach jeste pockame.

Tak dneska rano jsme byli s brachou na chvili na sjezdovce, bylo to bozi. Skoda, ze uz zase zitra odjizdime. Timmy uz je lepsi. Ten bude dneska nadsenej, az se zjevi tata 🙂 Sice jsme mu to rikala, a on opakoval ta-ta, ale nevim, jestli si to tak uvedomuje 🙂

Ingi,
tady se taky vzdycky v lete zjevi par ujetaku (turistu) na horskych kolech, ale ty se fakt namakaji 🙂 Mistnaci maji vsichni ty "ukrajiny" 😀 Ale kdyz fouka vitr, tak ono to je proti vetru taky jak do kopce.

geminis
3. jan 2009

Ahoj,

dania --
tak my s kašlem stále bojujeme aje to přinejmenším nastejno, ne-li hůř. Možná by zabrala inhalace, ale k tomu Zuzanku nepřiměju. Ta kašle víc a teď už i večer/v noci.

Co se EURO týče, myslím, že nemáme Slovákům co závidět a já se tedy na ten den a tu hrůzu, až zjistím, že můj plat je třeba jen 200 EUR, vůbec netěším. A navíc, před jeho zavedením vše zdraží, takže bude nejlepší si některé věci koupit mnohem dřív. Ale u potravin a spol. to nejde.
Já bych byla nejraději, kdyby u nás žádné EURO nebylo!!!

Tady je konečně jakáž takáž zima, i poprašek sněhu! Tak snad to vyhubí všechny ty bacily a viry!

Opatrujte se!

mausi
3. jan 2009

Ahoj zeny !
Tak moje tri zlaticka usnuly, ja mam vyzehleno, tak vam chci napsat pozdrav:

u nas strasna kosa, ale spousta slunicka. I tak je to venku narocny, fakt mrzne. Pokud vim, tyhle teploty maji i dal vydrzet, pristi tyden ma dokonce teplota v noci klesnout na minus 18 ! To uz je na me silny kafe, to uz se mi moc nelibi. 😒

S Valentinkem jsme ted chodili pravidelne lyzovat, pridam novy fotky do alba. Jde mu to fakt docela dobre, uz sam jezdi z kopce dolu a bavi ho to, tak doufam, ze u toho vydrzi. Zato ja jsem mela pekny Unfall na bezkach. Jak je umrznuto, spadla jsem pri brusleni a strasne si namlatila, myslela jsem, ze se nezvednu a ze nepopadnu dech. Ted uz je to lepsi, ale par dni jsme lezla jako lazar.

Jinak na taky skolily bacily, celou rodinku. Kasel, ryma, bolesti usi, detem tece z oci, jsme unaveni... no nic moc. V pondeli mam U5 s Rebeccou, takze se navsteva u dr. zrovna hodi.

Holky, mam strudl.... kdo prijede na kafe ?????

geminis
4. jan 2009

Ahoj,
mausi, já bych jela hned...štrúdl a kafínko, za oknem sníh a mráz, to musí být idylka.

My se pořád nemůžeme zbavit toho kašle. Holky ještě smrkat neumí, takže je ty hleny dráždí. Odsávat zkouším jen sporadicky, ty hustý mi lux stejně neveme...

To už nám dochází i medicína. Hedelix už došel a teď nám dochází i druhý sirup, bronchiti cosi...jen se vždy děsím, aby se z toho, nedej bože, nevyvrtla laryngitida. To by mě omývali!

Tak se mějte moc hezky, tady už po zimě zase ani památky a užijte si neděle.

PS. My ještě s holkama dojídáme sváteční cukroví. Anička je ulítlá na vanilkových rohlíčcích...celý tatínek!

PSS. Co se fotek týče, z Vánoc, máme jen momentky...nebyla síla fotit něco víc. Škoda. Až je stáhnu, hned je tam šoupnu.

geminis
4. jan 2009

Holky,

ještě jsem se vás chtěla zeptat a poprosit o radu, co vám zde z "místních" (německých) léků pomohlo na kašel.

Zkoušela jsem hedelix, do vypotřebování, teď nám dojíždí Bronchipret Saft TE. Doporučila ho dr., která holky poslouchala...byl to zástup za naši dr., ta byla na dovolené.

Tak nevím, zda ještě něco sama zkusit, nebo zajít za naší dr. Jenže ta by nám asi předepsala jen inhalace jako minule. Sice jsem byla ráda, že do nás nerve žádnou chemii, ale dnes už bych Zuzanku u toho inhalátoru neudržela. Řve a kroutí se, jen ten náústek vidí. Chjo.

Díky za tipy.

Jinak s kašlem se potýkáme už od 23.12. Vím, že u dětí je to dlouhodobější záležitost, i proto, že nemohou odkašlávat. Minule jsme s kašlem bojovali přes 3 týdny.

Hezkou neděli.

mausi
4. jan 2009

Ahoj Hanko,
u nas taky kaslem vsichni, je to opravdu otravny a vycerpavajici. Ja mazu detem, jak jsem rikala, tu mast z tymianu a myrty. Urcite to neucini zazraky, je to spis takova setrna medicina a dlouhodobejsi zalezitost, i kdyz mam pocit, ze u obou deti ten kasel polevil a neprichazi v noci tak casto. Zkus, je to z Bahnhof Apotheke... (Ingrid, tys me prokoukla... hi hi ).
Jinak driv jsme casto mivali Prospan, je to sirup z brectanu, ale ten nam moc nezabiral. Zkusili jsme jich jeste vic, ale nepomohlo nic, takze na sirupy uz moc neverim, spis med, inhalace.. atd. Ty inhalace jsou opravdu dobry, kdyz se u toho vydrzi a neprestane se s tim predcasne, ma to vyborny vysledky. No a jinak jsem slysela pry opravdu velice ucinny recept: uvarit odvar z cibule, dat do nej cukr a salek vypit. Ale jeste jsem to nezkousela. Ale zkusim to asi zitra a uvidim.
Tak drzim palce, at jste brzo zdravi !

Rebecce porad tece z ocicka, uz to trva dlouho...... vim, ze na to deti trpivaji, poradite mi nekdo, co na to davate ? Ja jsem mela doted kapky Euphrasia (Augentrost), je to vlastne na prirodni bazi bez konzervacnich latek, ale zatim jsme se toho nezbavily.... uvidime, co zitra rekne dr.

Tak vsem hezkou dobrou noc ! 🙂

geminis
4. jan 2009

Ahoj,

mausi, díky moc za tipy. Myslím, že jsem se na tu mast už u nás v lékárně ptala, ale řekli mi, že by to museli objednat a je to prý hodně drahé...tak mě vypoklonkovali.

Tu cibuli jsme zkoušeli hned na začátku. Ne odvar, ale nahrubo nakrájenou cibuli zasypat cukrem. Pustí šťávu a tu pak dávat po lžičkách. Holkám to nejdříve šlo, ale po 3 dnech už jsem to do nich nedostala. Mě to ze začátku pomáhalo, ale bez léků jsem to stejně nezvládla. Četla jsem, že to na kašel má být zázrak.

Med jsem zkoušela, ale myslím, že je pro holky moc silný a hlavně Anička je pak celá opruzená.

Uvidíme. Musíme se obrnit trpělivostí. Člověk má jen strach, že jak začne marodit, už se z toho nevyhrabe. U nás už je to dobré 3 týdny...

Mausi, bohužel s očičkama Ti neporadím, vůbec netuším, co by se na to mohlo dát. Snad Ti poradí někdo, kdo už to absolvoval.

Dobrou noc všem!

iii
5. jan 2009

ahojky, tak vonku je asi 5 cisel snehu, to som tu este nezazila. uz sa tesim na gulovacku.

hani ja som skusala na kasel Prospan sirup - nepomohol, ale chutil 😉 , no a este som raz kupila Monapax, co je nejake zlozene homeopatikum, tiez nic moc, vyhodenych desat eur. inhalator je super vec, tym nic neposkodis.
ja som aj rozmyslala, ze by som jeden kupila - tak napr. pariboy stoji sice okolo 130 eur, ale zda sa mi, ze tych dychacich infektov este bude az az, mohl aby to byt dobra investicia. co si o tom myslite? aky mate vy? kupeny, alebo len pozicany z lekarne?

hani inak pred zavedenim eura nedoslo k ziadnemu zdrazovaniu a bolo to pokial viem aj dost kontrolovane. a tu hrozu ohladne svojho platu si mozes prepocitat uz aj teraz, nevidim v tom teda rozdiel....

pauli prave preto som radsej spomenula dusseldorf, bolo mi totiz jasne, ze neuss nebude nikto poznat 😉

geminis
5. jan 2009

ahoj,

iii --
my máme doma inhalátor pariboy junior. Dostali jsme ho ale na předpis v lékárně zdarma. Doktorka nám ho předepsala spolu se solí k i nhalacai. Taky jsem koukala jak puk a teď vidím, kolik jsme ušetřili.

Jediný problém je v tom, že Zuzanka má hrůzu z inhalátoru. Jen vidí ten náústek, tak řve. Neudržím ji u toho. Loni jsme inhalovali tři týdny, byla menší a dalo se. Tak vím, že je to účinnější než všechny sirupy. Ale zkoušeli jsme teď několikrt a marně ☹

Snad bude brzy líp.

Hezký den všem! U nás je taky asi 5 cm sněhu!!! Tak se kladu na otázku, zda holky nabalit a vyrazit na "ťapa ťapa".

fabienamata
5. jan 2009

Ahojte , dievcence dodatocne Vam prajem vsetko dobre do noveho roku,hlavne zdravie a vela zabavy a radosti pre deticky.
Po namahavej ceste sme dorazili, S. vracala,museli sme casto stat a oddychovat.Brnenska cesta ju dobre vytriasla chudatko.
Isli sme na den kvoli pocasiu, no nic moc. ☹
Na slov. je zmatok kvoli euru. Vsade inventura.Ale inak bolo super.
No sme radi, ze sme uz tu, a mame pohodu.
S spi vonku v kociku,ako vzdy 🙂 A ja davam veci do poriadku ,pracka ide cely den 😅
Tak sa majte pekne a napiste co mate nove.
Pa

dania
5. jan 2009

Ahoj holky, tak uz zdravim taky z Nemecka.
V Cechach nas vyzvednul Nic s Nicolasem, a co byste rekly, nedostali oni oba nasi "strevni chripku"? 😝
Takze cestu zpatky jsme si opet nalezite uzili, vepredu blinkal Nicolas a rval Timmy (vzdycky kdyz se N. poblinkal, tak dostal hysterak a mezitim si jen tak pro formu poplakaval) a vzadu spal Nic, je mu desne blbe.

Tak doufam, ze je tu aspon nekdo, kdo nemarodi 😀

geminis
5. jan 2009

Jééjda,
tak koukám, že to zvracení a průjmy nějak propuká...
Ale hlavně, dani, že jste to zvládli! I když to muselo být hodně náročné. Ona je náročná sama o sobě ta cesta a k tomu ještě zvracení. Není o co stát. Já poprvé v životě zažila, jaké to je, když to jde oběma konci současně! Pardon.
Tak znovu a snad naposledy, všem nám marodům brzké uzdravení!!!

bleskovka
5. jan 2009

ahojte,
mali sme tyzden pauzu od pocitaca, ale uz som zasa online s novym notebookom. Velmi rychlo som vas preletela, zial, nezvladam vsetko docitat.

Zdenicke Tobik velka gratulacia k Linde,nech jej robi len radost, to bolo jedno z mojich alternativ dievcenskych mien.

Vendulka, si tu niekde spominala strudlu, no skoda, ze ste neni blizsie, hend by som behla na kavu 😉

Pauli, gratulacia k novemu bytu, Neuss mi nieco hovori 😉

My sme od decembra, ako zacal R. chodit na Eingewöhnung, v kuse usopleni a ukaslani. Uz to beriem tak, ze je to v tej zime u malych deti normalne a nevzrusujem sa. Ja len dufam, ze to bude mat raz konca. Stve ma, ze neviem Riskovi odsat sople, hadickovej odsavacke sa strasne brani, takze fungujeme len s utieranim nosa a morskou solou a na noc, ak zle dycha, Olynth.

Ingrid, si sa pytala na rec, tak vie mama, tata, papa, dede, baba, mana (mandarinka), papu (papucky), voda, pit a snazi sa zopakovat vela slov. Ja mu ale teda ledva rozumiem, ale ide to zo dna na den lepsie, som len zvedava, ako to bude teraz v jasliach.
Tak dnes mame za sebou 1.den v jasliach, musim Riska pochvalit, zvladol to vybrone, na to, ze mal teraz 2 tyzdne pauzu... Vraj tam vobec neplakal, hral sa, papal, dokonca na obed zasa, aj ked dlho nevydrzal. Najlepsie bolo, ked som pre neho poobede prisla, ako ma zbadal, hodil sa o zem a zacal plakat... Tak som sa rozplakala aj ja 😢 Nastastie uz za chvilu ako som ho mala na rukach, sa usmieval. No a od unavy mi o 18.00 zaspal sediacky na gauci 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre