Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

stardust
29. jan 2011

@deina asi som sa vyjadrila mylne...ja som bola v Izraeli..odvahu prejst cez hranicu som nemala 😀 . Jednak by ma Libanoncania asi dokusali k smrti a pri navrate do kibucu by si ma zase podali izraelski vojaci. Co som videla z Libanonu boli hole kopce a v pozadi nejake dediny. No a Katjuse od Hisballahu 😎

Vy ste vsetky privatne poistene, ze mate len pozitivne skusenosti s DE lekarmi?

schatzinkaschatzinko
29. jan 2011

haha @stardust, presne fantasticka poznamka!!! na privatne poistenie! myslim, ze to zohrava velmi dolezitu ulohu! ale samoska, ze zavisi od od profesionality lekara... videla som uz ozaj vselico a castokrat pristup k privatom a ku kassovym pacosom je skutocne dost rozdielny... takze nie vsetci dr v nemecku su uzasni...ale ekd si privat ta aj vystiskaju, to je pravda🙂))

zuzanasaw
29. jan 2011

Reni, Matilda zvladne narkozu v pohode, z toho nemusis mat velky strach. I ked presne rozumiem, co citis, Emka ju mala tiez - ako dvojrocna, ale to musela na CT hlavicky (prinut dieta aby nehybne lezalo 😒 ), ked nas prijali do nemocnice s tym, ze sa nechcela ani pohnut, dvihnut hlavicku non-sense, tak som ju len s placom priniesla na neurologiu na rukach s vankusikom pod hlavickou. Mozno si pamatas... A tiez robili vselico mozne aj nemozne a nic nenasli, tak to uzavreli len ako svalovy spazmus (svalovy krc). Chceli jej dokonca aj lumbalku na chrbtice napichnut, tak to som sa vzburila, ze nedovolim, ked to nebude naozaj nutne. Ale na dalsi den Emusa behala akokeby jej vcera nic nebolo, tak bolo nakoniec dobre, ze som ani nesuhlasila... Neboj, Matilda to zvladne, v DE si v dobrych rukach 😉

zuzanasaw
29. jan 2011

Schahtzinko, Stardust, trefa! Mam znameho urologa, ten sa akurat minule rozculoval, ze kym v USA dostanu za nejaky konkretny ukon 400-600 USD, co je asi 200-300€, privatny poistenec v DE prinesie okolo 80€ a statny len cca 15€, a napriek tomu sa musia ti privatni napriklad mackat v cakarni s tymi statnymi. Takze fakt vidis, ze to u doktorov zohrava dost velku rolu - oni nepotrebuju statnych, ale privatnych si budu hyckat...

neurologia
29. jan 2011

baby ja len tak odveci teraz 😀 lebo normalne sa mi rozum zastavil....dnes moja svagrinka dala 4 mesacne dieta do autosedacky kategoria 9-18 kg v smere jazdy.....zevraj je mu vajce male-lebo mu z neho precnievaju nozicky...booooze keby si niektore niekedy aj nieco precitali....neboli by take "mudre" dieta nema ani nejaku vystuz okolo hlavy ako to je zvykom napr u romer king plus...jednoducho sa mu tam len tak hompala....normalne nechapem....

mammy81
29. jan 2011

Ahojte babule,
@rpinguin Reni presne ako Amilat pise ostava sa kvoli krvacaniu,inac aj ja by som mala ist vyberat moje ale ja to odkladam stale.....kym nebude neskoro.drzim vam strasne palceky nech to mate co najskor za sebou 😵 😉
@neurologia no tak to potom od foto aky ste fesni s brilkami 😉 ja som si bola nutena kupit na SVK pred rokom na vianoce kedze som svoje stratila a dala som za ne 100eciek aj so sklami 😎 .a tiez maju skla tie funkcie ako aj vase,spokojnost nadovsetko este aj za den som ich mala 😅 .tu som si stale davala u Fiehlmanna ale strasne drahe.....takze asi presedlam ze si budem kupovat doma. 🙂

stardust
29. jan 2011

@zuzanasaw zo skusenosti mam, ze ti privatni sa v cakarni ani neohreju, hned idu na radu, kym chudoba (cize aj ja) su odkazani na citanie casopisov...potom sa zase rozculujem, ze som nemohla docitat nejaky dlhy clanok v Spiegeli. V USA platia lekari aj velke poistne, takze tie peniaze musia odniekadial dostat.
Som rada, ze som mlada a zdrava...v starobe sa asi odstrelim, ked sa dovalia vsetky tie geriatricke patalie.

stardust
29. jan 2011

U stareho zubara som raz musela cakat dve hodiny na zubarskom kresle, co furt bral privatnych. Som sa najedovala a nasla si ineho. Je sice drahsi, ako ten stary, ale vzdy rychlo dostanem termin,ked sa dovalim, nemusim u neho cakat a su ochotni mi tam postrazit deti, kym som na Behandlungu.

rpinguin
29. jan 2011

@stardust som sa zasmiala, ze dlhy clanok v Spiegeli.....to aj ja robim rada, ale nie v Spiegeli, ale v Bunte 😀 😀 😀

@mammy81 Steffi, to aj v dospelosti robia? Som myslela, ze len deckam. Mas casto anginy, si pamätam, ze si cosi mala a Sofca je ako na tom, asi podobne, ked este aj sarlach mala, ze?

@zuzanasaw Zuzi, no tu story s Emusou si pamätam, na tych CTckach aj MRkach musia davat uspavaky deckam, inac by nic v tych machuliach nevideli 🙂

@amilat a este ta idem otravovat. AKy je ten stav potom, po OP, bude umrncana a bude moct jest? Sa toho jedla najviac bojim, ze zasa pochudne. Uz teraz sa mi zda nejaka modelka, ani 10kg este nema. A prosim ta povedz mi ake stare mas deti, nemas to nastavene, tak neviem. Mala si uz to druhe? Ja panikarim, ze ake to bude s dvomi deckami tam, ci mi tam nevyjdu sediny cez farbene vlasy zo zbojnika 😀

@bei no nechapem tvoju svagrovu, jej nikto nevie dohovorit, ked ona sama mudrostou neovplyva?

neurologia
29. jan 2011

@rpinguin
renca segre vyberali mandle a to uz bola podstatne strasia nez matilda....a dost ju to bolelo potom..takze matilda bude asi uplakana a vyzadovat si tvoje pomojkanie....a so stravou to mala segra tak ze kase musela nic "pevne"-nejake kusky alebo co nic take.....pekne kasicky jedla a mala zakazany ak nejaky extremny pohyb-akoze skakanie a vystrajanie.....pekne kludovy rezim musela mat...
no a k mojej svagrovej...ona je ta najsamlepsia najkrajsia a najmudrejsia...a odkedy ma dieta uz vie fakt vsetko...a svokra ta zerie vsetko co ta sliepka povie....ak sa niekto ozve tak jedine ja...a to zas budem najvacsia pi-a...takze serem na nu...

rpinguin
29. jan 2011

Bei, no to viem aj ja, ja ich tiez nemam, ale som myslela, ze zmensovanie je ine ako celkove odstranenie, ze to bude trosku "harmloser" a hlvane take koniny mi kazdy vravel, ze budem moct jest zmrzliny 😀 😀 😀 Hahaha, som mohla akurat len plut a nie jest nejake zmrzliny ☹

amilat
30. jan 2011

@rpinguin Adamko ma 6 rokov a Emko ma 4 roky a mala som uz obe, ale manzel ostal s jednym doma. No ked tam budes s dvomi detmi, uff, tak to si aspon ja neviem predstavit, ja som mala co robit aj s jednym, ale tvoje su mensie.No a po operacii bol celkom v pohode, prvy den bol unaveny, este z narkozy ale potom v pohode,co sa tyka jedla tak vela zmrzliny musel jest, proti comu vobec nenamietal 😀 a polievky a chlieb bez korky, celkovo normalne len napr. zemle a tvrde jedlo, take, coby drazdilo hrdlo nemohol, aby nezacal krvacat, ani horuce velmi nie, no to ti oni povedia a ty vies co tvoja mala ma rada tak to tomu prisposobis a bude, ja som mala najviac boj, ked chcel rano jest zemle a nemohol, tak som im povedala, ze nech mi tiez nenosia, ked neuvidi tak nebude chciet.

amilat
30. jan 2011

@neurologia no to ja tiez poznam take mudre mamicky, co by som ich najradsej niekam poslala, ale ja to aspon nemam v rodine 😉

dania
30. jan 2011

Zdarec, jsme zpet v reichu, wow, jsme uplne kaput 😀
K mamine do Cech jsme dorazili v patek vecer, po 36 hodinach na ceste z ostrova Kyushu. A v sobotu rano jsme zase byli na ceste do D. Nic odridil vetsinu cesty, ja jsem dala jen asi 150 km kolem Drazdan a pak jsem na sedadle spolujezdce odpadla uplne dotuha, pak me jen Nic na jedne zastavce u Halle poslal dozadu a probudila jsem se az doma 🙂 Ten jet leg me vazne dostal. Timmy Nica zabavil zbytek cesty misto me. Timmy se mel u babicky krasne, moc dobre si s polu rozumeli, ale kdyz jsme se balili domu, daval si pozor, abychom ho tam zase nenechali 😀 Ale byli jsme porad ve spojeni z Japonska, meli jsme moznost jim skoro kazdy vecer zavolat ze skypu, kdyz jsme sli spat. V Jap je internet fakt vsude. Zazitky napisu pozdeji, bylo to hekticke a krasne.

Dani Deina, k otazce proc se Zeme se toci, je to diky zachovani momentu hybnosti. Zeme a ostatni planety naseho slunecniho systemu vznikly smrstenim hmoty ktera puvodne existovala jako cast obrovskeho mezihvezdneho mraku prachu a plynu. Tenhle mrak se pomalu otacel, tusim diky energii ziskane behem velkeho tresku. Kdyz potom doslo ke smrsteni hmoty do maleho prostoru (z nekolika svetelnych let do velikosti slunecniho systemu), jednotliva telesa zacala rotovat velkou rychlosti diky prave zminenemu zachovani momentu hybnosti. Muzes si to predstavit jako kdyz se tocis na kolotoci a jsi dal od stredu, tocis se relativne pomalu a kdyz se potom pritahnes uplne ke stredu toho kolotoce, zacnes se tocit mnohem rychleji. A protoze ve vesmiru neexistuje treni, ktere by Zemi v rotaci brzdlio, toci se porad dal. Tak to pekne vysvetli Miskovi 🙂

dania
30. jan 2011

Reni, a kdy jdete na ty mandle? Drzim palce!!!

mooc
30. jan 2011

@neurologia bei, nie je tvoja svagrina nahodou s mojim bratom pokrvna pribuzna??? 😝 na margo sedacky.. tiez maju 4mesacneho synceka a kupili kocik s vanickou, co sa v nej babo moze vozit aj v aute, takze malemu vajicko nekupovali (mali pozicane nase ale vratili nam ho, lebo ze ho nepouzivaju) a maleho vozia v tej vanicke.. on tam je priputany v lehu (teraz sa im uz dviha) len opaskom na suchy zips 😨 radsej si nechcem predstavit, co by bolo, keby sa nahodou nieco stalo.. povedat si nedaju, ked sa im snazim vysvetlit, ze ide o bezpecnost ich dietata, tak moj bracho len: a ked my sme boli mali, tak sa ani nepriputavalo a tu sme.. nuz!!! a to chcem vidiet ako im do 9 mesiacov bude pri prevoze vzdy lezat v tej vanicke 😠

inak my sme sli kupovat nicolasovi sedacku 9-18kg, ked mal 8 mesiacov a 11kg a predavcaska ho tam posadila a vravi, ze on este nema dost pevnu chrbticu na sedenie, ze tam je len tak zaveseny.. (pritom on uz sediet vedel) a ani nam nic nepredala, vraj mame prist, ked bude lepsie sediet.. ja som sa vtedy trochu hhnevala.. lebo som myslela, ze vajicko mu je uz dost tesne.. mame recaro.. no ale veru sme este vyse dvoch mesiacov na to nicolasa vozili vo vajicku a az potom sme presli na sedacku (aj ked sme ju medzicasom objednali z netu stala v nicolasovej izbe)

baby, my paradoxne u lekara najdlhsie asi cakavame s nicolasom u pediatra a to mame vzdy dohodnuty termin.. :-/
inak u zubara cakavam tak maximalne 10 minut.. naposledy uz oni cakali na mna, tak ma hned za prichodu brali..
u gynekologa teraz ako tehu ma tiez vacsinou uz neposielaju do cakarne, ale rovno pred ordinaciu, takze ked sa uvolni hned ma berie..
a u obvodaka som vlastne uz dlho nebola, ale ked som chodila na tu elektroterapiu s krizami, tak som necakala nikdy, to ma hned posielali do jednej z volnych ordinacii.. a ked som bola naposledy tak riadne chora, to bolo 5 dni po porode, tak ma chceli poslat do cakarne a vravim, ze nemozem cakat, ze mam doma male babo.. tak ze jasne a hned ma brali..
a take ze pozdravit, podat ruku, umyt si ruky, rukavice, netvarit sa ako "poloboh", tak to je tu uplna samozrejmost a na sk mi to veru chyba(lo) inak k tomu cakaniu.. na sk som raz na chirurgii cakala od rana od deviatej do poobedia do pol tretej (potom ma poslali na sadrovnu a tam mi povedali, ze oni robia len do tretej a mam ist do nemocnice, nech mi to spravia) no tak som sa na opatku otocila a sla dom..
a u ocnej to iste, napriek casenke cakas 3-4 hodiny, lebo pride taky znamy a taka lekarka s dietatom atd. bez casenky ze sa ani nestihas cudovat..
uff dost bolo ego postu..
idem cmagat moje chlapatko, ja by som ho tusim zozrala aky je teraz zlaty..

dania
30. jan 2011

Evi, jeee, ty mas novou fotecku 🙂

dania
30. jan 2011

A jeste otazecka... Resim ted zmenu pojistovny na auto a chci se zeptat, jestli nektera nemate povinne ruceni u HUK24 a jestli vam uznali bonusy (na SF-klasse) z CR. Mne je nechteji uznat a 3 roky jsou 3 roky, sakra! Uznaji mi prej jen 2 roky od pojistovny v D... Sem si mohla myslet, ze tam bude nejaky zadrhel, kdyz byli tak levny.

rpinguin
30. jan 2011

@amilat diky za odpoved, inac to akoze je pravda so zmrzkou? To mam akoze takej malej uz cpat zmrzku? Maxik mal zmrzku v dvoch rokoch prvy krat, jej ju nemienim davat tak skoro. Dostane napit vody a hotovo.

@dani, vitaj spät, to ste mali ale riadnu cestu. Po jet legu este aj do CZ a autom do D, no ste dobri, ked ste to vedeli odsoferovat. Na zazitky sa uz tesim.

Zajtra sa mam ist ukazat krcnej, ako je na tom, ci je uz ok, ci uz nebudu mat anestezisti namietky. Hadam tam nebudem musiet hned ostat.

amilat
30. jan 2011

@rpinguin no jasne, zmrzka na recept 😀 , ale on uz mal tri roky

mammy81
30. jan 2011

@rpinguin no mne chcu vyberat celkom,pretoze som mala minuly rok strasne casto anginy a stale som mala ATB,ale teraz musim poklopat nemam nic uz 2 mesiac 😀 uvidim co mi povie doktore ked k nemu pojdem 😕 zatial to oddialujem.
S.mala tiez casto ale odkedy chodime do skoly zatial KLOP KLOP KLOP nemala nic. iba nachladena bola ale u lekara sme boli naposledy niekedy pred letom. len som bola ked sa stazovala na bolesti bruska a doktor prva otazka ze ideme mandle vyberat a ja mu ze nie my sme tu s niecim inym...... dobre ze som pockala 😉 vela ludi vravelo ze sa to spravi s vekom a ako casto bola chora ani nechcem spominat...... dufam ze som nezakrikla 😝
@dania tak sa tesim na pribeh..... tak to ste fakt frajeri ze ste to tak zmakli taku cestu ja by som asi zaspala za volantom. 😀

stardust
31. jan 2011

Vcera sme sli s manzelom a s deckami pozriet na Hermannov pamatnik. Pocasie nam prialo, prijemne mrzlo. Z Antonovej trojkolky pred pamatnikom vypadol jeden velky srob a potom sa ta trojkolka rozpadla, tak sa syn musel uspokojit len so sedadlom a dvoma zadnymi kolieskami. Taky sunt!!! Nemecka kvalita. Ludia po nas pozerali, na com to vezieme syna 😅

Nechapem, preco su skoro vsetky buggies urcene pre decka do 15 kg. Vcera sme syna vazili, ma uz 14 kg a pritom nie je ani tucny...len vysoky (my sme s manzelom tiez vysoki).

oli1104
31. jan 2011

Ahojte,

Dani, jsem zvedava na vypraveni !!!!

Ad lekari a pojistovny.
My jsme pochopitelne pojistena pres manzela, i obe deti. K zubari chodim do CR, je to muj bratranec ( a vlastne mi dela vse zdarma, ale ja nic nepotrebuju 🙂), ale ted, jak jezdime mene, tak budu muset sehnat nejakeho tu, nasla jsem cesku, tak asi pujdu tam. Gynekologa mam tez cecha. Takze s nim spokojenost, navzdory pojistovne 🙂
U detskeho lekare cekame silene dlouho, ale jinak jsem s chovanim spokojena. Kamaradka ale na pediatra nadava hrozne a stezuje si, a rika, ze v CR je pece lepsi. Je fakt, ze treba ukonu v CR je neporovnatelne vice, takze to muze byt zdani, ze je vetsi zajem. Nevim.
U praktickeho vidim rozdil mezi privat a normalnim pojistencem, ale chodim k jednomu a je mi sympaticky, takze to zatim prekousavam. Navic tam jdu jednou za 3roky, kdyz jsem fest nemocna. Ted chci teda na celkovou prohlidku, prevenci, tak jsem zvedava.
Jinak ja moc tomu nerozumim, To privatne a statni pojisteni. Co to jako ma byt ? Ten privatni plati vice ? Nebo jak to je ? Moc to nechapu, prece by tu mel fungovat nejaky system solidarityu ( a to pisu proto, ze Nemecko je neskutecne socialni a socialni davky vyplaci ledackomu), takze ten co ma vic, pochopitelne vic odevzdava..... To moc nechapu..... Navic ona ta hranice privatniho pojisteni neni nijak zavratna......
Jak to je ? To se plati vice, cim vice vyuzivam sluzeb ? Nebo jak ? Takze treba kdyz budu stara, tak u privatniho pojisteni budu platit daleko vice ? Muze mi to nekdo objasnit ?

Jinak za mne, ja se s nej lekarem setkala v CR. Za me je ta pece srovnatelna, ono uz doby, kdy to v DE bylo wow uzasne a v Cesku totalne hrozne jsou fakt pryc, a ja myslim, ze spise Nemci stale ziji z toho pocitu, ze je to uzasne a CR je nekde 100let za opicemi. Spise mozna i trochu zarlivost 🙂

V sobotu jsme byli na dni otevrenych dveri ve skolce, tak jsme prihlasili Katynku, tak mozna pujdeod zari do skolky. No akorat ve 3letech. Jsem zvedava. ale ona je uplne jina nez Misa......

Zuzi, ja si nepamatuju, co bylo Emce ze jste absolvovali takova vysetreni ?

Jo, a vite nekdo, co vlastne se testuje, kdyz davate krev ? Ja davam, a jen tak me zajimalo, jestli teda to preventivni vysetreni ma smysl vubec 🙂 No asi ma.....

tak nic, jdeme se oblict a pro Misu

evinkaaa
31. jan 2011

@oli1104 - oli privatne poistenie si platis mesacne sama. A su urcite skupiny zamestnania, kde si MUSIS platit privatne poistenie. Ak sa nemylim, patria tam beamten a napriklad aj moj manzel. Preto sme poisteni privatne. Ked manzel zacinal podnikat, tak sa mohol postit gesetzlich, ale ked mu za to poistenie gesetzliche krankenkasse prepocitala tu palku, ktoru by musel mesacne platit (ako samostatne zarobkovo-cinna osoba), tak mu prislo zle. Za skoro ten isty peniaz ma privatne poistene, takze absolutne nevahal a poistil sa privatne. Ked som prisla k nemu ja, tak sme rozmyslali, ci gesetzlich alebo privat. Manzel rozhodol, ze budeme obaja privat a deti v buducnosti tiez. Kedze to by to bolo tak, ze on by bol nadalej privat, ja by som bola gesetzlich a deti by museli privat. Takze uplne od veci. Rozhodnutie padlo na privat a hotovo. Sme spokojni a ked sa to da zaplatit, tak preco nie. Urcite chapem, ked si to niekto z platu nemoze dovolit zaplatit alebo to poistenie vlastne ani nepotrebuje. Tak nieje co riesit. My platime mesacne dost vysoku ciastku (rata sa to od rokov, kedy ta zacali poistovat - cize je jasne, ze ked sa poistis ako 50-rocna, ze budes platit zavratnu sumu. a vyrata sa to aj od toho, ake mas pred-diagnozy, ci si trvale na nieco chora alebo podobne....). No a ja si dovolim tvrdit (a tuto mienku nemam len ja sama) (a teraz ma za nu ukamenujte!!! 😀 ) , ze ked platime s manzelom taku vsoku sumu mesacne za toto poistenie, tak mame narok na patricnu starostlivost, ci sa to niekomu paci, alebo nie. Jasne, ze sme sa uz stretli s lekarmi (ako pisala vierka), ktori nerobia vobec rozdiel medz privat a gesetzlich - to sa mi zda naozaj ok, potom sme sa stretli s lekarmi, ktori nas uprednostnuju ale aj s lekarmi, ktori boli tiez "hnusni". Tak je to predsa vsade.
No a funguje to tak, ze ked ideme k lekarovi, niekedy o par dni dostaneme domov fakturu za dane vysetrenie a my mu ju uhradime a potom original posielame nasej krankenkasse, ktora nam ciastku uhradi na nas ucet. Podla toho, kto ake ma kondicie, podla toho tolko krankenkasse uhradi. Cim vyssiu ciastku a spoluucast platis, tym väcsie percento zo sumy ti poistovna uhradi. Takze tak to je... 😉

evinkaaa
31. jan 2011

Ja osobne proti gesetzlich versichert absolutne nic nemam a keby sme nemali tuto moznost, tak sme urcite gesetzlich. Ved ako inak 😀 . A uz sme dokonca aj rozmyslali, ze ked sa nejake kondicie zmenia, tak pojdeme naspät do gesetzlich. To nieje jednoduche a vela ludi vravi, ze to vobec naspät nejde......tak ale ked sa da, tak ide... 😀 (ako asi vsade, ked ma clovek znamosti 😀 )

stardust
31. jan 2011

@evinkaaa alebo neboji ozvat a povedat si, co chce...nie kazdy ma pri sebe vestecku gulu, aby uhadol, co ten druhy chce.

oli1104
31. jan 2011

No jo, jenze to by znamenalo, ze do gesetzlich pojisteni nepujde nikdo, tedy lepe vydelavajici dobrovolne, a pak system pochopitelne zkrachuje, protoze z platu 1000eur se to neufinancuje. To je to, co me na tom zarazi. Muj muz plati mam pocit 15.5% z brutto ( nebo mozna uz i vic, ono se to nejak menilo ), to dela opravdu hodne ( my jsme asi vyjimka, u celkem vysokeho prijmu gesetzlich pojisteni 🙂), takze nas by meli taky osterovat lepe, protoze do systemu davame hodne 🙂. Vlastne z nas ma "stat" vic, nez z privat pojisteneho. Ale ono to je, ze je proste vazba pojisteny lekar a ten z gesetzlich nema tolik jako z privat.....

Ja bych celkem brala "pripojisteni", jakoze mam penize na lepsi zdravotni peci, ale tak si priplatim, ale ne, ze uz od zakladu jsou jakoby jedni zvyhodneni. V TV na ruznych Stern TV a atd bezi spoustu reportazi, treba skrytyma kamerama o tom propastnem rozdilu.

I kdyz ono je to asi slozite, treba v Britanii ma lekare kazdy zdarma, proste prijde a je to, a pak jsou ti, co si plati pripojisteni ( byva to treba v bonusech v zamestnani apod ) a ti maji jakoby lepsi peci, ale zase celkove je tam to zdravotnictvi dost silene.

O tom meneni pojistoven ( teda privat x gesetzlich ) jsemsi myslela, ze to nejde, proste jednou zvolim tak a tak musim, i kdybych mela platit 1000euro mesicne. Vzdyt je to moje rozhodnuti, ja chci ted v danem okamziku vydelat, tak si platim nejak a az se mi to nehodi, tak pujdu, kde budu platit zase jinak a tak proplouvat, to se mi moc nelibi. To mi celkem prijde spravne, ze se to nesmi menit.

A jinak teda moc nechapu lekare 🙂, ze si jako stezuji, ze v Americe maji vic, ze tady maji tolik z toho a toho.......to je jako v CR ted, taky si furt stezuji, jak maji malo, ale ja tohle proste nezaznamenala tohle stezovani u skoro zadne jine profese. Vzdyt lekare prece nikdo nenutil delat lekare...... Co si vlastne o tom myslite ? Otreba te ceske akci "Dekujeme, odchazime" apod.....

No nic, to je tema skoro jako politika 🙂

Dusim rybu, tak at se najime a pak mame ceskou skupinu-zpivani a tak.

evinkaaa
31. jan 2011

@stardust - kati, presne tak 😉

@oli1104 - ano, asi tak nejako. To je "wissenschaft für sich" 😉

oli1104
31. jan 2011

No, ja to nechapu, ze nekdo nevymysli nejaky lesi system 🙂 Protoze skoro vsude, teda aspon co vim, jako CR, podle vas Sk, tady DE, UK, to stoji za starou backoru 🙂

evinkaaa
31. jan 2011

@oli1104 - urcite mas pravdu. Bolo by to najlepsie, keby bol vsade jednotny system a neboli by nejake chaosy s poistenim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre