Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

fabienamata
20. okt 2008

Oli na ebay len nakupujem teda drazim. Jeden raz mi neposlali vec ktoru som kupila.A doterz sa ani nic neudialo. Predavajuci zmizol aj s mojimi peniazmi,ale jednalo sa o 30 eur. 😖

Co sa tyka nosenia,asi nie kazde dieta ma rada stiesneny priestor. Ja som mala babyvak a Sophi tam vrieskala,ani nahodou tam nechcela byt.Zato mam teraz riadne bicepsy 😀

oli1104
20. okt 2008

Fabienmato, no to je hrozny, nejde o moc penez, ale resi se tohle nejak ?

Holky, neodpustim si tohle sem zkopirovat 🙂

Včera jsem se svými kamarádkami vyrazila na večírek. Manželovi jsem řekla, že se vrátím o půlnoci. "Slibuji ti, miláčku, že se nevrátím ani o minutu později!" prohlásila jsem a vyrazila. Ale večírek byl fantastický. Drinky, tanečky,znovu drinky a znovu tanečky, ještě víc drinků... bylo to tak skvělé, že jsem zapomněla na čas!!! Když jsem se vrátila domů, byly tři hodiny v noci. Vcházím do bytu, jako myška otvírám dveře a vtom slyším tu zatracenou kukačku v hodinách, jak kuká třikrát! Když jsem si uvědomila, že manžel se při tom kukání může probudit, zakukala jsem sama ještě devětkrát... Byla jsem na sebe velice pyšná a spokojená, že i když jsem ožralá jak dělo, dostala jsem takový dobrý nápad - podařilo se mi vyhnout nepříjemnosti s manželem...!!! Rychle jsem si lehla a usínala s myšlenkou na to, jak jsem inteligentní.Ráno, během snídaně, se manžel zeptal, kdy jsem se vrátila z večírku. A tak říkám, že přesně o půlnoci, jak jsem slíbila. Nic neříkal a ani nevypadal, že by měl nějaké podezření. "To je skvělé, jsem zachráněná..!" pomyslela jsem si a otřela pot z čela. Manžel se na mě po chvíli vážně podíval a povídá: "Víš, musíme vyměnit ty naše kukačkové hodiny." Zbledla jsem strachy a ptám se pokorně: "Aaano? A proč, miláčku? A on na to: "Víš, dneska v noci kukačka zakukala třikrát, potom - nevím, jak to udělala- vykřikla Ó bože!, znovu zakukala čtyřikrát, vyzvracela se v předsíni, zakukala ještě třikrát a upadla smíchem na podlahu. Kuknula ještě jednou, šlápla na kočku a převrátila stolek v obýváku. Potom se svalila vedle mě, a zatímco kukala naposledy, hlasitě si uprdla. Pak začala chrápat

dania
20. okt 2008

Bryvecer holky,

Lubi, cestovatelko,
to bych si nenechala libit, zkus je poprudit trochu, bbude to dobra lekce nemciny 🙂 Ja myslim, ze ebay poskytuje nejaky zaruky. -mne se tohle stalo na jedny cesky aukci, od ty doby jsem na cesky aukce zanevrela. Ty ale vyslovene psali, ze za nic neruci, jenom kasirujou provize.

Blesk,
diky za lichotky 😅 ja sem vlastne fyziku primo nestudovala, jsem puvodne geolozka, ale statnice mam i z geofyziky a ty metody jsou stejny, nektery obory se proste prekryvaji.

Oli,
LOL 😀
Jo a jeden obrazek se neplati. Kdyz to neprodas, tak je to zadarmo, pokud je vyvolavaci cena 1E.

dania
20. okt 2008

Jo a Lubi, to nevadi, ze nestacis docitat, ja myslim, zes tak o nic ani neprisla minuly tyden 😀 snad to ani necti 😀

zuzanasaw
20. okt 2008

Oli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mausi
20. okt 2008

Kocky moje, ja vas zanedbavam ! Ale nedalo se nic delat, vcera jsem cely den turovala na horach a pak shanela manducu. A musim se pochlubit, jednu jsem urvala !!!! Ta EDITION to teda neni, ta mi pripadala zbytecne draha, i kdyz krasna, takze jsem si objednala cervenou a jsem zvedava, jak a jestli dorazi. 😉 Pak se budu chlubit. Ingrid, myslim, ze nakonec skoncila na 96 eur plus Versand.

Tlapi, ta tvoje hneda je nadherna, taky uz jsem ji na netu videla. Ta by se mi taky libila, mam strasne rada hnedou barvu. Je asi skoro stejna, jako ta, co jsem na ni davala link, jen v jinych barvach, ne ?

Oli, kolik teda vazi Kacka celkove ? Fajn, zes mela stesti na hebamme a urcite toho vyuzij a nekdy ji zavolej. Je to fajn sluzba.
No a s ebay, jak rika Danka, kdyz das vyvolavaci cenu 1 eur, mas jeden obrazek zadarmo v galerii, cili bude videt hned u tveho inzeratu, nez ho zajemce otevre. Jinak jeden obrazek uvnitr v inzeratu je vzdyky zadarmo, kazdy dalsi se plati. 😉

Jinak ja byla dneska s Rebeccou u dr., uz 10 dni zadny kakani, to uz mi prislo jako hrozne dlouho !!!! No a dr. po skouknuti ultrazvukem rekl, ze to zdaleka neni tak dramaticky, neco uvnitr je, ale zas ne tolik a klidne pry muzem jeste tak 2-3 dny pockat, pokud nebude mit R. potize. Dukaz toho, jak je matersky mliko dokonale stravitelny.

Zuzko Saw, ja bych to nechala na prirode a nedelala bych s tim nic. 😉 Jinak moc diky za IP, my se tech rotaviru nastesti uz zbavili. 😉

Vsem krasnou dobrou noc ! 😵

paula
21. okt 2008

Ahoj holky!
diky Klarce a Dane za interaktivni kurzy nemciny. to se vzdycky hodi. 😉
Vendulko, mas fakt asi dokonaly (dokonale stravitelny mlicko) hlavne ze je Rebecca dobra. 🙂 A jak jste na tom s bytem vy?

Holky my vcera zase videli jeden krasny, velky, levny byt, ALE..... podkrovni, bez balkonu a pracka ve sklepe, coz jsem rekla ze uz nikdy nechci... Dnes mame dalsi obhlidku, je to pekne, videt, jake byty jsou, ale uz bych byla rada, kdyby jsme neco nasli. Navic vidim, jak jsem byla rozmazlena v nasi ctvrti, porad jsem chtela neco lepsiho, ale ted vidim, ze je to tu idealni, zelene sidliste, v blizkosti do 500m dva krasne velke parky, hriste pro deti, kousicek od dobu potraviny, pekarstvi, drogerie, obleceni. Jen mi vadilo, ze se tu posledni dobou schazi ti ex-fetaci, ale treba se je podari nejak vystrnadit, driv se proti nim nic nedelalo a ted je tu kazdy den ordnungsamt a policie. Kdyz jsem videla jine ctvrti, zdaleka nemaji tak hezke centrum. Vetsinou je to jen jedna ulice s velkym provozem a tam nejake obchody. A my tu mame pesi zonu, tak muzu Laurinku pustit z kocarku a nemusim se bat, ze ji neco prejede.

fabienamata
21. okt 2008

No to s ebay...kedze dotycny zmizol s povrchu zemskeho, tak sme kontaktovali mailom priamo ebay!!!!
a oni len tolko ,ze sa to riesi!
Myslim si ,ze nakolko ebay poskytuje nejake tie zaruky,tak by som ich nemala nahanat,a malo by to byt samozrejmostou, aby s tym nieco robili.
Ale nerobia nic! Som prekvapena ,ale nechala som to tak!
Momentalne mi neprisiel jeden velky plagat ,synovi do izby. Je to dva tyzdne...nooo este im dam cas! I ked neviem,neviem 😲

Paula kupujete byt,cez maklera??

fabienamata
21. okt 2008

Sophinke som zalozila take traky, na behanie je tam ako psik....akaa uuuuulava na moj chrbat!!!!!! 😀 😀
Mame to nove ,tak skusame. 😉

monique13
21. okt 2008

ahojte maminy,ako sa zije v Nemecku s babom??ake su tam moznosti skolky,jasliciek..zaujimalo by ma to,nakolko sa tam asi chystame usadit..mame vonku tatina,uz tam mame v podstate vsetko..uz len my tam chybame,len sa trosku obavam...

tlapicka
21. okt 2008

mausi: jojo, jsou stejny, v designu nemaji moc fantazii 😀 jen memi barvy... ty drazsi maji kyticky a ty levnejsi ne.

oli1104
21. okt 2008

Ahojky,

Vendi, Katy mela v ten patek 4700g. Uz na prevazovani chodit nemusime, az ted na U3.
Jinak ona kadi snad 4x denne, a to ma taky jen materske mleko. Pry to nekadeni prijde pozdeji 🙂, tak jsem zvedava.
Jo, jinak Titanik furt ctu, ale jde to ted teda ztezi ☹
Ale knizka se mi libi.....

Holky, diky za reakce k ebayi.

Monique, ja myslim, ze pokud si tu najdes nejakou spriznenou dusi, tak se tu zije hezky 🙂 Aspon mne.
Skolky, jesle, to ja zatim neresim, takze v tom ti neporadim.

Pauli, co byt ?

Jo, holky, prosim, jaky je rozdil v te manduce a treba v babybjor ? Mne to prijde skoro stejne.....
Holky a co rikate na tohle ?
http://cgi.ebay.co.uk/FREEDOM-SLING-Murrons-Pou...
nebo
http://cgi.ebay.co.uk/Top-Sling-Full-Padded-Bab...

iii
21. okt 2008

oli, no je to velky rozdiel, ale tlapicka je na nosenie odbornik, vysvetli ti to asi krajsie ako ja. dolezite je ale, aby deti pri noseni kolienka vo vyske pupku, kvoli vyvoju kycli (spreizhaltung), a to v babybjorne nemaju. a navyse ti babybjorn visi na ramenach, preto je to zataz aj pre teba.
tie vaky su pekne, ale zda sa mi, ze ich vyuzijes dost kratky cas, satka splni ten isty ucel a vyuzijes ju viac.

kukucky nestiham....asi vam podopisujem do IP. vcera sme boli u klarky na stretnuti s cesko-slovenskymi mamickami, bolo to pekne, na klarke je uz teda tehotenstvo dost poznat, ale je to tak akurat. no nadhera, aj ja uz chceeeeeeeem
a za chvilku pride suseda s krpcom (to je jedno z tych nemeckych deti, co su neustale ciste), vecer potom este idem spravit par ultrazvukov, aby som uplne nevysla z cviku
cav!

zuzanasaw
21. okt 2008

Oli, ja som podobny vak zdedila od svagrinnej, a mozno som blba, ale Niki v nom ani raz nebol. Je ale celkom sila, ze ho vies kupit za 1,99 libier a postovne ta stoji 11,99 libier. 😕 Podla mna je to na principe satky, len ide o uväz.

Monika, neviem, kam sa chystas, myslim do kt. casti DE, ale v podstate je to jedno, vsade je nas dost. Niektore sme blizsie seba, ine vzdialenejsie. Ale myslim, ze sa tu zije ovela lepsie ako na Sk. Odkial zo Sk pochadzas?

fabienamata
21. okt 2008

oli ja som mala vak ,mne to moc nevyhovovalo,dost ma to tlacilo na ramene,Sophi mala vtedy este len 3 mes., a ona tam tiez nebola spokojna ☹
ked som pozerala na ostatne maminky ,mne sa viac pozdava satka, ale vak neeee.
myslim,ze to dava viac moznosti, aspon tak sa mne to zda.
🙂

dania
21. okt 2008

Ahoj holky,

Lubi,
co to je traky? Ja uz asi neumim slovensky 🙂

Monco,
super se tady zije. Neboj se niceho a doraz. Jeslicky a skolky jsou vcelku dostupne, aspon u nas v Niedersachsen to neni problem. Problem je spis provozni doba nekterych tech jeslicek nebo skolek, u nas konci tusim kolem 1 nebo 2 odpoledne.

Ingrid,
ty jsi taky lekarka?

Ten vak jsem nezkousela, ale zda se mi, ze jak je to jen na jedno rameno, tak je to spis pro mala miminka. Nedovedu si predstavit na jednom rameni tahat batole, ktery navic se porad nekam natahuje a naklani, to asi moc prakticky nebude. Se satkem nebo nejakyma vymakanejsima nositkama si clovek tu vahu rozlozi na obe ramena a jeste treba na hrud nebo na bedra.

dania
21. okt 2008

JO a holky, vite co jsem videla v Anglii? Takove ksirky na deti, co se uci chodit. Ti de maminka po parku s batoletem jako s pejskem 🙂 No to mi pripadalo vtipny! Videly ste to nekde? Ja myslim, ze tady v Nemecku by ty rodice asi zavreli 🙂

fabienamata
21. okt 2008

Dani no ved to mam aj ja ...to su tie traky 😀 😀
No do parku si netrufnem s tym ,len doma 😀

dania
21. okt 2008

Ahaaaaaa, hele, tak to bylo jediny, co jsem si tak dovedla predstavit. No to mi musis ukazat! Vyzkousime to i na Timmyho a kdyztak to taky koupim 😀

fabienamata
21. okt 2008

tak som sa dozvedela ,ze traky su po cesky ksirky 😀

dania
21. okt 2008

A kdepak se takove traky/ksiry 😀 kupuji?

fabienamata
21. okt 2008

ja som ich dostala na navseve v Prahe 😀

fabienamata
21. okt 2008

na navsteve, sorac

dania
21. okt 2008

Aha, tak to budu muset taky na navstevu do Prahy. I kdyz on uz T. chodi docela dobre, nevim, jestli uz neni pozde na ksirky. My deme ted jeste ven trenovat behani, dokud je svetlo.

oli1104
21. okt 2008

Holky diky za nazory ohledne te manducy. A jeste, co je ten Glueckskaeffer ? To tady zminovala Vendy........

Zuzi, to postovne z UK je sila, ja ted soutezila o trat Thomase ( tu modrou ), ale prohrala ☹
Ono se to uz neprodava, ted maji jine, ty teda s prechodovym dilem taky jdou na tu starou trat, ale ta stara se mi zda lepsi. Jinak treba ta trat i s tim postovnym vyjde porad levnej nez z obchodu tady.

Holky ty ksiry mam taky, na M. jsem je pouzila venku asi 2 tady a parkrat v CR. Tam jsem vzbuzovala silenou pozornost, asi 10 zenskych me zastavilo a ptalo se, kde jsem to koupila, ze je to uzasne 🙂
Ale tady se lidi koukali divne, tak jsem to pak uz nepouzivala.

fabienamata
21. okt 2008

Dievcence dostat v De pesto? Je to pasta z bazalky,cesnaku ol.oleja,parmezanu piniovzch semiacok...???A hotoove listkove cesto???Mam chut na jablka v zupane.... 😅
Dani .. 😀

zuzkaprofant
21. okt 2008

cafte sa pridam k vam ak mozem mozete mi poradit ako je to s tehotenstvom , a s hebame to sa da vybrat alebo to dokto dava kontakt 😉

a este v akom tt vam robili 3Dultazvuk

zuzanasaw
21. okt 2008

Fabienmata, ja zas neviem, ako sa vlastne volas ☹
Pesto som v DE uz videla (v Kauflande napr., ale urcite aj inde), a pokial chces vlastnorucnu vyrobu, poslem ti do IP priamo recept, ako na to...
A listkove cesto sa vola v doslovnom preklade "Blätter Teich" a tiez sa da kupit, ale neviem, ci vsade. Ja si ho kupujem v tunajsom ruskom obchode 😀
V mojom ponimani ale jablka v zupane nemaju nic spolocne z nicim z toho. Ci nepoznam tie prave jablka v zupane? 😅

Zuzi, ja som na tehu prehliadky chodievala kazdy mesiac, ku koncu uz kazde dva tyzdne. Neviem, co presne by ta zaujimalo... a Hebamme si zrejme vyberas, ale ja som ju nemala, takze to ti skor poradia ine holky.

zuzkaprofant
21. okt 2008

ja som chcela vediet ze ako to je viem ze na sk chodia dievcata na poradne ci to tu take nieco je

dania
21. okt 2008

Lubi,
pesto i testo vidam v obchodech bezne, maji to podle me skoro vsude, ale az priste pujdu nakupovat, tak se podivam poradne. Ja pesto nekupuju, ale listkove testo jsem kupovala tusim v Edeka a v Realu, nez jsem se naucila delat dobre strudlove testo doma 😎 A to listkove testo maji tady ve forme takove rulicky, uz rozvalene na plech, ne v kostce.

Ahoj Zuzko,
hebamme si bud muzes najit sama (treba na internetu) nebo Ti urcite nekoho doporuci u lekare. Podle me zkusenosti je dobre hebamme mit, potom nemusis tak casto k lekari, vzdycky jednu ob-kontrolu dela hebamme, teda pokud mas pohodove tehu. Potom si ji muzes vzit k porodu, protoze uz ji znas a duverujes ji a ona naopak zna tebe, vi, z ceho mas treba strach a jak si to vsechno predstavujes, a nejvetsi vyhoda je po porodu, to za tebou dochazi nejdrive skoro kazdy den a pozdeji min casto a radi a pomaha s miminkem, ale i treba kontroluje, jak se ti zavinuje deloha apod, takze do poradny vubec nemusis, jenom na povinne prohlidky (U2-Ux) a muzes pekne v pohode doma relaxovat 🙂
3D uzv jsme my vubec nemeli, to asi zalezi, kam chodis.

Holky, my pojedem asi v pakek na vylet na jeden z tech ostrovu podel pobrezi S more. Jeste jsme se nerozhodli na ktery, ale ja uz se taaaaaak tesim!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre