Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mausi
10. máj 2009

Ahoj kocky !
Ja se jen narychlo hlasim, abych vam par minut pred pulnoci jeste taky poprala ke Dni matek !!!! Doufam, ze jste si ho vsechny nalezite uzily!!!!!
My jsme byli na vylete u horskeho jezera, mooooc velka krasa, fotky dam zitra. Jsem ted opravdu grogy, jak jsem Rebeccu v krosne tahla do kopce. 😀 Ale stalo to za to.

Paulinko, ja jsem vcera dostala puget, za kterym Valentin malem nebyl videt a dneska jeste prekvapeni ze skolicky v podobe papirove berusky a srdicka, co uz visi na zdi. Samozrejme, ze jsem V. musela pripomenout, ze pro me neco ma a kam jsme to schovali, ale to neva, o to to ma vetsi puvab. 🙂

Renco, zajimava otazka: na oddaleni porodu jsem jeste nikdy nic neslysela, ale dovedu si predstavit, ze by to mohl byt hode velky klid na luzku, pokud mozno nic nedelat a malo se hybat...?

Ingi, tu ruzi ti vyfotim, ale zatim je to jen takovy klacik couhajici z hliny, je uplne malinka. Ja ji mam zasazenou v normalnim vetsim kvetinaci a popripade ji presadim, az bude treba. Takze popinava je teprve potencialne.
😀

Danko, ja te obdivuju, ty kutilko. Kde na takovy projekty beres silu ?

Tak dobrou a ahoj zitra.
😉

jabera
11. máj 2009

ahojte holky!

renatka, termin som mala 2.4. a cisarak mi mali robit 21. 3. ale neviem, ci by sa dal aj neskor, tak sme boli dohodnuti s mudr..., ze sa nam ten datum obom hodil. ak sa nemylim, su to 2 tyzdne pred terminom? tusim.

obavam sa, ze oddialenie porodu by sa dalo naozaj konat tou vendulkinou radou, ale to asi nehrozi, kedze ti ide prave o to, aby si vela porobila... ale ved ty si baba sikovna, verim, ze aj porodis, aj porobis...

rpinguin
11. máj 2009

dobre ranko,
no Ingi, kde si? Hadam nemas blvanicko
😲
Vendul, ty tahas Rebekku po kopcoch? Manzel taha Valentinka? Ved sa znicis, chuda, uz aj tak si kost a koza 😕
U nas nic zvlastne, Maxik v noci strajkoval, ale nedala som mu nic, bola som tvrda. Nic nebude, aby sa po nociach pili litre mlieka 😠 , nakoniec vydrzal a spal do 7.00, tak parada.
Dnes som dohodnuta s Hebamme, som zvedava, co po mne chce, ved ma pozna a ja nepotrebujem chodit aj k Hebamme a aj k Dr. Ono je zevraj poistovnou dovolene oboje.

iii
11. máj 2009

dobre ranko, cele doobeda polehavam, myslienka na pohyb boli. e. je nadsena, ze ju konecne nikam netaham po lesoch a mozeme si doma citat a pozerat z okna. myslim, ze z nej nebude ziaden sportovec, skor intelektual.

vcera sme sa boli prejst s kamoskou, ktorej chlapcek je narodeny v tom istom mesiaci ako elenka, spravili sme si maly piknik. bola som sokovana, ked chlapcek pomocou rozvitych viet vyjadril, ake je pocasie, co v ten den robili a co bude jest. elenka mu zakontrovala "hami-hami" 😀 nojo

jani, kombinacia sladkych palaciniek s kyslou smotanou je zaujimava - len tak na to dzabnes obycajnu sauere sahne?

reni, tak ja som robila vsetko to, co by porod malo urychlit, a podarilo sa mi ho o dva tyzdne oddialit 😝 tak si vyber. ked je zrele, tak pride jednoducho na svet, podla mna to neosalis. termin na sekciu mi chceli dat asi tyzden pre terminom, ale zvazovali pritom aj velkost plodu (e. bola o nieco mensia).

myslite, ze si u nas vcera niekto na den matiek spomenul? ha!

rpinguin
11. máj 2009

Ingi, si myslis, ze u nas ano? Muz mal v robote o 20.30 padla a domov dosiel 0 22.15, co mali tolko tych CTciek na robote. Potom sa uz islo spat. Ale jeho mienka je aj tak, ze mi ma Maxik nieco dat a nie on 😀
No a s tou recou sa ja nezatazujem vobec, ked chce, tak bude hovorit a hotovo, Elen vie zasa ine veci, vie byt bez plienok, to u nas nehrozi ani zdaleka a netrapi ma to akosi vobec. Mna vlastne celkovo nic netrapi. Cele moje mladi mi moj oco stale hovoril, ze sa dozijem 100 rokov 😀 z mojho bezstresoveho zivota a nicnerobenia, doteraz to mam v usiach 😠

iii
11. máj 2009

reni, no s tymi plienkami to momentalne cez den velmi nefunguje, elen asi ma nieco ine dolezitejsie, co potrebuje riesit....jedine co je na 100%, to su uplne suche noci (s tym vlastne aj pred pol rokom zacala). zvlastne.
ale laura je sikulka 😉

dani, uplne is ma vcera dostala s tym sheperd´s pie. mnam. musim pohladat nejake stare anglicke recepty. ja momentalne ficim na marmite, plne to vyhovuje mojom tehotenskym horko-kyslo-slanym chutiam.

rpinguin
11. máj 2009

Ingi, to aj take chute mas? Ake to vlastne je? Ja by som to chcela tak rada zazit.
No idem teda do mesta za tou Hebamme.
Piste zenske jedny 😉

verohit
autor
11. máj 2009

Ahojte zenule,
dodatocne nam vsetkym prajem vsetko krasne ku dnu matiek... my sme si to pekne uzili, boli sme vonku,vonku a vonku... a dostala som krasny darcek od Miminky doniesla mi pupavu a dala mi este aj pusinku (neviem ci ju tata pripravil) ale bolo to velmi bezprostredne a nadherne!! 😵
pozeram ze riesite zaujimave veci... ohladom detskych izieb... ja som sa zatial rozhodla ze ak by som mala druhe poriadim si ten balkonik a budeme spavat vsetci spolu..ale urcite je spravne sa zaoberat aj nad dalsou variantou co ked sa budeme navzajom vyrusovat... ako to robi Renka.. 😉
😉 teraz spava Mimi medzi nami... a uplne nam to tak vyhovuje a zvykli sme si uz aj na ploche 180x200.. 😉 a dokonca aj dospelacke radovanky sa tam bez problemov zmestia...

Ingrid
a svokrovcov uz mate prec?? ako bolo? no s tymi plienkami tak to len valim ze uz pol roka ste suchi.... Elenka je fakt sikulka 😵

aj Laurinke gratulujeme k takemuto uspechu 😵 😵

Dani
hm, take upratovanie kniznice musi byt fakt zaujimave... u mna by to skoncilo s upratovanim a zacalo si prezeranim... 🙂

Jani
Bertik ma pravdepodobne Schub a tak si ta a tvoju blizskost vychutnava plnymi duskami 😉

zatial ahojte idem este rychlo spratavat atd... poobede idem zase k zubarovi... minule mi vypulirovali hubu, spravili obtlacok... budem doma spavat ako boxer aby si oddychli moje kiefergelenke.. hm.. a s tym zubom co ma tak divne bolel.. tja, je to wurzelbehandlug.. kde sa vytvorila mala cysta a ta asi obcas boli... tak som dostala tri moznosti: - nechat to tak a o tri mesiace spravit rö. snimku ci sa s tym nieco deje, alebo resekciu , alebo vybrat zub... tak som sa zatial rozhodla pre prvu konzervativ. metodu....

ahooojte

zuzanasaw
11. máj 2009

Ahojte,

navsteva vcera odisla a mozem bovedat, ze to bolo bohovske. Ziadna "navsteva", ziaden stres, kazdy sa citil ako doma, nikoho netrebalo obskakovat, ci pytat sa 6x, ci sa pije kafco. Ked niekto mal na nieco chut, jednoducho sa povedalo 😉 Asi to bude rovnako starymi "partakmi", rovnako starymi detmi s rovnakymi zaujmami a casom spania... Proste, pre mna super oddych! Snad buduci vikend so svokrovcami bude tiez aspon trosku oddychovy. Ludia, ja sa toho uz teraz strasim!!!

Reni, na otocenie vraj pomaha na kolena na styri a vystrcit zadok do hora - akoze na macku, ale predlaktia na zem. Pocula som cosi i o svieteni baterkou po tme zdola, ale na to neviem, co povedat. Aj tak si myslim, ze mas na to este doooost casu. Zacala by som sa nad tym zamyslat az niekedy okolo 32.tt.

Ad spinkanie dvoch surodencov a nocne budenie - ja som tak s Emkou fungovala dva mesiace po porode. Ocino nam prisiel kuknut a potom zasa zdhol do prace do DE a Emka sa vyvalovala na nasej manzelskej posteli po nociach so mnou a vobec jej nevadilo, ze Niki zaplakal, ci to,ze vstaval rano okolo piatej. Ona si spokojne spala, nanajvys sa dvihla, ze "Dominik sa uz zobudil?" a spinkala dalej. Okolo 6-6:30 sme sa uz potom stahovali zo spalne von, takze to dospavala sama. Ale inak ju to teda naozaj VOBEC nerusilo.

Dani, ja ziram, aky si ty kutil! Ze na to mas sil... A hlavne, ked sa ti tam pomedzi nohy pletie Timmy a pomaha svojimi silami a schopnostami 😉

Ingi, a ze Elenka je uz pol roka po nociach sucha 😕 Emusa ma skoro 4roky a aj tak, ked ju nedame do polnoci vypiskat sa, zarucene nas uz caka popiskana 😝 Ale dnes, klop-klop ju musim pochvalit, sama sa 2x zobudila na curanie a teda bola de facto tiez sucha 😵 😵 😵

Snad som na nic nezabudla...

jabera
11. máj 2009

zuzi, baterka zo spodu ma rozrehotala tak, ze som si vyplula kusok ryby na klavesnicu...

inge, presne ako pises - s tou smotanou. strasne je to dobre. odporucam.
inac, elenka to uz vsetko pochopila. ona je tak krasna, ze nemusi ani slovo povedat a aj tak vsetko dobre dopadne... tak co si jazyk drat.. vyzerat ako ona, tiez to tak robim..

reni, ty takto maxikovi natvrdo? ze v noci vobec ani cucnut? ci ty uz vlastne vobec nekojis? ani malinko? to mi nejak uslo asi...

veron, zubne pribehy su mojimi nocnymi morami... a vidinou leta na slovensku.. drzim palec, nech to prejde. au.
ja som malinko vypatlana, co je to "schub"?

takze klbiky ma bart v poriadku, to sa tesim...
a mna dnes boris cestou od ortopeda, pozval ta kaficko a kolacik v kauflande, ze ku dnu matiek, tak si to trochu vyzehlil za vcerajsok...

paula
11. máj 2009

reni, tak to mas pravdu s tim buzenim. Nejak uz mi nedochazi, ze mimi v noci rve, koji se a prebaluje. 😅 nejak jsem to pozapomela. to pro vas bude pokoj pro Maxika urcite dobre reseni.

Janko! taky jsem vcera delala palacinky s boruvkouvou marmeladou. 😉 Jen to jeste nejak nemam v oku a porad jsem pridavala mleka a pak zase mouky, ze jsme je jedli jeste dneska. 😀 Obcas piste co varite, ja mam uplne chute na ty bramboraky, co psala Danka. 😀 😀 se tu clovek aspon inspiruje.

paula
11. máj 2009

Co se tyce otoceni miminka, tak jsem taky slysela o sviceni baterkou a ruznych cvicich, ale hebamme na kurzu nam taky rikala, ze pokud se detatko neotoci, tak k tomu ma vetsinou padny duvod - treba by mu byla kratka pupecni snura a nedostavalo se mu vzduchu a ze se to ma nechat na prirode, jestli se otoci, nebo ne. Problem je, ze ty planovane cisare planuji 2-3 tydny pred porodem, cimz se detatku vlastne vezme moznost otocit se na posledni chvili,ne?! 😕 Proc vlastne ty cisare planuji o tolik driv?... byrokracie?

Verunko, miminka je sikulka. Ja vlastne taky dostala kvetinu, ale uz 2 dny predem (muz prohlasil radsi driv nez pozdeji 😀 😀 mel strach, ze by to zapomnel). No a kdyz jsem L. rikala - dekuji, to je pro me?? tak ona na to - neee, to je moje 😎 takovou ja mam to dceru. A to mi hawar jeste rikal, ze kdyz sli do kvetinarstvi, tak mu udelala scenu, ze tam nejde, ze jde do Erstings Family, co je vedle. 😉

paula
11. máj 2009

holky, dnes jsme byly na ocnim, Laurinka se nekdy diva tak divne, jako kdyby silhala, ale uplne silhani to neni, tak jsme to nechali prohlidnout a dr. nam rekla, ze nema v poradku pohyblivost oci a poslala nas na kliniku do Düsseldorfu, do "Augenschule" ?? Mate nekdo zkusenosti? Ja si toho nikdy nejak extra nevsimala a myslela si, ze se to spravi samo a ted mam strach, ze jsme to zanedbali. ☹ Snad to bude o.k. Na termin u te ocarky jsme cekali 5 mesicu.

jabera
11. máj 2009

pauli, ahoj aj to laurinke aj nejak zhorsuje zrak? ci ide skor o esteticky problem? ja si myslim, ze u takeho maleho dietata sa tieto veci daju upravit.. mozno jej daju okuliare na nejaku dobu...kedy idete na tu kliniku?
s tou kvetinkou je to ale velmi zlate... to je uzasne tato detska uprimnost, uz sa neviem dockat, co tento bude robit za veci...

ten cisarsky davaju preto tolko vopred, aby nezacal spontanny porod, ktory by mohol byt moc rychly a cisarak by sa nestihal a ta holka by sa mohla moc potrhat... tak mi to bolo vysvetlene hebamme.

rpinguin
11. máj 2009

hi zeny, no konecne bolo co citat.
Tak som spät z mesta, bola som u Hebamme, prihlasila som sa na Schwangerschaftspilates, zajtra idem volat do Krankenkasse, kolko a ci mi vobec nieco preplatia. Geburtsvorbereitungskurs robit nechcem, tak by mohli.
Uz len manzilek musi chodit skor domov, kedze to mam kazdy stvrtok o 20.00, aspon si ponatahujem tie moje lenive kosti.
Pauli, 5 mesiacov na termin? No to je strasne moc, som myslela, ze u deticiek su dr. dost rychlo na tom. A oci sa nevysetruju na Ucku? Drzim palce, nech to mate rychlo za sebou a viete na com ste.

Jani, Schub je nieco ako Sprung, cize skok, dietatko urobi zrazu nejaky pokrok v niecom. Inac, ja uz nekojim davno. 13 mesiacov som kojila, ma dnes za to aj Hebamme pochvalila, Maxik sam od seba uz nechcel, teraz je na Landliebe 🙂 A klbiky Bertikovi nemerala detska? Mne to robila detska a musela som balit nasiroko. Nemala UZV?

Verus, no so zubami je to strasne. Je to nejaka stolicka?

Zuzi, tak take navstevy by mali byt vsetky, skoda ze nie su ☹

paula
11. máj 2009

Jani, prave ze zrak ma dobry - to taky zkouseli, vidi dobre, jen to jedno oko se nepohybuje tak jak ma. No a dr. rikala, ze kdyby se to tak nechalo, tak ze by mohl mozek to oko "vypnout", to me dost vydesilo.
Reni, to byl jeste nejrychlejsi termin, co jsme dostali - obvolavala jsem vice lekaru 😒 . Co myslis Uckem? U-untersuchung - preventivni u detskeho? Prave to me tam poslala detska na to ocni.

jabera
11. máj 2009

reni, na klbiky nas poslala k ortopedovi... on robil uzv, ani som si nevsimla, ci ona ten stroj ma... inac dik za preklad, tak ja ti neviem, ci robi skok... mozno zacne chodit.. to by bol sok! ale teda je tak nervozny... a brusko to neni, to uz fakt rozoznam. ale zas si hovorim, ze keby to bol zaciatok choroby, tak uz sa to rozbehne... ma to uz par dni.

pauli, tak to znie fakt hrozne, to vypnutie,,, ale to sa urcite nestane , ked idete dalej riesit... no, drzim moc palce

iii
11. máj 2009

heh, ked este elenka nebola otocena spravne, tak sme na nu havkali zhora, aby sa zlakla a otocila. no a ona sa otocila!

zuzi, ta navsteva znie super! niet nad spontannost. a velmi rada pocujem, ze vam fungovalo spolocne spanie, ono je to asi aj tym, ze ten novorodenec nevie este tak strasne vrestat 😉
s tym nocnym popiskavanim - nie je to tym, ze emka vecer vela pije? lebo elen veceria tak naposledy okolo siestej-siedmej, potom si este da par glgov vody a chodi spat az okolo 9-10. mozno aj tym to je. neviem, alebo ma proste nejaku vacsiu kapacitu mechura, ze to tam vsetko v noci udrzi. no v kazdom pripade by som ale radsej uvitala suche dni ako noci

verdco, mimi je romanticka 😉

pauli, napisem ti ip rano

dania
11. máj 2009

Dobry vecer,
tak u nas si na den matek taky nikdo nevzpomnel, ale vlastne jsem to ani neocekavala 😉 Kdyby to Renca nepripomnela, tak bych to zazdila i ja.

Jani, tys me zase nalakala s tema palacinkama, ja dneska udelam s jahodama a tvarohem!
Haha, kaficko rikas, ze by predzvest romanticke noci? 😵

VEndi, Valentynek se predvedl jako typicky chlap s tim dareckem 🙂

Ingi, to je Elenka hodna, ze pobyt doma oceni. kdyz je mame blivno. Mne kdyz se nechce ven, tak mi to Timmy pekne osladi. Doma ho to proste nebavi. Jako zrovna ted. No, koukam, ze by si E. pekne rozumela s T., ten teda taky zrovna jazykove neperli. Jestli chces, hodim ti ten nas shepherd's pie do ip. Z anglickych jidel uz delam tak maximalne apple pie. A baked beans z konzervy 🙂 Jo a cury.
Timmy taky v noci necura, ale do nocniku rano nechce, to se radsi vycura do plinky. Tyjo, Elenka ji naposledy v 6? To by ten nas otesanek rval hlady uz o pulnoci 🙂

Verus, prohlizeni knizek, haha - no prave proto nam to malovani tak dlouho trvalo 😀 Fuj, ty potize se zubem nezavidim 😝

Zuzko, ja to vidim na Timmym taky, ten kdyz doopravdy spi, tak ho nic neprobudi, ani kdyz rodice chytne vasen 😅 ale kdyz je nejaka spatna noc, tak ho vzbudi i kdyz pohnu palcem.

Pauli, co je Augenschule? Drzim vam palecky!

zuzanasaw
11. máj 2009

Ingi, praveze sa snazim Emke vecer uz nedavat pit takmer vobec. Ona ale celkovo cez den straaaaaaaasne malo pije. Niekedy sa az cudujem, z coho tolko vycura a ze si teda naozaj nic nenecha pre seba! Ak vypije cez den 2dcl pohar vody, maximalne nejaky dzus, to je uz vela. Ona aj dobehne, ze si prosi pit, dam jej cely pohar, ona si raz chlipne a ze "stacilo". Tak uz fakt neviem... Lekari ale tvrdia, ze nocne piskanie treba zacat riesit az v piatom roku zivota, tak to zatial nijako akutne neriesim, aj ked ma to teda poriadne se...

Dani, to jo, to jo, ked sa drobcom chce spat, naozaj sa da vsetko 😎 , ale ked nie, fakt staci suchnut paplonom 😒

Ja dnes koncim, idem do sprchy a zaspim asi hned ako sa hodim o postel 😉

Tak vam vsetkym prajem este pekny vecer...

zuzanasaw
11. máj 2009

A este Paulinke,

to silhani sa mysli slovensky "skulenie"? pretoze ak ano, prave to mi operovali lave ocko v 2,5 roku a odvtedy som na okuliaroch... by ste sa cudovali,kolko okuliarov dokaze clovek za zivot nahromadit 😀

jabera
11. máj 2009

dani, ja zas planujem tie bramboraky, stale uvazujem, kedy to stihnem zrealizovat...
to ma vobec nenapadlo, ze ta kava bola predohra! no, uvidime...

zuzi, taku malinku ta operovali? to je hrozne... a pamatas si na to? silhani je skulenie...

dania
11. máj 2009

Jani, ted jsem koukala na fotecky, Bart je ale kulisek krasnej. A ta horcice na zemi.... 😀

Zuzi, Niki se ale ze stani raduje 😵

Vendi, vy mate ale penkej kocarek!

jabera
12. máj 2009

dobre rano, damy.

tak my sme hore uz od 5.30, to je paradicka... snad aj zaspi niekedy este to dieta moje..

dani... to kafe zjavne nemalo ziadny skryty vyznam...

dnes je opat krasne,snad to vydrzi. nieco mam na poste, dufam, ze je to satka a idem sa ucit viazat, uz sa tesiiiiim!! a dlha vychadzka nas neminie, tak aj vam prajem taky den, aky chcete mat.

zuzanasaw
12. máj 2009

Janka, cosi o noseni deti a viazani satky - mozes zaca trenovat 😉
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=63

a este k tej operacii - ano, mala som len 2,5roka. Ja si z toho nepamatam takmer nic, len tie klasicke cervene kozenkove dvere obite po okrajoch tymi akokeby pripinackami, ked sa so mnou doky rozpraval. Inak nic 😀 Len mamina sa stale rozciti, ked si spomenie ako som ju z navstevy z nemocnice uz poslala, "nech uz uteka, lebo jej ujde vlak" a ta s revom isla domov, ze som taka malicka a uz ju vlastne ani nepotrebujem. To ocko mi zoperovali, skulenie prestalo, ale nakoniec sa zistilo, ze to oko mam vlastne uz navzdy aj tupozrake. Vinu na tom ma pravdepodobne pediatricka, ktora mi pichala pendepon. Po prvej davke bola reakcia, na co ona povedala, ze je to v poriadku a pichla druhu davku, po ktorej som sa uz nepostavila na nozicky. To uz nasi riesili raznou cestou na "kraji" a vyhladali nejakeho nadraideneho pediatra, ktory len skonstatoval, ci ta lekarka nevidela uz po prvej davke, ze je to alergicka reakcia (zrejme na penicilin) a tretia davka by uz bola pre mna smrtelna!!! Odvtedy pochadza podozrenie, ze moj problem s ocami (dioptriami) je vlastne odtial. Aj to tupozrake oko!!!

Dani, Nikusik sa zo statia naozaj vytesuje, nadrepuje sa do zblaznenia, len ja chytam nervy, ked ho vecer 20x treba na vankus polozit a on sa 20x postavi, kym nakoniec odkvecne 😵

Jani, tak co, bartik uz konecne spinka? Zdriemnes si aj ty s nim obcas? Ci sa radsej venujes domacim pracam, ktore sa inokedy nestihaju 😒 😒

iii
12. máj 2009

caves,
zuzi, nosis este dioptrie? inak sm teraz pozerala fotky, vy mate teda super modre oci! sa malokedy vidi....

jani, aku satku si objednala? ja sa prave chystam skratit moju, mam 5,4m (myslela som, ze cim dlhsie, tym lepsie), no a dva metre su proste naviac.

dani, pobavila si ma s tymi anglickymi jedlami, ze vraj curry! recept na toto origos anglicke jedlo asi najskor ukradli pocas svojich expanzivnych ciest na vychode.
apple pie myslis apple crumble? to je vynikajuci kolacik, ale musia byt v tom naozaj kysle jablka. mnam.
a tak rozmyslam, co zaujimave ponuka nemecka kuchyna...napada vas nieco? 😀

no ja si idem lahnut k drobcovi, tschuuus!

dania
12. máj 2009

Cauky.
Dneska ma T nejkou spatnou naladu uz od rana, porad se vzteka... no fakt zabava s nim. Pred chvili konecne odpadl. Byli jsme dopoledne cvicit, coz uz jsme dlouho nebyli, pac ja vetsinou v utery pracuju. Ale aspon se trochu vyradil.

Jani, vitej do klubu satkonosicek, ty prvni uvazy (kolibky) nejsou jednoduche, kdyz se to clovek teprve uci, ale ne ze to vzdas! To uz budes mozna moct zacit brzy s tou klokankou na brise (takovy prekrizeny uvaz, co ma miminko na sobe 3 vrstvy satku a da se i pekne podeprit hlavicka). Jaky satek mas? PEkne trenuj a nech se vyfotit! 😵

Zuzi, to sis teda jako prcek uzila, ale pro rodice to asi bylo vice stresujici...

Ingi, jj, s tim curri si to vystihla 😀 Z nemecke kuchyne delame labskaus, to maji vsichni kluci radi a je to rychlovka. Pak sauerbraten, ale to ja moc nemusim. A grünkohl (mnam) a spargl. A pak se tady dela vajicko s horcicnou omackou a bramborovou kasi, to je teda mnamka, ale ja nevim, jak se dela ta omacka a ani nevim, jak se to jidlo jmenuje, musim se zeptat chlapa.

dania
12. máj 2009

Jani, schvalne sem se koukala na fotecky, kdyz byl Timmy mimi a v 8. tydnu jsme ho nosili uz v tom uvazu na kriz - dala sem ten obrazek do alba. Je potreba to mit pekne pevne aby nemel ohnuta zadicka, ale jinak strasne pohodlne.

jabera
12. máj 2009

zuzi, no, tak pani doktorka ti teda pekne zariadila... vasich muselo asi napadat vselico, ked pochopili, co ti porobila. fasa, kvoli jednej krave, okuliare na cely zivot. nakoniec, aby si sa tesila, ze to dopadlo "len" takto..to je sila, fakt..
co sa tyka mojho spania s bartom, je to ako kedy. ked som pri silach, snazim sa stihackovou rychlostou obiehat byt a likvidovat najvacsie nedostatky, níkdy neviem ,kolko prave mieni moje male zlate spinkat...ale on ma za den iba jeden taky dlhsi spanok, zvacsa dopoludnia sa zadari, taku hodinku... inak len tak podriemkava na mne..
a poobede na prechadzke, na ktoru dnes proste nenachadzam silu...
dnes som sa totiz desne znicila, boris si zabudol v skole mobil a napadlo ma, aby sme prenho isli pesi. tesila som sa, ze sme spolu a nedoslo mi, ze tie 2 hodiny rezkej chodze ma dorazia po noci, ktoru sme mali...
ked sme sa vratili, uz som ledva stala a zalomila som s bartom tak, ze som nedokazala vstat, ked zacal plakat, nejak som ho pridusila prsom a vdaka tomu spal dalej... atak sa mi podaril rekord, spali sme vo vrucnom objati 3,5hod. dost mi to pomohlo..

ingrid, satka este nedosla, bola to deka a hrazdicka pre bartika, vdaka ktorej sa mi tersz podarilo uvarit sparglu, konecne sa mu nieco paci... ale mala by mat 4,6 m , ak si dobre pamatam. vies, ja som velika a siroka, snad mi bude stacit...dost som si to studovala vopred, tak snad mi bude..

dani, vdaka za povzbudenie, urcite nosit budem, ja som na veci prirodne, ale hlavne to potrebujem a bart asi tiez... pozerala som vsetky stranky, co som nasla ohl. nosenia, snad sa podla toho viazat naucim, uz sa na to tesim..

som sa rozkecala, tak caute zatial...

jabera
12. máj 2009

jo a ta satka sa vola didymos.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre