Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
21. máj 2009

Dani, ze emigrovala 😀 Normalne som isla v 18.tich aupaircit a zostala tu a cakala na toho princa na bielom koni.
No fakt to mas drsne, ze uz o 6.00, ale aspon nemusis po mlieko v noci.
Tak dobru a zajtra pisneme!

rpinguin
21. máj 2009

Pauli, no ja uz asi blbnem, ale ty si napisala: "ta sestrenice je dcera Hawarovy sestry", to je akoze jeho brat s jeho segrou? Asi uz musim spat 😀

dania
21. máj 2009

Dobrou! A preju vam a hlavne sobe, aby robatka zustala dlouho v posteli zitra. 😔

jabera
22. máj 2009

ahojte holky, no bola docela sranda vas citat!!!

dani, nic si z toho rozvodu nerob, mne sa to zadarilo tiez a vydavala som sa v 26...rozvadzala v 31... ale svadba je celkom fajn vec, tak preco si nedat reprizu obcas, nie?

reni, to tajomne slovicko je nieco ako balik nabytku? no, to ja rozhodne som..

honnig
22. máj 2009

Dobre ranko,
u nas ditko s tatikem jeste chrni. Pry pujdeme brzy nakupovat... 😀 😀 😀

Reni, ja myslim, ze jsem psala, ze jsem pojistena na manzela a at se noemi zepta v jine pojistovne. Tak sorry, jestli jsem to napsala nejak blbe. Psala jsem, ze nedostane materskou. ☹
Zatim termin neplanujeme. Ale ja bych chtela celkem brzy, protoze si myslim, ze to lip nepujde, jak tedka (teda otehotnela jsem okamzite, ale ten konec), tak at mi roky moc nenaskacou...

... se neumim vubec vyjadrit 😝 😅

Na fotkach pracuju neustale. Hlavne na jejich vyrobe, ale upravit je a ulozit nebo nechat vyvolat, to je pro me nadlidsky vykon. Ale Kacka ma v nedeli 3 mesice, tak v brzke dobe to napravim.

Stefi, at je S. brzy zdrava. Doufam, ze to neni nic vazneho. Ale s temi ATB, kdyby mela dostat dalsi, to je sila. Chudacek.

honnig
22. máj 2009

Pauli, hezke fotecky. Tak jsem zvedava, jak to Renci vysvetlis.

Zatim se mejte.

dania
22. máj 2009

Dobre ranko, sem se hned vrhla na ten lederhosnovy projekt, ale neni to tak jednouduche, jak jsem si malaovala. Jednak nemame ty ksandy, a taky kosilku a podkolenky musim nekde sehnat. Ale bez tech ksand je to o nicem! Chjo.

Hani, no ono to ma vyhody, ze kdyz uz jsi stejne doma, tak se starat hned o 2 deti najednou a ne byt na materske x let, ale zahul to asi taky je, kdyz tu nemas maminu. Ale zase si rourozenci spolu pekne vyhrajou, my s brachou jsme od sebe 2 roky a nikdy jsme se nenudili!

scho
22. máj 2009

Ahojte dievcata, som tu prvy krat a vsetky vas srdecne zdravim.
Chcela by som vas velmi pekne poprosit, ci by mi niektora z vas vedela poradit nejakeho gynekologa v okoli Stuttgartu, ktory hovori cesky alebo slovensky.
Dakujem vopred za kazdu radu alebo tip.

dania
22. máj 2009

Ahoj Sho, ja neporadim, my jsme ze severu.

Tak holky, trocha improvizace a maly Horst je ve fotoalbu 🙂 Sem zvedava, co rekne Nic.

jabera
22. máj 2009

dani, timik je straaaasne zlaty!! normalne jak do katalogu nejakej cestovnej kancelarie, take vzorne sediace dieta v obleceni na ukazku. uzasna fotka. ale celkovo, jak som si tak pozerala fotky, velmi je to chutne decko. aj ked mne sa zdaju tieto nase nemecke deti vsetky dost pekne... to je ale divne, lebo mne sa nepaci kazde decko, ale tu sa mi zdaju vsetky rozkosne.aj ked napriklad to moje, je nejake vypchate na moj vkus...
vodik, predpokladam, stale nic.... aj som rozmyslala, nie je vodik z materialu, ktory sa moze telo zpracovat? to je z dreva, ta gulicka?

hani, tvoje vyjadrovanie je velmi mile, uplne to poznam.. obcas nenachadzam slova na uplne bezne veci...

scho, nemam tusenie.

reni, mam fotky zo vcerajsieho vyletiku, tak som kvoli tebe normalne uvazovala, ktoru pacnem do albumu! mas na mna silny vplyv, hahahah.

dania
22. máj 2009

Jani, mne se Bartik nezda nejak specialne oplacany, pockej az dostane toho rotavira 😀 to pekne vyhubne, jako Timmy, ten byl potom kost a kuze. Ale vazne, jak se zacne plazit a pak i behat (to si jeste chvilku pockas 😉), tak to vybeha. Miminka maji byt takova.

jabera
22. máj 2009

hahahaha, chudatko, tak to radsej tie speciky...

paula
22. máj 2009

ahoj!
Reni, album je psane z Laurincineho pohledu. Takze na jedne fotce je L. se stestrenici, dcerou hawarovy sestry a na jine fotce je "tata a stryc" Hawaruv bratr. To prece jeste neznamena, ze je vzaty se sestrou. 😕 ja to nechapu, jak jsi to pochopila.... Hawar ma hodne sester a bratru 😉

Dani, fotka Timmiho je skvela, fakt chybi jen ty ksandy! 😉 Je jak by napsaly slovenky "chutny" 🙂

Scho, taky jsem od tebe docela daleko, ale zkus se podivat na www.gyn.de tam bys mela najit gynekologa v okoli a muzes si tam zadat do hledani i rec - cestinu nebo slovenstinu. 😉

paula
22. máj 2009

My byli dnes na vylete v koline http://www.koelner-seilbahn.de/german/index.html a mooc se nam to libilo.
Svezli jsme se lanovkou a jedli v kurdske restauraci. Jen me nastvalo pocasi, rano to vypadalo, ze bude teplo a nakonec docela foukal vitr a byla nam vsem zima.
Na detskem hristi jsem videla tolik chlapu, jako nikdy, tak jsem si rikala, jestli si nahodou po vcerejsku neco nezehli. 😉 😀 😀 fakt, bylo jich tam vic nez zenskych.

rpinguin
22. máj 2009

aha Pauli, uz chapem, ja som si pospajala, ze ta dievcinka je dcera toho stryca, co je vedla tvojho manzela na fotke+ to, ze je to dcera jeho sestry, takze preto sa mi to nezdalo 😀 , asi mam nejake nechapacie stavy 😕
Teda, tu lanovku som videla, ked som chodila do Kolina, ale nikdy ma nenapadlo sa zviest. Ako dlho to vlastne ide?
U nas bol a aj je strasny hic.
Inac, Hani, bola som v DMku a aj tam mali ten crunchy cream, takze ti staci ist do drogerky a mas bastu 😀

Jani, tak Bertik je riadny macek 😀 Ale ved to je dobre, ved ma len tvoje mliecko, takze je to fajn. No a tie fotky su kde? Ved som nic okrem macka Bertika nenasla ☹ Inac, uplne s tebou suhlasim, mne sa tiez nepacia vsetky decka a nech sa mi nikto nesnazi vnutit mienku, ze vsetky babätka su pekne. To teda nie je vobec pravda. Ale na druhej strane sa aj z tych hroz moze vzdy nieco pekne vyklut 😀

Dani, tak to ti vyslo s Timmym, riadny showman z neho, fakt zlatucky, sa musite prestahovat na juh, hned by zapadol 😎 , fakt suprovy 😵 😵 😵
Ozi, co je s Lubi? Asi strajkuje Sophinka.

honnig
22. máj 2009

Dani, super fotka. Ksandiky bych nejake nasla, tak treba az se uvidime, tak muzes dotahnout fotku k dokonalosti 😀 😀

U nas dnes padaly kroupy. Jasne, ze jsme byly s Kackou zrovna venku. Ted uz chrni v postylce. Moc se mi libi, jak si ten rezim udrzuje. Uvidime, jestli si to jeste pomeni, ani si to nepreju, fakt je to ted o 1000 procent lepsi.

Jani, super romantika na hrade. My kdyz se nekde zdrzime, tak nezbyva nez Kacku hodne houpat, aby moc neplakala...musi holt vydrzet domu. Ale je to holka statecna a vetsinoou ma pochopeni 😉 Kacka ma taky pekny spicky, snad pridam ty fotky. Ted uz jenom najit fotak 😅

paula
22. máj 2009

Hani, prosimte kde ze ty to zijes, ze mate tak casto spatne pocasi? 😕 Nedavno jsi psala, ze jste zmokly a dnes kroupy?? 😨 a ja si stezuju kvuli trose vetru. 😉

Reni, ta Seilbahn je super, ja na takove veci jsem, mam moc rada i vyhlidkove veze. Na muj ( i Laury) vkus to jelo moc kratce, tak 5 minut. ze zacatku jsem se trochu bala, nez to vyjede z te strojovny a jede nahoru, tak je to docela hlucne, ale pak uz se jen tak tise vznasis ve vzduchu a vychutnavas vyhled. 😉 I kdyz ja nejsem moc velky fanousek kolina, podle me tam krome domu (ze ktereho se muzou vsichni po.... ) nic neni 😀 😀 😀 L. si pohrala na hristi a jeli jsme zpatky. No a pri vystupovani plakala, ze chce jeste. 😉

honnig
22. máj 2009

Pauli, my bydlime v Delmenhorstu, hned vedle Bremen. To nam sem posila Dana od more, to spatne pocasi, aby mohla zahradnicit... 😀 😀
Lanovky miluju. Naucila jsem to i segru. Ale kdyz jsme byli na lyzich, uz teda pred par lety, s kolegy z prace, tak jsem mela taky trochu strach. A se stejnymi kolegy jsme byli na Slovensku v lete a vydali se na vylet a jednoho nebavil vyhled, tak psal SMS a cele odpoledne pak ten mobil po lanovkou hledal... 🙂

Rani, jenom kvuli tobe jsem si dala praci a pridala jsem fotky...

Hezky vecer.

rpinguin
22. máj 2009

wow Hani, ta je zlatuuuuckaaaa? a ako sa uz smejka chutnucko. Inac to na tej fotke, kde pises o babi, tak to si ty alebo tvoja mamca? Do frasa, teraz neviem, ci ta neurazim, ked si to nahodou ty a nie tvoja mamus. Ale ta osoba sa mi zda omnoho starsia ako ty, ked si mala kratko po porode. Ja uz fakt neviem 😲
No a uz nam len Janul tie fotky dlzi 😉
Ozi, a ten natierkovy coko krem si zohnala?

Inac, lanovky a kolotoce, tak to je moje. Je to super 😵 😵 😵 Laurus vie, co je dobre 😉, ked pri vystupovani plakala. Na Koline je super ten ich spevavy prizvuk. Teraz ked som bola v Bonne, tak som si to zasa pripomenula, ked som to zacula. Sranda to je.

rpinguin
22. máj 2009

ten otaznik za zlatuuuuuckaaaa tam nemal byt, neviem, ako sa tam dostal. To je konstatovanie a o jej zlatuckosti nepochybujem absolutne.

dania
22. máj 2009

CAuves, my ut zitra budeme mit doma Nica, uz je na trajektu z Anglie. Jinak dneska jsem natirala dvere, vubec to nebylo v planu, proste me to tak uhodilo do oci a uz sem patlala, to bude Nic koukat, teda doufam ze to oceni.

Hani, dneska ty kroupy prisly asi odnekud jinud nez od nas, my jen decentni desticek, kroupy neberem, ty by nam potloukly jahody 🙂 Jinak mate krasnou fotecku s Kackou, moc vam to slusi! (a pekne auto 😉) Dyt ja sem snad Katu jeste ani nevidela vzhuru, ona vzdycky spinkala, zlaticko.
Diky za nabidku ksand, to mas vazne lederhosnovy ksandy? My mame doma jen obycejny gumovy, ty by kazily dojem trosicku.
Haha, dobre lanovkova storka!

Pauli, prej ze to chlapi dneska zehlili 😀

rpinguin
22. máj 2009

Dani, co ty vsetko stihas 😕 , ja by som uz mala na tej farbe otlacene Maxikove ruky 😀 , takze by musel byt chudak v ohradke alebo spat, Timmy ti tiez urcite spal.
No ja si este na mojho pockam do zajtra vecera ☹

rpinguin
22. máj 2009

do ritule, takze to je Hanka na tej fotke? Co tam potom spomina babku. Mne to tehotenstvo asi z rozumu ubera, ale ved vyzera inac ako na tej porodnej fotke 😕
Takze Hani, ospravedlnujem sa, ze som si ta pomylila s tvojou mamcou. 😔

dania
22. máj 2009

Reni, ta osoba na fotce je prece Hanka 😉 Tak nevim nevim, jestli z tvoji otazky bude dvakrat nadsena 😕

Jinak jeste musim rict, ze Timmy byl dneska v dobre nalade na foceni, prvni kolo jsme fotili venku na zahrade asi 10 min a spolupracoval uplne bajecne, jenomze pak sem zjistila, ze ve fotaku nebyla karta... (zeby starecka demence?)
Druhe kolo uz se trochu zdrahal, ale tahle fotecka se decela povedla.
Nojo, ja mam totiz relativne novy fotak a na tom starem jsem mela nastaveni, ze kdyz nebyla karta, tak to proste odmitalo delat fotky, ale tenhle novy predstira, ze foti. No a kdyz fotim dite, tak se snazim nezdrzovat to sahodlouhym nastavovanim a prohlizenim histogramu, tak to dopadlo, jak to dopadlo. Ja sem ale zmatenec, co? Musim se podivat do manualu, jak to nastaveni zmenit, aby se mi to uz nestalo.

dania
22. máj 2009

No dneska si totiz s Timem hrali starsi kluci, takze sem mela volnost v kuteni. Nicolas dokonce pod mym vedenim i udelal bramboraky, cely muj prispevek spocival v oskrabani brambor. A pak jeste letel do obchodu pro apfelmus. Sou to ale kluci sikovny.

rpinguin
22. máj 2009

no dufajme, ze ma Hanul neukamenuje 😲 , ale vy ste sa uz videli, to je nieco ine.
No mas tych chlapov pod kontrolou, tak to ma byt!
Inac, mne fotak foti, aj ked tam kartu nemam, urobi mi to ale len 21 fotiek, ale odfoti. Tiez sa mi to stalo, potom som ich musela nechat prepisat na kartu, aby sa dali natahat do compu.
No idem do hajan, kedze kto spi, tak uz nic nepokazi 😎
Dobru nocku vsetkym,
papaaaaaaaaaaaaaa

honnig
23. máj 2009

Hezke ranko,
teda jak pro koho, ze Reni? Pry o mnoho starsi. A ja si myslela, jak se nam fotecka, az na ty detaily povedla....Tak rozhodne jich vic nepridam. Jesteze se ti libi Kacenka. Ja nejsem vubec dulezita.... 😢 😢 😢 😢
Jinak je to psano z pohledu Kacky. Foceno v sobotu, v nedeli jsme jely do CR.

Dani, ted uz je Kacka vic vzhuru mezi krmenim, povida, obcas si vezme i hracku a smeje se. Pak se zamraci a usne. Pred tim jsem byla radsi, ze spi, protoze jinak furt plakala. Tak az se uvidime, urco se predvede. Ale s tema ksandama jsem se asi unahlila, mame taky jenom nejaky obycejny. 😉

Jedu manzelovi pro rohliky a budu tise doufat, ze nevypadam stara i pro neho.... ☹

dania
23. máj 2009

Hani, nojo, ty pravy ksandy maji vepredu takovej ozdobnej bembek na brise. Casto jsou taky z kuze a zkracuji se jako reminek. My mame normalni gumove ksandy, v tech vypada T k popukani 🙂

Holky, my mame ode dneska navstevu, dve tety, za chvili je vyzvedavame v Bremach a Nic uz je na ceste z Holandska od trajektu, takze to budou pro T druhe vanoce. Zatim pa, ja padim jeste trochu poklidit.

rpinguin
23. máj 2009

dobre ranko,
Hanulinko draha, ako si to mam vyzehlit? Neprides na kavco a kolacik do Mannheimu? 😉 Ved ja som hovorila, ze mi to tehotentstvo uberaz z rozumu, pomaly kazdy den nieco placnem. Najskor s Paulus nechapem stryka a teraz teba pokladam za tvoju mamus, no hruza so mnou.
A ze sa mi libi Kacenka, tak o tom nepochybuj, ved po kom by to zdedila? Jedine po tebe 😉 😵
A Danula ta pozna osobne, preto je tu taka sefka 😝

Dani, uzite si teticky,
ja musim na nakup dnes sama, tak pomaly padame, aby bola este pekna zelenina.

Pappaaaaaaaaaaaaa vsetkym a krasny den, u nas ma byt cez 30°C, tu bude hicak.

paula
23. máj 2009

Ahoj holky!
Dani, to je fakt divne, ze ti to ten fotak neukazal, ze v nem nemas kartu. Chudak moje mamka takhle za starych casu fotila moji sestru, jako miminko fotakem, ve kterem nebyl film ☹ takze mame fotky jen jak je uplne malinka a pak az od 3 let. Mamku to myslim mrzi dodnes, to my mame s digitaly jednodussi. 😉
Dani, to je fakt super, ze s temi kluky tak dobre vychazis. to se vidi zridka. Tak koukam, ze pokud jsou dobre vztahy,muze byt i vyhodne, kdyz ma muz deti z predchoziho vztahu. Jsi dobra, ze jsi si je ziskala. Ted si muzou hrat s Timmim, nebo ti i trochu pomoct. 🙂

Reni, ty jsi posledni dobou nejaka nechapava, co se tyce alb. 😕 radsi si rozmysli, nez neco napises. 😉

Hani, jen si to tak neber. Jste na te fotce s Kacenkou obe kocky! 🙂 Jo, ty vlastne bydlis blizko danky, to je pekne, ze se muzete obcas sejit. 😉 Super, ze uz je Kacka takova spolecenska, uvidis, ze to bude stale lepsi a budes s ni mit stale vetsi zabavu.

holky musim uklizet, chci uklidit cely byt nez pojedem a mam toho nejak moc. Uz jsem si krava stihla znicit pekne tricko - strikala jsem v koupelne plisen na strope chlorovym pripravkem a par kapek me spadlo na tricko, tak mam vyzrane oranzove fleky. 😠 kdybych byla kreativni, tak bych to tricko cele nejako ochlorovala, ale moc to neumim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre