Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
6. feb 2011

Dani - fantasticke fotky. Japonsko je skutocne velmi zaujimava krajina 😉

mooc
6. feb 2011

@dania dani, rychlo som si preletela zazitky aj fotky.. aaaaa no ci by som si aspon posnivala.. 😝 aj ked uplne uprimne japonsko nie je asi uplne to "moje".. na tyzden ale asi riadna pecka.. isla by som aj hned.. ma to maly hacik len, musime pockat, kym budu chlapci chodit aspon do skolky a budeme ich tiez moct odviezt k babke a dedovi na "prazdniny"..
zatial sa tvarime, ze nam staci pohlad na alpy a jazero na dohodenie kamenom.. (premyslam, kedy ma presiel ten pocit, co som mala, ked som se prisla.. citila som sa prve roky stale ako na dovolenke.. )

evinkaaa
6. feb 2011

renca, taky "dovolenkovy" pocit som mala aj ja, ked som byvala na tegernsee. To je uzasne prostredie....tiez jazero "pred domom" a hory na kazdej strane, ked sa pozries z okna. Fantasticke na oddych. 😉
Vies, asi to uz tu berieme ako samozrejmost. 🙂

mooc
6. feb 2011

@evinkaaa evi, no trosku mas mozno pravdu.. zase na druhej strane, ked sa nam zacne jar a kvetinky, vraciky, farbicky.. 😅 dufam, ze s ami ten pocit vrati.. isla som hodit foto z dnesnej prechadzky.. aaaaaa zistujem, ze mm sa podarilo urobit az 3 zabery.. hlavne ze som mu to hebedo nosila.. 😠

ozaj vtip: v piatok som bola na akupunkture a poslala som zatial chlapov kupit plienky.. este v aute som sa mm pytala, ze vies ake? "povedz mi znacku".. pampers (nikdy sme ine ani neskusali, tak neviem co ho napadlo sa pytat) v zelenom obale.. "ok kupime.."
a velkost vies? "nie" pätky.. tym bola vec vybavena..

este u lekarky ma napadlo, ze mu zavolam, nech nekupia 5+ (tie su nam este moc velke), ale mobil som si nechala v ruksaku v aute..

dosli po mna, nastupujem do auta a tam 5+.. sa pytam, preco nekupil 5 ale 5+.. no lebo stali rovnako a som myslel, ze 5+ budu asi lepsie, ked su plus.. tak ich siel vymenit a vraj to iste povedal aj predavackam v drogerke (ani blok si nepytali - uz ho aj tak nemal) tie sa len rehotali na nom..

evinkaaa
6. feb 2011

@mooc - jaaaaaaaj, ako sa teraz rehocem. My sme tiez dnes poobede, pri tom skvelom pocasi, boli vonku na prechadzke pri jazere a vychnutnali sme si aj zmrzlinku 😀. A manzel cely cas tiez nosil to hebedo a urobil tiez asi 3-4 fotky. 😀 😀 😀 Ked som ja nepovedala, odfot to alebo to alebo mna ( 😀 ), tak sam od seba neodfotil.
Si to s tymi nasimi "sikovnymi" manzelikmi uzijeme, ze? 😀

mooc
6. feb 2011

@evinkaaa evi, ale ty si to aspon nemusela nosit.. 😝

evinkaaa
6. feb 2011

@mooc - ano, to mas veru pravdu. A mate tazke hebedo? 😀

dania
6. feb 2011

diky holky za pochvalu fotek.
Renco, ale dala jsi ty 3 fotky nebo ne? Ja jsem je nenasla 😀 a jinak se musim priznat, ze bych pochodila asi jako tvuj mm, taky bych klidne koupila 5+, no a to mel malej plenky jeste tak pred rokem 😀

@stardust haha, Japonci jsou vazne jini, ja nevim jak to citi vnitrne s tou starostlivosti, zas az tak do nich nevidim, ale navenek jsou velmi citlivi a pozorni, a navic hrozne uctivi, skoro nam bylo az nekdy trapne 🙂 Ale takove to klidne vystupovani a esteticno je vsudypritomne. Ale abych jen neopevovala, myslim ze co se tyce treba takove citlivosti k zivotnimu prostredi a krajine, je to az zarazejici, jake maji nedostatky. V zemi s vyspelou technologii bych cekala na kazdem kroku energeticke uspory a vychytavky, ale zatim s prominutim skoro vsude topi panu bohu do oken, geotermalni energii vyuzivaji pouze sporadicky a na jejich prehnane pouzivani obalu bych si taky tezko zvykala. A to jsou jen takove do oci bijici veci. Take jsem cetla leccos o jejich neekologickem zemedelstvi a lesnictvi, ale je asi tezke v zemi s takovou vysokou hustotou osidleni tu zemedelskou pudu setrne vyuzivat.

neurologia
7. feb 2011

@dania
danka krasne fotocky sme si ich pozerali vsetci traja aj ked neviem ci najmladsi clen nasej posadky z toho nieco mal 😀 ...a pocuvaj ty si ina symposka -teda aspon podla foto 😉

@mooc
aaa to je asi vsade tak...my sice ziadne "velke hebedo" nemame...ale tiez musim vraviet odfot nas ...alebo odfot ono tamto a takkkk lebo inak tiez ideme z vychadzky bez fotiek alebo sa toho musim ujat ja a to zas niesom na ziadnej foto...len dve moje lasky... 😉...len aj ja chcem mat spomienku aby som v starobe mohla ochkat aka som bola mlada a pekna 😀

ok baby odem postavit ryzu na sporak upratat stol....a frcime na nakup potravin.... rano som este rychlo zehlila attimu koselu do prace ale to bol horor mala mi stale vytahovala zehlicku z elektriny...to iste robi aj ked vysavam....

a este ak mate chut kuknite nase video aku mame doma pomocnicku....co je mne teraz uz varit....

https://www.youtube.com/watch?v=cAvzGVl2-w8
schatzinkaschatzinko
7. feb 2011

cafte baby, hlasim sa uz teda oficialne z De.. len som narychlo preletela..Danka uzasne fotos, este musim prebehnut report Bei, ta Joss je uplne namakana, perfisna!!!

oli1104
7. feb 2011

Ahojte,

Dani, fotky uzasny, fotka s zensku s kocarkem / zulove pasky, nona prvni pohled jsem si myslela, ze je to ta moje kamaradka Ayumi.

nic, musim utikat, zatim

hophophop
7. feb 2011

ahojte babule,poradite?
kde zozeniem tie podarene nalepky na auto s detskymi menami a postavickami??? Viete co mylim?

neurologia
7. feb 2011

@hophophop
myslis toto ? ak ano tak tu je par tipov... a ak hladas nieco podobne tak to mas ako odrazovy mostik 😉

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw= +Baby+Auto+Auf...

neurologia
7. feb 2011

@hophophop
jednoducho si daj do vyhladavaca baby auto aufkleber ... 😉

hophophop
7. feb 2011

@neurologia hej,dikes presne toto som mala na mysli,ja blba,tiez ma mohlo napadnut kuknut na ebay ci amazon....no co,ked uz sama nepremyslam,musia za mna druhi 😀
este raz dikes!

mooc
7. feb 2011

@neurologia beeeeei, vasa joss je nnas nicolas v mensom vydani.. 😉 mame tiez taketo videa.. najnovsie ako nicky robi tatovi dolce gusto.. 🙂 SAM! 😝

@dania dani no nedala, lebo zase za moc nestoja.. dam ale nejake so soboty, to som fotila aj ja, to z nich aj nieco je.. tie zo vcera, tam je len oslneny nicolas (ktory sice taha 3kolku, ale nezainteresovani to z tej foto nepochopia) a na jednej ja, ako dementna velryba pozerajuca v nekonecno..

@evinkaaa evi mame canon, co same o sebe tazke nie je, ale tie 3 objektivy maju svoju vahu.. a ja mam v ruksaku uz ako standardnu vybavu okrem 2 nahradnych plienok, vlhcenych vreckoviek, kremiku, podbradnika a bavlnenej plienky este aj prebalovaciu podlozku, flasu s cajom, jednu/dve hipp tycinky, jablko a banan, ryzove chlebiky, nahradne pancusky, ponozky, teplaky, pulover, rukavice, ciapku.. 3 papierove vreckovky.. + kluce, penazenku s dokladmi, maly vreckovy nozik a malu baterku, pero a uz som hadam na nic nezabudla (niekedy este knihu alebo loptu, podla toho co sa prave pritrafi) takze este ten fotak k tomu a mam celkom pekny nahlad na chrbte..

@schatzinkaschatzinko vierka vitaj..

evinkaaa
7. feb 2011

@mooc - reni to mi ani nevrav, ze takyto naplneny ruksak nosis ty? A tvoj manzel co? No teraz si ma zaskocila 😨 😕 🙄

@mooc - vieri, vitaj spät. Ako bolo na lyzovacke? Kde ste boli?

@neurologia - be, nadherne video. Pri tej prilezitosti som si pozrela aj ostatne videa malej. Je naozaj rozkosnaaaaaa 😵 V tom videu ako papa chlebik....no uzas. 😵

mooc
7. feb 2011

@evinkaaa evi, no mm chodi ako lord.. 😀 a musi nosit nicolasa, ked treba.. 😉

dania
8. feb 2011

Reni, teda vy to tam mate krasne! Wow, a to slunicko, zavidim... I kdyz dneska se snad i u nas solarni panely na chvili ohreji.
Bei, heh, to mas teda doma dobry akcni tym, jen si jeste nechat udelat kaficko a vylozit nohy, Atti s Joss se uz postaraji 😀
Verko, tak jsem zvedava na vase dobrodruzstvi...
Oli, jesltipak jste s Tvoji kamaradkou Ayumi uz podnikly nejake kuchynske kulturni vymeny? Me by moc zajimalo naucit se nejake Japosnke triky, nektere prvky japonske kuchyne jsou fakt inspirativni. Ja chystam najezd na misti Asia-markt, v sobotu nahlasila navstevu moje kamaradka a navrhla, ze budeme spolu vyrabet susi 😀 To bude legrace! Kdyz jsem byla u nasich kamaradu, tak jsem z Rumi taky tahala rozumy, ale jeji anglictina byla na kuchynske aplikace prilis limitovana a ukazat mi toho moc nestihla. Jen jak se delaji ryzove kolacky mochi z polotovaru. Ty chutnaly sice skvele, ale byly tak tezke do zaludku, ze jsme pak cely den byli uplne vyrizeni, takze ty doma delat urcite nebudu.

oli1104
8. feb 2011

Dani, nepodnikly, ale ona mi pravidelne nosi ty jejich rybi ryzove koule. To si jeji chlapecek nosido skolky na svacinu, a kdyz jdeme nekam spolecne, tak mi to vzdycky nosi. To muzu 🙂 Ale vlastne nevim, co v tom je 🙂
Jinak oni jezdi a ted nevim do Dusseldorfu, nebo nevim 🙂, do japonskeho obchodu pro ingredience. Tady za Nbg je v Erlangenu taky japonsky obchod, ale pry ne uplne nejlepsi.
Ale ona je veliky fan norimberskych bratwurstu 🙂

No ni, jdu zalehnout, prepadla me asi chripka, zimnice, horecka, boli me cely telo, no snad to rychle odejde, Katy je drak a musim pro Misu do skolky, manzel musi byt v praci. chjo.

dania
8. feb 2011

Oli, tak preju pekny oddech. Ty ryzove koule jsem taky parkrat v Japonsku mela, nektere byly plnene, nektere ne a nektere byly omotane rasou. Ale nevice mi chutnaly ty, co byly trochu opecene na povrchu a neplnene, jenom potrene sojovkou. Vcera jsem koupila susi ryzi a chci je vyzkouset doma, to nemuze byt slozite, urcite jednodussi nez susi 😀

mooc
8. feb 2011

taaaak nas tata je doma od lekara.. ma nejaku odrodu prasacej chripky.. parada.. len dufam, ze to moji trpaslici nedostanu.. ten malicky v brusku je dnes taky strasne aktivny.. to sme este ani nemali.. 😅

deina
8. feb 2011

@dania, Dani, ukazes aj mne fotky? 🙂 Z toho, co si pisala, ste mali uzasny vylet, musi to byt velmi zaujimava krajina.

deina
8. feb 2011

@mooc, Reni, tak snad to zvysok rodiny nechyti, nic moc taka chripka. Manzel mozno ziska "superimunitu" 😅 - http://www.slobodavockovani.sk/news/prirodzene-...

Baby, buduci tyzden mi pride svokraaaaa. (to sa akoze tesim, ok?) 😅 😅 😅 Uz mam naplanovy vyjazd do nejakej kaviarne, bez deti, no parada. Nejaka cajovna tu v Mnichove nie je?

evinkaaa
8. feb 2011

@deina - Dani, napisala som ti email (odpoved) 😉
K cajovni nieco mas tu: http://www.victorianhouse.de/index.php?id=192
Este som vnutri nebola, ale minule som sla okolo a bolo to tam pekne.

@mooc - renca, uf. Tak manzelikovi skore uzdravenie. A drzim palce, aby to drobci nedostali a ani ty 🙂 . A co mu vlastne je. Nieco podobne ako normalna chripka? 😕

deina
8. feb 2011

Jej, no ta je krasna, @evinkaaa. Idem to hodit do google maps, ze kde to je. 😅

evinkaaa
8. feb 2011

@deina - dani, videla si, tam su rozne a kazda je niekde inde. Pre teba bude asi najlepsie ta na "Viktualienmarkt" alebo vo "Fünf Höfen". Pri obidvoch musis vystupit na Marienplatzi. Ale tu vo Fünf Höfen by si mala blizsie, to by si mohla vystupit na Odeonsplatz a iba par krokov a si tam. 😉 Ale ona je zasa taka dost mala. Myslim, ze tam su iba 2-3 stoly a ostatne na stojaka 😀

deina
8. feb 2011

@evinkaaa, ze na stojaka, to je mile. 😅 Idem si zobudit dieta, tento moj starsi, ked uz raz zaspi, tak by prespal po dna (mensi tu kikirika uz polhodinu, teraz telefonuje) a vonku je krasne, nebudeme predsa vyspavat.

dania
8. feb 2011

@deina Dani, vidis, promin, zapomnela jsem, posilam v IP 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre