Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
7. mar 2011

Evi, to mi je luto, dufam, ze sa z toho svokor dostane. ☹

@rpinguin, Reni, no to je tazke. My sme nedavno krajinu menili (teda prisli sme sem do Nemecka) a stoji to hrozne vela energie. Nie je to lahke, mame priblizne rovnako stare deti, aj pre ne je to velmi tazke. Teda pre tie starsie, Matko si takmer nevsimol, ze sa nieco zmenilo, on zatial potrebuje maminku a kde je mamina, tam je dobre. A to natrvalo, ci len na nejaku dobu? Nuz ale nikdy nebudes vediet, ake by to bolo, ak nevyskusate.

fabienamata
7. mar 2011

ahojte, my mame za sebou prijemny vikendik, boli sme gratulovat S. kamoske. S. sa teda drzala ako ozajstna dama, certik ktory je v nej, nechala doma. Dobre sa rozhodla, a tak som si to aj ja uzivala naplno.
Dnes idem vyrabat , alebo dorabat lienku, zajtra je fasching, tak ideme vyrobit nieco na hlavu, nejake tykadielka 🙂
A ideme na ORL, mandle nosne musia prec!! Takze Reni idem ta bombardovat IP 🙂 Ozi a co muzik chce menej pracovat a viac zarabat ,ked smer Svajciarsko.?? 🙂 Reni a ty a skepticka, ani sa mi verit nechce. No musela by s isi trosku sunky viac ponatriasat na zaciatku 😀 😀 Ale no , ved jasne je to na tebe.

Deina, vazne to Misko tak vazne berie, ktovie co si mysli, chuda male, musis mu spravit plny program, i ked s dvomi detmi, to nie je lahke, clovek ani nevie ,za ktorym ma bezat. Nejake kruzky hudobne, alebo pohybove, je toho kopec.
Ale mas pravdu, nie je to lahke s detmi, a hlavne ked nerozpravas nemecky.
U nas teraz velka dilema ,ci este mam davat S.spat pooobede ,alebo nie. Ked ju dam spat poobede, vecer do 10 plne aktivny clovek. Ked ju nedam, vecer o pol 8 zaspi uplne grogy ,a vstane si herecka o 6 hodine rano.
Evi to je smutne so svokrom, nech to dopadne co najlepsie.
Ingi dostala si IP?? Lebo si akosi ticho 😅

neurologia
7. mar 2011

Ahojte
zatial len na skok

@fabienamata
a to ti vadi ze je potom do 22:00 aktivna? radsej by si aby chodila spinkat skor ? a co keby si ju dala spavat nie poobede ani poobeda ale nieco medzi...to by sice prespala obed (12:00) ale tak najedla by sa potom...alebo tato varianta pre teba neprichadza do uvahy?ale zas vstavat o 06:00 tiez nieje ziadna katastrofa 😀 len si dospelak musi ist tiez vecer nacas lahnut viem ake to je moja herecka vstava o 06:00 😉

leelo
7. mar 2011

caute. re: spanok - ben isiel v sobotu spat o 22.00, 8.00 bol hore, nakojila som a spal do 12.00. potom od 15.30 do 18.30 a o 21.00 uz sa zase ukladal. dnes zatial podobny scenar. tipujem, ze mu idu zuby.
ja som osobne radsej, ked jeho rezim kopiruje moj. s tym rozdielom, ze on o 6.00 nevstava a aj ked, tak zase zaspi este na cca 4h. ale on je este babo, sofia je uz velka...

neurologia
7. mar 2011

@leelo
heh ze babo...no aj ja by som chcela take doma my teda joss chodi spavat o 22:00 vstava o 06:00 a spi tak maximalne 2 hodinky za cely den niekedy ich da cez obed (obeduje ked sa zobudi) alebo hned po obede sa ulozi....ale posledne dni nespi ani tolko tak som zvedava ci sa vrati k svojim 2 hodinkam alebo sa mozem lucit s touto mojou predstavou... 😀 a ked jej idu zuby tak nespi cez den skoro nic.....toje na nervy potom s nou... 😖

leelo
7. mar 2011

bei, my tieto dni obedujeme o 19.00, v bohemskom style 😉
no tak ako je ben babo a pozadu v inych veciach, tak vyzera, ze zatial aj v tom spanku, haha. cim viac ho nieco trapi, tym viac spi

rpinguin
7. mar 2011

@fabienamata Lubi si to odhadla s tymi zarobkami, ale nie 😀 Inac ja som sa s tou myslienkou uz akosi skamaratila, ja uz toho moc nenakarierujem, tak budem jednoducho doma. No a pocula som, ze je tam zdravotnictvo lepsie a este aj skoly, takze na skolky uz prdim, ale aj tak to este zvazime 🙂
Inac Maxik uz od nejakeho oktobra poobede nespi. Je mi to tak lepsie, tiez by potom do 22.30 vyskakoval a to ja nechcem. Vtedy sa spi a nie asistuje rodicom pri vecernom programe, to si clovek ani Tatort nemoze pustit, kedze sa len vypytuje, co kto robi a to teda nemusim.
Chodia s Matildou naraz okolo osmej a spia do 7.30 a pokoj. Matilda obedny spanok od 12.00-15.00 ale ma, cize von vyrazame po 15.30. O zuboch ani neviem, ze jej nejake rastu 🙂
Inac som sa prihlasila na kurz pisania 10.prstami (sa asi moc nudim doma) 😀 , tak sa tesim, ze konecne mozem pocas pisania aj nieco ine robit 😀

@deina Dani, u vas to bolo aj tou recou stazene, co u nas odpadava, decka si myslim, ze budu bez problemov. Ono, ked je clovek s nimi zamestnany, tak im aj tak nic nechyba. Oni aj tak ziadne babky nezazili naplno ako tvoj Misko, vidia ich raz do roka live (skype neratam), takze ci su tu alebo inde je jedno. Kamarati su najdeni rychlo 😉 A u vas uz badas zlepsenie?

mooc
7. mar 2011

@rpinguin reni, to sa cita ako ze idete? 🙂 a kedy? inak my mame kamosa, ten pracoval pre svajciarsku firmu a vravel vzdy, ze tam sa mu oplati viac pracovat, lebo viac zarobi a ma mensie dane.. jasne, on tam nebyval, dochadzal odtialto.. 😉
ako urcite to bude zase trochu ine, ale kvitujem to, co napisala danka, ze ked nepojdes - nebudes vediet ake by to bolo..

baby, nas nicolas vstaval okolo 10, ked naobed nespal tak vecer o osmej zalomil.. potom sa ale jedneho dna sam rozhodol naobed spavat, proste siel do spalne, vzal si knizku a cital si na posteli, kym som ho nedosla ulozit.. (ked ide citat knizku do postele, to je u nas znak, ze ok, mam dost, ideme spat) a odvtedy mame rezim 8:30 budicek, spime od 14 do 16 (najviac 17:30) a potom vecer mame tiez energiou nabiteho chlapceka.. sice ide o deviatej do postele, ale este mu asi hodinu (alebo aj hodinu a pol) trva, kym zaspi.. 😒 a kedze sam v posteli nelezi, radsej so mnou hlavu polozenu na moheh ruke a nohy vylozene na stehne.. tak som tiez nadsena z takeho vecerneho programu 😅 nakoniec zaspim skor ako on.. 😀 😝

inak ako som sa tu dnes postazovala na tie zuby.. asi sa stal zazrak.. potom sme sli triedit pradlo do kupelne a nicky si sadol na wc, sam si zobral kefku a sa ho pytam, ze ci si ideme umyt zuby.. a vraj ano a ze ci pastou, ze ano.. tak som mu dala trosku pasty a on si posuchal zuby aj hore aj dolu.. a potom mi podava kefku ze mama.. sa ho pytam, ze ci mu teraz ja mam a zase ze ano.. a normalne drzal otvorenu pusu a nechal si vsetky zuby az dozadu cistit.. som cumela jak puk 😀

deina
7. mar 2011

@fabienamata, @rpinguin, mne sa zda, ze sa to s Miskom uz zlepsuje. V sobotu mal sice zase krizu, lebo sme ho chudiatko vytiahli na Marienplatz a tam bolo strasne vela ludi, tak mi len ruku stiskal a hovoril, ze sa mu nepacia (ti ludia) a preco sme tam a bol z toho akosi mimo. Ale potom sme na dalsi den sli do ZOO a tam bolo vsetko vporiadku.

Aki spachtosi su tuna. 😅 U nas vacsinou hodinku za den, ale tesim sa, donedavna spaval len 30 min za cely den a rano bol hore o pol 6.

fabienamata
8. mar 2011

Bea ,jasne ,ze mi to vadi, ze do 10 hod tu skace po nas. Vies ona si od malicka velmi vyzaduje pozornost, ale velmi. Take nehrozi,ze si idem napisat ulohu do skoly, casopis pozriet ,to mi ho vytrhne z ruky a donesie mi jej knizku, nech citam jej. V podstate sa ani velmi nemozem rozpravat s mm, ked pride z prace, ona sa chce zapajat do rozhovoru, a to sa neda. Najlepsie by bolo ,keby uz nechodila poobede spat, a vecer isla o 8 spat. A spala by do tej 7, no si poviem ,ze ok! To by mi pasovalo. A este kym sa dame do fazy ,ze uz sa ide spat, ved len rozpravku jej citam pol hodinu 😀 tak sa to este natiahne. Ale bez rozpravky nezaspi , a to som velmi rada, ze je rada ked jej citam, kvoli slovnej zasoby, aprobo ma ju neuveritelnu.
Ale vies ked ide ona spat o 10 vecer, my ideme spat po polnoci, bezne o pol 1. 😝
Inak ona ma problemy od malicka, napr do roku spavala 3 krat denne po 20 minut, a uplne mala modre kruhy pod ocami, aj teraz ma velakrat. Ale ty asi nepotrebujes, vela spat, ked tak skoro rano kukuckujete 🙂 To ta fakt obdivujem.
Pata, tvoj maly je taky spachtos, ved aspon mas cas na teba.

Inak minule som pestovala, jedno 3 mes. babenko, a S. to zbadala, tak aby som ho dala naspat jeho mame, lebo ona chce ist pri mna. Ona ma chce mat vylucne iba pre seba. Maly ziarlivec.
Dnes v skolke je karneval, deticky uzastne a ucitelky-piratky, kapitatky. Fantasticke. Musim to poobede pofotit, ale teraz sa idem liecit, neaka viroza na mna lezie.

oli1104
8. mar 2011

Zdarec,

Evi, dik za IP, odepisu, ted se furt placame v nemocech, tak toho mam po krk.

Fakt, z patka na sobotu K. zvracela, ja nevim z ceho, ji roztou petky, ona ma tu dasen uplne nafouknutou, vcera mi prislo az jakoby zhnisanou, dneska uz ne. A jeste ke vsemu v tu sobotu mela uplne rude oci, asi zanet spojivek, protoze ji to i ty oci slepuje. Ted uz je ma uplne normalni, ale porad slepene. Chudine taky zacina tect z nosu, tak nevim, co z toho bude. Taky rikala, ze ji boli hlava, ale ukazuje na celist, jakoby na boky, tak si proste myslim, ze je to fakt od tech zubu........
No a aby toho nebylo malo, tak M. dnesni noc 2x zvracel, ja sla spat s K. asi v 20hod, tak se nastesti staral Chris.
No a ja prozvracela noc z ne na po, ale ja si myslim, ze to mam z toho sileneho zahleneni, fakt priserneho, neustale miusim jakoby polykat naprazdno, teda naprazdno, no furt mi stikaji ty priserny hleniska vzadu do krku, z toho je mi spatne od zaludku, no fakt desny. Vcera jsem si udelala takovou tu nosni sprchu, to bylo fakt fajn.
Takze takhle od nas, zadna slava. Uz aby se udelalo teplo.
Zkousim vypustti mleko, co rikate na tu teorii, ze mleko zahlenuje a ze treba studie, ktere tvrdi, ze ne, jsou placene mlecnym lobby ?
Jinak ted zrovna jim vanilkovy alpro soja puding a je fakt dobry.

Reni, sestra me kamosky tady bydli ve Svajcu, ale v Zeneve a to je francouzska cast a rikala ( ona za tou kamaradkou-jako za sestrou jezdi docela casto, a tak ji vidm i docela casto 🙂), ze jsou Svycari pomerne "rasisticti". Ona ma tedy za manzela Svycara rodileho, ale ze to cizinci nemaji uplne jednoduche. Tak nevim 🙂

tak nic, jdu nachystat obed, hm, no teda chleba jenom, M. rika, ze ho boli bricho a K. se solidarne pridala a rika,ze ji boli bricho taky. tak uz fakt nevim.

neurologia
8. mar 2011

baby prajem nam vsetko dobreeee k nasmu dnesnemu sviatku MDŽ 😉

rpinguin
8. mar 2011

@fabienamata Lubi, no co si naucis, to mas 😀 Fakt to mas makacku doma.

@oli1104 Oli, Maxik ma asi to iste, vcera cely den tyckoval a horucky 39,5, dnes je len horuci, ale inac nic, takze sa len doma povalujeme, co je tiez o nicom ☹

skore uzdravenie prajem!
Co sa rasizmu v CH tyka, tak to je asi ten najmensi problem moj, ono sa toho nahovorilo aj o Nemecku a s nicim som sa nikdy nestretla. Rozhodnuti este stale nie sme.

verohit
autor
9. mar 2011

Ahojte zenule, srdecne vas pozdravujem...

Evi
veeelmi drzim palce aby sa tvojmu svokrovi polepsilo..... viem si predstavit ze ti je na nic.... ☹

vsetkym maradom prajem skore uzdravenie!!!! my sme zdravi po veelmi neprijemnom pseudokruppe. Mimi mi teplotovala 7dni a to dychanie bolo hrozne.... velmi mi lepilo bola som nevyspata, lebo v noci to bol horor.... ale usilovne sme inhalovali a pomohlo to chvala bohu....

v skolke sme mali tiez karneval... Mimi bola lienka.... z wellen papieru sme mali kridla a mala tykadla...trochu som ju "nasminkovala" hotovo.... myslim si ze by bolo krajsie keby deti resp. rodicia viac spravili nieco ako len kupili kostymi... to vyzera sice profesionalne, som ale rada ze Mimi je tiez otvorena viac pre samostatnu pracu... dala prednost pred profi kostymom princeznej (ktory nam kupila moja kamoska) ten nechcela vobec..

REni
vy sa budete stahovat do Schweizu???? 😕

Reni (mooc)

v pondelok som bola na prvom predporodnom kurze.... hm, ma len tak napadlo ako si spominala ze ako ti bude drobec spat, ked nebudes doma.... tak len tak mimo obligat ani neviem ci mam byt nasra..... moje dieta sa nechcelo prezliect do pyzama, neveceralo a prislo ma o deviatej vecer vyzdvihnut 🙄 🙄 🙄 takze sa uz len nacham prekvapit co bude dalej..inak sila boli sme tak devät zien a z toho len dve sme boli 31 rocne, ostatne 39-40 a to cakali polovica z nich prve dieta... to je fakt bomba ako sa ta hranica veelmi nahor posunula.. az teraz si zacinam uvedomovat ze ved za 6 tyzdnov uz rodim!!! 😕 😕 😵

Lubi
drzim palce nech vam to s HNO dobre dopadne....

Bei
no parada ze Joss je uz taka samostatna v rannom veku... ako sa citis??? a pozeram ze vy uz mate tiez nove hniezdocko.... 😵 😵
a a si sa pytala.... no ja som si uz vsetko pekne pripravila.... nakupila som len nejake veci v dm a v lekarni... kiddyboard a take co si myslim ze sa mi zidu s dvoma demi....ale co sa tyka oblecka, no velmi prakticke.... "nakupila" som v speichry, vsetko pekne poprala uz si len pozehlim, taska je uz pripravena.... ja mam dive podmienky.... ak by nahodou nieco bolo tak viem ze drahy bude mat tolko stresu ze nebude schopny mi veci pripravit, a tak si to robim v klude a hotovo... u nas je to vzdy tak ze ked ochoriem ja, tak potom je vzdy nieco v ksefte a vsetko sa sype na hromadu.... to nie je nic nove, a tak sa radsej spolieham na moju predvidavost ako na prekvpenia..

Peti (leelo) no velka noc bude u nas vesela 😀 😵 😵

Ingrid
no ty si fakt gurmanka, niekedy ked pojdem do REwe tak vyskusam.... mi nakupujeme v lidl alebo v metre.... tam najdem to co potrebujem...

ozaj a Zuzi (saw) kupili domcek?? nejak som to nepochopila.... ak ano tak zo srdca gratulujeeem!! 😵 😵 a hlavne k tomu ze tam uz byvaju.... hm, neviem ci som vam spominala, mi sme kupili v Rgbg, krasny pozemok s ruinou z druhej svetovej vojny..... takze tiez obyjame steny a drahy vykopaval rucne 50cm pivnicu po celom podoryse.... u nas je to ale este na dlhe lakte, kym sa dostaneme k bielym stenam... ale raz.. 😉 je to sice pidi domcek, ale bude musiet stacit... ta zahrada nam ocarila...

zenule vsetko krasne a do konikovania 😉

rpinguin
9. mar 2011

@verohit No vsetci kupuju domceky a my len kocujeme 😀 Inac rozhodli sme sa ist, horsie nam nebude, musi byt len a len lepsie, takze cely jun sa stahujeme a este aj dovcu chceme stihnut v juni, takze roboty bude ako na kostole ☹
Inac ja som bola 32 rocna prvorodicka a tiez som bola najmladsia v kurze a to som sa tiez divila. Som myslela, ze tam budes s 20rocnymi pubertackami a to vsetko vystudovane karieristky 😲
Pozeram, ze lienky su in, aj ja som kupila lienkovsky klobuk, ale aj tak ho nechcela dat na seba ani uviazat na chrbat. Co sa tyka bastlovania vs. kupy, tak ono je niekedy kupa nielen nenarocnejsia na pracu, ale aj lacnejsia. Nedavno som to videla kdes v jednom mojom naucnom vysielani Punkt12 😀 Takze naco si mam robit robotu doma, ked mozem lacnejsie kupit. Pokombinovat sa da vsetko s nejakym oblecenim, takze ono to potom ani nevyzera ako ine decka.

fabienamata
9. mar 2011

Gurmanov pozyvam k nam do Lestry, je tam super vyber. Kombinacie,ktore si ani neviem predstavit ako mozu chutit.
Je aj vas Lestra??
Vierka gratulujem , no caka vas vela prace, a ale urcite to bude stat zato, byvat vo vlastnom.
Inak ja v predpor.kurze som teda tiez nebola najstarsia, i ked by som sa necudovala ak by som bola. Aj u nas suseda teraz porodila tretie, okolo 40 r.tiez ma.
Ja som vcera poobede chcela porobit par fotiek z karnevalu v skolke, rano mi bolo otrasne chripkovo, a oni to poobede uz spratali. ☹ Tak sa ziadne fotky nekonali.
Dnes sa S. sama vyobliekala do lienk.kostymu a chcela ist tak do skolky. A ako vyjednavala,ze preco dnes nemoze a vcera mohla, papula moja mala. A este si aj nohou dupne, a preco nie???

Renca tak ste sa uz rozhodli definitivne? A dakujem pekne ,ze co som si vychovala to mam, to som dostala za tvoje sunky, co?? 😀 Tak vies vacsinou byvaju dievcata kludnejsie, u nas presne naopak. Tak som si myslela ,ked bol synator taky kludny, ako to dobre vsetko zvladam. 😅

Vcera mi mm k MDZ priniesol krasne tupilany, keby Bea nanapisala, aj by som zabudla 😵

mooc
9. mar 2011

@rpinguin jej, tak to sa hadam niekedy uvidime.. my mame este do konca aprila na plane luzern a technicke muzeum.. a potom uz tiez velmi cestovat nebudem, kedze v juni ma caka ta dovca v porodnici.. 😝

domaca vyroba vs. kupa.. no to je tak, ze niektore tie kupene masky su naozaj krasne a ani nie drahe.. ja ked som sila tu zabku (rozstrihala som jednu staru mikcu a jedno stare mm tricko, pozosivala to.. takze to ma nestalo nic, akurat nit - som bola v soku, ze tu spulka stala 6€.. ale teraz uz mam zasoby z sk, mamca mi doniesla.. myslim, ze dlho nebudem musiet ziadne nite kupovat.. a potom som mu nasivala flitre na hlavicku.. co stalo asi 4€ tiez dost za taku malu ampulku.. na oci a zapinanie som pouzila gombiky - zbieram si nahradne gombiky, co su na novom obleceni, takze tiez nestali nic)
takze jeden vecer pri stroji a jeden vecer nasivania flitrov + asi 10€ (neminula som vsetko) no a ten pocit, aky som z toho mala bol uplne iny, ako ked ides kupis a nejako osbne sa ta to ani netyka..
jasne, keby som nemala ten cas, tak je to zase o inom..

@verohit veronika, ja tentokrat preto ani na kurz nejdem, ked oni to vsetko davaju tak neskoro (od 7 do 9 a potom este cesta dom).. sice nicolas sa s tatom prezlecie aj ulozi.. ale tie vykrikovance zo spalne, ze mama mamaaaa.. a potom rev.. no ved zase az taky uzasny ten moj prvy pripravny kurz nebol.. v podstate sme tam lezali a hebamme (mlada baba hadam 25 rocna urcite najmladsia z nas) nam citala kadejake pribehy alebo citala text a my sme sa mali sustredit na dychanie.. 🙂 toz tak to mozem aj doma..
nas prcek zatial netrucuje (iba vonku niekedy nechce nasledovat rodicov a ide po svojom..) dokonca aj tie zuby sa ako zazrakom polepsili.. uz si chce umyvat aj sam.. aj si necha umyt, tak parada, stacilo sa mi tu postazovat..

@oli1104 oli, ja som na sk milovala sojove jogurty-aj ked sa dali niekedy tazko zohnat, tu mi nechutia voooobec.. a s tym mliekom.. hm.. nastastie nemam problem a ani nicolas, tak to neriesim..

my sme vcerajsok "oslavili" vlacikovym vyletom.. nicky bol nadseny.. pri navrate domov sme vystupili v susednej dedine a odtial sli dom peso.. mame uzasne pocasie.. tesim tesim..

neurologia
9. mar 2011

@fabienamata
ja som dostala od mm 500g krasnych chrumkavych ceresni....uz som o nich niekolkokrat basnila ze ked pojdeme na sk tak u nasich vyzeriem cely strom...tak povedal ze radsej mi kupil ceresne ako kvietky...no ved som ich aj na posedenie zjedla 😀 pekne povedane...fakt boli uzasneeeee taka spokojna (ked som ich zjedla) som uz davno nebola 😉

a kostym ja som kupila od kamosky za 1,50€ a to sa mi fakt neoplatilo nic robit .....za tu cenu by som aj tak nic nevyrobila 😉

@rpinguin
@mooc
@fabienamata
@verohit
no baby ked vy ste boli na predporodnich kurzoch mladice tak ja som tam bola za dieta 😀 to ste mali vidiet tie pohlady ked sme sa predstavovali a povedala som ze mam 23 rokov....no medzi 35-40 rocnymi som bola fakt mláďa...a to sme boli vsetko prvorodicky 😉

@verohit
verca dobra story...mi to pripomenulo tu moju ked dieta zaspalo v obyvacke pri zapnutej telke este v rifliach a s plienkou plnou hovien 😉 ale urobila som randal a odvtedy je pekne nacas v postelke....aj ked s nasou je to jednoduchsie urcite ako s vasou mimi ktora si uz vie hlavu postavit 😉

@mooc
renca aj u nas su kurzy tak neskoro a tiez este cestu domov k tomu musim pripocitat ale som si povedala mam nato narok...a mam aj narok trochu vypadnut na "cerstvy" vzduch nech sa ocko stara a ulozi aspon raz za 100 rokov...aj joss place ked idem prec...ale zas viem ze ju attila odputa od toho skor nez tvoj mangel maleho.... ktory je starsi...

iii
9. mar 2011

renca, po CH poskulujeme tiez, dokonca ide aj o jedno konkretne miesto, takze do toho, vyskusajte a daj vediet. aj ked mna viac laka francuzka cast, aby to bolo aj nejake jazykove herausforderung 😀 s tym sovinizmom mas ale 100% pravdu, ako sa do hory vola, tak sa z hory ozyva, vidim, ze si zivot zbytocne nekomplikujes, to sa mi paci 😉

veronika, s tym domcekom si ma dostala!!! takze ty si teraz vlastnickou nemovitosti v mojom najoblubenejsom meste? hah, musim sa s tebou viac kamaratit 😀 😀

dievcence, ako to je, ked sa povie es ist einfach/es ist leicht? aky je v tom rozdiel? napriklad jazdenie na bicykli je einfach, alebo leicht?

deina
9. mar 2011

Ahojte. 🙂

Dnes som si vzala v cestovke katalog Urlaub im Ferienhaus, trosku sa pokochat. 😵 😵 😵 Insel Rugen je Rujana? Mi to tak nejako klaplo v hlave, ze Rujana - Arkona - Svantovit...

Takto neskoro Nemky rodia? A mne sa zdali mlade, aspon co som tak po kocikoch pozerala.

Zase mam mm prec. Isiel si vybavit danove priznanie na SVK, tento rok este musi, kedze bol zamestnany aj na SVK, ja nemusim (mne to kazdy rok podava zamestnavatel a este stale som vlastne zamestnana na rodicovskej dovolenke), tak som tu sama s detmi. Ale buduci tyzden maju prist nasi na vikend, ze im velmi chybame, tak pridu, aj sa tesim.

evinkaaa
9. mar 2011

@iii - ingi, manzel tvrdi, ze su to vlastne synonyma. Ze neni medzi tym rozdiel. Teda, ak chces napisat napriklad fahrrad fahren ist leicht a mozes aj einfach. Obidve su spravne. Ze leicht ma este gewichtsbedeutung (leicht, schwer).

@deina - ahoj dani. Takze si slamenna vdova'? Neboj, to rychlo ubehne. A mas sa na co tesit, ked pridu vasi. 😵 Dohodneme sa na stretko, ked budes mat cas, dobre?

@neurologia - bei, vsak aj ceresne su pekny darcek. Akoze ja si myslim, ze kvietky su sice krasne, ale tak rychlo zvädnu a clovek nema z nich veru dlho radost. My sme si zvykli kupovat na sviatky maminkam alebo na narodeniny zvycajne nejaky krasny kvietok v kvetinaci, pretoze ten vydrzi dlho. Ale pri typickych prilezitostiach, kde to niekto vyzaduje, tak klasicku kyticu.

@mooc - reni, aj ja sa veeeelmi tesim na jar. Manzel dnes vytiahol "zazimovanu" motorku a urobil ju fertig na jazdenie, tak sa uz tesime, ked budu krasne slnecne teplejsie vikendy, urobime nejake vyletiky. K vam zavitame v lete 😵 . Uz sa velmi tesim. 😵 😵 😵

@fabienamata - drzim palce pri hno-op. Kedy ju vlastne mate?

@rpinguin - takze ste sa rozhodli? Super, urcite nebudete lutovat. Vsak bude to nova skusenost, ktora vas posunie iba dopredu. Ale dufam, ze vo fore ostanes, nie? 🙂
Ozaj, ako sa ti dari pri pisani 10-prstovej metody? 😉

@verohit - veronika ahoooj. Som rada, ze si si nasla cas a nakukla si medzi nas. Gratulujem k nehnutelnosti. Uzite si pomalicky prerabanie a obnovovanie, potom to bude presne podla vasich predstav a budete sa o to viac tesit. 😵

@oli1104 - oli, zelam tebe a aj detom skore uzdravenie. 😵 Odpis na ip, ked budes mat cas......vsak nesuri 😉

Dakujem vam vsetkym, babulky. Svokor sa ma nastastie uz lepsie. 😵 Aj ked sa nam zda nejaky "cudny". Akoby bol uplne iny, normalne ho nespoznavame. Nerozprava vela, len pocuva a sem-tam sa usmeje. To je uplny opak. On vzdy veeeelmi vela rozpraval o kadecom a teraz vobec nic. Ked k nemu prideme, tak rozpravame iba my, on skoro vobec. Hm... 😒
My sme s manzelom dnes cely den stravili v kuchyni. Prerabali sme, co sme mali v plane, nove skrine montovali, vrtali a taaaak. A cely den v cudu. Ale uz je super a zajtra sa tesim, ked si pekne do novych skriniek poukladam kuchynske potreby a cely ten "kram". 😀

neurologia
9. mar 2011

@evinkaaa
evka tak uz aj do kuchyne ste sa pustili no super....nam maju zajtra doniest nabytok tak uz sa tesime....len to ma jednu nevyhodu budem musiet doma sediet a cakat nabytok...aaale tak budem varit tak sa nudit nebudem 😉

evinkaaa
9. mar 2011

@neurologia - jeeej, tak tiez budete mat krasne 😵 Aky nabytok ste si objednali - z coho?

neurologia
10. mar 2011

@evinkaaa
evka objednali sme z rieger-u...sa velmi tesime som zvedava kedy pridu...
inak chcem ti podakovat za pomoc pri mojej problematike "skvarky" pochodila som vsetky metzgerei u nas a nikde to nedrzia pozerali na mna ako na zazrak ze co to chcem 😀 ale ponukali mi sadlo ze si ich mozem uskvarit sama....tak este skusim vo vacsom meste ked pojdeme a ak nie budem musiet pockat kym pojdeme na sk a odtial si donesiem...

verohit
autor
10. mar 2011

Dobre predpoludnie.....

ujujuj, no to vy vsetci takto prerabate???? Evi o vas som nevedela... ale vy ste sa nestahovali, ze?!.... jaaaj na to sa uz tesim ked si budem uz ukladat do skriniek 😀 😀 😅 momentalne cakame na jedneho chlapika co na bude buduci tyzden liat beton do pivnice 😉 .. a v piatok mame termin v banke, chceme kredit, lebo inak to zial financne nezvladneme... tak drzte palce!!!

Ingrid, ty opica, ved pridite hocikedy, po tych mojich nehnutelnostiach ta rada prevediem... len aby si potom nezdrhla 😀 😀

Evi a Bei prihodte potom foto vasho noveho nabytku, som veelmi zvedava 😉 a co je to Rieger nejaky obchod s nabytkom?? nepoznam...

Dani
super aspon si s rodicmi uzijete.... hm a slovensky preklad na Rügen neviem.... ale viem ze tam hore je to veelmi pekne..

Reni
tak predsa sa stahujete... no sila, takze v lete uz budes rozpravat "schwitz"??? 😉 len kucirujte pokial sa da..... a uz aj viete kde a mate najdene hniezdocko?? takze teraz hladas aj tam skolku?? no parada...

a Ingrid teda ja som fakt zvedava kde vy nakoniec skoncite, ked poskulujete do fakt rozlicnych kutov.... ozaj este som chcela veelmi pochvalit fotos !!!! super len ma napadlo ze kolko tam bolo stupnov, ked ste raz sedeli v ciapkach a raz behali v kratkom... ste taki otuzilci??

Reni (mooc)
no ja som zistila, ze ten kurz nie je uz taky originalny ako "ten krat po prve" i ked velmi zaujimavy a hlavne co je dolezite ze tam vrtime bachormi a panvami a to je hlavne... ostatne veci uz poznam... preco som ale na kurz chcela ist je a to hned pri jej prvej navsteve ucel splnilo, ze fakt vnimam svoje baby a venujem sa dve hodinky len tehu a baby, a nie ako kazdy den vsetkemu inemu ako doma 😉 ale kazdemu to vyhovuje inak.... 😉

zenule pekny den caves, ja prasim do prace.. oficialne musim makat do 12.3. potom mi zacina nova materska!!!!

evinkaaa
10. mar 2011

@neurologia - bei, ano, ja viem. Si spominala, ze ste z Rieger-u objednali. Ale mna zaujimalo, ze z coho - z akeho materialu? Drevo? Ake? 😉
Tak mi je cudne, ze tie skvarky si nedostala. Ja som ich raz niekde videla. No, asi mas pravdu a najdes mozno vo väcsom meste. Ktovie... 😒

@verohit - veronika, nie my sme sa nestahovali. Lenze my si s manzelom vzdy vymyslime nieco nove a "musime" to mat. Tak sme si troska kuchynu prerabali, kedze clovek stale kupuje nejake tie kuchynske spotrebice ci pomocky a na to treba veeeeeela miesta. Takze preto 😉

verohit
autor
10. mar 2011

ach a este ma napadlo, i ked rada Evkinho muza je urcite odbornejsia.... ja osobne by som pouzila fahrad fahren ist einfach, to slovo vyjadruje doslova elementarnost... a leicht je tiez o.k. ale einfach mi pasuje lepsie... 😉

verohit
autor
10. mar 2011

tak to ti verim Evi, hlavne ty ked tak profesionalne vypekas, treba... 😉
ozaj aj to je asi normalne ze svokor sa sprava tak ako sa sprava..... ono pri porazke je postihnute aj recove centrum podla toho na ktorej strane to mal.. ale po case sa to vsetko zase vycibri.... drzim palce 😉

evinkaaa
10. mar 2011

@verohit - no, veru mas pravdu. Mam tolko pomocok doma, ze som to pomaly nemala fakt kde davat. Teraz nebude problem 😀 .
Dakujem velmi pekne. Ano, urcite sa to vylepsi. A po prepusteni z nemocnice to kupele istia. 😉
Pekny a uspesny den v praci ti zelam 🙂

mooc
10. mar 2011

aaa baby, moje dieta mi povysavalo obyvacku aj kuchynu.. sice nie profesionalne, ale bolo v kazdom kute, esze aj na stolickach.. a nechce mi dat vysavac do ruky, mozem sa nanho len pozerat.. 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre