Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
9. máj 2011

Verus, a taky prosiiiiim obrazek miminka 😵 Ty to vsechno tak krasne popisujes, az se ve me bouri hormony 😵 (krome tech bradavek teda, ty zacatky jsou tvrdy...)
Oli, nojo, za 20 centu to neber 😉 My mame letos tak krasne kvetouci jahody, ze jsou fakt mnohem lepsi nez muskaty. A to byly celou zimu venku v kvetinaci, se divim, ze nevymrzly, vypadaly po zime tak chciple... a vida je!
S mekacem, ja se tam teda s jidlem vubec nechytam, ani maji strasne fikanou obchodni strategii a ve vetsine pobocek zridili i caffee. Kdyz uz me tam jednou za uhersky rok rodinka zatahne, tak se tam u kapucinka trochu z toho utrpeni srovnam... Ale kdyz se clovek rozhlidne kolem, na nekterych lidech je videt, ze se tam pravidelne stravuji.
Reni, tak to je ale dobra strategie s domaci stravou. Teda koukam, ty jsi uz na mutterschutz, wow! Ale jak to tady ctu a vidim (treba u Ingrid), je to vyborny napad mit deti v takovem rychlem sledu. I tvuj maly mamickar si urcite snadno zvykne.

iii
10. máj 2011

danka, poprosila by som ta nechat si ironiu tentokrat bokom 😀 ale zanedlho vam budem moct referovat, nakolko je plan mat tretie dieta sebadestrukcny. a za odmenu si za 5 rokov kupim bielu kozenu sofu 😉

do fastfoodov normalne nechodime, ale mekac je jedna z mojich tehotenstkych slabosti.....hmmm, asi je to tou kyslou calamadou v burgeroch. ale hranolky tam nestoja za nic, napoje su tiez akosi punchovane s vodou.

veronika, ty to tak krasne podavas, to je ako reklama na materstvo 😉

mooc
11. máj 2011

@iii ingrid, si moj vzor! az na tu bielu kozu.. eeee to by mi najskor mm musel kupit veeelky dom s velkou a svetlou obyvacou castou.. co by pri troch detoch asi 2x realne nebolo.. hlavne nie v nasej lokalite, ze?

aaaaa ja chora ako pes, mm chory ako hund a dieta chore ako wauwau.. dufam, ze to od seba nenachytame.. 😝

neurologia
12. máj 2011

Ahojte baby,

ja sa hlasim este zo slovenska ...aj ked uz davno sme mali byt v DE ale ja ked nieco robim tak poriadne a toho som sa drzala aj pri buracke takze auto este nemame hotove lebo nevedeli na nom spravit geometriu....co som tak pozohynala moju stranu-koleso tlmic naprava...nejaka os,cep naboje....a ked to poskladal tak uuuups este musi nieco vymenit ale to opat musi prist poistovacka odfotit atd......takze este sme tu ....

mam par zazitkov ktore sa cloveku mozu stat asi len na Sk.... 😝 vsak to poznate....ale inak pohoda

vcera sme si s attim vyrazili von...ze do kina noooo ale asi sme tam davno neboli 😀 lebo cez tyzden uz neprmietaju ze len vikend no tak sme sa presli v parku skocili do cukrarne a na veceru bolo bombasticky..nikoho som nemusela nahanat napominat zbierat zo zeme.....napominat nerob to neskac odtial....a podobne aaaaaale zas stale sme museli na nu mysliet ze co robi u tej starkej.... 😉

dania
12. máj 2011

Bei, teda nejak jsem tvuj prispevek o bouracce minula, no sila teda! Jesteze jste vsichni v poradku, ty tehule jedna nezodpovedna! Ale nic si z toho nedelej, ja jsem predevcirem auto odrela o svodidla, kdyz jsem hledala kapesnik, tak mi spadly bryle pod sedacku a jak jsem je lovila, tak tam byla zatacka... ehm ehm. Nastesti jsem jela sama a nikdo ten muj trapas nevidel. Ted musime poresit ten odrany blatnik...

iii
12. máj 2011

dievcence, no vy ste ale sikulky 😀 bei, ale na tie zazitky zo slovenska som zvedava, napis, to je vzdy sranda (ked v tej krajine nebyvas).

reni, no na brehu jazierka asi nie je ziadna sranda najst domcek za rozumnu cenu, viem si predstavit. ja absolvujem teraz co den to prehliadku nejakeho domu/bytu, myslim, ze si mozem uz otvorit vlastnu realitku. uz poznam vsetky triky. jeden dost sarmantny makler ma vcera skoro presvedcil, ze ta ruina domu je obyvatelna a ze je blaznovstvo ho za tu cenu nekupit....... vecer sme sa tam este boli pozriet s muzom, a zhodli sme sa, ze ma ten makler asi musel zhypnotizovat, ked som o tom vazne uvazovala....

mooc
12. máj 2011

@iii no co ti poviem: http://www.immobilienscout24.de/Suche/S-15T/Hau... a z toho sa mi to 4. zda byt celkom schnäpchen 😝 len teda uz to tam dlho trci, tak asi bude nejaky hacik..

mooc
12. máj 2011

aaaaale bez maklera ho nechcem! 😉

evinkaaa
12. máj 2011

Bavite sa o domcekoch?
Ano, urcite je tazke najst pozemok s domcekom pri jazierku sa rozumnu cenu. Ked sme my boli teraz v nedelu pri wörthsee, tak sme pri prechadzocke popri jazierku nasli uzasny pozemok pri jazierku - cize maly pozemok, kde bola mala chatka a vlastny pristup k jazierku s mostikom a schodikmi do vody. A potom bol neviem kolko stovak velky pozemok na domcek. Bolo tam "zu veraufen" od znamych "Engels und Völkers Immobilien". A zacali sme snivat 😀 😀 😀 😀 , ze ake by to bolo uzasne a co ja viem co vsetko. Nedalo nam to pokoja, aj ked sme vedeli, ze to je nezaplatitelne. Manzel tipoval na nejake 2. melony a ked sme prisli domov, nasli sme na ich stranke, ze to predavaju fakt za skoro dva melony. No fakt, ze kto si to moze z normalnych ludi kupit? Celebrity a ine hviezdy neratam 😀 ...

stardust
12. máj 2011

@evinkaaa tak ta hodnota by sedela, len jednotky nie...namiesto eur slovenske koruny 😀

evinkaaa
12. máj 2011

@stardust - no kebyze su to koruny, tak to uz mame 😀

stardust
12. máj 2011

@evinkaaa prednedavnom som pozerala cenovky vo vyklade Hermesu...tie ti zodpovedali normalnym slovenskym cenam! Satka za tristo, topanky za tisic, kabat tusim za styritisic, len vsetko vynasobene koeficientom tridsat na SKK.

evinkaaa
12. máj 2011

@stardust - ano, ano, tie ceny poznam. Mala som stastie, ze mi raz jedna veeeeeeelmi dobra kamoska darovala Hermes tasku. Je naozaj pekna, ale casto ju nenosim. Ked som ju doniesla prvy krat na sk, tak brasko sa smial a vravi, ze ty uz len na tu tasku potrebujes bodygarda 😀

deina
12. máj 2011

Baby, to preco jedno obycajne vysetrenie u usneho (a vlastne hocikde) musi trvat hodinu??? 😠 Uz som mala pocit, ze ma odvezu, boli sme s Matkom u usneho (turne po lekaroch pokracuje aj v DE, vsak nech sa nahodou nenudime), mala som co robit s tymi mojimi dvoma a este to tolko trvalo, Matko uz unaveny, nespolupracoval... a ze sa zda, ze pocuje (takze on len nepocuva, nie nepocuje 😅 ), ale s jednym uskom si lekarka nebola ista, ze nech prideme hocikedy, ked zaspi v kociku. Tam nespal uz peknych par mesiacov... no asi ma tam tak skoro neuvidia, jaaaj, momentalne mam taku naladu, ze bolo mi treba ist sem s dvomi malymi detmi? Este k tomu mi Miska nevzali nikam, ziadna skolka nebude. ☹

Tak som sa vyzalovala, pride domov mm, tak este jemu pofrflem a snad bude dobre. 🙂

No ale ake soferky tu mame! Uf, to znie az nebezpecne, ze spadli okuliare, normalne take na bezne nosenie? 😕

verohit
autor
12. máj 2011

baby caves!!ako ??? tak vy tu pustate taketo sny o domcekoch pri jazierku a este k tomu za rozumnu cenu?! 😀 😀 zhodou okolnosti som citala raz o jednej "tej nenormalnej" co asi mala tie dva melony, ako si to tam vysnivala pri jazierku kupovala v lete, prestahovala sa z Mnichova, ale po jeseni a zime (kde nebolo ani nohy a nudila sa a chybalo jej mesto a nieco podniknut) tak domcek predala a sla spät do Mnichova ha, Evi preto tam stoji na predaj 😀 😎

Dani
ojojo, to je mi luto, ale koli cakacej dobe u lekara sa uz nerozculujem.... lebo to by ma uz fakt odviezli, ale riesim to tak ze povieme ze sme vonku pred dverami a nejdeme do cakarne (aby sme nedostali este dalsi rapel) mala sa tam hra, oproti je lekaren, kukneme sortiment a maju tam taky mali kolotocik, napapame sa a hodinka je za nami.. 😉 ale som zvedava ake to bude s dvoma opicami... 😅 tak nech len dobre pocujete!!! a co sa tyka skolok, hmm vidim ze je to v kazdom meste rovnako-smutne..ale nevesaj hlavu mozno ze ti zavolaju ze sa niekto odstahoval atd. tu u nemcurov, je to fakt velmi realisticke, ludia behaju hore dole koli pracov. ponukam...

Dani
jeeeej, dakujem to robia fakt tie hormony 😉 😉 😵 😵 😵 mozno sa nechas nainfikovat 😀 😉
Ingrid
sa uz nechala... a tebe drzim palce nech ti tie vracacky rychlo prejdu.... mala si to aj pri Elenke??? inak jeden typ.... ja som si poriadila od espritu ich male nakup. tasky take cervene... su to fantasticke "kotz-tüte" ja ich mam v kazdej taske a v aute.... ha,ha.... a tvoj nadhlad( s tou sedackou) ktory u teba vzdy obdivujem ti uplne kvitujem !!!! preto sa tiez neponahlam so stahovanim.... povedala som si ze ten nas bytik, este dobre doplieskame a ked budeme vo faze ked uz nevyrabujeme sufliky a vytahujeme vsetko kade tade a nemalujeme po stenach tak pojdeme do nasho noveho....
inak som sa veeelmi pobavila na tej hypnoze toho maklera.... lebo si neviem vysvetlit ako to zvladol ten nas makler s mojim mangelom ze sme taku ruinu kupili, kde mame teraz celkovy "stillstand" vela prace v ksefte... a ja "sa valem" doma... 😀 😝 -to mi ale nepovedal on.. 😉
Reni
ved taku mamickovsku dceru mam aj ja, keby mi niekto povedal ze sa bude po narodeni Niss tak spravat ako sa sprava, tak by som mu ukazala tuk, tuk na celo, ale da sa.... i ked uz vidim ze rozky zacinaju vytrcat obom opicam... jedna tyckuje a vyplakava (ale este sa to da pocuvat) a druha stihne pocas jedneho kojenia sa vycikat, vyzliect "datky" nohavice a ponozky a strcit ich do nocnika plneho stanky!!! 😎 😎 😎 😎 takze aby som to sestonedelie az tak neprechvalila.. 😀 😵 krasny den vsetkym
Bei
vy si davajte veeelky pozor!!!!!!

verohit
autor
13. máj 2011

caves zenule, no toto snad nie je mozne, ze ja sa dnes zastavim na konovi a podomnou ziadne tri strany prispevkov..... to ste uz vsetky v tych domcekoch pri jazierku??? 😵 😀 😅 my sme uz vykupkani.... mala clupotala ako krokodil.... normalne som jej namiesala wellnes ako sa patri.... himalaya sol, olivovy olej z alzirskej plantaze a bayerische cerstve mlieko.... moje som si setrila na drink po kupani 😉 .....
tak dufam ze sa mavate vsetky hej, a uzivate pocasia ako v letnej sezone.... 😉

evinkaaa
13. máj 2011

@verohit - vieri, no pri takom nadhernom pocasi je asi kazda niekam vonku. Ja by som tiez bola, ale som chcela dokoncit moje trosku väcsie a nepodarene Petit four pre dnesnu navstevu a zajtrajsiu grilovacku.

Idem vam troska urobit chute 😀 😀 😀 (tie farebne su malinove a tie hnede su karamelove a moja prva torta na objednavku)

schatzinkaschatzinko
13. máj 2011

@veronhit Veronika, asi baby vytvaraju umele jazierka, ked uz nie pri jazere, tak aspon jazero v zahrade🙂) ako popisujes, to je fakt, ako reklama na materstvoa ten kupel🙂 no, chcela by som byt Tvoje babenko🙂) ozi a ako to robite s Mimcou, chodi aj teraz do skolky alebo pomaha doma s babenkom?ozi a mali v porodke tie iste oblecky ako pri Amirke alebo uz vymenili modu?🙂

@mooc Reni, to byvate teda v poriadnej diere, take najmy, nom trocha vody a uz su vsetci paf 😀 😀 😀 😀 😀 skoro mi zabehlo, ked som videla tie ceny, este si hovorim, ako je u nas lacno 😀 😀 😀

@deina Danka, no, tie cakacie doby to je fakt na nerv, ale ked to vidim aj z druhej strany, ked ti niekedy vola milion ludi naraz a este kazdy po tebe daco chce, tak sa to zvykne natiahnut... ale nechapem, preco, vas nevzali skor, ked vidia, ze je tam mamicka s detmi...ci tam boli len same deti? drzim palce, nech kontrola dobre dopadne!

@neurologia Bei, jejda, to by ste aj rychlejsie uz nove auto kupili ako vsetky tieto opravy, ze? a ozaj Atti, moze ostat z prace dlhsie doma, ci musi cerpat dalej dovcu??

hh a neviem, co tu mate proti muskatnom, moja mamus je total fanusik a stale sa pokusa dosiahnut obrazok rakuskych gazdovsych dvorov🙂) a je cim dalej tym lepsia🙂))je to cela veda okolo toho🙂 ja som sa podala po nej, pre istotu ziadne kvety, lebo by to bolo tyranie kvetov hh... a mc cafe je moja super oblubena destinacia na cestach na cikanie a potom kafco a tie ich kolaaccce mnam mnam🙂) mam uz par vychytanych, kde musime vzdy stat 😀 😀 😀 😀no, ale tak, co clovek caka od cloveka, co vyziera glazury 😀 😀 😀

@iii hahaha, INgi, ze biela sedacka--to si ju chces dat niekam do vitrinky??🙂)

my dneska zase ficime do Rgs, Ingi nezavid🙂)ideme kuk do Metra a potom este prechadza po meste🙂))btw. Ingi, vies, ze na namesti tam maju uuuzasnu zmrzku, podla mna najlepsiu v Rgs, neviem, ci Verca @verohit suhlasi, ak nie, moze podat zlepsovacie navrhy🙂)

schatzinkaschatzinko
13. máj 2011

Evi, ze wow nemam slov!! ale samozrejme, cakame na tu tortu so stripterom!! 😀 😀 😀 😀

deina
13. máj 2011

@evinkaaa, to vyzera chutneee a teda take male kolaciky, to si kazdy zvlast potahovala? To musi byt piplacka... ale dala by som si hned. 🙂

@verohit, fiha, aky wellness. 😵 😵 A veru dobre by bolo, kebyze sa niekto odstahuje. 😀 Ale vraj mame este skusit v septembri, zvykne sa vtedy cosi uvolnit, tak snad...

@schatzinkaschatzinko, Vierka, no bolo tam pred nami este jedno babo, ani to nevzali skor, tak som si myslela, ze tuna deti nemaju prednost. Ale to samotne cakanie na vysetrenie netrvalo az tak dlho, skor potom to vysetrenie. No ale celkovo mam taky pocit, ze tuna vsetko ide akosi pomaly, aj mm bol z toho zozaciatku v praci na nervy. 😅

Nejaky sympaticky hotel, penzion v Regensburgu poznate? Ked to mesto tak casto spominate, musi byt nadherne, chcela by som sa tam pozriet niekedy na vikend (idealne maly penzion s apartmanom, ktory ma oddelene spalne).

mooc
13. máj 2011

@schatzinkaschatzinko vierocka, ze diera 😉 pupok sveta to tu bude.. nehnutelnosti nedostatok a zazobani dochodcovia sem vandruju v hufoch.. (toz mozno aj vy raz 😉 ) inak znamy tiez makler vravel, ze dopyt je, len nema co predavat a ponukat.. a vacsina inzeratov je skor razu: pre dobre situovanych klientov hladam to a to.. no co uz.. biely kozeny gauc sa postupne zozmazava v mojich predstavach..

@evinkaaa aaa kolaciky na grilovacku.. cisty luxus.. 😵

@verohit veronika, tak ale snaha bola.. u nas sa nocnikovat snazim len ja, vzdy sa pekne opytam, ci ideme na nocnik a klasicka odpoved: neinnein! ma uz ani neprekvapuje.. tak kakame, cikame do plienok a ked nemame plienku tak si ju donesieme.. ale vacsinou sa bez plienky ani nechcem obliect.. niname priblizne 200 plienok mesacne (to nie je vtip! mam z amazonu abo a kazde dva tyzdne nam kurier dovezie plienky v pocte kusov 96 a to mame tak akurat) ked budem este jednu ritulu prebalovat, uz nam nebude ani odpadovy kos stacit.. 80l kazde dva tyzdne.. nuz znecistujeme to nase zivotne prostredie ☹ inak ked citam ako krasne babatko kupes uz sa neviem dockat na to nase.. 😉 ale rodit chcem az v juni! sme sa s mathiaskom tak dohodli, ze este pockame..

@deina dani, nesmut.. aj skolka bude neboj.. a ze to vysetrenie dlho trvalo.. no aspon to urobili poriadne a neodflakli, nieee?

damiankad
13. máj 2011

Chcela by som poprosit žienky žijuce v Nemecku o nejake info. Maminky, ktore ste Slovenky, mate manzelov Slovakov a odisli ste do Nemecka trebars za pracou...ako ste zabezpecili vsetko aby ste tam boli legalne? Kolko tam trva materska? Nemate problem so zamestnaním? ako sa tam žije? oplatilo sa vam odist? planujete sa vratit spat? dakujem za kazdy prispevok

dania
13. máj 2011

Evi, tak to je sila! Kraaaaasa, ty kosticky se ti fakt povedly. Nejlepsi je, jak je kazda jina 😵

yanni
13. máj 2011

@damiankad teraz uz sem len prides, prihlasis sa na Einwohnermeldeamt a uz si tu legalne, kedze k 01.05. uz konecne padla ta 7 rocna "bokada". Nemusis nic dokazovat, nic vybavovat, ziadne povolenie k pobytu ci pracovne povolenie. Je to ako keby si sa z Kosic prestahovala do Blavy. Jednoducho si len prehlasis trvaly pobyt.

damiankad
14. máj 2011

@yanni ahooj...dakujem krasne za odpoved...a este ako je to tam s materskym? dostavas nejake? a kolko si doma? ma slovak ovladajuci nemcinu pokrocilo najst si pracu?

deina
14. máj 2011

@damiankad, my sme sem nedavno takto prisli, obaja sme Slovaci, ja som este na materskej - oficialne som stale "zamestnana" a na rodicovskej na SR, ale nedostavam zo SR uz ziadny rodicovsky a pridavky, tuna by som mala dostavat pridavky na deti, len to by uz mm koooonecne mohol aj vybavit. Snad sa do toho uz dokope...

@mooc, Reni, to mate riadnu spotrebu. 😕 😕 To ho ako casto prebalujes? No a plienky, to bolo u nas veru nadlho. Misko sa ich zbavil len nedavno, ked mal 3 roky, ale potom to uz slo tak rychlo, ze je celkom bez plienky, aj v noci. Este stale tomu nechcem verit. 😅

Mm lezi na koberci, pocuva nejaku audioknizku a neuveritelne pritom chraaaape...

mooc
14. máj 2011

@damiankad zalezi na tom asi kam pojdete.. a aj aku pracu hladate.. ono prace je dost.. aspon tu u nas vsade hladaju.. lekarov, inzinierov, technikov, elektro.. ale aj sluzby.. kucharov, casnikov, chyzne a co ja viem co vsetko.. urcite je studovanemu/vyucenemu s nemcinou lahsie najst pracu ako uplne bez vsetkeho..
na syna uz matersku dostavat nebudes.. lebo v podstate su to len dva mesiace po narodeni, plus dalsich desat (pripade este mm dva) od statu 2/3 prijmu za posledny rok, ktory musis ale dokladovat a myslim, ze to treba nahlasit do urcitej doby po narodeni dietata.. (este su tam nejake variacie, ze mozes byt doma dva roky a dat si to vyplacat polovicne.. neviem presne teraz)

@deina dani, my sme vzdy prebalovali, ked sme zistili, ze nieco v plienke je.. cize aj ked je len trosku mokra.. 🙂 a tak to robime stale.. 😝 kolkokrat ho len doobeda prebalujem aj 3-4x a on uz teraz ked sa vycura potvorka pride a vravi mama aa.. alebo rovno prinesie plienku.. inak v noci by ju ani nemusel mat, on sa rano budi suchy.. len potom kym sa rano mojkame tak nacura tolko, ze by mu mozno aj nocnik bol malo.. 😀

u nas ide tusim prsat :-/

yanni
14. máj 2011

@damiankad takze baby ti uz odpovedali. Mna sa toto vsetko sice ani zdaleka netyka, ale akosi sa v tom trochu vyznam 😉 )nedostavam matersku=ved na koho *hihi*, ani nie som doma (makam ja fredka 😀 😀 😀 ) a Slovaka tiez nemam (no naco mi bude 😀 😀 😀 )Takze na zhrnutie: materska dokopy 12 mesiacov, ak este aj mm ostane tak 2 mesiace k tomu, 67 % percent z platu, od januara urcite "bohate" skupiny ludi len 65 % (uz teraz nadavam).Ak si nerobila tak pausalne 300 € mesacne. Rodinne pridavky 184 €. Len tu matersku musis tusim do 3 mesiacov po narodeni nahlasit (neviem presne) Ale mozno je nejaka vynimka pre pristahovalcov, ale potom nesmies dostava nic z SK. Musis sa opytat na urade.

A ako Renatka=mooc spomenula, roboty je vela. Studovany (hlavne inzinieri a podobni, co sa az tak nedostavaju do styku so zakaznikmi, "len" si "miesaju v svojej polievocke") sa zo zaciatku pretlcie aj anglictinou, nemcinu sa nauci tak ci tak po case, Ak chces do nejakeho uradu a pod., kde ti treba aj telefonovat, pisomny styk a pod. ti treba dobru nemcinu. Niekde v predaji, hotely atd. ti staci zo zaciatku taka, ze rozumies,co od teba chcu. Upratovacky ani to, staci ze vies jedno slovo: "ja" 😀 😀 😀 😀 😀 (to len tak zo srandy).

@deina
@mooc Baby sa mi to paci. Ste mojeeeeeeeee. Ja som odporca latkovych plienok. Nech ma vsetci ukrizuju, a Umwelt Neumwelt, seriem ja na pranie, vesanie, zehlenie etc. Lacnejsie to nevyjde, mas s tym roboty a Umwelt aj tak znecistujes. Baby ja vas milujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
14. máj 2011

@damiankad jaaaaaj a este. Jasne, ze sa oplati zdrhnut zo Slovenska. Ved co tam. Robota ziadna, a ked, tak zle platena, zdravotnictvo pod uroven, osatenie viac-menej sami cinan. Ak si tvoj mm najde robotu a ukaze ze nieco vie, tak sa budete mat fajn. Myslim, ze tu ma clovek lepsi zivot a hlavne deti buducnost. JA sice nemozem hovorit za mamicky ale mne osobne sa tu zije velmi dobre. Problemy s robotou alebo ci sa oplatilo odist, musia povedat babule, co sem prisli "nedavno". Ja som tu vystudovala, cize problem s robotou som nikdy nemala, ani za starych cias, kedze mam nem.obcianstvo. Ale ako som uz spominala, problem s pobytom mat nebudete. Koli robote odporucam nech si tvoj mm najde robotu este z SK, pride sem najskor sam, checkne to tu, najde vam byt a ked bude vsetko pripravene, prides aj ty s malym. Aby ste nemali stress, ked to nevyjde a vy s tym prastite a rozhodnete sa vratit spät.

A ja sa na SK urcite nevratim. Kam, k rodicom a rovno na urad prace? Predsa clovek nejde z lepsieho do horsieho....

mooc
14. máj 2011

@yanni katarinka, chces nase pouzite plienky odoberat? 😎 (cochvila budeme tak pri cisle 500 za mesiac.. aaaaa.. to aky kontajner nam bude treba?)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre