Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

renatad
18. apr 2012

@kleopatris
@kmk11 dakujem vam velmi pekne, idemto všetko popozerat 🙂

deina
18. apr 2012

Preberali sme to nedavno, ale predsa... Co viete o tom, ze kazde jedno dieta musi mat od 26.juna vlastny pas? Lebo ze sice ministerstvo vnutra na SR vyhlasilo, ze po 26.juni sa deti do pasu prestanu zapisovat, ale tie pasy vydane predtym so zapismi platit budu. Lenze EU vydala nariadenie, ze po 26.juni musi mat kazdy svoj vlastny pas, zapis nestaci. Hm? http://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=minis... Si to SR po svojom vysvetlila?

yanni
18. apr 2012

@deina no ja nemiem presne ako SR tickz, ale ked ze EU-zakon tak sa ma riadit podla eu. EU-zakony su nad narodnymi.

ivanajelinek
18. apr 2012

@deina Ahoj. No ja tiez pocuvam kazdy den nieco ine o tych pasoch. Ja som bola v januari doma si maleho dat zapisat do pasu. No uz mi mohla rovno povedat, ze mam radsej malemu vybavit pas. Myslite, ze sa este o tom nevedelo? 😕
Ale inak tiez som najnovsie pocula, ze to platit nebude, aj ked mas uz dieta zapisane v pase. Ze musi mat vlastny. Tak tiez rozmyslam ze budem musiet s malym skocit na otocku domov. Mame to sice dost daleko(1100km), takze uvidim. A da sa nejak pas vybavit aj odtialto alebo na ambasade? Lebo mame v plane ist na dovolenku, a nepotrebujem aby sme mali problemy.

deina
18. apr 2012

@ivanajelinek, da sa na konzulate, kvoli tomu nemusis na SR. Ono to vraj plati uz dlho, ze po 26.6. zapisy nebudu uznavane, len SR to akosi nepochopila, hups...

yanni
18. apr 2012

@ivanajelinek ano da sa vybavit aj tu. ale trva to strasne dlho. Aspon to bolo strasne zdlhave pre par rokmi. Pochybujem, ze sa nieco zmenilo k lepsiemu.

deina
18. apr 2012

Vraj do 2 mesiacov, pisu na webe... to nie je az take strasne.

rpinguin
18. apr 2012

@ivanajelinek si myslim, ze baba na urade je posledna, ktora nieco dopredu vie, ked to ani sami politici vtedy nevedeli 😀 Pas vybavis urcite aj v Nemecku. Inac na konzulatoch sa daju tiez pasy vybavit? Ako to je vlastne?
Ten v Bonne je uz zruseny zrejme, ze?
Ty by si mala spadat pod Stuttgart zo Saarlandu. zaujimave, ze ludia z B-W sa musia teperit do Mnichova ☹
Skus sa tam popytat, mas to blizsie ako na SVK.
Takze to aby som ja pomaly zacala hladat, kde maju decka tie pasy, doteraz som isla vsade len s mojim a odbaveni boli traja ludia jednym dokladom, teraz dalsie dva kramy navyse brat zo sebou. Len vymyslaju 😠

rpinguin
18. apr 2012

@yanni Kati, mne vybavili za mesiac moj pas este kedysi v Bonne. Po znamosti som ani do Mnichova nemusela, ale teraz fakt neviem. Ked mi skonci pas, tak tiez to budem asi len odtialto vybavovat, ved aj tak je to stale blizsie ako cesta na SVK.

yanni
18. apr 2012

@rpinguin REnci ved konzulat je na to aby vyriesil/vybavil nase zalezitosti. Zastupca Slovenska a slovako´v v Bürokram-och.

Inak mas pravdu, aj my sa dozvieme na Amte vsetko az posledni. Ono casto dostanem per E-Mail nejaky Entwurt, ale ten sa meni 100 krat, pokym nieco uzakonia.

Pocuvaj, a tvoje decka nemaju nemecke pasy?

yanni
18. apr 2012

@rpinguin jaaaaaaaaaaaaj po znamosti. Ty si dobra. Mozno by som aj ja mala rychlejsie, keby som potrebovala nieco. Zahlasim AG München a bodka 😀 😀 😀

Ozaj teflon uz bol? Ako?

rpinguin
18. apr 2012

@yanni maju nemecke, preco? decka nemecke- rodicia slovenske 🙂 Ten v BN. bol moj po zmene mena po vydaji, decke sa urobia na pockanie na Bürgeramte predsa za 13,50 kus 😀 Ale ide tiez len 5 rokov, cize o rok budem musiet Maxikovi dalsi nechat robit.

inac toto ste videli? http://www.likester24.de/885/

nelakalo vas ist s deckami niekedy do Disneylandu? My sme nad tym rozmyslali, decka by boli v 7.nebi tusim......obdoba toho dievcatka z videa 🙂

rpinguin
18. apr 2012

@yanni inac som chcela vediet rozdiel v konzulatoch a vo velvyslanectve, ved na vsetko konzulaty urcite nie su opravnene, ci ano?

yanni
18. apr 2012

@rpinguin renci super a ja som revala s nou 😀 😀 😀 Inak z vlastnej skusenosti, na tvojom mieste by som este tak rok dva ockala. Pred dvoma rokmi som tu mala kamosku, boli sme v legolande, co je mensie ako Disney, decka mali 6 a mladsi bol ca ako Matilda teraz a to bol horor. Na zaciatku sa vyblaznili, lebo halt ta radost a chcelöi vidiet vsetko a potom sme uz museli nosit aj toho väcsieho. Ono to strasne unavy. Mozno ak by ste isli na viac dni, tak to by sa asi dalo lepsie zvladnut.

yanni
18. apr 2012

@rpinguin inak ty studovcana drzka, pani ucitelka co ma stale buzeruje 😀 😀 😀 😀 To ty nevies ten Unterschied.

Tak Velvyslanectvo zastupuje politicke a hospodarske veci a stat ako taky.

Konzulat je tu pre obcanov tej ktorej krajiny. Cize aj vybavovanie pasov.

rpinguin
18. apr 2012

@yanni ved jedna cesta je 800km, si myslis, ze vecer pojdeme spät? 😀 😀 To by bolo na nejake tri dni cely ten trip. Kamoska z MA. to spominala, ze by chceli ist a ich mala je o pol roka mladia od Matildy, som nechapala, no ved uvidime, co sa z toho vyvrbi. Len tak sami by sme asi nesli.

no a ked tie konzulaty zatvaraju? ale na velvyslanectve tiez vsetko z tych veci vybavis.

ivanajelinek
18. apr 2012

@rpinguin My bavame v Rheinland-Pfalz, to patri tiez pod Sttutgart? A ked napr. by sme chceli ist na dovolenku teraz v maji, este mi uznaju maleho zapisaneho v pase?
V Bonne je uz zruseny konzulat?

evinkaaa
18. apr 2012

@rpinguin - super video. Mala bola fakt rozkosna 🙂 🙂 🙂 To je ta uprimna detska radost 😵

rpinguin
18. apr 2012

@ivanajelinek no mne sa zda, ze R-P a Saarland spadaju pod Stuttgart, my sme byvali v B-W a spadali sme pod Mnichov, uz vtedy som si lamala nad tym hlavu, ako je to sprosto vyriesene, preto som si radsej ten Bonn vybavila, kde som zaroven aj znamych navstivila, aby som nemusela do Mnichova.
Ono sa uz davnejsie o tom rozpravalo, ze to chcu rusit. Musela by som sa popytat. No a ci to do maja stihnu, tak neviem, ale ono by sa aj to dalo pohnat vsetko, cize telefonovat a aj pri podavani ti povedia ako dlho mas priblizne na pas cakat.

Inac cely cas som ja citala namiesto Zweibrücken, Saarbrücken 😀 som blbaaaaaa. Inac isla by som zasa od outletu pozriet, ked tak vidim tvoje mesto bydliska 😉

kmk11
18. apr 2012

@rpinguin vies kolko ludi ti rado ponesie tie dva pasy navyse, ked im zaplatis dovolenku 😀 😀 😀
@yanni Kati, ja som myslela, ze mi posles sms, bo som uz nebola na kompe - aj nas poslali domov - takze uz si knihu mohla mat 😉 nuz ale ked som nemala cislo, netrufala som si k tebe skocit a na informaciach/recepcii povedat iba zakladne indicie (a mam ich uz celkom dost 😀 ), ze koho hladam 😀 😀 😀 uvidime, ci zajtrajsok lepsie dopadne 😉

yanni
18. apr 2012

@rpinguin Renci no ja by som s takymi malymi asi nesla, aj ked na viac dni. Ja som mala vtady dost a to som niebola ich rodic a aj tak som sa s nimi dost natahala. A tiez, nie vsetky atrakcie mohol ten mensi navstivit, hlavne tie Fahrgeschäfte a potom vrieskal, ze preco Ferdisko moze a on nie. No a vysvetluj dookola.

Renci tak ja neviem ci zatvaraju a potom to bude vsetko spadat pod velvyslanectvo, ja som ich nikdy nepotrebovala a teraz uz, hlavne co sa mna tyka ani potrebovat nebudem, vsetko sa samo vyriesilo nem.obcianstvom.

yanni
18. apr 2012

@kmk11 jaaaaaaaaaaaj ja som ti ho napisala do spravy. No co uz, Pech. Nie vazne, ja som totalne na cucky, pisem na 100 stran a este aj robota pomedzi a kolegyna ma nervaci, booooze tito Nemci to su taki tlci.

kmk11
18. apr 2012

@yanni neva, sak sa mi dohodneme - inak mozes mi cez spravy napisat, ako sa tam - v pripade, ze zajtra pridem - najlepsie dostanem - teda z ktorej strany (alebo ulicu a cislo) a kde/ako si ta pytat 🙂

ivanajelinek
18. apr 2012

@rpinguin No tak tam skusit zavolat. Dakujem 😉
Inak chodievate do outletu???

ivanajelinek
18. apr 2012

@rpinguin Nemas nahodou cislo a adresu do toho Sttutgartu? Alebo nejaky link, kde si to mozem popozerat?

yanni
18. apr 2012

@kmk11 na sud alebo pek?

zuzkaprofant
18. apr 2012

cafte dobre som pochopila ze to musim vybavit malemu svoj pas nestaci ked je v mojom zapisany a plati to este 2r:?

renatad
18. apr 2012

Baby aspon vidite, že je lepšie nežiť na Slovensku, naši papaláši si mysleli, že deti zapísané v pase nemusia mať svoj vlastný, stačí až po uplynutí veku dieťaťa alebo po vypršaní platnosti pasu, Lenže chybička se vloudila a nie je to tak, takže teraz je na policii nával detičiek, je to tam ako v jasliach materskej či základnej škole no hrozné, na chodbách plač detí, uradníčky nevrlejšie ako obvykle, desné. Tak česi o tom informovali už rok vopred, aby ludia mali na to čas a tu v banánovej republike to musíme stihnúť za pár mesiacov. Len čakám, kedy papaláši ohlásia, že je nedostatok kolkov!!! 🙄 Dieta aj ked sa narodí a ideš s nim mimo republiku musí mať svoj pas a na fotke musí byť hore a mať otvorené oči, to je paráda a potešenie.

rpinguin
18. apr 2012

@renatad tak ono zasa cloveku s mimcom, ktore ledva rozlepi oci, nikto nekaze chodit po zahranici 😀 😀 😀

mexico_16
18. apr 2012

Ahojte baby 😉 Niekto v Gummersbachu alebo v jeho okoli ? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre