Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
29. jún 2012

@iii tak pojem Aida (teda ta lod) ti nic nehovori a myslis si, ze je to dochodcovska zalezitost? Ked uz toto vies, tak potom mas niekde v podvedomi ten vyraz ulozeny, kedze logika a zaradenie dovolenky tohto stylu bol spravny 😉

@evinkaaa Evi, tak je jasne, ze pekarky a cukrarky to ocenia, ved ja to tiez cenim a to mam umely plast zadara 🙂 Na to struhanie uplne nieco paradne, cesto sa da urobit aj tym rucnym zmrdom s tymi dvomi nasadkami- hakmi, ci miesacmi 😀

yanni
29. jún 2012

@iii + pingi
baby ja z vas nemozem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ze dochodcovska zalezitost. By ste sa cudovali, ako sa da aj mladi na takej Kreuzfahrt vyblaznit. Sice mna okruzne plavby nelakaju ale kolegynka (podotykam 10 rokov mladsia ako ja) chodi kazdy rok a ta si to nevie vynachvalit. Ono to vraj treba vediet, kedy, kam atd. bukovat. Straaaaaaaaasne zlozite................Ja ostanem radsej pri tej mojej Malte 😀 😀 😀

rpinguin
30. jún 2012

@yanni no jasne, s neviem kolkym promile alkacu by som sa aj na Kaffeefahrt-e zabavila, takze Aida by tiez isla 😀 😀 😀

anjelicek26
30. jún 2012

Babulky mam otazku, Saska ma kaz pod blombou, dnes jej kusok vypadlo a je to pod tym vidiet, az ma oblial pot :( Ja tych anlickych zubarov fakt odstrelim 😠 😠 😠 V utorok uz letime do nemecka natrvalo, otazka je - kto mi ju zoberie? Moja zubarka nerobi deti :( Obvolat vsetkych zubarov v okoli, alebo ako postupovat? Nic ma nenapada...

deina
30. jún 2012

@anjelicek26, v ktorom meste si? Vo vacsom meste by nemal byt problem najst detskeho zubara, mozes napr aj tu hladat: http://www.jameda.de/

anjelicek26
30. jún 2012

@deina - Wolfsburg 🙂

misiatko999
1. júl 2012

ahojte baby, chcela by som sa pochvalit a este raz podakovat @evinkaaa za nadhernu tortu. Evi, tortu vsetci obdivovali a chutila vynikajuco 😉

rpinguin
1. júl 2012

@misiatko999 tak daj tipy aj kamoskam na Evcu, kebyze byvam v M., tak ma Evca minimalne 1x do mesiaca Aufrag len odo mna 🙂 😵

misiatko999
1. júl 2012

@rpinguin ja som velmi rada, ze som tu nasla taku sikovnu kocku a urcite ju mozem len odporucat 😉 A kedze ja som uplne lava na pecenie, tak odo mna ma objednavky iste 🙂

yanni
2. júl 2012

@anjelicek26 Martuska, pogoogluj a obvolaj. WB je velke mesto, tam urcite najdes zubosa, co berie aj deti. Myslim, ze nebude problem nejakeho najst. A ked sa ti ten prvy nebude pacit, hlavna vec, ze zalata tu dieru a potom sa mozes poobzerat po inom, popripade, si dat potom typy od mamiciek zo Saskinej skoly, popripade Maxikovej skolky, ked zacnu navstevovat 😉

A ozaj, vitaj spät in good old Germany 😉

iii
2. júl 2012

no, kebyze byva evka v dortmunde, tak ju tu mam obden na pekarsku a vychovnu vypomoc 😉

@yanni katka, tipy 😀

yanni
2. júl 2012

@iii vidis Ingi, ja myslim stale len na tych chlapov ;-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

anjelicek26
2. júl 2012

@yanni - zajtra odlietame z uk 🙂 Taky cudny pocit to je, dnes dojde kurier po posledne veci, moje auto mi uz drahy odviezol.. takze ma caka v Hannoveri na letisku 😅

yanni
2. júl 2012

@anjelicek26 juuuuuuuuuuuj takze uz je to tu. No a to ti verim, ja uz mam cudny pocit po 4 tyzdnoch dovolenky, zase sa vratit do DE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tak prajem stastnu cestu a dobre znovuzabyvanie 😉

kmk11
2. júl 2012

@iii musis jej povedat, ze mas strach z vody a preto vsetky informacie tymto smerom automaticky blokujes 😀 Aida a info o nej je skoro vsade - same reklamy, ci uz letaky, TV atd. ale kedze ja nemam rada tsunami vlny, tak odmietam Kreuzfahrt 😀 😀 😀 a inak chodia tam i mladi - to mas ako male mestecko na vode - inak to je jedine, co by som chcela vidiet - prejst si takou lodou, ked stoji v pristave a v absolutnom klude 😀 😀

kmk11
2. júl 2012

@misiatko999 Evka je halt sikulka! 🙂

yanni
2. júl 2012

@kmk11 hihi ze vraj v pristave 😀 😀 😀 😀 😀 A mas pravdu, nejak sa to "roztrubilo" aj u mladych a dokonca sa organizuju aj singlekreuzfahrten 😀 😀 😀 😀 Asi by som si mala aj ja nieco zabukovat 😀 😀 😀 😀

rpinguin
2. júl 2012

@yanni zena, nevymyslaj 🙂

yanni
2. júl 2012

@rpinguin no ani nie, ved ma zabijes 😀 😀 😀 Gardasee to isti 😀

iii
3. júl 2012

tak baby, konecne sme si nasli nejake rozumne byvanie, stahovanie cca september. nasla som si na immobilienscoute nejaku checkliste, ale kedze ma stahovanie vela z vas za sebou, tak by som rada aj nejake tipy od vas (katka, s tvojim vysnivanym typom to ale nema nic spolocne 😀 ). a tiez zvazujem, ze verzichtujeme na "pomoc" pribuznych a zostahujeme sa sami, oni narobia neskutocny chaos..... renca, myslim ze ty si mala svokru pri stahovani? prinieslo to nieco? a tak........dakujem kukucky vopred za komprehenzivne odpovede

kmk11
3. júl 2012

@yanni ale na Gardasee take parniky zaoceanske nenajdes ... ale tak ti singlovia su tam mozno tiez 😉 😀

kmk11
3. júl 2012

@iii pri stahovani poznam iba jeden tip: zevraj je lepsie vyhoriet, nez sa stahovat 😅
nuz ja som take typicke stahovanie vlastne ani nezazila ... ale stahovat som sa stahovalaaa ...aspon 15x 😀

iii
3. júl 2012

@kmk11 aha, tak ja sa obratim na zuzku, ta je v tom profi 😀 😀

rpinguin
3. júl 2012

@iii Ingi neblazni, mali sme stahovakov, svokra tu sice bola, ale osoh ziadny, ani decka k nej nechceli 😀 Svokor s muzom ale urobili kuchynu, teda vyrezali pracovnu dosku a urobili elektriku. Stahovaci su v tomto super (musis si nechat viac firiem okuknut byt, aby urobili ponuku), my sme mali nakoniec vsetko za 1800, bola ponuka ale aj za 4tis. 😲 Vsetko super ponosili a vylozili do tych izieb, kde bolo treba.
Hod do IP objekt, nech sa inspirujem. My sme tiez nasli tu nieco, zeby sme to potom mohli prenajimat, ked by sme odtialto zduchli, ale taaaak sa nam nechce stahovat, ze fakt nevieme. Lacne k tomu je to este tiez, ale asi ostaneme pri drahom najme.

iii
4. júl 2012

@rpinguin renci, prave to uz stiahli zo scoutu 😝 ale my to iba ideme prenajat, vlastnik ma nejaky velky biznis s kavou 😀 inak nadhera, prizemny byt 160m2, zahrada, zimna zahrada, garaz, skolka a skola na dosah. v nadhernej vilovej stvrti, trosku blbo som sa citila, ked sme tam zaparkovali s nasim otrepanym renaultom 😀 reni, takze kuchynu ste brali staru a nejak ju zadaptovali? no, s tou svokrou to tiez tak vidim, oni aj deti su hlavne strasne narocne, ked u nas niekto je, bud sa lepia na mna, alebo v tom lepsom pripade sa lepia na navstevu a su k nezastaveniu zdivocele

rpinguin
4. júl 2012

@iii hej, kuchynu sme brali so sebou, ale uz naozaj posledny krat, v Bonne sme kupili novu a odvtedy sme ju 2x stahovali, ale teraz uz ju nechame tu. Som myslela, ze ste chceli kupovat. Toto znie ako keby ste mali v buducnosti opciu menit fleka. Inac ako popisujes byt, mame to take iste, akurat zahradu a garaz nemame ☹ ale zasa urcite platime o polovicu menej ako vy 😝
V auguste ideme na SVK, tak dufam, ze sa so starymi rodicmi nejako "zoznamia" a nebude stres, ale inac je to take ako pises, len sa po mne lepia, na navstevu ani nahodou 🙂 Najlepsie je, ked som prec uplne, to im nezostava nic ine.

oli1104
5. júl 2012

Ahojte, snad si me jeste pamatujete 🙂

U nas zadne extra noviny, i kdyz jedna pomerne zasadni, a to, ze je mi tak na 90% dobre !!!!!!!!!!!!!!
Takze svinska borelioza me stala prakticky rok zivota, ale uz je to snad za mnou.
Abych ale z doktorskych anabazi nevysla, tak ted jsem jako doma u HNO lekaru. Mam stale ucpany nos, byla jsem na CT tak mam nejake extremne uzke dutiny, i nejaky zanet ci co, dve velike cysty v kazde celistni dutine.
Uvidime, co s tim, chteji udelat alergologicky test. Ty jo, dostat alergie ve 40, to je teda terno 🙂

A co tady noveho ?????

Koukam, ze Ingi chce 🙂 jet na okruzni jizdu lodi 🙂. My byli ted v UK, jeli jsme z Amsterdam do Newcastle lodi ( pres noc ) a byly takove vlny, ze po probuzeni jsme ani na snidani nesli, protoze nam vsem ( teda Chrisovi ne ) bylo spatne. To je ale asi tak casove to, co bych byla ochotna na lodi absolvovat, predstava, ze jsem uveznena na lodi bez moznosti jit nekam jinam me docela desi 🙂

Deti jsou uz velike, Katy bude mit uz 4 v zari a Misa v zari zacina skolu. Jsem na to teda zvedava. Ve skolce rikaji, ze s nemcinou neni problem, tak snad to bude dobre.
Jediny problem je, ze on je zrejme "obojetny" -pouziva obe ruce, treba kdyz kresli, tak na leve strane papiru kresli levou a na prave pravou. To jsem zvedava, jak si s tim ucitelky poradi.

My taky hledame nove bydleni, ale momentalne zde nic neni a kdyz je, tak to nejsme schopni zaplatit. Mimo mesto jit nechceme.

A Eva stale pece, mas to moc krasne !! To jsi snad i sama modelovala ?

tak se mejte

lllinda
6. júl 2012

Ahojte babulky chcem sa opytat kro zijete a pracujete v DE a mate tam svoje auto zo SR museli ste ho prihlasit v nemecku??? teraz nam jeden znamy po roku co sme tam povedal ze mozme dostat dost velku pokutu za to ze sme ho neprihlasili a neplatime za neho v DE poistku... ALe nejak sa mi to nezda... 😖

mooc
6. júl 2012

@lllinda neviem ako je to s pokutami, ale viem ze tu uz o tom kedysi prebehol debat.. katky @yanni sa opytaj, myslim, ze v tom bola zapojena vtedy, aj ked uz neviem kto taku situaciu riesil (vlani, predvlani..)

@iii fuha, gratulko k novemu byvanicku a stahovacke.. no ja by som babku na pomoc brala (moju mamu, to je rodeny organizator) a vsetkych ostatnych vratane mm by som vystrelila na mesiac.. 😉 len by sa mi pod nohami motali a ja by som bola nervozna, ze nepomozu..

@oli1104 ☹ zeno, na teba sa to nejako lepi.. z jednej choroby do druhej :-/ gute besserung

baby, my sme v poho a nove nemame skoro nic.. v poslednych dnoch u nas prebehla ciastocna trojvymena.. takze mam opat moju malu spalnu a chalani maju spolocnu spalnu (kde spi zatial nicky s tatom, lebo maticek je so mnou) a velku hernu.. prve dva dni som si chvalila, lebo tam maju vela vela miesta na hranie a "neskacu si po hlavach", ale prvotna euforia ma presla, lebo tolko co tam dokazu narozhadzovat snad ani pravda nie je.. 😀 a ked poviem nickymu, aby upratoval, tak mi povie, ze on nevladze, ze mu mam pomoct = upratat sama.. takze parada.. pred dvoma rokmi vsetko krasne po sebe upratal a dnes toto.. :-/
matika nam uz chceli zoperovat na tie paukenröhrchen, ale som ho este nedala, lebo som chcela vyckat kardiokontrolu (dnes sme boli) no a na u6 nas pediater konstatoval, ze podla neho teraz tu op nepotrebuje.. tak sa pojdeme dat znova vysetrit, len este neviem komu a kam, aby nas neposlali rovno na operacny stol ako naposledy :-/ asi nepoznate dobreho hno dr. v nasom sirokom okoli, ze?

bru noc a pekny vikend

jankazke
7. júl 2012

ahojki kocky mate tu niekoho aj z lipska ci okolia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre