Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
23. júl 2009

ano, kati - LADY GAGA
😀 😀 😀

emicka09
23. júl 2009

schatzlein - Nemecko holt neni Cesko/Slovensko 😀

evinkaaa
23. júl 2009

Kati a ako ta mozeme rozveselit ??? 😒

emicka09
23. júl 2009

jeste znova vyuziju, ze mam tolik zkusenych a nemecka-znalych osubek pohromade.. 😀 😀
kde se v Nemeckych obchodech da koupit vlna na pleteni?? existuje tu neco jako galanterie?? jeste jsem na zadny takovy obchod nenarazila a chtela bych berusce uplest svetrik ☹

evinkaaa
23. júl 2009

emicka a mas vyhliadnutu konkretnu vlnu?
lebo ja som objednavala (aj moja svokra) z jednej internetovej stranky. mozem odporucit. velmi spolahliva

emicka09
23. júl 2009

evi - to bys byla moc hodna, ja hledala jen na amazonu a tam jsem nic nenasla 😒 no nejakou vlnu pro miminka-v CR je Batole.

evinkaaa
23. júl 2009

Emicka - mas IP. 😉

emicka09
23. júl 2009

diky, evi 😉

yanni
23. júl 2009

emi tu v dachau hned vedla mojho domu je take nieco ako galanteria. tredavaju tu sami vlnu, od vymyslu sveta. aku chces.

A to batole poznam. to bolo uz aj za totacov. Nasi vlani renovovali a mamca nasla este par klbiek tak som sa smiala, ze co ta est vsetko nema 😀

rpinguin
23. júl 2009

zdar zeny, tak som prelietla vase inteligentne hovory, niekedy je to dost smiesne vas citat, jedna o voze- druha o koze, ale kazda si nieco povie 😀

emicka09, a ty si tu niekedy bola? ja si ta akosi vobec nepamätam. Co sa vaseho CZ porodneho tyka, tak neporadim, ale musi to byt podobne ako u nas. Vybav si CZ rodny list dietata, vypln pozadovane formulare a ak nie si odhlasena z Ceska, tak by si mala mat narok.
A ako si prisla na to, ze by sme mali byt vsetky z DDR? 😀
A ak si z väcsieho mesta, tak v kazdom by mal byt taky obchod, kde sa predava vlna. Nejaky maly laz taky obchod asi mat nebude. Kde vlastne v R-P byvas? Inac, aj na nete sa da vlna kupit.

Kati-Schatzi, pozeram, ze mas novu fotecku, ale strrraaaaasne malicka. A Maximilianka neukazes?

Kati, no 300km na dobru soferku ako ty to vela teda nie je, mna by a predovstkym Maxika aj z toho kriza chytala 😀 A co mas depku?

rpinguin
23. júl 2009

evi ma predbehla s tym internetom 😉

evinkaaa
23. júl 2009

Reni, ale mozno myslis nejaku inu stranku ako ja
napis emmicke aj ty 🙂

rpinguin
23. júl 2009

evi, ja nemam ziadnu, ja by som sa spytala uja googla na wolle 😀

evinkaaa
23. júl 2009

jaaaaaaj, tak to je.
no ujo google by urcite nieco nasiel 😉

emicka09
23. júl 2009

rpinguin - diky 😉
Jsem z takoveho maleho mestecka, blizsi vetsi mesto je Trier.
nemyslela jsem DDR, ale obecne vychodni pulka Nemecka, nevim, tak mi prislo, kdyz jsem videla prispevky k jeslim, ze se zminoval Mnichov..

honnig
23. júl 2009

Holky, vy teda drbete.... 😀
uplne mala
Jeee, emi, pleteni...ja mam rozpleteno asi 6 svetru, nektere na deti, nektere na dospele, vzdycky me neco zaujme a bavi me to po cela zada a do pulky predku, pak se vrham na dalsi kousek... 😎 No, jo, nevydrzim do konce. Ale podle me na 🙂 miminka to neni moc prakticke, ale rozhodne je to krasa, kdyz je cely svetrik...

Evi, na cestovani s detmi se tes. Ja se taky vzdycky tesim, az ta cesta bude za mnou. To je takova uleva, ale to urcite znas i ted.

Kati, super plany. Me je stejne jako tobe a Dani. Ja biologicke hodiny moc neslysim. Mozek zamrzl nekde okolo maturity...akorat ty starosti by nemusely pribyvat. At je ti brzy veseleji, na me to ted taky padlo. Ale jsme silne zeny, zase to prejde. Hlavne zdravi....

Reni, uz to mas za par...a budete 4, pekne cislo 😉

Jsem zapomnela, co jsem chtela napsat. U nas pocasi za moc nestoji, dost prsi a je dusno. Zitra jedeme na vylet do Oldenburgu pro apostilu na RL pro Kacku a snad i nekam jinam. Uvidime. Mejte se zatim pekne.

evinkaaa
23. júl 2009

Reni, ako sa znasas so svokrom? Zatial vsetko v poriadku?

honnig
23. júl 2009

...vubec nechapu, co to uplne mala tam znamena, tak sorry... 😀 😀 😀

evinkaaa
23. júl 2009

hani, asi si uz viem predstavit, co ma caka, co sa tyka cestovania s detickami.
no, viem ze to je urcite len stres a vyzaduje to planovanie, ale aj tak sa tesim 😉

rpinguin
23. júl 2009

zeny, ja vam tak zavidim, ze viete strikovat, ja som na vsetky rucne praca lava 😠 ved vy mozte pre deticky uplne originaly zmajstrovat 😉
Emi, no v Trieri by si nasla nejaky obchod, ale kedze si v niecom mensom, tak jedine ten net asi.
Hani, a tu apostilu ti neposlali?
Svokor pozera telku, nejaky poker, takze ja na nete, ale uz sa aj lucim, kedze idem radsej do hajan.
Dobru nocku prajem!

evinkaaa
23. júl 2009

no ja viem tiez strikovat, hackovat, vysivat, sit na sijacom stroji a co ja viem co vsetko.
aaaaaale to vobec nerobim, pretoze nemam k tomu absolutne ziadny vztah. naucila ma to mamina a nieco aj v skole, ale odvtedy som to viac-menej vobec nerobila. 😒

yanni
23. júl 2009

no ja viem tiez strikovat ale mne sa zda ze to trva strasne dlho tak to necham na mamcu. a babka mi pri kazdej prilezitosti ustrikuje ponozky 😀
Moj otec sa uz 20 rokov smeje ze kedy mu konecne darujem ten sal. ako 10rocna som zacala strikovat pre neho sal ako darcek na vianoce a doterz som ho nedokoncila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No ja sa z tych chlapov zblaznim. Mam dnes depku lebop je to fakt cudne bez chlapa. nemam ca ani nad cim rozculovat 😀

no cestovanie z detmi sa da, terba ich zabavat. ako aupairka som sa nacestovala s tymi styrmi skreklunami az az. no my sme kazdy vikend niekde cetovali. hroza.

honnig
23. júl 2009

Reni, ono je to tak, ze jsme tam chteli jet uz driv, ale s tou manzovou dovolenou je to na 2 veci a navic nam nechodi Kindergeld, ze pry nemaji zadost, kterou jsme posilali postou, tak to vezmeme najednou... ☹ Snad to dopadne...
Evi, tak siti na sicim stroji jsem dodnes nepochopila 😎 Za cely zivot mam na konte polstar do rucnich praci v 7. tride.

Kati, s chlapem na nic, bez chlapa jeste hur... 😅

Dobrou...

yanni
23. júl 2009

no ved to hani, bez este horsie

evinkaaa
23. júl 2009

kati, pojdeme na nejaky zur a tam najdeme niekoho pre teba, kto ta bude "trösten" 😀 😀 😀

yanni
23. júl 2009

hihiihhihihihihihihihi

evinkaaa
23. júl 2009

to je predsa "gutes Angebot", ci nie???

emicka09
24. júl 2009

holky, nemuzu spat, tak tu strasim takhle brzo 😖
rpinguin - musim ten Trier teda nejak prosmejdit, snad tam neco najdu..i kdyz asi az pozdeji, tedka moc dlouho po meste behat nevydrzim, asi to vidim spis na ten internet..
rpinguin - uz jsem tu parkrat nakoukla, prave proto, ze jsem hledala neco o Nemecku, jak to tu chodi a tak-nebydlime tu dlouho. ona ta zdejsi byrokracie je krapet slozita, zvlast pro nekoho, kdo moc nemluvi nemecky 😒
vubec treba nevim, jak a kde se vyrizuje rodny list - my to mame jeste trochu komplikovanejsi tim, ze nebudu rodit v Nemecku, ale v nedalekem Lucembursku.
evi-ta vlna, jak jsi mi poslala odkaz, je super! moc hezka, i pro deti..urcite neco vyberu, snad jeste do porodu stihne prijit 😀

yanni
24. júl 2009

ahoj emi,

no ja sice moze spat hocikedy a hocikde, v ktorukolvek dennu a nocnu hodinu 😀 ale zial musim pracovat 🙄 takze tu strasim tiez 😀

neurologia
24. júl 2009

Ahojte baby,

no u nas to dnes vyzera na slnecny den...cize ide sa prat 😀 a dufam ze vyvesim a zachvilku uz budem zbierat lebo zacne prsat ako sa mi uz parkrat stalo..... 😠

este je len rano ale uz sa tesim na obed -idem robit pizzu tak som zvedava lebo mam novy recept na cesto... 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre