Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

stardust
2. mar 2012

@yanni len taki su povacsine ticho, len ta hlupost krici do sveta 🙂

stellamaris
2. mar 2012

@yanni ja objednam vzdy osupanu,za par centov naviac,keby som ju stale mala supat,tak ma trafi slak,na take daco nemam nervy 😀 😀

yanni
2. mar 2012

@stellamaris noooooooooo inak sa neda. stale zastupovat. ja uz mam aj v Amte aj extra Genehmigung, ze mozem robit denne viac ako 10 hodin a dokonca aj cez vikendy ked chcem. No nech si trhnu. Uz mam toho plne zuby.

stardust
2. mar 2012

uz sa blizi jar, sprarglova sezona, mnam, mnam %slintaci smile%

yanni
2. mar 2012

@stellamaris ach tak to ja zase nie, to by sa mi neratalo, to supanie gehört dazu 😀 😀 😀 😀

stellamaris
2. mar 2012

@stardust ...no veru,tiez mam zle skusenosti so Slovakmi,az som ich mala plne zuby a potom mi raz v Prahe padol do oka manzel a tak som dosla do nemecka,mozem kaslat vsetkych slovakov 😉

stardust
2. mar 2012

@stellamaris jedna zla skusenost, potom skoro ziadne skusenosti...mala som si vybrat radsej moznost, nechat sa odviezt do hrobu alebo kremacnej pece ako panna 🙄 ?

stellamaris
2. mar 2012

@yanni len sa nenechaj vyuzivat,to som mala v robote minuly rok,kolegyna zahlasila,ze nechce robit cezcasy a tak som musela ja makat,domov som chodila len prespavat...pred dalsimi cezcasmi ma zachranilo tehotenstvo,tak teraz si uzivam,ked kolegyna maka cezcasy....ako sa hovori,na kazdeho raz dojde 😀 😀

stardust
2. mar 2012

@yanni inak by si hovorila, keby si supala pre celu kompaniu 😎

stellamaris
2. mar 2012

@stardust ...ako panna do hrobu alebo pece?nooo to nieto si dobre urobila,ze si si nemca vzala 🙂 ,take panny poznam,boze chudinky,sedia doma davno po tridsiatke a cakaju,ze im nejaky princ zazvoni doma u dveri 😀 😀

suhada
3. mar 2012

Caute baby, som tu nova. Vidim ze to tu fici 🙂
aj ja zijem v Nemecku (Frankfurt), v maji to bude uz rok, a akurat na maj mi vychadza aj termin porodu.
Prve babo v cudzine, co vam poviem, nie je to med lizat........ 😒 Vo Frankfurte sme len 2 mesiace, nikoho tu zatial nepoznam, ak neratam byvalych kolegov z prace, alebo manzelovych kamaratov, ale to su skor take hello hi vztahy.
Len dodam ze manzel je z Pakistanu, takze co sa tyka nasich znamych tak je to take multikulti 🙂 co samozrejme nie je uplne ono.......teda pre mna, drahy si nestazuje 😉
Ja mam teraz pocit ze je milion veci tykajucich sa porodu ktore by som mala zacat riesit, ale citim sa v tom mierne stratena, mam nejake zakladne info, ale potrebovala by som konkretne rady od bab ktore tu uz rodili, absolvovali pripravu na porod, vybavovali veci typu elterngeld po uradoch a pod..........proste kde, s kym a kedy a za kolko 😉
Najde sa nejaka dobra dusa ktora by mi par veci vysvetlila?

suhada
3. mar 2012

snazila som sa vas citat, ze sa mozno nieco dozviem ale vy ste tu vsetky stare zname a len si tu klebetite 😀 😀
pripadne mi este napiste niekto link na tu starsiu diskusiu, (Nemecko I. a II.) neviem to tu najst 😠

martinas30
3. mar 2012

@suhada ahoj..ja byvam blizko Frankfurtu,par km,presne mesto *Neu Isenburg..do ktorej nemocnice sa chystas??...Ja mam dcerku 1 rocnu a rodila som v offenbachu..ak chces mozes mi napisat ip🙂 budem rada

kmk11
3. mar 2012

vy ste to tu akosi rozbehli, ani citat nestiham ...a potom sa mi to nejako miesa... kto si chce dat do truhly lupane spargle ako stara dievka, ktora x-hodin nadcasov nahanala Slovakov s velkymi ocami??? 😕
😀 😀 😀 spravne som to zhrnula? 😎

rpinguin
3. mar 2012

pozeram, ze okolie Frankfurtu sa uz naslo, tak len tak dalej 😉

@kmk11 dobre si to zhrnula, ale komu aky vyrok pripisat, tak to neviem ani nahodou, vsetky tri su akesi rovnake 😀 😀 😀

kmk11
3. mar 2012

@rpinguin nevadi...hlavne ze mam vycuc ... a potom to dopadne ako s tichou postou: z dvojnoheho slona bude nakonci usaty mravec 😀 😀 😀

kmk11
4. mar 2012

dievcata, co ste citali uryvky, pridala som na stranku navrh obalky, co na to poviete? dnes sme na nej makali asi 5 hodin - najprv fotenie, potom vyberanie fotiek a nakoniec spracovanie 😉 podotykam, ze vyber farieb musel splnat nasledujucu podmienku: taska musela mat cervenu farbu ...a to sa dalo v tom nastaveni programu spravit iba v kombinacii so zelenou 😉 teda upravovali to dve amaterky, rozumej nie graficky 😎

stardust
4. mar 2012

@kmk11 obalka je pekna, z mojho pohladu by som volila len jednu farbu taku kriklavu, tu ruzovu tasku, zelenu by som zmiernila.

kmk11
4. mar 2012

@stardust nuz tie farby mozno budu inak ... nemame spravny program na upravu - viacmenej ide teraz o tu kompoziciu ako taku - farby si treba zatial odmysliet, ta taska by vsak mala zostat cervena ... a dakujem za nazor 🙂

stardust
4. mar 2012

@kmk11 jaj, tak potom nemam ziadne namietky, obalka sa mi paci 🙂

kmk11
4. mar 2012

@stardust no ako vravim, ja s tym nemam ziadne skusenosti, mozno profesionali zavrhnu pri prvom vzhliadnuti 😀
ze som im fusovala do remesla 😀

evinkaaa
4. mar 2012

@kmk11 - kati, mne sa tiez obalka ako taka paci. Ale tiez by som troska zmiernila aspon jednu farbu. Kricia tam obidve - ta zelena a cervena. Keby bola ta zelana troska slabia, bolo by to lepsie. Ale to je len moj nazor. 😉

stardust
4. mar 2012

@kmk11 ale kludne si nechaj poradit od profesionalov 🙂

kmk11
5. mar 2012

@evinkaaa no ako som pisala, tie farby sme nevedeli nastavit, resp. ked sme chceli mat cervenu tasku, tak nam automaticky program doladil farbu pozadia na takuto zelenu 😀 ... navrh som uz poslala dvom grafikom - moze byt, ze i fotka nie je dost ostra alebo dalsich 1000 inych drobnosti nad cim my vobec neuvazujeme a grafik zosedivie 😉 ... ale teraz ma skor zaujima ta kompozicia, ci je to ok ... nuz ale na druhej strane :kricia tam obidve - sak nech poradne zakricia - aby si ju ludia vsimli 😀 😀

evinkaaa
5. mar 2012

@kmk11 - mas pravdu. Nech len pekne kricia 😀 . Kniha pekne uputa moznych kupcov. 😉

kmk11
5. mar 2012

@evinkaaa no to sa este uvidi ...navyse teraz prave zhrname s kamoskou, co sa moze a nesmie z licencnych veci uviest na fotke - prave mi pise, ze ani vlak na jednej inej foto nesmieme mat 😒 takze uvidim, co je z toho nakoniec pouzitelne 😝

evictta
6. mar 2012

@rpinguin mne je to jasne, ze v tom mnozstve ludi, ktori sa tu objavia, sa tazko zorientovat niekedy, najma, ak uz prestanu pisat, ako si spomenula..ja som len tak napisala, lebo niekedy sa stane, ze svet je maly a za rohom nejaka slovenska deva..🙂 ale tu kde sme my, zrejme ani nahodou..:(
no, kocky, rada by som pokecalaj s vami, ale mate tu tak rozbehnute temy, ze ani nestiham..;( napriek tomu, ked sa chytim, tak sa rada zapojim..🙂 z MUC sme odisli kvoli lepsej pracovnej ponuke, ktoru dostal manzel..sme tu v Hessen kratko, tazko si tu zvykam, Bavorsko som si velmi oblubila, zostala tam nejaka rodina, priatelia, skratka, socialne kontakty..aj tu budu, nezufam, len nie zo dna na den..🙂

evictta
6. mar 2012

@evinkaaa dakujem za privitanie..:D zostanem rada..🙂 ale docasne asi iba ako pasivny clen, lebo baby, ja s vami takto aktivne zatial nestiham..🙂 noo, moc rychlo klebetite..🙂

paula
6. mar 2012

ahoj!
Holky z Bavorska, mam jednu otazku 😉 To se u vas opravdu normalne zdravi: "Grüß Gott!" ? Telefonuji ted casto s centralou Avonu, ktera je v Mnichove a ty zenske me do telefonu vzdycky zdravi;"Grüß Gott, Frau ..." me to pripada hrozne vtipne. Myslela jsem, ze i v Bavorsku je to spise pozdrav mezi sedlaky 😉

rpinguin
6. mar 2012

@paula to si nevedala? sranda to ale je, a som myslela, ze s Avonom si uz praskla, ci nie?

@evictta neboj, stihat budes, pis, ked ta nieco napadne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre