Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
4. aug 2009

no a este som zabudla, potom by si mala dostat 12 (bzw. 14) mesiacov Elterngeld (67 % z prijmu). Musis ale tiez beantragen.

verohit
autor
4. aug 2009

ahojte zenule, tak vidim ze Evka ako prava Mnichovcanka sa velmi dobre vyzna 🙂

Ewelyn, tak ako ti uz spravne napisala yanni, doplnim, ze papierik resp. potvrdenie na Mutterschutz dostanes u tvojho gynekologa (robi sa to velmi terminovo 6 tyzdnov pred porodom) a ten potom musis poslat do tvojej poistovne, na ktorej zaklade ti vyhotovia vymer ako uz hore uviedla yanni..
a ak sa chces dozvediet podrobnosti, najlepsie je si zavolat do poistovne, tam ti poradia presne.... 😉 a daj vediet ako si dopadla.. a toi,toi,toi nech si mozes coskoro vychutnavat mamickovske radosti a nie len papierovacky.. 😵

Mimi spinka a ja sa pomaly liecim.... ahojte

verohit
autor
4. aug 2009

a este som sa chcela spytat na Vendulku... mam len ten pocit ze sa tu uz dlhsie neukazala, viete niekto nieco?? 😕

ewelyn1
4. aug 2009

ahoj yanni, verohit
Dakujem vam za vase rady, ten papier od gynekologa som uz do poistovne dala, bola som tam osobne, a tetula povedala, ze mi budu posielat tych 13 euro, ale zatial nic neprislo, pravdepodobne moj zamestnavatel neposlal moje Bescheinigung, ci co.takze tam to pravdepodobne vazi, nebol ku mne korekny, zarabala som 415 euro, a ztoho mi strhaval 200, cize mi strhaval to co sa plati do poistovne, ale skoda reci jednoducho arschloch, takze urcite narocky brzdi teraz aj tie papiere. ale znama vravela, ze mu pride urcite upomienka zo zdravotnej a ze to bude musiet poslat, tak hadam to bude ok. a tie mamickovske radosti si vychutnam urcite, uz dva dni prenasam, dnes som bola na kontrole a doktor povedal, ze mala ma menej plodovej vody, tak idem dnes este raz na ctg, a dnes alebo zajtra mi vyvolaju porod, uz za pol hodinku vyrazam, tak drzte palce, mam obrovsky strach, ale aj radost, prve bejby takze asi normalka,
este raz Vdaka za rady

verohit
autor
4. aug 2009

ewelyn, juhuj, tak ti velmi drzim palce, a velmi na teba/vas myslim, nech vsetko ide ako po masle a mas pozitivne spomienky na porod... 😉 😉 😉 😵 😵 a ked budes prosim moct tak sa ozvi a daj vediet!!!!

este k tej papierovacke: hm... ak si teda oficialne nezarobila netto viac ako 400€ tak zial nemas narok na matersku! (nejak som to nepochopila s tymi 200eurami)... ono to zvyknu posielat so spätnou platnostou pokial si spominam.... ale nie zase az tak neskoro... ja som si väcsinou vsetko obvolala ked sa mi do dvoch tyzdnoch nikto neozyval, aby tam na tych uradoch nezaspali na vavrinoch!! a to vzdy pomohlo!!

ale teraz uz ti drzim palce a drz sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

hanuk
4. aug 2009

Ahojte! Dakujem pekne za tipy!

ewelyn1
4. aug 2009

takze som spat,
super poslali ma domov, rano na ctg mala spala, ale teraz uz bolo vsetko ok, bola diva jak cert, takze sa jej dari dobre. Som sa aj pytala, ze co teda z tou plodovou vodou, ale povedal, ze to je normalne, len chcu mat istotu, ze ci ozaj spi, alebo uz chce ist von, ale nastastie spala, ale s tym som mala problemy vzdy na poradni, ona vzdy rano spi.
VEROHIT: dakujem za podporu, aj ja dufam, ze to bude v poho, cele tehotenstvo som to chcela zvladnut bez PDA, ale teraz som makka, takze papiere vyplnene, chcem si to uzit, a hlavne mat silu na zaverecnu fazu. a ty si tiez rodila v Nemecku, mala si pda? celkom by ma zaujimalo ake to bolo, citala som vela nazorov, a som troska v pomykove. a k tej praci oficialne som zarobila 415,- inak by som nemohla byt pflichtversichern, ale on mi cast posielal na ucet a cast platil na ruku, cize na ruku mi neplatil nic, len na ucet odvadzal 200,- on mi povedal, ze mozem byt rada, lebo bez neho by som ziadne povolenie nedostala, robila som v kuchyni od pondelka do piatka 5 a pol hodiny, a dostavala za to 3,50 eur na hodinu, z coho mi este aj tak na konci mesiaca strhol 215,- eur jednoducho grecka svina, nevedela som sa dockat kedy mi zacne mutterschutz, on sa vobec nevyzna v nemeckych zakonoch, napriklad mi tvrdil, ze nepotrebujem arbeitserlaubnis, ked pracujem ako minijob, takze som pre nho pol roka robila na cierno, s tym ze som mu doverovala, ze tak zije tu uz 40 rokov tak sa vyzna, hovno,dostala som papier z rathausu, ze mam doniest zdravotnu a take sprostosti a sa ma pytali, ci pracujem, a ja ze jasne, minijob, a ona no a arbeitserlaubnis?? takze musel stary vybavovat lebo by mal problemy. takze teraz si tiez myslim, ze ani nevie co ma spravit s tymi papiermi co mu poslali zo zdravotnej, cisty magor. ale tak oni ho budu tlacit, lebo ja s tym nic nemozem, mi teta povedala, ze to musi robit len zamestnavatel. ale ked pojdem ewelyn nahlasit do zdravotnej tak sa na to spytam. takze dufam, ze mi tu nebudu robit problemy, vlastne teda mam narok na elterngeld, mutterschutzgeld a erzihungsgeld? neviete kolko to presne je, uz som to surfovala, ale vsade pisu inak, tak radsej sa chcem pytat niekoho kto ma stym skusenosti, co asi vy baby mate, ja som taky novacik vo vsetkom.
a ozaj vybavovala si niektora z vas zuschlag zum kindergeld a prispevok pri narodeni prveho dietata a porodne zo slovenska??? chcem si o to poziadat tak sa mi cenne rady zidu. my sme obidvaja slovaci, moj priatel je selbststandich, ale nezaraba viac ako 1000 euro, takze tak. 🙂
VOPRED DAKUJEM ZA VSETKY RADY

yanni
4. aug 2009

No Ewelyn, takze na Elterngeld mas narok aj keby si nezarabala, napr. Harz IV, Studentka, Hausfrau a tak). Na Elterngeld ma narok kazdy. LEn pri tebe je problem s tymi 67 %. Zo 415 € to nie je ani 300 € ale kedze je dolna hranica 300 € dostanes tych 300 € mesacne. No a je tu moznost, ak budes mat cas a kde nechat dieta, moze robit do 30 hodin tyzdenne bez toho aby ti nieco strhli z materskej. Na podanie ziadosti mas cas 3 mesiace po porode, sice aj neskor je moznost ale rückwirkend ti zaplatia len 3 mesiace. Nejaky zuschuss pre dieta existuje, musela by som sa spytat kamosky ked s nou budem, ta ma 2-nsacnu dceru a minule mi spominala ze tiez nieco dostava, lebo tiez nema velku matersku aj ked normalne robila ale je alleinerziehend a byt platit a vsetko sama, takze nie je to sranda. Ale popytaj sa na urade, ved ti poradia. Niektore "skatule" 😀 byvaju aj celkom mile a hilfsbereit. VEla stastia a toi toi toi, nech porod prebehne ako po masle.

Baby ja vas vsetky obdivujem, co ste alebo budete rodit normalne. Ja by som urcite skolabovala 😉

ewelyn1
4. aug 2009

yanni:
tak nejako som to aj ja vypocitala, ze by som mala dostavat, a myslim ze ten kinderzuschlag sa teraz nejak menili podmienky, ale pozerala som si ten dotaznik ma asi 5 stran takze pekne vyplnovacky, ale mozno do toho zapadame aj my, aj ked nie som alleinerziehend , pokusim sa aspon. len som mala obavy kvoli tomu, ci je tu nejaky gesetz, ze musis mat tolko a tolko odpracovane, ja som papierovo pracovala vlastne iba 3.5 mesiaca, tak preto som sa obavala, ze ma vyfuckuju. lebo vlastne moj arbeitserlaubnis je iba na rok, a potom neviem ci mi ho predlzia, takze neviem, ci budem mat moznost pracovat, do tej predoslej sa vratit nechcem, ale mozno ziskam aj normalne arbeitserlaubnis, ked poziadam, mozno zoberu ohlad na to ze uz mam dieta, a radsej nech robim, ako mam byt doma, na statnej podpore, sice oni maju co sa tyka arbeitserlaubnis vzdy problem kvoli tomu, ze maju strach ze sa chces iba napojit na ich socialny system, ze odpracujes a sup ho na podpodporu, takze sa im necudujem, ale dufam, ze vsetko dopadne dobre, len nech uz tu je moja mala, cakam kazdu chvilu, total mi lepi, neviem co ma caka, aj ja som rozmyslala nad cisarskym, ale nakoniec to skusim s pda, dufam, ze vsetko klapne, len nech uz ju mam v naruci a zdravu. Dik za radu hned som kludnejsia

ewelyn1
4. aug 2009

A este som sa zabudla spytat , ci si niektora z vas ziadala aj ten jednorazovy prispevok pri narodeni prveho dietata a porodne, lebo tu vlastne taky neexistuje, tak ci ste to dostali zo slovenska, a ked tak co ste na to potrebovali, co na to potrebujem to viem, ale predsa len ked tam nabehnem z nemeckym rodnym listom, a pod. ci si musim pytat potvrdenie od nemeckeho gynekologa, aj od slovenskeho, kedze som patrila slovenskemu a od 5 mesiaca nemeckemu.tak isto aj s tym potvrdenim od pediatra, musim vsetky tie slovenske formulare prelozit? lebo nemyslim ze mi tu nejaky artzt podpise papier zo slovenska.
Diky moc

yanni
5. aug 2009

ewelyn nalistuj so asi od takej strany 100, uz sa o tom prispevku zo Slovenska tu podrobne siskutovalo, tam mas vsetky infosky co potrebujes a ta. Len na zaciatok, potrebujes si vybavit na SVK slovensky rod. list a musis byt prihlasena (pobyt) na Slovensku.

yanni
5. aug 2009

no este raz sa ozyvam, ewelin, ak chces robit u ineho zamestnavatela, mozes si vybavit arbeitserlaubnis aj sama, nemusis cakat ze chef to za teba urobi. Chod si na urad prace po formular (EU), najdi si robotu, podpis prac.zmluvu, vypln formular, daj ho podpisat zamestnavatelovi a zanes formular s prac.zmluvou na urad prace. No a je to vybavene. Moze sa stat, ze budes aj zo dva mesiace cakat, no mozno to teraz uz ide aj rychlejsie, ale ja som robila vtedy aj bez prac.povolenia a na urade nic nepovedali, este mi dokonca zavolali, pred tym ako mi vobec dali prac.povolenie, ze ako sa mi v robote paci 😀 Vela zamestnavatelov ani nevie ako to chodi a co maju robit. A v gastronomii je to dost divoke. Ak chces nadalej robit v gastre, najdi si radsej nejaku nemecku restiku alebo tak, ti su korrektni a nezaobchadzaju s tebou ako sa im zachce. Nemci maju uplne ine myslenie a aj ked nebudes hodinovo vela zarabat, 3,50 € je vykoristovanie. To je fakt Sklavenarbeit a poslala by som na neho kontrolu, lebo su aj nejake zakony. Ved to si mohla hned ostat na Slovensku. Tam dostanes mittlerweile aj viac na hodinu.Nie je vsetko zlato co sa blisti.

Drzim ti palce a ozvi sa ako mala a co si povybavovala 😉

ewelyn1
5. aug 2009

Yanni,
no ja som tu moznost ani nevyskusala, pretoze moj priatel sa o to pokusal, nasiel si robotu, mal zmluvu, vsetko, isiel na urad, a tam mu povedali, to, ze to bude trvat priblizne 2 mesiace, a ze podla nich mu to vobec neuznaju, takze jasne mu dali najavo, ze nema sancu, tak sa potom spravil selbststandig, mame tu vela znamych nemcov ktori maju firmy v ktorych mohol pracovat, teda mala by som aj ja tu moznost zamestnat sa, len po tom prvom pokuse sme to vzdali, a ten moj predosly zamestnavatel bol svokor mojej svagrinej, ma hotel a restauraciu, a my sme doteraz byvali v tom hoteli, boli tam aj byty, a preto mi to on vybavoval lebo raz to vybavoval pre jednu polku, a tiez to klaplo, ten chlap na urade nam hovoril, lebo som tam bola snim, ze velmi dolezity je ten list, ze preco prave ja, a tam sme museli napisat, ze byvam v hoteli, ze na ranajky oni potrebuju niekoho uz od pol siedmej, a je tazke niekoho najst, a pod. blaboli, a nakoniec som to teda dostala uz po dvoch tyzdnoch, vdaka tomu som sa mohla poistit, nemusela som sa sukromne, lebo z tych penazi by som to asi nezvladla. takze som bola rada, lebo keby ma vyhodil, tak som si myslela ze nemam inaksiu moznost sa zamestnat, ale urcite to skusim, dam na tvoju radu, za pokus nic nedam. dufam, ze to klapne. on to proste vyuzil, ze nemam teda sme si mysleli ze nemam inu moznost, takze tak, ale uz je to za mnou, uz mam pokoj.
diky ahoj 🙂

verohit
autor
5. aug 2009

ahojte neskor sa ozvem dufam ze ta este Ewelyn zastihnem 😉 mame prave navstevu a pozerali sme foto zatial krasne popoludnie

jabera
5. aug 2009

ahojte baby, srdecne zdravim.

som to tu preletela a nevidim renatku!!! co to?!

majte sa pekne, ja zase pridem.

yanni
5. aug 2009

jabera, mne sa nieco zda, ze Renca spominala, ze v novom byte nebudu mat za cas internet. Ale isto to neviem. No a urcite usilovne vybaluje a zariaduje 😉

evinkaaa
5. aug 2009

Ahojte kocky,

tak aj ja sa hlasim.
Ako sa mate? Co mate nove?
Reni - uz ste prestahovani? Asi zariadujes, ze? KEd budes mat cas, tak sa ozvi a porozpravaj pocity a dojmy z noveho bytu.
Jani - ako sa mas na slovensku? Uz je lepsie? A ako dlho tam este ostanes s bartikom?

My sme mali dnes krasny den. Nielen pocasim, ale s manzelom sme si boli vyzdvihnut nase nove auticko, ktore sme si kupioli. Takze radost "pur" 🙂 🙂 🙂

ewelyn1
5. aug 2009

Do kelu, bola som na ucte este stale nic, uz je to podozrive, budem tam predsa musiet zavolat, dufam, ze sa nejako vymencem, urcite ten debil neposlal tie papiere co mi vypocitaju kolko mam dostavat. ach, bejbynka je este stale v brusku, sa jej tam paci, cele teho sa len kolacmi pcham, ale doktor na sk, mi robil sono, myslim ze to bolo v 20 tyzdni, a stanovil termin na 11.8, ale podla p.m. mi to vychadzalo na 2.8, aj som to mojmu tu v nemecku vravela, ale nejaka zvlast reakcia, ale mala bola trosku mensia, teda nesedela priblizne jeden tyzden do tabuliek, hmotnost jej tiez tipuju vzdy inak, najprv 2500, potom 2900, ved uvidime, ale nebude velka lebo aj ja som chuda, a narastlo len brucho, tak vyzeram ako pavuk. jedno co ma nasralo je len to, ze sa mi pred vcerom spravila prva stria, na pupku, kde mam dierku po piercingu, kelu, cele tehu nic a teraz 😠 . zajtra idem na kontrolu do nemocnice, tak som zvedava ci si ma tam nechaju, brucho tvrdne, riadne, tasku som prevlakala uz asi 5 krat, stale zubnu kefku vybalovat, uz nech to mam za sebou, toto cakanie je strasne. dufam, ze sa zajtra ozvem, aj ked datum 07.08.09 sa mi pozdava 😀
bru-bru baby 😀

evinkaaa
5. aug 2009

Ewelyn, drzim palce, nech nemusis na malicku dlho cakat a zelam ti lahky porod a vela sil a energie.
Ozvi sa nam potom, ako to vsetko dopadlo a budeme sa tesit na fotocky malickej. 😉

ewelyn1
5. aug 2009

dakujem evinkaa,
za podporu urcite je teraz potrebujem, urcite sa ozvem , a foto urcite spravime 😀
dobru noc 😔

evinkaaa
5. aug 2009

Ewelyn, volas sa skutocne ewelyn? Alebo inak a to je iba nick?
A kde v nemecku byvas?

iii
6. aug 2009

dobre ranko, tak u nas je posledne dni nenormalne nadherne pocko, tak sa stale niekde flakame....tychto par nedazdivych dni rocne si musime patricne uzit.
predvcerom som sa bola pozriet este na jednu porodnicu, naozaj velmi pekne....akurat elenka uprostred kreissaalführung zacala spievat pokapala na salasi....a nesla zastavit, takze sme museli prehliadku predcasne ukoncit, aby aspon ostatni z toho nieco mali 😀

ewelyn drzim palce, ja som prenasala dva tyzdne, celkom ta chapem, ake je to cakanie....a to ma este gynekolog pripravil na to, ze pravdepodobne porodim o par tyzdnov skor. pda som mala, druhykrat by som sa tomu ale chcela vyhnut - mne osobne sa teda zdali byt nevyhody vacsie ako benefit, nesmies do vody, nemozes sa uz velmi slobodne hybat, a cele to uz potom nadobudne taky riadeny charakter (infuzia, oxytocin po porode)...myslim ze existuju aj ine a prijemnejsie a prirodzenejsie sposoby tlmenia bolesti. ale zasa spusta zien si pda pochvaluje....no vsak sama uz uvidis, ako to bude prebiehat, ale skus urcite aj vanu, alebo masaz, ak budes mat moznost, mozno nakoniec pda ani nebudes potrebovat. tak drzim palce, nech to mas v pohode!

evi co za auto ste kupili?

veronika heh, to kluckove a brankove obdobie poznam... inak pytas sa na tie vylety - mozno je to trosku honosny nazov pre nase vyjazdy...pravdupovediac s e. je to riadna motanica, vsak vies sama. najma to vypravovanie sa z domu, jej vsetky ritualy, pred odchodom sa musi nakremovat, napomadovat, vybrat si sama topanky, vycikat sa, vybrat si zvieratko na cestu, vybrat zvieratko, ktore bude strazit byt, vybrat knizku do auta, sama zist po schodoch, vonku odtrhnut par sipiek a hodit ich na zem (bobuky pre vtaciky), potom stale kontroluje naftu v aute (otvara ten kryt, kde sa tankuje a strka tam prsty), sama si vliezt do sedacky.......no a po absolvovani toho vsetkeho, ked je priputana, zahlasi, ze potrebuje kakat 😠 a tak este raz vsetko.... no je to hra trpezlivosti.
inak si sa pytala na vendulku, myslim ze je tento tyzden na navsteve u rodiny, iste sa ozve, ked sa vrati. a co je so zuzkou a s olinou? renca stahuje alebo rodi... 😝

janka no ahoooj, no co je u vas nove? kedy sa vracia nazad boris? neprides s nim? a co drobec?

dnes ma e. narodeniny, tak ju vezmeme poobede do mesta a kupime jej zmrzku...zhodli sme sa na tom, ze na darceky je este velmi mala 😀
tak pekny den zatial, ja este doobeda urcite nakuknem.

paula
6. aug 2009

Elence vsechno nejlepsi k narozeninam!!!! 😵 😵 😵

honnig
6. aug 2009

Prejeme s Evickou a Kackou taky vsechno nejlepsi k narozeninam... 🙂 🙂

honnig
6. aug 2009

U nas taky hrozne teplo, v sobotu rano uz jedeme do CR, tak strasne rychle to utika. Jeste nevim, jestli tam zustaneme tyden nebo 2. Zalezi na tom, jak dopadne Kacce termin na ockovani.

Pekne si uzivejte slunecne dny 😎

ewelyn1
6. aug 2009

Dobre ranko baby,
takze nastal dalsi den cakania, vcera vecer mi uz tak tvrdlo brucho, ze som myslela ze sa nieco udeje, ale nic 😀

evinkaaa: nie v skutocnosti sa volam eva, myslim, ze asi aj ty, ale ewelyn som si dala kvoli malej, kedze ona bola dovod prihlasenia 😀 , a byvam v Ludwigsburgu, to je asi 20 km od Stuttgartu. a ty ?

iii: ahoj, som zvedava ci aj mna nechaju tak dlho prenasat, ja som na tom presne tak isto, doktor mi dal magnezium, lebo si myslel, ze tiez porodim skor, nechcel ma pustit na dovolenku, teda neodporucal mi to, kvoli tomu, ze je ewelyn mala, ze ja tam riziko predcasne porodit, a teraz... 😀, ale mozno mi fakt to ten sk doktor odhadol naozaj dobre na toho 11.8, ale povedal mi aj ze budem mat chlapca, dost presvedcivo, aj ked od zaciatku tehu som vedela a citila, ze to bude dievca, takze moje prekvapenie, chlapec, tak bude ewelyn teraz s modrym dudlikom 😀 . Preto som potom neverila ani tomu, ze pride 11.8, ked sa sekol v pohlavi, a aka bola moja radost, ked doky povedal, ze ja vidim dievca, som kukala jak tela na vrata.

A stym pda, nie som si tiez ista, ale hrooozne sa bojim bolesti, a ze nebudem mat silu uz potom tlacit, moja svagrina, zije tiez tu, ale robi mi iba stresy, tak na temu tehu snou moc nekvakam, jej sa narodila mala pred pol rokom, ale stale mi rozprava len o tom ake to bolo strasne, bolest, ako ju mala dotrhala a pod. prve mala s pda, a hovorila, ze uz by si to tiez nedala, ze bola otapena este tyzden potom, ze si to ani ja nemam dat, ale jej muz mi hovoril, ze si to mam dat, ze ona bola hrdinka,ze bez pda, a mala to tazke, takze toho sa bojim, ze budem hrdinka a potom auu, auu. ☹

Som zvedava ako dlho ma nechaju prenasat, ci si ma tam uz dnes nenechaju, ale moja mamina nas obidvoch prenasala 4 tyzdne, takze tak ☹ , mame to v rodine asi, a obidvaja sme boli cisarskym, neotvarala sa, a potom uz som mala slabe ozvy tak rychlo cisarsky, a bola som tu, a potom prisla sestricka za maminou na izbu a pocuvajte co jej treskla: 'jaj to som rada, ze vam to dobre dopadlo, sak tej vasej malej uz nebilo srdce", jaka krava, sice to bolo pred 24, rokmi v Nitre, ale ...
Chvalabohu, ze som v Nemecku, na Slovensku nikdy, teda co som tu vsetko citala, strach,

takze pekny horuci den vam prajem Baby

evinkaaa
6. aug 2009

Krasny slnecny den vsetkym 😉

Ingi - vsetko najlepsie elenke k narodeninam. Nech si zmrzlinku uzije 🙂 🙂 🙂
Kupili sme auto Honda Accord Tourer (farba blue pearl). Chceli sme kombi kvoli "familienplanung". Je to fakt super pocit, ked mas tak vela miesta. Uz to vidim, ako budeme na slovensko cestovat zapratani 🙂
Mas pravdu, taketo krasne pocasie treba vyuzit na vyletiky. My tiez s manzelom planujeme ist na bicykli do ZOO tu u nas v Mnichove. Aj ked to nieje daleko, ale na bicykli to ma tu pravu nefalsovanu "vyletnicku" atmosferu. Este nejaky "brotzeit" a nieco na pitie a hotovo.
Je to krasne ako popisuje elenkine ritualy. To je fakt radost citat. NAdhera 🙂 🙂 🙂
Ked sa tu rozpravate o porode. Tak ja mam tiez nejaku predstavu. A asi to, ze si asi tize dam PDA. Mam strasne nizky prah bolesti a asi by ma to fakt zabilo. NO este uvidim. Ukaze cas ako to vsetko budem vlastne zvladat.

Ewelyn - tesi ma. ako to uz moj nick prezradza, ja som tiez eva a byvam v mnichove. takze dcerka sa bude volat ewelyn? pekne meno ste vybrali. 😉

jabera
6. aug 2009

ahojte baby, som radam,ze som tu zas..

inge, boris uz je prec, ja az koncom mesiaca, ale uz sa neviem dockat. elenke vsetko naj, tak co, utajili ste jej tie narodky, ci ma to oficialne?

evi, no, moc sa tu neradujem, fakt uz chcem byt doma. uz aj zubarku mam za sebou , viac uz tu nestihnem dokoncit.

yanni, nik za info o renci, to som rada, ze este neporodila, este je skoro.

este som sa chcela pridat k teme porod. no, ja som rodila nazivo a musim povedat - cisto za seba- ze pokial bude este niekedy prilezitost a moznost, urcite uz si pda dam. ved moje jedine stastie bolo, ze mi nikto nerozumel, lebo som nadavala tak, ze sa az hanbim...proste vulgarne nazvy pohlavnych organov oboch pohlavi a prostitutiek lietali vzduchom jedna radost. ono hebamme musela chapat, ze nadavam, ale nevedela ako...

evinkaaa
6. aug 2009

jani - ked citam ten popis tvojho porodu, tak sa az smejem. Urcite ti do smiechu nebolo, ale tie vyrazy museli byt "brutalne". Ale chapem ta. Esteze fakt nikto nerozumel, lebo to by bolo "ine kafe" 😉

jabera
6. aug 2009

haha, evi, ano, bolo to asi dost, ale pomahalo to. aj ked potom uz sa mi zdalo, ze ani nie, lebo som na kazde take slovo spotrebovala prilis vela vzduchu a zle sa mi dychalo. to mi asi vadilo viac, nez ta bolest pri kontrakcii, ze uz som ku koncu fakt nevladala dychat... tak som potom nadavala len medzi kontrakciami..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre