Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
9. sep 2009

pokukuckovala som aj fotecky.....joooj pekneeeee ste obidve teda mne sa velmi pacia a myslim ze sa vyrovnaju tym modelkovskym predtym nesklamala si 😀

evinkaaa
9. sep 2009

Ahojte,

Reni - malicka je strasne rozkosnaaaaaaa. 🙂 🙂 🙂 No naozaj nadherne babatko. A ty pravdaze kocka ako pri Maxikovi kratko po porode. Ako to ty tak zvladas, no nechapem 😒
Tak si uzivajte ako rodinka 🙂 A vela sil a energie, ked svokra odide a budes na obidvoch sama. 🙂
Ale ty si power frau a ty to zvladnes na jednicku, ako vzdy 🙂

hanuk
9. sep 2009

Ahojte! Uz som tu dlho nebola, to stahovanie da zabrat. Odchadzame odtialto 17. sept. A prvy mesiac budeme byvat v byte institutu, lebo cez net je to o nicom hladat si byt. Chcem sa vas spytat na pridavky na deti - tu vo FR sa odvadzaju od platu, ako je to v Nemecku? A co treba poslat, alebo kam ist, aby nam ich dali? Existuje nejaka stranka, kde su info? Dakujem pekne za pomoc.

paula
9. sep 2009

ahoooj holky!
tady to teda jede!
Bea, to Familienstammbuch vubec nepotrebujes, staci, kdyz mas vsechny papiry pohromade v nejake slozce. Vase rodne listy, oddaci list... to musis donest,aby udelali rodny list tvemu diteti. Oni rikaji Familienstammbuch, protoze v tom to vetsina nemcu ma - ale jak pise verca, v podstate jsou to jen takove desky a pekne drahe. 😉

Reni, super popis porodu, jsi holka statecna, ze jsi to zvladla i s migrenou. Preju vam, at se pekne a rychle s matildou szijete.

Ingrid, vitej zpatky!

Musim se honem podivat na vsechny fotky. 😉

neurologia
9. sep 2009

no to je pravda ze je to pekne drahy obal na taketo dolezite doklady-listiny....nam staci aj obycajny obal 🙂

a este otazka to si asi musim dat prelozit moj rodny list do nemciny ze?treba prelozit aj manzelov?

rpinguin
9. sep 2009

Bea, ja to mam cerstvo v hlave. K nam chodila zenska do nemocnice z Bürgeramtu a hned u nej som prihlasila Matildu. Mala som so sebou akurat Heiratsurkunde prelozenu a pasy oboch, RL nechceli. Zajtra si uz idem vyzdvihnut Matildin nemecky RL, dobra rychlovka, ze?

jabera
9. sep 2009

bei, my sme mali len prelozeny sobasny a rodne len k nahliadnutiu originaly. a obcianske preukazy, kedze pasy nemame...

jabera
9. sep 2009

renatka, no krasna je matilda, teda fakt. sa mi zda na ocka trosku, ze? aj ked to je este tazko posudit pri takom malom miminku niekedy. dnes som videla take malilinke miminko u dr. som si na teba spomenual, ako sa asi mas... tam ta mamicka posobila znacne znicene.

inge, vitaj naspat. fotky - ako vzdy - nadherne. o tvojom fototalente som sa tu uz myslim vyjadrovala.
inac, presne z dovodov, ze bart bude obzierat zem, nechcem pouzivat vobec ziadnu chemiu buduci rok.. radsej, nech nam to nejake svine zozeru a burina nech rastie.

no, ale boli sme u dr. tak povedala, ze bartik je uplne v norme, len je lenivy a ze ved je to buduci gitarista, hahaha. asi vidi, kto v rodine je take poleno pohybove... ale zato tam bartik zahviezdil, lebo si 1.x cmulal palec na nohe.
aj ho ockovali, spal teraz 4 hodiny s prsom v puse, ani hnut som sa nemohla bez revu..., chudatko,a si mu nebolo dobre. a uz ma 71 cm a 9300g.

oli1104
9. sep 2009

Ahoj holky,
v prve rade gratulace Renci !!!!!!!!!!!!!!!!!!

no a za 2.
Mame za sebou prvni skolkovy den. Probehlo to jak jsem ocekavala ☹
M. jsme odvedli na 9, uz z domu rikal, ze tam nechce zustat sam. Tam tedy ucitelka rekla, at zadne extra louceni, tak jsme si jenom rekli ahoj ( byli jsme tam vsichni ) a nechali ho tam. Rev sileny, ja to teda cely pos.ala, protoze, kdyz jsem se s nim loucila, tak jsem se rozbrecela ☹
No a on pak brecel celou hodinu co tam byl ☹
Sedel na chodbe, venovala se mu jedna ucitelka, postavili na te chodbe trat s vlakem, dala mu tam hodiny, jako aby se mohl divat, kdy prijdeme.
Jednou pak pry sel s ucou kouknout na deti, ale nechtel tam za nima. Ani, kdyz za nim nektery dite prislo ho utesovat, tak to pry nechtel.

No, kdyz jsme priochazeli, tak jsme nic neslyseli, to nerval, ale pak jak nas uvidel, tak zase bulel.
Je tam s nim ve skupine, je tam indicka holcicka, ta taky brecela, tak jsme mu rikali, at s ni zkusi mluvit anglicky, ze to treba pujde. Misa vi, o kterou jde, rikal, ze je hneda 🙂
Pak jsou tam nejci rucove asi, no nemci samozrejme 🙂, pak myslim rekyne, v druhe skupine ( to je skoda ) jsou sourozenci ze skotska ( maji uk tatinka, nemeckou maminku )

Uca rikala, at zitra urcite nechodim, ze to vlastne zhorsuju, tak pujde jenom Chris.

No ted cely vecer rika, ze tam nechce byt sam, ze se mu tam nelibilo atd atd, ale pak zase rekne, ze pujde. No uvidime.
Jsem pripravena nevymeknourt a urcite ho tam nechat. ja pry takhle rvala mesic.
Asi se zblaznim 🙂
No nezblaznim.

Jinak je v pohode, neni nijak zarazeny nebo tak,
vnitrne nejak verim, ze to pujde. No musi.

Tak holciny, drzte palce a myslete na nas 🙂

paaaaaa

dania
9. sep 2009

Reni, no krasne fotky a porodni pribeh! Sikulka jsi, zes to zvladla i bez PDA (i kdyz neplanovane). Ja bych teda svoje poporodni fotky uverejnit nemohla, to jsou fotky trezorovky, byla jsem uplne zdrchana 😀
Jinak jsem ale jeden z tech nezasivanych pripadu, nevim cim to bylo, bud pomohla masaz hraze nebo to, ze ten porod se tak strasne vlekl.

Verus, a co vyvarujes behem ramadanu? To muzete jist jenom v noci? Ja o tom mam docela chabe predstavy, jak to probiha, ale mame kolegy muslimy, kteri behem ramadanu vubec nefungujou, vymlouvaji se, ze nemuzou jist a pit, takze nechodi pro jistotu vubec do prace, ehm ehm, musim rict, ze nam ostatnim nevercum tim pekne lezou na nervy! 😠

Jani, krasne fotecky zahradnika, tvari se teda pekne ulicnicky! V pozadi je videt i boudicka, vid? A mate hezky satek.

Zuzi, hehe, no to jsou ale storky, pockej, on ti to panbuh vrati na detech 😉

Oli, to je hrozne drama, co popisujes 😨 Hehe, s tim placem jsi to Misovi fakt neulehcila 😀 ale chapu, ze nekdy se clovek neudrzi v nejake napnute situaci... No ale neboj, urcite se to srovna, vsechny deti to zvladnou.

U nas nic moc noveho, jenom vcera jsme meli fekalni prihodu, bobek v cerstve napustenem bazenku. Ale nastesti u toho byl jen autor a ja 😉
Jo a ted jsme se vratili od more, byl tak uzasny zapad slunce, uplne ruzove zarive nebe a jeste k tomu duha, no ja myslala, ze me klepne, takovy kyc! Fotak zustal doma, ale stejne byste si myslely, ze sem to zfotoshopovala.

jabera
9. sep 2009

oli, mne idu normalne slzy do oci... predpokladam, ze tebe este viac. ono je jasne, ze o par dni sa tam bude hrabat a bude sa tesit, aj s tou hnedou nakoniec rad pokeca, ale musi mu byt hrozne.. a tebe tiez. uf. chudatka..

dani, kym to bol bobek, to je vlastne pohoda. horsie su tie riedke veci, my zatial mame iba take.
hned ma napadlo, ze ci si to nevyfotila, musela to byt nadhera. dani a ty sa vobec u vas v mori nekupes? to sa neda, alebo ty nemas rada taku studenu vodu?

no, ta boudicka je susedov, ale vlastne je to podobne. nas zahradnik je tam naozaj stastny, vsetko ocumuje a hlavne napusta sliny do satky, to robi rad a stale. je to trosku nechutne, ale v tomto veku mu to odpustim, on proste flusa do tej satky. potom je mokra az neviemkam... a pri tej cinnosti sa obzera a obcas povie nejake heee, aj huuu ma rad...

verohit
autor
9. sep 2009

Caves damy, a vari uz spite?! 😕 😅
ja som prave skulturnila kuchynu, aby bola pripravena na zajtrajsiu "kulturu"...
pozeram ze sa uz dievcenca tiahnu ako muchy viac dnu pri pocitac ako vonku... 😉

Dani
no co sa tyka toho ramadanovskeho menu, tak ono je to fakt velmi bohate... zacina sa datlami (co je prekvapivo ale naozaj vynikajuci energie speicher), potom ide polievka v ktorej je mäso, zelenina, vlocky: potom burek (nieco podobne ako tintanovske Frühlingsrollen, len je v nich ina vypln) salat a nejake druhe..... a z kazdeho sa je velmi potroske, lebo clovek je hned zasyteny.... no a potom idu sladkosti atd.. v noci pije drahy vodu a rano si dava kuskus na sladky sposob s hrozienkami...
fakt ho za to obdivujem, ale oni tak vyrastali je to ich tradicia a psychika, a ta dokaze vela, hlavne ta ktora chce.... ja to nezvladam, este bez jedla by som vydrzala ale bez pitia 😒 kazdym rokom sa to posuva o dva tyzdne dopredu... ked som draheho spoznala pred 11-timi rokmi tak sa ramadanovalo na Vianoce a teraz to bude z roka na rok tazsie kedze sa rano je poslednykrat pred svitanim a vecer sa je po zapade... takze v zime je to uplna pohoda, to som dokazala aj ja...
v ich krajinach je pracovna doba trosku prisposobena ich podmienkam a su urcite pravidla kedy clovek sa nema postit a ako treba postupovat aby to vydrzal lebo na zdravie to nesmie mat dopad... ... ale my patrime k tym ludom co nemaju radi vyhovorky a tiez sa pytam ked niektori v praci (kde som predtym pracovala) vyzadovali nocne, lebo je ramadan.. cely den prechrapali a v noci pracovali a zrali.... tak to ani pre mna nema logiku...
tja, ten moj pracuje od 5 rano do 19. vecer.. skace bez prestavky takze to sa ramadanuje 😝

minule sme tiez mali malu fekalnu prihodu, tak som si spomenula na Vas 😀 detaily nebudem opisovat... ale niekedy som rozmyslala ze co je lepsie... take babätkovske tekute s vonou curry, alebo pevne ho....nko ale smrdi na sto kilometrov??? 😎 😅

Bea
s tym co presne potrebujete (papierovacky) by Vam asi najlesie poradili bud v nemocnici alebo na Einwohneramte.... zda sa mi ze ako so vsetkym je to v kazdej spol. krajine dokonca v meste ine... 😉

Ingrid
no ahojte vitajte vyletnici.... no super, takze Elenka je urcite plna zazitkov a ocarena zvieratkami.... 😉 foto sme uz videli, hi hi dani vas uz vystihla skor, tak som aj ja mrkla... inak si viem predstavit ze prave v tomto obdobi clovek dostava krasne gicove pohlady na prirodu.... ale ono je to aj tak vzdy take okuzlujuce... a okuzlujuce je aj tvoje brusko 😵 pekne rastiete... tym ze mate presne isty datum porodu ako sme mali my, vela veci si spominam a predstavujem ako to vtedy bolo...
a odkedy chodi Elenka do predskolky?? a predtym si tam ostavat nemusela???
inak s tym menom tiez som nad tym rozmyslala, ze to bude asi z toho dovodu... ja neviem my sme vzdy chceli Mimi a mam pocit ze to meno jej pasovalo uz ked bola v brusku 😀 😅
ale osobne som vzdy tvrdila ze rodit pojdem az ked budem mat vybrate obe mena(u chlapce sme boli velmi nerozhodni)

Jani
tak vidis vseko o.k. ze gitarista.... tja, ked bude po Borisovi tak to bude stat za to!! 😉 podla toho co som vtedy pocula
inak mate nadherne miery.... ja sa picnem, on vazi tolko co moja 😅 😅 tak neviem ci sa mam smiat a ci plakat.. 😎 a tie ockovania daju obcas dost zabrat... s Mimi to bolo podobne niekedy sme ani nevedeli ze ju ockovali a niekedy ani nevedela chodit co bola hotova... ale ved uz zajtra zase bude ovela lepsie 😉

verohit
autor
9. sep 2009

Reni
no parada, tak deturence ta obklopuju... tak keby som nevedela tak poviem ze su to tie iste foto z predminuleho roku 😀 ten isty usmev, skvely vyzor a este aj kosela 😀 😉
Matilda je fakt soooo süüüüüüüüüüßßßßßßßßßßßßßßßßß 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a ked ta vidim na tej foto ako si vychutnavas nemocnicne menü, tak sa pytam zenska ty si zelina, a zla zelina nikdy nevyhynie!!!!! (trochu podivna metafora ale myslim ju ako velky kompliment! 😵 )
a ze Hacka... no sila to ja mam teraz Hacka ale nieco ine.... bachor a zadok.. 😀 😎
tak este raz toi,toi,toi.... a kedy svokra odchadza???? ako pise Bea vsak teraz este len mala zacat pomat... ci ti je lepsie tak ze si porobis sama?!

Evi
vdaka za pochvalu.... tak aj ty si bola taka nenapadna v puberte... nie ako ta diva Zuza z heliosu,ze?! 😀 😀
Zuzi (cmuk) 😅 😀

Oli
jeho, no ten nastup si viem predstavit co teraz zazivate a ze je to emocionalny boj... ale spominam si na jedneho mojho spoluziaka, ktory este ked sme isli do prvej plakaval ze nechce ist s nami do skoly a chcel ostat s mamou... tja, dnes je polisom tak sa pytam ze ked presiel roznymi testami, tak nejaku tu "urvertrauen" musi mat!!
drzim hlavne Misovi palce nech si coskoro zvykne a tebe vela sil... tie slzy sa obcas nedaju udrzat, ved sme matky a nie kamene, ze?!

dnes vecer sme boli s Mimi este na ihrisku, vyplieskat poslednu prebytocnu energiu.... teda lepsie povedane jej energiu 😀 😝 a cestou spät sme isli cez zahrady (tu kde byvame maju sedliaci velke pozemky kde sa pestuje a predava) a spoznavali sme kvietky "blma"-blumen... najviac sa Miminke pacili bodliaky a vsakovaka burina a snazila sa ma presvedcit ze este aj rozvoniava... 😀 hm,hm....

dobru..

verohit
autor
9. sep 2009

a ako sa mavaju Vendulkovci?????????????

iii
10. sep 2009

reni, si naozaj profi rodicka, mohla by si pozovat do nejakej casaku "Fit po porode" alebo nieco podobne.... 🙂 takze sa dnes chystate na prvu prechadzku s m.?

verco, pauli.....moju predstavu o ramadane bohuzial tiez zmrvili byvali spoluziaci, ktory ho ponali sposobom party night (co na internate znamenalo, ze kvoli hluku nemohl spat vobec nikto), a cez den sa len povalovali....je to preto uzasne citat od vas, ako to funguje naozaj. verco, s tym presuvanim to nejak nechapem....aky je zmysel?

oli pevne nervy prajem, to je hrozne nechat tych prckov nariekat, ze? ale aha, na druhej strane este nie tak davno chlapci v misovom veku uz tvrdo makali na poli, a neplakali len preto, lebo by ich niekto zrubal.... 🙂 ako je na tom misa s nemcinou?

dani, zapad slnka si viem velmi dobre predstavit, ale to su ajtak nereprodukovatelne zazitky, kde proste nejde iba o vizialnu stranku veci, preto by ti bol fotak nanic.
timmy je dobry kakos teda....vysmyklo sa to z plaviek? ci bol naostro?
bola som vcera s kamoskou, ktora ma 4-rocneho chlapceka, a ten teda este stale kaka iba do gati, a nechce si to potom nechat vybrat - proste ho puta so svojimi bipologickymi vyluckami nieco velmi silne. je celkom zabavne sledovat, ako ho potom nahana a nasilu prezlieka. no, skor tragicke.

jani, no to je dobry maco, heh....aka bola noc po ockovani?

oli1104
10. sep 2009

Holky diky za hezky slova.

Uz odesli s manzelem, rano furt plakal, ze I don't want to go to school..... Ale pak se dal presvedcit, ze tam pojede na kole a ze tam maji pro kola parkoviste 🙂
No desny, ale ja tohle taky delala a snad vsechny deti v mym okoli tady...

Ingi, nemcina nula nula nic, i kdyz vcera ty zensky musel rozumet, nechapu jak, ale rozumel.

tak pa, ja jdu pro nej za hodinu

dania
10. sep 2009

Verus, vy jste oba ohromni pracanti! Obdivuhodne. Diky za popis vaseho ramadanovani. Aha, to je zajimavy postreh s tim, ze se posouva do leta, takze se ten denni pust prodluzuje, tedy aspon v nasich zemepisnych sirkach. Ja jsem o tom nikdy takhle nepremyslela. Haha, ale v lete to bude vazne zahul za par let. Specialne pro muslimy na severu ve Skandinavii behem polarniho leta... 😝 Ale ti musi mit urcite nejaka upravena pravidla - nejaky simulovany vychod a zapad slunce.

Jani, ja jsem se u nas v mori jeste nekoupala, ale neni to teplotou, v Dansku, Holandsku nebo u Ostsee do toho v pohode vlezu, spis jsde o to bahno, to fakt nemusim. TAdy maximalne vycvachtat nohy. Ale i u nas jsou piscite plaze, treba v Cuxhavenu, jenomoze ja tam vzdycky dorazim, kdyz je odliv nebo strasna zima. Ono tech koupacich dnu je tady pomalu.

Ingi, jestli to dobre chapu, tak se ramadan ridi podle fazi mesice, ale Verka s Paulou nam urcite napisou vic. Timmy byl na ostro, to bylo u nas v bazenku na zahrade. No a stim chlapeckem tvoj kamaradky to je teda docela odstrasujici pripad... Doufam, ze takhle neskoncime taky. Dneska rano jsme meli opet uspesne pouziti nocniku, ale zatim to je spis takova raritka.

Oli, tak jak M dneska valcil? Libilo se mu tam nakonec?

My se dnes chystame na houby, tak potom napisu report. Pekny den vsem!

paula
10. sep 2009

Ahooj!
Oli, jsem s tebou! To jsou fakt zazitky ze skolky. preju vam at si misa brzy zvykne.

Ingi, to posouvani je, protoze to jde podle nejakeho jineho kalendare (muslimskeho?) a tam ma kazdy mesic jen 28dni, takze rok trva kratsi dobu nez nas rok. jsou to lunarni roky a lunarni mesice - ridi se mesicem a ne rocnimy obdobimi.
Jinak u nas (hawar) to dela taky dost prisne, pres den dela, vecer se naji a pak odpadne a rano ho musim nutit vstavat, aby neco snedl. kdyz ma ale volno, tak pres den taky dost spi.
tak se mejte, ja letim vyzvednout L. z predskolky a pak nam prijede deda z ceska. hawar zitra odjizdi na 14 dni do iraku, takze asi po 8 letech bude slavit konec ramadanu s rodinou.
mejte se krasne a hodne uspechu Renci s miminkem a Misovi ve skolce.

neurologia
10. sep 2009

Ahojte,

vcera som bola na tom predporodnom kurze -mavame to kazdu stredu a hebamme nam rozdala papier ze co do nemocky zabalit (v podstate nic tricko ponozky kozmetiku) malickemu oblecenie daju (zobrat len nieco na cestu domov) a su tam popisane aj papiere ktore mame so sebou priniest tak sobasny a pas si mam priniest...a tiez spominala to co renca ze chodi jedna pani do nemocnice zozbiera potrebne podklady a vybavi rodny list....to je super aspon ja si myslim

inak sme sa venovali dychaniu vysvetlovala skusali sme.... nabuduce mame priniest manzelov/partnerov a budu sa vzdelavat s nami.... 😉

a este otazka potom ked sa babatko narodi ho budeme musiet ist na urad zapisat k nam na pobyt ze? a este do poistovne zahlasit....je este nieco kde ho treba zahlasit/zapisat ci uz nie....

neurologia
10. sep 2009

inak s tou skolkou to mas tazke tieto place ja poznam-teda moje vlastne som revala akoby kozu zo mna drali ja som si ani nezvykla nemala som to tam rada mala som pocit ze nas vzdy do niecoho nutia teraz sa spi teraz kresli teraz modeluje a podobne....nakoniec to nasi vzdali a do skolky som nechodila starka bola uz na dochodku tak ma rano vodili k nej a "skolkovala" som sa u nej....aaaa to boli casy

ale dufam ze u vas to takto ani nahodou nebude a rychlo si zvykne zaciatky byvaju tazke....

evinkaaa
10. sep 2009

Ahojte,

Verus - ty tu takto ponocujes? Kedy ti prosim ta spis? Popritom este praca a Mimi...wow... 🙂
Inak si nam naozaj velmi pekne dala popos ramadanu. Znie to naozaj velmi zaujimavo a urcite na to treba psychiku, urcite mnozstvo trpezlivosti a hlavne ten ciel pred ocami. Pre nasincov to nieje jednoduche, ale pre moslimov, ktori su na to zvyknuti od detstva to je urcite jednoduchsie. Ako sa hovori - sila zvyku 😉
Ale aj tak obdivujem ludi, ktori to zvladnu. 🙂

Pauli - takze budete mat u vas na par dni dedecka? 🙂 To je urcite super pre Laurinku, vsak? Tak si to s nim uzivajte, urobte nejake vyletiky a hlavne relaxujte. Ako casto chodi tvoj manzel do Iraku k rodine?

Ingi - naozaj umelecke fotocky. Proste skvele ako vzdy 😀 . Kde konkretne ste to vlastne boli? Opis nam to prostredie a nejake zazitky. 😉

Oli - po precitani tvojho vcerajsieho prispevku som mala aj ja slzy na krajicku. ☹ TAketo veci sa urcite nepocuvaju dobre. JE to velmi neprijemny pocit a to sa dotkne kazdeho cloveka, ktory ma "srdce" a city. Ako to uz niekto napisal - je to proste boj. Neviem, ale ani ja by som sa asi nevedela ovladat v takejto situacii a aj mne by vysli slzy. Ved to je pre matku to najhorsie, ked vlastne dieta place, ze niekam nechce ist. No ale take su niekedy zaciatky a on si urcite zvykne. Este bude par dni takychto "tazkych" a uvidis, bude tam chodit rad a najde si aj kamaratov. Este sa budes cudovat. Zelam ti vela sil, aby si to zvladla. 😉

Bea - tak tebe sa to tiez uz blizi... 😉 Predporodny kurz je urcite super, ze? Clovek sa tam dozvie veci, ktore predtym asi ani nevedel, ci ako?

iii
10. sep 2009

oli, ja si myslim tiez, ze nemecky asi trosku rozumie - s e. je to to iste. no jo, mali intelektuali to maju v dnesnom svete tazke, ze? najradsej by si doma citali knizky, a namiesto toho musia do skolky, skoly, prace... 😎

dani, no vychova (resp. nevychova) deti tej kamosky je cela dost odstrasujuca......myslim ze vy s timmym ste niekde uplne inde. no mam ju velmi rada, tak sa o vychove proste nebavime a rozoberame ine temy. minule som sa ale vonku dost pokrytecky pri nejakej scenke s jej deckami tvarila, ze k nim nepatrim 😀
nasli ste nejake huby? hmmmm, v alpach toho nebolo nic moc, ale zato elenka nasla kricek nasladsich malin, ake som v zivote jedla...

bei, u nas sa dieta nahlasilo uz v porodnici na verwaltungu (s prelozenym sobasnym listom a pasmi) a rodny list potom poslali postou za par dni. zavolaj este na slovensky konzulat v bonne, ked budes chciet aj slov. rodny list a prvorodicovsky prispevok na slovensku, na ktory mas narok (okolo 16tisic). okrem poistovne ma tiez nic nenapada....snad este renteversicherung (skus zavolat a spytat sa).
ohladne tej latkovej vybavy som ti napisala strasne davno IP, dostala si?

pauli, uzivaj si navstevy, super, ze nebudes sama pocas hawarovej nepritomnosti...

dania
10. sep 2009

Heh, tak s houbami jsme dopadli jak sedlaci u Chlumce (zdalo se mi, ze je nejak moc sucho, mozna proto nerostou), ale v lese bylo i tak krasne, T se krasne vybehal a postavili jsme domecek pro skritka. Pak jsme se zastavili jeste pro housticku a dzusik v pekarne a T odpadl v aute jak nemluvnatko. A ja se mam, protoze nemusim cistit a krajet houby 😉 Stejne je legrace, ze kdyz chceme do lesa, musime jet 60 km 🙂 Pristi tyden nebo za dva se chystame do Cech na Vysocinu, tak tam snad porostou a les je hned za mestem.

jabera
10. sep 2009

ahojte, damy.

veron, myslela som si o sebe, ze som ateistka, ale ako tak citam, asi mam stale ramadan. ja zerem iba v noci.. ci skor po zotmeni. cez den sa drzim a potom to jedeeeeee
velmi ma pobavil tvoj zadok hacko, hahahhha, to by ma nikdy nenapadlo a pritom to mam ja!!! preto mi prsia az tak nenarastli, lebo mi to stieklo do prdele....
no, veru, ze bartova vaha mi je niekedy aj do placu. pritom sa mi nezda tucny, je taky cely velky. ale ti poviem, vlacit to, neni sranda. ani v satke uz to neni med lizat. hlavne, ked ho tam mam par hodin v kuse, trebars 2-3 x denne. a musim, inak by sa ureval k smrti. v satke je tichucky, dobrucky...

oli, jaaaaj, napis ,ze uz to bolo lepsie... chudatko, ja som nanho normalne dnes myslela a samozrejme som si predstavovala barta o tie dva roky... mas pocit, ze keby vedel nemecky, ze mu je lahsie?

pauli, tak ty budes slamena vdova, tak sa drz a nadlho tu mas navstevu? ci na cely cas?

inge, to dobre poznam, ze sa obcas tvarim, ze nepoznam kamaratkinho syna... az sa obcas bojim, ze ma priroda potresta a bart bude robit take hruzy.... ale to kakanie do gati znie dost hrozivo...
inac, bartik teploty nemal, ale spal blbo, stale bol tak polohore a ja s nim, samozrejme... verim, ze uz bude lepsie.

dani, mas pravdu, aspon nemas robotu.
inac, muslimovia v skandinavi behem polarniho leta..i, hahahah. to by mali fakt blbe,asi sa odtial stahuju inam...

oli1104
10. sep 2009

Holky ahoj,

tak dneska mnohem lepsi 🙂 Uf.
No, zase uplna slava nee, ale to ani nemyslim, ze by to bylo nejaky dobry hned druhy den.

Vedl ho dneska rano Chris, doma si poplakal, ze tam nechce, ze se mu tam nelibi, ze tam nechce byt sam ( to uz rikal, ze maji hezky lego a vlak a kugelbahn a ja nevim co jeste 🙂)
Zustal tam s nim 15min zustal. Pry si kreslil a stavel cosi z tech magnetickych tycek a kulicek. Kdyz teda Ch. odchazel tak brecel, ale pry ne takovy ten "scream", to jeceni jeho. No mela jsem prijit v 11.30, kdyby neco, tak pry by mne volali. No nevolali.
Prisla jsem tam asi tak ve ctvrt na 12. Byli venku na zahrade, ale M. jsem nevidela, no a ani neslysela, tak to mi trosku spadl kamen ze srdce. No a tam mi hned uca rika, ze sice plakal, ale tu druhou hodinu uz nee. Ze sice nejedl, a nechtel na tu zahradu, ale ze proti vcerejsku velky rozdil.
No, jak jsem se tam objevila, jak me uvidel, tak trochu natahoval, ale ucitelce, co tam s nim a jeste asi dalsi 3deti, rekl tschuss a podal ji ruku, sice tak, aby se nereklo, ale i tak 🙂

No, doma je uplne normalni, neni jakoby "mimo", co je holcicka me kamaradky tady. Ta place furt i kdyz uz jsou doma ☹.

Dneska teda dostal kombajn a jetse jsem neodolala meli za 5euro ten maly magneticky playmobil, tak je spokojeny.

Babicce rikal, ze ji zitra ve skolce namaluje taky obrazek a posleme ji ho. No a v hrackarstvi mi ukazoval, ze tohle a tamhle to maji ve skolce.

No snad uz je to na dobre ceste. Je blby, ze je takhle brzo vikend, to se zase trochu vrati zpet to breceni, ale snad si zvyka a bude to dobry.

Ja nevim, ja myslim, ze ty deti tu rec nejak neresi. On ma velkou vyhodu v te anglictine a tak spoustu veci mozna i rozumi jakoby pres tu AJ. Kazdopadne uz mi rikal asi 4 nemecka slova, co mu pani uc. rikala, takze se snad i jazykove chyta 🙂

tak zatim ahoj!!

neurologia
10. sep 2009

oli super spravicky ako citam.... to je super ze uz dnes to bolo o tolko lepsie....

ja som bola dnes v DM-ke len tak pokukat co maju a tak a dostala som darcek som ostala taka zarazena taku tu ich tasticku plnu vselicoho tak som doma kukla (nechcela som sa v tom kutrat priamo v DM by som si pripadala blbo )boli ta nejake vzorky milchbrei mit haferflocken, apfelbrei a folgemilch......vsetko od Humany a este som tam mala taku NUBY nekvapkajucu flasticku s uskami na cajik (aj farba sa hodi taka ruzovo-zelena kombinacia to je) tak som mala take mini vianoce dnes...

jabera
10. sep 2009

jeeeej, bei, to je mile. to aj mna vzdy velmi potesilo take hovadinky... najviac taka plysova lienka, tiez z dm. bart jej rad ocmulava tykadla. aj v pordnici dostanes veeelky balicek, uvidis!

oli, no tak snad fajn... zjavne to ide k lepsiemu. ale teda, zahul poriadny, ti poviem...

rpinguin
10. sep 2009

cavi baby,
je tu medzi name vobec nejaka zenska, ktora tu plysovu lienku nema? 😀

Oli, vidis, ono to chce len cas a o chvilu bude Misko borecek a bude ta vyhanat, aby si uz isla domov, ze on chce ostat v skolke.
Jani, ved Bertik je chutny taky baculko, mne sa zda, ze ani Maxik nie je z tych chudych. Ma cez 12kg a nejakych 85cm, co sa mi zda teda dost. No pri porovnani s Matildou je mi asi vsetko tazke 😀
Inac ja zasa kojim ako diva, v noci skoro kazdu hodinu a pol, za den mam 12 kojeni. Hruza, ale ono sa mi to dufam niekedy vrati 😉

Inac vsimli ste ste si, ze nam objasnuje Paula s Vercou zasa ramadan? Aj minuly rok to tak bolo a ked sa tu o rok este stretneme, tak aj o rok to budeme riesit, ale clovek sa vzdy niecomu priuci 😉
Ozi, robite to a vy P. a V.?

Ingi, ten prvorodicovsky prispevok bol u mna 25000sk, cize okolo 800€ to robi.

Bea, do porodu to zabudnes, ries to az potom.

Ja uz mam RL., takze ziadost o Kindegeld som poslala a o Elterngeld musi este muzik so sefom kecnut, ci by mohol tie dva mesiace ostat doma. Nemoze mat sice nic, ale aj tak sa o tom chcu pobavit.
Ked je toto poslate, tak potom uz apostilovat nemecky RL a vyplnit tie tlaciva pre Slovensko a uz to je hotove. Stihnut to musis ale do polroka zivota. Najviac sa caka na SK RL, kedze ten posielaju z tvojho bydliska do BA.

Tak sa lucim, rodinne povinnosti volaju, ozvem sa zrejme, ked budem mat prazny byt a klud.

jabera
10. sep 2009

ahoj renci, no asi mas aj co robit, aby si stihala, co...
ved mne bartikove rozmery ani velmi nevadia, len sa zle vlaci. ale zas, je to chlap. ako sa patri!
to vies, napriklad ja som tu este minuly rok nebola, docela rada sa podozvedam nieco ramadane, nikdy som o nom nic nevedela... su to take nie celkom verejne zname veci..
reni a vies o tom, ze uz sa dava tych 800eur na slovensku aj za druhe miminko? mozno si to tu spominala, ale radsej ti poviem, co ak nevies...
a co maxik, neziarli? ci na to je este aj maly mozno, n ie?

bei, ja sama si to uz nepamatam, ale viem, ze to mal boris obehnute za chvilku... povdia ti aj v nemocke nieco a na radnici urcite. ale to ti fakt staci, az sa mala narodi..

rpinguin
10. sep 2009

Jani, no jasne, ze viem, to by bolo, aby som ja nieco o prachoch nevedela 😀 , je to od tohto roku len, takze som postihala zasa 😉
No navsteva sa blizi, tak padam,
pekny vecer vsetkym prajem 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre