Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
17. sep 2009

babyyyyyy......normalne si nemam uz co poriadne obliect....normalne sa mi zda ze z tyzdna na tyzden su mi veci male brusindo mam vpredu cele vonku a tak sa chodit neda -fuka mi tam a je mi kosa potom....no aj bunda mi je taka ze ak ju nezapnem este sa da ale naco mi je bunda ktora sa nema zapinat ...aaaachchch mam to ja trapenie ze 😉

dnes mm zabookoval letenky pre svokrusu na vianoce takze ju budeme ocakavat na letisku... pobudne tu od 26 do 30.decembra

rpinguin
17. sep 2009

Bea, ty si si prepracovala album? Mas tam uz len vecicky, preco? Nic od teba? Inac, ja som mala pri Maxikovi take poncho, ale aj tak som vsetky bundy zapla. Skus nieco od muza obliect, to tiez niektore zeny robia.

evinkaaa
17. sep 2009

Ahojte,

joooj, dnes je tu nejako ticho. 😀

U nas je "hnusne" pocasie. Cely den je tak strasne sedivo, az tma je vsade, stale prsi a je zima. ☹
Kde je to babie leto, co nam slubili...??? 😠 😠 😠
A ako sa inac mate vsetky?

Reni - ako stihas s krpcami, ked muz neni doma? A na co vlastne siel na SVK? Pracovne, ci navsteva rodiny?

Bea - no to je dost vazny problem. Chapem ta. JA by som to asi riesila tak, ako navrhla Renca. Ved kupovat nieco iba na par dni, to je fakt blbe, ze?

A kde mame Ingrid? Dospava asi noc 😀 , ked tu strasila. 😵

paula
17. sep 2009

ahoj holky!
jak se mate?
my tu mame jeste 2 dny dedu, pak na vas budu mit vic casu. Moc si to uzivame, deda nam pomaha kde muze.
Pristi tyden budeme uplne samy a pak uz zase prijede hawar.

evinkaaa
17. sep 2009

Pauli - tak si este uzi dedecka a ozvi sa nam, ked budes mat znova cas. Chceme pocut aj nejake zazitky s dedeckem 😀

rpinguin
17. sep 2009

zenule otazocka,
chcem objednat ten kiddy board. Neviem, ci kiddy alebo buggy board. Viem, ze sa Vendul v tom vyzna. A Zuzka asi tiez, takze ak citate, tak prosim info.
Ktory mam objednat? Kocar mam Hartan VIP.
http://www.baby-markt.de/cgi-bin/cosmoshop/lsho...

Evi, manzilek isiel na svadbu kamosovi, mne sa nechcelo a vlastne je aj Matilda malicka, takze by som ani nesla. Muzik mal sice zle svedomie ist, ale som ho nakoniec poslala. Ini to nechapu, ale co mam niekomu co zakazovat.
Pauli tak uzivaj spolocnosti dedka.

rpinguin
17. sep 2009

na tej stranke si treba tie boardy vyhladat...

evinkaaa
17. sep 2009

Reni - takze manzelik si isiel troska "vyhodit z kopytka"? 😀 To ta uplne chapem, ze si nemala chut tam ist. Ved musis vkuse kojit a pre Matildu by to bolo mozno moc rusne, ze?! Ale aspon ti donesie nejake svadobne kolaciky??? 😀
Hm, dala by som si veru taky kolacik. Mnaaaaam... 🙂 NO musim sa uspokojit s mojim. Zajtra idem piect na vikend (kazdy vikend je u nas kolacik) kolacik menom - Stracciatela-Tiramisu Schnitten, tak sa tesim. Dufam, ze budu chutit. 😉
A ako si to myslela, ze ini to nechapu, ked manzelik isiel sam?

rpinguin
17. sep 2009

no aj svokra nechapala, ze preco ho pustam a ine kecy....no a kolaciky asi nedonesie, kedze letel a leti aj spät, tak neviem, ci bude mat miesto este na kolace a vlastne ma aj tak je dost 😲
A to ty az tak vo velkom vypekas? Ja zajtra urobim akurat jablkovy kolac, kedze pridu kamosky, asi 5 s detmi ako Maxik Matildu pozriet, tak nech je co ku kavicke.
No asi idem do hajan, tie informcie ohladne tych buggy boardov som akosi nenasla ☹
Tak dobru nocku vsetkym!

evinkaaa
17. sep 2009

Reni - no ja peciem velmi rada. Ked mam naladu na to a cas, tak v pohode. 😀

oli1104
17. sep 2009

Holky nejak nestiham, jen ctu Rencu.
Reni, ja nevim jak s Hartan VIP, ale my mame RAcer a na ten je JEN Buggy board.
Jde o tu "brzdu", na Raceru je uprostred a kiddy board se upina prave uprostred, takze to nejde pouzit.
Podivej se, kde mas brzdu a pokud je tak jako u Raceru uprostred, tak musis mit buggy board.

jabera
17. sep 2009

baby, srdecne vas zdravim.

musim okamzite reagovat na beatku... bei, ty si mi vyfukla meno z kesene... my mame teda na dievcatko par typov, ale jozefinka je momentalne prva... a ty si ju tiez objavila??? u nas to vzniklo z toho, ze moja mamina spievala bartikovi pesnicku "kdyz byla pepinka malinka"-nase kamaratky z ciech asi poznaju- a mne sa ta pepinka tak zapacila a to je vlastne jozefinka. my si totiz hovorime s borisom pipinka, bartovi hovorime pipinko, tak pepinka nam proste chyba...
bei, ta umela panva + prislusenstvo, to muselo byt zaujimave, to som este nevidela... peknu pripravu mate teda, my sme take nic nezazili... aj tie spitaly, ako si opisovala, asi ma naozaj nieco do seba mala nemocnica. ja som rodila v takej a je pravda, ze je to vsetko akesi osobnejsie.
a svokru mas rada? znesies ju cez vianocne sviatky?

ingi, ta topiaca sa elenka, to je smiesne aj smutne, chuderka, muselo ju teda dobre vytocit, ze si tam tu ruku asi mala opravnene. ale hlavne, ze to dobre skoncilo.
ako si spominala, ze tam plavali buduce mamicky, ze aby ich to neodradilo, tak to mne sestra hovorievala, ze keby som presne opisala svoj zivot v prvych bartovych tyzdnoch a polozila ten opis v cakarni na gynde, tak by prudko stupol pocet interupcii.
tak predpokladam, ze elenka mohla mat podobny vplyv... aj ked toto caka urcite kazdu mater, su to okamihy, ktore neviem ako riesit s pokojnou hlavou.

evi, tak ty chudatko, zasa kramujes? ty nejak stale, ze? a bol asi uz u doktora, ci to zatial nechas tak?
inac, ja som rodila tu a naozaj je to mala klinika, ale je tam aj detske oddelenie a vraj dokonca na dobrej urovni, aj ked to ja posudit neviem, tak musim verit. pisem to len preto, ze sa asi da najst aj kompromis mensej nemocky a pritom nie tej neosobnej... ale mozno je to proste miestom, ked tu je dokopy 5 ludi v celom meste....

dani, trosku oneskorene reagujem,ale musim sa zastat tohto skromneho mesta, ako si ty pisala, ze vesnice, tak nie, toto je mesto!!! ved to ma 28000 obyvatelov... len netusim kde sa skryvaju...

veron, tak to zradlo, to je neco!!! mnaaam! a teda je to aj velmi krasne naaranzovane. to by pre mna az skoda bola, ja to zblajznem tak rychlo, ze to snad ani nema zmysel takto aranzovat... to len, keby si nahodou niekedy mne nieco planovala, hhahahah.
a ten kamarat, nie, to nebol ten vyssie spominany.

renci, ja som prave tu, na koni, citala nieco o krvacani a boli tam baby co krvacali len par dni. mne sa to nezda byt problem, neviem nakolko je hebamme v tomto smere vzdelana,ale tak asi by aj mala byt... nevies, v com to povazuje za nevhodne? to by aj mna celkom zaujimalo, co ak sa mi to hodi vediet?

no, dufam, ze osm nezabudla na nikoho, asi aj ano, ale uz si nepamatam, tak sa ospravedlnujem.

my sme zili burlive 2 dni, chudak bart, uz aj ma asi dost, musel travit v kociku viac casu, nez mu je prijemne, ale zvladol to velmi slusne. urobila som kamosovi vychadzku po meste, kazdy den, pokusila som sa spojit najzaujimavejsie miesta. teda, nachodili sme sa ako kone, absolutne priiiserne. mam 2 pluzgiere na malicku, pamiatka na kazdy den. presli sme toho naozaj vela, vsetko nohami, kamarat je byvaly sportovec, ale uz ma svoje roky a veru mal dost aj on. a to sme este vecer isli grilovat, takze bartik mal 1. ozajsky zur v zivote, domov prisiel za tmy, ale to uz sa mu velmi nepacilo, moje chudatko, on radsej v posteli s maminkou zaspava. jacal v tom kociku tak, az sa okna otriasali... potom uz sme radsej isli s nim na rukach, len ja som ho proste nevladala niest uz anii v satke, tych 100 jesennych km ma zmohlo az az... ale bolo to cele strasne fajn a teraz mi je az smutno, ze uz igor odisiel... len pivove flase nam tu po nom ostali..

jabera
17. sep 2009

jej oli, to sa mi velmi pacilo, ze misko ma tolko zenskych, to je super, hned bude mat ten zivot krajsi. aj tak je to sranda, ako tie male dievcatk apali a po chalpoch. mozno je to uz nejaky materinsky cit v nich, ktory potom potlacaju a nechavaju sa balit.
ale hlavne, ze misa to uz lepsie zvlada, ved sme to s nim cele prezivali.

verohit
autor
17. sep 2009

ahojte zenule,
vsetky vas zdravim, dnes len na skok, este ma caka 3.svetova v kuchyni 😝....
som rada ze vam moje virtualne menü chutilo 😀 😉 uz je zmazane.... 😉 najblizsie hodim tie tematicky spravne...

Ingrid
asi to je najlepsie ze si to zacala brat, fakt by bolo zbytocne sa vystavovat riziku... a ako ti je teraz uz lepsie alebo mas este vztahy?
😀 😀 😀 😀 😀 no vidis, cim je foter starsi, tym blaznivejsie napady ma, tak ako vy 😀 😀 😀 ale podla toho co ta poznam, tak nikdy nesklames vynaliezavostou.. naprv sa dobre napraskat lesnymi plodmi a potom sa vybrat na cestu 😀 no vsak, ked mi foter zavalil, ze aj on sa odvezie z dialnice mestskou dopravou 😅 😝 😎 😀 .. tak som ho fakt radsej navigovala do Topolcian...
Mimi je fakt vysportovana... ved budes vidiet ked pridam foto 😉
ja neviem co spekulujete, neposli ho ani na jeden z kongresov, alebo nech si zobere Elenku so sebou 😀 😎
myslim si ze po skusenostiach ake si mala (sme mali) urcite sa budes vediet mastitide vyvarovat, evt. ju uspesne a rychlo zazehnat 😉

Reni
tak ty si teda majsterka.. a len si davaj!! teraz sa mozes vyhovorit na hormonalnu zmenu, tja a ked Matilda je taka hladoska ako pises, tak nejake rezervy sa naozaj len zidu 😉 po odkojeni to urcite vsetko stratis!
jaj, ten tvoj Maxik je taky dobracisko, vzdy bol taky "classic" bez problemov, tak preco by sa mu to cele nemalo pacit, ze?! 😉 dobre to robis, ze mu nedavas pricinu na ziarlenie.. 😵
tak nech sa ti muzik, vysvadbi a sup, sup rychlo k Vam!
zial s tym boardom ti neporadim... az od vas sa dozvedam, ze su rozlicne... 😅

Bea
hi,hi, tak tento mesiac sa este budes cudovat, ako krasne narastiete 😀 ako za cele tehu nie.... na tych par tyzdnov, je naozaj zbytocne si nieco kupovat, skor by som nieco vykombinovala, evt. pouzila mm vetrovku a hod na to nejaky pekny sal.. a fertig...
inak ja tiez morske prisery nemusim... ale manza zboznuje celu morsku haved, a Mimi asi po nom....
no super, ked mate "natrenovany" uz aj porod... CTG muselo byt naozaj aj pre mm velmi zaujimave 😵

Evi
tak ty si tiez taka gazdinka... tak hod recept... stracattelu ma moj drahy velmi rad... odkedy mame pekaren, tak nepekavam ako volakedy kazdy vikend, o to vzacnejsie su moje vyrobky, ked napeciem 😉

Dani
tak prajem stastnu cestu, nech si to uzijete a hlavne dobre sa vyoslavujte 😉
co sa tyka spanku, asi to bude indi-vidi, ale pokial sa pamätam, tiez sme este v skolke spavali... mozno to bola u Timmyho len nejaka vynimka 😉
a danove zalezitosti: my sme si robili vzdy sami danove.. ako manzelia spolocne... doma sme to vsetko povyplnali a osobne som to isla odniest, s tym, ze keby nieco potrebovali tak sa to dopisalo a oni tiez vzdy pomohli... a naozaj sa vyplatilo 😉 odkedy je ale manza selbständig, cela situacia sa zmenila, a mame aj danovu poradkynu, ale ta nam uz niekedy ide tak krkom, furt jej volaco chyba, a furt volaco chce... ale zase ono to je uz aj ine kaffe, a sama by som si na to netrufala.... takze je to o.k... ale skus to sama! 😉

zenule dobru nocku, idem

verohit
autor
17. sep 2009

to sa mi vzdy rata, ked pisete a po odchodoch skvelych kamaratov ostavaju len pivove flase 😀 tak aspon ste si Jani uzili....pluzgier prepichni a je po pamiatke na kazdy den 😀 😉
dobru

neurologia
18. sep 2009

dobre ranko,

evi aj u nas (doma na sr) sa zvyklo piect kazdy vikend teda ja lebo ja sladke mozem a moj ocino to iste....ale tu v nem kde som len ja s mm tak nezvladame cely plech samy a teraz ked sladke je tabu tak mm fakt cely plech nezvladne takze peciem pomenej....ale aj mna to bavi.....a preto ked ma dojst nejaka navsteva tak sa tesim bo napeciem....a najlepsi vtip je ked padne otazka a to si sama piekla????? to ostanem vzdy zarazena a kto iny mi to ako mal.....????

a veru kupovat si nieco teraz na seba je dost zbytocne a tak som podla vasich rad prepadla manzove policky v skrini a vykutrala dve tricka s dlhym rukavom ktore su mi fajn (esteze moj mm nieje nejaky pupkaty prerasteny chlap) a tak som v tej skrini mala sancu nieco najst...aj jeden pulover som nasla taky super teply-je este podsity inak darcek odo mna...aaaaccchchchch ci mam dobry vyber 😀

janca my ked sme tu mali kamosa tak ostali tiez flase ale vinove-on je vinar takze tak.....
no a za tie roky co som s mm by sa par story naslo-ze by ti rozum zastal....ale tak je to manzelova mama a chce dojst pozriet vnuca ...takze nejak zvladnem ale hned som povedala ze nejake prevraty sa konat nebudu...ved uvidim ako to bude mam z toho trocha aj stres ale vravim uvidime ako bude ....ved potom podam infosky na 100%....

rpinguin
18. sep 2009

dobre ranko,
Oli, diky, uz som sa aj ja docitala, ze buggy board tam ide, ale oni su este aj boggyboar mini a maxi, Maxi ma nejakusi Verlängerung a to neviem, co je, takze to ma akosi zmiatlo. Inac VIP ma tiez brzdu v strede.
Asi objednam tento:

http://www.baby-markt.de/BUGGY+BOARD+MAXI+Fix+v...

zenule, o chvilku tu mam hebamme a potom nemecku bandu, tak idem piect. Dnes prispievanie nehrozi.

evinkaaa
18. sep 2009

Bea - mas pravdu. My sme tiez s manzelom len dvaja a tiez nezvladame cely plech zjest. Ale, ked peciem len pre nas dvoch, tak peciem na tom malom "polovicnom" plechu. Kupila som si raz taky malinky a to nam bohate staci. 😀
A inak peciem aj pre svokrovcov. Kazdy vikend chodievame k nim na kavu a jeden vikend pecie svokra a jeden ja. Takze tento vikend som na rade ja. To som tak chcela ja. 🙂 Tak budem dnes poobedie nieco piect 😉 .

Jani - vratim sa este k tej klinike, o com sme pisali... Tak my sme sa uz teraz rozhodli pre kliniku aj preto, lebo to mame doslovne 5 minut z domu. Takze ked budem tehu a nieco sa zacne, tak neni problem bleskovo byt tam. NAopak, nejaku malicku nemocnicu v okoli nemame a museli by sme cestovat mozno aj pol hodinu k niektorej. Takto to mame "pred domom" a hotovo. JE to tak lepsie a istejsie pre nas oboch s manzelom. No uz len ostava byt tehu. 😀
Ako paradne, ze ste si navstevu kamarata uzili. Novidis, aspon mas nejaku spomienku - zevraj pivove flase 😀 😀 😀 a pluzgieriky. 😕. Tak pivove flase odnes a pluzgieriky prepichni a kamarat moze prist znova 😅

Verus - ak vazne chces recept, tak mi napis tvoju emailadresu a poslem ti to priamo na nu. 😉

A coze je s Ingrid? Je odcestovana? 😉

iii
18. sep 2009

caves, tak u nas je nadherne babie leto - taka specificka vona vo vzduchu..aaach

reni, ja neviem o nic viac, ako ti napisali baby - ked intenzivne kojis, tak sa maternica stiahne a vycisti o to rychlejsie. problem by bol skor, ak by si zacala po pauze zasa nejak nanovo netypicky krvacat. ale ked chces mat istotu a hebamme sa to nezda (predpokladam, ze ma skusenosti), tak skoc za gyndosom, nech ti spravi ultrazvuk a mrkne sa, ci tam este mas nejake rezidua. otazka piatich minut (heh, plus 2 hodiny chystanie sa 😀 )

veronika ako by si sa vyvarovala mastitide? viem uz po skusenostiach, co robit, ako si ju liecit, ale ono to prislo vzdy tak rychle...neviem, ci sa tomu da nejak zabranit.
inak stahy mam asi kazdu hodinu (nezavisle od cohokolvek), vztah uz len jeden, nie ako za starych cias 😀
tak sa tesim na fotky svalovca
kedy konci ramadan?
pozdravuj ocka, je to spriaznena dusa 😉

evi parada, take harmonicke rodinne vztahy sa nevidia casto... co take pecies?
ozaj, ty si kedysi pisala, ze sa pripravujes na prekladatelske skusky? dufam, ze si to nepletiem....ako ti to ide?

dani, z nasej predskolky spia este vsetky deti popoludni... po 3 roku je to potom uz individualne. ked e. poobede nespi dost dlho, tak s nou do vecera nie je ziadna rec a vecer paradoxne horsie zaspava. pekny pobyt na vysocine a nech vam vyjde pocko!

jani, take odreagovanie padne dobre, ze? skoda, ze si si nemohla v plnej miere lognut aj ty...
mam pre teba tip, ako riesit hystericke dieta s pokojnou hlavou - su to tehotenske hormony 😉 mne je teraz vsetko tak jedno a mam toooolkoo casu

tentokrat ma prekvapil manzel a pripravil na vikend program - autosalon vo frankfurte! no nic lakavejsie si na slnecny september ani neviem prestavit 😒

rpinguin
18. sep 2009

Ingiiiiiiiiiiiiii, no my prvy krat na IAA nejdeme ☹ , stve ma to, sme kazde dva roky ucastnici pravidelni 🙂 , ale ked si manzel uziva na SVK, tak buduci vikend uz nechce nikam a pomahat mne. Do frasa, by sme sa mohli aj my konecne vidiet, ked uz idete do nasich koncin. A nezufaj, je to tam fajn, pred dvomi rokmi som tam aj ja tehotna pobehovala 😀 a dalo sa. Palino si popozera pekne zenske a ty si Elcou sadni do takych zenskych Loungov a citaj Brigitte 😉
To s tym chystanim mas pravdu. Inac krvacanie sa po dni pauzy zasa rozbehlo, takze ok a Hebamme je tiez uz spokojna.
A Matilda ma uz pol kila navyse do porodnej hmotnosti a to nema este 2 tyzdne 😲 . Niektore deticky maju po dvoch tyzdnoch len porodnu vahu, no mam to ale zracku.

A inac vcera mi prisiel papier z Amtu, ze ma nemecke obcianstvo, ze my rodicia splname pocet rokov v Nemecku 😀 Som tam volala, ze k comu mi to je, ze preco jedno dieta ano a druhe nie. Zevraj minuly rok sa to este nedalo a zevraj teraz ma Matilda vyhody. Tete som povedala, ze nevyhody aj tak nepocitujeme 😝 , takze teraz bude mat Matilda tmava s hnedymi ocami ma teda dve a Maxik je maly blondavy a modrooky Slovacisko 😀

jabera
18. sep 2009

reni, tak gratulujem,ani nevies ako a mate v rodine cudzinca!
dievca, ty prijimas nemecke navstevy? ja nechapem... este aj pecies. mna by fakt len zaujimalo, ci si taka splachovacia od prirodzenia, alebo ci s da tento postoj k zivotu naucit... zavidim ti... ja pri mojej hysterii, aspon 10% z tvojho pristupu mat....
este som sa ta chcela uz neviem kolko opytat, maxik je sam v izbicke?

evi, tak potom to je jasne, ze v pohode, ked mate vacsiu kliniku pri bydlisku.. to je jasne, ze sa cloveku nechce nikam trepat, asi by to aj bola blbost.

inge, myslis, ze je to len tymi hormonmi? mne si pripadala taka rozumna matka aj predtym. aj niekedy na eslenku dvihnes hlas?

beus, ja mam prerasteneho a pupkateho chlapa a to je moje stastie, inak by som teraz tiez nemala nic na seba, hahhahaha. fakt.

myslim, ze sa mi prave vedla man v lehatku posralo dieta... jak sa mi nechce.
ale on minutku vydrzi a ja sa musim pochvalit uspechmi. boli sme v globuse na vylete, lebo musime jazdit obcas autom, dufam, ze to chapete. tak som boriskovi urobila radost, ze teda ideme... no a kupili sme bartovi dalsi vianockńy darcek, uz ich ma asi na troje vianoce snad... mali totiz fischer price vlacik, dost je to velke a sedia tam vselijake zvieratka aj to hra, (asi ma z toho raz porazi) ale myslim, ze on bude na vetvi. dolezite je, ze to mali z 49.90 na 18 eur, cize to inak neslo.
caka nas snad pekny vikend, opat v zahrade, uz by sme tam aj mohli nieco urobit, asi aj najvyssi cas... zatial tam hlavne grilujeme a kochame sa, ze aku mame zahradku, ale uz sa zacinam hanbit tam vstupovat, lebo nic moc nevidno, ze by sme nejak specialne pracovali...
booze, strasny smrad sa tu zaciina vznasat, odchadzam... pate.

rpinguin
18. sep 2009

tak navsteva odisla, to ste mali vidiet ten byt. Kuchyna je este teraz nepojazdna 😀 . Maxik strajkoval, Matilda spala v spalni, takze bola nerosena. Chceli sme skupinovu fotku deti urobit, aj mame jednu s revucim Maxikom 😀 . No co uz, asi mu to bolo vela, ale nech si chlapak zvyka.
Jani, ano on je uz sam v izbicke a tam si sam gazduje a vie sa tam aj pekne zahrat. V noci k nemu uz nevstavam, ale strasne vela mlieka pije, tak som mu ho zacala riedit vodou.
Jani, s tou zahradkou to ide pomalicky, ale ako sa hovori---pomaly dalej zajdes 😉 No a dobry nakup ste urobili, riadna super cena. Ja by som ale asi do Vianoc nevydrzala.

monique13
18. sep 2009

ahojte,je tu niekto z okolia Landshutu?(ci ako sa to pise) 😅

monique13
18. sep 2009

presnejsie ALTFRAUNHOFEN...

evinkaaa
18. sep 2009

Renca - tak hovoris, ze navsteva bola chaos? A sa deticky spolu zahrali, ci aj pri tom Maxik protestoval? Ako sa podaril kolacik? JA som tiez moj dopiekla. Som zvedava, ako bude vyzerat, ked stuhne. 😀

Jani - veru dobru kupu si urobila. Super 😀 . Bartik sa bude urcite tesit a ty s nim. 🙂 Ale nieze sa potom s tym budes hrat iba ty a bartikovi nedas 😀 😀 😀

Monique - tu je link, kde ktora baba je. Ale nieje celkom aktualny. Ja som v tej tabulke neni. Zatial 🙂 . Ja som z Mnichova. A co tu robis? Odkedy si v Landshute?

evinkaaa
18. sep 2009

A zabudla som na ten link 😀
Takze tu je:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

monique13
18. sep 2009

evi:dakujem 😵

yanni
18. sep 2009

ahojte zenule 🙂 ,

hlasim sa spät z SVK. Konecne, uz mi tam fakt bolo dlho. Uz ma to tahalo spät po troch dnoch.

Ako sa mate? Riadne ste toho tu popisali.

Reni blahozelam k Matildicke. Dostala som spravu po sms, nejako u nasich strajkoval internet. Stale ma to vyhadzovalo. Uz som nemala na to nervy.

Baby, je u vsetkych taka kosa? V SVK bolo 28 stupnov a tu 17. Brrrrrrrrrr.

A inak co mate nove? Avi este stale nic? Ja uz chcem kocikovaaaaaaaaaaaaaaaaaat 😀

evinkaaa
18. sep 2009

Kati - tak vitaj naspät. Super, ze si uz znova tu.
A co nove?
Renca ma malicku Matildu. To uz vies, som ti napisala. 😀 . Dnes mala navstevu kamaratov, celu bandu a piekla kolacik.
Ingrid si uziva babie leto s elenkou. Bola na plavarni a mala tam zazitok, ze elenka chcela plavat sama a skoro sa topila.
Pauli ma na navsteve dedka, lebo manzel odisiel do iraku k rodine oslavit koniec ramadanu.
Verus si uziva cas s miminkou ale ma stale aj nejake terminy. Maka v pekarni a vecer pekne vari pre hosti.
Bea sa pomaly pripravuje na porod a rozpravala o priprave, kde si skusali porod na makete. Manzelik bol s nou.
Janka mala navstevu kamarata a uzivali si s nim par dni.
A ostatne baby sa neozvali. 😉

yanni
18. sep 2009

Evi som myslela

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre