Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
21. sep 2009

Pauli - my mame s manzelom docela slusny kruh velmi dobrych kamaratov. Pod "velmi dobrych" sa rozumie to, ze im mozes kedykolvek zavolat, ked nieco potrebujes, vzdy ti pomozu a poradia. To iste sa "ocakava" samozrejme aj od nas. Ale to je uz samozrejmost. Proste to patri k tomu. Vsetci tito kamarati su od manzela. Ale teraz uz aj moji ๐Ÿ˜€ .
Velmi casto sa navzajom navstevujeme. Robime babsky vecer, kde kukame romanticke zalubene filmy, robime si kozmetiku a kecame az kym neupadneme unavou. ๐Ÿ˜€ . Samozrejme, ze chlapi maju chlapsky vecer, pozeraju brutalne filmy, ci horory a piju pivecko a kecaju tie svoje veci. A iba oni, ziadna zenska. Potom sa cela "banda" stretavame zasa na narodeninovych partych, na silvestrovskych oslavach alebo niecom vynimocnom. >Proste drzime spolu. Je to strasne fajn a ja som rada, ze mame takych kamaratov. Je to na nezaplatenie. Potom mame este par znamych, s ktorymi sa obcas navstevujeme a volame si, ale to uz az taki dobri kamarati niesu. Proste iba znami. ๐Ÿ˜‰ Ale mne tu vlastne smutno nikdy nieje. A ked ano, tak mam po prve vynikajucich svokrovcov (ako som uz spominala) alebo vela dobrych kamaratov, ktorym mozem kedykolvek zavolat a "vyplakat sa". A to vzdy pomoze.

evinkaaa
โ€ข
21. sep 2009

Jani - joooj, chudatko. To som nevedela, ze si "takto" na tom, ze nemas ziadne kamaratky. To je nanic.
Skoda, ze si tak daleko, hned by sme isli spolu na prechadzku ๐Ÿ˜€ . Ale neboj, urcite to bude tak ako baby pisali. Ked bude bartik vacsi, pojdes s nim na hocijake kurzy a na ihrisko a hned sa prihovoris nejakej maminke a das sa s nou do reci a uz to takto pojde. Nadviazes kontakty a ideees. Budem ti velmi drzat palceky. Spriaznenu dusu mat je nieco uzasne. Okrem manzela samozrejme. Ale ty urcite hladas nejaku babu, s ktorou sa vykecas, vsak? Najdes.....urcite......hlavu hore. ๐Ÿ˜‰ A sem mozes kedykolvek napisat. Alebo ak chces, napis do ip, mozeme si kludne telefonovat, ak ti to pomoze. Kedykolvek. Len napis ๐Ÿ™‚

jabera
โ€ข
21. sep 2009

baby, ale este musim, kym tu neni boris, nech si nemysli, ze uz som prirastla k pc... a bart spi, comu nerozumiem, ale ved aj zazraky sa deju...

moje dieta sa este stale, samozrejme, neotaca na brusko. ale zato, robi 2 nove veci, ktore znacia, ze dospieva. ta milsia je, ze sa natahuje rucickami, ked chce na ruky.. to je velmi mile, ja som si najprv myslela, ze je to nahoda. urobil to dokonca na nasu susedku, velmi milu damu, ktora ho miluje od narodenia. raz nam povedala, ze jej umrel syn, netusim, ci kao miminko, alebo co, alae rozhodne jej obca az slzy idu... no a k nej sa bart tahal z mojich ruk, ona sa normalne rozplakala trosku... a ja som sa bala, ci mi ho vrati,ale dobre to dopadlo..

no a druha novinka je, ze bart vrieska ako tur, ked mu odoberame nieco, co on chce. napriklad fotak... samozrejme, vsetko rovno do pusy strka. ja uz si nemozem pri kojeni citat, lebo on sa vypne ako luk a uplne cielene chmatne za seba, ked pocuje, ze prevraciam list a uz mi ja jeden vyrval a rovno do pusy, ale desnou rychlostou. a takto znicil borisovi jedny noty a vytrhol kabel z pc a tak.. a ked to zachranujeme, to je ale taky palac, ako asi vy uz poznate (zasluzile matky) ale pre nas je to este nove... boris ho skusal, ze ci to tak funguje vzdy, musela som ho stopnut, lebo to bolo trosku tyranie... on mu dal tie znicene noty a potom mu ich bral a skusal, ci bude naozaj plakat...

jabera
โ€ข
21. sep 2009

jej, evi, si zlata.... no, vies, ja mam problem prave s tou nemcinou, keby som vedela, to ja uz by som nejaku chuderku ulovila a nepustila sa jej.... potom stale trcim doma, prave kvoli pc a telefonu... ja mam kontakty s ludmi , ale len touto formou... ta nemcina, to je pre mna des.. vies, ja sa aj snazim, prave s tou nasou susedkou prehovorit, ale ona mi moc nerozumie a ja neviem preco.... myslim si, ze mam tak strasnu vyslovnost, ze to je problem. ked uz nieco vyplodim, tak je to tak zly prizvuk a avyslovnost, ze konec...

rpinguin
โ€ข
21. sep 2009

no tu tu fici ale ๐Ÿ™‚
ja som zasa na paracetamole, z toho smrkania mi to udrelo do hlavy ๐Ÿ˜  . Na to Buttermilch som sa tesila nadarmo, Maxik ho zbadal a cely cas nan ukazoval, ze som mu dala okusit. Potom som si povedala, ze zo slamky aj tak pit nevie (strcim len slamku do toho umeleho plastu a tak to vypijem- pohar nespinim ๐Ÿ˜€ ) , no ale on suveren a drzal to ako keby nikdy nepil+nejedol, takze som t pol litra mala asi deci. Co ale zenska neurobi pre svoje usmrkane decko, ze? ๐Ÿ˜‰

Pauli, no chudatko. Ja si to ani neviem predstavit. U mna to bolo na skole v HD. taka normalka, studentske kamaratstva+ byvanie na intraku, clovek vzdy niekoho poznal. Potom sme isli do Bonnu, tak mi lepilo, ze niekde idem, kde nikoho nepoznam, tak som napisala na nemecko.sk, ze sa stahujeme do Bonnu, ze ci tam su Slovaci- dostala som kopec mailov a to som v Bonne este nebola, takze po prichode som zasa poznala celu bandu, ktora mala dokonca spolocne CZ_SK stretnutia v jednej krcme. Z BN. sme potom isli do MA., zopar znamych mi este ostalo z HD. cias, kedze su to susedne mesta. No a samozrejme znamy farar tu je, takze cez faru som zasa natrafila na slovensku bandu.
Co sa Nemiek tyka, tak tie mam zasa s kurzov Maxikovych a stretavame sa doteraz. No a potom dalsia skupina su znami od manzela, takze to mame dost rozdelene ๐Ÿ˜€ Pozname ale navzajom nasich znamych, spolocnych ani nemame.
Evi, ty teda mas potom len od manzela priatelov, ze? Mas aj svojich nejakych?

Ingi, na jedenie ja nevyzliekam, ale mam taky akoby prsiplast, idu tam cele ruky do toho. Vecer ho uz nevyzliekam, kedze to potom hadzem do pradla.

evinkaaa
โ€ข
21. sep 2009

Jani - jeeeeeej, to je super, ze robi Bartik pokroky. Novidis, aspon nieco. ๐Ÿ™‚ Zevraj natahuje, ze chce ist na ruky. To je zlate. Mne sa to velmi paci, ked to vidim u deticiek. ๐Ÿ˜‰ A s tym krikom - hm, to si asi musis zvyknut. A jasne, ze sa mu nepaci, ked mu nieco berete. Komu by sa pacilo, ze? ๐Ÿ˜€
A s tou nemcinou. Hm, asi ta nepotesim, ale najlepsie bude, ked bude co najviac hovorit. Snazit sa hovorit. To je lepsie ako sa ucit doma a citat si a tak. Samozrejme, ze aj to je dobre, ale hovorit je to najlepsie ako sa jazyk naucis. A neboj sa, nikto ta nevysmeje. Este som pravdupovediac nestretla nemca, ktory by niekoho vysmial len preto, ze nevie jazyk alebo mu nerozumie. Nie. Ked niekomu nieco povies (napriklad vasej susedke) a on ta nerozumie, tak jej to zopakuj este raz. Skus hovorit iba s nejakymi zakladnymi frazami a tak to uz pojde dalej samo. Len sa to musi rozbehnut. JAni, ja som sa na zaciatku tiez strasne bala hovorit prave z tohoto dovodu, ze nikto mi nebude rozumiet alebo ze poviem zle. Ale dospela som sama k tomu, ze takto sa nemcinu nikdy nenaucim. Hovorit-hovorit-hovorit = to je najvรคcsia deviza. ๐Ÿ˜€
Vies aky bol moj prvy den v DE? KEd som tu prisla vtedy ako au-pairka, tak som prisla do rodiny - bolo to rano o deviatej, lebo som cestovala v noci - a oni prave isli robit ranajky (bola sobota) a mna posadili na stolicku a oni chystali vsetko. Ja som tam sedela, oni sa medzi sebou zhovarali, ale ja som nerozumela nic. TEda mala som taky pocit. A potom sa ma spytali, ze co chcem pit na ranajky - ci kavu alebo caj. Tak ja som vtedy kavu vobec nepila, tak som povedala caj. A potom sa ma pytali, ze aky caj. Hm, a vies aka bola sranda? Ja som nevedela nic ine povedat, len ze "Schwarztee". Nevedela som povedat ako sa vola ovocny caj vseobecne alebo nejaky konkretny ovocny druh caju. Tak som povedala Schwarztee. A ja cierny caj neznasam zo vsetkeho najviac na svete. ๐Ÿ˜€ Moja smola, lebo som zial nevedela povedat nic ine. Tak som ho zo slusnosti vypila a prve slovicka, ktore som sa naucila boli druhy cajov ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
21. sep 2009

reni - ja som tu mala aj kamaratky moje (slovenky), ale vsetky odisli naspat na slovensko. Takze teraz tu mam iba jednu jedinu v mnichove (okrem katky). A inak mame spolocnych kamaratov.

rpinguin
โ€ข
21. sep 2009

inac v Mnichove je strasne vela Slovakov a aj akcii, takze tam by som nevedela, kde skor ist ๐Ÿ˜€ A aj slovenske omsa tam tiez byvaju.

evinkaaa
โ€ข
21. sep 2009

No, ze slovenske omse byvaju, to som tiez pocula. Ale ja do kostola nechodim, tak neviem ani kedy a kde to byva ๐Ÿ˜‰ .

jabera
โ€ข
21. sep 2009

hahah, s tym cajom evi, to je az smutne trosku... ja som podobnym sposobom jedavala v porodnici, len zvacsa som ani nevedela, co som si vlastne vybrala, ale spoznala som to slovo, tak som ho odkyvala...

reni, ja by som tie omse asi tiez nezvladala, jked z tej samoty, by som mozno aj...
no, ale ja uz idem do kuchyne, aspon akoze, nech to vyzera, lebo boris uz fakt pride asi kazdu chvilku a toto je hanba teda.... akoze idem umyvat riady a on ked pride, tak mi povie, nech na to kaslem , tak ja budem akoze horko-tazko suhlasit, hahahhhhah

honnig
โ€ข
21. sep 2009

....hmmm, Jani, ale meli jeste takovou drevenou a ta byla taky uspesna v nejakem testu. Ale to je jedno.
Jsem se te chtela zeptat, jak souvisi rust zubu u Bartika s jeho pohyblivosti? ๐Ÿ˜€ Zrovna u tebe bych tipovala, ze na zoubky moc radsi necekas, aby te nepokousal, to ja se nemam ceho bat ๐Ÿ˜‰
Ja jsem tady taky sama, tak nezoufej. Mesto jako krava a ja potkala jednu spriznenou dusi u detskeho Mudr. a nemela jsem odvahu se zeptat, jestli by se nechtela s detmi jeste nekdy potkat...
A druhe dite bychom chteli brzy. Ale jeste me porad obcas boli, jak me rizli, tak uvidime.

Ingi, no, ale na druhou stranu, aby v tech ovesnych vlockach toho Glutenu bylo dost, aby si na to zacala pomalu zvykat.... ๐Ÿ˜Ž Nekojim, moje mliko mela do konce 4. mesice.... a po troskach, nechtej, prosim zranit moje citlive mistecko โ˜น โ˜น
Tak ja kdybych K. vyslikla, tak bych ji vetsi radost uz udelat nemohla, jenze pak to oblikani....strasny problem. Rano, po umyvani, proste nesnasi, kdyz ji cokoli oblikam, jeste tak puncochace. Dneska jsem ji v Deichmanu zkusila nasadit botu a problem byl na svete. Az rychla jizda v kocarku ji uklidnila.
Osobne bych jmeno Edik nedala, ale pokud se Vam libi, proc ne.

Pauli, at ti to, o cem nechces psat, dopada jenom a jenom dobre.

Teeeeda, Evi, super zkouska. Jsi sikula, ze mas takovou motivaci. Muzu se zeptat na tvoje zamestnani? Teda pokud ti to neva. Ja jsem napriklad uspesna desperate housewife. Jsem si nikdy nemyslela, ze i v tom muze mit clovek uspech.

Bey, pekne zpravicky o miminku, jen tak dal. Uz to mate za par.

yanni
โ€ข
21. sep 2009

CAute baby,

a co v dnes tak o zemiakoch? Tie mam rada aj ja. A velmi. Ved si ich aj sama nasadim, obrobim, otec vyorie a pozbieram . Riadna fuska. Ale stoji to za to.

A tu rastucu ikeacku stolicku som tiez videla. Zda sa dost stabilna.

Boze no ja spom dnes hotova. Prvy den v robote po dovolenke a roboty ako keby tam tri tyzdne nik nerobil. A bola som dnes 1.krat na joge. Booooooooze to je nuda. JA radsej odtanem len pri Pilates. No co uz, teraz musim aj jogu az do februara. No mne sa vyzyvovalo. Uz mi to aj trapne bolo. A ked sme lezali na zemi, tak som skoro zaspala ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Esate ze nechrapem ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
21. sep 2009

no Hanul, manzelka som aj ja (to sme tu vsetky) ๐Ÿ˜€ , ale zufala sa neda povedat. Mne sa moj job paci a nemenila by som vobec, ved naco, ked nemusim ๐Ÿ™‚

Evi, Jani, ono nemusite byt veriace, nas farar je mladas (teda v mojom veku) a je rad, ked pridu nove tvare na pokec, ten mame vzdy po omsi. On je taky pohodak a nikoho sa nesnazi preonacovat. Ide vlastne len o spoznanie novych tvari, s kostolom to nema vela spolocneho.

Kati, tak ja som na joge nikdy nebola, ale celkom by ma to lakalo. Co sa tym vlastne cieli? Chdunutie asi nie, ze? Ja mam celkovo rada sporty (ak to je sport vobec), kde sa clovek nespoti ๐Ÿ˜€

Pauli, no ozaj, ked bude cas vhodny, tak sa pochval potom, ok?
No zacina mi Rach, tak idem pozerat ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ฒ

yanni
โ€ข
21. sep 2009

no ja nechodim na stretnutie Slovakov. Jeezis este to by mi chybalo. Mam okrem Evy len jedinu kamosku zo SWK, ostatne podobne ako u Evy odisli spรคt na SWK alebo sa jednoducho stratili. Ja to mam tu bunt gemischt. Nemcov, Talianov, Marocanky, Polku, Jugos(tych ale tak neoblubujem, to su len znami) atd.

Takze ja zase problem s nemcinou nemam, skor so slovencinou. Ja sa prve dni na SWK nikdy neviem vykoktat. Hroza.Normalka sa hanbim. Ale mne tu ani slovencina nechyba.

honnig
โ€ข
21. sep 2009

Reni, ja si ze sebe delam srandu ๐Ÿ˜‰ . Ale urcite tady nejsou vsechny holky manzelky, tak doufam, ze to nikoho neurazi ๐Ÿ˜‰

yanni
โ€ข
21. sep 2009

REni ja nie som manzelka, ale zato zufala โ˜น

No joga ma tiez lakala, ako ausgleich k Pilates, preto som sa ak prihlasila. No ale po dnesnom dni mi uz aj stacilo. Straaasne nudne. No na chudnutie to fakt nie je, ved som nevypotila ani kvapku, dokonca okolo 7:30 mi uz aj zima zacala by, lezala som pod oknom. No to by malo byt nieco na dusu ci co. no pre mna to nie je. Velmi pomale pohyby, ja potrebujem eksn ๐Ÿ˜€ Normalka som sklamana. Ale mozno tomu este pridem na chut. Ved uvidime.

yanni
โ€ข
21. sep 2009

19:30 som myslela

rpinguin
โ€ข
21. sep 2009

Hani, a to mala byt urazka? Ved ja sa namakam viac nez dost. Kamoska nedavno skonstatovala, ze sa viac namaka doma (v maji sa jej narodilo druhe dieta, ma este 5 rocneho syna) ako ked robila v Bรผre. Minule zahlasila, ze by si isla do Bรผra oddychnut, ze doma je teda riadny stres, vsetko porobit, vychystat obe deti, odvozy a pod. , takze ono je to individualne zasa. Aj ked praca doma je viac stresujuca ako praca nejakeho managera...hovorili minule v telke ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
21. sep 2009

Kati - takze si dnes mrtva ako pises? Viem si predstavit.
Ja som na joge nikdy nebola, ale kamoska mi hovorila, ze je to maximalna nuda.
Mna taketo sporty nebavia. Ja by som tam fakt zaspala. Ja potrebujem" power ohne ende" ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Najlepsie pre mna je sport, kde sa vypotim, unavim...ale musi byt sranda a musi ma to bavit.
Momentalne ma strasne laka ZUMBA. Chcela by som to velmi rada vyskusat. JE to fitness a tanz v jednom. JE to velmi zaujimave a taketo nieco by ma maximalne bavilo aj kazdy den ๐Ÿ˜€

Desperate houswive ja kukam veeelmi rada ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ , ale nie som ziadna zufala manzelka ๐Ÿ˜‰

Reni - no to mas urcite pravdu. Aj tu by take nieco bolo, ale ja som tu v kostole este fakt nebola. A ja neviem, musim sa priznat, ze ja to vidim tak isto ako katka. Mne tu slovencina vobec nechyba. ๐Ÿ˜•

rpinguin
โ€ข
21. sep 2009

no action ja mam doma ๐Ÿ™‚ , ja zasa tie klidarny ๐Ÿ˜€ co sa sportov tyka ๐Ÿ™‚
No kedze sme v Nemecku, kde je Nemcov straaasne moc, tak je pekna zmena poznat niekoho z domoviny, ked tam uz clovek chodi tak zriedkavo. Treba mat predsa znamosti, ktori co-to so Slovenska podonasaju.

evinkaaa
โ€ข
21. sep 2009

No v tom mas reni pravdu. Na to su ti slovenski kamrati dobri ๐Ÿ˜€ . Ale nie, vazne. Aj tak na pokec sem-tam urcite ano. Ale ako som uz vravela, mne to nechyba. My chodievame s manzelom 3-4 krat do roka na slovensko a vzdy si nakupime plno veci, co odtial chceme a to nam vzdy staci do dalsej navstevy. Takze ani v tomto niesme obmedzeni.

evinkaaa
โ€ข
21. sep 2009

Baby, co si nosite zo slovenska/ceska? Ake potraviny, chutovky? Co slovenske/ceske vam tu jednoznacne chyba?

yanni
โ€ข
21. sep 2009

jaaaaaaaaaaaj reni, tak ty takto, aby ti niekdo nosil bryndzu a klobasky zo Slovenska. ๐Ÿ˜€ Aaaaaaaaaaaha

No ja neviem, ale ja sa aj v Bรผro ukonujem. Ja tam mam fitness o 106. nabeham sa, nadviham tie tazke Akten a urozpravam k smrti. niekedy mam pocit, ze som v Call Centry. TEraz ked moj Kolega vyvaluje sunky a robi sa chorym mam na mojom telefone dve Nebenstellen takze je u mna "veselo".

No baby, ja uz idem asi do spisa lebo ma zajtra o 4:30 nezodvihne ani 100 parov volov z postele ๐Ÿ˜ 

rpinguin
โ€ข
21. sep 2009

no klobasky presne tak, bryndza mi moc nechyba, lebo moje halusky aj tak nie su dobre, ostiepok mi chyba a samozrejme Ledove kastany. Horalky zasa manzelovi, inac nic.
Zenuly, ja pre dnes koncim tiez, jedna bedna mi staci ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
21. sep 2009

Ja klobasky vobec nemusim. Raz za rok v kapustnici mi staci ๐Ÿ˜€ . Ale inak vzdy nosim bryndzu, korbaciky, ostiepky a nejake slovenske dobosky. Manzel si oblubil Deli a Fidorku. ๐Ÿ™‚

verohit
autor
โ€ข
21. sep 2009

Dobry vecer, damy no co ste sa vy dnes odtrhli??? ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜… ja tu uz sedim viac ako hodinu a citam a citam... zaujimave veci sa dozvedam, nazory aj velmi krasne myslienky (Pauli a Janka)...

takze sa ospravedlnim ked nezareagujem, lebo by som si musela pisat poznamky ๐Ÿ˜‰

my si tiez uzivame slniecka a tepleho pocasia ako sa da!! vcera sme den tiez ako Pauli s Laurinkou zakoncili na Kindertagu. Mimi sa povozila na takej tacke a snazila sa vysplhat po lane na stan ๐Ÿ˜… bol tam aj Flohmarkt, ale ten kym sme sa rozkmitali tak skoncil (a stretla som jednu znamu, tak sa podrzte ta kupila drobcovi za 4โ‚ฌ dreirad taky -polodobry.. ziaden puky ale ani plastikovy sit) ale za 4โ‚ฌ Hallo!!!!! to mal niekto stastie...

Evi
no velmi zaujimave, co si napisala ohladom tej skusky... myslim si vsak ze ked sa niekto dosledne a usilovne pripravuje, tak polovica uspechu je zarucena ๐Ÿ˜‰ aj ja Ti velmi drzim palce aby si to zvladla!! a kedy to bude?? aby sme mohli na teba mysliet.... brana moznosti, ktora sa ti tym otvori stoji fakt za to!!
a co sa tyka Ramadanu.... hej, ved kym som draheho nespoznala, tiez som z gympla vedela len tolko, ze muslimy maju koran a postny mesiac ramadan.... bodka.. takze ked clovek s takym "etnikom" nema docinenia, tak ma len zakladne prehladne info...
ano, u nich to je ako u nas Vianoce! hlavne deti dostavaju darceky, teraz sa obdarovavaju aj dospeli... rodiny sa navstevuju a to je hlavne!!! v ten den maju byt deti celkom na novo odete... tak ako uz spominala Paula, aj u mojho manzu, vtedy kasirovali komplet cele oblecko.. a dostavali prachy ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜‰

Ingrid
tak to ze vyzliekas Elenku do naha, je uplna bomba!! ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ musim sa priznat ze v lete ked je teplo tak tiez podla etikety slusneho spravania menรผ servirovali v cisarovych novych + plienka ๐Ÿ˜‰ ale mame taky velko igelitovy podbradnik s taskou, do ktorej ked trafi miesto ust, tak aj ten zbytok jej tam padne...mame aj taky plast, ten je super, viac som ho vyuzila v zaciatkoch, teraz ho uz neche... a ked ma Mimi dost, tak si zacne podbradnik trhat hlava nehlava, a to uz viem ze je plna.... vรคcsinou si potom dobre grgne a vec je vybavena... ๐Ÿ˜€
co sa tyka toho mena.... hm, znie to velmi origos, ale ved to je na tom to pekne!! dnes sa uz davaju velmi zaujimave mena: Hugo, atd... a ono to je celkom cool... tu v Nemecku mam pocit, ze sa nikto nesmeje koli menam, kezde je to tu prehybridizovane... a tiez si spominam, ako si davno pisala ze Edo je jedine co vie E. povedat! a ze by ste potrebovali starsieho surodenca... tja, tak ten bude hold mladsi, hlavne ze je Edo! ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต
a uprimne, uz som sa nevedela dockat, kedy sa vyjadris ohladom mien, lebo som vedela ze to bude nieco neobycajne!! prave pozeram v sk kalendari tu svieti na mna Cyprian ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ™‚
a velmi sa mi paci Elenkin postoj skumania ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

Reni
tak sa pekne liecte, nech ste skoro fit!! tak ta Maxik dostal s tym Buttermilch... u nas je to teraz tak s rajcinami.... jednu si nakrajam.... a zrazu len matte,matte a mozem si ist znova zobrat...
neboj, do mesta sa urcite najblizsie dostanes.... ๐Ÿ˜‰ som zvedava na tvoj feetback ohladom kiddyboardu... myslim si ze to je uz pre vรคcsie deti (usudzujem podla Mimci, ktora tiez lieta hore-dole ale potom sa aj rada povezie....) vzdy to tak kombinujem ze chodime ale ked sa treba trosku pohnut, tak neprotestuje a ideme rychlo kde treba.... tak budem drzat palce nech co najrychlejsie kiddyboard pride... ๐Ÿ˜‰
a mlieko som jej davala aj ja do nosteka aj do oci!! je to fakt zazracna kvapalina ๐Ÿ˜€ ja som jej to dokazala streknut priamo, ale davala som aj malou mokkalyzickou.... to sadlo ako uliate....

co sa tyka priatelov.... neviem s tym som problem nemala... ja som klebetnica 1.triedy...s vela ludmi sa dokazem pustit do reci, kontakty nadvรคzujem dost rychlo... ale zase je treba povedat, ze z toho mnozsva ludi....mam len jednu taku velmi dobru kamosku, s ktorou mozem vela podebatovat o sukromnych veciach.... z nej som spravila tetku, lebo ked moze tak sa fakt snazi pomoct.... a nepride len na kaffe a kuchen.. ๐Ÿ˜‰ a takych ludi najst, je veru ako hladat ihlu v kope sena.... hm, ale Jani nezufaj, urcite bude lepsie a na niekoho v okoli nadabis, ani nebudes vediet ako rychlo!!

Jani
tak sa rychlo zotavuj co neviet je dalsi vikend, a praca v zahradke caka!! ๐Ÿ˜€ a skus bartika polozit na brusko tak ze mu das pod pazuchy stillkissen, alebo zroluj uterak, bude mat tak vyssie hlavicku a nemusi sa tak velmi namahat ked lezi na brusku.... u nas do velmi dobre fungovalo a potom aj bez!! ๐Ÿ˜‰

co sa tyka zemiakov, ja som skor ryzova, ale na pecene zemiaky s petrzlenovou vnatou, nepoviem nikdy nie.... a drahy ten stale tvrdi ze vyrastal na pommes..

hani
stolicka, hm, my mate drevenu od Herlag... tiez sa da z toho spravit stolik a stolicka.... neviem jedina nevyhoda je ze to drevo akoby lepilo a neda sa to poriadne poutierat, co si myslim ze je velka nevyhoda oproti platikovym... a zakoptavat clovek bude o to furt, su to riadne hebeda ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜Ž
ja osobne by som s tym ovsom este aspon dva mesiace pockala....

Kati
tak clovek ked chce nieco ako aktion, tak rozhodne nie jogu ๐Ÿ˜€ ale nenechaj sa zmiest prvou hodinou, ja som dosla k zaveru ze cvicenia ako joga, pilates, QiKong sa "musia ucit" az po dlhsom case to je zabava!! ๐Ÿ˜‰ ja tiez preferujem hupsi,hupsi!! napr. Stepairobic ๐Ÿ˜‰

a co si nosime zo slovenska?? parenicu, korbaciky, sirup Oravan, zlate oblatky (to je hit mojho draheho), kofilu, cappucino a kopec inych sladkosti... mnam

verohit
autor
โ€ข
21. sep 2009

ja som uz nejaka unavena, a pozeram ze prispevok nema hlavu ani pรคtu... tak sorry..... niektore veci ako "polovica uspechu" nie ako len polovica uspechu.... a ze nezareagujem na vsetky... atd.... tak dufam ze si to prelozite a domyslite ako som to myslela ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜…

neurologia
โ€ข
22. sep 2009

ahojte,

v noci ste toho popisali a veru opat som mala co robit aby som docitala.... ๐Ÿ˜‰

baby ja som sa rano zobudila s totalne opuchnutym a bolavym hrdlom aaauuuuu a boli ma cely clovek kazda kosticka kazducky sval.....ty jo nechapem kde som ochorela....dnes bude na obed len nieco rychle nejaka polievocka...na nic ine sa necitim....

jaaaj a dnes mi dosli take satocky pre malicku som vydrazila na ebay za 1 eur....viete ake su peknucke take riflove na traky a na boku maju motylika velmi chutnucke su....a za 1 eur no nezober to... ๐Ÿ˜€ tak sa teraz vytesujem...

zuzanasaw
โ€ข
22. sep 2009

Baby, no com frcite? itam, citam a neviem sa konca docitat ๐Ÿ˜‰

Dlhsie osm sa neozvala, citala som len priebezne, takze nemam o vsetkom prehlad, ale aspon trosku predsa...

Reni, to materske mliecko si skus odsat alebo vytlacit rukou hoc len na lyzicku a potom pouzi to klasicke kvapatko z hocijakych inych kvapiek. MM robi zazraky s detskym nostekom, aspon nasa skusenost...

Jani, nezufaj, ani ja nie som na tom s rozpravanim v nemcine lepsie. Aj ked obcas sa vo mne aj po desiatich rokoch studia vynori cosi, co by ma teda nenapadlo ani nahodou. Manzel nastupil do roboty a aj ked bol na tom na zaciatku asi horsie ako ja, musel v robote komunikovat a dnes (aj ked s chybami) sprechuje ako ฤรกbel. Ja som len sedela doma s detickami a to ti teda vela neda. Kazdopadne mi urcite pomohlo tych par mesiacov, ked som ako tehotna pracovala a kym sa mi neostahovala kamoska - bola z Kazachstanu a rozpravala podobnou nemcinou ako ja, tak sme sa aspon jedna druhej nehambili a pocuvali sa navzajom, pripadne opravovali. To ma aspon posmelilo rozpravat. Dnes sa myslim dokazem dohovorit jednoduchou nemcinou a povedat priblizne co chcem, horsie je, ked na mna vybrechnu a ja zostresujem a nerozumiem. Tak ich proste poprosim, nech mi to povedia jednoduchsie, prip. si to nejako pretransformujem do "svojej reci" a opytam sa ich, ci je to "to", co mysleli oni. Na zaciatku je to ako s tym Swarztee ๐Ÿ˜€

Evi, mimochodom velmi pekna prihoda ๐Ÿ˜‰ Zo Sk si nosime hlavne nasu klasicku horcicu! A potom este pistaciovu Deli a horalky, prip. aj Tatianu dezert. A samozrejme nesmie chybat bryndza do zasoby do mrazaku.

Ingi, my sme asi prvi, ktori si nestrhavaju podbradnik. Asi je to tym, ze Niki bol velmi ugrckany a teda mal podbradniky snad odkedy sa narodil. A samozrejme tym, ze je vecny hlados a kym mu nieco pada do pusy, sedi pekne aj na Ikeackej Antilop stolicke. Nenechavam ho tam mimo papania, takze sa ani nebojim, ze sa preklopi. Inak mu je jedno, kde si sadne, najlepsie na mna ๐Ÿ˜ต

Janka, to ze sa Bartik neotaca, s tym sa netrap. Niki bol neskutocne lenive dieta a do ukonceneho 7.mesiaca sa neotacal, len si tak lezkal a kukal okolo. 7.mes bol zlomovy, zrazu dobehol vsetko, co "zameskal", vysli mu hned 4 zuby, zacal sa plazit a chodil uz na 11mes.
A teraz smudlo maly hlasi, ze ma v plienke "ba". Zacal s tym asi pred troma tyzdnami, ze "ba", tak reku ze "baba". A on zakyve hlavickou, ze nie "baba", ale "ba" ๐Ÿ˜‰ Tak sme chceli vyskusat nocnik a skusim do albumu hodit fotku, ako to vlastne dopadlo. Zjavne neodhadol, naco nocnik sluzi ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Beriem ho so sebou na WC, upozornujem na zvukove efekty a on len pocuva. Ked sa po..., musime rovno do sprchy, ina sanca na ocistenie neexistuje a len co tam stiahneme plienku, zapozera sa na curacika, zacne piskat a robi pritom "ลกiiii" ๐Ÿ˜‰ Ale na nocniku sediet sa mu este nechce ๐Ÿ˜–
KOnecne mu lezu von aj ocne zuby. Ma sice uz 4-ky stolicky, ale 3-ky tak nejako preskocil, tak mu lezu hned dva naraz a prstek si hryzie ajna opacnej strane, takasi vykuknu aj tam. Nasledkom toho je neskutocne ukakany. V sobotu sme boli v Badelande vo Wolfsburgu, tak som len cakala. Slusne vydzal od obeda az do piatej vecera. Dostal hned normalne plavky, no rozkosny bol strasne. Emkine plavky zostali samozrejme na SK, ze uz ich v septembri velmi potrebovat nebudeme a tak sme v sobotu doobeda nahanali plavky aj pre nu.
Emka bola cely minuly tyzden doma, v skolke zoskocila z hojdacky a zacala chramat na jednu nozku. Samozrejme v den, ked ju pred skolkou cakal novy bicykel a premierova cesta domov. Tak sme bicyk zbalili spat do auta a isli s manzelom rovno na pohotovost. Nam robila cirkusy, plac nehorazny a na pohotovosti nic. Ale rentgen si urobit nedala, doma este par dni stvornozky bezkala, no nohu stupit nehrozilo, tak som len so strachom cakala, co z toho bude. Ale po par dnoch sa odvazila na tu nozku stupit a potom sa uz rozbehla. No musela, ved novy bicykel cakal ๐Ÿ˜ต

A na margo Badelandu - super... Kvantum bazenov, teploty vody 30ยฐ, 34ยฐ, 36ยฐC, iba jeden plavecky 100m bol chladnejsi. Deti sa vyclapkali a nasli sme si tam aj Slovakov- rodinka s rovnako starymi detickami, ale zas vyse 100km od nas... Ma porazi, ze nic blizsie neexistuje! ๐Ÿ˜ 

Takze asi tak sa mame, snad sa mi podari citat vas pozornejsie a prispiet i castejsie...

Pekny den!

zuzanasaw
โ€ข
22. sep 2009

Fuuu, prepacte, som to asi prehnala โ˜น

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre