Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
2. nov 2009

Reni - dakujem 😝 Ta bundicka pre maxika je peknucka, taka farebena. Netrap sa, ze je to vlastne pre dievcatko. Ved to na nej vobec nevidno.
Ja napriklad vooobec nemam rada, ked akonahle pride jesen-zima, tak nosia ludia na ulici len tmave (hnede, cierne, sive) kabaty vetrovky. Ved to pocasie je samo o sebe uz take sedive a este k tomu aj oblecenie? ☹ Tak ja teda nie. JA sa snazim aj v zime nosit farebne oblecenie. Ved troska to spestrit. A mne aj tak ziadny cierny alebo tmavy kabat a vetrovka nepasuje, takkze o to je to lahsie. Minuly rok som si kupila nadhernu presivanu vetrovku-kabat slabo ruzovej farby. Je fakt nadherna. A potom v zimnom vypredaji som si kupila krasny taky cukrikovo-ruzovy kabat. Nie gycovy, ale taka pekna zdrava farba 😀 . A uz ma veeela ludi oslovilo, ze kde som kupila ten kabat, ze je to pekna farba. Takze ja si aj nadalej budem nosit aj v zime pestre farby ako je ruzova, oranzova alebo modra. Ved preco nie, vsak?! 😀

janulle22
2. nov 2009

ahojky holky...
mam dotaz...omlouvam se ze sem tak lezu,ale kamoska ktera zije v nemecku mi rikala ze na busy do CR se musi objednavat mesic do predu...je to mozne?mne to prijde hrozne divny...a jake busove firmy tam mate?dekuji moc...a nezlobte se, ze jsem sem vlezla... 😉

jabera
3. nov 2009

baby, ahojte.

janulle, vobec ti neporadim, ale zda sa mi to fakt velmi divne. rozhodne asi bude podstatne, odkial z nemecka chces vyrazit.. napr. z drazdan ide student agency, najlacnejsie a do prahy, brna, blavy, a tam, to je pravda, je treba zabestelovat listok skor. ale trebars vlaky su uplne v pohode, pokial mam ja info...

no, baby, tolko ste popisali a take zaujimave veci. musim povedat, ze uz teraz sa desim obdobia vzdoru u barta, ked vas citam. ved ja ho zabijem!!! bozemoj, ja som taka nervacka a hysterka a vy tak krasne pokojne reagujete! desim sa toho, ze ho niekedy udriem, strasne to nechcem spravit. lubka, to, co opisujes v obchodaku, no, klobuk dole, keby mi tam bart behol s holym pindurom... jezismaria..
aspon, keby to vzdy doma robil, ale aj to je teda neco, ako opisujete. sestra ma 2 baby a veru, neviem si spomenut na nieco podobne, snad ta mladsia... to trosku.. vd bart uz teraz vie hnusne jacat, ked mu beriem z ruky nieco ukoristene, trebars noviny, ktorych ma plne usta a podobne... to su take revy, ze az! jaj...

evi, s farbami som na tom, ako ty, sice mam khaki bundu, ale to je jina, lebo tu milujem 😀 ale inak mam tiez velmi rada take vesele farby a hlavne si myslim, ze starie zeny robia chybu, ze idu do tych smutnych. nehovorim, ze maju byt oblecene ako blazni, ale moja mamina vyzera uzasne, ked si da trebars modru so smotanovou alebo zltu zo zelenou, proste ten clovek posobi zivo a nie ako nachystany do rakvy.

renci, maxikova bundicak je velice zlata, aj ked fialova nie je moja parketa, ale je vyslovene frajerska. naozaj pekna. inac, pribeh s tvojim svetrikom je velmi mily, ale zase vidis, ze ta manzel potesit chcel, to je dolezite, nie?
jo a aako si pisala, ze dankin nic ma v sebe nieco drsne, tak si vlastne pomenovala to, co sa mi na nom paci, ale rozvijat to nemozem, lebo to uz sa fakt nehodi, aby som tu snivala o partnerovi svojej virtualnej kamaratky 😉

tak a ostatne uz si nic nepamatam, keby mi cas dovolil, tak si to zase precitam a zareagujem...
jaj a to aby neprilo k nedorozumeniu, este sa nechystame plodit... to mne len tak hlavou mata.. takze inge, levica to nebude.. ak, ak sa teda nakoniec rozhodneme, tak by som tentokrat tvrdo cielene na to isla a bola by to skorpionka v buducom roku, nech mam partacku... ale je teraz take tazsie obdobie, neviem, ako to dopadne...

jabera
3. nov 2009

jaj a matilda je strasne zlata, to je presne to, co ma vábi k dalsiemu miminku... ani pozerat na nu nesmiem...aj som ju vcera borisovi ukazovala, ale prave sa mu nejak tazsie dychalo a tusim urobil iba take "hm..."...tak neviem..

rpinguin
3. nov 2009

Jani, jasne skorpionka je super, aj ked ja som bola ako decko mooooc narocna, ale vinu davam aj tak rodicom, je to totiz vzdy na nich, ci si vedia s detmi poradit alebo nie, takze takze znamenie nerozhoduje vobec 🙂 Aj ked ja som rada, ze mam rybycky a pannu...zatial su to klidaskovia (az na Maxikove ziapoty vo vysokych tonoch niekedy)

janulle, tiez neviem ako je to s busami, je ale lepsie objednat, ale ci az mesiac dopredu, tak to neviem. Viem, ze pred nejakymi 12.rokmi, ked som ja chodila busmi domov na SVK, tak som objednavala skor, zeby to bolo doteraz take? No neviem, moznoze, cez Vianoce, ked chce kazdy domov.

jabera
3. nov 2009

renci, zase musis tolerovat, ze nie kazda zena (alebo skor skoror ziadna) nie je taka organizovana ako ty 😉 akoze ja verim, ze u teba by bolo uplne ok kazde dieta. ale mne ide teraz skor o partacku navzdy, nie v case detstva... a pannu, to ja nemozem, to by bola tragedia. tie su poriadne uz od malicka a casto trosku dost lakome. a ja osm bordelarka a velmi stedra. to by bolo nanic, ja chcem niekoho vodneho...

rpinguin
3. nov 2009

Jani, ale ja som tiez poriadkumilovna, bordel neznasam, stale cosi zbieram po byte, ked je porozhadzovane a az ked je pekne viem vypnut a oddychnut si, takze ja neviem, ci je to tym znamenim. Su skorpioni taki?
Prave som dopozerala "Vypravej".....ozi, no Hanul sa tu uz dlho neukazala....

janulle22
3. nov 2009

pekne ranko...

presne mesto nevim,ale nekde na jihu nemecka...rikala, ze student agency je strasne drahe,ze pojede jinou spolecnosti,ale nevi jak se jmenuje 😒 ... nereknu tyden 14 do predu,ale mesic mi prijde strasne moc...

yanni
3. nov 2009

JAnulle, no ja ked som este chodila busom tak bolo treba naozaj aj mesiac dopredu bukovat, hlavne ked by si chcela ist v takom obdobie ako Vianoce, Velka Noc, prazdniny. Potom som presla na vlak, je to ovela pohodlnejsie a tiez lietadlo, rychlejsie. Ak chces ale lacnu letenku ´, rak musis bukovat mesiace dobredu, to je potom bus s tym jednym mesiacom ovela menej. Ale najlepsie je aj tak auto 😉

yanni
3. nov 2009

jaj zabudla som, este su Eurolines a vselijake inem, napr. aj vela väcsich miest ma urobene vlastne linky. A Student agency vobec nie je draha.

yanni
3. nov 2009

No cauko holky 😉,

tak so docitala a teraz vobec neviem co som chcela pisat.

Reni no to s tam prickom to je sranda. No R. ma fakt odhad, najskor 48 a ppotom 36??? 😀 No Lacoste musi clovek dat pozor, tie strihaju velmi schmal. Tam niekedy aj o dva cisla väcsie tricko ako vobec clovek povodne nosi. Tak isto je to aj s Ralph Lauren, no vam poviem, ja som sa nachodila vymienat pokym som mala spravnu velkost. Inak dnes musi ist aj ja vymenit parku co som si v sobotu kupila. No ja som sa zuzila coi co, ide ma porazit. Velka ako hrom 🙄

Jani takze este nic nemiesate? No morno je to aj tak lepsie, ked Bartik taky revcun 😖 Ale urcite z toho vyrastie. Ci by si nechcela velky vekovy rozdiel?
Ozaj a vodovi su super. Ja som tiez riadny vodnik. Ti su taki "genau" 😀

Reni a co Maxik na bundicku? No pravdu povediac, moja farba to nie je. Ale on aj tak z toho rychlo vyrastie.

Oavli diek za balik. Napisala som ti mail 🙂

Boze ja uz fakt neviem co som chcela pisat. No este k tej vasej teme "vzdor": no moje druhe najmladsie aupairdieta to bola hroza. No vrieskal ako pavian. Hadzal a o zem a aj ked uz mal 3 roky vobec sa s nim nedalo dohodnut. Moja Gastmutti sa raz tak nasr...a ho zavrela do zachodu a vypla svetlo. No to ste mali pocut. Vrieskal, trieska no na nervy. Ale ked to zopakovala viac krat a ked ho to vrieskanie a hadzanie sa o zem znova chytilo tak stacilo ukazat na zachodove dvere a uz bol ticho. Chludny ako by sa nic nedialo. No zhruba rok takto ´vystrajal a stale skusal a potom ako keby nic nebolo. Ziadne hysaky.

iii
3. nov 2009

caves, tak ma dnes uplne dostala jedna mamicka na spielgruppe, ked medzi recou prehodila, ze jej dieta ma od vcerajsku durchfall. som jej na rovinu povedala, ze sa mi to zda byt nefer voci ostatnym a ze mala zostat doma, nech nenakazi ostatnych.....ale ona si vraj myslela, ze to ma z toho, ze vcera vypila vela cocacoly. co dodat 😝

jani, jojo, moji rodicia maju racika a dodnes si ho nevedia vynachvalit 😀 ale to uz nezmaknete, museli by ste cakat na novu sezonu za rok. heh, neboj sa, my vam tu vasu rodinku pekne naplanujeme, boris si tiez nemusi robit tazku hlavu 😉

danka, zijes este s to chripkou?
ozaj, davate sa niekto ockovat?

este jedna rada - kupovali ste tu uz niekedy mlety mak? u nas v jednom bioshope mi este pred rokom namleli mak, teraz to uz nerobia. a ja mam taku strasnu chut na rezance s makom.....mate sajnu, ako a kde ho mozem pomliet? doma sme mali nato taky specialny mlyncek z roku jedna dva....

rpinguin
3. nov 2009

zenule, co mate proti fialovej? Ved je to farba sezony, kde sa clovek pozrie, vsade sama fialova 😀 ,
Kati, mas pravdu, vyrastie z nej. Skor ma stve, ze tam bolo napisane Girl. Ale tie chlapcenske su fakt vsetky na jedno kopyto.
A ty si si tu bundu neskusala v obchode, ked musis vymienat?

A inac Vodnar nie je vodne znamenie, to len tak znie. Vodni su len ryba, rak a skorpion- tychto chce Janka. Ono je tych 12 znameni podelenych po troch do 4 elementov (voda,vzduch,zem,ohen), cize Vodnar,Blizenci a Vahy su vzduch 🙂

Pauli, uz prisiel ten novy katalog? Daj vediet ohladne tych samponov.

rpinguin
3. nov 2009

Ingi, no aj ja som sa pytala vcera ohladne ockovania a nikto nereagoval, tak neviem ☹

rpinguin
3. nov 2009

Ingus, ani do nausnicovej problematiky si sa nezapojila 😀

evinkaaa
3. nov 2009

Ahojte,

Reni - mas pravdu, fialova je naozaj farba sezony. Vsade ju ukazuju, je v kazdom casopise, na nete, vo vykladoch. No vsade. Takze maxik bude naozaj hitovy 😀 😀 😀

Kati - kde si si kupila parku a preco ju ides vymenit? Nesadla velkost?

Ingi - s mlyncekom ti neporadim. Snad kupit mlyncek. Taky tu dostat. Aj presne taky, aky sme my kedysi mali na orechy. Ten socikovsky 😀. Ja som minule kupila uz pomlety mak, lebo som mala chut na sulance s makom.
Ohladom ockovania, my sa s manzelom ockovat dat nejdeme. Rozhodli sme sa, ze ak sa bude nieco diat, nieco podobne chripke, takze hned letime k nasmu hausarztovi. Ale ockovat nie.

Janulle - presne ako baby uz napisali, ja som tiez cestovala s Eurolinesom a neskor s Eurobusom. A listky sa museli (este ked som naposledy cestovala busom - pred troma rokmi) bookovat aj tri mesiace dopredu. Uz sa mi stalo, ze som prisla mesiac a pol dopredu a chcela kupit listok a uz bolo obsadene. Musela som hladat inu moznost. A odvtedy sa mi to nestalo, stanovila som si vzdy hranicu 2-3 mesiace dopredu kupovat listok.

Jani - tak vam budem drzat pri familienplanung velmi palceky, aby to vyslo podla vasich predstav. 😉
My momentalne nesnazilkujeme. Ja som uz odvcera nejaka "nesvoja". Boli ma hlava, hrdlo, citim sa hrozne blbo. Stale cajikujem.
A okrem toho idem tento tyzden zajst na gyndu. Odsledovala som si teraz tri posledne mrchy a je to o drzku. Teraz tato tretia prisla o dva tyzdne skor ako by mala a ja som myslela, ze vykrvacam. Hroza. Nieco sa deje, mam hrozne rozhadzany cyklus. Ved v oktobri som mala mrchu dva krat. ☹ . Takze idem navstivit dokiho.

Bea - ohladom nausnic tiez neviem. Ale mna to tiez zaujima. Moja kamoska rodi o dva tyzdne a bude mat dievcatko. Tak to bude u nej tiez aktualne a spytam sa jej, ako to s nausnickami vlastne je. Potom ti dam vediet.

yanni
3. nov 2009

Ingus, no ja si nosim mak z SK. Naskor mi nasi namleli a mala som ho v chladnicke tak presypany cukrom aby nezhorkol. ale po pol roku bol aj tak horkasty. No dalo sa to zjest ale musela som tie sulance viac ocukrovit ako by som si priala 😠 No teraz som kupila na SK rovno mlety, to bol boj lebo vsade mali len volaky ochuteny ci ako tomu nadavali, to tam bol uz cukor a neviem co este. No ti poviem ze ani v Metre nemali len tak obyckovsky zomlety. Nakoniec som nahodou zohnala v Kauflande len cisto zomlety bez vselijakych pridavkov. Vlastne som ho kupila Eve, tak sa tu uz niekedy v lete vypytovala, cie nevieme kde sa da zohnat mlety mak. Tak som jej kupila, ale ked sa jej nechce ist na kaufco tak ho zmlsam sama 😝 Uz som sa chystala minuly vikend ze si urobim sulance, ale bola som v nedelu taka leniva 🙄 No moji rodicia maju tiez mlyncek na to ale tu v DE som este nepozerala ci sa da taky kupit. Ale myslim ze urcite, ale bude aj urcite mastny 😠 Pogooglujem a dam ti vediet ci som nieco nasla.

Reni no ja som antifialova. Ja som nikdy nemala rada fialovu. A tak do 25tky ani ruzovu. Ruzova sa teraz da predychat ale fialova v ziadnom pripade. JA som skor na cervenu ked uz tak kriklavo. A nerob si hlavu z toho ze Girl. VEd to je jedno. Moja mama obliekla brasku do takej ruzovej strikovanej supravicky< po mne a vsetci si mysleli ze je dievcatko. No on ale tak aj vyzeral. Ako anjelik, kuceravy modrooky blondacik, len ze mal pipisa 😀 U staruchy na dedine ho aj volali Anicka. aj ho raz obliekli do zasterky. Ti poviem srandovne vyzeral v podkoliankach a kopackach a v tej sukienke. No chodak dufam ze nema do teraz traumu 😀 😀 😀

No A mne je jedno co je vodovy. Ja som viac na vodu ako vzduch. Ved mam dost blähungen nepotrebujem este viac 😀 😀

iii
3. nov 2009

reni no ja neviem ako je to sa ockovanim, ale ked niekto nema problem odporucat nevyskusanou ockovacou latkou ockovat tehotne, preco by mal mat problem s kojacimi? cim samozrejme nechcem povedat, ze by si bola menejcennejsia ako ja 😀
povedala som si, ze sa budem snazit vyhybat ludom (co vlastne robim ajtak cely zivot), par vianocnych darcekov objednam cez net.....tak snad to nedotiahne domov muz z prace. ale ja som snad este ani v zivote chripku nemala.
ad nausnicova tematika.....preskocila som nejaku stranku?

yanni
3. nov 2009

jaj zabudla som, no ja som ju merala v sobotu a bola dobra, ale v nedelu ked som si ju natiahla tak som sa v nej isla utopit. A to som si este extra obliekla to iste co som mala v sobotu. No ja neviem ci som sa fakt nescvrkla 😀 😀 😀 No na stare kolena to nie je nic nezvycajne 😀 😀 😀

yanni
3. nov 2009

no a k tomu ockovaniu. No koli chripke ci uz normalnej, vtacej, svinske co psej sa ockovat nedam. To je blbost. Aj si normalne zdrava a nemas nejaky velmi oslabeny imunitny system tak keby si aj dostala nejaku tu chripku tak sa s nou telo popasuje. No a dnes rano o 5:30 jed som sadla do auta tak bolo v spravach ze tato vakcina ktorou sa teraz ockuje proti tej svinskej nie je pre tehotne. Ta pre tehotne pride asi o mesiac.

evinkaaa
3. nov 2009

Kati - dik za ten mak, ale mozes ho spapat sama. Ja som sa vtedy tu pytala, spominas si spravne. Ale ja som aj v normalnej Edeke ho kupila bez problemov. Mali ho tam haldy. Normalny mlety mak bez vselijakej prichute. Je to nejaka rakuska firma. Ale je bez vselijakych prisad. Celkom normalny mlety mak. Takze vtedy som si kupila viac, takze mam zasoby. JA zasa mak vobec nemusim. Len vtedy som mala chut na sulance. A tak bude pekny mak trcat teraz doma nieviem ako dlho... 😀

yanni
3. nov 2009

no to si pis ze ho zmlsam sama

neurologia
3. nov 2009

inga ja som sa pytala ze ako to riesili maminky dievcatiek tu v nemecku s nausnickami bo som chcela dat malej a nikde nechcu prepichnut ze je malicka a zeked bude velka a bude chciet tak si da prestrelit....

mlyncek na mak som videla aj ja a stal cca 20 eur a vyzeral presne ako ten co maju doma nasi.....a pocula som ze na poziadanie ho zomelu aj v edeke (aspon u nas)....ja mam problem iny ja totiz neviem mak nikde kupit....ci uz mlety alebo cely nikde ho nedostat.....

no renca na bunde bolo ze girl...ale ked som pozrela link od teba tak by som na tu bundu urcite nepovedala ze je pre dievcatka...mne pride totalne ako chlapcenska bunda...a k farbe ja mam rada vsetky farby okrem tmavych a tiez sa mi nepaci ze vela veci pre deti je v tich tmavych farbach.....no este ved teraz aj chalani normalne nosia ruzove tricko alebo sveter ci koselu..aj fialovej ci cervenej farby tak maxik moze mat fakt fialovu bundicku...ved je pekna

yanni
3. nov 2009

ingi tu co som tak narychlo nasla. alepogoogluj tam najdes toho habadej. http://www.mohnmahlen.de/

neurologia
3. nov 2009

jaaj a renca muz nakoniec doma neostane tiez bol sef nedostihnutelny a potom mali sedenie a ze predal firmu aj so zamestnancami...kupila ich nejaka velka americka spolocnost...no a tak sme si povedali ze to nechame tak bo teraz je novy sef tak nech je v praci bo teraz budu urcite nejake zmeny...a tak

evinkaaa
3. nov 2009

Bea - ani u vas v Edeke nedostat mak? Ja som ho tam kupila. Alebo pozri este v nejakych bio-obchodoch. Tam by ho mali predsa mat.

neurologia
3. nov 2009

evka ja nechapem co to tu je s tym makom dostanu mak a totalne bleskovo rychlo sa rozpreda....a potom trva dost dlho kym opat dostanu a vylozia...v bio -obchodoch no pokukam ked pojdeme tak do mesta kde take nieco poznaju 😀
a myslim ze s malickou sme sa uz zabehli a mame svoj system v podstate sme nam nabehli uz v prvy tyzden prve dni to bolo take "hekticke" rozhadzane ale potom sa to nejak utriaslo ...v noci musim poklopat buva a budi sa len na papanie tuto noc bola nejak velmi hladna budila sa kazde 2 hod.bola presna ako hodinky (normalne sa v noci budi kazde 3-4 hod.)tak dnes som kus taka ako mechom udreta....

jabera
3. nov 2009

baby, ked je tema mak, len ste mi pripomenuli moje potreby... ja som tu este nikdy mak nevidela... len taky, ze hotova plnka. tak aspon viem, ze to tu existuje..

ozaj, danka je dost chora asi, ze? .. chuderka..

ingus, inac fakt je , ze my tu docela dosledne planujeme moje rodicovstvo, len boris sa moc nevyjadruje nakoniec, ved sa ho to az tak netyka.. 😀

renci, ty sa nedas hodnotit vseobecne poda znamenia, ty si uplne osobity jedinec. samostatne znamenie, chapes...

yanni
3. nov 2009

No baby to je fakt ze tu maku velmi malo. No Nemcuri su trosku svih-svih, ze vraj opium preto sa predava velmi mala. Pred par rokmi bola aj bundesweit taka diskusia ze ho vobec nebudu volne predavat, len do pekarni, kuchyn a tak. Ale pre normalnych smrtelnikov v pobchode nie. Ale nastastie to nepreslo. No ale ej tak to zredukovali. No len to ti Nemcuri su dost nevzdelani sa mi zda, lebo to aby s z maku bola high by si ho musela cisty na kila zjest. Na obycajnych sulancoch ci v makovniku nikomu este neuskodil. Niekedy v 90 rokoch ked bol moj otec sluzobne ca. 5 rokov v Rusku vravel, ze tak je zakonom zakazene pestovat mak. Aj len tak v zahradke pre vlastnu potrebu ako to napr. robi moja babka. Oni to spekulanti pestovali vo velkom(ako marisku) a varili z toho nejaku tekutinu a to malo sost velky obsah opia. Takze si Nemcuri asi zobrali priklad z Rusov 😀 😀 😀

mammy81
3. nov 2009

ahojte zienky tak vy tu takto mak rozoberate?? joj ja vobec na mak niesom nejako mi to vadi medzi zubmi 😀.

Reni bundicka je super,ako Bea pise vobec nevyzera zeby bola pre baby.a Matilda je uzasna na tych fotkach,taka mala pohodacka 😅.no ja si myslim ze Maxik taha viac na teba a mala na manzela 😉 .
apropo choroby-uvidis ked pojde Maxik do skolky ako to bude ako Inga pisala niektori rodicia vobec ale vobec neberu ohlad na druhych 😠 ,a deti ako napr.moja S.vsetko schmatnu na seba 😒 .Ja som bola teraz neviem po kolkych rokoch takto velmi chora panecku, okrem migreny som toto este nemala. 😖
neviem uz ako jej posilnit imunitny system,neviete mi niektora poradit??

ohladom ockovania-nedavame sa zaockovat a minule sme pozerali nejaku relaciu a tam o tom diskutovali a povedali ze to je len o peniazoch.ktovie .....

a vzdory a truc no o tom mozem pisat basne to mame uz za nami a teraz mame fazu odvravania a posledneho slova.jezisi ja obcas sa len zdrzujem ked ju hresim nemecky a ona mi slovensky do toho cosi brechne,proste vybite to dieta.a este ma fazu za vsetko sa rozplakat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre