Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
3. jan 2010

Cauky, u nas je dneska sibir, kolem -10 stupnu, to je neuveritelna zima na nase pomery. Ja nemam zadny konkretni plan na dnesek, zivitel pracuje, my si asi budem s T hrat kolem domu ve snehu a pak poklidim doma, neco dobreho uvarim, klidne bych i napekla, ale nejak nikdo nechce nic sladkeho jist (mimo me teda 😅 ). Pauli T ma taky rozezranou fazi, sni neuveritelne mnozstvi k obedu, ale na nocni chleby jeste nedoslo 🙂 T zatim jeste spi s nami v pokoji, ale je to jeho budouci pokoj, takze odstehovat se casem budeme muset my.

neurologia
3. jan 2010

Ahojte,

my sme akurat dosli z kupania...takze sme hladny a unaveny az az...papanie sa hreje ale ja uz od hladu zacinam vidiet chmary pred ocami....bolo super perfektne joss voooobec neplackala pacilo sa jej "plavanie" a teraz spi ako zabita ved musi byt unavena....asi zalahnem na chvilku aj ja....

dani to s tym sladkym poznam ...mm sladke velmi nemusi a ked napeciem tak obycajne to vsetko aj spapam ....teda pekne povedane...

evinkaaa
3. jan 2010

Ahojte,

ako je tu dnes tichuckooooo 😵
Asi vsetky poctivo vikejdujete, vsak?!
My sme mali taky pohodovy den. Boli sme na obede a potom na prechadzke. Dnes svietilo nadherne slniecko a vsade bolo plno ludi. Len bola vonku kosa. 😉
Konecne sa uz zacina neskor stmievat. 😎 Je to parada, lebo to ma normalne deprimovalo, ked uz o stvrtej bola tma. Ale teraz alebo v obdobi vianoc mi to vobec nevadi, ked vsade vysvecuju kadejake sviecky a vianocny stromcek - svetla je dost 😀

Bea - parada, ze ste si na plavani uzili. Asi bola Josy spokojna, ze?! Kamoska tiez chodi s malym plavat (ma 5 mesiacov) a tiez si nevie vynachvalit. Malemu sa strasne vo vode paci a ked musia vyjst von, tak je kopeeec revu 😀 Ale potom ze spi ako zabity.

Pauli - ja by som sa asi zlakla, keby ze pocujem v spanku take vykriky, co si tu napisala. 😕 Ale niektori pubertalni teenageri mi idu maximalne na nervy. Su hlucni, vulgarni a drzi. No katastrofa. ☹

jabera
3. jan 2010

caute baby,

pauli, ja som sa strasne pobavila na laurinke! 😀 to, ze papa sneh a jak si pisala, ze je rozozrana a ze jej potom davas ten chleba, to je uplne uzasne..... ja to mam podobne. sneh este nejem, ale asi zacnem, aspon usetrime.
k tym pubosom, raz som videla dokument, kde jedna pani hovorila o niecom podobnom, ale ona pochopila, ze to nie je hra a vlastne tym, ze isla k oknu sa pozriet, zachranila zivot nejakej holke... lebo ten vrah ju videl v okne a usiel. takze je asi dobre to neignorovat,ale strach by som aj ja mala...

ingi, tak bud si strasne vela retusovala, alebo teda neviem, lebo marcelko je kraaaaaasny!! (aj borisovi sa paci 😀 ) mas este svokrovcov doma?
velmi si ma potesila tou moznostou rodit ambulantne,(preco mi o tom hebamme nepovedala? nechapem... ) ale pre prvorodicku je to asi aj tak menej vhodne. ale ako sa tak zmietam v tych pocitoch rodit-nerodit, toto zistenie je pre mna velkym plusom... pre mna totiz ostala velka trauma to, ze mi barta na noc odoberali..

renci, pouzila som tvoj antipreštavaci patent - vacsia plienka. a spomenula som si na teba o 1:19 toto rano 😀 bart bol mokry na celom chrbte a asi to aj citil, lebo bol velmi nepokojny a po prebaleni okamzite zalomil...
tak ma napadlo, ze mozno je mu az moc velka. bezne mame 4 a toto je 5 a ma to volnejsie v pase, vlastne mu ani nejde uplne utiahnut.. ale dala som opat, tak uvidime. ozaj a nejaku matildicku nedas? dlho som ju nevidela.

evi, ja tiez chodim s borisom rada po obchodoch. ale iba v nemecku, lebo tu nie su take plne obchody. na sk to priam neznasam. tu je to paradicka, kedze tu nikto nebyva 😀
prave zajtra sa chystame, lebo maju take tricka, co by sa asi mojej neterke pacili, tak to idem omrknut..

dani, tiez si zvacsa zozerem, co navarim, aj upecem. nie ze by to inym nechutilo, ale som rychlejsia. a mozem sa tak blbo opytat, ty si nezila s nicom, ked si sla z porodky? sama si byvala?

baby, k tomu mojmu rodeniu... no, tak kramy uz mam, to je jeden predpoklad splneny, ale zas ich mam uz od stedreho dna doteraz, takze asi uplne koser este nie su 😝 ale neschudla som vobec, ak neviem... este mam 2 mesiace cas na rozhodovanie.
predstavte si, ze mozno pojdem v stredu na jednu noc do prahy. boris musi do blavy a to je mi daleko na jednu noc, kvoli bartovi, ked on tak nerad cestuje, tak som to chcela vyuzit, ze prespime u segry. tak sme to zacali organizovat, tesit sa, dokonca mamina si uz zabestelovala listok, aby nas videla a vyzera to, ze ochorela neterka. pokial sa jej to vyvrbi do riadnej choroby, tak nikam nejdem, to sa bojim.. slahne ma..

jabera
3. jan 2010

ale vlastne, ved matilda je na tych vianocnych! som zabudla...

jo a tu je tolko snehu, ze to uz si normalne ani nepamatam, kedy som tolko videla... neuveritelne mnozstvo a stale snezi. je to nadherne...

rpinguin
4. jan 2010

zeny, mna porazi, ta zenska nie a nie poriadne spat. Od 23.00 do 1.45 robila randaly. Potom som sa s nou vysackovala do obyvaku, ked chlap nechcel, aj zaspala, ale o 6.30 uz mala naspate (jedno kojo predtym samozrejme bolo). Ja som ako matoha, ona si zasa prespi den a ja nic. Teraz tu lezi vedla a ja som si povedala, ze otvorim laptop.
Jani, no ale dalsia od 4 je 4+, nie 5. Ta 5ka mu moze byt fakt velka, lebo ak dobre nepritiahnes, tak to ide horom. U nas su 5ky ok, ale Maxik je pomaly o rok starsi od Barta a ma 14kg.
No drzim palce, aby neter neochorela, to by bola fakt skoda tam neist.

Inac, ja som asi opak vas, ktore preferujete ambulantny porod. To ja zasa by som v nemocnici ostala aj dlhsie. Je to oddych, clovek nemusi nic robit, lezi si, chodi si na ranajky, obedy a veceru do izby, ovladacka do ruky, sem-tam casak. Niekde maju aj wlan, tak to by som uz asi aj tyzden ostala 😀 Doma clovek len maka ☹ Asi tak.

rpinguin
4. jan 2010

jani, no zatial som z iphota jasna, takze coskoro fotky nehrozia 😒

dania
4. jan 2010

Dobre ranko, ja se zas po case chystam do prace, jsem taaak zlenivela po svatcich 🙂

Evi, s tim svetlem uplne souhlasim. Ale od te doby, co mame snih, tak ani ta tma nani tak tmava, to je asi co lidi ve Skandinavii drzi pri zivite v zime.

Jani, drzim place, at vam klapne vylet do Phy! Nojo, my jsme do Timmyho 3/4 roku bydleli zvlast, sestehovi jsme se az pozdeji. Teda mela jsem vlastni byt, ale viideli jsme se s N skoro kazdy den a spal u nas taky docela casto. My jsme spolu predtim nez jsem se pristehovala do D chodili min nez rok a byl to takovy vztah na dalku. Nojo, ne vsecho je v zivote a vztazich jednoduche a nalajnovane podle spolecenskych zvyklosti, vsak to urcite taky znas.

Reni, musis zkusit dospat ve dne, ale nacasovat to se dvema prckama musi byt skoro vyloucene 😝

jabera
4. jan 2010

renci, fakt, nemozes si skusit schrupnut s detmi? maxik cez obed este stale nespi? aby sa ti ta tvoja migrena nespustila, podla mna to moze vycerpany organizmus lahsie drapnut...
predstav si, tuto noc to plienka udrzala a mal ju uplne nafuknutu 😀 takze to bol asi predsalen dobry napad. no, maxik je vlastne bez 25 dni o barta o cely rok starsi, ved su obaja marcovi.. ozaj, vnimal max sneh? bavilo ho robit snehuliaka, alebo sankovanie? dufam, ze bude tolkoto snehu aj o rok, nech si to bart uzije, len prave neviem, ci uz si to vie uzit.
dnes som barta vazila, uz ma 12,3 kg... zdal sa mi nejaky vypaseny. asi vianoce 😀 aj seba som vazila.. ☹ asi vianoce...

dani, fuha, to muselo byt aj psychicky narocne, ze? ale zas muselo byt pekne, ked ste sa konecne mohli usadit spolu... ale teda dost dlho to bolo, sakra 3/4 roku vlastne castokrat uplne sama na mimino...

neurologia
4. jan 2010

Ahojte babizne,

vcera ako som dopisala prispevok uz bola joss hore tak z mojho oddychu nic nebolo......ledva som vydrzala dovecera.....

evka aj joss sa vo vode paci a zakazdym ked ide von tak rev....ale posledne kupanie doma a ani vcera ked sla z bazene absolutne nic.....ziadny rev nechapem to a som zvedava ako bude dalsie kupkanie-vyberanie z vody s placom alebo bez.....

aj ja som sa uz vazila-kedze mam uz vahu .....

dnes rano som musela mm hnat di prace este 8:30 vylihoval v perinach....a to mal este velke plany ako ide do sprchy holit sa a podobne,potom sa este obsival pri ranajkach....a ked uz konecne vyberal bike ze ide tak zacal brat sneh a cistit ho ze ved nemoze ist na takom spinavom skoro ma porazilo.....no jednoducho sa mu sviatkoch voooobec nechcelo... 😝

rpinguin
4. jan 2010

Jani, no nepodarilo sa mi to zasa ist spat, kedze Matilda spala od 11.00-13.00, o 13.00 som ulozila Maxika, takze smola. Ja uz neviem a na unavu nemyslim. Cez obed spi, ale ulozi sa na postel bez mriezok, v izbe to je uz pripravene tak, ked pojde Matilda k nemu, takze tam mame dve postele. Jednu s mrezami a druhu bez. Na tu bez sa ulozi na obedny spanok a sam, takze uspavanie z mojej strany sa nekona.
A ako vnima sneh? No ani neviem, ten 1cm co tu lezi, tak s nim sa neda nic robit. Ale v marci ho chceme dat na lyze (teda muz), tak uvidime, co to urobi.
Bartikovi ale uz zachutilo, ze 12,3 kg 😲 , Maxik mal pri U6 9700g 🙂 a to som si uz myslela, ze je vypaseny.
A uz davas kasicky? Ako pokracujes v prikrmoch? Ja si zivo pamätam, ako som s Verus po IPckach diskutovala prikrmy, kedze Mimus je o 3 mesiace starsia od Maxaca.
Teraz to budem s Beou zrejme, tak je k Matilde najblizsie.
A ozi, ako predsavzatia? Ja sa drzim, po 20.00 uz len caj 😀 a vazit som sa este nebola, radsej ani nejdem, nech sa nezlaknem.

Ozi, ani Marcela som nepochvalila. Inga, fakt vies dobre retusovat 😵 , ale nie, ved picklate su vsetky.

iii
4. jan 2010

caves, tak sme konecne sami doma vo stvorke....poviem vam, nabuduce ( 😉 ) ziadne navstevy "na vypomoc" uz nebudu, je to zbytocny stres naviac. palo si vzal tento tyzden dovcu, tak na zajtra mame naplanovany prvy vacsi vylet...uz sa tesim, marcel pojde do satky (tri kila nosit, to je uplna parada)

bei, nenastrihovali ma, len som dostala potom nejake dva stehy - a je to teda obrovitansky rozdiel.
uz si vymyslela, na aky sport prihlasis jos? gymnastika? ozaj, robis s nou kojenecke masaze?

jani, bart je o kilo tazsi ako e. 😎 fuh, co na to tvoj chrbat?

pauli, no ja som sa tiez vyspala lepsie, ked bola u nas e. v spalni.....ale dufam v zlepsenie. inak momentalne bojujem so spankovym deficitom jak svina - som prekvapena, ake rezervy ma clovek, ked si uz mysli, ze je na konci....

jo, a zacina to u nas vyzerat ako v biologickej fabrike - nekojim uz ani inde ako v kupelke, aby som to mohla vsetko poumyvat, z maleho strieka zo vsetkych jeho otvorov, mne konieckoncov tiez 😝 pracka ide dvakrat denne. uplne som uz zabudla, ake to bolo s e.
marcel dakuje za komplimenty, uz ma lepsiu kozu aj sa trosku zaokruhluje a vyzera uz trosku krajsie. na zaciatku strasne pripominal glooma z pana prstenov 😎

winielka
4. jan 2010

Ahojky,zdravim vsechny....jsem zde nova a pochazim z Plzne z Cech....momentalne ziju v De,se svym muzem a dcerkou jsou ji 5 mesicu...bydlime v Saarland-Saarbrücken...??je tu z vas nejaka pobliz??🙂

rpinguin
4. jan 2010

no cavi Ingi, no ja tiez vravim, ze navsteva je starost na viac, ale vsetko pominie. Spankovy deficit mi ani nespominaj, nieco hrozne 😠 , ale aj to prejde. A ako casto kojis? A parada, ze mas chlapa doma na tyzden? To u mna nehrozilo ani raz 😠

winielka zdravim, no zo Sarska tu nemame nikoho, ale asi ja z MA. by som mohal byt k SB. najblizsie. A teda, 1tt? To sa aj tak skora da zistit? No nechapem normalne, ze to ide 😉 A ako vies, ze je to dievcatko? Nechapem vobec tvojmu nastaveniu v pase 😲 Inac Bea (neurologia) ma v jej pase link, kde sa dozvies, kde vsetky sme.

paula
4. jan 2010

ahoj holky!
no ze si tu vubec dovoluji stezovat na nevyspani. 🤐 Vy to mate urcite mnohem horsi, s miminky, nebo dokonce dvema prtaty.
L. nikdy nebyla nijak spava, ale to spise ja mam takove obdobi - kdy me to nevadi, kdy to akceptuji a kdy me to se.. ... no a ted je zrovna to treti 😠
Ingi a jak ti spi Marcel? Budi se po trech hodinach na kojeni, jako vzorove miminko, nebo prorve pul noci? A do toho ti jeste vstava Elenka?
Holky, moc vas obdivuji, co mate dve male deti a zvladate to. Bea a Janka aspon vidi, do ceho jdou. 😉

neurologia
4. jan 2010

renca ake nastavenie v pase winielke ti nesedi? ci uz to zmenila?-teda ja ho uz nevidim.... 😕

inga ti verim ze vam 4 je uz super...navsteva hrozne vycerpava...a vsetky tie dobre mienene rady a staranie sa idu casto na nervy..... 😠
jaaaj a ja som si myslela ze len ja som bola padavka-a ten nastrih prezivala bo ja som ledva chodila a pri kazdej vychadze som si myslela ze vyskocim z koze o sedeni ani nevravim....a veru ako buva marcelko?
u nas velke spinenie veci zacina teraz vsetko ogrcka a zacina hrozne slintat...ked bola malinka tak nic ale teraz si to vynahradza....

rpinguin
4. jan 2010

Bea, ty si bola nastrihnuta? Som myslela, ze Nemci radsej nechaju sa zensku roztrhnut samu, kedze tak je to to aspon na tom mieste, kde treba. Ja by som asi nechcela, uz aj tak tam cumel kade-kto, takze nastrih by bol zasa o nejaky zakrok navyse.

Aha, no winielka si to zmenila, mala tam napisane, ze zaciatkom oktobra 2010 caka dievcatko a ze je v 1tt 😀 To sa mi nezdalo ani s tym nepasovalo, ze ma 5 mesacnu slecnu. No ja si vsimam kadeco 😉

Ale Pauli, neboj, ked by ti nic ine neostavalo, tak by si si zvykla. Ja vlastne az teraz vidim, ake bolo mat jedno decko leharo.
Ozi, viete co je Bukka podla Maxika? 😀 😀 😀 😀 => Bagger 😀

rpinguin
4. jan 2010

Bea, ved pockaj, ked zacnu prikrmy a ked ti vygrca nejaku mrkvu....to ani panboh neopere 😀 , toto slintanie je pohodicka 🙂

evinkaaa
4. jan 2010

Ahojte babizne,

dnes sa tu pise pomenej. 😵 Asi vsetky oddychujete po narocnom dni, vsak?!
Baby, ktore mate spankovy deficit - zelam vam vsetkym, aby sa to coskoro upravilo/zlepsilo. 😉
Akosi nemam cim prispiet, lebo sa bavite na temy, ktore mne niesu blizke 😀 , kedze deticky nemam. Ked budem vediet, tak sa pripojim 😀 😀 😀

lubinka9
5. jan 2010

ahojte,
som tu zas na skok.
Kocky viete mi povedat z vasich skusenosti, ktore plienky pre novorodencov su najlepsie? Konkretne znacky, velkost.. nechcem zbytocne nakupit rozne znacky a potom vyhadzovat. Viem, ze kazde babenko je ine ale ake mate vy skusenosti?
Diky 🙂

inak dufam, ze ste mali pekne sviatky a dodatocne vsetko dobre v roku 2010, hlavne nech ste vsetky zdrave, aj vase deticky, partneri a cela rodina 😉

rpinguin
5. jan 2010

aj tebe Lubi,
no ak nechces latkovat, tak Pampersky su asi naj- tie zelene Baby dry, vyhadzovat prachy za cislo 1 nemusis, staci ked kupis dvojky, tie ti vydrzia nejake 2 mesiace a potom uz trojky, tie idu dlhsie. A uz sa ti to krati 😵 tiez budes mat rybku, ze?

neurologia
5. jan 2010

lubinka9
v porodke sme (teda aspon v tej nasej porodke) mali pampers....a doma som zo zaciatku davala babylove z DM drogerie (tie najmensie) cca.2 tyzdne a potom som zacala latkovat ..cize velke skusenosti s jednorazovkami nemam ale tie babylove boli fajn ....

renca este som sa pre istotu opytala manzela ci si dobre pamatam ten nastrih a on ze hej...-vies aby som nerozpravala bludy 😉
veru a to vies ze budem otravovat ked uz budeme zavadzat prikrmy....predsa ste skusenejsie....pre mna to bude novinka...ufff a to bude mat body asi pochlebe...ked bude zamrkvene..... 😝

lubinka9
5. jan 2010

diky kocky, reni no krati ale bude to vodnar. Teda termin mam 24.2 co je uz ryba ale nakolko to bude CR tak stiham este vodnara. Teda pokial ma Dr. naplanuje o cca tyzden skor ako sa zvykne na SK.

rpinguin
5. jan 2010

jaj, ozi, ty ides na CR, ale rodis tu vo WOB, ci kde to si, uz mam v tom chaos 😲

lubinka9
5. jan 2010

jj, som pri WOB dobre pamatas 😉 ale rodit budem v Gifhorne, prave dnes tam idem na jednu prednasku, tak si to trochu omrknem.
A ked sme boli na Jugendamt kvoli prehlaseniu otcovstva tak nam pani povedala, ze teraz by som sa mala posnazit porodit v Gifhorne, inak by boli dalsie papierovacky 😀

yanni
5. jan 2010

Lubi ahoj, no ja deti nemam ale ked som bola Au-Pair tak sme pouzivali pampersky. Raz sme vyskusali ine ale stale pretekali, tak sme sa vratili k pamperskam. No ti poviem, keby som mala deti, tak len Pampers 😉

Renci ako je to s tymi New Baby? Tam su tiez 2 velkosti. Tiez si myslim ze ak dieta nie je velmi malicke tak jednotku moze preskocit. Myslela si tiez New Baby? Lebo si spominala zelene, nie su tie len pre väcsie deti? Tie New su zlte. No mam v tom gulas 😠

Lubi este, moja sesterka ma termin 22.02. Doki jej to ale posunul o tyzden skor (sorry neviem preco) ale ona povedala, ze ma taky pocit, ze bude aj tak rodit aspon o tyzden po tom prvom termine (sorry tiez neviem odkial tie pocity). Ale to ma byt normalny porod a na SK.

rpinguin
5. jan 2010

to akoze preco? kedze je to blizsie k vasmu bydlisku? a dala si si aj tu starostlivost potvrdit? Viem, ze my sme davali Vaterschaft- + Sorgeerklärung naraz.

rpinguin
5. jan 2010

Kati, hej, su aj tie zlte new baby, ale tie su zbytocne drahe. Ja som mala 2 baliky tych dvojek new baby, ale to len tak pre srandu, su predsa len o nieco mensie ako dvojky od baby dry. No a jednotky su fakt uplne zbytocne, ak sa prave nenarodi kilove baby 😉

lubinka9
5. jan 2010

jj reni, patrime do Landkreis Gifhorn. A myslim, ze to mame tiez naraz so Sorgeerklärung.

..tak zatial vyhravaju pampers

rpinguin
5. jan 2010

a inac, ked sa kade-tade poprihlasujes ako napr. Milupa, Pampers, Alete, Hipp, Babylove, tak budes dostavat same vzorky, kupony a kopec niekedy celkom praktickych veci, takze ked sa to tak vezme, tak pampersky su aj tak najlacnejsie, kedze tie sa kupuju s kuponmi ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre