Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
18. jan 2010

bei, aj ja sa hlasim o recept na rozky!
joss je neuveritelne zlata, na toto obdobie prvych elenkinych monologov velmi rada spominam. a velmi pekne pasie konicky.
ozaj, ako sa maju zdravotne vasi po nehode? a co poistovna?

reni a evi, netusim sice, kto je to raab, ale pobavila som sa na vasej diskusii 😀 unterste schublade na vlastneho muza by bolo predsalen trosku silne kafe 😉

jani, skoda,, ze boris nie je cyklisticky fanda, ale to mas raz tak - bud mas doma umelca, alebo sportovca. je to asi neskombinovatelne 😝

tak mame za sebou aj prve neplanovanie kojenie na verejnosti v dazdi a v kose, vcera sme si vysli do mesta, tralala, pohodicka, ked si zrazu marcel zmyslel, ze tu a teraz!

potrebujem poradit - vyzera to, ze m. ma problemy s bruskom, je strasne nekludny, tlaci, az kym nie je bordovy...cim mu pomoct? co nejest pri kojeni? s e. som toto vobec nemusela riesit...
a dalsia otazka, ako ho naucit dennym a nocnym rytmom? tie jeho nocne party ma zabiju...

dania
18. jan 2010

Cauky holky, jenom kratce, nestihacky, stacim si vas jakzt takz precist, ale nikdy nemam cas odpovedet...

Reni 😀 no ja jsem vedela, ze jsi rabenmutter, ale zamknout M., at si hraje ve svem pokoji, to je uzitecny vynalez 🙂

Ingi, T taky trapilo brisko dost casto, trochu pomahaly masaze a pila jsem takove ty prdlave caje, s kminem, fenyklem, anyzem, apod... Tech bych se do te doby ani nedotkla a diky T jsem se je naucila pit. A vyhybala jsem se brukvovite zelenine a cerstvemu pecivu, cibuli sem taky omezila. Ale musim rict, ze i nas pediatr tvrdil, ze nektere deti si tou fazi proste musi projit, jejich travici system se musi otrkat, nic moc se s tim nadelat neda. To tlaceni si pamatuju moc dobre, je to jako kdyz tlaci a zadrzuje soucasne, je to asi tim, ze poradne jeste nevi, jak se to hovonko dela. Jo a zkouseli jsme taky odfrknout plyny,je na to nejeky specialni geret, jakoby brcko, ale my jsme to delali obycejnym teplomerem, tepolomer do zadecku a masirovat brisko, a nekdy vyletel takovy vodotrysk! A bylo okamzite lip... (a jsme zas u tech fekalnich temat... 😝 ) Tak hodne zdaru a spanku. Nocni party 🙂

Bei, mala je rozkosna 😵 A vas popcornovac taky 🙂

neurologia
18. jan 2010

Ahojte ,

dakujem za pochvalu joss.....a jej videa 🙂

inga ja mozem pri joss zosrotovat vsetko co my pod ruku pride....ale tiez pijem feniklovo anizovo rascovy caj a citala som ze cesnak cibula cerstve pecivo strukoviny (fazula...)a zelenina na K (kapusta karfiol..)sa nepomozu ze tie naduvaju a deticky potom bolia bruska...niekde tu konikovy je aj diskusia na tuto temu .....a potom to co sa nemoze zavisi aj od konkretneho dietatka....ale tie co som napisala a uvadzaju tak vo vseobecnosti ze vadia vacsinou-najcastejsie....
a potom ako danka pisala prdiky sa daju uvolnit masazou teplomerom (alebo rektalnou rurkou) cvicit nozickami (to nam vraveli na kurze) a teple obklady na brusko (teply vankusit plneny ceresnovymi kostkami)....
no a nasi od poistovne este nic nevedia poistovak bol auto odfotit a este od nich chcu aby dali auto(cast motor...)rozpilit lebo to chcu odfotit (kedze auto je na srot a aj motor zdemolovany) takze zatial od poistovne ani koruna ale uz mali plno vydavkou aj to rozpilenie si musia zaplatit a na otazku ze ci im to potom niekto preplati poistovna zahadne mlci....takze tak clovek si plati a plati a ked pride na lamanie chleba vsetci davaju ruky preec aspon zatial to tak vyzera...uvidime co ako bude dalej
no a zdravotna stranka sestru odvtedy boli stale hlava pretoze ma nieco ako narazenu krcnu chrticu (nosi golier) a mamina to bol teda tiez scenar po nehode boli na prehliadke a ona modre brucho a jedine co jej spravili bolo rtg hrudnika ....a zobrali moc na vysetrenie vysledok zalozili do karty s tym ze vsetko je v poriadku potom siel ocino s koenom k chirurgovy (nas znamy) a ten zo zvedavosti nakukol do mamininej karty a skoro odpadol ze mala velmi vysoky obsah krvy v moci a ten doktor povedal ze vsetko v poriadku tak rychlo sono ctg a urolog ze ci nema odrazene oblicky(nastastie vsetko v pohode)....a na hned totalne arogantne ze naco prisla a ze vlastne kde bola doteraz...mama je tiez papula tak sa nedala....ale ti poviem niekedy zasnem kto vsetko ma titul MUDr. pred menom...

dani no a este mame video aj s otvaracom na konzervy od tupperware...aj to sa celkom da 😉

zuzanasaw
18. jan 2010

Ingi, pri Emke som neriesila vobec nic, to som po prichode z porodnice dokonca jedla aj kus hubovej kapustnice. Pri nikusikovi ho napriklad drazdila paprika. A z paradajky sa mi ohadzal. I ked sa hovori, ze MM staci od hladu i smadu, ja som prakticky od cca 2-3 tyzdnov davala aj fenikolovy cajik. a podla mna to ma nieco do seba. bolo sice leto a horuco, ale myslim, ze ani v zime tym nic nepokazis. A tie kakanicka, bud ta rektalna rurka a alebo naozaj len opatrne ten teplomer. Kakaniu zdar!

neurologia
18. jan 2010

jaj a este som chcela ze aj joss mala trochu obrateny rezim....my sme to riesili takto a zabralo...poobede vecer zvykla spat a potom v noci si myslela ze je den...tak sme jej tie poobedia vecery nedovolili spat totalne sme sa jej venovali uz chuda ledva hladela co chcela spat ale my sme do nej len hucali takto sme to praktizovali asi 3 dni a upravilo sa jej to...ale bola to fuska potom sme aj my boli taky K.O ze sme mohli ist lahnut s nou.. 😉

iii
18. jan 2010

baby, diky za rady, ste strasne zlate....ja viem, ze su na MK iste nejake temy na babetkovske problemy, ale nemam cas ani chut to citat, kym sa clovek prepracuje tym balastom k nejakym informaciam....
s tym kojenim - heh, moja stillberaterin tvrdi, ze este ziadna studia nedokazala vplyv stravy matky na brusne problemy kojencov, ale to je to teda to najmenej, pre zdravie drobca to spravim rada... dikes za tipy.
tiez rozmyslam, ci nema skor nejaky emocny problem, ktory si len kompenzuje tak castym pitim a ci mu nie je potom sekundarne zle z toho mnozstva, co vypije....je to dost frustrujuce, ked ako matka neviem odhadnut, co by mu najviac ulahodilo.

heh, a este jedna sranda - dnes som mu davala na brusko zohriaty vankusik, ale vynaliezava elenka mu dala na brucho sacok s ladom (ona je tak rychla, ze sa to neda ustriehnut) - kupodivu sa hned ukludnil.tak ja neviem 😀

bei, tak nastastie tvoja mamka ok...heh, pobavilo ma, ze jej robili ctg 😀 asi si myslela ct, ze? 😅

evinkaaa
18. jan 2010

Ahojte,

aspon vas na chvilocku pozdravim, kdeze nemam velmi cim prispiet.

Ingi - no mas pravdu.....unterste schublade pre manzela by bolo silne kafe. No trapas.....zle som pochopila rencu. Stava sa... 😅

Bea - takze vasi su uz z nemocnice domka? Super, ze sa uz maju lepsie a neodniesli si z tej nehody nejake velice trvale nasledky. To by cloveka naozaj nepotesilo ☹

Dani - a ako sa mas ty? Dnes si tu nakukla len kratko. 😒

A co vy ostatne? Ako sa vam vodi??? 😵

paula
18. jan 2010

co jsou to rozky? Ja chci taky recept! 😉
Bei, Joss je sladoucka. spravna zenska ukecana. 😉
Pockej az to budou opravdova slova, to clovek nekdy nestaci koukat.

Ingi, na brisko - my jsme L. taky masirovali a potom pritahovali kolinka k telu, proste zvednes pokrcene nozicky, primackes na brisko a uz prdi. 😀 😀 a nebat se fest. 😉 Taky pry pomaha nekojit moc casto, ale s prestavkami a poradne, aby si traveni dalo trosku prestavku a melo cas to stravit. Zkus treba trihodinove odstupy 😀 😀 😀 😀
Preji ti at nocni party brzy ustanou. 😉

paula
18. jan 2010

Evi,dik. Takze rohlik.. 😉

mammy81
19. jan 2010

Dobre ranko prajem,
po prebdenej noci.Mna boli hlava a Sofca od vcera vysoke teploty-ja som zufala z mojho decka ze toto musela zdedit po mne 😠 😠 .Som zvedava co nam zase povedia....
v nedelu bola plavat s ockom a ze boli vonku ta ja viem ci tam ju neofuklo a uz je jasna ☹
mna uz cochvila kopnu do riti ved som viac doma jak v robote-abo dam druhu matersku alebo co,lebo mi to uz je trapne. 😖

Bei tak chvala bohu ze vasi su ako tak ok.jej a mala je uzasna -ja som to milovala a ked sa potom k tomu pridal smiech ach jaaaaaaaaaaaaj 😵

Ingi a mas nejaky ritual pri Marcelkovi? nam sa Sofca zo zaciatku tiez budila v noci a mylsela ze je den tak som jej zaviedla ritual a bolo to.Kazdy den okolo siedmej som ju bud kupala alebo aspon poumyvala,prezliekla,nakojila a dala spat.a ked sa v noci prebrala som ju len prebalila ak bolo treba,dala cicu a bum do postielky.neprihovarala som sa k nej a lampu sme mali prekrytu aby to nebolo take to svetlo.
trvalo par dni ale prisla na to 😉
a Elenka spinka sama v izbicke??

Reni no tvoj napad nema chybu vazne,to ja by som pri sofci ani dnes urob it nemohla zeby som ju zavrela to by bolo vresku.mas uzasne dieta 😵

Zuzi tak aspon mas teraz okolo seba svojich a nieste sami 😵

neurologia
19. jan 2010

Ahojte,

stefka vy ste opat chory...boooze
aj moja sestra bola stale chora a tiez vzdy hrozne horucky...nakoniec sli k alergologicke...no a odtial sa nejak dostali k imunoligicke-prislo sa na to ze nema alergiu ale znizenu imunitu...brala nejake tabletky a kazdy mesiac kontrola ale chora uz nebyvala...
aj my mame ritual kupanie kojo a spinkame....ale ona ide buvat okolo 21:30-22:00 uz sme skusali aj skor ju ulozit ale to vystrajala a potom uz o 4:00 vstala ze je fit a den sa moze zacat...takto vstane okolo 7:00 a to je uz dobre 😉

inga no to je tak ked nerozmyslam a pisem blbiny 😉
este ma napadlo ze doky sa ma pytala na bolesti bruska ze ak ich mame a chcem predpise mi nejake kvapky a bude lepsie-takze aj takato moznost je....

joss dnes potiahla spanok az do 9:00 a ja s nou 😉 normalne som az prespata..jooj dobre sa citim taka vyspata som normalne aj zabudla aky to je pocit...

mammy81
19. jan 2010

takze zapal mandli boooooooooooooze ja skapem.len sme sa dohodli ze dame bez antibiotik a uvidime ako a co bude do stvrtku ak sa nepolepsi a bude horsie nevidim zase ine vychodisko.uz keby aspon vysledky z imunity boli,ze vieme na com sme 😝 .
tak Bea dufam ze aj nam to bude na cosi dobre 😔

evinkaaa
19. jan 2010

Steffi - takze ste zasa chori? 😖 Chuuuda sofinka. 😖 Akosi sa na nu vselico lepi, ze?!
Tak jej velmi zelam skore uzdravenie. 😵 Potom daj vediet, ako ste dopadli s vysledkami imunity... 😉

jabera
20. jan 2010

ahojte baby moje, ja proste nestiham... moje dieta ma skusa a ja asi v skuskach prilis neobstojim, ci co.... vyberam si medzi bicyklovanim a upratovanim a dnes som si vybrala vas, lebo chcem.

ingus, z mojej skusenosti viem, ze dieta citi, co matka zozere. takmer som si raz barta umucila svojou nenazranostou, ked som zblajzla paradajkovu kapustu... fakt si to odtrpel... ja som zo zaciatku bola strasne striktna v jedle, casom som skusala pridavat vselico. a co som studovala laktacne poradne vsetkych dostupnych casopisov a na nete, tak z mm sa prejest neda, takze som pouzivala prso ako liek na bolenie bruska zdalo sa mi, ze pomaha. na pre sa vyprdel, posral a posobil spokojnejsie...ved to asi poznas...

pauli, kojit s prestavkami a poriadne, to by ma bart hnal!!!! 😀 😀 to fakt neznasal, ked sme robili prestavky 😀

stefka, vy mate ale pech!! jeden horor za vami a druhy tu.. a angina sa smie liecit bez antibiotik?? to ma prekvapilo.. to je totiz jedina diagnoza prii ktorej si ich ja davam predpisat. ale sofka ich asi uziva dost, co.. booze..

no, bart mi teraz urobil taky ritual, ze ked vecer zaspi ( co sa dari pomerne v pohodicke), mam asi tak 40 minut, mozem si vybrat na co. a potom uz nesmiem vyjst z postele. nechapem to. predtym sa trebars prebral, ale ked sa napil, zase zalomil. posledne dni ani nahodou, ja schodim spavat pomaly o 21... som sice super vyspata, to je pravda, ale opat mam pocity, ze som vazen....
ale, mam zdrave, vesele dieta, ktore ma sice hrubu motoriku takmer identicku s joss na tom krasnom videu 😉 , ale je veelice bystre to moje dieta! okrem toho, ze po vstupe do kuchyne hlada, co sa da jest a ked zbada, tak robi ham, tak viete co dnes spravil?? teraz pred spanim sa plazil po posteli a hral sa a ja som mu zacala spievat ( po nemecky 😀 ) uspavanku z tej jeho ovecky a on na mna kukal, potom sa obzrel na ovecku, tak som mu hovorila, nech ju pusti a on mi rozumel!! normalne sa k nej doplazil a zapol ju. to ked poviem borisovi, neuveri...

evinkaaa
20. jan 2010

Ahojte,

akosi to tu dnes ziva prazdnotou 😕
Nikde nikoho...

Jani - novidis aky je bartik sikovny. Krasne prekvapko ti pripravil. 😵 😵 😵 Co na to povedal boris? Uveril?

neurologia
21. jan 2010

Ahojte zeny,

ufff tu je mrtvo...

renca a ty sa kde poflakujes....? 😉 asi dospavas nocny deficit poobede s detskami ze? ale to mi k tebe nejak nepasuje 🙂

janka no tak takto napisat ze bart ma motoriku ako joss....no neverim 🙂 heh aj mne znama vravela ze ked sa v zaludku babatka stretne nove a stare (to v zaludku) mm tak sa zrazia 😲 a su bolesti bruska ale ja som nikde nenasla nic pisane co by jej teriu potvrdilo.... 😕
ako pises prso ma vela funkcii nielen nasyti ale aj upokoji uspi.... 🙂

inga my s joss 3-hodinove odstupy medzi papaniami nemame ani teraz....vydrzi 2 hod a nas rekord bol 2a pol hodiny....inak je uz plac a nenecham ju predsa hodinu revat ked viem ze jediny jej problem je hlad-a s tym jej lahko mozem pomoct a mam opat spokojne a usmievave babatko... 😉

neurologia
21. jan 2010

no vcera ma ten moj mm uz normalne zacal hnevat...
ja neviem co ho to napadlo ale vecer ked prisiel domov z prace tak sa ma opytal ze ci sa cele dni doma nenudim...? 😲 skoro som ho dobila ze co ho to napadlo..... 😠
a potom ze on by si dal palacinky-plnene tvarohom cokoladou a s lekvarikom, tak nanho pozeram ze akoze ci caka ze ja teraz vyskocim a idem kuchtit palacinky a hlavne po jeho otazke o nude...a mame napeceny este aj zavin makovy a jablkovy
a este v pondelok vecer som sa ho pytala ci nespravim zemlovku na obed a on ze nie v ziadnom pripade nic sladke bo je prejedeny sladkeho este od vianoc....
tak kto sa ma v nich vyznat.... 😨

rpinguin
21. jan 2010

Beus, ale na IP odpisujem, len tu nemam akosi cim prispiet. Maxik len vyvadza, Matilda pohodicka, ale on vstava strasne skoro, co ma dost ubija.
A mimochodom naucila som sa robit vcera s iphotom, stacilo si za to zasadnut, je to dost primitivne, take pre mna 😀 , takze poobede pridam fotky.
Teraz idem do mesta, nech sa trosku preberiem 🙂

dania
21. jan 2010

Cauky babuchy, u nas slezl snih, takze zacina knecne ten depresivni rozplizly a nekonecny kus zimy, no musime to nejak pretrpet, uz jsme nakoupili zasoby cokolady pro pripad nahleho ataku malomyslnosti 😝 Ja uz bych tak nekam vyjela na kolo nebo neco delala venku. No jeste si chvili budeme muset pockat, ale uz mi lezou na nervy ty speky, co se mi delaji misto svalu, kdyz nejezdime kazdy den na kole. Na kilech to poznat neni, ale clovek je jak ze zelatiny 🙂 Nic mi ted hodne pomaha s T, takze mam cas psat tu svoji dizertacku, fuuuha, je to jeste tolik prace a casu, ale aspon uz vidim, ze to nekam smeruje, takze to je dobra motivace. A musim vyuzit toho, ze ted neucim a budu zase az v dubnu.

Evi, a kdy mas ty zkousky? Jak si vlastne organizujes tu pripravu? MAs nejaky pevny rezim, ze treba dopoledne na tom delas kazdy den, nebo narazove, kdyz mas zrovna cas? Ja se ptam protoze se mnou je to tezke, jak si nestanovim pevny rezim, tak mam sklony se flakat a praci odkladat 🙂

Stefi, jak Sofca? Hele, to je dobry napad, jit na materskou, aby sis nemusela brat volno na opatrovani 😵

JAni, T taky nesnasel prestavky v kojeni 🙂 Taky byl podobne "vyzranej" jako Bartik 😉

Ingi, tak co, uz jsi se aspon jednu noc trochu vyspala? A jak to mate s briskem? Nejake zlepseni?

Bei, a bere si muz taky ty dva mesice rodicovske? Aby videl, jake je to nudit se doma 🙂

sedmokrasska
21. jan 2010

Ahojte, prepacte, ze sa vam tu takto vterkam. Ja by som sa len chcela nieco spytat vas, ktore zijete v Nemecku. Chcem sa spytat, ci nahodou neviete, kde by som si mohla najst pracu, ako opatrovatelka, na nete nejaku stranku, alebo ci niekoho nepoznate? budem vdacna, za akukolvek radu. 🙂 alebo nejake noviny inzertne ci nepoznate. dakujeeeem krasneee

paula
21. jan 2010

holky poradte, pasuje lego duplo k normalnimu legu? da se s tim stavet dohromady? L. ma zatim duplo a krasne si s tim vyhraje, chtela bych ji k tomu neco dokoupit, no ale videla jsem nejake normalni lego ze je uz od 4 let, tak uz bych treba mohla koupit to...

sedmokrasska, zkus nejakou agenturu u vas na slovensku, ta te zprostredkuje.. ja moc nevim, snad ti poradi nekdo jiny.

neurologia
21. jan 2010

Ahoj pauli ja s tym skusenosti nemam ale mozno sa docitas tu alebo ti tam poradia ... 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

iii
21. jan 2010

baby, musim vas pochvalit, ze ste toho nenapisali viac....takto stacim drzat krok.
marcel konecne nasiel na nejaky rezim a tak som sa trosku vyspala (asi 4 hodiny, ale aj to je super), no a vlastne vsetky jeho problemy sa mi tym aj dost zrelativizovali, vlastne ani neplace tolko, kolko sa mi to zdalo byt v nevyspatom stave. brusko sa zda byt lepsie, ma strasny reflux, mame uz ozvracane doma vsetko, zacina to pomaly kysnut a pachnut, ale este sa to da stale vyvetrat...

pauli, to by ma tiez zaujimalo, ci je to kombinovatelne. ake dupla ma laura? u nas sa velmi osvedcila zoo. a este poskulujem po eisenbahne, ale uz ma tych hraciek tolko....

dani, no nieco mi hovor o zelatine, mam ju na bruchu. ale ja to zasa vykompenzujem teraz krasnymi nabobtnanymi prsiami 😀 dnes mame slnko, tak ma to tak naladilo na jar, uz sa tesim na outdoor.

jani, ze vraj ma hrubu motoriku ako jos 😀 takze intelektual po mamke?

bei, ozaj, vezme si ati ten elternszeit? no jo, za taketo dobre mienene otazky by clovek vrazdil, ze?

dania
21. jan 2010

Ingi, no parada, ze se tak regenerujete 😀 Ja jsem premyslela, ze bych zkusila predstirat, ze je jaro a vyjela s T na kolo, ale kdyz jsme sli nakupovat, tak me ten napad uz tak skvely nepripadal... snih uz sice neni, ale nechutny vitr a mraz, takze outdoor se odklada na neurcito... 😝
Haha, u me ted probiha k nejakemu prelivani telesne masy v dusledku nedostatku pohybu, Nic si nedavno chvalil, ze mi rostou prsa a prdel a ma recht, tak ja jen nevim, odkud se mi to tam nalejva, protoze na vaze zatim moc nepribiram... uz aby bylo jaro!

Pauli, sorry, nevim. Ale zeptam se velkych kluku, snad budu pak chytrejsi.

Reni, tak sem s obrazky!

Bei, Ingi, sem se nejak nevhodne zeptala? 😕

Sedmikrasko, netusim...

neurologia
21. jan 2010

dani vobec si sa zle nespytala myslim ze inga tymi dobre mienenymi otazkami myslela mojo mm a otazku ci sa cely den doma nenudim... 😒

a elternszeit si nevezme lebo ked to bolo aktulne cize vybavovalo sa to tak sa menili majitelia firmy a trochu aj osadka dokoncoval jeden velky projekt a zacinal sa druhy...takze sme to nechali tak....mozno pri druhom

pauli k tomu legu sa mozno dozvies viac tu
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ja sa tiez neviem dockat bicykla uz pokukujeme po roznych vozikoch za bike....aby sme s joss boli mobilne a pomohli sa poflakovat kade tade... 😉

iii
21. jan 2010

jj, presne, tym som myslela otazku beinho muza ohladne nudy. ale danka uz zacina byt v dosledku nedostatku pohybu paranoidna, no uz aby tu bola jar! 😀

rpinguin
21. jan 2010

Dani, este chvilku strpenia 🙂 fotky budu.
Pauli, no jasne, ze sa to neda kombinovat. Ved Duplo su omnoho väcsie kocky, tak to ja nahodou viem aj bez citania vselijakch artiklov 😀
A som nehorazne unavena, no co vam bude pisat. V meste som aspon nakupila dobre, ale len pre decka. Bola som len v Mexxe, na skok v H&M a v drogerii. Matilda v kocari len spi, to znamena, ze ked sme prisli domov, som mohla akurat Maxika ulozit, ale ona je vyspata, takze si zasa nelahnem. Este sa mi to vlastne nikdy nepodarilo si s deckami lahnut na obed 😠

yanni
21. jan 2010

PAvli duplo ma väcsie casti, tie k "dospelackemu" legu nepasuju.

yanni
21. jan 2010

oh Renca uz odpovedala. Sorry nedocitala som.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre