Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

paula
11. feb 2010

holky, dnes me prislo Bescheinigung, ze me uznavaji vysvedceni "als gleichwertig anerkannt mit einem Zuegnis der Allgemeinen Hochschulreife, tak mam zase jeden papir za sebou. 😉
ted musim zase udelat "Gesundheitszeugnis". Vzdycky, kdyz se neco vyridi, tak hned prijde neco dalsiho. 😖
Reni, jak to myslis, ze nas "kazdy cita", myslis, ze to nekoho zajima, co si pisem a neprispiva?

neurologia
11. feb 2010

pauli ale musis to tak brat ze ...mas o papier menej... 😉 sa urcite uz tesis...ze trochu "vypadnes" zo stereotypu...

renca ved som si vsimla ze som chodis coraz menej...

ma to stve...lebo potom tu diskusia mrzne a vy ste moje kamosky v nemecku clovek vam moze vsetko napisat pokecat....stale sa tesim co si precitam co sa dozviem...ked viem poradim...nechcem aby sa nasa partia rozpadla...

baby mna uz asi fakt klepne zas snezi dnes som uz 3-krat sneh odhrnala....a este sa chumeli...
inak ja som vcera nechapala ako sme prisli domov z gymnastik joss len spala taka bola nejaka znicena...ze len spala...som nechapala som ju chodila kazdu chvilu kontrolovat lebo to u nej nieje zvykom...

evinkaaa
11. feb 2010

Ahojte zenule,

Renca - ani ja tu nechodievam casto, ked neni co citat a nemam ani na co reagovat. Vy ostatne mate este nejake spolocne temy - babatko, ale ja sa k tomu moc vyjadrovat nemozem. Takze tak.

A co keby sme si niekde nasli nejake akoze forum, kde by sme mali nasu temu a bola by zamknuta a nemal by na nu pristup nikto, len my. Myslite, ze je nieco take a da sa to?

Beus - aj u nas snezi cely cas s mensimi prestavkami. Sice nepada toho snehu moc, ale aj tak je vsetko biele. 😵

paula
12. feb 2010

holky neblaznete, prece neprestanete uplne psat??? 😕

neurologia
12. feb 2010

pauli ja tu este stale oxidujem.... 😉

mammy81
12. feb 2010

Heeeeeeeeeej zienky co to???? 😕 😕 😕 😕 panecku ta neblbnite ta komu sa budem stazovat alebo s kym budem pisat.ved ste mi ako rodinka 😵

Bea tak sneh uz ani ja nechcem vidiet do slaka,u nas v dome byvaju 6 a prataju len 3. ta ja uz tak zurim lebo stale len ja a sused,ale on uz je starsi pan ta mi je ho aj luto.ale od pondelka nam svita na lepsie casy pride nejaka firma a oni to budu robit a my zial musime platit a toto som nechcela,ale zial pre dve rodiny 😠 😠 musia ostatny pykat.

dania
12. feb 2010

Cauky holky, ja se kaju, je mi lito ze na vas nemam posledni dobou moc cas, mam hrozny fofry s praci a nechci zanedbavat ty svy chlapy (prilis) 😉 Reni, samozrejme ty naseho hovory tady muze kazdy cist, ale nejsem si jista, co by z toho kdo mel. NAvic mne se libi, ze se k nam muze pripojit i nekdo novy, jako ja jsem bela rada, kdyz jsem vas na tehle diskuzi nasla.
U nas jsme ted uplne zavaty snehem, nastesti nas nikdo nenuti to uklizet 🙂 A zivuitel o vikendu nepracuje, juhuuuu!

oli1104
12. feb 2010

Zdarec po sto letech !!

Nejak nestihame, furt jsme nekde.

Misa mel dneska ve skolce faschingsfeier, snad dva dny nemohl dospat 🙂 Sel za pirata, kostym jsem delala ja po vecerech. Mel teda od kamaradkyen cvery kalhoty, moje pruhovany triko ( to jsem upravila ) a usila jsem ze starych dzinu vestu a posila ji lebkama, dozadu i s hnatama 🙂
Pak mel jeste takovy opasek, na mec a dalekohled. No a satek, klapku na oko a namalovany fousy a uz sel. Nausnici jsem mu delala z alobalu, ale tu nechtel 🙂

Taky nam odesel harddisk u naseho milovaneho Maca, ted mam maly notebook s windows a ty ja nesnasim, tak ani moc na pocitaci nejsem 🙂

Se smiraky a uchyly mam docela zkusenost z www.rodina.cz, ale tam se diskuze, kterou navstevuju ( podle data narozeni deti-Misova-prosinec 2005) presunula na uzavrenou diskuzi.
Ale jinak si taky myslim, ze to vseobecne nikoho nemusi zajimat, i kdyz treba popisy porodu a tak, no to by si uchyl smlsnul 🙂

nic holky,
musim uklizet, je to tu opet jako povybuchu, a taky varit a jeste nevim co ☹

oli1104
12. feb 2010

Jo, holky, kam chodite "uznavat" ta vysvedceni a diplomy a tak ?
Ja mam diplom z VUT Brno, no a maturitu na gymnaziu, ale to uz je jedno, kdyz je ta VS, ze jo, tak jsem si rikala, ze bych si to uz predpripravila, no do prace se nechystam, ale treba tak za 2-3 roky mozna, no ze bych to uz mela 🙂

zuzanasaw
12. feb 2010

Sevas holciny! Nestraste ma tym snehom. Tu na SK uz nesnezi, len sa udrziava okolo nuly a teda dnes aj zaprsalo. My sme si na zajtra naplanovali navrat do DE (ocko uz rano do Prahy, ja s detusikmi nocakom zo soboty na nedelu), ale ako vidim, co pisete, velmi sa mi na tu cestu ani nechce. Meteostanica sice hlasi na zajtra slniecko, ale co pocuvam poveternostne spravy z DE... fuuuuuuu, tak snad nezapadneme ako dnes (ci vcera to bolo?) na A14 na 8 hod! TO by ma s prckami uvaznenymi v aute asi fakt slahlo. V lete sme tak zostali vyse 3 hod bez pohybu, ale to bola este len EMka a dalo sa aj von z auta pomedzi kamiony sa trosku prejst, ale v zime si to teda nechcem ani predstavovat. Brrr... Pevne verim, ze v nedelu vecer oznamim stastny prichod domov...

A hlavne prosim neodchadzajte z tejto diskusie, ved tu neriesime nic zavazne, co ini citat nesmu... a inak, ked chcete zdrhnut len z kona, na babetko.sk existuje tiez diskusia nemeckych maminiek a snaziliek, len to tam nejak mrzne. Co tak rozprudit komunikaciu tam???

dania
12. feb 2010

Cauky Oli (po letech 😀)
U nas byl taky dneska karneval, teda jen Adrian byl, on je ted ve druhe tride. ALe jinak jim porad odpadala skola v poslednich tydnech, kvuli schneekrize, no ja to fakt nechapu, navic skoro vsechny deti u nich ve skjole jsou z nasi vesnice, takze se nemusi dojizdet, ale deti to teda ocenily.
Ja jsem pri nastupu do prace potrebovala uznat diplom, ale udelali si to sami u nas na Univerzite, potrebovali ode me prelozeny diplom, protoze ja jsem jeste nemela ten mezinarodni, ale jenom ceske vysvedceni a latinsky diplom (velikosti asi tak A2 :D, na KArlovce klasika). Ja myslim, ze s uznavanim VS titulu asi moc problem nebude, spis jen ten preklad bude nutny. A co bys rada delala, nebo co jsi delala pred materskou?

iii
13. feb 2010

ahojky, zdravim zo zasnezeneho dortmundu.....pardon, ze som vas zanedbavala, ale akosi som plne vytazena s nespavcom marcelom. ale kazdym usmevom je mu odpustena jedna neprespata noc, takze pohoda.
reni, ja tiez pochybujem, ze by niekoho mohlo bavit nieco z tejto diskusie citat, ja vas teda vsetky obdivujem, ze ma tu vobec trpite, kedze sa sem chodim len a len stazovat. no jo, ale ked ja inak nemam komu - palo mi vravi, ze som na to hormonalne vybavena, ze pred sto rokmi by som k tomu este musela aj pracovat na poli. a nemecke kamaratky nemaju ziadne pochopenie...oni tu maju cele rodinne zazemie a vsetko...

v utorok mame tiez karneval, elenka chce byt za kazdu cenu telefon.....no co dodat, tak vymyslime nejaku masku, nafotime a pobavite sa 😀

oli, paradicka, ze si sa ukazala, prave som na vas myslela minule, ako to zvlada misa v skolke - ako mu ide nemcina, uz nieco pochytil? pretoze e. je naozaj deutschresistent, neviem neviem....

zuzi, stastnu cestu...

jemine, maly je hore zasa, letim, bis bald!!!

iii
13. feb 2010

dani, diplom A2, hahaha, to je naozaj specialitka karlovky....hlavne je to problem, ked ho potrebujes ofotit a overit, to sa namakas....v dortmunde je jedna jedina kopirka, ktora mi ho ofotila. kreteni

rpinguin
13. feb 2010

cavi zenule, ved vravim, ze ste mi prirastli k srdcu, lenze ja uz nestiham kona, ja som s FB zamestnana az moc, to je teda moj problem 😀 A ze je tolko didkusii aj inde, tak to som ani nevedela, vlastne ani nemusim spoznavat, ved aj tak je vsetko skoro rovnake. 😝
Oli, ty myslis na tak dlho dopredu? Ved za tu dobu sa moze este vsetko zmenit. Myslim tie vysvedcenia. Juuj a ako ti zavidim, ze vies sit, to je proste super, ja som este aj obsivanie zalon musela odniest ku krajcirke a zaplatila majland 😲
Dani, no a ja si myslela, ze si v CDN na olympiade u brachu 🙂
Zuzi, no nech vam ta cesta rychlo ubehne a hlavne nic nestane. Vcera boli tie Staumeldungen fakt na 10min. v radiu 😒

evinkaaa
13. feb 2010

Zdravim vas 😵 .

Ani ja tu neprestanem chodit. Velmi som si vas oblubila a paci a mi medzi vami 😵 😵 😵 . Ste super zenske a kazda si povie, co ma na srdci. Ci uz je to stazovanie sa alebo chvalenie, to je jedno. Vsak to nevadi. Bud si to clovek precita a zaujme ho to, alebo to necita a ide dalej... 😉
Ja tu sem-tam aj nakuknem, ale ked tu nieje nic napisane, alebo nic take, k comu by som mojou troskou mohla prispiet aj ja, tak nic nepisem. 🤐 Radsej nic, ako by som mala pisat nejake blbosti, ktore aj tak nikoho nezaujimaju. Ked bude baby, to bude nieco ine. Tiez budem vypisovat, ako som sa nevyspala a co zasa stvaralo 😔

Zuzi - stastnu cestu a pekny navrat domov. 😵

Inga - no ja som teda fakt zvedava a velmi sa tesim na fotku, kde bude elenka telefon 😀 😀 😀 Tak pekne daco vymysli a hlavne potom pofot.

U nas je stale sneh a dost vela. Je to krasne, ked je vsetko take biele zasnezene, ale uz to zacina liezt na nervy. Cesty su nanic (cez den sa da, ale podvecer a vecer alebo skoro rano nic moc) a na chodnikoch je tiez smykno 😕
Prajem vam vsetkym krasny vikend. 😵

neurologia
13. feb 2010

ahojte,

aka vrava tu je take nezvycajne na sobotu.... 😉

inga tak elenka chce byt originalna...ved kolko telefonov este stretnete? a tiez som zvedava na foto .... 🙂

zuzka stastnu cestu....v tomto pocasi...

chystate nieco na valentina? myslim nejaku pozornost-sladkost a tak....
ja som piekla 😉 ved ako inak...no neviem ci si zasluzil-hadam len hej ale chcela som aj vyskusat spravit jeden potah...a aj plnku tak som teda piekla....a som zo sebou teda spokojna ... 😀
zatial mame taku klasicku sobotu...a autom sa velmi nikde nechystame...v tomto snehu...

neurologia
13. feb 2010

takto vyzera moj valentincky vytvor... 😀

http://www.tortyodmamy.sk/?q=okruhle-torty/moja...

neurologia
13. feb 2010

toto je moj najsamprvsi tortovy vytvor v zivote....

evinkaaa
13. feb 2010

Beus - torta vyzera uuuuuuzasne. Mnaaaam. Taka jemnucka a romanticka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ako vyzera vo vnutri?
A co povedal na nu Ati? Uz ju videl? 🙂
My valentina inac nemusime, pretoze tvrdime, ze lasku si prejavovat ma/moze/chce clovek kazdy den a "nielen" na valentina. Ci uz je to slovom, malym darcekom ci sladkostou... Ale tak symbolicky si dame malu sladkost ci malinky darcek. 😵 (a nemoze chybat romanticky vecer 😀 )

zuzanasaw
13. feb 2010

Dakujem... Muz uz kdesi v CR, taha do Prahy, kde nas pocka. Na SK na severe vraj pohoda, cesty suche, ale v radiu vraj hlasia, ze okolo Samorina na juhu nech ludia radsej ani von nevychadzaju 😒 A prave dorazila aj na vychod metelica, tak nam snad nepopadaju stromy na vlakovu trat ako minule popadali, co doprava bola uzavreta...

Bei, krasna torta!!! Si sikulka 😉

honnig
13. feb 2010

Cauky holky,
Renca nas pekne postrasila. Taky bych nechtela, abysme tady skoncily 😢 , i kdyz moc neprispivam. Jsem v posledni dobe nejaka nabehana a nemam silu reagovat. Verim, ze s prichodem jara se to zlepsi.
K. byla posledni tyden nemocna, mysleli jsme si, ze je to reakce na ockovani, ale vcera mi to dr. vyvratil, ze je to tridenni horecka...nikdo mi uz nevymluvi, ze ockovani na zardenky, priusnice a 2 dalsi nemoci nevyvolava tuto 6. nemoc.... 😒
Ale jinak se to da. K. jeste nechodi, brzy bude, uz se snazi pohybovat nozickami, kdyz stoji, ale jeste nevi, jak na to. Porad povida, umi delat haf a nejoblibenejsi slovo je bac. Takze zahazuje vsechno, co se ji dostane do rucicek.
Valentyna dodrzujeme, ale nemuzu rict, ze bysme nejak extra slavili. Ja dostala darecek uz dneska - jizdenky na vlak k nasim. Za 2 tydny jedeeeem, uz se tesim. Zmena bude, hura. I kdyz jedeme bez Franka, ale on pojede za Rencou do M. pracovat.... 🙂
Taky jsem dnes pekla dort, naplacala jsem na to srdicka a vypada fakt sladce, jak pro princeznu. Mam trenink na K. narozky, i kdyz pro ni planuju uplne jiny.

Zuzi, stastnou cestu

Ingi, telefon 😀 ? Fakt ti to nedokaze ulehcit 😉

dania
13. feb 2010

Reni, na olympiadu jedem az po olympiade 🙂 Na prelomu brezna a dubna.

Ingi, telefon? No to by si mohla podat ruku s Adrianem, ten chtel za zarovku, ale mama mu na to rekla, ze se asi zblaznil a udelala z nej cowboye... co a to rict, ty urcite nebudes E. kreativitu takhle necitlive potirat 😀

Bei, krasny dort, muj prvni pokus rozhodne takhle krasne nedopadl 🙂 A jestlipak i dobre chutnal?

Zuzi, stastnou cestu, nevim proc jsem mela za to, ze jste uz zpet v SAW.

Hani 🙂ahoj po dlouhe dobe. Na jak dlouho se chystate? My taky pojedem za 2 tydny, ale jen na par dni, tam nas doveze N a zpatky autobus/vlak.

My jsme dneska byli na kopsi sankovat, je to od nas cca 70 km, takove vresoviste, driv vojensky prostor, v lete tam nekdy jezdime s koly, ale meli jsme to tam sami pro sebe, nikde ani noha, jen asi dva pejskari, to jsem nechapala, snehu by na bezky uplne bohate stacilo, jen me stve, ze je mam v CZ 😠 No chlapi jsou zniceni, sli spat a ja muzu hodit nohy nahoru 😉

iii
14. feb 2010

bei, mnam 😉

dani, vidim, ze tiez musite jazdit 70 km k najblizsiemu kopcu 😀 my sme boli vonku, nadherny prasan, a tiez nikto nikde, ocakavala by som ulice plne dzavotajucich detvakov stavajucich snehuliakov....no jo, casy sa menia

zuzi, vynikajuco ste si nacasovali cestu. tak snad to budete mat v poho, podaj hlasenie, az dorazis do rise

o-ooo, marcel je hore....

iii
14. feb 2010

no jo, ked si otvorim MK, mozem dat ruku do ohna za to, ze sa M. do 5 minut zobudi. dnes ma po niekolkych tyzdnoch palo volny den, tak to je uplna paradicka, prave sli s E. na plavaren. mam niekedy strasne zly pocit z toho, ako sa jej nemozem venovat podla svojich predstav.....a to je este relativne samostatna. obdivujem rencu, ako to zvlada s ovela mladsim maxikom. reni, vzdy ked mi je najhorsie, tak si na teba spomeniem a idem dalej.....
jo, a v noci som si pri nocnej marcelkovej party stihla dopozerat film vicki cristina barcelona, no naaaadhera, taka lahka komedia z barcelony...tak sme sa dnes dohodli, ze stravime palov elternszeit v spanielsku

vcera k nam zazvonila bezdetna susedka z vedlajsieho bytu, ze pocuje casto maleho plakat.....tak ma oblial pot, ze sa ide stazovat. a ona vyrukovala s ponukou, ze mi ho hocikedy vezme na par hodin, ked si potrebujem oddychnut, ze ona si nemala moznost nikdy detsky plac uzit 😉 no nie je to rozkosne?

evinkaaa
14. feb 2010

Pekn dopoludnie 😵

... a sk ma prvu zlatu medialu 😀 😀 😀 . Pozerali ste niektora otvaraci ceremonial? Teda nie cely, ale aspon nejaky kusok z neho? Ja som vcera rano stihla len asi pol hodku z konca a bol fakt nadherny 😵

Ingi - to mas teda veeeelmi ochotnu a chapavu susedku. Existuje nieco take v dnesnej dobe este?! No, cuduj sa svete..... ano. 😵 A co ty na to? Das jej marcelka ci sa nepoznate az tak dobre? Aka je vlastne stara ta susedka?

Dani - sankovanie? Naaadhera. Super, ze ste si uzili a pacilo sa vam 😵

Hanka - pekne od teba, ze si sa znova ukazala 😉 . Zelam stastnu cestu do cr a pekny pobyt.

Bea - torta spapana? 😀 😀 😀

U nas je nadherne pocasie. Nemrzne nejakjo moc a momentalne ani nesnezi, taka kludna zimna romantika. 😵 Aj by som sla rada niekam von, ale asi to nepojde. Vo stvrtok pri upratovani som sa nejako blbo zohla ci co a teda ma akoze seklo v krizoch. Tak sadanie si, lahnutie si a vstavanie mi robi dost problemy. Sakra to boli. A manzel stale do mna husti, nech idem k lekarovi po jednu spritze (Muskelrelaxans und Schmerzmittel) a bude zasa fajn. NO, uvidim ako bude dnes a cez noc. ☹
Zelam vam krasny valentinsku nedelu 😵

evinkaaa
14. feb 2010

... pisem ako idiot - krasnU valentinsku nedelu som chcela ... 😵

neurologia
14. feb 2010

ahojte,

ak chcete niekto pozriet foto s joss-klik na link....(nechce sa mi ich zmensovat a davat do albumu) 😉

http://picasaweb.google.com/attila.molnar.vk/Jo...

tak sme nakoniec vcera sli trochu do obchodou...aj ked som vravela ze nepojdeme... 😝
teraz tu snezi...ale ked ideme von tiez nikoho nestretneme vsetci su zasity v teplucku doma...ziadne detska na sankach...nic akurat jeden sused nasadi bezky pri dome a uz ide so psom von...

evka no jasan torticka uz je nacata...a pekne z nej papame mnaaaam

inga no tak susedka dala super ponuku...aj ju vyuzijes? -niekedy v buducnosti?

baby viete co ja vam napisem trochu neskor bo tu sedi mm a vsetko komentuje starie sa co pisem ....jednoducho vooobec nemam klud na pisanie tak ho idem asi dobit....a ked uz budem s touto pracou hotova este sa stavim... 😀

evinkaaa
14. feb 2010

Beus - naaadherne fotky. Josy je strasne rozkosna 😵 😵 😵 😵 😵
A co manzel? Uz sedi dobity niekde v kute? 😀

paula
14. feb 2010

Bei, Joss je naadherna 😵

Ingi, vymenim sousedy! 😉 Kam ty na ne chodis?! Ja chci taky. 🙂 Marcel ti dava zabrat,co?

Dani, to jste opravdu jeli 70km jen kvuli sankovani? 😕

honnig
14. feb 2010

Dani, jedeme na 2 tydny. Mamina se segrou mely prijet, ale bylo by to kratke, tak jsme zmenily plan,

Evi, my se chvilku koukali. .... Jagr si mohl odlozit zvykacku, kdyz uz nesl CZ vlajku 😒 Ale taky se nam program, co vymysleli poradatele, libil.

U nas v nedeli chodi na prochazku jenom duchodci. Deti taky minimalne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre