Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzanasaw
20. feb 2010

Ahojte,

ja len narychlo, musim pochvalit Beu. KLOBUK DOLE, ak je toto tvoja len druha torta v zivote, si fakt sikulka! A tak mi este prezrad- to na vrchu, to je marcipanove cesticko? A robis si ho sama, ci kupis tu uz hotovu Marcipandecke? A ked uz sme pritom, da sa v DE kupit to klasicke susene mlieko na vyrobu marcipanu???

My sme mali strasnu noc. Vcera, ked sa mi zdalo, ze deti relativne kludne spia, hodila som sa do bleskovej sprchy. Ked som vypla vodu, uz som len pocula maleho, ako reve na raty. Bezna vec, ze sa zo spanku preberie a vyzaduje si pomojkanie. A tak som rychlo bezala a nasla som ho vystraseneho a celu postielku ogrcanu. Jezisi, ved sa mohol vlastnymi zvratkami zadusit! A Emusa si spokojne odfukovala asi meter dalej na nasej posteli bez toho, aby aspon zaregistrovala plac. Ked som vsetko obriadila a prezliekla, maleho ukludnila a zaspal, sla som si len zuby umyt a znova plac a ten isty kolotoc. Kym som stihla vsetko znova prezliect, zaspal na nasej posteli napriec, uz som ho nechcela polohovat, tak sme nakrizom spali aj s Emkou, ktora mu pri natahovani kazdu chvilku kopla cez paplon do chrbta... ☹ A chlapa samozrejme nikde!!! risiel po 11-tej 😠 😠 😠 Pred polnocou som to vsetko rozhodila do vlastnych posteli, a okolo jednej zacala s rovnakymi priznakmi Emka. A do rana nastriedacku vzdychlo jedno a po nom druhe ☹ Takze dnes rano som ako vygrcany rezanec vyzerala ja... Cely den len tlmime teploty a ukludnujem obe lepidielka... Pevne verim, ze dnesna noc bude kludnejsia...

Evi, ja viem, ze si v napati a nedockava, ale skus pockat este aspon tyzden a potom skus testik znova. Ono je to vsetko o koncentracii Hcg hormonu. a skus ranny moc, v nom je jeho koncentracia najvyssia.

zuzanasaw
20. feb 2010

Jaj a este som chcela k tej linole. Mame doma linola urea, to je dalsia sorta po "milch" a "fett"? A je vhodna i ta?

Vendulku obcas zahliadnem na facebooku, maju sa celkom fajn, aspon myslim, i ked sme si teraz uz dlhsie nepisali...

jabera
20. feb 2010

baby ahojte, konecne vas zdravim.

zuzka, dufam, ze uz ste dogrcali, ta noc musela byt sialena, ako je deckam? priznam sa, ze mne je najviac luto teba,ale a ak im je hnusne od zaludka, co asi ano, tak to mi ich je teda luto tiez, lebo to su velmi zufale pocity urcite aj v ich veku.. chudata. to niekde chytili? keby to bolo z jedla, asi by si vedela, ze nieco podozrive jedli, ze?

evi, ty si mozno v tom?? to je uzasne, drzim palce!

som docitala tuto stranku, cize 2 prispevky, hahah a chcem sa pustit do predoslej, viac nemam sancu, tak dufam, ze zakladne pochopim.
beus, ty si tu bola pasovana za rychlo informatora, nemas nieco predpripravene? 😉

my sme stihli byt v blave uz 2x... totiz sa tam opat diali veci, p. prislo predvolanie na sud, lebo boris poziadal o zverenie barborky do starostlivosti a zhodou okolnosti sme boli prave vtedy v ba, ked sa zasielky dorucili... no a p. barusku zmlatila jak uz dlho nie a boris ju zobral na pohotovost a uz to jelo... prisli tam policajti, b. mala pomliazdene rameno, opuchnute, takze boli konecne realne dokazy a ona bola ochotna vypovedat proti svojej mame, co sa doteraz este nikdy nestalo... boris stravil vlastne tyzden na policii, sude a socialnom, neviete si predstavit, ake je narocne dovolat sa pravdy, pokial ste neurobili nic zle a naopak, chceli by ste svoje dieta, lebo ho druhy rodic tyra... b. drzali v spitali do predbezneho rozhodnutia sudu a kedze p. bola obvinena, nakoniec barusku dali borisovi. aj ked este teda bude sud, ale predpokladam, ze uz sa nebude musiet k mame vratit... boli sme 1 den tu a volala kuratorka, ze si boris ma dojst pre barusku, lebo ju prepustia z nemocnice a ked sme tam dosli, boris spal 2 hodiny, tak nam poveali, ze si ju do nemecka nemozme zobrat ( samozrejme, ze od zaciatku sa vsade prizvukovalo, ze ju chce brat do nemecka) no, nebudem to tu uz viac rozpisovat, naozaj sa diali desne zmeny a nervy a cvhulkami som nevedela koho prveho slahne,a le prezili sme a sme tu...
tak idem skusit citat, bart nejak dlho spi, snad vydrzi..
jo a nase uspechy! lozime a vstavame a padame jak poleno...

jabera
20. feb 2010

inge, jeeeeeej, aky je marcel velky!!! kedy sa tak vykrmil?!? to je neuveritelne. a to otacanie si ako mylsela? kam sa otaca? 🙄 dufam, ze len hlavu si mala na mysli... som rada, ze uz lepsie spite, teda aspon dufam, ze som to spravne pochopila...

bei, som uprimne rada, ze joss tiez tak vresti na cudzich ludi, vzdy ma velmi potesi, ked moje dieta nie je jedine s negat. vlastnostami 😉 no a mas velku pravdu s tymi zmenami v spani a spravani dietata, to su take obdobia, stale sa meniace...u nas uz sa toho postriedalo az hanba.. na slovensku sa odomna nehol ani na milimeter, ale spi uz ovela slusnejsie..

dani, kraasne ti to timik povedal.. to mas za tu sustavnu detsku pracu.. ty si nedas pokoj a nedas 🙂

zuzi a nevycitaj martinovi ten fucik, spomen si, ako si bola rada, ze tam ma toho kamarata pravnika 😉

pauli, kam sa ti podeli vsetky fotky?? co ti tiez niekto robil zle, alebo preco si si porusila albumy?

evinkaaa
20. feb 2010

Kamarati akurat odisli, tak este sem nakukam, ci niekto nieco nenapisal. A co nevidim?! 😀 Od Zuzky a Janky dlhanske romany. 😀 😀 😀

Jani - ahoooooooooooooooooooooooooooooooooj 😵 😵 😵 Super, ze si znova naspät. Velmi sa tesim, ze sa mate dobre a bartik robi pokroky. A drzim vam palce, nech sa to s baruskou co najskor vyriesi 😔

Zuzi - nezavidim tu noc. Chuuuuda deti a ty tiez. Zelam veela sil a energie a predovsetkym skore uzdravenie. Drzte sa! 😉

jabber
20. feb 2010

paula - dík za tip 🙂

iii
21. feb 2010

dobre ranko, tak nasa rezidencna stvrt mala zasa uz tradicny nedelny ranny budicek o pol piatej....co dodat.
vcera bol "vydareny vecer", palo zdrhol z prace, ze pojdeme na veceru (mali sme vyrocie svatby). tak ako prvy zacal vrestat marcel (podla planu mal spat v kociariku), potom sa pod elenkou zrutila detska stolicka, a ked dorazilo jedlo, volali pala z prace a okamzite musel ist. medzitym sa tak naplnil lokal, ze som nemohla s kociarikom vyjst von, no a vonku sa mi na prvom obrubniku vysypala krabica s jedlom na zem (nechala som to vsetko radsej zabalit). no proste vydarena akcia, medzitym sa spustila metelica, tak uz som sa len rehotala celu cestu domov 😀

zuzi, no jo, je noc a je NOC, tak snad sa obom drobcom coskoro polepsi. musim si vas uz konecne vsetky najst na facebooku - ale tiez som tak raz za tyzden, lebo mi ide spustit iba cez explorer a to je vzdy taka otrava.
no a je to zakon schvalnosti, ze sa nieco zomelie, ked je muz prec.

jani, vitaj! heh, no to je dobrem ona ju vazne zmlatila? v tom pripade nechapem, preco tie caviky okolo toho. boze. to je fakt hroza. a kde je barborka teraz? este stale v nemocnici? tak snad sa to coskoro da dokopy a budes mat pri sebe partacku a obcasnu babysitterku 😉
gratulujem bartikovi k jeho pohybovym uspechom... no predstav si, ze marcel sa naozaj otaca cely, v mesiaci zacal z bruska na chrbat a teraz obcas aj opacne. dost ma to matie, som samozrejme rada, ze je tak sikovny, ale neviem ci nema nejaky blby tonus tela, nejaku neurologicku poruchu alebo nieco ine, neviem. a okrem toho je to znacne nepohodlne, bojim sa ho nechat aj v kociariku len tak, ci sa nahodou nejak nevykoti vonku. no a ma naozaj take zvlastne drzanie tela, v satke sa vobec neprituli ku mne, ale odrazi sa odo mna rukami, zakloni hlavu a pozera na mna. akoby sa nevedel uvolnit. este ma napada KISS, mate s tym niektora skusenost?

bei, torticka krasna, aka bola oslava? super, ze ta bavi pecenie, mojim snom je otvorit si cukraren/palacinkaren, potom ta zamestnam, este trosku potrenuj 🙂

honnig
21. feb 2010

Zuzi, Linola Urea bude asi jeste o neco intenzivnejsi nez Fett. Tady je letak z ceskeho SUKL, snad ti to pomuze www.sukl.cz/download/spc/SPC87786.doc Myslim, ze se muze pouzit. Kdyz tak zkus nejdriv jenom na kousek telicka. Brzke uzdraveni detem. A tobe trochu odpocinku.

Jani, to neeeee, takovy nestastny pribeh pro tu holcicku, jako ta matka. Hruza. Akorat jsem nepochopila, jestli jste si ji nakonec mohli odvest.
Vidis, Bartik je sikulka. Vsechno prijde a za chvilku bude behat.

Bei, ja to zapomnela napsat, ze taky nechapu proc se ty deti tak trapi...Krasne dortiky jsi vyrobila, i ten pred tim. Me to ted taky nejak chytlo a u maminy uz me ceka krabice pomucek na opracovani marcipanu... 🙂 Akorat nevim, pro koho to budu pect 😅 Ha, vim, pozvu Danku a T. a N. na navstevu, anebo se pozveme k nim......
Krasne fotecky Jos. Zapomnela jsem napsat 😉

Dani, misto spani bylo peceni a uklizeni, ale vecer jsem fakt mlela z posledniho. A kdyz jsme sli chrnet, tak Kacka byla vzhuru, protoze se ji spustila ryma. Rymu ji dovolim, ale nic dalsiho, at v sobotu jedem.

Ingi, ja bych se sla poradit k Mudr.. Pokud mas takove podezreni, pro tvuj klid.

Evi, to bude dobry...myslim na tebe. Ja si koupila jednou test Clear Blue asi za 180 Kc a neumela jsem si ho udelat, nejak to neklaplo. Vyhovuji mi ty tycinky, namocis a 3 minuty cekas, takze ty levnejsi. 😎

Holky, ja vam taky jeste zapomnela napsat, ze Kacenka od pondelka chodi 😵 😵 😵 😵

jabera
21. feb 2010

ahojte baby,

inge, ta vecera, to je tak tragicke, az je to naozaj komicke. 😀 to by bol dobry namet na grotesku. no a to otacanie marcelka, to fakt cumim. tak pokial nemate v rodine gymnastu, alebo cirkusanta, je to dost zaujimave. ale vidis, nikdy by ma nenapadlo, ze moze ist o nejaku poruchu, skor by som sa tesila, ze mam sikovne dieta. jo a netusim, co je to KISS...

hanka, teda, gratulujem!!! to my sa este nacakame, ale som rada, ze uz aspon to ostatne robi.

evi, ty stale musis drazdit s tymi kamaratmi a navstevami a zurmi?! 😉 😀

no, asi som nejaka mierne nekompletna, ked taku dolezitu vec nenapisem... ano, barborka je tu. je to tu malinko stiesnene zatial, bola totiz chora, uz je jej ocividne lepsie, takze ju zacnem trosku zapajat a hlavne tu musim upratat, nech si ma kam dat svoje veci, aby sa tu dalo hybat. to je tu obrovsky problem. no a od pondelka sa riesia veci ako skola, lekarka a tak...

neurologia
21. feb 2010

ahojte,

janka
super ze je borka u vas...som mala na teba plno otazok ze kde ze teda zatial ked ju nechceli pustit s vami do nemecka...ale uz si mi vsetko zodpovedala...boooze to je teda mama ked tak dokazala zbit vlastne dieta...ja si neviem predstavit ze by som take nieco spravila josss ved to je hroza....a na za myslenie ci je ta zena v pohode.... 😖
a bart je teda riadny sikuliak ked ju lezie a aj stoji janka ziadne obavy moja sestra neliezla vobec..nasi uz boli znepokojeni co sa deje....a iba jeden vecer som v obyvaku pozerala vecernicek a nasi zobrali bronku (sestra) so sebou do kuchyne...a zrazu zacula zvucku na vecernicek jednoducho sa zodvihla a presla do obyvacky kuknut rozpravku a odvtedy chodi...ale predtym ani naznaky ze by sa chcela postavit alebo nieco podobne...nasi vravia ze kebyze to nevidia na vlastne oci tak toto nikomu neuveria.... 🙂

inga
ja sa pripajam k janke ani ja neviem co je KISS... 😅
heh ze tvoj sen je palacinkaren /cukraren tak ta chcem poprosim aby si mi laskavo nekradla sny...ano to su moje 😀 ale stacilo by mi ak by si niekto u mna objednal kolaciky a ja by som piekla doma takto na zakazku....no mozno aj to raz bude...mna to velmi bavi toto pecenie...
ak mas obavy z marcelkovho prebiehania udalosti -pretacanie a podobne urcite hod pokec s vasou lekarkou budes kludnejsia... 😉
a ked sa sere tak sa sere asi vsetko ze? som sa zasmiala na tvoj story prepac ale nemohla som inak...to ja uz tiez viem ze ked by mala joss nieco robit (ako napr.podla planu spat) tak bude robit presny opak...

neurologia
21. feb 2010

radsej som to odoslala pretoze take dlhe prispevky potom radi zahadne miznu...pri odoslani a cloveka ide rozhodit... 😒

hanka
aj u mna je to tak casto napisem prispek odoslem a potom ma napadle ze jej este to a to som chcela napisat.....niekedy si pripadam ako blbec... 😲
pecenie aj mna hrozne bavi...tieto torticky som robila s tym co mam doma a to je len zopar vykrajovaciek take bezne ako kruzky a tak...ale aj ja si chcem nieco objednat aby som mohla viac tvorit/teda krajsie ozdobovat ale ak ti mam pravdu povedat uz som pozerala na internete ale tie ceny su strasne....nevedia co maju za to pytat no co uz esteze to treba kupit len raz....a mas to hadam na cely zivot...

zuzka
na vyrobu toho marcipanu treba mat polotucne mlieko .... 😉
vsetko co si na tortickach videla je moja vyroba nic som nekupila hotove ...cize potahy som si urobila doma sama jeden z takej cokoladovej hmoty a ten druhy je z cukrikov -marschmallows....som velmi rada z sa ti paci moj vytvor....

baby velmi pekne vam dakujem za pochvali mojho diela....a aj fotociek mojej/nasej joss... 😎

oslava bola dobra... joss sa drzala od 17:00 do 20:00 ani nemukla ze by chcela plakat vsetko ju zaujimalo aj sa rozkecala...zlatucka bola...kamoska si ju zobrala ze ju trochu povaruje...a joss sa na nu prisala....jednuducho otvorila pusu a uz sala jej lice..kamoska v soku...ze jeeeeeej
ale potom prisli dalsi gratulanti a boli dost hlucni a to uz joss nezvladla a zacala plackat...tak podla mna mala dost od 17:00 a potom uz bola unavena tak sme sa pobrali domov...ale samozrejme akonahle sme vysli von tak joss stichla a ziadny plac uz nebol za cely vecer....doma sme este skype-ovali s mojim ocinom...ten sa na nu nemohol vynadivat ze ako uz narastla od vianoc....a tesi sa ked prideme domov....na SK

neurologia
21. feb 2010

jaj a este som chcela
zuzka
niekto pisal ze skusal ten marcipan spravit aj z BEBA-to umele mlieko ze mali doma nacate a tak to spotreboval...

joj a baby joss sa ulne zmenil hlasok a uz nepalace tak babatkovsky skor by som povedala ze uz tak detsky...

honnig
21. feb 2010

..nejake susene mleko jsem videla v Kaufu, jak maji smetany do mlika a ostatni, ale nezkoumala jsem, jestli je polotucne nejak mi nebylo sympaticke.... 😉

Bei, ja jsem taky pokoukala nekolik stranek s cukrarskymi potrebami a nejvice se mi libi tyto, hlavne ceny, ale je to v CR http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/index.html Nemci se mi zdaji uplne predrazeni. A mamina pece taky, tak se nejak podelime.

Ingi, ....a proto my nikam nechodime. Ke svatbe jsme dostali Gutschein do brazilske restaurace v Bremach a ani nevim, kde to mame, treba to nepropadne 😎

Jani, preji prijemne zabydlovani, at je uz jenom lip.

dania
21. feb 2010

Pauli, Evi, u nas s exemem stridave, porad se to zlepsuje a zhorsuje... Ted nejnovejc si to silene rozskrabal v podlokti (jak se tomu rika, co je pod loktem z druhy strany, ten ohyb). Ale zase na nozickach uz to skoro ustoupilo.

Holky cukrarky, tak kouknete na stranky manzelky meho kolegy, ona dela dorty taky jako konicek, treba se necahte inspirovat. http://crazy-aboutcakes.magix.net/ Mne osobne se nejvic libi ten s veverkami.

Hani, no jasne! Na dortik se pozvat nechame! Navstivit nas muzete ovsem i bez dortu, ja to nejak nepodminuju 😉 A gratulace k chozeni 😵

Zuzko, tyjo, sileny. Ja tohle znam taky od T, ale kdyz blinkaji dve deti najednou, tak to musi byt fakt o nervy. Uz je lip? A nechytili jste to jeste i vy? U nas v okoli ted ma strevni chripk vice lidi, naposledy v rodine nasi tagesmutter, takze taky cekam, kdy zacneme zvracet my...

Jani, tak z tebe se stala macecha na plny uvazek? No aspon budete mit doma veselejc, ne? Ach, ta matka musi byt ale opravdova pi..!

Ingi 😀 No ja jsem se musela fakt chechtat a zaroven mi malem ukapla slzicka, jak jsem cetla o te vasi veceri vcera 😀 UPlne jsem to videla pred ocima jako scenu z rodinneho dramatu... Co je to KISS?

verohit
autor
21. feb 2010

Caves zenule, prajem vam krasny vikend Mimi je uz hore manzel sa vratil z kseftu kde bol uz od siestej rana, doranany, ze spadol z rebrika... a je po idyle.... a to si vas chcela precitat, hodit par foto atd..... ja uz neviem niekedy..... tak zase nabuduce...
Mimi je uz zdrava (chvala bohu) ale ako nahle zacne inak dychat ked sranduje alebo je teplejsia tak som hned take neista.... no nic....
ozvem sa ked sa mi bude zase dat....

Ingrid velmi na vas myslim, verim ti ze si so silami na hranici, ty si ma tiez vedela vzdy povzbudit, vydrz i ked je to tazke, kasli na vsetko a vyrovnavaj deficit... ja som moju Mimcu nazvala "Anhängerkuplung" preco asi k tomu nemusim nic dodat.... vela sil, vsetko dobre!!

a zenule, vy sa stretavate na faceboocku?! alebo ako?? ja len tolko ze i ked som toho casu velmi zriedkavy navstevnik, vzdy sa tesim ked vas tu najdem a i ked malo ale predsa si mozeme pokecat!!

ahojte

jabera
21. feb 2010

veronka ahoooj! mimi bola chora? to som ani nevedela, dlho som tu nebola.. a ze ten tvoj kydol z rebrika, boooze... 🙄 ale tak zlomene asi nic nema, ked nespominas, tak aspon tak.. dufam, ze tie fotky dodas, uz dlho slubujes, ale tak myslim, ze vsetky vieme, ako to chodi.
ale inspirovala si ma, idem hned nejake dosupnut.

bei, mne sa tvoja torta neotvorila, ale teda, cumim, ako sa tu pecie vo velkom.. sakra, sikovne ste jak vopice, ja spravim bartovi smotanovu s piskotami a dopocutia.. sice som tiez uvazovala o ozajskej torte,a le nebudem si nic nahovarat, len by ma to zbytocne nervacilo, ze nestiham..

ozaj, renka kde je? na tej jedninej stranke, ktoru som docitala som ju nezazrela...

neurologia
21. feb 2010

janka ten bartik neuveritelne rastie....uz je fakt skoro dospely muz.... 😉
a ako to znasas ze borka je u vas predsa to nieje tvoje dieta....

zuzanasaw
21. feb 2010

Jani, to kra.va ta zenska! Ale aspon sa Barborka "oslobodila" od pocitu, ze sa k nej vrati a teda nemoze proti nej nic vypovedat. Ale je to pre nu urcite trauma na cely zivot! Je fajn, ze je od nej prec, asi aj Boris bude teraz kludnejsi, aj ked vam bude tesnejsie. Neboj, zvyknete si na seba. Ty vies, preco je u vas, a ze jej je u vas urcite lepsie a ona bude tiez urcite rada po tom vsetkom, co doma zazivala. Aj ked zo zaciatku to bude pre nu urcite tazke, novy domov, nova rec, nova krajina, v ktorej nikomu asi nerozumie, s tym musis pocitat, ale kedze to sama dobre poznas, vyzbroj sa obrovskou davkou trpezlivosti!!! Mozno budete nakoniec "kamosky" a vzajomne si pomozete a ty nebudes tak sama, ako si bola v tej dzure sama doteraz. Neboj, urcite bude dobre...
A ohladom toho M. futbalu, ja viem, ale ked si tam ide raz do tyzdna, nech si ide, ved aj on to potrebuje vypadnut, ale ked zmizne na 5hod turnaj, kym su navyse decka chore, to ma teda nervuje. I ked chvalabohu za toho advokata 😉

Bei, Ingi, cukraren je vasim snom? To mna muz furt doma provokuje, ake su v DE zakusky drahe, preco si neotvorime nejaku cukrosku, ked ja tak rada a casto doma vypekam, ze to az nema kto zjest a tak rozdavam... A konecne som prisla na to, kde sa beru vsetky tie krasne ozdoby z marcipanu. Sipila som nejake formicky, ale vobec som presne nevedela, o co ide. A tak som si uz objednala od muza zopar na najblizsi sviatok - 8.3. - MDZ 😵 😵 😵

Bei, Hani... tak dajte nejaky dobry recept na to potahovacie (marcipanove) cesticko... Polotucne mlieko sa mysli v prasku susene? Asi hej...asi sa pytam ako blba, ale marcipan som este v zivote nerobila... 🙂
Bei, to si ako prosim ta urobila to svetle cesticko z Marschmallows???

Veri, na facebooku sa zatial nestretaveme, teda my zenske odtial, ale inak je to celkom fajn vec, uz som nasla tolko stratenych znamych... oplati sa najst si na to cas...

Ingi, ta vasa romanticka vyrocna vecera 😀 Som sa nasmiala, i ked si to viem zivo predstavit. My sme sa prvykrat do restiky na pivo dostali s cca 7mes Dominom a to sme mali so sebou balik tyciniek na zabavu 😀 😀 😀

U nas je to kus lepsie, dnes boli decka aspon bez liekov od teploty, aj ked Nikusik je od rana urevany a oci ako vevericka. Zrejme ma chytnute dutiny, z nosa mu cely den tecie. A pritom chytil rano hnacku. Emka uz relativne kludna, dnes uz zacali aspon jest , ako-tak. Zrejme nejaka viroza vo vzduchu, ma tu aj par ludi v okoli. Ja s M. sme este v pohode, dufam, ze sa tomu vyhneme. Rano ide m. prvykrat do novej prace, ma z toho riadny stres a od rana sedi nad knizkou nemciny 😉

Snad som na nic nezabudla, zena na materskej strasne zabuda 😉

zuzanasaw
21. feb 2010

A este som zabudla pre Ingus. Emka mala presne 6 tyzdnov, ked sa prvykrat otocila z bruska na chrbatik. Podarilo sa jej to asi 6x. to vies, ze som hned bezala pre kameru, ved toto mi predsa nikto neuveri. Naopak to neslo. Ale hned na to aj zabudla a zacala znova asi ako 3,5 mesacna. Ja by som z toho ziadnu dg. nevyvadzala, ber to tak, ze mas sikovneho juniora 😉

evinkaaa
21. feb 2010

Ahojte,

ale ste toho dnes popisali. Koopec citania som mala 😀 A ani uz neviem, na co som chcela reagovat 😒

Bea - aky potah si to na tu tortu robila? Uz som sa pytala, ale neodpovedala si. Asi si to prehliadla... 🤐 A co kamoska? Tesila sa z torty?

Ingi - hm, to teba bola oslava vyrocia ako sa "patri". 😖 Je to fakt blbe, ked sa vsetko do....e 😕 Ale moznoze vas deti prekvapia a dopraju vam to coskoro a si to teda vynahradite. 😉 Tvoja historka bola na zasmiatie, ale fakt si tu situaciu nechcem realne predstavit. 😠

Zuzi - super, ze uz je deckam lepsie. To fakt potesi. 😉 Drzte sa. A manzelovi zajtra v novej praci vela uspechov a uspesny start. 😵

Verus - prima, ze si na chvilku nakukla a priniesla dobre spravy, ze uz je mimi lepsie. 😉 Chodi uz do jasliciek, ci je este doma?

Jani - aj ja musim bartika pochvalit. Je fakt uz taky velky sympos s ohromnym sarmom 😵 Novidis, ako si sa bala, ze nerobi ziadne pokroky.... prekvapil ta a zrazu tolko veci naraz. Super 🙂

Hani - blahozelam k prvym kacenkinym krokom 😵

Dani - naozaj nadherne torty su na tej stranke, ktorej link si tu dala. Fakt velka pochvala. Manzelka tvojho kolegu ma naozaj sikovne ruky 😵

verohit
autor
21. feb 2010

caves damy, tak vy uz asi vsetky spite.... 😉

jani tak som prave splnila ten svoj slub a dodala foto, tak sa kuk ktora chcete na moju Mimcu.. 😉

iii
22. feb 2010

veronika, super fotky, som prekvapena, ako mimca zosvetlela a zkuceravela, velmi jej to pristane 😉 kto u vas hra na piano?
a aj ty vyzeras velmi dobre, nastup do prace ti urcite prospel 😉 ozaj, ja som to ani nepostrehla, kedy si mimcu odstavila?

jo, baby, ten KISS, je to kopfgelenk induzierte symmetrie störung, aka prapodivna diagnoza, ktoru tradicna medicina vobec neuznava, ale je spusta alternativnych chiropraktikov, ktori krcnu chrbticu deblokuju a deti vraj prestanu revat a zlepsi sa im motorika. no cert sa v tom vyznaj. beru zato nemale prachy, takze uz to je na tom celom dost podozrive...ale skusenosti mamiciek su dobre.
ale zuzi, asi mas pravdu, neriesit to, ale ked to je uz take moje profesionalne postihnutie...

ale musim sa vam pochvalit, marcelko spal tuto noc 4 hodiny bez kojenia!!! neuveritelne. je to na najlepsej ceste...

hani, nam zasa obcasne faux paux s deckami nikdy nevezme chut skusit to zas, sme akosi vecni optimisti...je to vzdy taka loteria, bud to vyjde alebo nevyjde, a naucila som sa uz brat tie nevydarene akcie s humorom. hmmmm, do brazilskej restiky urcite chodte....rada spominam na brazilske Ambiente z prahy, mnam, bola si tam?

jani, kolko ma B. rokov? ako je na tom s nemcinou? viem si predstavit ze to mate natesno....ale lepsie tak jak s psychopatkou v byte, ze?

zuzanasaw
22. feb 2010

Hanka, tebe som vcera zabudla danken za ten link na linolu. a samozrejme pochvalit Kacenku pri prvych samostatnych krocikoch. Aj o tej brazilskej som chcela - urcite si niekedy najdite cas, pohladajte kupon a chodte okostovat. My sme boli na Cypre, ked sme boli u brachu a to sme si dali full menu - nosili asi 23 chodov, od jahnaciny, morcaciny, bravcoviny, az po kuracie srdiecka. Vsetko to nosia na dlhej palici a odkroja ti, kolko chces. Ak ti nieco chutilo, donesu ti aj znova, ked prejdes vsetky tie chody. A na zaver sa zvykne davat nejaka chutovka dezertik, my sme mali opekany ananas. Na mne to teda zanechalo velmi prijemne spomienky. Len to vytravenie potom aj trvalo, takze odporucam niekedy poobede, aby ste potom v noci uz mohli spat 😉

Evi, mnzela pozdravim, ked dojde u roboty, kazala som mu pravou nohou vykrocit 😵

U nas potopa - Nikusik rano prekakal aj vonkajsi overal, kym sme stihli ocka do robotky odviezt. Ale to je skor len akokeby cez neho voda preletela, po kakalienku len znamky. Nasadila som Hylak kvapky a jablko na presmyrglovanie crievok, ale ani za otca ho do neho neviem dostat. Ani papat velmi nechce, len kde tu nieco prekusne. Kde je ten nas papacik srotovnicek, co zje vsetko zaradom... 😖 Ono to moze byt aj tym, ze ma asi plne brusko hlienov, z nosteka mu tecie vkuse... Ak to neprejde, rano nakluseme k dr. ☹
Poradte, co este by sa pri domacom lieceni dalo podavat???

zuzanasaw
22. feb 2010

Veronika, Vasa princezna rychlo rastie, stala sa z nej fakt krasna babika! A ake ma krasne kucierky 😵
Len som zahliadla aj tie fotky v nemocnici, to som ani nevedela. To mala na rucke kanilku? Juj, az ma stislo, ked som si spomenula, ako Emka presne v jej veku pobehovala po nemocnici s dlahou a kanilou. A teraz mi je to divne, ze si to vobec netrhala dole. Prepac, ze sa pytam, ale nepostrehla som, ked si to pisala, bolo obdobie, ked som len letmo ci alebo vobec necitala, asi mi to uslo. Co vlastne bolo Mimi???

neurologia
22. feb 2010

ahojte,

zuzka
ty si teda tiez taka pecitelka ako ja...na tejto stranke su dobre rady a diskusie a aj pekne torticky www.tortyodmamy.sk

evka
sorrac asi som to fakt prehliadla a potah som robila z coko-hmoty...clovek si precita potom pise reaguje ale joss zaplace alebo nieco jej treba podat chytit a potom aj zabudnem ci som to napisala yabudla alebo vlastne co.... 😝

verus
mimka je hrozne zlatuuuuuucka....a tie okale ja mam dost.... 🙂

inga
veru aj joss dakedy znasa vylet dobre dakedy je to hotova katasrofa ....ale co uz vzdy to riskneme a ideme ved co uz.... 😀

janka
aj ja som vcera premyslala o borke kolko ma rokov ako je na tom jej nemcina...a podobne ved predsa ked zacne chodit do skoly...a mozno bude aj s bartom teraz lepsie ked bude mat kamosku ma hranie....

baby prosim poradte mi...chceme ist na vylet do ciech za nasim super kamaratom....aj na jednu vystavu drevenych domov a zrubov pozriet...ale joss nemame zapisanu v pase ani jeden kedze este nemame SK rodny list....a tak mam obavy ist s nou cez hranice...je to v pohode cestovat s nou takto alebo radsej mame vyckat a vylet odlozit-popripade pojde len mm....
mate s tym niektora skusenost?

neurologia
22. feb 2010

evka ved vravim ze uz som nadobro vykojena.... 😖
torta sa kamoske velmi pacila necakala to mm spravil krabicu na mieru ja som obalila baliacim papierom ...a vloyili sme tam tortu....bola prekvapena ked ju otvorila a hned ju vyloyila stol nech kazdy vidi co dostala....a vsetci ze kde som dala upiect taku peknu tortu...a mm tak hrdo ze to som sama spravila jooooj velmi ma take komplimenty potesili aj ked ja osobne si myslim ze na tortu od profika sa urcite nechytala... 😉 a este sa mam co ucit... 🙂

zuzanasaw
22. feb 2010

Bei, a co je to ta coko-hmota? 😒 A co to tvoje biele cesticko z Maeschmallows? Ja viem, ze najst sa da kopec receptov, ale chcela by som nejaky osvedceny odskusany 😉
Hej, na tej stranke som stravila predvcerom cely vecer obzeranim tort, no fakt su nietore uzasne. Ta tvoja nevynimajuc 😵
Vcera som obzerala cukrarenske pomocky a dnes sedim na ebay ia hladam ich 😀

Ja som svoje decka dala do pasu zapisat hned po narodeni, nastastie sa narodili na Sk, ale zatial nas este nikto nikde nekontroloval. Teda na nem. hranici, ked este hranice boli, ale teraz uz nie, ved mas volny pohyb. Ale neviem, ci sama by som to riskovala... Podla mna ti nic nemozu, ale...

oli1104
22. feb 2010

Ahoj holky,

K. spi a M. ji, tak mam chvilku 🙂

Jinak u nas nic noveho, Misa chodi do skolky, je spokojeny, zacal mluvit nemecky, ucitelky ho chvalily, ze dobry, doma porad nemecky zpiva, i kdyz nekde jsou jen takove "nesmysly", to, co uplne neodchyti, tak musim ucky poprosit, aby mi daly nejake texty, abych ho eventuelne mohla opravit nebo doplnit.

Katynka je slecna neskutecna, porad se stroji, neustale si nasazuje cepici, salu, dokaze si oblect kalhoty, dokonce ponozky, porad by se prevlikala 🙂
aky u nas neskutecne jedou panenky, kocarek, panenky porad kremuje, dava spat, no je to legrace. Po autech teda docela fest zmena 🙂

Evi bych rada pogratulovala, ale nevim, ja sama nikdy negativni test nemela, pokud jsem byla tehotna. 2 tydny jsou uz docela dost, tam uz by neco videt melo byt. Ale asi bych jeste pockala, udelala dalsi test a pak zasla k dr.
Kdysi jsem nekde vycetla, ze 2x do roka je normalni anovulacni cyklus, takze by to stejne bylo ok, ale aspon by te zkoukl dr.

Ty dorty,Beo moc hezky, akorat ja teda moc nemam rada ty nahrazkove hmoty a tak. JInak susene klasicke mleko se tu v Marktkaufu normalne pordava Zuzko. Ale z Hippu treba 2 nebo 3 nebo jak je to ted cislovany by se to urcite dalo taky udelat. JA to ale teda moc nemusim, i kdyz se s tim mozna lip pracuje, jak z marcipanem, en ?
Ja kdyz jsem delala Misovy k narozeninam, tak jsem koupila nejaky levny, a tahl se hrozne.

Zuzko, ja mam u M. dobrou zkusenost s Perenterol Junior na prujem.

tak nic, jdu trochu poklidit, az se K. vzbudi, jedeme na ceske zpivani, kazdy pondeli mame ceskou skupinu.
tak pa

oli1104
22. feb 2010

JEste jsem chtela 🙂

Uz si nepamatuju, kdy se K nebo M. zacali obracet atd., ale K. zacala urcite pozdeji nez Misa. Kazdopadne ale "otaceni" z bricha na zada neni otaceni, ale prepadavani vahou a je podle neurologu a fyzioterapeutu dobre tomu pohybu zabranovat.
U M. jsem to silene sledovala a jak on byl takhle zrychleny, tak jsem byla v cr prave u fyzioterapeuta.
Pamatuju si, ze oni tomu zrychleni fakt nejsou nakolneni, i kdyz tenkrat u nej bylo vsechno ok. Taky je dulezie, aby se nepreskocily ty jednotlive faze, paseni koniku, cpani kolen po bricho, lezeni, z lezeni sed, stoupnuti, chozeni.
Dokonnce jsem cetla, ze kdyz nektera faze vypadne, ze to docela casto znaci nejakou dysfazi mozkovou-treba ty dylexie pozdeji atd.

zuzanasaw
22. feb 2010

Vdaka Oli za ten Perenterol, ak sa to do zajtra nezlepsi, urcite skusim pozhanat. Prave ma Niki uz asi 3hod kludne...

A ako sa vlastne susenemu mlieku v DE nazyva? Nech nekupujem macku vo vreci 😉

A kde je vlastne RENCA???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre