Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

paula
21. okt 2010

Bei, jeji jmeno myslim uz nezapomenu. 😀

iii
21. okt 2010

pauli ty este kojis? 😀

evinkaaa
21. okt 2010

Pauli - stava sa....kazdy raz zapoti 😀

evinkaaa
21. okt 2010

renatka - pekny zoznamovaci pribeh. 😉 A ta tvoja odysea ohladom pracovneho povolenia tiez nema chybu.... 😒 Planujes pracovat v "svokrovej" firme aj po materskej, ci chces ist niekde inde?

paula
21. okt 2010

Ingi, prave ze ne. takze nemam pro svoji blbost zadnou omluvu/vymluvu. 😀

schatzinkaschatzinko
21. okt 2010

hehe, @paula Pauli, mozno tehotenska demenz 😀 😀 😀 😀 😨 😨 😨 ale ako vtip dobre 😀 😀 😀 😀

Renatka vitaj! ja som Vierka a byvame v Bavorsku, blizsie urcenie Oberpfalzko🙂)pri Bodensee je krasne!! to si mala naozaj na vsetko velke stastie 😉 😉 😉 😉

Renca @rpiniguin prijemny pobyt!
@iii zvolila som novu taktiku, chudnem, aby som si pri mojej kamaratke z modreho konika nepripadala ako modra kobyla 😝 😝 😝 😝

evinkaaa
21. okt 2010

vieri - chystate s ingou stretko? 🙂

schatzinkaschatzinko
21. okt 2010

@evinkaaa Evi, to uvidime podla stavu mojej vahy 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
21. okt 2010

vieri - ja neviem co ty stale kecas...ved ty si krasna "konikovska" mamicka 😵 😵 😵

schatzinkaschatzinko
21. okt 2010

heheh Evi, sak to, ze to k tomu konovi uz nema daleko hahah 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
21. okt 2010

Ale ja som to teraz myslela len a len pozitivne. 🙂 Nijako inak!!!

mooc
21. okt 2010

🙂))) pauli.. mala si nechat tak, mozno by sme ti na to skocili.. bea si nevsimla a teda neviem, ci mna by to bolo napadlo..

idem hajat, som uuuuuuplne vycucana.. a je mi zleeeee..
(stastie som veru mala, aj na rodinu aj na okolie aj na bodensee) inak som zo ZH pracu po materskej sme zatial konkretne neriesili.. je par uvah ale zatial je vsetko otvorene..

kg.. no ja by som tiez mala chudnut.. aaaa tak strasne mi to treba.. pri nicolasovi som nabrala 20 z nemocnice som dosla s 18 (nechapem ako, ved dieta samo o sebe malo 3,5) nejako sa mi po roku podarilo dat dolu 5.. a teraz do toho ideme znova! len dufam, ze uz nie s takym naberanim..

deina
21. okt 2010

Ahojte. 🙂 Ja tu pozeram, ze co nechapem alebo som vazne nejaka unavena... Renata, jak se jmenujes??? 😀 To bolo zlate. 😅

Mm bol konecne okuknut jeden byt, co sa mu aj pacil, dokonca makler je Slovak, ze sa tam vytesoval nad kuchynskou bateriou, ktora sa da vytiahnut a ma sprchu, no predsavte si to 😅 (asi ten chlapik vela nevadi, vsak teraz sa uz snad ine ani nedavaju do kuchyne, ci ano?), ale ze mily bol. Je to pri Anglickych zahradach, trochu mimo, ale tak uvidime este... Ked ja som taka "rozhodna", uz mesiac sa rozhodujem, ci mam alebo nemam kupit Lodger fusak, ked ho vyuzijem len jednu zimu, vsetky fusaky som predala, co sme doma mali, esteze mame otuzile dieta. 😅

Do debate o chudnuti sa radsej nezapajam... aj mne by sa veru zislo. 😝 Jaj, ale ked mne sa nechceeee...

evinkaaa
21. okt 2010

Dani - no ta kuchynska bateria zalezi asi podla toho, aky je ten byt stary. Vo väcsine novych bytov su uz taketo baterie, ale v starsich a celkom starych asi nie. My sme tiez mali klasicku (ale uplne funkcnu a vlastne aj vybornu), ale aj tak sme si kupili tu co sa da vytiahnut a so sprchou. Je fakt vynikajuca. 😉
A kde konkretne bol ten byt? Ci si uz nepamatas? Nemas link nahodou?

deina
21. okt 2010

Evka, tu je: http://www.immobilienscout24.de/expose/57190585 DM nablizku ma u mna plus. 😅 Aj Anglicke zahrady, ale inak je to trosku mimo, ci nie? Mm tvrdi, ze v Mnichove nie je nic daleko, ze to sa mi len zda...

evinkaaa
21. okt 2010

Dani - no nevyzera to zle. Hm, ale mne sa to tiez zda "daleko". Teda pisu tam, ze musis niekolko minut ist k zastavke autobusu a nou sa dopravis za niekolko minut k S-bahnu alebo U-bahnu. Cize bud ides peskom, alebo teda rychlo autom. Ale urcite mas kopec veci v blizkosti. Je to naozaj tak, ze mas vsetko v okoli. No, teda zalezi aj vela od toho, kde byvas. Lebo nie vsade to tak je. 😉

evinkaaa
21. okt 2010

Ale ten bytik nevyzera zle. A ked sa vam paci, tak sa do toho dajte.... Ci este dufate, ze najdete nieco lepsie a krajsie?

deina
21. okt 2010

Neviem, este mame par v zalohe, dva velke, prizemne s terasou, dobra dispozicia... treba pozriet aj tie a potom sa uz asi rozhodneme, lebo takto to veru dobre nie je.

A ja tu zase strasim o jedenastej vecer, niezeby som sla spat... 😒 Ale hladam cosi pre babku, mame ju v nemocnici a ta nasa "starostlivost", to tych ludi (sestricky) treba asi nakopat, nech sa o cloveka aj trosku staraju. 😠 Som normalne nahnevana, ze ake vedia byt "mile" k starym ludom (chuda babka, 87 rokov ma).

evinkaaa
21. okt 2010

Dani - neboj, popozerate a rozhodnete sa. Vsak takto by ste mozno lutovali, ze ste nepozreli tie ostatne byty a mozno mohli byt lepsie. 😉
K slovenskemu zdravotnictvu sa nevyjadrujem. To je hrozne, co sa tam deje. Ak fakt nemas v obalke "par" euraskov alebo niekoho znameho, tak neni sanca na "normalnu" starostlivost. Tu je to inak. A som tomu fakt velmi rada, ze zijem tu. 😵

deina
21. okt 2010

Presne, teraz som zistila, ze tam mam znamu - manzelku manzelovho dobreho kamarata, tak jej zajtra zavolam, ak mi teda ten manzelom kamarat posle cislo. Lebo aj dopatrat sa tam k nejakemu lekarovi je priam umenie. 😠 A babka povedala, ze im neda ani fuka, tak aspon tu znamu zozeniem. 😅 😅 Ale ze lekari su fajn, na tych sa nestazovala, to len sestricky su hnusne...

schatzinkaschatzinko
21. okt 2010

@deina Danka, pozrite tie terasove, neolutujes, ja by som taky hned brala!! 😵 😵 😵 jejda, chuderka babka...a ked to vsetko okolo vnima, asi nic moc...! skore uzdravenie..podla moznosti..

evinkaaa
21. okt 2010

Viem si to zivo predstavit. Samozrejme cest vynimkam. Ale väcsina teda je taka, ako popisujes. 😖
A co hladas pre babku? Nejaky pekny darcek?

mooc
22. okt 2010

Dani, Nicolas mal lodger Bunker vlani a tento rok uz mame aspon tu vlozku v kociku (aj ked kym je takto prijemne, tak sa skoro nekocikujeme a bezkame.. A nelutujem, ze som ho kupila.. Ved ked pozries eBay, ze pouzite idu Po 50-60, tak este ho aj dobre predat mozes (my zatial ee.. Ja syslikujem pre druhe)
inak my tiez nemame vytahovaciu bateriu v kuchyni ☹ 18rocny byt.. Od buduceho mesiaca zaciname splacat uver.. Ale inak je to super byt asi 100m vzdusnou ciarou od jazera, velmi pokojne prostredie, skola à skolka + sportoviska blizko.. Do obchodov sice dalej, ale zase na nakupy aj tak chodime autom..
Drzim palec, nech sa dobre rozjodnete a ked bude byt balis s chlapcami kufre a cestujete na zapad?

Evi, aj Ty mas take uzasne skusenosti s sk zdravotnictvom? My sme boli u nasich, ked som v maji zacala 1x krvacat.. Sli sme na pohotovost à veru som sa tam vyplakala (nad vybavenostou, zo strachu ale hlavne ten pristup) lekar pride ani bu ani mu, kyvne na mna ako na dobytok, ze ho mam nasledovat.. Robil mi sono.. Potom na mna nahucal, ze este kojim à chceme babo, ze uz som mala davno prestat a skonstatoval, ze krvacanie moze byt priznakom potratu (no potesi) strasne bol mily len na konci, to uz aj pozdravil aj ruku mi podal.. Hadam cakal, ze mu nieco dam..
Som sa vtedy zaprisahala, ze s detmi uz na sk nepojdem, kym nebudu dospele, ved Co keby sa im daco stalo.. Tak sa trochu aj bojim vianoc.. Mame ist k nasim, Ani nevedia ze som tehu, tak pockam do decembra a ak gyn. Neodporuci cestu, budem to musiet zrusit..

Dobre ranko a pekny dnik vsetkym

deina
22. okt 2010

Dobre ranko. 🙂

@schatzinkaschatzinko, mm dostal teraz ponuku na peknucky novy byt s terasou a zahradou (uzavretou, to je super, deti mi nezdrhnu) + podlahove kurenie to ma, som zvedava, aky bude, ked ho pozrie. 🙂 Ten nie je na nete, takze neviem dat link, potom mozno fotky, je to niekde na hranici v Hadern, nema to ani daleko do prace.

@evinkaaa, nie, nie darcek, ale chcem jej nejako pomoct, tak zistujem, co sa da robit. A spomenula som si, ze tam mame znamu, tak sa s nou dohodnem, nech sa porozpravame o nej. Ved dostat sa tam k nejakemu lekarovi, uz to je umenie. Ja chapem, ze ich je malo, ale tak aspon jeden by mohol byt k dispozicii, ked su navstevne hodiny... ale fakt je to otrasne niekedy. Ona hovorila, ze lekari su velmi mili, aj osetrovatelia su zlati, pomozu, pohladia, ale tie sestricky. 😝 Teraz su asi este vizity, ale neskor jej budem volat.

Ja osobne mam ale celkom dobru skusenost s nasou nemocnicnou - obe deticky mam narodene predcasne a tuna v NZ mame vyborne novorodenecke oddelenie, aj preto som nechcela ist rodit inde, hoci porodnica az taka super nie je (ani len epi nedavaju, nedostatok anesteziologov 😝 ). Pri oboch chalanoch ma prijimal ten isty lekar a sestricka, taky mlady (Dr Smolarik), velmi zlaty clovek, aj ta sestricka bola mila a on sa spraval normalne, milo, sono mi urobil, pekne povedal, co nas caka, co sa bude robit, ako bude postupovat, kolko drobec vazi (pekne ho odmeral, povedal, ze 1900g a Misko mal 1850g) a sestricky v tu noc boli tiez ochotne, kedykolvek som na ne mohla zazvonit. A pri druhom som mala toho isteho lekara, este si ma aj pamatali, opat on robil cisarsky (nechceli rok a pol po 1.cs robit prirodzeny, ani by sa nebolo dalo, kedze maly bol priecne) s este jednou doktorkou (ja som ani nevedela, ze aj ona tam bola, ale ona si ma pamatala 😅 ) a novorodenecku JISku mozem len chvalit. Tam som hocikedy mohla prist, sestricky boli starostlive, mile, pekne sa o tie drobunke babatka starali... skoda, ze nie vsetky oddelenia su taketo. 😅

Na detskom oddeleni, kde sme boli, ked mal Misko 4 a pol mesiaca, to uz bolo dost hrozne. To sme museli obvolat vsetkych znamych, aby konecne aj zacali nieco robit (ale ako potom kmitaliiii 😀 , ked samotny riaditel nemocnice nabehol na "inspekciu").

Idem zo seba urobit cloveka a zavolam tam... 🙂

deina
22. okt 2010

@mooc, ozaj, ten Lodger, bez tej vlozky nie je nejaky prilis teply, ze? Mam otuzile dieta, on nepotrebuje extra teply fusak, to az ked su minusy, bude ho potrebovat, ale bez tej vlozky sa da pouzivat aj pri tych 5 stupnov, ze? On mi este ani nechodi a podla mna tak skoro nebude, takze sa nam fusak zide. Manzel mi uz pisal, nech nevymyslam a idem ho kupit, vsak potom predame.

mooc
22. okt 2010

@deina bez vlozky je to dvojity flis.. (to mas ako deku, len vyhoda je, ze sa nezosmykne) 🙂 ked je teplejsie nechas otvoreny, ked je chladnejsie pritiahnes.. ja som spokojna..

dania
22. okt 2010

Dani, ja jsem taky ze zvedavosti koukla na ten bytik, no me hnedka upotalo to lodni okno v koupelne, to bych hned brala!

Renco, ja jsem na zacatku tehotenstvi byla na Vanoce v Cechach a taky jsem musela do nemocnice kvuli krvaceni a ten pristup byl presne jak to popisujes, jako kdyby ten lekar byl veterinar. Nechali me tam par dni lezet, ale jediny lek co mi davali byl utrogestan a ten nemeli v nemocnici, ale museli mi ho donest nasi z lekarny!

Pavli, LOL 😀

My dneska vecer sbalime expedicni vuz a mirime na vikend na Texel, to bylo takove okamzite rozhodnuti, ale musime vyuzit toho, ze Nic konecne jeden vikend nepracuje. Juhuuu, uz se tesim na tu sibir! Hlasi opravdu hnusne pocasi. Jo vcera jsme byli na Freimarktu (v Bremach) a byli jsme na obrovskem ruskem kole, malem nas to odfouklo, a Timmy dvakrat na takovem tom autovem kolotoci, ridil odtahovy vuz, to je ted u nas v kurzu, porad doma odtahuje nejaka porouchana auta svoji bobycarou do dilny...

iii
22. okt 2010

dani, uzite si atlantik, aspon nebudu plne plaze 😀
timmy je dobry, tak to zasa E musi stale riadit sanitku (odkialze to ma) 😀

bytik pekny, to okno v kupelni zaujalo aj mna.....my mame teda kupelnu bez okna a je to strasny rozdiel, je to taka tmava diera v byte, a chyba aj moznost vetrania. no jo, drzim palce pri hladani!

pauli, takze Delfin je len v NRW? kvoli mnozstvu imigrantov? a co ta Sprachförderung, ako to prebiehalo vo vasej skolke?

paula
22. okt 2010

Ingi, Delfin4 je jen v NRW, protoze to vymyslelo mistni ministerstvo skolstvi. Puvodni myslenka je, ze pokud pristehovalecke deti neumi dobre nemecky a prijde se na to az ve skole, tak uz je pozde. Proto se maji prezkouset co nejdrive, aby se potom mohly adekvatne "fördern". Nedelaji ho jen pristehovalecke deti, ale i nemecke. Podle vysledku jsou pak zarazeny do Förderprogramme, kde se jim vychovatelky individualne venuji a uci je cilene nemeckou rec.
Forma a zpusob zkouseni pri Delfin4 je vsak umstritten (doprcic, zapominam cesky, proste jsou i lidi proti tomu). I v nasi skolce na to vychovatelky nadavaly. Jde o to, ze prijde nekdo cizi neznamy a neco po diteti chce a hodne deti se "zasekne" a nic nerekne, i kdyz by vedeli. vychovatelky jsou spise pro to, aby zkousely ony samy. Vychovatelka, ktera je s ditetem denne je urcite schopna lepe ohodnotit jeho recove schopnosti, nez nekdo cizi, kdo s nim prijde udelat test.

Ke Sprachförderung jsou ruzne programy, vetsina skolek nejaky dela. U nas se delal Konlab (Konztanzer Labor) a jeste neco, cehoz jmeno si ted nevzpomenu, to bylo spezialne pro predskolni deti, jmenovalo se to take podle nejakeho mesta a jeste dochazela logopedka. Vysledky byly velice dobre. Vychovatelky ktere to delaly, byly spezialne skolene na jazykovou vychovu.

neurologia
22. okt 2010

uff baby ste toho popisali...

@deina
danka ja by som brala byt s terasou...ved popozerate a rozhodnete sa pre to najlepsie pre vas 😉 ja mam tiez lodger...a nedala by som ho za nic...som velmi spokojna a ja som ho kupila novy este s vysackami cez ebay za 60 eur aj s postovnym .... 😎 to sa mi podarilo 😀
a o babke a nemocnici si viem predstavit moj starky je na tom zle....a je to hroza mi bolo do placu ako chudak stary chory a tie strigy okolo neho...akoby bol prasivy pes tak sa spravali... ☹

danka
uzite si vikend s ockom 😉 ocakavame foto

@mooc
renca no my sme boli v lete doma a mala hned ochorela...ale brutalne a doktorka hoci sme ju mali po znamosti sa tvarila ako by bola sam boh....a my by sme jej mali nohy bozkavat...akoze hrozny pristup....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre