Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
24. nov 2010

Ahoj amilat, vitam ta medzi nami ๐Ÿ™‚ . Ako dlho si uz v de?
Z MA je Renca (rpinguin). ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
24. nov 2010

@amilat
danka ufff to bude teda trochu chaossss lebo uz si tretia danka ktoru tu mame ๐Ÿ™‚ a veru renca (rpinguin) je z MA

deina
โ€ข
24. nov 2010

Danka, vitaj. Aj ja som Dana. ๐Ÿ˜… Ale len Dana, nie Daniela.

Este sme na Slovensku a uz asi mam cestovnu horucku, uz aj Matka mam zapisaneho v pase (dobreze nie na poslednu chvilku som si spomenula, ze ho tam nemam), uz by som asi aj sla, ale tak stahovaci pridu az zajtra. Dufam, ku kolegovcom prisli o den neskor ako boli dohodnuti.

Bei, moje nervy, tak na toto neviem, co by som povedala, kebyze mi toto mm povie. Asi by ma velmi nahneval, to by som mu nieco vyviedla. Ale ze co...

Deti spia, tak bezim este nieco vypratat, musim nenapadne zabalit vianocne darceky pre manzela. ๐Ÿ™‚

rpinguin
โ€ข
24. nov 2010

@neurologia Bei, no co ti na to povedat, ono si ja myslim, ze aj keby si ho ucila neviem ako, ale ak nema k to u vztah, tak s tym nic nenarobis, su predsa aj taki chlapi. Mozes vysvetlovat dookola a nakoniec si aj tak urobi po svojom. U nas problem nikdy nebol, hned sa do toho vzil, stacilo mu len raz ukazat, aj teraz tych 5 dni, co som bola v UK sa postaral. A inac Maxik chce byt tiez len mnou ukladany, prezliekany, zuby musim ja umyvat. Ked idem prec, tak vresti, ale dufam, ze to faza. Matilda je pohodarka, ta sa necha, takze Matildu ja neukladam na noc.
Skus mu viac uloh davat, moznoze sa mu to zapaci, ak nie, no smola, nech aspon tazke prachy nosi domov a ty budes mat depky, ked chcete niekedy aj druhe, ale zenska zvlada vsetko, ak neboj. Blbe je len, ked pocuvas okolie, co vsetko ini chlapi robia.

@amilat Daniela, hej, ja som z MA., kde to presne byvas a akych starych mas chlapcov?

@ Ingi, no Toom je nejakysi supermarkt a nie navigacny ๐Ÿ˜‰ Inac mudre rozhodnutie s darcekami, ked mate rodinu, ktora obdaruvava.

@evinkaaa inac Evi, my mame vsetko zive, teda zatial ten veniec na stol, ale aj strom bude zivy. Akosi decka nic nezhadzuju, tak aj strom obstoji a vysavam 2x denne, takze to okolie vzdy povysavam. Umelace kupovat nemozeme, kedze nie sme usadeni a dalsi kram navyse. Inac nemam nic proti.

mammy81
โ€ข
24. nov 2010

Ahojte babulky,
no dnes rano nam zacalo snezit ale je to taka mokrota bleeeeeeeee ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜ 
ked uz ma snezit nech nakuri poriadne ze vyberam sanky ๐Ÿ˜€ ,i ked ja tu zimu nemusim ๐Ÿ˜’ ๐Ÿ˜’ ๐Ÿ˜’ .

@neurologia ,Bei no pekne sa zachoval,ale neostava ti nic ine ako to vydiskutovat si s nim. Ja som raz mojmu muzikovi tiez povedala ze by ma potesilo ked by to raz za mna prebral ved jasne ze su do vecera v robote,ale my nelezime doma hore.... ! mame tiez pracicku 24hodin denne a fungujeme nonstop.Sadni vecer k nemu a povedz co na srcdiecku ๐Ÿ˜‰
a keby si byvala niekde tu nablizku tak Ta taham kazdy tyzden vonku vecer by si zvykol ๐Ÿ˜€
@evinkaaa Evi,dakujem za opytanie,zajtra mam pohovor s pani ucitelkou tak som zvedava ako sa jej dari v skole.Citanie nam uz ide len keby sa jej obcas nemylili pismenka ๐Ÿ˜€ ,a pocitame s palcami ๐Ÿ˜€ takze bude to tazke ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜ aaaaaaaaaale beriem to s humorom ved aj my sme sa museli vsetkemu ucit.
Boze kazdy uz vypeka a ja som este ani nezacala โ˜น
akurat som pozerala do kalendara a to uz v nedelu 1.Advent,tak som bola pre krabicu v pivnici ze si vyzdobim len ta chut mi chyba k tomu ๐Ÿ˜  .Veniec v Aldi som nestihla tohto roku ti ludia mi pripadaju jak najati kua,tak si musim kupit ihlicie ,sviecky a spravit sama cosi .ale klasika okruhly nebude.
Bea a ten z Ikey som mala v ruke ten vazne vyzeral ako pravy,svokra si ho kupila,len mne sa nechce tooooooooolko km do Ikey pre neho ๐Ÿ˜’ Takze v jeden vecer budem mat Bastelnabend. ๐Ÿ˜…

No a darceky ach jaaaaaaaaj ๐Ÿ˜  ,kazdy rok jedno a to iste a to si stale poviem ze zacinam od januara kupovat ๐Ÿ˜ ,
a moj nazor je podobny ako mate aj vy,dnesne deti maju vianoce skoro kazdy den.Akurat sme sa minule s kamoskou bavili ze ked nieco pekne clovek vidi ci knihu alebo neviem co za par ecok si povie kupim to len tak pre potesenie,boze toto za nasich cias nebolo.
Aj ja som jej kupila Bibliu knihu (ze pod stromcek )bola z 20e na 5e no nekup to a ona ju nasla v mojej taske a ze ci ju budeme citat a uz ju mame pomaly celu precitanu ๐Ÿ˜… a zevraj pod stromcek. ๐Ÿ˜• .
a uz o darcek menej pod stromom do slaka. ๐Ÿ˜€ tak som jej povedala ze ideme pisat Jeziskovi (to bude List na 3 strany) ๐Ÿ˜€ som zvedava co vsetko chceme.
Ale zase vyuzivam poctivo akcie ๐Ÿ˜ตteraz sa zbieraju u nas v Edeke body za nakup a potom si mozes vybrat hru za "skoro"polovicu, takze uz mam Monopoly a to viem ze si praje lebo sme to hrali cele prazdniny .takze aspon cosi uz mam.
A tie ceny boze clovek si urci hranicu napr30 eciek a len jedna spolocenska hra napr.uz stoji cez 25 eur. neskutocne!!! ๐Ÿ˜ 
A svokrovci jej kupili novu postel takze ona uz vlastne vianoce ma ๐Ÿ™‚Len ako kazdemu decku sa jej nebude ratat ked pod stromcekom necaka darcek.

ja viem ze som este toooooooooolko chcela len neviem co.....

mammy81
โ€ข
24. nov 2010

Vitam aj novu clenku Danku ๐Ÿ˜‰
noooooooooo,ono nas mozno viacero zien tajne cita ๐Ÿ™‚,-nejdeme do sukromnej temy zienky??? ๐Ÿ˜’ ๐Ÿ˜’

Evi este som zabudla,aj my ideme naSVK,len neviem kedy do slaka.S.ma skolu este aj 23.takze neviem ci nepojdeme na noc alebo co budeme robit,pretoze ten stres sa mi zas odrzkadli na migrene.jaaaaaaaaaj dumem a dumem ale ja by som tak moc sla DOMOV!!! โ˜น. uvidime

Reni no juchu aj ja som to pochopila vdaka vysvetleniu ๐Ÿ˜€

mooc
โ€ข
24. nov 2010

tak som doma: kratka sprava o nas a potom budem citat.. ๐Ÿ™‚)))
za posledne 4tt som dala dolu 4kg ๐Ÿ™‚)) ale zato drobcek uz nie je pol tyzdna pozadu (velkostou) ale o 2 dni dopredu.. ๐Ÿ™‚ mame foto, a uz viem aj co to budeeeeeeee!!!!!!!

evinkaaa
โ€ข
24. nov 2010

Steffi - ved adventskranz v aldi bude az od zajtra. Takze si este nic neprepasla ๐Ÿ˜ต Zajdi a kup, mas to bez roboty ๐Ÿ˜€

yanni
โ€ข
24. nov 2010

Caute kocandy, chcem na tolko veci reagovat ale nestiham ist ani len na zachod, strasne vela robota a po veceroch sport, tak taketo zabavky ako konovanieยดtakmer neprichadza do uvahy โ˜น

Len Ingi, no ty si ten toomtoom nepochopila? Ono sa to vola tomtom (s jednym O) a toom s dvomi O je supermarket. Nieco na sposom Tesca. Takze vieme kam chodi Veronika nakupovat. ยดPodobne ako ja do toomu ๐Ÿ˜€

evinkaaa
โ€ข
24. nov 2010

Renca - blahozelam k tak peknej sprave. A prezraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaad nam, som zvedava.... ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

yanni
โ€ข
24. nov 2010

oh sorry ja som tu poslednu stranu necitala...

mooc
โ€ข
24. nov 2010

poviem tak opatrne ako ujo doktor.. tendencia chlapec.. lenze ani som sa na to nepytala, sam sa spytal, ci chcem vediet.. tak si myslim, ze si uz je dost isty, inak by mi nepovedal nic.. (a keby mi bol v tej chvili povedal, ze to bude opicka, tak sa asi tesim rovnako.. ja som taka stastna, ze sme ok..)
idem dat nicolasa spat, potom docitam..

evinkaaa
โ€ข
24. nov 2010

Renca - verim ti. To je naozaj velmi pekna novinka ๐Ÿ™‚ . Drzte sa nadalej obaja. A co ti povedal lekar na cestovanie na sk? Mozes?

neurologia
โ€ข
24. nov 2010

@mooc
renca jeej chlapcek no dufam ze aj ostane chlapcekom ๐Ÿ™‚ a som zvedava ake meno mu vyberiete ๐Ÿ™‚

iii
โ€ข
24. nov 2010

renca, katka, aha, ja som nepoznalka Toom, u nas je len take ze rewe a edeka ๐Ÿ˜€
reni, pocuj, to myslis ale vazne, ze sa muz nenauci prebalovat? podla mna to je vsetko o tom, ze proste nedostanu prilezitost. v tomto maju tie flaskove deti trosku vyhodu, ze k nim ma otec od zaciatku jednoduchsi pristup (a teda to je asi aj posledna vyhoda).

renci (mooc), tak snad do tretice dievcatko ๐Ÿ˜‰

rpinguin
โ€ข
24. nov 2010

@iii Ingi, hej, poznam jedneho dokonca osobne, ktory este neprebaloval, ono naucit sa nauci, ale ci to urobi, to je ine, su fakt rozne exemplare muzskych ๐Ÿ˜€

@mooc Reni, no ako sa hovori, ze ved hlavne je, ze je to zdrave, na pohlavi nezalezi, aj ked mna osobne by kleplo, keby Matilda nebola Matilda, do tretice by sa mi nechcelo, ale vtedy by som asi isla do toho....ako Inga pise, do tretice ๐Ÿ˜‰

felli
โ€ข
24. nov 2010

Ahojte dievcata ๐Ÿ˜‰ u nas je tiez sychravo brrr ๐Ÿ˜’ dnes sme cely den doma,hrali sme sa,spievali,nanosili drevo... ๐Ÿ™‚ pretriedila som trocha hracky.Vela ich nemame,ale niektore len zaberali miesto.Nahradime radsej nejakou stavebnicou.
@neurologia Beatka,to sa viem do teba vcitit...,u nas take nieco nie je vobec tema,ale vsade je nieco a kazdy chlap aj zena ma svoje muchy ๐Ÿ˜’ Kolkokrat si pripominam ze ten kto sa zmenil som ja.Muzi zostavaju rovnaky.Nas zmeni porod,materstvo,cela vaha domacnosti na nas naraz spadne...Ja som trebars docela velky kludas,len tak ma nic nenahneva, ale po porode mi nahnevanost ci nervozita uz nie su neznamou,Tiez som si vsimala kedy a preco a tyka sa to vzdy maleho a diania okolo neho.Vzdy je v pozadi strach ze sa mu nieco stane,zdalo sa mi niekedy ze je moj muz v urcitych situaciach lahkovazny..,a tak ked ma pred svadbou zakricat nikdy nepocul,teraz mi to sem tam uleti ๐Ÿ™‚ Pripada mi to ze sme ako lvice co chrania svoju smecku ๐Ÿ˜€ tym Ti chcem len napisat ze chapem ako ta to nahnevalo,tyka sa to malickej,tiez si urcite unavena,a cakas pomoc z druhej strany.Ktora z vas to pisala ze รœbung macht Meister? to je pravda!!! tiez som nechala Filipka manzelovi na doobedie,sla som do prace,ked som sa vratila povedal ze si ide poobede odpocinut do prace on! s plienkami je mi jasne ze to niektory muzi neprekusnu,ale niekedy budu musiet tak ako my vselico prekusneme ze? priklepove vrtacky ๐Ÿ™‚ Mozno bol tiez Bei len unaveny a nabuduce zareaguje uplne inak...

felli
โ€ข
24. nov 2010

@mooc reni gratulujem ๐Ÿ™‚

felli
โ€ข
24. nov 2010

@evinkaaa Evicka ahoj,mas nejaky dobry recept na pernicky?ja mam len jeden ,mozno by som skusila este ine..dakujem ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
24. nov 2010

Monika - ahoj. ๐Ÿ˜ต Recepty na pernicky mam rozne. Ale vlani som vyskusala recept od zuzky tu z fora a boli fakt vyborne. Ak chces, vyskusaj.....skopirujem ti jej recept tu:

PERNICKY, KTORE NIKDY NESTVRDNU...

600g hladna muka,
250g prask. cukor,
1 caj. lyzicka soda bikarbona (kym som to v DE nasla, mi to aj trvalo - NATRON),
+ podrvene koreniny: 1 CL nove korenie (v DE Piment - da sa kupit aj namlete rovno)
1,5 CL fenikel
3/4 CL skorica,
3-4 klinceky,
1 CL aniz
zmiesat a pridat
180g tekuty med (da sa zohriat v mikrovlnke, ale pozor, topi sa velmi rycho a peni),
3 cele vajcia,
150g najemno namletych orechov,
4 poliev. lyzice roztopeneho masla.

Vsetko spolu dobre zmiesit, vyvalkat, formickami vykrojit, na plechu potriet rozslahanym vajickom a piect pri cca 180ยฐC. Namiesto tej zmesi korenim sa da pouzit aj volne dostupna uz hotova zmes na pernicky (Lebkuchen sa to myslim vola), uz som to skusala aj s tym a dobre bolo.

Na zdobenie: 1 bielok vyslahat so 150g praskoveho cukru - musi byt aj niekolkokrat preosiaty!!!!!!

mooc
โ€ข
24. nov 2010

diky dievcence,
inga: aj my si tak vravime ๐Ÿ˜€ mm sa uz aj tak vyjadril, ze on uz je za hranicou.. (chap, ze ked uz mame jedno, mozme mat aj tri, to uz velky rozdiel nie je)

bei: nas tatinko prebali, ulozi mi nicolaska, prezlecie.. jasne, ze mu vzdy vsetko k tomu musim nachystat, ale spravi.. lenze ja som este (okrem u lekara) nikde bez nicolasa nebola.. takze neviem, co ako by to tu vyzeralo, keby som takto niekam isla (inak z musikgarten som ja na rodicko nesla, lebo prcek bezo mna nezaspi.. teda teraz uz asi 2-3x ano.. ale 99,5% ho uspavam ja)
inak dnes ked som sa vratila od lekara (mm je doma, lebo chory) moji chlapi mali povysavane, upratali kuchynu, ohriali obed (varila som vcera na dva dni) a este aj velku lego vezu mali postavenu.. (ale nicky mal pocikanu plienku, to tatinko zabudol skontrolovat.. no neva)

evi: vraj uz mame kriticke obdobie za sebou.. o dva tyzdne idem na NT a co sa cesty k nasim tyka.. bol sice prekvapeny, ze ideme 900km autom, ale vraj ked budeme robit caste prestavky, tak to bude v pohode.. no tesim tesim velice..

veronika: no nicolas je riadny sibal, niekedy si myslim, ze uz nam rozumie uplne vsetko a niekedy zase ze je to take moje malicke babatko.. ale napr. dnes ked som dosla od dr. pozeral na ten obrazok zo sono a tesil sa.. (alebo sa mozno tesil len lebo my sme sa tesili..) ale vyzeral ako ze nam rozumie.. inak polozila som si kabelku na stolicku k jedalenskemu stolu a oni uz s tatinom chystali na stol, ze ideme obedovat.. tak nicolas zobral tu moju maxikabelu.. doniesol mi ju stuchal do mna, kym som si ju nezobrala a potom utekal do predsiene a ukazoval mi, kam si ju mam zavesit.. straaaaasne milene to bolo (ani som nevedela, ze mam take poriadkumilovne dieta, lebo inak je najradsej, ked mame lego vsade..)

co este???

jaj nakupujeme v kauflande a edeke (ja som inak strasne leniva na zbieranie bodov.. este aj v lekarni vzdy zabudnem povedat ze mame karticku na zlavu) a toom tu tiez nemame, takze som vtip tiez nechapala..

a ja som vlani robila zivy adventny.. boli sme na prechadzke v lese.. pekne sme si (som si) nalamali vetvicky, mm sa len s nicolaskom v naruci prizeral ๐Ÿ™‚ lebo vraj to je trestne.. ale tak tych par vetviciek hadam nikomu nechyba..
a tento rok neviem, kedze ideme uz tak skoro prec a vratime sa asi az v novom roku, tak mozno len nejaku kyticu z ihlicia do vazy.. ale maminu som ukecala na zivy stromcek (oni mavali skoro vzdy umely), tak z toho sa velmi tesim..

steffi: presne o tom to je, ze my vieme spominat na vianoce ako na nieco vynimocne, lebo boli darceky.. alebo moja mamina nam vzdy ked sme boli chori a sli sme od lekara cestou kupila nejaku drobnost na hranie alebo knizku.. ale inak sme bezne nedostavali darceky.. a my s mm sme za posledny mesiac kupili 4 dupla.. (viac pre tatika ako pre skorca, lebo stale stone, ze nema material na stavanie, ale v podstate je to aj nicolaskovi) tiez ako pises knizky, alebo ked niekde vidime nejaku loptu, vrtulku atd.. a preto tiez nechcem aby dostal vela hraciek pod stromcek, nech v tom nema chaos..

dani: (deina) a kedy teda vyrazate???

ozaj, cez vikend sme teda kupili nicolasovi zimne boty.. 54,90 ale tak na amazone stoja 54,95.. myslim, ze je uplne ine zit takto na vidieku a v meste.. ja fakt neviem, kde by sme kupili boty, co by nicolasovi na nozicke sedeli dobre do 40โ‚ฌ โ˜น

felli
โ€ข
24. nov 2010

@evinkaaa dakujem Evi ๐Ÿ™‚ si pohotova ๐Ÿ™‚ buduci tyzen sme sami doma tak mam veceri na pecenie,vyskusam ๐Ÿ˜‰

rpinguin
โ€ข
24. nov 2010

@mooc Reni, ja viem.....vo velkom meste ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ti vravim, ze ja som minule kupila Naturina za 35,50โ‚ฌ

felli
โ€ข
24. nov 2010

@mooc Reni ja kazdy rok natrafim na dobre botky pre Fipipka,kupujem Elefanten znacku,tiez su okolo40-50eu,neskusali ste? a vyzdobu mam tiez z ihlicnanov ๐Ÿ™‚ ,tento rok ani do lesa na vetvicky nemusime,rezali sme pred tyzdnom stromy,este teraz mam kopu haluzy na zahrade,a to uz zdobim dvor tyzden ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
24. nov 2010

vyzeraju takto a su super, sice sa musia kupovat vzdy vรคcsie ako Elefanty, ale neva, ved noha dorastie ๐Ÿ™‚

mooc
โ€ข
24. nov 2010

my mame tieto.. http://www.amazon.de/Ricosta-24322-Jungen-Stief... bol dost problem najst boty, co by mu boli na sirku dobre ma po mne vysoky priehlavok a teda niektore sme ani neobuli.. plus u nas musia byt boty na snurky.. lebo nicolas miluje odopinat suchy zips.. ale tak hlavne ze mame, ze su teple a ze mu dobre pasuju na nozinu, uz sa pre tych 20โ‚ฌ nezblaznim.. vyhodili sme uz aj na ine somariny..

mammy81
โ€ข
24. nov 2010

@mooc Reni gratulujem k chalanovi ๐Ÿ˜‰
Presne a ked dostanu tooooooooooolko darcekov ani nevedia co s tym,aspon tak to bolo u nas ked bola S.mensia, z kazdej strany dosli s darcekom a ona ani nevedela z coho sa ma tesit.
@evinkaaa vidis jaky chaos mam v tych obchodoch ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ,ja ze to bolo v aldi a to tu v edeke si vence odnasali ๐Ÿ˜• .
len kym ja sa tam zajtra dostanem verim tomu ze len tie velke ostanu no mozno sa mi nejaky ujde ๐Ÿ˜”

amilat
โ€ข
24. nov 2010

Renca, ja som zo Schwetzingenu, takych 12 km od MA, mam dvoch chlapcov 6 a 4 roky,uz trosku vรคcsi ako tvoji ๐Ÿ™‚
Evi v Nemecku uz zijem osem rokov- bude v decembri.
Ja som na topanky tiez nasla dobru akciu, Ricosta zo 79,95โ‚ฌ na 49,95โ‚ฌ ,samozrejme krat dva, som to mala za stovku namiesto 140โ‚ฌ a to je uz dobra zlava.
Na Slovensko sa chystame aj my, ale moj starsi ma skolu do 22.12, tak asi 22. poobede alebo 23. skoro rano- este uvidime. A nakupy vybavim asi tesne pred odchodom ako kazdy rok ๐Ÿ˜€

oli1104
โ€ข
24. nov 2010

Ja si vzpominam, ze kdyz byla moje neter mala ( dneska je ji 18 ), tak ona pod stromeckem mela neskutecne mnozstvi hracek a bylo to az nechutne, ona trhala jeden balik za druhym, vlastne ani poradne nevedela, co v nem je a uz trhala dalsi.

My teda mame hracek hodne, uz jsem si rikala, ze bych mela nektere prodat. Davala jsem velikou tasku takovych miminkovskych hracek ted kamaradce, ona bydli u Prahy a ma kamaradku a ta dela v nejakem ustavu pro mentalne postizene a rikala, ze se to hrozne hodi, tak jsem aspon mela dobry pocit, ze se to nevyhodilo.
Ted jsem mela nachystanou dalsi tasku, aspon, ze ji odnesu do sklepa, ale Katy ji objevila a zase rozkramarila.

Elefanten jsem driv kupovavala taky, i kdyz pro malickeho Misu jsem kupovala boty Essi v Brne. Ty Elefanten, na ty uz jsem parkrat slysela, ze uz to neni, co to byvalo, ze od te doby, co to ma Deichmann, tak kvalita i ta konstrukce neni uplne ono. Je fakt, ze jsem parkrat zkusila treba ohebnost elefanten a i tech levnych bobbi a prislo mi to stejne. Katy ma Ricostu ted a Misa Ecco, vetsinou narazim na nejakou slevu nebo lonsky model a tak kupuju takhle.

Holky, nejste tu nektera fyzioterapeutka ? Me uz docela dlouho boli v zadech, jakoby bedra, nebo kriz, je to fakt nekdy sila. Neznate nejake cviky, co delat ?

Jo a body sbiram payback a v marktkaufu na tu deutschland card.

nic, jdu varit, zatim

evinkaaa
โ€ข
24. nov 2010

Monika - no, vyskusaj, urcite sa podaria ๐Ÿ˜ต

Steffi - ano, teraz uz je vsade plno ludi, preto neznasam este okrem bezneho nakupu potravin niekam chodit a zhanat darceky. To nieje nic pre mna. To uz nieje spaรŸ ale iba stress. V predstihu je to ok, ale nie vo velkom predstihu, lebo sa moze stat, ze si ten dany clovek ten darcek kupi sam. ๐Ÿ˜€

Dani (amilat) - tak to si uz dlho v de. Deticky sa narodili tu? No, to uz je raz tak, ze clovek musi dovolenku prisposobovat prazdninam v skole. Nie vzdy je to idealne, ale tak ziadne ine riesenie nieje. ๐Ÿ˜‰

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre