Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
23. dec 2010

cavte kozy, ja sa sem uz asi dneska nedostanem a v noci vyrazame, tak vam vsetkym prajem krasne sviatky a uvidime/ucitame sa v marci!
Beatka, my si porovname potom testiky, katka sa bude iste stahovat ku krasavcovi (alebo krasavec k nej), evka si medzitym otvori cukraren, zuzka bude iste zariadovat, petra vyspavat do 11 (!!!!), danka niekde v azii na cestach, no a vsetky sa budete mat iste velmi dobre.....ja ani nestacim vymenovat...tehulky (renca, veronika) - drzte sa!

rpinguin
23. dec 2010

Ingi, celej family vsetko fajn, dobre dojdite hlavne. A to po SVK vyrazate na cesty? Tak uzivajte a v zdravi sa vratte.

Dani, VCL nemam, len Divx, quick time a real player. Inac preco nejde skype? Uz som zufala, kedy to bude fungovat?

Inac ja tieto Vianoce ani akosi neregistrujem. Vcera sme konecne vymenili gumy za zimne, kupili stromcek a uz som aj ozdobila, ale to je asi uz vsetko, doma bordel, co bude na jedlo este stale neviem, no vesele 😠

neurologia
23. dec 2010

@rpinguin
renca mne skype vcera tiez nesiel a uz som bola na nervy lebo som sa potrebovala s nasimi skontaktovat....no ale dnes uz ide....sice uz mi je to nanic kedze nasi tu za taku ani nie hodinku budu 😉 ale tak zavolame so svokrou 😀

@iii
inga stastnu cestu....a uz ideme potom vyletnicit? tak potom len fot...aby si nam mala co ukazat a ja aby som si trochu prostrednictvom teba zacestovala ....aj ked ako veronika vravi...len prstom na mape.... 😉

neurologia
23. dec 2010

@rpinguin
skype opat nejde heh siel asi 10 min 😀

verohit
autor
23. dec 2010

Caves damy, tak aj ja sa pridavam s prianim Krasnich Vyanocnich sviatkov 😀 (ta gramatika je tazka aby si prianie precitala aj Renka 😀 😀 😀 😅 😝 )
hlavne si oddychnite a nechajte sa uniest carom Vianoc!!! 😉
tie ktore cestujete stastnu cestu a krasny pobyt!! uzite si a tie ktore ostavate "doma" prijemne pohodlie.... ved popolusku davaju aj tu, ze?! 😉

Ingrid
hej, vy sa vratite az v marci?? wow, tak to si fakt uzite expedicie!!to zase drobci podrastu ujujuj a drzim palce nech sa vratite aj s krasnym prekvapkom v brusku!!

my by sme mali dnes odcestovat na tu nasu dovolenku, ale som veeelmi zvedava, pretoze sme mali zase super tyzden, ja som mala 2 dni teraz crevnu srandu, vcera zacala Mimca v noci vrackat, mne sa zlomila predvcerom stolicka(zub) a zbytok v dasne je rozstiepeny takze po sviatkoch mi to budu vytahovat.... ja som uz z toho vsetkeho dost zdeptana...... ☹ a vycerpana.... a manzel je nervozny ako pes... takze tolko k predvianocnemu stresu 😎

takze krasne Vianoce (Reni tebe tiez pekne tehulkovanie) a uz sa tesime na Ingrid a Beatku ked sa k nam pridate 😵
ahooooooje

mammy81
23. dec 2010

Zenusky my prave vyrazame a ja som chcela este popriat krasne sviatky plne pokoja a lasky,bozieho pozehnania a zdravia.
do skoreho konikovania -mozno do Silvestra nakuknem 🙂
papa

dania
24. dec 2010

Devuchy,
Preji vam krasne vanoce, bohateho Jeziska a radosti hlavne pro vase deticky, at uz jste v SK, CR nebo D jako my.

Ingi, stastnou cestu na Sk a krasnou naslednou expedici.
Verko, doufam, ze vy jste uspesne odcestovali a taky bezpecne dojeli. To je mi lito, ze mas takove stresy, ten zub, ojojoj.

My jdeme dneska odpoledne na krippenspiel ve ktere zazari nas Nicolas v roli pastyre 🙂

evinkaaa
24. dec 2010

Ahojte dievcata....
chcem vam zazelat vsetkym krasne vianocne sviatky plne radosti, lasky a pokoja v kruhu vasej rodinky, co najviac iskriciek v ociach vas vsetkych a vasich blizkych a nech dnes nikomu nezmizne usmev z tvare. 😵 😵 😵 😵 😵

paula
24. dec 2010

Krasne Vanoce vam vsem!

neurologia
25. dec 2010

Ahojte zeny

prajeme vam stastne a vesele......a nas tohtorocny pozdrav 😉

vivien123
26. dec 2010

Ahojte ! Som tu nova a rada by som sa pripajala do vasich diskusii. Zijem v nemecku a mam dvoch synov ( 4,5 a 1,5 ) !
Byvame v blizkosti Stuttgartu ? Najde sa tu niekto , kto tu tiez byva ?
A dodatocne vam prajem stastne a vesele 😉 !
S pozdravom Vivien

neurologia
26. dec 2010

@vivien123
Ahoj ....ja byvam v süßene 🙂

amilat
26. dec 2010

Ahojtebaby, aj ja Vam prajem prijemne sviatky, plne pohody a radosti 🙂
vivien 123 Ahoj, my byvame pri Mannheime, to je takych 100km dalej.

vivien123
27. dec 2010

Ahojte, joj to je skoda, to je dost daleko ;) !

dania
29. dec 2010

Ahoj zeny, tak jake byly Vanoce a Jezisek?
My jsme se meli krasne, bile Vanoce u Severniho more, no vazne nadhera. S Nicem jsme si nadelili letenky do Japonska, letime uz za 3 tydny, Timmy nechame u maminy v Cechach (genialne vymyslene, co?)
Cesta do CZ byl jeste vetsi horor nez minule (pro ty z vas, co si pamatuji nasi rok dva roky starou blici historku ze spaciho vlaku), na zeleznici byl totalni chaos, vubec nebylo jasne, jak se vubec dostaneme do Prahy, spaci vlak se nekonal, nestihli jsme pripoj. Ale shodou nahod to dopadlo jeste docela dobre, stravili jsme na ceste jen 20 hodin, jenom diky tomu, ze jsem v Lipsku uvidela nahodou na vedlejsi koleji vlak s cedulkou Praha, ktery mel skoro 3 hodiny zpozdeni a tak jsme do nej skocili a ten okamzite odjel, to bylo teda vazne neuveritelne stesti. Podle informacniho centra jsme tam meli cekat minimalne hodinu na pripoj do Drazdan, to bylo fakt nejhorsi, ze nam nikdo neposkytl zadne uzitecne informace, ti zamestnanci zeleznice sami nevedeli, co se deje...
No ted si to v Cechach naramne uzivame.
Mejte se krasne!

iii
29. dec 2010

danka, to je ale dost dobra bilancia, 20 hodin 😉 my sme stravili na cestach neuveritelnych 26 hodin, z toho asi stvrtina cesty v snehovych zavejoch, na madardko-rakuskych hraniciach sme suboj s pocasim sice vyhrali, ale pri Budapesti zacala E zvracat a M sa k nej pripojil niekde okolo Miskolca.
inak je tu v Presove neuveritelna zima, v noci to taha az k minus 20, wow...

dania
29. dec 2010

Ingi, haha, koukam, ze vy jste to cestovani meli i s bonusem - a 26 hodin! A co to zvraceni? Nejaky virus nebo jen kinetoza?

iii
29. dec 2010

danka, vzhladom k tomu, ze tym uz trpia aj oba pary starych rodicov, pomyslam skor na virozu 😀 ale dufam, ze tato mala neprijemna epizodka nepokazi nase nadstandartne slovensko-nemecke vztahy.
tak co priniesol jezisko? okrem dvd, samozrejme 😉
E dostala od babky maly sminkovaci kufrik, velmi vhodny darcek pre trojrocnu slecnu.... hodim potom par foto 😀

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
30. dec 2010

Caute kocky,

hlasim sa spät v DE. Nejak nebol cas sem nakuknut. Som zase v totalnom pracovnom a dnes uz aj v Silvestrovskom stresse. Ide ma porazit, su vsetci chlapi taki nerozhodni 😠

Inak, Danka a Ingi, to ja som sice bez deti ale podobne cestovala ako vy. Smerom na SK som trcala naskor v hale a potom, ze uz to ide, tak sme sa nasackovali do lietadla a nakoniec nam nepovolili start, tak sme trcali dalsie hodiny v lietadle na startovacej drahe. Samozrejme mi podchadzali vsetky dalsie bookovane spoje, no na nervy. Spät bolo OK, len akurat ze sme v M. cakali na vydaj batoziny pol hodinu. Troska snehu a uz nic nefunguje.

Danka a na ako dlho idete ocumovat Japoncov? 😀 No to sa niekto ma. Aj ja ceeeeeeeeeeeeeeem.....

Ingi ty si to dobre zhrnula. Ze vraj stahovat. hihi To nehrozi. Zajtra idem ocumiet jeho byt, som pozvana na veceru a potom sa ide do Mnichova vymetat cluby 😀

Inak baby, mna uz dva dni boli hlava. Uz neviem, co by som pozrala. Nic nepomaha. Nemate nejaky zaruceny liek? Nerada by som zajtra stravila vecer s kotrbou v rukach. Som sa aj pekne napapala, a chlascem vodu a cajik, aj som isla vcera hned po rande brav do spisa uz o 22druhej a hlava stale boli. Citim sa ako po opici. Co bude potom, ked sa fakt ozerem....

renci, ty si dobra. Ze nechodis na recepty a predsa chodis. Ja som bola len zvedava, ked ste tu pisali ze sa na receptoch nieco deze, ze co sa tam deje. Ocakavala som nejaku bitku o nejake prava na nejaky recept alebo co a tam nic. Akurat som tam zbadala tvoju praclikovu Frage. No vydrz vydrz bude aj receptik. Len nejak neman cas odpisat.Mam to len rukou na takom zdrape papiera.

Inak babule, co vam doniesol Jezisko? Okrem Dankinej Reise k japoncikom?

@agenturaberuska nejak si si pomylila diskusiu. My sme v DeE naco by nam bola uklizecka a babysitterka v CZ?hmmmm

dania
30. dec 2010

Tak Weihnachtsman jeste Timmymu nadelil detsky fotak a u babicky pak Jezisek vytouzeny skolni autobus (duplo). Ale zadne tvurci darecky jako Elenka 😀 Hehe, no tak snad se vam ostatnim virus vyhne.

Katko, taky nechutne cestovani! Copak nerozhodny? Jakoze co budete podnikat na Silvestra?
Do Japonska jedem na 7 dni, to je delka nejkratsi vlakove permanentky. Ja uz se nemuzu dockat. MIsto psani dizertacky lezim v pruvodcich 😀
Proti bolehlavu muzu doporucit jedine stimulovat tvorbu endorfinu 😀

oli1104
30. dec 2010

Caute, nedocitam, je toho ted na nas nejak moc 🙂. Teda ☹
Ani nevim, jestli jsem sem psala, ze na Katynku spadla televize. Mela jsem pod televizi takovou fischer price farmu a ona si ji posunula vice k tv a vylezla na ni, ale zrejme zavravorala, chtela se chytit necoeho, ale ztrhla na sebe tv. My mame jeste starou, asi 16let starou televizi, a jak je na predni strane takovy ten kryt, tak ten ji zrejme sekl do holene. Ja to nevidela, byla jsem v kuchyni, pak uz jsem videla jen lezici K. a rvouci, a hrajici!!! televizi na zemi lezici...
Na te nozicce mela takovy "sek", ale nemela tam krev, jen jako ryhu. Prvni den nechtela moc chodit a kdyz chodila, tak kulhala, ale hned druhy den uz byla normalni. Az teda na to, ze se ji tam vyrazil modrak. Delala vsechno, litala, skakala, no uplne normalne, tak jsem neuvazovala o kontrole u dr.
Jenze ji tam porad zustala ta modrina, a kdyz se ji na to zmacklo, tak to bolelo. A tak mi to nedalo, a dneska jsme sli k nasi dr., ta nas hned poslala na chirurgii a ona to ma zlomene ☹
Je to teda pry miniaturni zlomenina, hlavne je na kosti fibula ( nevim, jestli je to ta lytkova nebo holenni, no je to ta mensi ) a ta pry vlastne nic nenese a ona tudiz pri chuzi a tak nepocitovala zadne bolesti.
Aby se to ale dalo do kupy poradne, tak chudina dostala dlahu. Mohla si vybrat barvu, ma cervenou, muze normalne chodit, dostala takovou botu. Akorat ona by chtela porad chodit do vany a to nemuze ☹
Chudak rvala uplne silene na rentgenu, nechtela takove ty zastery ( dostala dve ), no bylo to hrozny.

Na sundani jdeme 11.1, tak snad to bude dobre.

tak se mejte, a preju vykroceni pravou noho do noveho roku !!!

dania
31. dec 2010

Oli 😲 no teda ty deti maji nekdy andela strazneho, co?

evinkaaa
31. dec 2010

Ahojte zienky...
Chcem vam zazelat dnesne pekne straveny silvester v kruhu rodinky ci kamaratov a stastny Novy rok 2011. Aby bol este lepsi a krajsi ako ten odchadzajuci 😵
Pridavam rez tej predoslej vianocnej torty a dnesnu na vecernu party 😉

iii
1. jan 2011

evka, to vyzera velmi chutne.... 😉

oli, no presne ako pise danka, schutzengel.......my sme radsej obrazovku zavesili na stenu.

dievcence, ja vam prajem krasny novy rok, a len maly dnesny zazitok zo zachodov na zeleznicnej stanici.... zachodova teta mala pri sebe zvazok klucov, a pyta sa ma, ci pojdem na malu potrebu, ci na velku....a ja jej vravim, ze este teda neviem, ako sa to vyvinie.....a ona, ze potom musim zaplatit 50 centov (mala je iba za 20), a sla mi s tym zvazkom otvorit zachodovu kabinku a este ma nezabudla upozornit, ze mam za sebou splachnut 😀

zuzanasaw
4. jan 2011

Ahoj baby!

Konecne som vas docitala, namiesto pisania domacich uloh 😒

Oli, chuda mala, zlomena nozicka nepotesi, aspon spolupracuje s dlahou? Dokazem si predstavit, ze by si to Dominik okamzite tahal dole...

Ingi, ty snazilkujes na tretie? 😕 Ozaj, uslo mi asi, kam sa vlastne chystate na cesty? Zachodove historky - Kosice? Hajzelbaba dokaze dohnat k smiechu 🙂

Danka, vy sa mate, ze Japonsko. Ale vacsi relax bude asi bez Timmyho, to ste vymysleli super. A to vazne idete vlakom??? Kolko to trva?

My sme stastne dorazili na SK po 15,5hod, a boli sme teda ako vygrcane rezance. Ale co je to oproti 26hod, ze? Cesty boli relativne dobre, zapchy sme nemali, ale boli sme nevyspati, tak to tak aj vyzeralo. A k tomu mne zahnisali den pred cestou obe oci, takze si to Martin odtiahol vsetko sam 😒 Myslela som, ze si tam kus oddychnem, ale nakoniec to bol bohovsky stres - od nasich k svokrovcom, na navstevy a navstevy k nam, medzitym som piekla dve narodeninove torty, a bolo po sviatkoch. Do poslednej chvile sme nevedeli, ci ideme hned na Novy rok a prespime v Prahe, ci si to urazime celu cestu az v nedelu. Ale po Silvestri bolo takmer nemozne na cesty, tak sme nakoniec sli az v nedelu. Ale ulahcili sme si to o 50% - nechali sme Emku u nasich na SK, nech si to este kustik uzije. Okolo 20.jan by mal dorazit moj ocino, tak dojdu spolu, mozno este s mojou sesterkou. Tesim sa, ze mam viac volna, ale uz mi je aj smutno. Kazdy den mi vola a referuje, co s babkou a dedkom podnikli, ze sa chodia korculovat, sankovat... a ja mam zas viac casu pre Domina, tak sa tiez kludne hrame. A je tu take zvlastne "ticho", darmo jedno ci dve deti, velky rozdiel. A hlavne sa tu nikto s nikym nehada a toho maleho dokazem este vzdy osalit, kym Emusa si uz vie postavit hlavu a potom je to o nervy.
Moja skola pokracuje a cim dalej, tym viac si uvedomijem, ze tam nemam co robit. Su tam sice aj rovnako slabsie baby, ale tie to nesu tak nejak statocnejsie. Kopa slov, ktorych vyznam nepoznam a potom pracuj s textom 😒 Normalne som uz na 80% bola dnes doobeda rozhodnuta, ze s tym prastim. A potom ma zas doma Martin prehovoril. Ja viem, ze je to super, uz len preto, ze tam kazdy den musim 4hod sediet a pocuvat, ale fakt je to o drzku robit na niecom, comu nerozumiem ☹

Tak sa drzte, ja zas niekedy nakuknem a V NOVOM ROKU LEN TO NAJ NAJ NAJ...

dania
5. jan 2011

Holky, stastny novy rok!

Zuzi, neee, do Japonska letime, ale tam budeme cestovat vlakem. A vy jste to taky s Emkou hezky vymysleli 🙂 Ale chapu, ze se vam styska, hlavne Dominickovi musi velka segra chybet. No urcite neni na skodu, kdyz si Emka uzije babi a dedu a oni zase ji. Ale s tou skolou to prosimte nevzdavej, i kdyz treba jsi jedna ze slabsich, tak to neni vubec zadna ostuda, vzdyt to vsechno zvladas jeste pri nemocnych detech. Ja vim, ze se ti to tak nemusi zdat, kdyz jsi in a citis se treba trapne, ale urcite z toho celeho mas prospech i a o nic jineho prece nejde, tak bojuj, takova prilezitost se nenaskytne kazdy den. Ach, ja si vzpominam, kdyz jsem jeste hledala v Bremerhavenu praci, tak jsem si sla jednou poslechnout verejnou prednasku poradanou mistni vyzkumnou organizaci, neco o zmenach klimatu, bylo to v nemcine a ja jsem odtud utekla v slzach, protoze jsem jim nic nerozumela a vsechno mi najednou pripadalo nanic 😀 Pitoma, ze jo?

neurologia
5. jan 2011

Ahojte baby,

vidim ze to tu znovu oziva 🙂

@zuzanasaw
zuzka no to teda ano emmka u starkovcou 😉 ale nieje to nejak dolho do 20-teho? sice uz ma 5 ....my sa chystame s attim na zatah ked pride na navstevu svokra...planujeme z nej na jeden vecer spravit opatrovatelku a my si vyrazime...v kine som nebola ani nepamatam kedy....chceli sme to skusit uz v lete ale joss bola chora a v noci este vstavala na kojenie takze nic z toho nebola ale teraz (april) by to mohlo klapnut 😉
viem sa ako sa citis...ale nevzdavaj to mozno si slabsia ale zas na druhej strane mas teda moznost sa nieco naucit -od ucitelky a "silnejsich" ziakov a napredovat na rozdiel od silnejsich ktory tam mozno "zabijaju" (ved viete ako to myslim) ćas....aj ked je to pri detoch domacnosti urcite o drzku....mame to tazke v tomto zahranici...

@dania
aj take stavy poznam 😀 ked sa clovek ocitne v slzach a potom neskor sa na tom zasmeje...aspon sa ma na com 😉

my sme tu mali na sviatky mojich rodicou...bolo dobre no co vam poviem blaznili sa s joss...starky ju chodil kocikovat a sankovat sa s nou....chodili na kavu....vyhlasil ze ho rozculuje jej zimna ciapka a tak sme museli ist do obchodu kupit novu (teda kupil ju starky 😀) a taky sa z nej potom tesil ze kazdu chvilku si joss v nej obzeral ze aka je krasna 🙂

zuzanasaw
5. jan 2011

Dani, Bei, ja som bojovala so slzami prve dni v kuse, hambila som sa ako pes sama pred sebou a raz som sa dokonca cez pauzu normalne rozplakala na chodbe a nevedela som sa proste ukludnit, kym ostatni svorne cakali, kedy sa z pauzy vratim, aby sme mohli pokracovat 😉 Asi vies, ako zrevane som vyzerala 😒 Ono sa to tak strieda, raz lepsie raz horsie, ale chce to svedomitu pripravu. Vcera som nad clankami sedela do polnoci, rano sice vygrcany rezanec, ale zato som bola dnes zbehlejsia. Ale musim sa pochvalit... zacali sme dnes cvicne s podobnymi ulohami ako budu na skuske - precitas text, mas z neho vytah, ale musis doplnat nejake slova a frazy, ktore si z toho povodneho textu pretransformujes do spravnej gramatickej formy. A trafila som sa do 6 z 10 uplne spravne a dve som gramaticky skomolila. Ale bola som pochvalena, ze na 1.x je to pekne 😵 Boli tam ale aj devy, ktore dopadli horsie, tak mi zas kus stuplo sebavedomie 😉 Ach jaj, udel nas imigrantov...

deina
7. jan 2011

Ahojte baby. 🙂 Tak uz aj my sme spat v Mnichove, boli sme u nasich (u mojich rodicov) na sviatky, vcera sme sa vratili. Obcas ma z nich slo porazit, ale tak to poznate, uz som si odvykla byvat u nich 😀 , ale bolo fajn, aj ked Misko zozaciatku protestoval, ze on chce ist domov. A na moje prekvapenie sa velmi tesil, ked sme prisli naspat, uz to tu asi prijal ako svoj domov, jaaaj, tomu sa tak tesim, lebo to stahovanie dost tazko zvladal.

Matko nas zlaty pohodlny sa konecne rozhodol chodit, tesne pred Vianocami si to rozmyslel.

Manzel pozera Saw a ani nedycha... ja pozeram iba nanho, horory nemozem pozerat, uz tie zvuky mi stacia 😝.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre