Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

macicka84
26. jan 2011

@neurologia Hm, no na predporodni kurz jsem tady nechodila, moje teta je PA 😉 ... Kamaradky co tu mam - slovenky nikam nechodi a tady u nas mam jednu nemku ta uz ma kluka 10 let, no o nicem nevi - uz jsem se ji ptala. Ale az se budu kocikovat, tak se nekoho poptam 😉 , my jsme takova mala vesnicka, kde davaj lisky dobrou noc - spis bych vsadila na nase okresni mesto, tam neco bude na tuty...

deina
26. jan 2011

@mooc, Reni, kebyze ozaj potrebujes surodenecky (ale naozaj pockaj az po porode, potom bude vediet, ci treba, ci netreba), tento vyzera velmi sikovne: http://www.bambini.sk/sk/store/product/4411/27/... 😉

neurologia
26. jan 2011

@mooc
@deina
suhlasim treba pockat ked sa narodi mimco vsetko bude jasnejsie 😉 danka myslis ze renca bude objednavat zo slovenska? ale nasla som nieco podobne ako si dala link ty-len neviem ako su tieto kociky na tom s kvalitou
http://www.baby-markt.de/Kinderwagen-Babytragen...
kukla som aj na ebay.de tam som ho videla za 399 € tiez novy...no a tiez musi dokupit hlboku cast pre babatko....

deina
26. jan 2011

Nie, Bei, to bolo len tak na ukazku. 😉 Ale maju ho aj v Nemecku. http://www.kinderwagen.com/baby-jogger-city-sel... Mnoho tychto kocikov su riadne hebeda, ale tento je sikovny. Aj Phil and Teds je podla mna sikovny. http://www.zwillingsburg.de/Kinderwagen-Einsitz... Tam dole sa pridava sedatko pre dalsie dieta a bez neho sa da pouzivat aj ako kocik pre jedno dieta (podobne aj ten prvy sa da pouzit potom len pre jedno dieta).

Inac som akurat vo faze, ze potrebujem vymenit kocik. Musi byt: lahky, skladny, nech nezaberie vela miesta v kufri, relativne priestranny nakupny kosik by bol fajn, uzsi (skor nejaka bugina ako velky sportak) a rucku spojenu, hm?

mooc
26. jan 2011

@neurologia
@deina
baby, este nic nekupujem.. ja s nicolasom uz davno chodim skoro len napeso.. ale co tata? ked ideme s nim, stale sa pyta na kona.. a tiez neviem ako bude reagovat, ked budeme mat babo, ci nebude tiez chciet byt vozeny.. inak mne sa velmi paci surodenecky od TFK, takze ak, tak.. a to by bol asi jediny kocik, na ktory by som mm dokazala nahovorit, kedze hartan je ako novy po nicolasovi v garazi.. 😠

@macicka84 kvoli krabbelgruppe skus sa este na radnici spytat.. zvyknu mat prehlad.. alebo u nas su letaky aj gynekologa povesane..

ideme do mesta, skusim mrknut do skolky, ci na niekoho trafim, kto mi bude vediet dat presnejsie info, kedy a ako nicolasa prihlasit.. este mame asi cas, ale radsej chcem mat prehlad..

mooc
26. jan 2011

inak mne by nicolas stopro nesedel niekde vzadu, kde nema vyhlad.. on naposledy spal v kociku ked mal mozno 3 mesiace, inak stale len obzerame svet okolo.. a buggyboard.. hmm vidavam vela maminiek s tym zavesenym na kociku a este som nikdy nevidela, ze by sa na tom viezlo to druhe dieta.. inak taky so sedackou by s ami pacil.. ale este pockame.. ved zatial len uvazujem, ze co a ci a tak..

rpinguin
26. jan 2011

hi zeny 🙂 , mame trochu stres, tak sa neozyvam 😉

Vieri, vitaj spät, tiez by som videla fotecky 😉 Tiez nechapem riesenie toho holenia, sak predsa sa holim doma nie raz za rok a nejaka uprava je predsa v dnesnej dobe jasna, takze toto som ja nereisila vobec. Klystir sa ma tiez nikto nepytal a ja neriesila tiez vobec.

Reni, no ved na dvojrocny rozdiel by som teda dvojkocar neriesila vobec, my sme len na buggyboarde, dvojkocar mam sice tiez- lacny kram, mala som ho vseho-vsudy asi 10x na vylety v parku, kde bol Maxik uz unaveny, tak sedel, ale inac je to zbytocne hebedo naviac a vyhodene prachy. Kto ma rocny rozdiel (comu sice nechapem, ako to ide, ked chce zenska kojit o 106) medzi detmi, tak dvojkocar je ok, ale inac fakt zbytocnost.

Ostatok ste uz vlastne vsetko pekne zodpovedali 😉

neurologia
26. jan 2011

@rpinguin
renca a preco mate stres? deje sa nieco alebo detska opat chore?

evinkaaa
26. jan 2011

Caute baby.

Vy pisete fakt o dusu. Aj som si vas precitala, ale nemam cim prispiet, kedze sa bavite o babatkach a porode. To je pre mna tema (este) neznama, tak nic nepisem. Som len tichy pozorovatel 😀
U nas snezi cely den, presne ako vcera, s malymi prestavkami. Jupi, ked uz zima, tak poriadna. Mozno bude cez vikend aj lyzovacka 😀 .
Ja som pred chvilou upiekla len taku rychlovku, kedze som dostala nehoraznu chut na nejaky kolac 😀 . Fakt len take obycajne, nic velkolepe. Ak chcete, kuk...

rpinguin
26. jan 2011

@neurologia Bei, Matilda je zasa na ATB. chcu jej zmensovat mandle, ma ich strasne velke, zle dycha v noci, chrape a aj dych jej vypadava, v pondelok som mala nastupit na tyzdnovy pobyt do nemocnice, ale anestezicka to neodporucala, ze je moc chora, takze teraz cakame, kym odide sopel a kasel a potom zasa na tu action. Des, neviem, kde s Maxikom, asi pojde so mnou ☹ To bude zazitok.

mooc
26. jan 2011

@rpinguin fuu reni, nezavidim.. nie je nic horsie ako chore dieta.. a este k tomu take male.. aj nas nicolas obcas chrapka, ale on nastastie nebyva vela chory.. skor naopak, klop klop.. doteraz sme mali stastie a aj ked mal horucku alebo sopel, tak najdlhsie asi tyzden.. (asi mame dobry vzduch)
s kocikom este cakam.. uvidime co bude do juna este daleko.. nicolas moze nakoniec uz chodit aj na trojkolke.. to bude "sranda" ho vsade nahanat..

@evinkaaa evi, len pekne citaj, vsetko sa ti bude hodit 🙂 dnes som na teba myslela, ze kde si.. a ty si vypekas.. hmm.. nemozes taky jeden kolacik aj po mne hodit (alebo dva)???

tak som dnes bola v skolke, riaditelka nema hadam ani 30 hehe.. a vravim jej, ze nicolas este nema ani dva a az od 3 by sme ho chceli dat do skolky, ze teda ako postupovat a ona nelenila a uz buduci utorok mame termin zapisu hehe 🙂 vraj si mame rezervovat aspon hodinku, ze nam poukazuje budovu (mm ju dost dobre pozna, kedze tam robili celu el. inst.) a porozprava o vychovnych metodach atd.. 😒 tak som zvedava.. hlavne mm som nespomenula, ze si ma zarezervovat hodinku hehe, lebo to by tam s nami ani nesiel..

marosko
26. jan 2011

Evi, krasna torticka (kolacik) Cim si to plnila? A ak mozes napis s kolkych vajec robis cesto na takuto formu. Ja som si ju tiez kupila lebo sa mi to pozdavala ,taka davka akurat pre nasu rodinu, ale este som v nej nepiekla.

Bei, robila som tvoj Kirsche kolacik, bol super a mal uspech.Takze urcite ho este urobim. A kolko ta vysli tie okuliare aj so sklami,ak sa mozem opytat. Mne by uz tiez patrilo nieco nove kupit.

Reni, Matilde skore uzdravenie

marosko
26. jan 2011

zuzanasaw Zuzi co je to Zuckertüte? To je posledny rocnik v skolke alebo to robi skola? Uz som od viacerych ludi pocula ,ze chodia predskolaci na najeke oboznamenie sa priamo do skoly .Myslim,ze aj Stefi nieco take pisala. Kedy to vlasne deti absolvuju a ako dlho? U nas som nic o takom nepocula.

macicka84
26. jan 2011

@evinkaaa Krasny dort 😵

macicka84
26. jan 2011

@mooc Dik 😉 , mno jak tam pujdeme maleho prihlasit tak se rovnou zeptame 🙂 ...

mooc
26. jan 2011

@macicka84 no neviem, ci sa budete musiet unuvat maleho osbne prihlasit 🙂 lebo u nas to posielali priamo z nemocnice kde som rodila.. ale bude treba vybavovat €.. kindergeld/elterngeld.. tak najneskor potom.. 😝

evinkaaa
26. jan 2011

@rpinguin - reni, ohje, zelam matildicke skore uzdravenie a ked uz musi na ten zakrok, nech je skoro bez bolesti a rychlo sa zotavi 😉

@mooc - reni, no keby si bola blizsie, tak veruze ti jeden taky maly upeciem a donesiem 😵

@marosko - dani, vies co, to bol fakt taky narychlo a tak vyzera aj zvnutra. Kakaovy piskot som robila, na to traseny krem (ale ja netrasiem a ani s kompotom. Ja si miesam smotanu s tym "pudingom" a stavou z kompotu. To natriem na kolac a na to pekne naukladam mandarinky ci ine ovocie) a potiahla WI. Takze vidis, nic vynimocne. Piskot som robila z 3 vajec a prekrojila jeden krat. Mozno by sa dalo prekrojit aj dvakrat, ale boli by tensie. 😉

evinkaaa
26. jan 2011

@macicka84 - dakujem pekne. 😵 Zrovna vcera som na teba myslela, kedze som ta tu uz nevidela dlhsie. Myslela som si, ze ty uz rodis 😀

deina
26. jan 2011

@evinkaaa, krasne. 🙂 Asi blba otazka (vsak ja som len zaciatocnicka), mnozstvo korpusu zavisi od mnozstva vajicok?

macicka84
26. jan 2011

@evinkaaa No kez by, byla jsem plna elanu a optimismu a jak se blizi datum terminu a ani naznak, ze by neco uz mohlo byt, tak jsem akorat zpruzela, bo prenaset nechci, mno v pa mam kontrolu a hadam, ze mi zas rekne, ze jsem celkem zavrena a mam prijit zase v pondeli, jeste, ze mame dokyho 5 min peso od domu 😀 ...

@mooc Ja myslela, ze tam musime osobne - mam uz tu celej seznam, co musime po porodu udelat, kam zavolat atd 😠 ...

mammy81
26. jan 2011

@evinkaaa jej pekna torticka ako vzdy. 😵 pocuvaj ma zienka to vy kazdy tyzden torticka ci to mas stale navstevu?? 😀
mna to zas taha cosi piect len nemam komu 😒.a v marci by som chcela svokre taku dozu ci bonbonieru len neviem jak na nu ☹ nemas nejaky typ 😉 mozes aj cez IP vdaka vopred 😵 sorry ale to si piekla na normalnom plechu ci speci forma??(Kastenkuchen)?? 😕
@macicka84 jeeeeeej Tebe sa to uz krati,prajem vela vela sil k porodu a hlavne nech je"menej bolestny" 😉

@rpinguin ou Matildicke prajem skore uzdravenie a nech mate skoro za sebou aj operaciu. 😉
@marosko myslim si ze Zuckertüte je nazov predskolakov v ich skolke pretoze tu v DE prvaci beru do skoly Zuckertüte tak to asi odvodili od toho 😉
a je to taka"zmrzlinka" do ktorej nabalis co uznas za vhodne napr.pastelky,fixy a vsetko co je do skoly potrebne,samozrejme ze davaju aj sladkosti ale musis dat pozor aby to dieta aj unieslo 😀 😀
pozri toto: http://www.suite101.de/content/die-zuckertuete-...
http://de.wikipedia.org/wiki/Schultüte

neviem ci sa dostanes do mojich fotiek ja som mojej robila sama morsku vilu 😉

cosi som este chcela.......joooooooooooj hlava derava 😅

macicka84
26. jan 2011

@mammy81 Dekuji, hlavne at uz je 😉 ...

evinkaaa
26. jan 2011

@deina - dani, ano, tak sa to da povedat. Cim viac vajicok, tym viac muky a cukru a tym padom vyssi piskot. 😉 Ale to vsetko zalezi od toho, v akej forme pecies. Ci v okruhlej alebo hranatej alebo na plechu....

@macicka84 - neboj, urcite to pride uz coskoro, ked to budes najmenej cakat a mysliet na to. 😵

@mammy81 - steffi, no kazdy tyzden peciem nieco. To proste tak "musi" byt 😀 . Mam to tak naucene od maminky 😀 . Ano, my mame velmi velky freundeskreis a stale je bud niekto u nas alebo my ideme niekam. A ked uz niekam ideme, tak tiez zoberiem ako prezent torticku ci kolacik 😉 .
Ano, piekla som to v kastenkuchen. Ten nepouzivam casto, ale dnes som ho v skrini videla a padol mi do oka 😀 , ked som sa rozhodovala v akej forme.
Myslim, ze fotopostup na bonbonieru s kvietkami mam. Musim pohladat a poslem ti. 😉

deina
26. jan 2011

@evinkaaa, tak toto uz je hriech zjest, vsak to je umelecke dielo.

deina
26. jan 2011

@mooc, Reni, ked sa len tatovi pyta na kona, neries, vsak nech si ho ponosi. Mne Misko krasne chodi peso uz dlhoooo, ale pride tato a odrazu len na konika, na konika, pride svokra a uz by sa nosil... 😝 Ale ked vie, ze ty ho nosit nebudes, nebude sa pytat.

@rpinguin, chuda malinka, to si ani predstavit neviem. ☹ Drzim palce, nech to zvladnete vsetci bez problemov.

evinkaaa
26. jan 2011

@deina - dani, ano mas pravdu. AJ ked ja som uz videla torty, ktore by mi naozaj bolo luto zjest. To boli ine umelecke kusky, naozaj.
Ja si ukladam obrazky toriet pre inspiraciu a mam ich uz pekne mnozstvo. No a medzi nimi su take uzasne kusky (je mi jasne, ze ja take nikdy nedokazem, tak ale aspon kochat sa mozem), ze to by mi bolo velmi luto rozkrojit. 😉

zuzanasaw
26. jan 2011

@marosko Dani, Zuckertüte je akokeby pripravka, posledny rocnik este v skolke...

Evi, peknucka torticka, taka jemna... Ked uz vam tam snezi, robis si vlockovu naladu 😀
U nas zacina teraz snezit, inak sme bez snehu. Aj ked pravdupovediac, ani mi uz nechyba. Kazde rano si musime nastavit budik kustik skor, aby sme skontrolovali, ci nenapadol sneh, pretoze inak by sme museli utekat poodmetat chodniky pred domom, kedze je to Pflicht. A kedze tam este nebyvame, no komu by sa chcelo utekat tam este pred pracou, ze?

Este ma napadlo k tomu holeniu pred porodom - odporucam dohodnut sa s manzelom, kedze zena si na to sama aj tak nevidi. Ked to urobi manzel, je v tom aj kustik romantiky a erotiky 😉

No a nasa Emusa kukusa je uz s dedom na ceste, uz si spinkaju vo vlaciku a zajtra poobede je tu ako na koni... dufam, ze nie bielom 😀 Juj, ale sa uz tesim. Ked ma clovek doma len jedno dieta, zrazu vidi, o kolko jednoduchsie to je. Najprv to musi clovek presvedcit, ze sa ide von, potom ich treba oboch poobliekat atd... Ale uz mi poriadne chybala... Cez to vsetko, ze sa s nimi treba natahovat a donekonecna robit medzi nimi rozhodcu, je strasne krasne, ked ich potom vidim, ako sa k sebe maju, ako sa tulkaju, ked jedneho vyhresim, ako sa ho ten druhy zastava... No proste, moje lasky... 😵

evinkaaa
26. jan 2011

@zuzanasaw - zuzi, presne tak je to aj u nas. Mas tiez pflicht pred domom odhrnut sneh, lebo ak neni odhrnute a by sa niekomu nieco stalo, tak si v ..... 😒

rpinguin
26. jan 2011

zenule, diky za povzbudive slova, ja si to stale neviem predstavit, ze take male uz ma mat plnu anesteziu 😒 , ale ked jej to ma pomoct, tak nic nenarobim. Kedy to podstupime dam vam vediet.

@ Zuzi, takze uz sa ti veget skoncil len s Domcom. Dala si Emusu teraz prvy krat na taku dobu na SVK?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre