Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
16. feb 2011

@deina
ale ak mas mikrovlnku tak ja to robim takto nakrajam knedlu supnem do sacku a buch s nou do mikrovnky...zohreje sa rychlo a vobec nieje vysusena ( a nemusis spinit kopu riadu aby si ju ohriala)

leelo
16. feb 2011

@sofia2008 este doplnim: podla WHO mozete po 16.tyzdni zacat dokrmovat tuhou stravou.takze na infuzky ani nepomysli 😅

leelo
16. feb 2011

haha, ze svokra. ze na navstevu. ze do mnichova 😀 moja mi cez vianoce s placom oznamila (aj ma objimala pri tom), ze svagrina (jej dcera) ziarli na nas a robi jej sceny, ked spomina nas/bena a nechce, aby sa s nami stretavala, lebo chce, aby sa aj so svokrom starali hlavne o jej deti.
cize svokre som sa pozrela sucitne do oci, povedala som jej: nevadi. a mam ju z krku! juchuuuuuuuuuuuu 😵 😝 😎

mooc
16. feb 2011

aaaaaaa idem sa k vam vykricat.. poslite uz niekto mojho mm do prace.. robila som slivkove knedle (aj s nicolasom) a on dosiel do kuchyne na hotove a pyta sa, ze co teraz s tym, ze to vyzera take nehotove.. (po dvoch hodinach prace) no a ked to jedol.. (okrem toho ze obed nie je obed, ak tam nie je maso) tak vravi nicolasovi jedz nicky, nie je to az take zle.. ale pokus sa neprilepit si to o zuby.. a potom ked uz nicky nechcel, sa ho pyta, ze no nicky co povies, ze sa to dalo jest, ze to bolo fayn a nase dieta, ze eee.. a pytal sa ho to aspon 5x.. a vzdy sa rehotal, ked dieta ze eeee vrtelo hlavou..

mooc
16. feb 2011

A zabili ma poslednou vetou: aaale nicky, ved to nebolo az take zle, aj papa to jedol, ale o nom je vseobecne zname, ze je ako svina a spapa vsetko.. Tak hotovo! Este teraz sa na nich rehocem, tak vrazda nebude..

neurologia
16. feb 2011

@mooc
len zabit... 😉

evinkaaa
16. feb 2011

dani - ja by som knedlu ohriala v mikrovlnke. Bezne to tak robim, je to rychle a nemas kopec riadu 😉

peti - no pekne si sa "zbavila" svokry 😀

reni - ten tvoj muz je ale exot 😀 . Kludne sa tu vyzur, vsak sme tu na to 😀
Inak aj ja sa uz davnejsie chystam na "gule", ale nejako ich vzdy odkladam, kedze je pri tom kopec roboty. Lenze ja nerobim zo zemiakoveho cesta (aj tie sice robievam), ale ked robim Marillenknödel, tak tie robim (ako rakusania) z quarkteig-u 😉

mooc
16. feb 2011

@evinkaaa evi, to by dopadlo rovnako.. uz len keby som ich masom plnila.. 😉

@leelo peti, tak moja svokra nema podobne problemy.. MA PSA! 🤐 no a bohuzial aj telefon.. neznasam polhodinove telefonaty, ked nam zavola a pyta sa, ako dlho varime slepaciu polievku.. alebo co sme mali na ranajky (to hlavne cez vikendy) inak my byvame o 6 domov dalej ako svokrovci 😎 ale inak svokra zlata zena, nechodi mi sem ani ked ju zavolame.. 😀 radsej cakaju, ze prideme my..

nicolas spi.. uz asi mesiac cez obed nespal.. tak uvidime, co bude vecer..

evinkaaa
16. feb 2011

@mooc - vsak ja viem. Ja som pri tej prilezitosti len napisala, ze ako ich robim ja. 😉

leelo
16. feb 2011

@mooc renatka, moj muz by dostal za tie pripomienky na gule tanierom po hlave! 😀 on je nastastie tiez muz typu - schweinemagen, takze zje aj mna. ale za tu namahu co si si s tym dala, ts ts ts... 😉
so svokrou sa da vzdy vyjst, ale ked do toho vstupi zamindrakovana svagrina, nerobi to dobre. vlastne svokra+pes=idealna mierumilovna kombinace 😀

mooc
16. feb 2011

@leelo no nedostal, ale povedala som mu, ze ma byt ticho a jest (co aj urobil) a potom som mu este dala na vyber, ze ak to nechce, obliekam sa a mozeme ist na obed niekam von.. 😉

@evinkaaa evi inak tie tvarohove su mnamka s orechami.. ale uz zase nebudem nieco podobne dlho robit, lebo je to piplacka, kuchynu mam celu pomucenu, co nicolas pomahal.. 😝

yanni
16. feb 2011

@deina ak mas parak tak kludne daj tu knedlu nan, samozrejme ze nakrajat. Je to zdravsie ako jest mikrovlny 😉 A zase vela riadu to fakt nie je. Ten jeden hrniec, pokrievku a parak strcis po tom do umyvacky 😀 Ja som prave cez vikend mala knedlu. Zatial vytahujem este z mraziaka od mamy 😉 Ale inak obcas si aj ja kupim od Henglein, aj buchty, no chuti to skoro ako od mamy. Samozrejme ze rozdiel tam je, ale daleko od slovenskych fakt nemaju 😉

http://www.henglein.de/henglein/cms/frameset_no...

neurologia
16. feb 2011

@leelo
peti to je pravda so svokrou by sa aj dalo...ale sarapatu narobi vzdy svagrinka

leelo
16. feb 2011

@neurologia ja ju dokonca upodozrievam, ze robi svokrovcom zlomyselneho beratera pri kupe hraciek pre maleho. tolko bakelitu totiz nemoze normalny clovek svojmu vnucatu dopriat. a navyse na narodky mu kupili to iste co na vianoce - kacku a vlacik, len iny vyrobca, ale princip ten isty - bakelit co vydava strasne hlasne zvuky 😅
ani to nemozem nikomu posunut, lebo prezentovat sa niecim tak obludnym by bola hanba jak svet 😝 😀

deina
16. feb 2011

@mooc, no ozaj len zabit, ale podareni ste. 😀

o zohrievani knedle takto v mikrovlnke som este ani nepocula, sa musim priznat, mama ich vzdy poctivo parila. 😅 a este aj domace robila, lebo ine sme nechceli, no co uz, ona si nas rozmaznala...

mojej svokre by sa asi tiez zisiel nejaky pes. dnes mi hovorila, ze odkedy sme odisli, ona nic nerobi, ani do obchodu nechodi, stale je doma a vacsinou lezi na gauci a cita si.

evinkaaa
16. feb 2011

@deina - dani, mas pravdu. Domace su najlepsie. Vlastne ako vsetko, najlepsie doma robene. 😵
Kupte svokre psika na narodky 😀 Nejaky mrnusik jej bude stacit.

mooc
16. feb 2011

@deina dani u nas to s tou knedlou bolo vzdy presne rovnako, my sme tiez len domacu jedli.. 😝 este aj teraz si kolkokrat donesiem od maminy a zamrazim.. inak v tej mikrovlnke sa tak v sacku daju aj parene, ci dukatove buchticky ohrievat.. ale tiez to robim, len ked sa velice ponahlam, inak to para isti..

@evinkaaa evi taky drobcek.. 35kg ako mojej svokre? a este to ma dva roky a "hovori" len po spanielsky, takze nemeckym povelom nerozumie vobec.. aaaaa nicolas ma pred nim strasny respekt a boji sa, ked pes zacne brechat, co je vlastne vzdy ked sa chce s nim hrat, co je skoro vzdy..
inak najlepsia hlaska este z oslavy mm narodiek.. otvaram svokrovcom dvere a svokra hned po pozdrave, ze boliho (pes) sme nechali doma.. ako keby som ja cakala, ze so psom pridu.. 😝

@leelo a tvoja svagrinka je sestra tvojho mm??? 😕

leelo
16. feb 2011

@mooc jasne, ved je to dcera mojej svokry 😉
ja by som tiez svokre kupila psika - nejakeho co by ju rad kusal 😀

deina
16. feb 2011

@mooc, 35kg? to je aky pes? 😅

uplne najlepsie je mamine kura na smotane s domacimi haluskami, mnaaaaam

mooc
16. feb 2011

@leelo inak ja mam so svagrinkou (a braskom) tiez dost rozdielne nazory na VSETKO! a teraz pri detoch (maju 5mesacneho chlapceka) to vnimam najviac.. tak ale nastastie to neriesime cez rodicov.. 😀 😀
hehe a svokru tiez lubis ako vidim

@deina dani a ty ako, este sa tesis, ze dosla svokra, ci uz by aj zase mohla dom? 😀

dania
16. feb 2011

Ahoj zenky, zdravim, haha, koukam, ze tu ma nekdo vtipneho muzicka, ze Reni... 😀
Ja se zase zmitam v deadlinech, to jsem cela ja, prvne se par tydnu flakam po dovolenych a pak se muzu strhat, jestli mi to je zapotrebi. Ale uz nemuzu nic kloudneho vymyslet, tak sem si dala 2. sklenku vina a dneska jdu spat pred 10!!!
Kati, na ohrivani knedli v mikrovlnce by mi spis vadilo, ze oschnou, ale co jako myslis tim "jist mikrovlny"?
Ale jako s tim naparovanim knedliku se taky musi opatrne, mne uz se kolikrat stalo, ze byly takove oslizle, tak to je uz asi lepsi oschle... Holky, mate nektera recept na takove ty knedliky co se delaji nejak jako z housek, slepenych vajickem s korenim nebo co ja vim? Myslim, ze v D jsou docela popularni, ja jsem je jednou jedla a byly uplne uzasne, ne kulicky, ale velky knedlik vcelku, tak kdyztak jestli vite, tak napiste do varici temy.
Peti, 😀 tadyty plastove "noise-machines" ja bytostne nesnasim, ale dala jsem to vsem pribuznym predem taktne navedomi.
Evi, vy jste jednou uvazovali o pejskovi, mate ho nekonec nebo ne?

evinkaaa
16. feb 2011

@mooc - no ja som fakt myslela mrnusika. Vsak su aj velmi rozkosni mrnusikovia. To by nemusela ani moc behat pri venceni 😀

evinkaaa
16. feb 2011

@dania - dani, my to mame v plane. Su ale urcite okolnosti, ktore nam nase plany posunu asi o rok. Ale ak vsetko dobre dopadne, tak urcite ho mat budeme. Cakame len, ked bude mat psik mojho braska malicke. My chceme iba od neho, pretoze chcem presne taku rasu. 😉
Ty myslis asi Serviettenknödel, vsak?
http://www.marions-kochbuch.de/rezept/1430.htm

deina
16. feb 2011

@mooc, aaaale, este moze zostat. 😀 zajtra mi musi deticky postrazit, ideme s kamoskou na kafe. 😀

dania
16. feb 2011

Evi, pripomen mi jeste, co to je za rasu? Sorry, ta moje pamet...

evinkaaa
16. feb 2011

@dania - nemusis sa ospravedlnovat, vsak sa kludne spytaj. Je to maly maltezacik. Su sice rozne druhy, ale my (teda brasko) mame takeho, ktory je malicky a aj taky ostane. A presne taketo malinkateho chceme aj my. 😵
http://www.markto.de/images/2011210332_2.JPG

dania
16. feb 2011

Evi, aha, tak to je fakt takovy mazlicek 🙂 kapesni verze...

evinkaaa
16. feb 2011

@dania - no oni su fakt rozkosni. Vazia tak okolo 1500 gramov. Ked pride brasko vzdy v lete a donesu aj malickeho a ked ideme tu s nim vonku, tak kazdy sa zastavuje a pyta sa na rasu. Neviem, ci to tu je zriedka, ale aj v meste sa kazdy druhy clovek zastavil pri nom 😀

deina
16. feb 2011

@evinkaaa, ten je ale milunky, vsak to je vlastne zivy plysak

evinkaaa
16. feb 2011

@deina - 😀 😀 😀 Mozno ho ma niekto aj za plysaka 😀 . Ale nie, vazne.......je to velmi rozumny psik, rychlo sa uci, az sme boli prekvapeni 😉 a veeeeelmi spolocensky 😵 a miluje deti. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre