Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
2. mar 2011

@iii ja sa matkovi od vcera vyhrazam, ze nanho poslem tata s kyjakom.. 😉
inak my sme povodne ani do pekarne nesli.. boli sme v drogerii (oproti cez cestu) a ked sme vyslli von nicky mi ukazuje pekaren a vravi hamham.. som sa ho pytala, ze ci chce zemlu papat na co prikyvol (inak mame momentalne NEIN obdobie, tak mi to az cudne bolo).. supla som mu do ruky euro a reku tak pod.. aj siel dokonca sa tvaril tak akoze vybera 🙂))) som mu vypytala, strcil tete do ruky euro.. vyliezlo z neho nieco comu sa dalo rozumiet ako DANKE, ked mu dala papierove vrecusko s drahocennym pokrmom do ruky a takto s tym hrde pochodoval cez pol mesta.. 😝 skoda, ze som lemra a nepisem mu "dennik" 😅

inak sa riaditelke necuduj, ked marcelko uz teraz pacifikuje najvacsieho agresora v skolke.. bude v tom cisty strach..

mooc
2. mar 2011

@evinkaaa evi, videla som tvoje diela.. tak napriklad na bonbonieru si ja ani len netrufam pomysliet 😉 a vlacik myslim dako scapkam dokopy.. 😝 😉

evinkaaa
2. mar 2011

@mooc - reni, no ta akoze bonboniera bola dost velky "shit". 😅 Ale bolo to fakt narychlo, tak som vobec rada, ze to ako-tak vyslo. 😀
Aky vlacik thomas chces "zbuchat" - 3D ci "len" klasicky v tvare vlacika?

mooc
2. mar 2011

@evinkaaa nebude thomas.. zatial ho chranim pred "disney&co." produkciou.. vsade je to, az je to nechutne.. a teda mne to ani nejake pekne nepride.. este neviem ci 3d.. uvidime.. mam mesiac cas na psychicku pripravu.. 😅

evinkaaa
2. mar 2011

@mooc - mas pravdu......je to skutocne vsade...ani ja to moc nemusim. Len tak som sa pytala, kedze to fakt dostane skoro kazde decko na narodky. V tom malom veku thomasa, boba baumeistera alebo podobne figurky a v teeni-veku hannah montana a podobne kraviny 🤐 😨
Neboj, ty to zvladnes.......nech uz upecies cokolvek.......to najhlavnejsie, bude to od teba a bude to najchutnejsia torta 😉

iii
3. mar 2011

pozeram ze sa vyznate......tak mi expertky prosim poradte, chcem nejake pekne dvd pre elenku, nejake kratke geschichten, najlepsie nejaku klasiku, ale kde sa rozprava, aby si mohla aj nemcinu cibrit. vidim, ze ma velke medzery v skolke. mame doma Die kleine Raupe Nimmersatt, je tam viac pribehov, naozaj krasnou nemcinou nahovorene, a patri to ku miestnej klasike.
evi, co je to ten thomas?

verohit
autor
3. mar 2011

zenule, aaahojte, zdravim vas vsetky trosku som si vas precitala.... hi,hi,hi.... no prajem vsetko krasne urcite najblizsie aj nieco napisem 😉

evinkaaa
3. mar 2011

@iii - ingi, vlacik thomas..... http://ecx.images-amazon.com/images/I/51bP9foRc...
Ja tu rozpravku nepoznam, takze k tomu nenapisem nic. Len viem, ze vela deti chce taku tortu, teda chlapci 😀
Nejako sa v rozpravkach nevyznam, ale mozno nieco take ako: Heidi, Caillou je skor pre chlapcov, neskor mozno hocico od Astred LIndgren, bratov Grimmovcov....este ma napada zajac Felix.....tam zvyknu byvat kratsie rozne pribehy. Mozno este Der kleine König, tam je tiez vela kratsich pribehov. Der kleine Eisbär......ale to asi tiez vsetko pozna.
Take naozaj ze pekne rozpravky uz ani moc niesu. Vsetko take "brutalne" a gycove. 😒

leelo
3. mar 2011

@iii ja odporucam mickey mouse, klasika s krasnou hudbou, co bena vzdy pritiahne k telke a tancuje. niektore cartoons su z 30tych rokov 20.stor., cize overene casom a krasna anglina je tam. ben uz opakuje po donaldovi: ou jeee?!
najdes to aj na youtube, mozes popozerat "vzorky".

@verohit veronika, takze ostern v 4ke? krasa, drzime palce! 😵 😵

bei, tvoja segra ma tiez cca na velku noc termin. ci ako? co cakaju? 🙂

a dakujem za pochvaly benjamina, fakt nam rastie do krasy. je kazdym dnom ubehanejsi a ukecanejsi. uz dlhsie spaja slova a hovori cisto aj niektore 3slabicne. k tomu je este neskutocne dobry a empaticky k rodicom. najspokojnejsi je, ked sme spolu vsetci 3. uplne ziari. sak aj my. kedze ho casto nechvalim, musim pri tejto prilezitosti povedat, ze je fakt uzasny!
znakovat som ho skusala ucit cca v 11.mesiaci, ale vzdy to dopadlo tak, ze sa naucil to slovo a na znak kaslal. tak som to nechala tak, ucila ho len slova a neskor , asi v roku, som mu pustila to dvd znakovacie a odvtedy velmi rad ukazuje ruckami. je to hra prenho a vidi tam aj tie deticky, tak nechce zaostavat. niekedy je uzasne ako znak doplni tie jeho slova a vidim ako vlastne rozmysla. musim si tie prihody zacat pisat, lebo to su niekedy dobre haluze. deti vnimaju svet ako dospeli, vodia suvislosti, len casto to nedokazu slovami vsetko vypovedat. na znakovanie nedam dopustit.

neurologia
3. mar 2011

@leelo
segra ma termin tak v strede aprila....budu mat dievcatko Bianku ...ale ona je klasicka este kopu veci nema a nejak ju to netrha...teraz cez vikned som jej vravela ze by sa mala mrvit lebo nemusi porodit presne v den terminu ale aj o cosi skor 😀 len aby nezabudla a potom nebola prekvapena 😀

leelo
3. mar 2011

@neurologia haha, ja som tiez bola taka. a potom som sa balila do porodky uz pocas rodenia 😅
bei, nosis este joss aj na rukach. vladzes? ja som uz v 17tt mala pekny kotlik

amilat
3. mar 2011

@iii Thomas und seine Freunde- to je rozpravka o lokomotive a jej priateloch, kratke pribehy a podla mna celkom pekne, moji chlapci ich zboznuju

deina
3. mar 2011

U nas je Tomas oblubeny, Misko ho ma velmi rad. Mal isty cas maniu na vlaky, co asi chyti kazdeho chalana, tak vtedy si ho oblubil. 😅 Mne sa to celkom paci, aj ked sme to uz davno nepozerali.

@mooc, Reni, nasho krpca zaujal akurat tak vytah ("preco je tam cislo 4?) a hotovo. Mne tato kombinacia Misko + skolka niekedy az strach nahana, ale mozno nas prekvapi a bude to fajn. Vraj tuna su velmi dobre adaptacne programy, nie ako na niektorych skolkach u nas, ze supnut tam dieta hned na cely den... A pacilo sa mu, ked sme vyplnali tlacivo, veeelmi sa chcel pridat, ze aj on chce pisat.

Mates mi zase vstava o pol 6 rano... to je pre mna hrozneeee, preco to dieta nemoze spat aspon o hodinu dlhsie?

Neskusali ste niekto "urlaub auf dem bauernhof"? Mm ma nahovara... www.bauernhof-urlaub.com. A ja, ze nejake klasika bude, more alebo pripadne Bojnice (zboznuje Bojnice 😅 )

evinkaaa
3. mar 2011

@deina - dani, kamoska bola s detmi na bauernhofe tyzden a pochvalovala si to velmi. Vtedy mala jej mala 5 rokov a ta druha 2. Detom sa tam veeelmi pacilo - skoro cely den vonku a zvierata, no proste zazitok. Daju sa robit vylety do okolia.....podla toho, kde pojdes.
Nebola takto na bauerhofe dokonca aj inga?

mooc
3. mar 2011

@deina
jej toto je tuto u nas za humnami 🙂 http://www.bauernhof-urlaub.com/travel/26943/gu...

dnes mi nie je dobre, kppance do mechura.. aaaa aka parada..

yanni
3. mar 2011

@deina Urlaub auf dem Bauerhof. Kraaaaaaaasa. More je nic. Bola som uz niekolko krat. Südtirol. Naposledy v septembri. Pokoj, ziadny zhon a stress, dobre zdrave jedlo, cisty vzduch, ziadne horucavi. A pre deti je to asi to najlepsie. Priroda, zvierata, ziadne auta, mozu behat kade chcu, netreba az tak davt pozor aby niekde nevbehli, nestratili sa v dave, neutopili sa. Ja len odporucam.

iii
3. mar 2011

danka, bauernhof musim len a len doporucit!!! ta ponuka je obrovska, pre decka je to super zazitok, a vacsinou aj cenovo velmi prijatelne. chodte do toho. a navyse z mnichova mas krasne bauernhofy v alpach na skok.
dievcence, diky za tipy, idem to vsetko checknut!

dania
3. mar 2011

Caute baby, sorry ani nestacim docitat, jen posledni stranku zatim, koukam, ze se bavite o pohadkach, tak Ingi, Timmy by urcite doporucil Sendung mit der maus, mame doma asi 5 dvdcek, tak vam to nakopirujeme. Neco je tusim i na internetu. Jsou tam ruzne pribehy, Timmyho oblibene jsou Nulli a Priesemut. Jo a je to cele i takove lehce edukativni 😉 My to poustime Timmymu o vikendu rano, kdyz se nem jeste nechce z postele, ale jemu uz jo 😉
No a ten Thomas, to se shodnu s Rencou, mne to prijde silene, taky jsme to doma meli, ale uz nemame...

leelo
3. mar 2011

@dania dani, myslis toto?
http://www.wdrmaus.de/
tak to je uplna spica, na tom sme ficali cela rodina, ked bolo este pozeranie orf poloilegalne 😉
to zakupim!

dania
3. mar 2011

Peto, no jooo, to je ono 😉 süüüüß, ze jo?

dania
3. mar 2011

tady je takova ochutnavka z toho Nulli a Priesemuta:
http://www.wdrmaus.de/lachgeschichten/geschicht...
tady je ta maus a elefant, aly ty moc nemluvi...
http://www.wdrmaus.de/lachgeschichten/spots/vid...
a tohle urcite znate: 😀
http://www.wdrmaus.de/lachgeschichten/geschicht...

evinkaaa
3. mar 2011

@dania - dani, to tretie je fantastikus 😵 Poznam 😀 😀 😀

evinkaaa
4. mar 2011

Ahojte babuchy 😀

Dnes tu nikto nieje? Co uz vikendujete?
Ja som prave dorobila tu "nepodarenu" tortu na zajtra - s mexickym motivom. Hah, neviem, ci niekto vobec spozna, ze to je "mexicke". 😀
No, ale snaha bola... 😅

leelo
4. mar 2011

@evinkaaa ty sa moc podcenujes, evi. vyzera to super a vidno, ze si sa stym aj narobila. sikula!. ja som ten typ, ze raz urobim na navstevu mafiny a potom sa od kazdeho necham 10x pochvalit, pricom ich vlastne za mna upiekla rura, cesto som mala zachvilu hotove a that`s it!

leelo
4. mar 2011

trochu mimo k teme meno pre babo:
bei, moje all time favourite je tiez Elizabeth vo vsetkych svojich formach, obmenach a zdrobneninach. a este Amelie 🙂 cize rozchytane mena uz 😉

mooc
4. mar 2011

@leelo peti, na alzbetku a amelie mi chyba uz len taky maly detail 😖 dievcatko.. 😉 ale ja sa tesim velmi aj s matiska naseho.. on musi byt ina chobotnica.. ked podla sono ma nohy dolu ale kope ma vsade aj do bokov (hlavne ked si vecer lahnem)

u nas inak nove nic.. alebo predsa? prisla jar!

(nas "velky brat" sa uz pripravuje - takto bude vsetko nase babatko ucit.. vankus a flasu si zobral sam, vliezol do vanicky z kocika a tato ho len prikryl dekou)

leelo
4. mar 2011

@mooc hah, tak chlapcensky sa elisabeth da zamaskovat za eliasa a volas ich tak isto: eli 🙂 ani nezistis, ze mas chlapca 😀
sv.alzbeta je aj moja patronka, birmovne meno. tak dufam, ze mi nezomrie muz, nebudem pomahat bezdomovcom a neumriem prenasledovana😉
nicky je perfektny, velky brat! to mate super vekovy rozdiel, asi si to aj viac uvedomuje a citi sa dolezito 😵

neurologia
4. mar 2011

@leelo
aj moje birmovne meno je sv.alzbeta 😀 😀 😀

evinkaaa
4. mar 2011

@leelo - peti, dakujem. 😉 Ale sa hovori, ze dobra cukrarka nieje nikdy spokojna so svojou pracou. 😀 Ja niesom este dobra, ale aj tak niesom este spokojna. 😀

@mooc - reni, maly skriatok je peknucky. Taky sikulko 😵
Aj u nas to dnes vyzera na jar, keby ovsem nebolo tak chladno 😖

evinkaaa
4. mar 2011

@leelo - peti, to maskovanie mien mi nieco pripomina....napriklad meno Alex....ked neviem o kom sa ludia bavia, tak neviem ci je to chlap ci zena. Mame znamu, co je Alexandra a vsetci ju volaju Alex. A zasa znameho, ktory je tiez Alexander a volaju ho Alex. Hm..... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre