Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
24. máj 2011

@mammy81 Steffi, aku pomoc potrebujes? som to akosi prehliadla a s tou danou si to ako myslela? Muz ma zapisane vyznanie niekde? Moj nema, ja ano, ale nerobim, takze ani nic nestahuju. TY asi robis potom, ze?
Kati, ako to je vlasne? Co tam Stefke stiahli?
@ebbi neporadim teda vobec. Skus niekde porecherchovat na nete alebo od susedov potom.

iii
24. máj 2011

@mammy81 stefka, no ako bojujes? napis report. inak to vratenie cirkevnej dane.....? to je velmi zvlastne, take cosi po vas predsa nemozu chciet?!

@ebbi v dortmunde je to presne tak, ako pises - najblizsia skola ti ho musi vziat, ale sama mas slobodny vyber, pokial je miesto. kedy sa stahujete? to mate fofry.....

yanni
24. máj 2011

@mammy81 Steffi to co je za blbost? Oni ti mozu stiahnut cirkevnu dan z platu lken ak mam vyznanie nahlasene, cize zapisane v Lohnsteuerkarte. Ak nemas, tak ti nic nebudu stahovat. A to neznamena, ze ked ti dieta chodi do cirkevnej skoly/skolky, ze si automatisch cirkevnik. Poplatok za skolku ano, to je normalka, ale nijaka dan. A dane nechodia postou, to ti mozu stiahnut len z platu na zaklade toho zapisu. Cize aj ty robis ale nems zapisane vyznanie, tak ti nic nebudu stahovat. Ja som mala tiez zapisane, ale po rokoch odvodov sa mi to zdalo zderstvo najvyssiej triedy, tak tom z cirkvy vystupila, skrtli mi to z Lstkarte a teraz neplatim nic. No a do cirkevnej skoly a nerobi vedenie skoly/skolky nejake problemy, tak zoberu aj necirkevne deti. Tak napr. asi som tu zu uz spominala, kamoska evanjelicka mala syna v katolickej skolke a boli tam napr. aj ateisti, moslimovia, nejaki cinania, no proste oni tam nerobili nejake velke rozdiely.

neurologia
24. máj 2011

@mammy81
stefka my sme od 15.5 v DE 😉

dnes mi zacina geburtsvorbereitung a samozrejme attila na sluzobke a joss nemozem zobrat so sebou (uz som volala hebamme a ta ze nie ....ze tam si amme prist oddychnut zrelaxovat a pri pobehujucom dietati sa to neda...na jednej strane ju chapem ma pravdu ale zas na druhej ja ju nemam kde nechat)
je moznost nejst ale zas nechcem chybat hned na prvom sedeni dokopy ich mame 8 a attila mi uz vravel kedy ma sluzobky a to by som asi na 5 sedeniach nebola a tak potom by to cele nemalo vyznam....co som nasla nejake baby co babysittinguju tak pytaju za hodinu 10€ a to mi pride teda zderstvo (potrebovala by som ju na 5x2,5 hodiny)....ale nakoniec sa ponukla domaca ze ju postrazi dnes vecer....a aj kamoska vravela ze pomoze len jej mam dat dopredu vediet....tak dufam ze to vsetko dobre klapne...

mammy81
24. máj 2011

@rpinguin s malovanim obyvacky 😝 No muz nema nikde nic napisane lebo on v ziadnej cirkvi nieje.a ja si za pana neviem spomenut zeby som to niekde uvadzala.
@yanni no teraz pozeram ze na Lohnsteuerkarte 2010 mi stoji ze Kirchensteuerabzug RK,no len zahadne je ze ja tu kartu nepotrebujem aspon to mi tvrdi sef ze som zamestnana na 400eur a dan neodvadzam,tak ja som teraz z toho chuj 😖

mammy81
24. máj 2011

@iii bojovat a s cim??? 😀 ja prezivam,uzivam vyuzivam.a ty si na tom ako?? uz Ti nevolnosti ustupili??? mna neskutocne stale boli hlava,uz som mala druhy migrenovy zachvat 😠
31.5 mam kontrolu tak som zvedava ako rastieme 😉ozaj Inga ako vyriesis spanie baba,ja mam dilemu ci zrusit hostovsku a spravit detsku druhu alebo ho nakoniec necham u nas pre pohodlie 😅
@neurologia no pekne Vy tu uz tak dlho a ziadne infosky 😀 ako sa citis??? som sa Ta pytala ci nieco uzivas ked mas migrenu ale asi v tom cestovnom strese si to prehliadla 😉 tak si to vecer uzi, ja sa obavam ze budem musiet mat zase tu Hebamme co som mala pri S.a ja ju vooooooooooooobec nemusim,len ma Praxis hned vedla doktora tak neviem 😖
@deina,fotky hodim az ked dojde manzel on ma fotak 😉

mammy81
24. máj 2011

@yanni mozes mi odpovedat aj do IP,vdaka 😉

neurologia
24. máj 2011

@mammy81
ja na "hlavu" neuzivam nic lebo som bola tehula kojila som a opat som tehula...ak tak tak maximalne paralen si dam a ten no .....niekedy akoby som si ani nic nedala 😀

mammy81
24. máj 2011

@neurologia no mne povedal ze mozem len paracetamol.ale ako pises ten zabrat moze a nemusi. takze uz neskusam len trpim tri-styri dni v kuse 😖 ☹

iii
24. máj 2011

@mammy81 stefka, no ja som prave teraz citala nejaku novu studiu, ze uzivanie paracetamolu v tehotenstve moze mat suvis s astmou a poruchami fertility u deti.....teda boli to len nejake predbezne zavery, ale cloveku to velmi na nalade neprida. v nedelu ma skosila strasidelna bolest hlavy, ale zvladla som to bez analgetik. ibuprofen a ASS zasa nezvladne moj zaludok, a privodit si teraz vredy tiez nechcem. no jo, babam migrenistkam nezavidim 😝

yanni
25. máj 2011

@mammy81 Steffi a to ta posta ti prisla z Finanzamtu alebo priamo z cirkvy. Nevola sa to nahodou Kirchengeld co tam mas platit? Ak hej, tak to mozes rovno zahodit. Oni sa tam sice ohanaju nejakym zakonom ale to asi platia fakt len blbci co nemaju ani sajnu. To aj mne chodilo, to sa podla zarobku stupnuje, no ja som im nikdy nic neplatila. Jedine Kirchensteuer je povinne,m ked mas Kirche nahlasenu ale to ti strhavaju priamo z platu a keby si mala nieco nachzahlen, tak to by bolo v Steuerbescheid ako minus z Finanzamtu a potom chodi este Steuerbescheid z Kirchenamtu. Ale kedze ty len na 400 € robis, tak ziadne Einkommensteuererklärung predsa nedavas.

ivic26
25. máj 2011

ahojte kocky,
chcela som sa vas opytat k tomu ehec-virusu, je nieco z jedla, comu sa vyhybate? Lebo teda ja mam z toho dost velky stres, a stale nevedia povod nakazy.. zase si hovorim, ked dobre povarim zeleninu, sa nic nemoze stat..
Inak Bei, aj tu stoji opatrovanie cca 10 euro na hodku, takze sme stale s mm a detmi sami :( nejaky romanticky vyletik na veceru nam nehrozi..

rpinguin
25. máj 2011

ja som kedysi robila babysitting a dostavala 11€ na hodinu, pod 10€ by som teda nesla ani nahodou. Z tohto hladiska sa na to tiez treba pozriet 🙂

evinkaaa
25. máj 2011

@mammy81 - steffi, ty chuda s tou migrenou....boze, ty to mavas tak casto... ☹ Ja nastastie nepoznam, co to je.
Steffi, aj mne chodieva postou ta kirchengeld überweisung, ale vzdy to pekne vyhodim do kosa. Neplatila som este ani raz. Niesom blba.

@neurologia - bei, presne, ako uz baby pisali......aj u nas je minimum 10 euro a potom sa to stupnuje. Ja osobne by som tiez pod 10 euro nesla. 😉 Myslim si ,ze ine veci su zderstvo, ale toto urcite nie. Podla mna...

@ivic26 - ahoj ivi. Ja zatial varim normalne ako vzdy. Ale povedala som si, ze si fakt dam zalezat a kazdu zeleninu fakt uvarim. Teda budem sa snazit v najblizsej dobe varit take jedla, kde ide varena zelenina. A tu nevarenu - salat, redkvicka, uhorka......tak tu budem jest aj nadalej, ale fakt dokladne umytu. Inak neviem.....ako vzdy zasa robia media hysteriu z toho. Je jasne, ze to je vazne, ale zasa tak ani nie. Citala som v nejakom vedeckom clanku, ze pravdepodobnost byt zasiahnuta bleskom je ovela vyssia ako sa nakazit EHEC virusom.

mammy81
25. máj 2011

@yanni ono sa to vola Kath.Kirchensteueramt Eichstätt ja by som Ti to aj preskenovala a poslala ja sa v tom nevyznam,manzel to zaplatil ale mne sa to nepaci pretoze ja nic neodvadzam...... 😒
@iii ved dnes uz nic nieje ako niekedy-clovek je zo vsetkeho chory 😖 .Ja uz neuzivam vobec nic len trpim 😒
@evinkaaa no ja to ani nikomu nezelam taku bolest,ani ja som to nemala dostala som to az po tehu so S.... 😖 No a ten virus boze co nas este caka----- ja teraz milujem surovu zeleninu,ale musim sa obmedzit iba na kalerab,mrkvu a paradajky,uhorku. a ostatne len varit..
@neurologia no ako si sa vcera mala?? oddychla si si?? a ako to zvladala Joss bez Teba 😕

mammy81
25. máj 2011

Este som zabudla pridat foto aby ste mi mohli co to poradit!? inac mne sa paci taka fialkova len sa bojim aby to nebola len nejaka tehu fantazia ktora ma po porode prejde a budem chcciet menit zas 😀 😀 😀

deina
25. máj 2011

@mammy81, nahodou ta fialkova by zla nebola. Alebo nieco svetle napr vanilkova. To by podla mna slo aj k drevenemu nabytku, aj k sivej sedacke. A aj ta seda, ktoru tam mate, pekne ladi, mozno len iny odtien skusit? Nieco trosku do modra alebo ta fialova, nejaka svetla.

Nasa babysitterka tiez berie okolo 10 eur, neviem presne kolko, mame zlavu, kedze ide o neterku. 🙂 Obcas si treba ist vyvetrat von hlavu bez deti.

iii
25. máj 2011

stefi, ja si k tomu viem tiez predstavit taku jemnu vanilkovu....

inak k tomu EHEC, ide o bakteriu, nie virus. pokial viem, tak zdroj sa este nenasiel, a asi sa tomu uplne neda vyhnut.....no je to nadeleni, pri prvom tehotenstve zurila vogelgrippe, pri druhom schweingrippe a teraz toto 😝

evinkaaa
25. máj 2011

@iii - iingi, jasne ze bakteria. Sorry, asi som rychlo pisala 😀

@mammy81 - steffi, tiez sa priklanam k slabulinko fialkovej alebo vanilkovej 😉

lolitka25
25. máj 2011

Ahojte,
Prepacte, ze som Vám vtrhla do témy, ale velmi ma zaujala a verim, ze mi poradite.
Asi o mesiac sa stahujem do Nemecka- manzel Slovak, tam pracuje uz 3ti rok, ma tam prechodny pobyt, podnajom, poistenie v AOK atd.
My sa snazime o mimi ale nejak nam to na dialku neide ( sme spolu zhruba kazde 4-6 tyzdnov...) a navyse mam aj dost nanic dokynu, tak ale teraz sa mi ju uz menit neoplati....
Ako to je baby, co vsetko tam budem musiet vybavovat? Zapisany prechodný pobyt tam uz mám, ale este nie som v AOK ani nic... Prosim poradte mi,aby som na nieco nezabudla a poradte mi akí sú tam doktori. Vdaka

amilat
25. máj 2011

@mammy81 Stefi, ja mam tiez fialovu farbu v obyvacke, lavendel - dali sme namiesat v Baumaxe, mame len jednu stenu a tri biele, a este taky vycnelok z komina tiez jeden pasik fialovy k tomu biely nabytok a svetle kozene sedacky a vyzera to dobre, uz bude rok a este sa mi to paci a ked sa prestane, tak tu jednu stenu mam raz dva premalovanu 🙂

@lolitka25 Ked sa nemylim, tak to zdravotne poistenie mozes mat aj cez manzela, ako Familienversicherung, ale su tu baby co ti lepsie poradia ohladom vsetky uradnych formalit, ze Katka? 😀 Co sa tyka lekarov , tak je tu v DE jednoznacne lepsia starostlivost ako na SVK, aspon podla mojich skusenosti. A kam sa stahujes?

Nasa babysitterka berie 8,50€ za hodinu za jedno dieta,studentka, ked jej ich necham oboch tak je to 17€, ale vzhladom nato , ze tu nemam nikoho kto by mi dal na deti pozor, tak aspon takto to riesim, raz tyzdenne na 4 hodiny pride, pekne sa zahra a kedze ju uz mam cez dva roky deti ju poznaju a ja sa mozem na nu spolahnut. Ale vacsinou jej necham len jedneho a len vecer, ked ideme s manzelom von, tak oboch.

lolitka25
25. máj 2011

@amilat stahujem sa do Nordrheinwestfalen - Soest

yanni
25. máj 2011

@amilat ze vraj uradne formality 😀 😀 😀

@lolitka25 takze ak nebudes robit, das sa poistit, ako hore napisane, vo Familienversicherung cez muza. To vypisete v AOK len formular. Ak budes robit, tak sa musis dat poistit aj ty.

Inak vybavovat nemusis nic, kedze sa nadobro otvoril pracovny trh, prihlasenie na Einwohnermeldeamte staci.

doktorov tu mas aj takych aj takych ale celkovo je ta zdravotna starostlivot v DE neporovnatelne lepsia ako na Sk.

lolitka25
25. máj 2011

@yanni dakujem velmi pekne za infosky... este by som chcela vediet ci ak pojdem za gynekologickou ci sa nieco plati.

evinkaaa
25. máj 2011

@lolitka25 - ahoj. Co myslis ci sa u gynekologicky nieco plati? Mas na mysli nejake konkretne vysetrenia? Lebo klasicke vysetrenia sa neplatia.....tie klasicke krebsvorsorge untersuchungen kazdy rok sa tiez neplatia. Mozno za nejake speci nejake priplatky, to ja ale neviem, kedze niesom gesetzlich versichert. 😉

lolitka25
25. máj 2011

@evinkaaa Myslim obycajnu prehliadku, totiz moja dokyna ma zanedbava a hoci jej vravim, ze sa mi pokazil cyklus- mam zo 7 dnoveho menzesu len 1-2 dnovy uz asi pol roka a to sa snazime o mimi ona nerobi nic, ze mame skusat. Max. mi urobila ultrazvuk, videla cystu, ktora vraj sama zmizne - tot stav na SVK. Lenze teraz sa stahujem do Nemecka- tak nema zmysel riesit zmenu tu na svk, preto sa pytam ako je to tam, ci take veci mi vysetri bezplatne vramci preventivy.

evinkaaa
25. máj 2011

@lolitka25 - ako sa vlastne volas? Ak chces, ohladom tychto veci mi napis do ip. Vyznam sa v tom docela dobre, kedze sa s tym intenzivne zaoberam uz vyse roka 😉

lolitka25
25. máj 2011

@evinkaaa diky, napisem ip 🙂

evinkaaa
25. máj 2011

@lolitka25 - uz som ti odpisala 😵

mooc
25. máj 2011

ahojte tehosky aj netehosky 😉 co mame nove?
u nas nic! este zo 3 tyzdne potiahneme..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre