Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
5. jún 2011

Ahojte babulky...

... som tu len na skok a chcem vam ukazat (kedze ste boli niektore zvedave 😀 ), ako dopadol moj vytvor
Takze tu je narodeninova torta "lyzovacka" pre moju najlepsiu kamosku. Vcera sme jej ju doniesli na velku narodeninovu party, co mala na bowlingu.......a nielen ona bola ocarena. Take skvele reakcie som naozaj necakala. 😀

neurologia
5. jún 2011

@evinkaaa
velmi pekna torticka...a myslim ze chvalospevy su na mieste lebo je akt pekna....torta od torty sa zdokonalujes... 😉

u nas dnes aj poprsalo teda presnejsie bola burka taka prava letna zrazu prisla vsetko "lietalo" a potom utichla a slniecko svietilo dalej....takze sme zrealizovali aj nasu planovanu grilovacku 🙂 ja milujem grilovat takze som happy....
atti konecne navrtal joss nocne svetielko/lampicku ktoru som asi pred storocim kupila v ikei...a teraz som ho k tomu uz dokopala otravovala som dovtedy kym to nespravil 😀 takze joss sa teraz hra na osvetlovaca a nerobi ine ako ju stale zapaluje a zhasa... 😀

neurologia
5. jún 2011

@mooc
renatka joss ma taketo pismenka na dvere (vid foto)...viem ze foto je no take osvetlene ale lepsie sa mi to nedalo odfotit.... 😖

joss sme kupili rastovy meter a tak sme ju hned po nalepeni odmerali no nas chrust ma 80 cm ...

a potom samozrejme foto so svetlom... 😀

mooc
5. jún 2011

@ivic26 naposledy robil dr US a merania tusim este niekedy v aprili a to bol mathiasko velke babo.. uvidime co v stredu, mam doobeda termin.. inak dik za opytanie, este sa da, este v poho tych 10 dni - 2 tyzdne potiahnem..

@neurologia bei kraaaasne.. my mame rastovy meter, este nicky ani nelozil hehe.. uz sme niekde pri 95.. 😝

mam tu navstevu.. musim..

neurologia
6. jún 2011

@mooc
jeeej aj ja mam v stredu termin u dr. hned o 13:00 🙂 a mala by to byt "velka" kontrola aj merania a vsetko samozrejme uz ctg....len som zvedava ako to vydrzi joss predlopokladam ze zatial im rozoberie ordinaciu 😀

mooc
6. jún 2011

@neurologia bei, ja nicolasa radsej so sebou nenosim, raz boli so mnou aj s mm a kym sme cakali tak mu bolo dlho a to tam bol aj tatino, sama s nim, to by bol stress pur.. (ale dr. ma ordinaciu hned cez dvor oproti nasmu obchodu, tak je nicky s tatom a omi a havom tam)
inak na ctg ma nechaju sediet kolkokrat aj 45 minut a to je uz straaaasne dlho aj pre mna obsediet.. 😒
v stredu sa tiez mame este merat a som veeeeelmi zvedava na prognozu porodnej velkosti.. naposledy (pred tromi tyzdnami) totiz len kukol a urobil ster na toho ...koka.. a minuly tyzden som bola len na ctg, lebo mal dr. dovolenku tak len jeho dcera, tiez gyn. kukla dnu a ze mame vraj aktivne dieta.. 🙂 tak to mi vraviet nemusela, to ja viem..
bei, ved ty si uz tiez 30tt to je sila ako to leti.. a joss to ako vnima?

@evinkaaa evi torta krasna.. normalne ze sneh v lete.. 🙂 mne sa vcera uz prehrieval mozog, ale dnes sa nam jemne ochladilo a je pod mrakom, to sa mi celkom paaaaci 😝

ivic26
6. jún 2011

ahojte,
@neurologia - krasna izbicka, joss tam uz spava? my mame taky mesiacik z ikei a som s nim velmi spokojna .. vecer pred spanim to naladi uz na spanok..
@mooc - reni, no moje obe deti boli vacsie babatka, matus mal 3710gr. a marina 3620gr., ale to je super, ze ked aj ochoreju, tak maju z coho schudnut 🙂 No uz sa Ti to velmi krati, drzim velmi palce, tie posledne dni su uz nie velmi prijemne, ale tak co nespravime pre nasich drobcov...
@evinkaaa - nadherna torticka, akoze som ostala uplne bez slov.. fakt palce hore.. si velmi sikovna cukrarka .. ja by som to nezvladla.. mozno tak po pol roku trenovania 😀

deina
6. jún 2011

@evinkaaa, nadherna, necudujem sa, ze boli vsetci ocareni. 🙂

@neurologia, krasna izbicka a Joss ako vyrastla. 😵

My nemame rastovy meter, meriam ich len tak pri dverach, Mates ma 86cm a Misko 105cm (ten je nejaky dlhy, zevraj ma max vysku na svoj vek, ale iba priemernu vahu 😅 ).

@mooc, zda sa mi to, ci mas este stale kopec energie aj s bruskom? 😅

Ozaj, Mates dostal lepku na ocko, tak 2h denne prelepujeme a cuduj sa svete, celkom dobre to znasa. Sice prvy den sa nalepil na mna a 10 min sa odmietal odo mna pohnut, ale uz na treti den potom behal akoby sa nic nedialo, co ma tesiiii, lebo to znamena, ze na to ocko vidi.

mooc
6. jún 2011

@deina dani, mam tu tatina a bratranca.. vies si predstavit, 4 chlapi v dome a piaty v brusku 🙂 vsetci sa mi sice snazia pomahat.. ale prat, zehlit, varit a taketo "somariny" nechavaju na mna.. jaaaaaja este niektori aj myslenie nechavaju na mna.. teda nicky ee, ten ma svoju hlavu..

nickymu sa tento stav u nas velmi paci, ma svojich pozorovatelov a robi saskoviny este viac ako inokedy.. a zistil, ze dedo a mino ho posluchaju viac ako mama a papi, takze im niekedy robi generala.. 😝 som hned myslela na veroniku ako spominala, ze mimca dedka bockt.. 🙂

ja som zatial v pohode, stale citim tlaky dolu a silne kopance od mojej chobotnicky, ale inak ziadne priznaky bliziaceho sa porodu nemam.. 😕

paula
6. jún 2011

@iii Ingriiiid!!! Nemci a auta... to je asi kapitola sama pro sebe... ☹ Ja jen doufam, ze nikoho neskrabnu, jsou fakt strasne haklivi.... Neplati to ale nahodou pojistovna, musela by jsi to platit sama? Ale uplne si dovedu predstavit to prehaneni.... potrebovali by stare skodovky, aby si z toho tolik nedelali.. 😉 Jen me prekvapuje, ze byla hakliva zena a ne chlap, normalne je to spise naopak?
A co deti? A jak se ma mimi v brisku? Laura se pred nedavnem ptala, kdy zase prijede Elenka. 🙂

@evinkaaa Evi, dort je krasny, jako vzdy. 😉 doufam, ze se to slibne vyviji dale?! 😉

@neurologia Joss ma opravdu krasny pokojicek! Kde jsi koupila pismenka? Ve stredu ti preji uspesnou prohlidku 😀

Holky, vsechny vas moc zdravim z Neussu!

P.S:: Jak to u vas vypada s EHEC? A vyhybate se nejakym potravinam? Zelenina pekne zlevnila, ze?

deina
7. jún 2011

Ja jem vsetko ako doteraz, len umyvam poctivejsie ako predtym. To snad staci, aby sme nic nechytili. 🙂

Maju tuna v Nemecku Nasivin Sinus sirup? Taky bylinkovy. V lekarni pri nas to nemaju, ale tam casto nic nemaju, tak mozno inde... toto myslim: http://www.nasivin.sk/nasivin_sinus_sirup.html Misko ma uz vyse mesiaca upchaty nos alebo co to ma, neviem, dutiny mozno, nic mu netecie, Nasivin do nosa nezabera...

oli1104
7. jún 2011

Caute,

muj muz je na auto taky silene haklivy a to neni Nemec 🙂 Naprosto nutne si potrebuje koupit auto svoje, protoze jinak ho asi rani mrtvice brzo 🙂

U nas Ehec nejak neni, ale bojim se tak stredne. Jednou jsem podlehla a nesnedla jsem v Ikee salat ( jinak mne prijde, ze tu zelenina neslevnila ). Asi kdybych byla Dani, tak bych mela strach velkej. Kazdopadne je to silene, kdyz se nevi, z ceho to je.
Jinak Nemci mi prijdou uplne mimo, strili jednu vec za druhou, jeden urad rika neco, pak rika neco dalsi urad, prijde mi, ze jsou priserne nekoordinovani, ze to proste fest nezvladaji. Teda myslim organizaci.
Taky si myslim, ze sef RKI a ta ministeryne uz nema na svych mistech co delat.

Na rymu a dutiny a spol je pry uzasny Sinupret. Ja ho tenkrat nezkousela, jak sjem byla tak priserne zahlenena, splichala jsem do nosu Locabiosol ( to je v CR Pamycon ).

zatim cau

yanni
7. jún 2011

Cauko babule,

len tak na skok, ja zase nestihaaaaaaaaam.

Ingi, ja by som toho, co mi poskriabe auto asi zabila. Najskor nahnala na poistovnu, dala by som to do Werkstattu pekne fachmämisch opravit, ziadny stiftik a ked by to uz bolo OK, tak by som vinnika zavesila do prievanu 😀 😀 😀 Nie vazne, ja som na moje veci, jedno ktore, strasne hakliva. Myslim, ze to nic nema s Nemcami. Ja davam velky pozor, aby som neurobila niekomu skodu, egal aku malicku, a to vyzadujem aj od spoluobcanov. Tak....

Danka, den sirup v lekarni asi nemaju. Ja ho tiez poznam z SK ale tu som ho v normalnej lekarni nikdy nevidela. Ja uz teraz velmi malo chodim do normalnych lekarni, nakupujem online. Kukni v tych vselijakych online-apothekach.

Pavli ja jem vsetko. Mozno trochu viac umyvam ale jem vsetko aj uhorky, aj salat, jednoducho vsetko ako predtym. A sa mi zna, ze dokonca aj viac. Asi mi tie zmutovane uhorky lepsie chutia 😀 😀 😀

@deina
@deina
@paula

evinkaaa
7. jún 2011

@deina - dani, len na skok, ked citam, ze sa pytas na kvapky.....pozri, nasla som ti v apotheke, kde ja casto objednavam a som spokojna na 120% 😀 (to uz som ti vybrala tie pre male deti, pretoze tam su rozne....pre male deti, pre väcsie deti, pre baby, pre dospelych...)
http://www.sanicare.de/produkte/sortiment/Erkae...

...tak ja zasa bezim... 😉

neurologia
7. jún 2011

AHOJTE BABY,

@paula
pauli u nas som si nejake zlacnenie ovocia a zeleniny vobec nevsimla vsetko ma taku cenu ako predtym ....a nejak sme stravovanie nezmenili jeme vsetko tak ako doteraz spravime si aj salat a aj ovocie si kupime...vsak co by sme potom jedli...no nie?uhorky nekupujem ale ani predtym som nekupovala my ich "nelubime" a teraz ked je obdobie roznej zeleniny a ovocia a ja doslova vsetko zeriem si neviem predstavit ze si nekupim ked mam taku chut... 😉

@deina
mne sa zda ze vraveli nieco take ze umytie nepomoze ze ten "ehec" umytim odstranit nevies.....len uvarit...tak ja teda neviem

heh no muzi a auta to je kapila sama o sebe...ale nastastie attila nieje zatazeny na auto...on berie auto ako dopravny prostriedok ktory na sluzit jemu a nie naopak....takze joss moze kludne papat a mrvit....ale tak samozrejme ze ho obcas aj upraceme povysavame ale nejak sa to u nas nepreziva.....ine je ak skodu sposobi niekto cudzy...

neurologia
7. jún 2011

@iii
inga a neda sa to riesit nejak cez poistovnu? a inak poviem tak ako to je no kebyze mi navrhnes ze mi kupis to lakovacie pero tak ti asi hlavu odtrhnem 😀 viem ze si im to nespavila neschval ale noooooo ved vies ked si spravis na svojom je to ine ako ked na cudzom...

deina
7. jún 2011

@oli1104 a ktory Sinupret? Nasla som dva druhy: http://www.sanicare.de/produkte/sortiment/Erkae... a http://www.sanicare.de/produkte/sortiment/Erkae... (tento asi?), Nasivin ten sirupovy asi ozaj nemaju, nie je ani v tej lekarni, co @evinkaaa dala link, ale vpodstate je ten Sinupret to iste. Vdaka za stranku, Evi, uz som si ju ulozila. 😉 Locabiosol je asi na predpis, ze? Ale on nema nic bakterialne, si myslim, aj lekarka si mysli, ze nic take (ozaj len mysli, lebo nehrozi, zeby si nechal pozriet do hrdla alebo neboj vziat trosku krvi 😒).

A uz by sa aj patrilo zistit, odkial ten ehec je, maju v tom akosi bordel. Raz to, raz hento...

No nase auto vyzera hrozne, najma po ceste na SR alebo sem do Nemecka, same omrvinky, keksiky, hracky pohadzane... 😝

iii
7. jún 2011

@neurologia bei, jasne, mame haftpflichtversicherung, takze ak sposobim niekomu skodu, zaplatia to, ale zaroven by nas prestufovali do inej kategorie a platili by sme vyssiu poistku.....teraz mame nizku, lebo sme uz 5 rokov nikomu nic nespravili 😀

@yanni katka, no ty si ina zena teda 😀 mne ide len o to, ze si kvoli skoro neviditelnemu skrabancu necha menit celu zadnu napravu....... navyse so svojim Pajerom zabera v garazi viac miesta, ako je zdrave, cize by som mohla vycitat ja jemu, ze kvoli rozmerom jeho auta som si orypala o neho nase auto 😀
a vobec, psychoatizmus to je, dosledok nezdraveho wohlstandu, ked ludia nemaju naozaj co ine robit, ako si lestit auta, ktorymi idu potom 200 metrov do obchodu.

@paula pauli, odkaz laure, ze hocikedy, napr. 25., nemas teraz toho vela v skole?

@oli1104 oli, no asi to nie je tak lahke....a nemyslis, ze je to skor chyba tlace, ako vec hysterizuje?

yanni
7. jún 2011

@deina ten prvy link je sirup. Ten "nas" tu asi nezozenies. Ale mozno je to ten isty, len na sk-cz trh ho inak balia.

@iii Ingi no s vymenou je to prehnane, oni to v servise vedia velmi pekne zaretusovat. nic netreba menit. Si vravela, ze si to odfotila. Tak chot do tvojho servisu, ukaz fotky a opytaj sa ujcoka, ze co by on s tym robil. Jasne, ze vymenit je lepsie, mas zase nieco nove 😀 ale prehanat to nemusime., no nie?

neurologia
7. jún 2011

este musim pochvalit mojho pana manzela....vcera spravil pre joss pieskovisko aby som uz nemusela zakazdym ked sa chce hrat v piesku behat do parku-co je dost daleko...no neviem nejaky je snazivy v poslednej dobe (namontoval jej svetlo nastenku take drziaciky vcera som si vymyslela dalsiu blbost tak si spisal co bude potrebovat za material) mam za tym nieco hladat ? 😀

paula
7. jún 2011

@deina Dani, umyvani pry nepomuze, jen vareni, ale okurky, rajcata, salat apod. neuvaris 😉
U nas zlevnily okurky a salaty na polovinu. jsou jich plne regaly a nikdo je nekupuje....
Ja kupuji rajcata a papriky, to by snad melo byt bezpecne 😉 A jinak samozrejme zeleninu, co se da varit.

@iii Jak se to tedy vyviji se sousedy? Ja to take povazuji za totalne prehnane, jak lide na vecech visi a jim na nem zalezi... Vzdyt jsou to jen veci.... a do hrobu si auto nevezme,ne? At uz se skrabancem, nebo bez.... 😀 😀 😀
Treba bych mluvila jinak, kdybychom byli bohati. 😉 😀 ale asi ne... Ja se snazim rozdat i z toho mala co mame, obleceni po Laurince davam do Iraku a jinak se snazim poslat rodine co muzu... Asi by meli takovi lidi videt jednou poradnou bidu, aby si vic vazili co maji a nebyli z toho tak pos.......
25. se predbezne hodi!!! To by bylo super, kdyby jste zase mohly prijet! Ve skole toho mam tak stredne 😉 Spis me zase se.... urady.... Tento rok jsem dostavala BÄFOG (podporu pri studiu) a pro pristi rok musim podat kompletni novy Antrag, coz je strasne moc stranek a mimo jine potvrzeni skoly ze tam chodim. no a Amt, chce to potvrzeni 2 mesice predem a skola ho nechce vystavit drive, nez na zacatku skolniho roku. 😠 😠 😠 Totalni byrokracie a to uz me tu fakt stve, ze at jdu kamkoliv cokoliv vyridit, je to totalni sikana. 🙄

@ neurologia Bei, ja chci taky piskoviste!!! Je krasne! Posli chlapa, jo? ja bych za tim nic nehledala, jen velkou lasku k rodine?! 😉 😎

@yanni Kati, to jsi tedy odvazna, ze jis vsechno! Ale u vas v Bayern jeste zadny pripad nebyl,ne?

dania
7. jún 2011

Cauky baby, tak jsem zase jednou nakoukla, jak se mate 🙂 My hezky, ale jako vzdy v poklusu. Ale jak Ingi rikala, Dansko jsme si uzili na plazi. I koupacka byla, i kdyz voda byla tesne nad bodem tani.
Pauli, to je ale opruz s tim urednicenim! Ale s tou zeleninou si myslim, ze staci poradne umyt, teda alespon na rajcatech a okurkach by ty bakterie byly asi na povrchu, ne uvnitr. My teda jime oboji, ale okurky jsem zacala loupat.
Ingi, ty storka s tim skrabnutym autem, to je ale sila! Drzim palce, at se to nejak rozumne vyresi.

dania
7. jún 2011

A tohle znate? 😉

dania
7. jún 2011

Doufam ze me za to nevylouci z fora 😀 Jo a jinak slavime kulatou stranku, koukam 🙂

iii
8. jún 2011

@dania huhu, no to je teda dost dobre.....kde si mozem objednat nalepky? uz som premyslala o nejakom stickeri vivat kernenergie, alebo vivat gurken, ale takato elegantna fuzia ma ani nenapadla 😀

@paula pauli ver mi, ze ak by si mala penazi prebytok, vobec by to tvoj postoj k veciam nezmenilo. to je skor vec nastavenia. a toho, s cim sa ti vobec chce zapodievat a co povazujes za uplne zbytocne. tak ja ti potom napisem ip ohladne toho vikendu

elenka teraz priniesla zo skolky taky hnusny slang, na konci kazdej veci povie neeee?! napr. das wollen wir aber nicht, mama, neeeeee? brrrr

@mooc reni, a ako ocakava nicki surodenca? ja si pamatam, ze E bola par dni pred prichodom M extremne precitlivela, proste bola uplne ina. hebamme vravela, ze to deti akosi citia a ze je to velmi spolahlivy indikator prichadzajuceho porodu, heh 😉

yanni
8. jún 2011

@dania Danka dobre. Aj ja ceeeeeeeeeeem....nalepku.

@paula No odvazna ako odvazna. Ja som taky maly rebel. Ja vsetko jednoducho ignorujem. Jem dioxinove vajcia, bse-fleisch, ehec-gurken, co ma nezabije, to ma posilni 😀 Nie vazne, kolegynina dcera je biologicka a robi vo vyskume prave s takymito "neduhmi" a povedala, ze je to velmi nafuknute. Mne to sice tiez vrta v hlave, ze co ak to aj ja chytim, ale co mam potom jest? ved ja zijem viac menej len na ovoci, zelenine a mliecnych vyrobkoch.

Inak to sa az tak na znamost nedava, ale len v Bavorsku je kazdy rok ca. 1000 pripadov ehec a hus. Len je to statisticky rozlozene na cely rok a este nik na to nezomrel. Cize ked toto prefrci tak aufs jahr gesehen, nebude v Nemecku ani tento rok viac Erkrankungen ako po tie roky. len ze to je v kratkej dobe naraz tak vela, a ludia na to zomreli. Ale nik nam nepovie, ci ti, co zomreli boli uplne zdravi alebo mali nejake Vorerkrankung ci uz zname alebo co ani sami netusili. To by dokazala len pitva, ale na verejnost sa to urcite nedostane.

amilat
8. jún 2011

@yanni Kati, ja som pocula skoro v kazdom pripad eked niekto zomrel tak tam bolo aj ine ochorenie a väcsinou stari ludia

yanni
8. jún 2011

@amilat Danielka, hej aj ja som tak citala, ze väcsinou stari. A ked aj mladsi, tak si neviem predstavit, ze by sa zdrave telo s tym nepopasovalo. Len je to teraz mutant, ktovie ako zmutovany, ked nic nepomaha. To musi fakt len telo same zlikvidovat.

oli1104
8. jún 2011

Ingi ty jsi jako nas cesky genialni prezident Klaus. Ten take rikal, ze je to cele cirkus a ze to v podstate neexistuje a ze za vsechno muzou media 🙂
Hlavne media mohly za to, ze se zverejnilo jak krade pero 🙂

Ja si nedovedu predstavit, jak to cele mohly media nafouknout a hlavne proc by to delaly ? Kvuli sledovanosti ?. Kdyz jsem poslouchala sestrihy z "akci", proste jak sel cas, tak urady, jeden po druhem, ohlasovaly jeden produkt za druhym, RKI vyloucil neco, jiny urad potvrdil neco, treti neco jineho dementoval. Ve mne to fakt nebudi dojem kompetentnosti, nedovedu si predstavit, kdyby to byla vetsi epidemie, jak by jednali, mne to opravdu prijde nezvladnute.
Taky by me zajimalo, jestli ti lide byli zdravi nebo ne, ale na druhou stranu, vsechny take nevime, zda jsme komplet zdrave, nebo jo ?

Jinak ja mam za to, ze krome tech klicku se ta bakterie vyskytuje prave jen na povrchu, takze staci peclive umyt a oloupat.

Jinak k tomu skrabanci. Treba to auto chteji prodat ? Nam nekdo na parkovisti u parkhausu udelal "jamku" do dveri, docela velkou, tak 3cm v prumeru a narovnani a vylesteni a vybrouseni by nas stalo 1500euro, coz je teda docela hodne a predstava, ze mi da nekdo za sterac treba 20eurovou bankovky a napise sorry, tak bych az tak nadsena taky nebyla.
Kazdopadne skrabanec, ktery si udelaji sami je neco jineho nez skrabanec od nekoho jineho 🙂 a jeste k tomu cizince 🙂

Ted jsem mluvila s mamkou, byla dneska na gynekologii a pry ma malinky polypek na nejake sliznici, nevim teda kde, ale myslim, ze nekde dobre viditelny, protoze utz ji nedelala, jen normalni preventivni vystereni.
Mate s tim nekdo zkusenosti ? Pry ma jit za 1/2 roku na kontrolu, ze to bude sledovat, zda to roste a kdyby jo, tak pry se to vyskrabne. Jak se to dela ? V celkove narkoze ?

dania
8. jún 2011

Hehe, mam radost, ze jsem vas potesila s tou okurkou. Najdete ji ke stazeni tady: http://nuclearpoweryesplease.org/blog/wp-conten.... Vytisknout si ji ale musite samy, teda aspon nevim, kde by se to dalo objednat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre