Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
8. aug 2011

@mimkaa2607 - no to si bud ista, ze malej budu ziarit ocicka, ked to bude vidiet. To je pre kazde dieta zazitok....vsade blinka, kruti sa, spieva ci krici, vonia... 😀

mimkaa2607
8. aug 2011

@evinkaaa No joj jej bude stačiť ked to bude voňať 😀 ... ved tiež chudiatko ju prehanalo (som nevedela, že jej idu posledny zubky) no a mi nakazala doktorka jej dať probiotika...tak som jej kupila take jahodkove a mi to nechcela...ale keby to malo taku hovädziu alebo bravčovu prichuť tak to by zjedla 😀 ... ona strašne rada papá 😀 ... a moc nemusi sladke...aj ked troška skusi ale nezje toho vela-ale som rada...radšej mäsko ako sladke 🙂

mimkaa2607
8. aug 2011

@evinkaaa dakujem za stranku :-*

evinkaaa
8. aug 2011

@mimkaa2607 - hej? Mala je tak maskrtnicka? To je dobre, vsak vybeha 😉

mimkaa2607
8. aug 2011

@evinkaaa no to veru je 🙂 ... strašne rada papá ... ale treba jej papať, lebo rýchlo rastie tak som rada, že jej tak chuti , že neodmieta papanie 🙂

schnucki
8. aug 2011

@mimkaa2607 ja bych taky nerekla ze je to tolik prace ... mozna i zalezi kde dela, ale vim ze manzela tatinek toho ma kolikrat hafo 🙂

@evinkaaa no uplne mu zarili ocka 😀

evinkaaa
8. aug 2011

@schnucki - no to som pochopila, ale pri com? Ked si pozerala nasu "peciacu" temu, ci?

evinkaaa
8. aug 2011

@mimkaa2607 - tak nech radsej papa. 😵 Kedy sa vlastne stahujete? Donesiete si tu nabytok zo sk, ci budete kupovat, ci prenajmete zariadeny byt?

pallacinka
8. aug 2011

@yanni @evinkaaa Dakujem za rady, uz ste tu toho zasa popisali tak moj koment ide mimo, no neda mi nepodakovat 🙂. Z DMky som si priniesla cely arzenal, gallseife, sol, aj taku malu drahu flasticku od dr. beckmanna a zatial sa zda, ze pomohla iba ta. No tie flaky uz boli spred minuleho tyzdna 🙂 Inac myslim, ze ak to budem riesit hned, mydlo a sol postacia. A ten sprej kupim tiez, to som si precitala az ked sme boli spat. A dnes sme sa samozrejme ako naschval nezaspinili, no aspon budem pripravena do buducna, dakujem 🙂

pallacinka
8. aug 2011

@rpinguin Reni, ahoj, jasne ze som, odpadnem 🙂 Svet je vazne malinky, hlavne ten virtualny. Priznavam, ze vas tu sem tam spehujem, no teba som si nevsimla, mozno keby si mala mena drobcov vypisane. Pridam si ta medzi priatelov a budeme aspon takto v kontakte ked uz nas opustate, ok?

evinkaaa
8. aug 2011

@pallacinka - presne tu malu flasticku pouzivam aj ja najcastejsie. AJ sprej, ale aj tu flasticku. Ja som nadmieru spokojna a zatial vzdy vsetko zmizlo. 😉

pallacinka
8. aug 2011

@evinkaaa Je naozaj super, len ked som videla kolko ich je druhov a kolko ich asi este budeme casom potrebovat ked mala zacne rast a vsetko demolovat, tak mi az mdlo zostalo 🙂

schnucki
8. aug 2011

@evinkaaa nene, on byl u male kdyz udelala svoje dva krucky sama, stal u ni 🙂

myslite takove ty zelene lahvinky co jsou na ruzne fleky?

evinkaaa
8. aug 2011

@pallacinka - aha, uz viem......ty myslis tie male flasticky (zelene?!) a tych je teda vela. Aj tie su super, ale ja som myslela este nieco ine. Mne sa osvedcilo toto: http://www.food-shop24.com/images/beckmann roll...

yanni
8. aug 2011

@schnucki ja som tiez raz mala tu zelenu flasticku. Mojmu byvalemu padol na zem cely karton s cervenym vinom a mala som oblecenu bielu mikinu a vsetko to vystreklo na mna., Skoro ma porazilo. Jeho mama to macala v kile soli a hovno to pomohlo, som bola nasrata jak brok. Som si potom kupila ti flasticku, stacilo par kvapiek a bolo po skvrnach. Ale na take normalne skvrny staci aj sol alebo nejaky lacnejsi Fleckenentferner. Som tu flasticku nedavno po 10 rokoch vyhodila 😀 Uz som to nikdy nepotrebovala.

schnucki
8. aug 2011

@yanni me jeste nenapadlo koupit tu sul, se po ni zitra podivam 🙂
ona mati v te rodince co jsem byvala pouzivala ty lahvicky, ja sama jak pises jsem si ji koupila jednou a uz ani nevim kde je ....

pallacinka
8. aug 2011

@evinkaaa Hej, presne tie male zelene, je to vlastne prasok. Tvoj link sa mi nezobrazil, no zrejme ide o ten roll-on fleckenroller, skusim pohladat aj to. Nevies, ci su tieto veci dostat aj na Slovensku? Svagrina ma rocneho chlapca a riesi to iste, bol by to skvely dar 🙂

rpinguin
8. aug 2011

@pallacinka Luci, no a ze si medzi nas nikdy nezavitala, si spionovala, co? 😀 Podla fotky by som ta akosi nespoznala, ale som videla meno malej a ma napadlo, len zasa sa mi nezdalo, ze by uz bola taka velka, ze uz prikrmy riesis, ale ono to leti.
Takze mrkva sa ti vyprala? Si mala zacat tym pastrnakom, ja som u oboch s nim zacinala 🙂
@mimkaa2607 Maji (volas sa tak?, stary rocnik uz zabudol od minulej strany 😀 ) ty si potom nejaka mladica, mas fakt 22. Slovo tchan si fakt nepoznala? Inac si pamätam na vas bytcianky jarmok, tusim v septembri to byva na Michala, tolko burciaku som vypila, ze mi bolo cely druhy den zle 😀 A fakt, ono kolko ludi- tolko chuti, ja som vyrastala stale na mhd a tu v Nemecku ficim na nej dalej 😀

mimkaa2607
8. aug 2011

@schnucki no tak to moj manžel ma teda veeeeeeela prace... to sa nemožeme sťažovať 🙂 ...

mimkaa2607
8. aug 2011

@evinkaaa no sťahovať sa ideme 28.8....no asi si všetko nakupime tam v Mníchove...lebo neviem ako by sme to odviezli ... to by sme potrebovali asi velke auto ... a viac sa oplati tam kupiť ako to prevážať 🙂 ... a tak treba len postel skrine...a to je všetko ... 🙂

mimkaa2607
8. aug 2011

@rpinguin no jj Maji 🙂 ... no mam už 23rokov 😀 ... tak ako tchan mi prišlo, že možno je to svokor ... lebo tchýna som počula, že je svokra...ale je to take zvlastne slovo-pre mna...zas v CZ je to pre nich prirodzen 🙂 ... no tak ja som tiež raz išla z jarmoku taka ... ale iba 1x a aj to bolo naposledy 😀 ... lebo ja bývam v kotešovej to je 4km od bytče a som šlapala domov pešo ... a kamoška bola na tom horšie tak sme sa nejak dotackali domov ... ale tak čo trva cesta 50min nam trvala dve hodiny 😀 ... no ja som zas taka, že radšej idem kus peso ako sa trepať busom ... aj v ZA ked sme pol roka bývali tak jedine burka ma dohnala na mhd 😀 ... ináč stale pešo - ale keby to aspon na postave bolo vidieť 😀 ale nič ... stale taka ista som 😀

evinkaaa
8. aug 2011

@pallacinka - neviem, ci to dostat na sk. Ale mozno treba pozriet v dm-ke, tam by mozno mali. Neviem... 😖

@mimkaa2607 - aha. No to nieco tu kupite. Najdete nieco pekne podla vasho gusta 😵

mimkaa2607
8. aug 2011

@evinkaaa No tak ja si tiež myslim 😀 ... a tak nam netreba niečo drahe tam ... mame novo prerobeny byt tu na SK, tak v nemecku do bytu nebudeme vražat tak peniazky ... 🙂 ... a ty kde pracuješ?...či to je tajne 🙂 ... a na SK sa nechceš vratit?

rpinguin
8. aug 2011

@mimkaa2607 inac si doteraz pamätam trasu vlaku Horny Hricov, Dolny Hricov, Kotesova, Bytca 😀 A to si isla z toho jarmoku peso do Kotesovej? Koki, to ja som zasa opak, ja by som sa zasa len vozila, ked viem, ze niekam sa dostanem povozom, tak naco pesky. Peso sa chodi tam, kde sa inac neda 😀 A v ZA. ste kde byvali, ako z Hlin by som do mesta aj ja dosla, ale z Vlciniek, Soliniek alebo Hajika ani nahodou 😉 To by musel stat listok 20€, aby som isla peso 😝

mimkaa2607
8. aug 2011

@rpinguin no jj to je presne ta trasa...ale tak ako kotešova už je zrušena - myslim ako vlakova stanica...vybudovali tam dialnicu a vlakova stanica tam bola zbytočna, lebo kotešovci nechodia na vlak...bližšie maju na busovu zastavku ... no a do kotešky som išla cez hliník 🙂 ... no a tak my sme bývali na Solinkach a chodila som pešo 😀 ... aj ked bola zima 😀 ... ja rada chodím pešo 🙂 ... predtým sme bývali vo Hvozdnici - manžel tam ma rodičov ... no a aj odtial som chodila do Kotešovej peši ... dcerka isla do kočíka, veci som šupla pod kočik a išla som 😀 je to 13km, ale prechadzka bola super 😀

rpinguin
8. aug 2011

@mimkaa2607 jeminecku, tak ty si iny extrem, wow, tak to by som nedala. No a fakt, je tam dialnica teraz. Ja som tiez byvala na Solinkach. No a kedysi davno (som bola este decko) mi byvala babka v Stiavniku, takze sme v Bytci na autobusovom museli prestupovat, ked sme isli vlakom niekedy. Babka tam uz ale predala dom a je v Trenc. Tepliciach, takze uz tam nechodim vobec, ale ono sa vsetko tak strasne meni, ze som rada, ze v Ziline nieco ponachadzam. Esteze je uz internet. 😉

mimkaa2607
8. aug 2011

@rpinguin Hahaha aky je ten svet maly 😀 ... tak ja mam babky tiež v štiavniku a aj dedka...no a tak extrem ... ja som sa rada prechadzala ... ja som neznasala hvozdnicu 😀 tak som rada chodila peso a nechcelo sa mi trepať do autobusu s kočikom 😀 ...
no v ZA je teraz toho noveho až až 🙂 ... a kde si presne bývala na solinkach? ja mam na solinkach dost vela spolužiačok zo strednej 🙂

rpinguin
8. aug 2011

a kde si chodila na strednu? ja na Hlinsku gympel, na druhej zastavke Dubovej som byvala a inac by som si bola ista, ze tie nase babky by sa zcasti mohli urcite poznat, to je prca, dnes zvlastny den. Stretnem tu skoro susedu zo Slovenska a dalsiu z Mannheimu, ktoru poznam osobne 😉 Inac do slovenksych busov s kocarom asi nie je 2x vyhra sa trepat, tu zazijes aj nizkopodlazne busy 😉

mimkaa2607
8. aug 2011

@rpinguin No ja som mala polnohospodarku - pri base 😀 - odbor som študovala agropodnikanie ....ale už skoro rok som Bc ... možno časom doštudujem Mgr 🙂 .... No tak veru to nie je sranda sa trepať busom ... a kazdy vie tak super stáť a kukať sa ako sa ja snažim natrepať do busu s kočikom - mile nie? 😀 ... ale s dcérkou som chodila na baby plavanie do ZA ... no a som vzdy vystupila na bernolačke 😀 tak si vieš predstaviť ako som chodila po schodoch 😀 som vyšlapala tie schody a som myslela, že som asi zabudla dýchať 😀 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre