Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
15. sep 2011

@rpinguin - renca, uz ste prestahovani? 😉

@mammy81 - steffi, ako s paci malej v skole? Je nadsena, ci uz ani moc nie? 😉

@leelo - peti, a ty ako sa mas? 🙂

rpinguin
15. sep 2011

@evinkaaa Evi, nie, by som informovala, ziadne suce byty stale, som to tu predlzila este do konca oktobra, proti vikendovemu vztahu nic nemam, len ma stve akurat to, ze je Maxik taku dobu bez skolky ☹

evinkaaa
15. sep 2011

@rpinguin - aha. Ja som myslela, ze uz nejaky vybraty mate, co si tu uz raz pisala, ale ze ten bol bez zaluzii. Sme sa vtedy rozpravali, ze ake moznosti by boli....ohladom tych zavesov a tak. Tak ja som myslela, ze ten byt beriete.

leelo
15. sep 2011

renci, ano, katka je vydana napospas slovaci a este aj bez pripojenia na civilizaciu, snad sa z toho psychicky pozbiera do vianoc 😀
no mas ty pravdu s tym bobbym - asi to bolo nieco ine cervene, na co ho moj muz nutil a on chudak, kratke nozicky. ja som ich pozorovala z dialky cez zahradu, mame tam asi pozehnane tych trjkoliek, co si deti sharuju. starsi chalani sa vzdy potesia, ked ide B na dvor, lebo moj muz mu kupuje kazdy model novej futbalky co vyjde, v realnej velkosti. maly to chalanom vdacne odovzda a hra sa s gastanmi v blate.

steffi, meno nemame vobec vybrate. stale dufame, ze nam nejake z tych par, co prichadzaju do uvahy, padne do ucha. ved prinajhorsom prideli matrika 😉

inak mi nevravte, ze ste nemali nikdy tie "cvicne" kontrakcie. ja taky kludas po ctg, videla som, ze su tam na paske vysoke ako mrakodrapy, aj som ich citila, ved maternica cvici, nie? pridem k dr. a ten hned katastroficke scenare. toto teho je fakt zataz na moj zivotny optimizmus, stale musim niecomu celit. ale paradoxne sa fakt citim este lepsie ako pri B, vtedy mi bolo super a teraz este lepsie 🙂

evi, dakujem za opytanie. popisala som o sebe vyssie, stale ma len strasia 😉
chystate sa na o-fest? ja si asi len kupim hrncek, ako tradicne, mozno aj sladke si nieco k tomu dam, heh.

felli
15. sep 2011

@iii ahojky ;O) este lepsie :O)) Fellipe sa pise,tato forma ani v kalendari nie je :O))) ale doma mu hovorime Filipko

felli
15. sep 2011

@philipha22 na Slovensku urobia pas i do druheho dna,sihnu vsetko,len to stoji viac penazi,neviem kolko presne.

ivic26
15. sep 2011

ahojte kocky,
tak po dovolenke sa hlasim aj ja. sice sme naspat uz od 4.9., ale aklimatizovat sa po takej dlhej a super dovolenke trva nejaku dobu.. jaaj, na slovensku sme boli 4 tyzdne a ozaj som si tu dovolenku uzivala, hned by som to brala znova. a potom sme boli este na tyzden v taliansku, brali sme aj starych rodicov aj mojich, aj manzelovych a aj sestra s detmi bola, bola to parada...
no ale uz sme naspat a zarezavam opat sama... hned minuly tyzden sme mali terminy s matusom vo fruhforderung centre, takze som dovybalovala kufre az cez vikend, kedze som nic nestihala 🙂
Matusko ako vzdy, po takej dlhej dobe, nechce chodit do skolky, este ze uz tam ma aspon jedneho kamosa, no potrva to este chvilku, kym to bude uplne ok..
ja vas pomaly docitam, ked budem mat cas, dufam, ze sa vsetky mate dobre.
ozaj, bei @neurologia - dodatocne gratulujem k narodeniu malinkej babulky, prajem vam vsetko dobre, ako sa vam dari?

philipha22
16. sep 2011

Este mam otazocku... Ako je to s obcianstvom... Keby som si chcela dat nemecke obcianstvo, viem ze je tam poplatok, ale chcela som vediet nejake vyhody toho, ze budem mat obcianstvo nemecke, ale ma to aj ine dovody a to ze som neskutocne zatrpknuta voci Slovensku... co sa tyka policie, sudov a uradov ☹ ... Moj manzel je nemec a maly ma nemecko-slovenske obcianstvo... Taktiez ma este cakaju papierovacky na Slovensku, nakolko som sa vydala tu v Nemecku a bolo mi povedane, ze kym nebudem mat slovensky sobasny list, na slovensku ma beru ako slobodnu... ked som sa pytala aka tam je doba do kedy mam vybavit sobasny, tak mi povedali ze to je moja vec, ze kedy chcem, o mesiac o 5 rokov... len sa mi to zda trosku divne.. Chcela som si to vybavovat hned, ale to som este potrebovala, preklad nemeckeho sobasneho listu , apostile, potom maju na to cas 3 mesiace a na to by som si mala vybavit papiere na Sk, co sa tyka obcianskeho a vodickeho.. Len mi to vychadza ze prave ked by prisiel slovensky sobasny list, ja mam termin porodu a rodim v Nemecku, takze nehrozi, aby som v tom case sadla do auta a isla 11 hodin autom na Sk ☹ ☹ ☹
Budem vdacna za akekolvek info..

mammy81
16. sep 2011

@evinkaaa dakujem za opytanie,no v utorok rano chudera asi zo stresu co bude v skole ju bolelo brucho,hlava,hrdlo 🙄 ,ale na hlavu sa stazovala uz asi aj dva dni pred tym,ale v utorok bola uplne divna proste som videla ze jej cosi je.....,ale inac uz je v pohode.uz zase makaju.... 😖 naplno no hruza.

@rpinguin Renci ale sak ja viem ze Petka chlapca caka ja som sa pytala na meno 😉
@leelo no Peti okrem obcasneho tvrdnutiu bruska nemam nic,tehu IDEAL 😀 .Takze meno este neviete,no mas este trosku cas,ale ked tych chlapcenskych je tak maaaaaaaaaaaaalo peknych,ze?! 😝
Jezisi zeny ja som tak zlenivela pocas tehu ze az,treba mi pivnicu vypratat,komodu postavit a konecne zacat aj prat drobacke vecicky,len ta chut mi k tomu chyba 😠

leelo
16. sep 2011

@mammy81 steffi, tak tak - chlapcenskych je malo! 🙂
no presne - tvrdne mi brucho a to sa na ctg prejavuje ako kontrakcie. dolezity je nalez na krcku.
este som ti chcela k tym horam - ja som este na zaciatku 7.mesiaca lozila po alpach a tatrach. mam 4 peciatky z vysokohorskych chat. po tychto aktivitach bol benji tak okysliceny, ze mi islo brucho roztrhnut aky robil tanec. celkovo bol velmi aktivny az do konca a citila som to velmi (asi aj preto, ze som relat malo pribrala) a narodilo sa jedno coolove kludne babo alias spavy medvedik. este dodnes spi dlhsie ako my. musime ho budit alebo nanho cakat 😝
takze sa nic neboj, prejavy v brusku su skor o tom, ake mas tehotenstvo a nie prejavy povahy baba. tolko moja uvaha.

iii
16. sep 2011

@leelo peti, no ja mam kontrakcie v kazdom tehotenstve od cca 25 tt., asi tak kazdu hodinu. a zatial sa mi este nepodarilo porodit pred terminom. tak neviem, teraz mam tiez dodrziavat kludovy rezim a mam narok na haushalthilfe (seriozne premyslam, ze to vyuzijem). magnezium vobec netolerujem, mam z neho hnacku. velmi sa tym neznepokojujem.
heh, no ben bol po tvojch turach asi skor odkysliceny ako okysliceny 😉

iii
16. sep 2011

@mammy81 stefka, a ako dlho maju skolu? ma potom poobede nejake betreuung? ale ona je uz druhacka, ze?

leelo
16. sep 2011

@iii ingi, istotne si tu haushalthilfe dopraj, ved kto uz iny ako ty.
ja sa tiez snazim neznepokojovat, ale unavuje ma presviedcat vlastneho lekara, ze podla mna som ok. to ma byt snad naopak...
nad 2.000m som nikdy nesla, ale tak som sa vela hybala a fucala, ze bol podla mna pekne prekrveny cely 😉
inak ta vasa dovca - basen.
pamatas, ked sme sa bavili o zelande? tak prave teraz su tie rugby majstrovstva, co sme sa my akoze na ne chystali 🙂

evinkaaa
16. sep 2011

@mammy81 - steffi, neboj, to zaciatky v kazdom skolskom roku su tazke.......po prazdninach pekny zaberak. Sofca to zvladne, uvidis 😵 Drzim palce.

@ivic26 - ivi, vitaj spät v de. 😉

@leelo - peti, na o-fest sa chystame. Ale len tak "skromne".....pojdeme si kupit zasa salocku u käfer-a ako kazdy rok a manzel si asi da ako tradicne "auszogne" 😀 Ale inak nic vo velkom.....ziadne pitie v stane alebo podobne veci. To my sme nikdy nerobili a ani nas to nelaka.

Ingus a Peta, ked pojdete do Zelandu, tak ma berte so sebou. My sme sa uz casto s manzelom rozpravali, ze keby sme mali auswandern, tak urcite do Zelandu. 😀

mammy81
16. sep 2011

@iii Ingus no tento tyzden mali len do 11.15.na tyzden uz maju normalne vyucko ,4dni do 12.15 a raz do 11.15.
S.je ale do 13.00 v Mittagsbetreung,nemusela som ju davat ale ona chcela ist este tento rok,a je to aj dobre pre nu tam trosku odreaguje pri hrani kym dojde domov ,naje sa a pokracujeme v ulohach.
dnes uz doniesla aj prve ucty 😀 😀 20 eciek za dva pracovne zosity a material 😝 😝. ano uz sme druhaci 😝 tak rychle to letiiiiiiiiiiiiiiiiii. 😉
tak to by som brala aj ja,ja som taaaaaaaaak zlenivela 😅,bodlo by mi keby mi niekto pomohol 😀.
@leelo aha takze som ho-ju okyslicila preto je teraz taky "bordel" v brusku??!!no akoze sa vravi ze kazde tehu je ine,ja som aj pri S.pribrala celkovo 8kg ale tak som ju necitila ako toto male cudo 😎 S.bola v brusku kludna zato na svete haleluja tak teraz dufam v opak 😉 a je pravda ze teraz som aj ja dost aktivna este.... 😀

tehua
17. sep 2011

@schnucki ideme do Muhldorf am Inn. Manzel tam bude pracovat ako lekar, tak hadam budu kolegovia mili a trpezlivi, lebo ja po nemecky ani neceknem.
No, zatial pocuvam same prijemne veci na nemecke porodnice, tak sa asi aj prestanem bat. Dakujem vsetkym

makinecka
18. sep 2011

ahoj holky,nebydlíte někdo v Augsburgu?
my se sem před 14 dny přestěhovali,ale ne nastálo to nevím jestli bych tu zvládla jelikož neumím ani slovo německy 😖 manžel mluví anglicky a německy moc taky ne,tak je to pro nás docela zajímavé tady 😀
jak dlouho tu budeme nevím,podle malého,nevím jeslti tady zvládne chodit do školky,jeslti se naučí mluvit,no připadám si tady ztracená ☹

deina
19. sep 2011

@makinecka, vitaj. 🙂 Ja som bola zozaciatku tiez dost stratena, ono sa to casom utrasie (sme tu pomaly rok, od decembra).

My nemame nic moc nove. Misko chodi do skolky, dnes zostal sam na 2 hodiny a vraj dobre. Vobec neplace, ucitelka sa tomu aj cudovala, vraj vyzera uplne vpohode. Viem si predstavit, ze tak vyzera, neda to na sebe spoznat, ale ocividne je vykolajeny a zmateny. Vyrovnava sa s tym asi tak, ze ma Matka za fackovacieho panacika a stale ho bucha a bije. Doteraz sa ale do skolky tesil, az dnes mi hovoril, ze sa mu nepaci a nechce tam chodit (pritom, ked som prisla, chvalil sa mi, ze bol dobry a posluchal a ze sa mu pacilo). Ale este len teraz zacal, par tyzdnov to potrva, kym si zvykne...

Neviete nahodou, akym sposobom sa plati za statne skolky? 😨 Mam tu kopec papierov a vobec sa v tom nevyznam, pisu to o nejakej kasse a nikde ziadny bankovy ucet... take divne. Asi sa musim zajtra v skolke opytat.

A co tento dazd? Chceli sme sa ist vcera pozriet na ten sprievod a nic z toho, vratili sme sa domov, kedze lialo.

iii
19. sep 2011

@deina danka, platenie ma kazdy bundesland inak, u nas sa to napriklad vypocitava z brutto prijmu rodiny, musela som posielat manzelove vyplatne vypisy za posledny rok. ale bavorsko to ma urcite inak. jojo, ked E zacinala v skolke, bola po 3 hodinach doobeda uplne odrovnana. k tomu samozrejme ten jazykovy handicap... vela trpezlivosti prajem! spinka potom este poobede doma?

deina
19. sep 2011

@iii, Ingi, ano. Chodi mi len na doobedie, potom na obed zalahne a spi ako zabity. On aj predtym spaval na obed, je to taky maly spachtos. A Matko teraz tiez vyborne spi,kedze chodi s nami do skolky (este mame ten adaptacny program). A dakujem. 🙂

Inak oni uz poslali, kolko mame platit, len akosi tam nie je napisane, kam tie platby posielat... 😕

mammy81
21. sep 2011

@leelo tak Peti splnim prianie 😀 😀 po vcerajsej poradni cakame dievcatko 😵 😵
Manzel trosku sklamany,S.natesena a ja?? ja sa zmierujem s myslienkou ze to nebude parik 😀 -skoda.
Zaskocilo ma vcera ze mam +8kg a doktor ma upozornil ze mam si davat pozor.... a ja som si myslela ze oni mi kontroluju aj cukor a on vcera ze nie,ze to si musim extra dat vysetrit,tak mi dal takeho chrobaka do hlavy 😕 ,ze si to dam asi spravit.....inac mame nejakych 1321g a obvod hlavy 26,5cm 😝 😝 rastieme rastieme 😵 😵

deina
21. sep 2011

@mammy81, jej, gratulujem k dievcatku. 🙂 A to je vela, +8kg? Ved si uz 30tt, mne to pride ako super vaha...

mammy81
21. sep 2011

@deina dakujem.No zevraj ano, co ja Ti viem.Inac ja sa nejak az tak "spuchnuta" necitim,iba brusko mam take ake som mala pri S.uz pri porode....@iii ty si tiez pribrala kg???vravel ti doky cosi?? 😝 😕

iii
21. sep 2011

@mammy81 stefka, ja som sa uz dostala z 50 na 64kg, spocitaj si to sama 😉 gyndos to nekomentoval. akurat ma stvu take nepekne varixy, aj na lytkach, aj na stehnach.....mate niektora skusenosti s kompresnymi pancuchami? je to velmi neprijemne na nosenie?

leelo
21. sep 2011

@mammy81 steffi, ich gratuliere! 😵 moj muz niekde vycital, ze az 70% parov maju 2.dieta v poradi to iste pohlavie,co prve. to by bolo ale tych parikov fakt strasne malo...
to pribratie sa mi nezda teda vela. a mala si nejake zvysene hodnoty? ten cukor je mysleny to bezne vysetrenie z prsta na poradni, alebo OGTT?

@iii ingi, nemam skusenost, ale v porodke mi ich dali po porode a bolo to desne.
mne sa zase popraskala koza okolo pupku, nemozem si totiz nic natierat, desne ma zo vsetkeho svrbi brucho. uz nebudem taka kocka ako po benovi, po nom nemam ani ciarku, ale tak co uz.

leelo
21. sep 2011

inak mne stale menia termin porodu, kazdy lekar inak. niektori pozeraju na rechnerisch a ini na to, co vyslo na velkom usch v 20.tt. je to 8-dnovy rozdiel.
najnovsie uz teda koncim 34.tt . mne osobne je to wurst, ale zaujimave, ze stale je moje dieta "nacas" vyvinute, aj ked vzdy beru do uvahy iny termin. este mi nakoniec budu chciet vyvolavat kvoli cukrovke a pod. sa nastvem a porodim doma, hebamme na to mam!

iii
21. sep 2011

@mammy81 stefka, no ale nevesaj hlavu, este mas aj treti pokus 😉

@leelo no vidis, keby si sa tolko nenapchavala, nemas ani popraskany pupok, ani diabetes 😀

leelo
21. sep 2011

@iii 😀 presne tak! ja teraz peciem jeden slivkovy kolac za druhym, potom to 3 dni jeme, lebo vsak ja mozem len malo. ale musim piect dalsi, zravost je instinkt.

evinkaaa
21. sep 2011

@iii - ingi, tie pancusky som mala aj ja a mne sa nezdali nejake cudne. Uplne v pohode. Skoro ako normalne. Prvy moment bol taky zvlastny, ale to som si hned zvykla a bolo to uplne v pohode. Ja som jeden cas nosila stützstrümpfe (ale nie celkom dohora tie vysoke, ale akoze podkolienky) a to bolo tiez fajn. 😉

@leelo - peti, mnaaam slivkovy kolacik. Pecies taky z kysnuteho cesta? Navrchu posypka? Alebo take nieco ako zwetschgendatschi? 😵

@mammy81 - steffi, srdecne blahozelam k dievcatku. Nadhera 😵 😵 😵 Ake mate pripravene meno pre nu?

mooc
21. sep 2011

@mammy81 vsak to je super, hlavne ze je velka sestra nadsena.. a nevesaj hlavu, jedna znama pred par tyzdnami porodila pocas celeho tehu potvrdzovane vytuzene dievcatko a on je to chlapec.. 😀 😀 😀 tiez mali mat parik a nemaju.. 😝

@leelo @evinkaaa prosim nespominat kolaciky.. a kysnute uz vobec nie.. lebo ja si tu pekne kysnem aj bez nich.. 😖

nas matik mal vcera 3 mesiace a dnes rano som ho merala ze 66cm a 7700g, som zvedava co nam dr povie na u4 😅 hlavne dufam, ze ten selest na srdiecku uz nebude pocut.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre