Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

misha1104
29. jan 2012

@evinkaaa myslela som Kiwu v passingu poznas chodila si tam?mas nejake skusenosti alebo len byvas v pasingu_

boka79
29. jan 2012

Ahojte, ta tema je pre mamicky, ktore ziju v Nemecku?

Ked ano, tak by som sa chcela predstavit.
CVolam sa Silvia a zijeme v Suhle, mam 3 rocne dievcatko a v marci cakame chlapceka..
Je niekto z Thueringen?

evinkaaa
29. jan 2012

@misha1104 - napis mi do ip, nechem tu tieto veci pisat verejne....ale velmi rada ti poradim, kedze tam mam skusenosti dost. 😉

evinkaaa
29. jan 2012

@boka79 - ahoj silvia. Vitaj v nasej teme. 😉 Ani si narychlo neviem spomenut, kto by bol niekde v blizkosti teba. Niektore baby tu chodia uz velmi zriedka, takze uz si fakt ani nepamätam. Mozno sa niekto ozve...
Ako ste tu dlho? Paci sa ti tu?

boka79
29. jan 2012

@evinkaaa
ahoj, ja som tu uz od 2003, dost dlho, no paci sa mi , ale nie je to doma, mozno chapes, akoto myslim, skade si ty?

evinkaaa
29. jan 2012

@boka79 - ahoj. ja byvam v mnichove a inak pochadzam zo stredneho slovenska. Planujes tu ostat, ci sa niekedy vratit na sk?

boka79
29. jan 2012

@evinkaaa

ja chcem ist naspat,aleeste tu asi 5 rokoc ostaneme, staviame v KE dom, kym nebude hotovy, ostavame....
A ty? co robis v Mnichove? Mnichov je super..

iii
29. jan 2012

@evinkaaa evi, jeminecky, ja som teraz videla na facebooku fotku tej tvojej cokoladovej torty s modrym kvietkom, tak to je neskutocne esteticky kusok! pre koho to bolo? kedy to zacnes konecne robit profesionalne?

@mooc reni, a videla som aj foto tvojich chlapcov, ten maly matko je teda poriadny kusok, kolko prosim ta vazi? inak nas filip ma teraz v mesiaci cez 6 kg. ozaj, a ako sa spolu hraju? nejaka konkurencia? ziarlivost?

mooc
29. jan 2012

@iii ingridka, matik ma "len" ca. 9kg nie je neviem aky macko skor je dlhy.. a hraju sa pekne.. najradsej s legom alebo brio zeleznicou (matik nahana vlaky a nicky sa hrozne hneva, ked mu ich ruca) ale inak sa lubia velice a nejake ziarlivostne prekaracky nemame.. jasne, nicky obcas skusa, pokial moze (ked si chce nasu pozornost vynutit), ale ked sa hraju sami, tak su uzasna dvojka a radost ich pozorovat a pocuvat ako sa velky brat malemu prihovara.. filipko uz ma surodencov zmaknutych? ako to zvladate rano, ked vediete E do skolky? nas zajtra caka prvy den - teda ak nicky neochorie opat..

ozaj a s tym tlakom nemate nikto skusenost, nepoculi ste???

alcav
31. jan 2012

@boka79 Ahoj Silvia!
Tesi me, ze je tu dalsi osubka z Thüringen 😵 My bydlime jen asi 25km od vas 😀 v Ilmenau 😀 😀 😀

boka79
31. jan 2012

@alcav

Jee , tak ahoj, a co tu robkate? Ako dlho tu byvate? Ilmenau je super, studoval tam moj otec 🙂

alcav
31. jan 2012

@boka79 My tu bydlime uz od roku 2006, teda ja. M. uz od 2000. M. studoval na Uni a ted dela u jedne firmy a ja tu pracuju v lekarne. Mame dve ditka (skoro 5, a 16mesicu).
V Ilm bydli dalsi 3 rodiny Slovaku a dost se stykame a spousta z nich je prave od Kosic, zajimave, ze?

alcav
31. jan 2012

... jdu uklizet, ozvu se pozdeji, pa 😎

boka79
31. jan 2012

@alcav

Myslim, ze sme sa uz aj raz s nejakymi slovakmi stretli, bolo to davno, neni na nic cas.

My sme uz od 2003 tu, teda ja a moj muz prisiel za mnou...

iii
31. jan 2012

@rpinguin renca, tak som piekla tie buchty, mnam......akurat ten recept, haha, musela som improvizovat, trosku mi tam chybal navod na pripravu, ci sa mi to len zdalo? a nieco ako terminus technicus "pomaslujeme buchty", to je naozaj len pre skusenych pekarov ako ty, ja som s tym akosi neprisla klar 😀

@mooc reni, ranny ritual nam ide celkom dobre, filip v tom case akurat vytuhne, takze mam cas pripravit ostatnych, "nastastie" sa u nas vstava o 6, takze do 9 je casu pozehnane. inak marcel stoji na skate a elenka ide popri kociariku, takze ide to rychlo. horsie je, ked je filip v satke a obaja sa motaju jak slimaky....

alcav
31. jan 2012

@boka79 a co tu teda delate vy?

rpinguin
31. jan 2012

@iii ale robila si ich v pekarni dufam, ja som ich prave zasa dokoncila 🙂 Mne akurat stale praskaju, ja som pako na pecenie, ani v pekarni mi to moc nefunguje, teda cesto sa urobi super samo, asi tam nemam vsade cpat tu moju celozrnnu muku, ale dobre teda su.

@alcav dalsia duryncanka a ozvala 🙂 Ali, ja som nemobilna, ja do auta nesadnem, musime sa nejako stretnut. Inac sme boli cez vikend v Oberhofe, inac no stredisko teda nic moc, ak teda clovek nie je fan bezkovania. Na sanky pre decka ale dobre.
Inac kosa dobra, ze? Aspon, ze sa daju nosit slnecne okuliare 😎

iii
1. feb 2012

@rpinguin reni, takymi modernymi doplnkami kuchyne ako pekaren a mikrovlnka nedisponujem 😀 ale poctivo hladame nove byvanie, tak v novom sa potom modernizujeme

alcav
1. feb 2012

@rpinguin Jojo, urcite se musime setkat! A kosa je tu teda paradni. Je sice "jen " minus 13, ale kdyz fuci vitr, tak je to teda dost narocne vezt kocar a jeste popohanet druhe ditko k rychlejsi chuzi smerem k domovu!
A vy uz jste teda kompletne zarizeni?

1sirka1
2. feb 2012

Ahojte,
rada by som sa opytala ako to v nemecku funguje s materskym a rodicovskym prispevkom. Moja kamaratka tu pracuje 4mesiace aj s priatelom a neplanovane otehotnela, neviete miporadit na co vsetko ma narok atd? dakujem moc

mammy81
2. feb 2012

Caveste zienky,hlasim sa ze zijem 😀 😀 .Len toho casu je nejak pomenej 😒 .

@rpinguin do Oberhof ideme koncom februara ked budu prazdniny ,manzel slubil S.lyzovat a ja bud pojdem s nimi alebo budem u svokrusi-byvaju asi pol hodky odtial.S.uz tam bola v decembri sankovat a my sme chceli ist na biatlon len nam to nejak nevyslo 😝
@boka79 a kde presne v Suhl byvas?? mne tam byva svagor a svokrovci byvaju asi 10-15km v jednej mensej dedinke 😉
@iii ako si nazivate?? my celkom fajn len som si myslela ze druhe babatko bude o cosi lepsie ako prve zial ukazuje sa mi ze to je len povera. 😀 😀 Amca je horsia,ona dokaze nespat aj cely den,ona iba bdie 😝 ja pri nej nic nespravim 😀

mooc
2. feb 2012

@mammy81 ides ku mne do klubu? matik nespi cez den a uz aj v noci zacal vymyslat..

no nic, necitam vas, idem len tie rencine buchty opacit, ci sa este do toho pustit, ci nechat napotom niekedy inokedy neskor..

ach a nicky je uz velky skolkar.. uzasny!

yanni
3. feb 2012

@1sirka1 ak je riadne prihlasena a ma z platu odvody, tak ma narok na vsetko. Ved nech sa ide popytat na urad. Tam jej vsetko povedia.

inak baby kosaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, myslela som ze mi zmrzne a odpadne aj to co nemam 😀 😕 😕
A to som si extra dnes vytiahla Daunenjacke zo skrine. No na takuto zimu som fakt uz nie zvyknuta.

Inak co tu ten Suhl a Oberhof spominate. Tak vam poviem, na tu "spanilu" jazdy od Renci z tej DDR smerom Mnichov asi nikdy nezabudne. Nejak blbo som odbocila ci co a isla som stale vyssie do hor. Od renci som odchadzala pri slniecku a sucho vsade a zrazu snehuuuuuuuuuuuuuuu. A tomtom sa uz radsej ani nevyjadroval 😀 😀 😀 Ale km ubudali a Suhl sa mi zdal znamy 😕 tak som sa drzala len na Suhl. Sranda riadna. Ale spoznala som tak "krasy" vychodu 😠

Inak Renci, tie buchty, ked uz mi tak chutky vsetky robite. Nemas nejaku obmenu toho rezeptu aj bez masinky? Ja, podobne ako Ingi, takymito vymozenostami dnesnej doby nedisponujem a ani disponovat nemienim. Ale dala by som si take pecene buchty. Ja viem len tie na pare ale bojim sa aj tie robit, aby sa to s mojimi zdravymi mukami nejak nepohnojilo.
Ale uz som si kupila tu ihlu na Spritzbeutel, tak budem robit sisky, tak som zvedava co z toho bude. Nemate niekto overeny rezept?

rpinguin
3. feb 2012

@yanni Kati, no na recept musis na Ingu alebo ine pekarky ako Evcu ist, ja som rada za take nieco ako je ta pekarnicka. Normalne som nechapala, ked z toho vyslo cesto a ja som mala ruky ciste 😀
Inac kosa riadna, ja vzdy mrznem po ceste do skolky, rano bolo -18 na teplomeri, vonku hadam este viac, tu kravinku mam na parapete zvonku polozenu a tam je urcite este teplo z domu. Matilda chce kocar, ten sa mi samozrejme na tych 200m vyberat nechce, tak ju nesiem, takze sa aj zahrejem 😀
A ta ihla je co? Neni to to take vrecusko, kde nieco don das a stiskas a vyleze ti hmota pekne obramovana?
Ozi, Tassimo mi prislo z opravy, normalne bol tak zakalkovane, ze nic neslo von, takze strasne, co tu mame za vodu. To v MA. uz bol hnus, ale co je tu, tak to je neopisatelne. Skoro 1,5 roka som masinu pouzivala v MA. a nic a tu som par mesiacov a musela som posielat do opravy. Manualne to vobec neviem vycistit, napisali mi, ze som v zavapnenej oblasti, ze to mam cistit castejsie. To keby som vedela, ze? 😠
Inac ty taka zbehla, kde najdem tu tvrdost vody v Nemecku, hod nejaky link. Fakt ma to zaujima, kde to byvam, ked sa mi masiny kazia 😀

@mammy81 Steffi, takze svokrovcov mas odtialto? Som ani nevedela. Inac s kocarom v Oberhofe bude asi makacka, ale videla som tam zopar mamiciek. A neboj Amca je este mini, to sa ti zmeni este niekolko krat. A pises, ze si si myslela, ze druhe bude lepsie. Nezabudla si ty uz po Sofci vsetko? Ved to je predsa par rokov. Vychadzam zo seba, ja by som teda zabudla 😀

@alcav Ali, no jasne, zabyvani sme uz davno, tuto Katka bola uz na kolaudacii 😀 Teraz, ked je ta kosa, tak fakt nezavidim tym mamickam s kocarmi, ono ale dobre je aspon to, ze neni snehu navaleneho, to sa este da.

@iii a vy teda ako s byvanim? Stale v Ruhrgebiete hladate? FA. asi muz dokonci tam, ze?

yanni
3. feb 2012

@rpinguin no tak dufam, ze sa niekto najde a hodi sem nejaky buchtovy rezept.
INak to je presne take vrecusko len ta ihla to je taka specialna nasadka, vyzera to fakt ako ihla od dr. len hrubsia. No a to strcis do tej vyprazenej sisky a streknes do nej lekvar. Tot cely kunst 😀 😀 😀

a to fakt minus 18? No nastastie nemam teplomer vonku, lebo ja keby som to videla, tak asi by som sa hodila na choru. Je ked vyjdem autom z garazi tak pokym prejdem tie 2-3 Min na stanicu, tak to mi v aute ani nestaci nabehnut, kolko je vlastne v skutocnosti stupnov. Ale kosa bola fakt riadna. skora mi tvar odpadla zmrznuta.

Hm nechpem s tou masinou? Ale ved to svieti, ked ju treba odkalknut. Cize keby bola zasrata, tak by uz svietila. Ved sme ju v decembri odkalkli. To by este asi nezasla tak. Asi si musis kupit nejaky speci pripravok. Ja som na Vianoce robila, len tak, este nic nesvietilo, len aby mama vedela ako to ma robit potom sama. Ale asi fakt zalezi aj od pripravku, ja som dala len ten z DM, ten tekuty v tej zltej flaske a podla navodu z masiny by sa to malo spravit za 20 min a mne to tieklo takmer hodinu. Som len vkuse podkladala a vylievala. Ale ja zase truba, som tam dala plnu nadrzku vody, cize mozno aj preto to tak dlho tieklo. No kto vie.
Ked budem mat cas tak ti kuk tu tvrdost, ale vidis, nemam cas ani ti nejaky dlhsi mail napisat. Ani neviem, ci som sa ti za darceky podakovala. Supe vecicky, dikes. Ze vraj pyzamo 😀 😀 😀 No si bud ista, ze to sa nebude nosit ako pyzamo 😀 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
3. feb 2012

@iii - ingus, vdaka moc za pochvalu. Taku si ale nezasluzim 😉 Pokecame radsej zasa v chate, tak je to lepsie. 🙂

@mooc - reni, ako sa vam dari? Kludne napis aj IP alebo na Fb. 😉

boka79
3. feb 2012

@mammy81

Byvam na Lautenbergu - stvrt mesta, tvoj svager je nemec , ci slovak?
a kde byvaju svokrovci?

iii
3. feb 2012

@mammy81 stefka, druhe je katastrofa, ale tretie je zasa pohoda......musim naozaj odporucit 😀 no jo, na temu babetok a ich spankovych zvyklosti uz mozem inak robit doktorarbeit 😝

@rpinguin renca, no hladame preferencne nieco na prenajom, ale ked povies, ze mas tri deti, tak to automaticky znamena Harz IV 😉 nikdy by som neverila, ze bude si tak tazke nieco pekne najst. ked si nieco kupime, tak je to nase, ci sme dvaja alebo ci je nas 10.....ale je to naozaj investicia na cely zivot, a predstava uviazat si kamen na nohu v dortmunde ma nici. ale momentalne som aj celkom rada, ze je nas byt tak maly, asopn to mam vsetko a vsetkych pod kontrolou

mammy81
3. feb 2012

@boka79 svokrovci byvaju v Schmeheim. a svagor je nemec a byva priamo v meste.Topfmarkt oder Steinweg 😉 .chystame sa koncom februara a mozno ze tam aj ostanem par dni u svokry 😝
@iii no zatial mi stacia dve 😉 noze prezrad ako spavali Tvoje deturence??
@rpinguin samozrejme ze clovek si nemoze vsetko pamätat ale viem este toho dost od Sofci 🙂 take veci sa nezabudaju 😉
@mooc ale ved to je o hubu ze?ved ja nespravim pri nej nic 😀 teraz spi od tretej ale to asi dospava tie dva dni 😅 idem ju budit bo bude nervna,hladna potom jak tiger 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre