Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

andreapata
16. apr 2012

@yanni a co maju robit ludia, ktori zarabaju proste menej?

evinkaaa
16. apr 2012

@andreapata - nemas zaco. Ved opytanie sa nic nestoji 🙂

@mooc - reni, ako???? 😵

andreapata
16. apr 2012

@kleopatris no socialhilfe nesplname.tak zle to s nami asi nie je. cize ziadne vyhody.

andreapata
16. apr 2012

@yanni oni su s nami spokojni, ale chcu ho darovat dcere ako darcek k ukonceniu studia.

kmk11
16. apr 2012

@yanni hej- to bolo tiez jedno kriterium - na to som zabudla - do dvojizbaku brala maximalne par bez dietata, najradsej vsak singla ... prihlasila sa jej napr mama so synom asi 16-rocnym a potom dvaja surodenci - obe alternativy odmietla, pretoze tvrdila, ze si budu "zavadzat", lebo kuchyna bola napr. spojena s obyvackou, takze jeden z nich nebude mat privatnu sferu 😕 ... to boli jej vlastne slova

andreapata
16. apr 2012

@kmk11 ale je to uplne chapem, ze je to vela ludi na taky priestor, to je jasne. ale co robit ked 3 ti tiez nedaju?

kleopatris
16. apr 2012

@andreapata ale ono to zase neni tak nizko nasadene, tato nejaka Hilfe k jaslam je ine ako klasicka sozialhilfe...neviem mozno ste sa uz informovali, nam ujo povedal, ze my zarabame viel zu viel, ale ziadost si dat mozme a mozno (aj ked podla neho nulovu) nam nieco prispeju 😉 ja by som skusila, teda ak si uz neskusala 😉

kmk11
16. apr 2012

@andreapata teraz mi napadlo nieco od veci - sorry, ale neda mi: Tak sa modli, aby ho neukoncila 😀
a ako dlho v nom byvate?

kmk11
16. apr 2012

@andreapata no ja ti iba mozem hovorit zazitky z praxe 😖 - ze to ona takto triedila, ja za to nemozem 😉

mooc
16. apr 2012

@evinkaaa roboty ako na kostole.. 😝 ale nieee vcera vecer sme dosli a ako po dovolenke tazko sa nabieha.. hlavne ked ma maminka doma "rozmaznava".. 🙂
a vy co nove?

rpinguin
16. apr 2012

@kleopatris tak vy zarabate viel zu viel a take nieco ta napadlo? mne by sa o tom ani len nesnivalo, nieto to ist vobec skusat 🙂

andreapata
16. apr 2012

ja to beriem, ved za ten cas co hladam som si uz aj sama pospajala, ako to asi chodi s tymi bytmi a ake su kriteria.

evinkaaa
16. apr 2012

@mooc - joj, no to tiez poznam. Kym sa clovek da zasa do normalu. Vsetko vypratat z kufrov, oprat, potriedit pripadne nakupy zo sk a este vela inych veci.
My nic nove. Vsetko po starom, ako som ti naposledy napisala na fb. 😉

kmk11
16. apr 2012

@kleopatris Poing teda nie ...alebo v rychlosti mi nenapada a nestiham uz ani citat, nie to este odpovedat 😵 ak chces, napis mi do ip, ale neslubujem, ze odpisem okamzite 😉

kleopatris
16. apr 2012

@rpinguin jasne, ze nas to napadlo, lebo mne to viel zu viel teda nepripada genug 😀 ale neskusali sme, ja som len zavolala, ze ci 😀 a ujo, ze sanca nulova, ale skusit mozme, ze on nas chape....sak nas jasle kazdy mesiac stoja 700viek a len od 8:00 - 15:00 😝 ale od juna mame staaaatne juchuuuuuu 😵

kleopatris
16. apr 2012

@kmk11 nevadi aj tak dakujem 🙂

yanni
16. apr 2012

@andreapata no tak ti maju smolu. Hartz IV to ale isti.

Ozaj ma napadlo na podnet kleopatris. VEd si daj vypocitat kolko by si musela platit jasle, skolku. Ono v tych statnych to ide pri socialne slabsich podla prijmu, taky Zuschuss dostanes. To nie je socialke, len Zuschuss. Tiez existuje Wohngeldzuschuss. Len to uz musite ten byt mat a potom dat ziadost na Wohnungsamt. Ale myslim, ze to ide aj pred tym. Ja ked som si hladala byt, tak na Besichtigung bol aj taka Azubi a ta mala Zusage od Amtu, ze Miete wird durch das Amt übernommen. Ono je vela moznosti.

kmk11
16. apr 2012

@mooc bry vecer 🙂

rpinguin
16. apr 2012

@kleopatris tak 700 je ina palka, tak to sa da chapat, aj ked za tu sumu by som ja osobne nedala a bola doma radsej 😝 , ale ja som aj tak zgrlos 😉

kleopatris
16. apr 2012

Zuschuss sa to vola 😅 mi to blbe slovo nenapadlo....a fakt netreba byt az tak zle na tom a clovek ten zuschuss dostane 😉 ono sa tam od tej hrubej mzdy odratava najomne a tie ostatne fixvydavky a podla toho nejak to rataju...

yanni
16. apr 2012

@kleopatris hm s Baugenehmigung ti nepomozem, to je uzb iny Amt. Len ak by si to chcela anklagen, tak to si u mna richtig 😀 😀 NIe vazne ani Poing, nula bodov. V tej oblasti nemam ani vela znamych. Skor kolegovcov a predvlani som spoznala chlapika, v Poingu byva jeho mama, ale to ti nepomoze. A akoze, tam vobec nie su Baugrundstücke, ci len Gemeinde nevyda Genehmigung?

yanni
16. apr 2012

@kleopatris
@kleopatris ej neodpisuuuuuuuuuuj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kleopatris
16. apr 2012

@rpinguin aj ja, preto som tam volala 😀 ale zase som nechcela byt doma dlho, by sa mi tazko vracalo do prace na "urovni" ..ja v podstate chodim do roboty aby som jasle zaplatila, ale neva ja som medzi ludmi, Maxi medzi deckami a nejaka stovecka ostane navyse takze sa to da 🙂

kleopatris
16. apr 2012

@yanni sak ja neodpisujem, to az u teba som precitala jak sa to vola 😉 😀 😀 sama by som na to nedosla ani za tyzden 😝

yanni
16. apr 2012

@rpinguin Renci no jasle su drahe. To je o drzku. Ale ked mas plat 3000 a slubnu karieru, tak tych 700 e je dobre investovanych.

yanni
16. apr 2012

@kleopatris no pani uradnicka sa nezaprie, co? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
16. apr 2012

@kleopatris ale mas pravdu, keby som s tym nerobila a nemala sama nejaky ten zuschuss, tak by ma to tiez nenapadlo. 😀 😀

kleopatris
16. apr 2012

@yanni tam je velka Baugebiet, pre rodiny uplne super, lenze to natahuju jak zuvacku, kazdy tyzden nas odbiju, ze buduci...teraz tam je este 10 doppelhausov a potom 6.etapa bude (inak tam budu aj byty ;) ) a uz je jeden z tych 10 predany po znamosti 😠 podla mna chce ten chlapik nieco do kapsy 😠 a nam sa uz nechce cakat, ked tie zinsen su teraz super a uz mame kredit viacmenej isty a tak.....http://www.zauberwinkel.de/
Jasne, ze su to drahe kralikarne, ale ine sa uz asi najst neda (pokial clovek nema take 2 milionky na konte....)

rpinguin
16. apr 2012

@yanni tak to ano, pokial maju tych 3tis. obaja 😝

kmk11
16. apr 2012

@rpinguin no veru, imy sme platili za jasle 700 € 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre