Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kleopatris
16. apr 2012

@yanni len ja nemam ten plat ani nahodou 3000 a este s 5.tkou steuerklasse je to fakt len na tie jasle 🙄 ale hlavne, ze sme seci spokojni, nie 😀

kleopatris
16. apr 2012

@kmk11 nepomylila si si smajlika k tej cene jasli? 😀 u mna je to skor 😠 ☹ 🤐 ale urcite nie 😵

yanni
16. apr 2012

@kleopatris juuuuj 5. Steuerklasse je svinstvo. To cloveku neostane nic. Ale ti poviem, ze ludia si to casto nevedia prepocitat, ci 5-3 alebo 4-4. Lebo jeden plat väcsi nemusi byt automaticky väcsi. Minule sme na tuto temu klebetili s kolegom. Volakde sme nasli ten Rechenbeispiel, tak by sa clovek fakt cudoval, je chlapi zarobil ovela viac ako zenska ale ked si prepocitali 4-4 tak im dokonca par kröten viac astalo mesacne ako 3-5.

kmk11
16. apr 2012

@kleopatris ja som scela takeho, co sa mu zahmlieva pred ocami - ktory sa ku tomu hodi? ...uz nedam radsej ziadneho... 😀

mooc
16. apr 2012

@evinkaaa no presne to co si opisala som vcera vecer a dnes pol dna riesila + este co varit a dieta, co 1x nechcelo ist do skolky a tie vsi, co tam maju (odkedy to viem, len sa skrabem!) a tak.. a teraz kukam, ze tu mate dolezity debat o bytoch, zabezpeceni a co ja viem co.. 😝 ale to sa nas prave moc netyka..

@kmk11 kati, cakam na pokyn k platbe 😝

yanni
16. apr 2012

@kmk11 to je aj taky? Ja sa v tych smajloch nevyznam. Pouzivat stale dookola tie iste.

mooc
16. apr 2012

@yanni kati nam poslala teta uctovnicka "preudo" vyplatne pasky vo variante 4-4 a 5-3 aby sme sa vedeli rozhodnut.. 😉

kleopatris
16. apr 2012

@yanni no my sme to prepocitali a nam to takto vychadza lepsie, ja mam len 32 hodinovy job, takze ten plat zase neni moc velky, ale na dochod mi ide z celeho platu, tak aspon ze to 😀

@kmk11 ahaaa tak aj tak sa ten smail da pochopit, ja ze ti tak ocka svietili ked ti kazdy mesiac strhli 700viek 😀

yanni
16. apr 2012

@kleopatris juuuuuj no tak to asi fakt chce nejaky ten baksis. Na nervy. A vy chcete stavat? By ma svihlo. i si to date komplet postavit, so svetkym? A keby ste si niekde kupili len pozemok a dali firme postavit. Ja som tu nedavno na take nadabila. Pozemok mas vlastny alebo dopredu kupeny a oni ti tam postavia co chces. A hlavne Massivbau, nie nejake Papphäuser.

evinkaaa
16. apr 2012

@mooc - neboj, neskrab sa 😀. Krpec ich nedovlecie. 😉
Ano, riesia sa tu vazne temy 😀. Su tu nejake nove kocky a hladaju byty v tomto regione a vsetko okolo toho.

yanni
16. apr 2012

@mooc tak to mate fajn tetu uctovnicku 😉 😉


@kleopatris aha tak to je jesne, ked si len Teilzeit.

kleopatris
16. apr 2012

@yanni nie je to su secko domy na kluc, ci jak sa to vola, clea Baugebiet, ty tam mas minimalny einfluss (mozes steny menit a podlahove krytiny 🙂 )....pozemky max. 300 metrov a bud radovky alebo doppel...samostane stojace domy su skor rarita. No my by sme stavat nemohli, sak jeden vacsie tela jak druhy 😀 ale takto si vybrat, zacvakat a za 8-12 mesiacov sa stahovat je fajn (ked si odmyslim tu mangelliste na konci 😠 ) a aj toto su tehlove domy nastastie

kmk11
16. apr 2012

@mooc Reni, zabudla som, z kt. mesta si, bo ak z Mnichova, tak to sa dohodneme i tak, ale ak budem posielat knihu inam - nuz tak sa chystam zajtra na postu, nech mi podla vahy povedia postovne vramci DE a na Sk 😉

mooc
16. apr 2012

@evinkaaa evi, bodaj by si mala pravdu

mooc
16. apr 2012

@kmk11 kressbronn a.b.

mooc
16. apr 2012

@kmk11 a inak na to nemusis ist na postu, to sa da podla vahy a rozmerov aj cez net zistit 😉

kmk11
16. apr 2012

@yanni smejlov si z tychto tazko vybrat - teda poznam i lepsich ... nuz tak kombinujem - pozriem sa mu do oci a podla intentity sily vyzarovania v beta rovine sa rozhodujem 😎 😀

kmk11
16. apr 2012

@mooc viem, ze je to na nete, uz som si pozerala tabulky - ale, tym ze to budem davat ako info na stranku - ja to proste potrebujem pocut na vlastne usi 😀

kmk11
16. apr 2012

@mooc to mi vzdy svokra hovorila, ze zasielky knihy maju specialnu (lacnejsiu) tarifu aspon vramci Nemecka, a musim si vybrat i vhodnu obalku - no a to neviem celkovu hmotnost dokopy ... ono predsa len 500 ks rozposlat, to uz musim robit trochu oficialnejsie 😉

mooc
16. apr 2012

@kmk11 tak na 500ks ti daju aj nejaku mnozstevnu zlavu.. my tak pred vianocami posielame zakaznikom pozdravy.. ako su tam nejake podmienky, ze to musi byt zoradene podla psc atd.. ale stoji to miesto 55 len 35centov..

kmk11
16. apr 2012

@mooc nuz ale ja to nebudem rozposielat ku nejakemu specialnemu terminu, ale podla informacii ludi od fachu zevraj mam ratat s cca dvoma rokmi a viac ... takze mnozstevna zlava odpada 😉

mooc
16. apr 2012

@kmk11 kati a kniha nebude niekde vo volnom predaji? vsetko pojde len cez teba prec?

evinkaaa
16. apr 2012

@mooc - ako bolo na sk? Ako som na fb videla, ste podnikali aj nejake vyletiky, ze? 😉

kmk11
16. apr 2012

@mooc ano, cezo mna, ja nemam cas, ani moznosti jednat s distributormi - mozno ju pojdem krstit o dva tyzdne na jednu akciu na Sk, ale to je este neiste - ak ano, tak potom by ju mohli este jedna-dve kamosky rozposielat po Sk, no a v auguste idem na dalsiu akciu (ak vyberu spravny datum), kde bude tiez dostupna - takze toto je momentalne planovanie - ostatne ukaze cas... zivot to zariadi 😎

mooc
16. apr 2012

@evinkaaa evi, len trosku.. bojnice a orava + velkonocne tradicie (detom sme cokoladky skryvali v zahrade, boli sme sibat a polievat) a este sme boli grilovat a oslavili nickyho narodky a tyzden uspesne za nami.. inak sme vystihli supi pocko, len dvakrat padlo par kvapiek, inak bolo prevazne pekne a tu vraj kazdy den prsalo

evinkaaa
16. apr 2012

@mooc - tak to ste pekne pochodili. A co vravi tvoj manzel na slovensky velkonocny zvyk s polievanim? 😀
No zalezi kde. U nas bol minuly tyzden celkom ok. Myslim, ze dva-tri dni boli take kadejake, ale inak v pohode.

mooc
16. apr 2012

@evinkaaa tu ako tu u nas, uz ma 3 susedia/susedy stihli informovat.. a mm nooooooo.. najskor sa branil, ze nanho isto niekto posle pravnika so zalobou ale nakoniec sa mu pacilo..

evinkaaa
16. apr 2012

@mooc - ked my sme boli minuly rok na velku noc na sk u nasich, tak tiez sa manzel najprv cudoval, ale potom to bral v pohode. Ale nepraktizuje to a mne sa to paci, lebo ja tento zvyk nemam rada a vlastne som ani nikdy nemala.

mooc
16. apr 2012

inak perlicka, nicolas po troch dnoch pochopil, ze sa nebude nikto nanho hnevat, ked nas poleje.. a tak to aj patricne vyuzil.. mama mala pol kuchyne, vratane stien mokreee.. idem uz haji, bru noc..

evinkaaa
16. apr 2012

@mooc - dobruuuuu. Aj ja uz idem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre