Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kmk11
26. apr 2012

@yanni Kati, ja nepotrebujem rec, aby som sa pretlkla, aspon v Europe nie 😀 - ale mam jednu osobu v rodine, ta aj rec ovladala, ale akonahle sa v nej mala niekoho cudzieho nieco opytat, tak taky blok dostala, ze nepipla ani hlasku ... toz tebe sa take cosi nestane, ty by si skor mala problem "mlcat" 😀 na nepriatelskom uzemi by ti museli vzdy usta paskou prelepit 😀
kazdy sme v niecom skvely, v niecom dobry a v niecom otrasny ... 😎

rpinguin
26. apr 2012

@evinkaaa tak ten tablet by sme museli najskor kupit, mame doma 3 laptopy, uz nam fakt nic netreba a na ten tablet predsa tiez musis nejaky program kupit, aby ti isiel you tube. Ci si myslela, ze mam tam vsetky decke rozpravky natahat? To by sa mi nechcelo, takto im to len napalim na CD a dam do ich maleho DVD playeru.

pallacinka
26. apr 2012

@rpinguin Mne novota a kostol dokopy nejdu, ale mas pravdu, dlho to trvat asi nebude 🙂 S tym anjelikom som to myslela ironicky, tym, ze tam bola jedina, jej bol plny kostol. Uz aby sa k nam pridal Jankin drobec, hadam to bude uz coskoro. Este som tu objavila jednu maminku, maju o par mesiacov mladsie dievcatko ako my, tak ked su v kostole oni, je to o nieco lepsie. Ja nikdy nezabudnem na vasho maleho, ako pocas omse chrapal, bolo strasne tazke sa vtedy nesmiat 😀

kmk11
26. apr 2012

@evinkaaa ok, zoberieme do uzsieho vyberu ...a pockame, ci prilozi tie dve stovky 😀
@anjelicek26 skola je i pre mna novinkou, ale zatial som spokojna

rpinguin
26. apr 2012

@anjelicek26 sorry, ale ja zasa nechapem....akoze nazad domov? Ste povodne z Nemecka a teraz zijete na SVK?

anjelicek26
26. apr 2012

@kmk11 - tak Saska ma v anglicku za sebou dva roky skoly a v nemecku ide do medzinarodnej skoly - vyuka väcsinou v anglictine - ale system tipujem bude iny, hadam si zvykne, tu je to o velkom pozitivizme, podpore deti, nikto im nic zleho nepovie, len sa snazia, ani neviem, ci tam budu mat znamky, ci slovne hodnotenie. Som zvedava na prve rodicko...

dludli
26. apr 2012

AHoj, napadlo me napsat, neni nekdo z okoli Renningenu (Stuttgart)?

anjelicek26
26. apr 2012

@rpinguin - Ja som sa pred 7 rokmi prestahovala do nemecka, s manzelom tam mame dom a vsetko... len teraz sme boli dva roky v anglicku - drahy bol vyslany z prace. Prveho jula sa stahujem s detmi spät do nemecka, manzel az v decembri...takze 40h pracovny tyzden a dve deti len na mne :( Bude veselo :( Hlavne teda rozvoz, kedze Saskina skola je 21km daleko... ale je vraj najlepsia, som rada, ze ju vzali.

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - aha, ja ze tablet mas. No my tiez mame kazdy technicky kram 😀 Ale z mojej strany ziadne interesse niesu. To manzel 😀
Preco by si musela program kupovat. Ach jaj.....naco kupovat drahe programy, ked dostat vsetko na nete zadarmo. Len treba vediet kde hladat a najst si troska cas a venovat sa tomu. Ja sa vzdy cudujem (to uz mam od manzela, kedze to omiela svojim zakaznikom denno-denne), ze ludia si kupuju drahe programy a na nete je toho dost zadarmo. Jasne, ze velke firmy, ktore maju x zamestnancov, to nieje co riesit, kedze tam to uz je na profesionalnej urovni. Ale taky obycajny clovek na doma a kupuje drahe program. No naco?

evinkaaa
26. apr 2012

@anjelicek26 - a kam sa stahujete?

kmk11
26. apr 2012

@anjelicek26 niekolko deti nasich znamych chodilo/chodi do medzinarodnej skoly, ktora patri Europskemu patentovemu uradu ... zda sa mi, ze maju iny system, ako normalne nemecke skoly ...ale ved sa naucis 😉

rpinguin
26. apr 2012

@anjelicek26 aha, takze vy ste v UK a ako 2 roky skoly za sebou, ked ma len 5, myslis asi skolky, nie? A kde sa stahujete?

@dludli no ono odtial a z okolia aj niekto bude, len na koni asi nie ☹ A teda, 10mesacny rozdiel medzi detmi ako ide urobit? Wow, s kojenim 15x denne do 15. mesiacov asi nie, co? ☹

anjelicek26
26. apr 2012

@evinkaaa - kusok od Wolfsburgu mame dom 🙂
@kmk11 - ano bude to asi ine, bude tam az do maturity, jedna skola na cely cas.
@rpinguin - Saska bude mat koncom juna 6, takze poctivo do skoly, aj ked sa pri jej 106cm asi strati 😎

rpinguin
26. apr 2012

@evinkaaa program som myslela surf flat, si myslela nejaky software? 😀 Clovek okrem browseru nepotrebuje asi nic, sem-tam nejake playeri volne stiahnutelne.

rpinguin
26. apr 2012

@anjelicek26 to sa uz v 4 rokoch ucia v UK ciatat a pisat? Co vy nazyvate skolou aj ten predskolacky program v ramci skolky, ze?

anjelicek26
26. apr 2012

@rpinguin - ani nie, ma vsetky normalne predmety, matiku, citanie, hlaskovanie, pisanie, nabozenstvo, prirodovedu..... cita uz celkom plynule, pise pekne, hlaskuje tiez, matiku uz dokonca nasobi...dokonca preberaju nieco ako vlastivedu, kazdy tyzden ina krajina.

kmk11
26. apr 2012

@anjelicek26 no, to je vyhoda tychto medzinarodnych skol ... to nie ako my, ze uz zachvilu musime zasa zacat uvazovat, kam dalej 🙂 ...inak moze sa stat, ze jej to bude skor na obtiaz, jej doterajsie znalosti...

pallacinka
26. apr 2012

@yanni Ano Katka (nemylim sa?) 🙂 Byvame kusok od Mannheimu, tam chodime do kostola, no dusou sme skor z Heidelbergu 🙂 A 4 roky neviem ci sa mi cakat chce, o necele 3 planujeme navrat na Slovensko, uvidime, je dost mozne ze odtial zutekame naspat sem 🙂

anjelicek26
26. apr 2012

@kmk11 - ano do je pravda, my chceme este raz do zahranicia, takze ak by sla zasa na 3 roky prec, bude sa mat kam vratit.. rozmyslame nad Braziliou, ale to je daleko, najprv ideme na tri roky pekne nazad do nemecka.

rpinguin
26. apr 2012

@kmk11 takze v medzinarodnych skolach sa ide do skoly v 4? A do skolky potom kedy? Po vylezeni z brucha? 😀

yanni
26. apr 2012

@anjelicek26 jeeeeeeeeeeeej ahoj, tak si aj j nam zavitala? 😉 Noooo uz sa vam to krati. Tak ty sa vracias sama? Ja som si myslela, ze aj s mm. No to budes mat perno. A v robotke uz zacinas od jula?
Inak s normalnou nemeckou skolo by som aj vedela ako co, len s medzinarodnou, to je nula bodov u mna. Ti maju iny system. Myslim, ze v Mnichove funguju podla anglickeho. Ale ved tam potom zabehni, urcite ti daju podrobne infosky.

yanni
26. apr 2012

@rpinguin Renci v Anglicku idu decka do skoly v 4roch rokoch. Normalka do skoly, nie predskoly.

kmk11
26. apr 2012

@rpinguin nie zlato, vyhoda je v tom, ze sa male deti nemusia uz v tretej triede rozhodovat, kam chcu ist dalej - pretoze vacsinou taky 9-rocny prcek este nema sajn, co by chcel v buducnosti robit, odhliadnuc od toho, ze sa trha kolektiv a slabsie deti stracaju moznost byt tahane tymi lepsimi ... a v tych medzinarodnych idu deti spolu minimalne do 8.rocnika ... povedz konovi, nech odpovede spravne priraduje 😀
a inak aj vo Francuzsku ci Holandsku zacinaju zevraj deti skor so skolou - podla informacii od rodenych fr/nie

anjelicek26
26. apr 2012

@yanni - ano ano vraciam sa sama, aby Saska nezmeskala zaciatok skoly, ono to ma potom tazke sa zaclenit, byt s detmi od zaciatku je vyhoda. v praci zacinam v septembri. Max v skolke v polke augusta na par hodin, sa divim, ze ho vzali, bude mat 2 roky 3 mesiace... ale ze maju miesto, tak som ticho a tesim sa, ten rozdiel v peniazkoh medzi opatrovatelkou a skolkou je nenormalny - za rok usetrim 6000€ heh...

yanni
26. apr 2012

@rpinguin Re´nci, ty< si fakt drzka 😀

anjelicek26
26. apr 2012

@rpinguin - v anglicku je predskolska medzi 3-4. rokom , dve hodiny vyuky denne, rozoznavanie pismeniek, cisel, pocitace a trening ruky. Ono anglictina je tazsia, inak sa cita, inak sa pise, deti sa ucia citat cele slova. Preto to maju takto roztahane, ze maju kopu casu na to, tu vie citat plynule tak 7 rocne dieta rovnako ako v nemecku... lebo sa uci kazde jedno slovo precitat osobitne.

yanni
26. apr 2012

@anjelicek26 ano presne tak, od zaciatku je lepsie. Ale Saska je ostrielana, urcite ma aj velku hubicku ako mamina 😀 😀 , ta by sa zaclenila aj v strede roka.
Inak, ked je v skolke miesto, tak zoberu. Len to si mala fakt Glück 😉

kleopatris
26. apr 2012

aj ja musim nieco pridat 😉 aj mna na zaciatku soklo, ako to tu zhurta chodi, ale pohoda. Informacie nie su zadara, ci kvalitne alebo nie 😀.
K teme lieky, zdravotnictvo atd...ja ked som sem prisla, vtedy bol moj mm este len frajer a ja som nemala poistku v DE...takze som tiez nabalila tasky liekov a pod. somarin 😀 jasne, ze zbytocne, ale chybami sa clovek uci 😉
A viete co ma na DE stve? Ze tu predavaju mlety cukor v len 250 gramovom baleni 😠 nasiel niekto aj kilove? 😀 😀

anjelicek26
26. apr 2012

Sasenka aktualne takto cita.... celkom jej to ide...

https://www.youtube.com/watch?v=uJIzQZ5lPZw
yanni
26. apr 2012

@pallacinka Tak planujete sa vratit? Tak to som zvedava 😀 Ak sa dari, tak z tych planov nic nebude, pekne len ostante tu 😉 Take tu uz boli, co vraveli, ze take 2-3-4 roky a potom sa vratia a uz od tej myslienky upustili 😀

anjelicek26
26. apr 2012

@kleopatris - v lidli som par krat videla aj kilove balenia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre