Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
7. júl 2009

figu, som blba, ved to € prislo len teraz v 2009 roku a my sme sa brali v auguste 2008, no musim sa spytat, akasi som spomalena....

iii
7. júl 2009

reni, no ja som zacala prave tak, ze som ju davala sediet na nocnik, ked som myslela, ze pojde. niekedy sme tam trcali aj pol hodku a citali si (je to asi proti vsetkym doporuceniam)...... asi 2-3 dni sme takto boli len doma a intenzivne sadali na nocnik, a potom naraz akoby zistila, ako ma ovladat tie svaly, proste si sadla a vycurala sa za par sekund. iste sa da aj cakat, kym si dieta povie samo, a hovori sa, ze do konca tretieho roka si povie a je to bez stresov. no je to asi vec vkusu a trpezlivosti. ked ale teraz vidim, ze e. to vie ovladat a ma z toho radost, je podla mna skoda nedat dietatu ani sancu sa to naucit.

rpinguin
7. júl 2009

Ingi, a kedy si zacala? Kolko mala Elenka?
Ja zasa ale nechcem riskovat pocuranie niekde mimo. Trebars na koberec, ktory mame sice len jeden, ale do detskej chcem dat nieco malicke na spestrenie a co ak sa to stane prave tam? Ja viem, ze som strasne netrpezlivy clovek. A ani si nemyslim, ze Maxik by niekde vydrzal sediet pol hodinu bez toho, aby som ho tam priviazala. Aj keby som s nim citala knizky, tak aj tak ho to za 10min. prejde a bude chciet zdrhat.
Asi to posuniem na buduce leto, teraz budem mat aj tak zabavku s baby 😀

neurologia
7. júl 2009

ja som si minule nieco chcela objednat z ciech...ale nakoniec sme to nechali tak pretoze by to vobec nebolo vyhodne kvoli poplatkom (prevod euro-czk) ale kebyze je to eur-eur jedno aka krajina tak je to bez poplatkov ale takto ...tam polatky su a dost vysoke zavisi od banky....

jabera
7. júl 2009

baby, docitala som vas a hned vsetko zabudla, sakra... uz sa mi uvaril mozog. jaj, baby, ja uz sa tesim domov... aj s vas potom musim popytat na par veci, o velmi zaujimavych temach sa bavite... skolky, nemcina.. to ma fakt zaujima. bojim sa o barta v tiömto smere, ale to je teraz fuk.

zas som chcela reagovat asi na 100 veci a nic uz neviem.

jedine co si pamatam, inge, ja som vo veciach ex tak hystericka, ze to len tu nie je poznat. ona totiz robi veci, ktore bezne cloveka nemozu napadnut. ale policajtov este na borisa tento rok nevolala, tak zatial je to ok.. ale zas dala navrh na zvysenie vyzivneho na 270 eur, hahahhahaah. myslim, ze sa este bude cudovat, ked preukaze vsetko, co plati a odvadza, este jej aj znizia.. a to ona na syna nezaplatila vyzivne nikdy v zivote za tie roky, co su od seba a jeho ma zvereneho on... ale to je jedno, to je nakoniec najmenej, horsie su tie ine veci.. poskrkane auto klucom... huckanie dcery proti nam a tak..
no nic.

dania
7. júl 2009

JAni, a co testik? Uz byl? 😉

oli1104
7. júl 2009

Ahoj holky,

tak my tu meli mamku. Misa byl z babicky nadseny a ja si docela oddychla, i kdyz uz bych to potrebovala zase 🙂
Konec teda nebyl moc vydareny, vsichni, krome manzela, jsme chytili nejakou virozu, rymu, kasel, no normalka, ale ja s mamkou jsme to nejak odnesly hur nebo co. No uz je to dobry.

Pristi tyden ve str. letime na ten Samos. Jsem teda zvedava na Katynku. Misa uz je opravdu v pohode a jsem presvedcena, ze ty skoro 3hod zvladne v pohode. ale K. teda nevim. Ona chce furt lezt, neustale stoji a popochazi kolem gaucu, stolku atd. No snad bude aspon hodinu spat a pak uz ji nejak "ukocirujeme".
Ma to letet myslim 13.20, takze to by bylo dobry, to je jeji spaci doba 🙂

Letime sem www.mandilada.gr

Pliny, no ja bych na to nemela, dite nechavat vysedavat na nocniku. Ale ono to takhle driv vlastne delali normalne.
U nas to probehlo behem mesice snad, samozrejme i behem noci, takze M. je od toho neceleho 3roku ( presne cervenec/srpen---takze to mu byly 2roku a 8-9mesicu ) bez pliny komplet ( i v noci ). To se vetsinou u tech deti, co jsou jakoby "trenovane" nestane. V noci maji pliny vetsinou dyl.
Ja nekde kdysi davno cetla, ze pred 2rokem je to vetsininou " o reflexu", takovy trochu Pavlovuv reflex, dite uvidi nocnik a tak chce curat 🙂

Ingi nechate si rict, co miminko je ? Holka / kluk ?

honnig
7. júl 2009

Nazdarek,
teeeeda holky vy jedete...

Oli, hezkou dovcu 🙂

Pauli, v CR to zadara nebude, navic si myslim, ze si neco zkasne i banka v D, i kdyz manzel rikal, ze tam nejsou vubec zadne poplatky, ale ja svuj ucet nemam, tak to nekontroluju. Jinak v CR ti nejspis daji poplatek za prevod, ale muzes pouzit preshranicni prevod v EUR, ktery je levnejsi a nejaky ne zrovna super kurz jako ve smenarne. Ale nejlepsi je zeptat se v bance na konkretni pripad. Jak v D, tak v CR, kam prikaz provadis. Vyhodnejsi je, jak psala Ingi, sbalit prasule do batohu... 😀 Ovsem, jestli se zrovna chystas do CR...a taky zalezi na castce 😉

napr. CS, a.s.: http://www.csas.cz/banka/menu/cs/banka/nav00081...

Stefi, manzel nedostane asi cele leto dovolenou a Kacka si musi taky trochu zvykat na jine lidi nez jsou stare uslintane sousedky... 😠

Holky, mejte se, myslim na vsechny, drzim palce s bytem - Reni, a vsem, at podnikate cokoli. Mamcu chytlo uklizeni, tak se klidim, protoze to stejne nedelam dobre.... 😅 , podle jejiho.

iii
8. júl 2009

caves,
no janik, presne tak, ako dopadol testik??? hih 😀 pozeram, ze vam to dotycna pani velmi neulahcuje. preco si boris vzal niekoho takeho? alebo sa tak zmenila? ale asi si rada, ze ste v zahranici, ze?

reni, tak rozne pobehovala e. nahata od roka a pol, ale bolo to dost nekonsekventne z mojej strany, raz tak raz tak. uplne natvrdo a naostro, ked sme sa vratili z anglicka, t.j. 22 mesiacov. teraz sa ale zlepsila uz aj recovo, vie povedat, co vlastne chce, v roku a pol to este nevedela.
no s tym kobercom si ma pobavila....to je akoby si ho nenechala jest sameho, lebo si moze zaspinit tricko 😝

oli no super, ze si si oddychla. to je zvlastne, ako tie decka potrebuju starych rodicov, ze? uplne iny pristup, uplne ine hry......nojo, clovek nemoze mat vsetko naraz.
uz naposledy k tomu nocniku...ako pisem, ze to asi vec vkusu, nemyslim, ze je to len reflex, po 15-18 mesiaci su uz nervove drahe na uvedomele stahovanie zvieracov zrele. v noci e. tiez necura. pol roka by som ju tiez nenechala vysedavat a citat si na nocniku, ale ak sa jedna o par dni, nevidim problem....... a pokial clovek pracuje, alebo ma druhe mimco a na starsie nema cas, asi nic ine nezostava, len cakat, kym sa ohlasi samo. u nas to ale este nie je ten pripad.
samos vyzera super, ja mam grecko strasne rada, aj ked v tej casti som este nebola. v lietadle skuste sadnut hned do prveho radu, tam bude mat k. vela miesta na lezenie.

hani, uplne som zabudla, ze si profi "bankerka" 😉

rpinguin
8. júl 2009

dobre ranecko,
tak u nas prsi zasa ☹
Ingi, no jasne, ze neje sam? Iba vecer, to idu veci hned do prania 😀 Ale nie, na ranajky jedava sam tiez, ale na obed ho naozaj nenechavam v jedle sa hrat. To by dopadlo, vsetko vsade mozne inde len nie v zaludku.
Tak si ma potesila, zacnem niekedy buduci rok. Na zimu to aj tak nema vyznam.

Jani, no je to od veci, ked byvali partneri spolu nevychadzaju, hlavne, ked maju spolu deti. Ja som teraz rada, ze uz nemam second hand ako bol moj byvaly. Toto mi tam nehorazne vadilo, ale vy ste aspon v Nemecku a nie jej stale na ociach.

Co sa tej banky tyka, tak si ta slovenska banka predsa len nejaky poplatok vypytala a to sme prevadzali, ked uz naozaj bolo €, cize tento rok. No asi si kazdy robi podla seba, takze sa spytaj Pauli ako to je a daj potom vediet.

Hani, ty si tam akoze cele prazdniny?

Oli, nech vam to super dopadne. U nas bol let hrozny, Maxik by len behat chcel a nie sediet na kolenach a to bol len hodinovy let, som si povedala, ze uz nikdy viac. Kacka je ale mensia, to budes mat lepsie.

Ingi, no ozaj, budes chciet vediet pohlavie? O chvilku mas UZV 😉

paula
8. júl 2009

ahoj holky!
Takze volim variantu "zbalit prachy do batohu". Diky za rady.
Co vam slovenkam docela zavidim, ze uz mate euro a taky ze mate konzulat v Bonnu, ten cesky v Bonnu me z nepochopitelnych duvodu loni zrusili, takze kdybych neco potrebovala musime do Berlina 😠 no musim byt stastna, ze jsme vse okolo svatby a L. stihli vyridit, dokud ten v Bonnu byl. Navic, me cesi nas... kdyz se to porad menilo kolem tech detskych pasu. Prvne jsme museli vyrizovat pro L. miminkovsky na rok, s biometrickou fotkou a za rok uz bylo vsechno jinak a napsali me ji normalne do pasu. 😕
takze cesi si porad mysli, jak jsme pred slovaky na pred, ale z meho pohledu, cesky zijici v zahranici a z tech veci co ja potrebuji, bych tedy rekla, ze jsou napred slovaci. 😉 doufam, ze me ted vsechny cesky ukamenuji 😝

Reni, co se tyce nocnikovani, to si musi kazdy rozhodnout sam, me taky vic vyhovovalo L. posazovat, nevysedavala nikdy, protoze by to nevydrzela, ale tak od toho roku a pul, jsem ji vzdy dala po spani, to se 100% vycurala a pak nejak postupne pochopila, jak se to dela a zacala si i rikat, nebo jsem ji davala, kdyz jsem si myslela ze potrebuje a ona se naucila "pustit to" pri posazeni. Dlouho jsem ji ale nechavala plinky, i kdyz jsem ji posazovala, ale byla jsem rada, ze plinky zasetrim a ze je vetsinou v suche. Ted uz ma plinky jen na spani, protoze pred spanim jeste pije mliko jako miminko, coz me vadi, ale zatim to nejde odnaucit, protoze se strasne tezko pred spanim zklidni a to mliko ji uklidni. No a na delsi cesty.
Ale bez nejakych louzicek na koberec to fakt NEJDE. To si myslim, ze i Oli, kdyz zacala pozde tou "rychlou" metodou, ze to urcite taky parkrat nevychytali. Dite se proste zapomene, nebo to nestihne... Ale pokud mas nove koberce, tak se to do nich ani nevsakne, maji nejakou tu vrstvu, ze to zustane na povrchu a proste to setres. Ja to pak jeste vydrbu mydlovou vodou a ani to nesmrdi. a pristi rok si chci vypujcit ten cistici pristroj a vsechno vycistit.
Horsi je to s matracema, ale mas specialni podlozky, co se daji mezi prosteradlo a matraci a ty ji chrani. My ji teda nemame. Ale nastesti to postel jeste neschytala. Mozna ji koupim L. do postylky, az ji vezmu plinky na noc. Na to se ale chystam, az bude ta nocni plinka sucha a to asi jen tak nebude, kdyz pije to mliko pred spanim.
Proto si taky nemyslim, jak pise Oli, ze deti co je odnaucis "naraz" jsou i v noci rychleji suche, nez ty ucene, spis to zalezi na jednotlivem diteti. Kdyz treba Elenka uz v noci davno necura a nektere deti curaji v noci jeste v 5ti letech a musis jim dat budto plinku, nebo s nimi jit v noci na zachod.

Tak to bylo vycerpavajici, samozrejme koho to nezajima, preskocit. 😉

Ingi, super, ze uz citis pohyby! 😵 to je tim, ze jsi tak hubena. 😉 Mimi nemusi prokopavat vrstvu tuku 😀 😀 ja citila az ve 22tt. Taky me zajima, jestli holka, nebo kluk! 🙂

oli1104
8. júl 2009

Cauky,

tak jsme byli na ockovani a jakmile K. pichla a zacala brecet, tak M. spustil taky. Pry, ze to K. pomohlo. No neni uzasny ? 🙂

Holky, je to uplne jasny, ze kazdy dite je uplne jiny a to, co zvladne jedno v nejakym veku, tak druhymu to muze trvat 3x tolik, zase treba dela jiny veci. To je vsechno uplne v pohode.
Ja proste necitila potrebu, jako necitila, ze to M. je k necemu dobre.
Jinak my meli 2 nehody, jednu v obchodnaku, kdyz jsme nevedeli, kde je zachod a M. to uz nemohl vydrzet, a jednu, kdyz se narodila K., tak na pisku, a to chytl nejaky hystak, tak jak ho po narozeni K. mel hooooodne casto.
Jinak opravdu zadne nehody. Ani v noci.
Tu podlozku do postele ma ale taky 🙂

JSem zvedava, jak bude Maxik a Elenka zvladat prichod sourozencu.
Je, Ingi, ty jsi se ptala kdysi davno na tu knizku ohledne tech trotz fazi, ze jo. U nas tohle fakt bylo az kolem toho 3roku, az se narodila K. On predtim nic takoveho jako hystak nebo tak nemel. Proste u nas to fakt byli reakce na ni, takhle si nejak ohlasoval, ze chce pozornost.
Trvalo to tak do toho ledna. To byla kolikrat fakt sila a des.
Ted je ale fakt uzasny, da se s nim delat cokoli a kdekoli, uz je desne rozumny.
To K. je tedka cim dal vetsi teroristka 🙂

no nic, jdeme s kamoskou japonkou na letiste, maji moc hezky hraci koutek a M. miluje pozorovat letadla, tak snad K. bude spat 🙂, dam kaficko a poklabosime...
pa

yanni
8. júl 2009

Ahojte babenky 😉 ,
chcela by som sa k vam pridat. Dufam, ze mozem 🙂

Som tu nova, ale citam prispevky uz dost dlho. Len som sa doteraz nejako neodhodlala nieco napisat ☹ No baba strachopud 😉

Ja som z Mnichova, vlastne z Dachau pri mnichove, zatial este bezdetna ale uz sa "spekuluje". No obidvaja mame uz po dridsiatke tak by bolo na case 😉))) Je to niekto z mnichova alebo okolia? Alebo aj z Bavorska. Zial nestihla so vsetko poprecitovat, snazim sa ale je toho vela. Rada by som si pokecala s babenkami-slovenkami, ktore uz maju skusenost ako to tu chodi so zdrav. starostl., tehot., porodom, jaslami, skolkou atd. Nejako si urobit obraz predtym ao do toho pojdeme "naplno" 😉 Nieco som uz pocitala, hlavne koli "krippe", ze sa musi rozmyslat este pred narodenim. Mozno si budete mysliet, ci mi nesibe, ved este nie som ani tehu, ale mne to uz ridne brka na nervy, ked si pomyslim, ze by som mala ostat 3 roky na materske. Moj partner ja sice ponukol, ze on by aj ostal, ale ked je taka moznost, ze mozem ist robit(polovicny uväzok alebo tak), tak by som dala dieta na par hodin do jasli, alebo tak. Myslim, ze to nieje zle pre dieta, aj ked my kamosky zo Slovenska vravia, ze zla matka a tak, este aj tie 3 roky materskej je malo. No ja fakt nevie. Co vy na to????

verohit
autor
8. júl 2009

caves zenule, vsetky vas velmi zdravim a prajem vsetko dobre.... dufam ze sa mavate aj s rodinkami dobre...my mame doma pokazeny monitor a zial drahy sa k tomu nedostava aby sa to opravilo..... teraz som v praci, tak len tak na skok, lebo bez prace nie su kolace....
😉 casto vsak na vas myslievam 🙂
my sa teraz v sobotu chystame na Slovensko, drahy nas vyvezie a on sa hned vrati a my ostaneme dva tyzdne... takze dufam ze na poslednu chvilu nikto z pracovnikov neochorie, lebo by sme museli ostat tu....

pozeram ze riesite nocniky a plienkovanie.... aj u nas je to velmi aktualna tema.... ale este tak v ramci zabavy.... niekedy az moc velkej.... Miminka sa totiz vzdy ked uz cika alebo kaka, chce na to pozriet a prave vtedy sa postavi a hah,ha,ha,ha... 😉 😀 😎 ale je vidiet ze uz ju to zaobera ale o nejakom ovladani svalov alebo pod. nie je este rec...

zatial ahojte a do buduceho konikovania.... a rodi uz niektora?? dufam ze niec neprepasnem.... ahojjjjj

evinkaaa
8. júl 2009

ahojte...
Mozem sa k vam pridat? Byvam v Mnichove s manzelom (nemec) a pomalicky zaciname snazilkovat. Velmi si zelame babatko a dufame, ze sa podari coskoro. Inak pochadzam zo stredneho Slovenska - mesto Dolny Kubin.
Citam vasu diskusiu uz dlhsie a velmi ma zaujala a casto su v nej velmi dobre rady - vas skusenych mamiciek. 🙂
Aj ja mam vela otazok, kedze ma to tiez niekedy v buducnosti caka - ohladom porodu, materskej, skolky....
Dufam, ze sa vas budem moct popytat a nebude vam to vadit. 😉
Tak zatial vam prajem krasny dnik. U nas dnes dokonca vyslo slniecko, posledne dni vkuse prsalo.

yanni
8. júl 2009

ahoj evinkaaa,
no tak uz sme tu dve nove *hihi* A ja som tiez z Mnichova a pochadzam tiez zo stredneho Slovenska-z Banskej Bystrici. Aky je ten svet maly 😀 Moj priatel je tiez Nemec, zobrati este nie sme, ale to nieje az take dolezite. Len mi uz brnka na nervy vzdy ked vidi nejake babo, ze vraj ake "süß" a tak. Vlastnu neter by najradsej adoptoval, no tak ja fakt neviem. Chcela som sice este nejake 2-3 roky pockat, ale asi z cakania nic nebude *hihi* No ved uvidime.

A kde byvas v mnichove, priamo alebo v okoli???

evinkaaa
8. júl 2009

ahoj yanni.
Ake je tvoje meno? Bansku Bystricu troska poznam 🙂 Mas pravdu, aky je ten svet maly.
Aj moj manzel velmi tuzi po babatku - a najlepsie, teda najradsej - dievcatku. To je jeho sen. On miluje dievcatka a skoro vsetci kamarati maju malu dcerku a ked ju manzel vidi, tak vzdy ma taky zasneny pohlad 😉
Ale sme plni optimizmu, ze sa coskoro podari. Snazilkujeme od zaciatku tohto roka.
Kde si sa zoznamila s priatelom?
A kde presne v Dachau byvas? Dachau teda nepoznam, ale manzel tam ma zakaznika a ja som tam s nim bola raz. 🙂
Ja byvam v Mnichove - juho-zapadna cast Mnichova, presnejsie Grosshadern (Klinikum Grosshadern).

yanni
8. júl 2009

Ahoj Evi,

no ja sa volam Katarina, tesi ma *hihi*

No ti muzi, to je hrozne. Moj tiez len obzera vsetky babätka. Bol pred 2 tyzdnami s kolegom a jeho skoro 2rocnou dcerou na ture a potom este zva dni malu spevoval. No ja fakt neviem, co sa z toho vykluje 😉
Zoznamenie bola nahoda je tiez z Dachau. Byvam presne v Altstadt, je tam pekne a klud. Ale aj by bolo mimino, musime poriesit nieco ine, so zahradou alebo tak. Moj otec sa uz aj ponukol, ze mi aj dom postavi. Len keby tie pozemky neboli take drahe.
Großhadern viem kde je, byva mi tam kolega. Mnichov poznam celkom dobre, ved by bola aj hamba nepozna takmer po 10 rokoch 😉

A ty, ako si prisla k tvojmu muzikovi?

evinkaaa
8. júl 2009

Ahoj Katarina.

Takze ty si v Mnichove uz 10 rokov? A byvala si uz niekde inde v Mnichove, ci len v Dachau? Ako casto tu chodievas?
A pracujes v Dachau? 😉
Ja som sa s manzelikom zoznamila cez znamych. Znami poznali mna a jeho a snazili sa nas "verkuppeln". A tak sa to nejako zacalo. Ja ssom najprv nejako nechcela ale potom sa to "rozbehlo" a som rada, ze ho mam a nevymenila by som v zivote!!! 🙂 🙂 🙂
Takze vy mate s priatelom na plane tu stavat domcek? A teraz byvate v byte?
My sme si s manzelom kupili pred dvoma rokmi nadherny bytik a velmi sa nam tu paci, ale do buducna planujeme bud kupit "susedny" bytik a preburat stenu alebo domcek. Potrebujeme miesto... 🙂 😉
A ako dlho tu planujes byvat? Chces sa vratit spät na Slovensko?

yanni
8. júl 2009

no uz tak dlho som tu. Zo zaciatku som byvala v Nymphenburgu ale mna to tahalo stale von z Mnichova. Dachau bola nahoda, s vtedajsim priatelov sme hladali nejaky bytik a rozhodnutie padlo na Dachau. Je to pekne a pokojne mestecko, pre rodinky idealne. Teraz byvam v byte, ale domcek by bol lepsi alebo aspon bytik so zahradou. No ved sa este uvidi.

No ja ani uz nic neplanuje, za mna to rozhodla vlastne robota, ze tu uz ostanem navzdy. Slovensko je ok ale len tak na dovolenku. Neviem ci by som si tam znova zvykla. A hlavne tie predpotopne nazory mojich slov. kamosiek, ze ostat doma do 3 rokov je povinnost a tak. No ved by som sa zosalela.

A ty ako? Slovensko pravdepodobne nie, vsak? A robis niekde???

evinkaaa
8. júl 2009

No, ja som tu vlastne uz tiez 10 rokov. Teda nie 10 rokov v Mnichove, ale vseobecne v Nemecku. Predtym som bola rok v Regensburgu. Ale to uz bolo daaaavno. 😉
Mne sa tu tiez velmi paci a planujem tu tiez ostat uz navzdy. S manzelom samozrejme 😉 .
Na Slovensko chodim tak "sporadicky". Podla toho, ako je cas. Ale tak v priemere 2-3 rocne. Medzitym pridu moji rodicia tu alebo moj brat. (najblizsie buduci tyzden 😉 ) Chodim na Slovesnko rada, ved je to "moja domovina", ale ostat tam dlhsie, to teda fakt nie. 😕
Momentalne sa snazim dat dopy vsetky moje vedomosti (aj nevedomosti 😉 ) a co najskor - cize buduci rok - urobit skusku a potom pracovat ako "Vereidigter Übersetzer/Dolmetscher". Takze tak. Snazim sa, nieje to jednoduche. Ale dufam, ze to vyjde. 🙂
A co robis ty?

hedunecka
8. júl 2009

ahojte babulky mozem sa k vam pridat uz aj my sa naxadzame v nemecku a je mi tu hrooozne smutno a navysse tu stale prsi tak nikam nemozme ist, tato je stale v robote

je tu niektora blizko franfurktu?My sme v binsfelde

yanni
8. júl 2009

ahoj heduneca,

no ja som z mnichova. Mam kamosku z detstva pri frankfurte, v Karbene(alebo tak). Zial ta tu nieje regi.

Aj tu stale prsi, je to fakt na nervy. Dnes trochu pokukuje slniecko, ale urcite nie na dlho.

A hovori ti nieco Hanau? Moj priatel tam ma segru. Ked bude mat cestu tam, tak mozme ist na kavco 😉

evinkaaa
8. júl 2009

ahoj hedunecka,

aj ja som z mnichova - od frankfurtu daleko. 😉
Ako si tu dlho? Nemas este kamaratky? Ci hladas iba slovenky?
To ti verim, ze ti je smutno ked si doma a nikoho nepoznas. ☹
Presne ako hovori yanei - u nas v mnichove dnes vykukuje slnieckko, ale dlho asi nebude. Fuka silny vietor ☹

yanni
8. júl 2009

No Evi, tak nech sa ti to vydari. A kde sa to robi ta skuska? Ja som tiez uvazovala, ale nejako som sa do toho riadne nechytila. Robim na Mnichovskom sude a v poslednom case fakt uvazujem, ze by nebolo zle aj nieco s tou nasou slovencinou podniknut. Ved vela prekladatelov tu nie je.

A mas tu dake kamosky? Ja som mala tri slovenky ale nejako sa po skole vsetky vyparili. No na nervy to je. Len same cinanky alebo islamky. Mam jednu dobru kamosku, Marocanku, ale ta ma fakt niekedy totalne blbe napady. No co uz, tie kultury su fakt dimenzionalne odlisne. S ruskami nechcem mat nic, par som spoznala a to by sa len hned vydavalo a tak. No dakujem. Jednu Polku poznam, ta je fakt klasse ale jej muz (poliak) teraz nejako blbne, vyzera to na rozvod, takze to tiez je nejako o dusu.

evinkaaa
8. júl 2009

Kati, no vies, kamosky tu mam, ale väcsinou nemky. Slovenky som mala tiez par, ale vsetky odisli spät na Slovensko. ☹
JA som mala pred par rokmi (6 rokmi) kamosky aj z Polska, Maroka, Francuzska, ale akosi sa vsetky vytratili. Tak ako hovorim, teraz mam kamosky väcsinou nemky a som velice spokojna.

Tak ty takto na Mnichovskom sude? A co tam presne robis, ak sa smiem spytat? 😉 A ako si sa tam dostala?

Presne tak, to som rozmyslala aj ja, ze musim s nasou slovencinou nieco podniknut. Mam velmi dobreho kamarata (cez manzela) a on je prekladtel/dlmocnik pre arabsky jazyk a viac-menej ma k tomu on "doviedol", ze aby som ten moj rodny jazyk tu nejako vyuzila. 🙂 A dal mi nejake rady a tak sa to vlastne zacalo. Skuska by sa mala robit na IHK Düsseldorf a neskorsie na IHK Bayern/Mnichov, ale zda sa to komplikovanejsie, ako to vlastne je. Vid birokracia. Podla najovsich skusenosti budem musiet pre skusku zajst az do Berlina, pretoze tlmocnicko-prekladatelsku skusku pre jazyk slovensky sa robi iba tam. Taketo mam zatial infosky. 😒 Hm, uvidim, ako to bude, ked ja budem "so weit". 😉

yanni
8. júl 2009

no to mas pravdu, ta byrokracia ☹((

No ja som naskor robila un pravnika a ten ma nejako doviedol k sudu. Tak som sa tam prihlasila na tu prijimaciu skusku a oni ma predstav si 😉 zobrali. Tak som potom robila tu Beamtenschule a som tu. Robota je ok len ti ludia su niekedy totalne cudni. uz pocas skoly sa na mna pozerali ako na nejakeho exota. Jedna profka sa ma dokonca opytala ci jej rozumien. to uz som pola taka nasrata, ze som jej povedala, ze keby som nevedela dobre po nemecky tak by som tu nebola. No a od vtedy mi dala dva roky pokoj a mala som u nej len same jednotky 😀 No a tak som teraz na "Zwangsversteigerung", takze ked budes chciet vydrazit nekajy dom tak len zavolaj*hihihihihih*

No s tymi Slovenkami je to fakt tak. Moje sa niekde vyparili ani neviem kde. Tiez mam väcsinou len Nemky.

yanni
8. júl 2009

hedunecka,

no predstav si to. Prave som si pozrela tvoje albumi a zistila som, ze ten najnovsi so pred par dnami mala otvoreny. To je ale nahoda. Mala je zlata 🙂

evinkaaa
8. júl 2009

Kati, a vies, ze manzel minule zahlasil, ze ked sa budeme vaznejsie zaoberat kupou domu (ked to bude fakt aktualne), ze si pojdeme obzriet prave "zwangsversteigerte" domceky. Srandaaaaa 🙂 No tak to si pis, ze sa ti potom ozvem. Samo.
Mozeme si vymenit aj cisla cez IP, ak chces.
A co tak robis vo volnom case?
A ozi - kde je vlastne ten Mnichovsky sud? Mam tusaka, ale presne neviem 😕

yanni
8. júl 2009

No Evi, kludne sa mozes ozvat. Mozme to prebrat pri kavicke alebo tak. Je to dost kompliziert.

No mnichovsky sud je velky a roztruseny po celom meste. Ja som v Infanteriestr. To je smerom von na Moosach.

No co ja tak robim??? Len robim??? *hihi* Sranda bokom, grillen, sport a tak. Dnes mam napr. Pilates, to je fakt sranda. Ked som tam bola prvy krat isla som sa popucit od smiechu. Ale tie nemky boli vsetky take vazne, no ja fakt neviem co to tak vsetko vazne beru. No tie fakt nemaju humor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre