Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
4. júl 2014

@evulienka22 to sa mi nezda. Boli na Standesamte? Ak nebola po porode v nemocnici nejaka uradnicka zo standesamtu (niekde chodia priamo do nemocky), tak musia ist rodicia na urad s papierom z nemocnice (Geburtsanzeige) a poziadat o vydanie Geburtsurkunde. A tiez nepochopim, ze ak ju aj nedostali, preco to nenahanaju? Staci ist predsa na Standesamt a popytat sa.

rpinguin
4. júl 2014

@yanni a Co tak si ten moj prispevok precitat poriadne? 😀

yanni
5. júl 2014

@rpinguin som ale uz bolo neskoro. Ale aj tak nepochopim, preco mate tu Tüte odovzdat v skole a skola ich zase da detom 😕 Ved si ich donesu z domu. A deti vedia, ze to robia rodicia. Popripade ak bastluju, tak casto bastluju spolu.

vevesh
5. júl 2014

@evulienka22 ked ma Standesamt Problem s menom, otcovstvom alebo dolozenymi dokumentami, pobytom nevyda rodny list - poznam par takychto pripadov - dostali iba Papier z nemocky o narodeni a hor sa na ambasadu vybavovat Papiere.. 😎

rpinguin
5. júl 2014

@yanni hej decka vedia vsetko, ale maju taky akt z toho, ze im to da pekne ucitelka, velke fotenie okolo toho, vezmu to potom len domov a hotovo 🙂

yanni
5. júl 2014

@rpinguin aha. no riadny akt 😀 😀 😀 😀

rena42
5. júl 2014

Ahojte, iba teraz som sa registrovala a chcela som vedieť, či je tu niektorá z Heidelbergu...pekný deň papa 🙂

pallacinka
5. júl 2014

@rena42 Ahoj, ja v Heidelbergu pracujem a byvame kusok odtial. A je nas tu celkom dost 🙂

evulienka22
7. júl 2014

@pallacinka ahoj, mozem sa spytat kde tam pracujete? my sme tam boli na vylete, muz tam ma obchodneho partnera, zatial byvame vo Frankfurte

evulienka22
7. júl 2014

@vevesh dakujem za info, ona mala rozvod na sk s muzom len tak v rychlosti mi hovorila a vraj nieco s tym.

evulienka22
7. júl 2014

este otazka, niekde sa tu pisalo, ktore banky davaju vyhodny kredit pri kupe alebo stavbe domu? v skupine Nemecko to nemozem najst, mozete mi to este raz napisat, dakujem 🙂

pallacinka
7. júl 2014

@evulienka22 Ahoj, ja pracujem tu: http://www.embl.de/. Muz zasa v Mannheime a byvame presne medzi tymito dvoma mestami. Planujete sa sem stahovat ci je to este otvorene?

yanni
7. júl 2014

@evulienka22 no takmer kazda banka uz dava v celku vyhodne. Spytaj sa najskor vo vasej banke. My mame z IngDiBa. Bezproblemovo. Aj KWF.

rena42
7. júl 2014

@pallacinka ahoj a ďakujem...ja žijem zatiaľ striedavo na SK a do De chodím za manželom aj s malým, mal 3 roky. Teraz sa tam chystám a niečo poriešiť s malého škôlkou, len neviem ako na to. Manžel je mojim tlmočníkom aj sprievodcom, asi tak k mojim jazyk. znalostiam ☹ Chcela som vedieť, či sa niekde stretávate s deťmi, pokecať a pod. ahoj.

pallacinka
7. júl 2014

@rena42 Ahoj, moja dcerka mala tiez pred par mesiacmi 3 roky 🙂 Co sa tyka skolky, nechcem ta strasit, ale je to tu dost hroza, my teraz po polroku menime a skusame stastie v dalsej. Nedavno bola zalozena skupina na FB pre Slovakov v Heidelbergu a chodia mi aj emaily o stretnutiach slvoenskych mamiciek s detickami, tak ak chces, posli mi kontakt a pridam ta.

rpinguin
8. júl 2014

@pallacinka to fakt? Co mate s tymi skolkami tam?

rena42
8. júl 2014

@pallacinka ahoj, si zlatá, ďakujem za info...budem rada, no nie som zatiaľ na FB, ale môžem ti poslať e mail : rema3333@gmail.com. Večer som ešte niečo našla, tak skúsim napísať mamičke, ktorá chce robiť stretnutia s deťmi v HD...O dva týždne cestujem, tak sa snažím zistiť niečo dopredu... 😉 ahojčej.

rena42
8. júl 2014

@rpinguin ahoj, ty už máš škôlkopovinné dieťa, či deti...? Vy ste tam predsa už zabývané a tak viete ako to tam chodí...manžel pracuje na slov.živnosť a v tomto mi asi moc neporadí, čo sa týka prihlásenia, škôlky a poistenia, hoci rieši aj on nejaké zmeny, tak uvidíme... 🙂

evulienka22
8. júl 2014

@pallacinka Ahoj, este nevieme, teraz sme sa rozhodli, ze predsa odideme niekam kde je krajsie, Frankfurt je pre mna hrozne mesto, Heidelberg je pekny, ale uvidime kde sa usadime, aj kvoli praci, hoci moj priatel je selbständig a aj dobre skolky a skoly, chcem dat maleho do dvojjazycnej, tu ich je vela, ale snad aj inde 🙂 keby sme predsta zakotvili v Heidelberg napisem.

zuna89
8. júl 2014

dievčatá, takže všetky veci ohľadom byrokracie mám (dúfam) vybavené a 21. sa sťahujem za manželíkom ;) aj sa teším aj sa strašne bojím... ☹

lubicakl
9. júl 2014

Kocky, neviete poradit ci existuje nieco ako pôrodne z Nemecka?? Manzel tam pracuje, ja zijem na SR.

ivanajelinek
9. júl 2014

@lubicakl Myslis to co dostanes pri narodeni dietata? Nie, nemci take nic nemaju. Teda aspon som o tom nepocula a to zijem uz 10 rokov v nemecku a sama mam dve deti.

yanni
9. júl 2014

@lubicakl ako
@ivanajelinek pise, take nieco tu neexistuje.

lubicakl
9. júl 2014

@ivanajelinek
@yanni
ano, myslim to pri narodeni dietata...Pocula som ze v Rakusku to maju....diky 😉

yanni
9. júl 2014

@lubicakl no neviem ako v Rakusku ale tu stopro nie.

elliss86
9. júl 2014

ahojte kocky, viem ze sa tu toho popisalo velmi vela, a je tu na tuto temu uz cez 500 stranok takze asi nemam sancu to hladat ani najst, viete mi poradit kde najdem a ci vobec vzor ako sa vyplnaju tlaciva E 401 a E 411? dakujem moc. ak vobec niekto nieco take poskytol.

rpinguin
9. júl 2014

@elliss86 neviem, ci ti tvoju otazku dostatocne zodpoviem, ale zacnem otazkou....hovori ti google nieco?

evulienka22
9. júl 2014

@lubicakl ani v Rakusku take nic neexistuje, rodila som 2012 myslis asi wochengeld, ktore sa vyplaca tusim 4 tyzdne pred porodom, a potom po porode, ked chces presne vediet daj sa do skupiny na fc maminy vo viedni, ak to potrebujes presne vediet,

lubicakl
9. júl 2014

@evulienka22 ouky, diky za radu 🙂

yanni
10. júl 2014

@elliss86 neviem ci vzor najdes ale skus poguglit. A ked nenajdes, tak vypln to, co potrebujes, a ostatne vyplnis na urade. Oni ti uz s tym pomozu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre