Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

verohit
autor
12. nov 2008

caves damy, tak ako? my dobre, striedavo aj oblacno.. 😎
zacali sme so Spielgruppe, Mimce sa velmi pacilo 😵 je tam 11deti vo veku od 10mesiacov do 2 rokov...vobec sa nebala, fakt sa hned hrala usmievala na kazdeho.. takze sme radi ze sme zacali.. aspon si skratime prijemne skarede pocasie.. 😉
vcera co zase dokazala ta moja herecka? odhryzla si zo stilleinlage taku stvrtku ja som uz len videla celulozove perie a ked som sa snazila jej to vybrat z ust, tak to rychlo prehltla a ono je to chutilo.. tak som jej dala uz len vodu na zapitie 😠 😠 no a aby toho nebolo malo tak si pricvikla prstiky v kuchyni na linke. boze to bola sila... tak som jej to obhmatala ale ked prestala tak som vedela ze Arnika na to postaci...marnost normalne zacinam verit tomu.. male dieta male starosti, velke dieta velke starosti.. 😒

Ingrid
tak vravis, ze sa ta knizka o papkani oplati, no uvidime 😉

Pauli
Gratulujeeem k bytiku 😵 😵 😵 😵 teraz zacina pre vas urcite makacka, ale aj to prejde a budete mat pekne byvanicko 😉

Leni
😎 😎 😎 😵

Zuzkaprof
napis este raz prosim ze preco si v nemecko a co robis atd 😉 a skuknem este foto 🙂

zenule ked ste pri tych darcekoch...tie co mate dievcatka co ste im kupili k prvym narodkam??? 😕

Oli
tak supi ze sa uz mate lepsie... chudak Misa.... a gratulujeme Katy k prvemu mesiaciku a tyzdnu... juj ako to rychlo leti 😵 😵 😵

Hani
tak je je teda neco.. drzim palce nech si tej jazdy uzijes a na vianoce ta manza potesi nejakym podobnym vozom 😉
tak parada ze ste Martinovsky lampionak pekne stihli a ze sa vam pacilo 😉

velmi mila veta od Veroniky Zilkovej... ma naozaj vela do seba, nie len humoru.. 😉

a k tomu "systemu" by som len tolko chcela... ja to vidim asi tak (aspon z toho ako pristupovala ku mne moja doky)... ked lekari vidia ze nieco nie je v poriadku a maju "Verdacht" s tym sa predsa nikto nezahrava a posielaju na podrobne vysetrenia, ktore su samozrejme v tom pripade gratis!!!! ked vsak nie su nutne, tak to nechavaju na benevolentnosti pacienta... systemom mi ponukame a ty sa rozhodni ci chces alebo nie... su zeny ktore otehotneju a hned sa nechavaju testovat, to im nikto neberie,ze?

takze Zuziprof
netreba sa znepokojovat... zivot nie je so 100% zarukou ale clovek k nemu musi pristupovat zodpovedne!!!

Vendul
paradicka, ze si takto uzivate na Massazach 😎 😵 Rebecca to urcite vychutnava.. inak ked vzdy napises aka je drobucka tak viem co citis.. mame modelky.. ja neviem ci mam pokazenu vahu,ale mi vazime uz 3 tyzden 7,8kg ja uz fakt zvazujem navstevu lekara, aby nam na U6 nepovedali ze sme podvyziveni alebo co 😒 ☹ i ked Mimi sa mi nejavi ze by jej nieco chybalo.... sprava sa tak ako Ingrid spominala par riadkov z novej knizky 😉

no a ten tvoj synator je fakt originalny 😀 😀 😵 😵
a co sa tyka papanicky napisem ti ip 😉

este by som malu anketku: AKE CISTIACE PROSTRIEDKY POUZIVATE V DOMACNOSTI (firma, a co vsetko)
ja som totiz pouzivala Sagrotan ale teraz som presla na Frosch, lebo som videla ze Tensidy su bilogicky abbaubar.. s cim som ovela spokojnejsia, kedze moja mala sefova, po umyti podlahy este prisne skontroluje a jazykov dolesti 😎 😖 Sagrotan mal Andreasov kriz (co znamena Gesundheitsschädlich) a tak som radsej presla...

krasny vecer vsetkym..

verohit
autor
12. nov 2008

jeeeej Vendul tak taktiez obrovska gratulacia 😵 😵 😵 😵 tak tomu sa hovori stastie... oslavuju sa dva byty!! paradicka... stahovat sa o ulicu dalej je fakt paradicka.... vidis, vyhrali ste klud a usetrite na miete.. starych susedovcov nestratite... a urcite si to pekne gemütlich zariadite... 🙂 😉 takze sa bude byvat.... a drzim palce nech sa vam podari napasovat vasu kuchynku... my sme tu nasu "pasovali" uz 3-krat... 😉 😉 😉 😎

verohit
autor
12. nov 2008

Zuziprof
skukla som foto, velmi pekne... tak drzim palceky nech len pekne rastiete.... a mimochodom na aute som si vsimla... ste z okolia Freisingu??? 🙂 my sme volakedy byvali v Mainburgu.. teraz v Regensburgu, tak ak sa nahodou vyberiete na nakupy pre drobusika tak sa ozvi a zastavte sa u nas na Kaffee.... mame kseft v meste... 😉 😉 budem sa tesit 😵

dania
13. nov 2008

Cauky holciny,

Ten podzim mi nejak leze na nervy. Mam unavovou krizi a jsem takova cela bez motivace... No asi to taky znate, o cem mluvim. Timmy mi nejak dava zabrat v poslednich dnech, mel dlouho rymu, behem ktere se na me hrozne uvazal a zvykl si fnukat, kdykoliv ho necham, aby si hral trochu samostatne, proste vyzaduje vice pozornosti. Tak se mu snazim vyhovet, ale taky to nejde 100%, takze mame ted doma tak trochu nespokojeneho a protivneho chlapecka. Uz se tesim, az ho to prejde, ale urcite pomuze, kdyz se ja sama zase hodim do pohody. Taky to muze byt castecne tim, ze je T. ted vice indoor, tady je nemozne pocasi, ja musim dost casto do prace, Nic ani TM s nim nikam ven moc nechodi a on se doma dost nudi. Dneska jsem s nim konecne cely den doma, za chvili vyrazime do bazenu, tak snad si to uzijeme 🙂

Vendi a Pauli,
moc vam gratuluju k novym byteckum, tak si to tam pekne zahnizdete 🙂 Ja mam rada stehovani, vzdycky je to ohromna prilezitost zbavit se kramu 🙂

Holky automatky 🙂 (Vendo a Hani)
ja zase kdyz pronajimame auto v USA, si nemuzu na automat zvyknout a na prvni krizovatce vzdycky dupnu na brzdu v domneni, ze je to spojka a smatram po radici pace, cimz malem zpusobim dopravni kolizi 🙂 Dobre zpravy: rozhodli jsme se jet na jare na kratkou dovolenou do USA, vyuzit jeste toho, ze T. poleti zadarmo. Poletime do Nevady nebo Noveho Mexika, kdyz budou tady prazdniny, a bereme s sebou i starsiho Nicolase, ten s nami moc rad cestuje. Ja uz se taaaaaak tesim, snad to klapne!

Renco,
na Korsice jsme byli uz i loni v lednu a bylo tam kolem 15 stupnu. Moc prijemne v porovnani s mistni zimou-nezimou. Tak jsem se rozhodli to zopaknout, mozna ze i prejedeme na Sardinii, pokud v zime jezdi trajekty mezi ostrovy.

Leni,
ze by uz????

Preji vsem krasny den 🙂

dania
13. nov 2008

A jeste Hani,
jak Ti jde vlastne rizeni? Uz sis zvykla? Jen se toho neboj, jak rika i Venda! Dovedu si predstavit, ze se 2 detma to neni snadne, zvlast kdyz se clovek musi pekelne soustredit na rizeni, ale to urcite prekonas, hlavne zadne divoceni! 😎 A uvidis, ze to bude super pocit, byt opet mobilni 🙂

zuzkaprofant
13. nov 2008

cafte dik veohi jasne ked pojdeme tak sa ozvem dik za pozvanie 😀 😀

paula
13. nov 2008

ahoj holky,
kratce zdravim, ale nestiham, porad neco balim a zijeme uz mezi kartony. Zitra bychom snad meli dostat klice, makler nam to slibuje, ale nebereme to na 100% protoze to uz tu nekolikrat bylo. Ale jestli ty klice dostaneme zitra, tak uz tam budeme v patek a o vikendu tvrde makat a od pondeli stehovat. Taky pak budu asi nejakou dobu bez internetu, nez nas prepoji, tak si ode me odpocnete. 😉

Vendulko super! Gratuluji, ze vam to taky vyslo. mate dobre, ze si nemusite zvykat na nove prostredi. My bereme nasi starou kuchyn s sebou (no neni stara, jen 3 roky) a planujeme vymenit jen Arbeitsfläche. 🙂

Dani, me podzim taky leze na nervy, hlavne ze je porad pod mrakem a tma... 😒 Chce to hned jak vyleze slunicko vyrazit na prochazku. 😉

fabienamata
13. nov 2008

Ahojte dievcence,vidim ze ste tu riesili vsetko mozne, a aj som docitala,uf!
Vendi ja by pockala s prikrmami,do pol roka.Ja viem,ze by si uz dala nieco ,ale je to zbytocna zataz na male brusko.Najlahsie je stravitelne materske mlieko.Ja som zacinala ako Hanka/gem/ najprv zelinina a neskor ovocie.
S vecernymi krupicami sme dlho neboli kamarati, lebo ja som si myslela,ze ked dam na noc nieco sytejsie,tak prespi celu noc.
Vysledok bol ale taky ,ze zakazdym ako som dala krupicu tak bola noc hrozy, mala pretazeny zaludok ako dospely ked sa na noc navala a potom nevie zaspat.
Tak doteraz ju kojim - vecer,aby to bolo stravitelne.No pravda ,aj v noci ju kojim niekedy aj 2krat.
Niekedy to je len dudlovanie.Ale aspon sa ukludni.
A co sa tyka jej vahy...tak bude mat rok a ma 9 kilov. Tak neviem,podla mna je to malicko .Posledne 2 mesiace nepribrala nic.
S presvietenim sije,moja dr. hovorila ,ze 100% tna je len amnio.Jednej babe tam vysla na sone zhrubnuta sija,a dost vysoke percento na DS. Cele tehotenstvo pretrpela,byvala stale smutna ,a potom som sa dozvedela ,ze ma upne zdrave dieta.
Pauli....tu su asi dochodcovia nejaki divni.U nas presne to iste,nechceli dat kluce, a uz tu nebyvali.
😠
Lenka uz ma babenko??????
S vian.nakupmi ...no najvyssi cas. Ale uz sme objednali,take odraazadlo- audinku /na akom chodi tato/ auticko pre malu soferku. 😀 Zatial.l
AAAAA prisiel mi z ebay ten plagat ,co som nadavala ,ze kaslu na mna. No a bol poskladany na A4.
A rohy vysuhane, a syn je aj tak nadseny,najprv ho chcel ozehlit!!!No vravim si, ten predavajuci musi byt ale magor!
A co sa tyka cistiacich prostriedkov, tak co mi pride v obchode pred oci.
Ale chcela by som tepovat koberec a tak cakam co mi poradite. Je nieco zevraj nejaky prasok - suche cistenie- ma s tym niekto skusenosti? a potom sa to len povysava.Chcela by som nieco ,aby to fakt dobre cistilo.
Moji radcove.....radte.
jooooooooj na Vianoce mi budu chybat rozpravky.

fabienamata
13. nov 2008

A este nieco som chcela.....ucili ste deti chodit? Myslim tak ,ze ked sa dieta drzi za ruky,a chodime s nim, ak mi rozumiete.
Pekny den vsetkym.

zuzkaprofant
13. nov 2008

neviete bodka 7 Lenka uz porodila???

oli1104
13. nov 2008

Ahojky,

tak byli jsme na pisku, ted oba spi, jeeee, to je krasa 🙂, jdu cist a uvarit kaficko.

Fabi, myslim, ze "uceni " chodit je opravdu spatne. Misa teda se postavil sam kolem 7meho mesice, pred tim lezl, sedel, vsechno sam, on byl hodne fit. Chodit, jakoze se pustil nabytku zacal v 9mesicich a v 10 chodil opravdu uplne sam.
Je to vsechno individualni, kdyz se treba divam na fotky, tak M. uz naprosto dokonale v tuhle dobu pasl konicku, to Katynka ani omylem.
Myslim, ze pokud u ditete neni nejaky fyzicky problem, tak se to ma vsechno nehcat na nem. Stejne ho "chodit", sedet apod nemame sanci naucit, pokud samo neni pripravene.

Na Lenku jsem teda zvedava 🙂 Uz jsou nejake zpravy ?

Gratuluju vam k byteckum !!!

Veru, leti to silene.

A ty cistici prostredky..... Ja taky tak poruzne. Sagrotan pouzivam nekdy, ale myslim, ze neni uplne dobre vsechny bakterie likvidovat.... Frosch mam ted praci gel. Do mycky Calgonit. A na nadobi vetsinou Fairy ultra.
A na koberce Tuba 🙂
Ale jak rikam, spis co mi padne pod ruku.

zuzanasaw
13. nov 2008

@veri,
cistiace - tiez preferujem Froscha (zvlast tekuty prasok - s tym umyvam takmer vsetko, vratane vodovodnych baterii...), ale na WC mam Domestos, prip. na dezinfekciu kupelne Bref. S tym tekutym Froschom ale robim najviac.
Prosim, preposli tu IP o papanicku aj mne (co si posielala Vendulke) - riesime rovnake problemy sucasne 😵

@vendi, Pauli,
super spravy bytikoch. A tak sup do toho, nech to mate tak ako ste si vysnivali...

@vianoce-
na prvy rocik by som mozno kociarik - ale stabilnejsi (je ich kopa nestabilnych) a prevracaju sa. Dievcatka sa v druhom roku zacinaju zaujimat o babiky a zaroven ak ten kociar chcu udrzat, musia chodit vystrete, aby sa im neprevracal...

@fabienmata,
ano, ucili, EMka si to priam vyzadovala. Odkedy pochopila, na co ma nozky, museli sme s nou vsetci pochodovat. Odnesie si to ale tvoj chrbat 😀

Lenka tlaci??? 😀 😝 😉

geminis
13. nov 2008

ahoj holky,

zdravím jen v zrychleném režimu, protože není čas. Nedá mi však nereagovat na otázku fabienamata.

Fabienamata -- všude, snad kromě očního, nám vždy říkali NEPOSAZOVAT, NEVODIT ZA RUCE A ŽÁDNÁ CHODÍTKA!

Takže já jsem holčičky nikdy sama od sebe za ruce nevodila, až Zuzanku na popud fyzioterapeutky, ale pod jejím vedením. Anička začala chodit v 15 měsících a Zuzanka v 18.

Nic by se nemělo uspěchávat, si myslím, každé dítě potřebuje svůj čas, i když vím, že je to s nima někdy k nevydržení. A hlavně se člověk stane jejich otroky, pokud povolí a začne s vozením. Jim se to líbí a tak to potom chtějí pořád!

A ještě co se těch testů v těhu týče, já mám kamarádku, která měla všechny testy OK, na amnio ale nešla, a narodil se jim chlapeček s DS! Nečekaně...byla v těch 5%!!!

Jinak už mám za sebou dvě jízdy a je to paráda. Nebe a dudy oproti manuálu. Na křižovatkách jsem na zelenou vždy první, než to tam všichni nařadí, já už jedu! 🙂 Ale to ne, to si dělám srandu, to není to pozitivum. To pozitivum je v tom, že mi odpadá jedna starost--řazení. Můžu se plně věnovat provozu!!!

Snad ještě dnes jednu stihneme a zítra se autíčko vrací. Manžel chtěl tomu koegovi půjčit naši Barunku, ale prý raději bude jezdit na inline bruslích, že co kdyby ji náhodou ťukl nebo boural! Tak ten se zrovna má co bát, co bych měla potom říkat já??? 🙂

Ale dala jsem se na vojnu, tak bojuju.

Dnes jdeme do kasáren na zabíjačku. Bereme i holky, snad se jim ujde aspoň dezert---štrůdl s jablíčkem a vanilkovým saucem! Mňam. Manžel ani nešel na oběd...

Mějte se krásně a zase brzy ahoj!

fabienamata
13. nov 2008

Ahojte dakujem za rady ohladom chodenia. Tak budeme cakat ako sa rozhodne,za ruky pochoduje ako vojak,ale ako neciti istotu ,uz aj stvornozkuje.No popri nabytku chodi uz asi mesiac..mozno aj viac,len nenapreduje. Zamrzla 😀 Choditko ale ani ja neuznavam,skor hopsadlo...kuk do almumiku.
Hani a co sa na zabijacke zabija? No spravila si mi chut na dezert 😵

dania
13. nov 2008

Lubi,
ty na Sofinku moc pospichas 🙂 Dej ji cas, na jare se budou s Timmym honit v parku 😀
Jinak sorry, nemela jsem jeste cas se ozvat po navratu z CZ, ale brzy to napravim.

bodka7
13. nov 2008

caute babyjagy
nebudem vas viacej natahovat 😀
my sme este stale spolu 😅
vcera som nemala cas pisat, lebo som uz od nudy piekla vianocne kolace a dnes sme boli u lekara. ale 45 minut mi chudera zenska hladala kontrakcie a nebola schopna najst jednu jedinu 😖 podla mojich pocitov to bude asi na vianoce 😅
az sa do pondelka nic nestane, tak idem zasa na kontrolu.
inak sa mam velmi dobre, a babeno pravdepodobne tiez, ked este nevylieza. len to okopavanie pri sedeni pri compe, sa uz tazsie znasa. zaujimave, ze pri soferovani nekope 😕
ale dikes, ze na mna myslite 😵

idem vas docitat 😉

tlapicka
13. nov 2008

ahojte, jdu za vami s prosbou... dr mi rikal, ze si muzu nechat udelat tripple test za cca 150 euro. Trochu me sokovalo, ze se to tady plati, bo v cr je to automaticky zadarmo, nicmene jsme se rozhodli, ze si to necham udelat... a moje otazka zni, co je dal? je to jako v cr? kdyz to vyjde blbe, poslou me na plodovku? To se taky plati? jestli jo, kolik to stoji? nevim, jestli treba nezalezi na pojistovne, takze pro uplnost dodavam, ze mame trapnou AOK 🙂 diky moc za odpovedi a jestli muzu uplne moc prosit, tak idealne do IP... tedka moc nestiham, tak by me mrzelo, kdyby mi nekdo poradil a ja to propasla a nevsimla si toho, jste totiz strasny povidalky 😉

dania
13. nov 2008

Lenko Bodko,
co ty tu jeste 😀 ?

rpinguin
13. nov 2008

cavi zienky,
tak po case zasa nieco odo mna 😎 , aby ste na mna nezabudli.

Pauli, no super, konecne ste sa dockali, takze velka gratulaci. Teraz vas caka robota, balenie, zasa vybalovanie, no nezavidim. Vlastne Vendul to iste, ze?
Do kolko izbovych bytov sa stahujete? 4?
Vendi, ohladne kasiciek, tak daj na Verus, ta je v tom profi, ja to tiez s nou preberam skoro neustale. My velki jedaci nie sme (teda Maxik), zeleninka nehrozi, len ovocicko by papal. Vymyselnik jeden, no ale ma vyse 9kg, takze sa ned tym nepozastavujem a kojim stale v noci ako o zavody. Cez den akosi netreba, to pije cajik.

Lubi, tiez ako kocky radia, nechaj Sofinku tak, ved ona vie, co chce. No a ze ma chodit, tak na to tiez pride. Maxik len ruckuje stale a privrza si prsty do vsetkych suflikov a skriniek a to je s padami pospajane, ze ma dobre modriny uz na cele. Chudacik maly, ale to patri k tomu.
Inac, pekne fotecky. Na tej tretej, ako je mokra, mi trosku pripomina Vercinu Mimus. Tymi ockami trosku. No a tie nove fotky....super, fakt ma pekne modre kukadla. A ten pristroj, to je to hopsadlo? To sa tam skace? Co sa tam ma naucit? Vydrzi v tom aspon pol hodku? 😵

Dani, teda, no vy ste ale cestovatelia. Takze najskor Korzika a potom este Mexiko. No super. My sme akysi domasedi.
V marci chceme ist do Aare, svagrova tam maju rekreacny bytik, ale akosi sa mi ani lety nechcu riesit. Musime bud do Trondheimu alebo do Östersundu, lenze z Frankfurtu ani neviem, ci nieco leti.
A ako je to s Timmym? Sedi ti cely cas na kolenach? Ved pred tymto mam aj hrozu, ze Maxika trafi slak sediet dlho na jednom mieste.

Hani-dvojickova, takze ty taka vodicka? No ja som na manual, akosi sa nad tym ani nezamyslam, ide to automaticky to radenie, je to o zvyku, aj ja som prva na zelenu 😀 , ale automat by som tiez brala, uz len v ramci setrenia, kedze ja tomu radeniu moc neublizim. Mne ide 60km/h rychlost aj na 3ke, kdezto muz by tam mal hadam aj 5ku uz 😕 , ale mne je to jedno, ved pokial auto ide a nehuci, tak naco. Vidno, ze som robila vodicak na Skode 120 😀 😕 😲 😲

Verus, co sa tyka cistiacich prostriedkov, tak ja mam na zem konvalinkovy AJAX, to ale dobre vonia, ze by som to hadam tiez olizala 😝 Na zachody tiez Froscha, na mensie riadiky Palmolive- Blüten Zauber a do mycky Somat momentalne. Ked je ale Calgonit v ponuke, tak kupim Calgonit, aj tak v tom nevidim rozdiel. Kupujem skor tak ako Oli- co pride pod ruku.

Oli, myslis, ze tie bakterie sa daju vyhubit? Myslim si, ze aj ked sa clovek snazi, tak aj tak tam vzdy nejake ostanu. 😠

Leni, tak ja si myslim, ze Christiano pride zajtra, tak uvidime.

Tak pekny vecer vsetkym!

mausi
13. nov 2008

Ahoj holky moje !
Jste strasne moc hodny, ze mi tolik pisete o tech prikrmech. Hrozne moc o tom premyslim a ted jsem jeste dostala starch, ze nam ta kasicka opravdu muze zpusobit bezesny noci. Ale za zkousku nic nedam, v nejhorsim to zas vysadim. Moje vize je takova, ze miminko, kdyz se dobre napapa, dobre spinka, ale jak pise Luba, muze toho na nej byt i prilis. Kdyz to nebude fungovat, vyzkousim milcko Aptamil. 😉 Lubi, idealni by bylo jeste jen kojit, ale ja jsem 100% presvedcena, ze Rebecca uz neco vic potrebuje.

Co se tyce cisteni koberce, to bohuzel nevim, protoze zadne koberce nemame. Co se tyce ostatnich cisticich prostredku, mame vsechno od Frosch, od pracich prasku (gelu) po avivaze, cistici mleka do koupelny, univerzalni prostredky, prostredky na myti nadobi.... jen do mycky mame neco jineho, protoze to Frosch zatim bohuzel nedela. 😉

Danko, no tak ta dovolena zni super ! A kde budete bydlet ? V soukromi nebo rezervujete hotel ?

Pauli, my jsme tu Arbeitsplatte minule menili (pri minulem stehovani) a byla to hodne nakladna zalezitost. Bohuzel se tomu neda vyhnout. Nase ted meri 4 metry, ale ta nova mistnost je o hodne mensi, tak ji treba pujde rozriznout na dve casti... jenze otazka je, jestli pak bude pasovat drez, atd. No budou to starosti.

Hanko, super, ze jezdis ! A jezdis sama nebo s manzelem ? Ja ,kdyz jedu sama s detma, citim se daleko lip, kdyz uz tu cestu znam a vim, kde zaparkuju. Jenze manzel uz se mnou odmita vsude nejdriv cestovat, takze uz si musim poradit sama. Jo jo, nejlepsi skola. 😉

Holky, ctvrty den po te Zahn OP a porad opuchla a stehy v puse. Fuj. No jo, za krasny, siroky usmev se musi neco zaplatit, ze ? 😀 😀 😀

Leni, drzim palce a vsem dobrou noc !!! 😵

bodka7
14. nov 2008

dobre ranko
tak docitat som stihla az dnes pri ranajkach 😝

@pauli a vendi
pripajam sa ku gratulaciam k novemu bytiku.
vendi ja by som kuchynu urcite zo sebou nebrala, keby bola taka moznost, tak urcite by som sa dohodla s dalsim najomcom a za nejaku rozumnu cenu podala dalej. v tomto byte je kuchyna nie nasa a stavana na mieru a ja si nemozem vynachvalit 😉

@veri
k cistiacim prostriedkom: ja beriem, co mi v obchode do oka padne a zakazdym nieco nove, aby som odskusala.

@lubi
na koberce tiez neporadim, bo nemame.

@dani
no vy ste ini cestovatelia. my sa chystame uz 4 roky do spanielska a zakazdym do toho nieco pride 😠

k chodeniu a ku kasickam sa este pripajat nemozem 😖 nemam ani sajnu 😅

@hani
to soferovanie chce len trening a ono to pojde 😉 ako bolo na zabijacke?

inak mna to hadzanie rychlosti bavi, ja neviem, co by som robila v aute s automatom. mame sice jeden automat, ale mna to nejako nelaka. jedina vyhoda asi v zapche na dialnici. ale v zime sa automat bohovsky smyka, treba si davat na to pozor! jedine, ze by to bolo 4x4 ten nie.

@reni
ze skoda 120 😀 😀
ja som sice robila vodicak na paradnom golfe, ale rok som s ocom trenovala na 120ne. 😀 😀 😀
panecku, v zime so siticom a ked som u tety (6km od nas) zakurila, tak teplo bolo az pri tabulke tt. potom sme mali vzdy handru na palubovke, s nou som si utierala tie zarosene kvapkajuce okna. a v lete clovek musel najskor otvorit dvere a 15 min cakat, aby si nepopalil pozadie na sedackach. 😀 😀

geminis
14. nov 2008

Krásné pátečn ráno!

Tak zabíjačka byla super, samé dobroty, i holky si to užily--samozřejmě nic nejedly, ale byly tam i jiné děti a vzorně seděly za stolem na normálních židlích a čmáraly voskovkama. Úplná nedělní škola. Akorát že skoro nic nesnědly. Vzala jsem z domu skleničky, na ty vůbec nedošlo, tak měly trochu bramborové kaše s petrželkou, preclík a snad dva kousky palačinky s vanilkovým saucečkem.

A byly to dobrůtky z prasátka.

Domů jsme vyrazili o půl desáté a holky šly spát až v jedenáct. To tu ještě nebylo, ale byl ve svém živlu i doma po návratu, skákaly, lítaly kolem nás...

I proto jsme před malou chvílí vstávaly.

Byla jsem dokonce ustanovena "designated driver", takže jsem nás odvezla domů a manžel si mohl dát pivečko. Aby si to užil tuplem. Asi koukal, když jsem se rvala za volant i cestou tam.

A ano, jezdíme spolu. Tedy manžel vedle mě a děti vzadu. Když jezdíme v Barunce a řídí on, Zuzanku má jako "navigátora" vedle sebe a Anička sedí se mnou vzadu, hrozně ráda si vysvlíká popruhy za jízdy!

Už se těším až přijedou rodiče, protože to "udáme" děti a můžeme vyrazit trénovat spolu, ale ani jedno z našich autí nemá automat. Takže to bude taková jízda nejízda.

Čistící prostředky taky beru podle toho, co mi padne do oka, mám něco na nádobí s aloe vera, pak takový ten
jako u nás cif. Na všech podlahách máme koberce, i v kuchyni, takže na zem nic nepotřebuju, krom vysavače. Doma jsme si vždy objednávali nějakého člověka s tím super vysavačem, před Vánoci, takže možná se poohlédnu po nějaké takové sužbě i zde. Nevíte, zda existuje? Myčku na nádobí máme, ale ještě jsem ji nezapnula :o A prací prášky a aviváže jsou doménou manžela--pro děti náme persil sensitive gel a pro nás kupuje v americkém obchodě prášek i aviváž. Názvy z hlavy nevím...

Jinak, holky naštěstí zem ani koberec neolizují.

Tak já zase poletím, všem přeji klidný pátek a prima víkend!!!

mausi
14. nov 2008

Cau kocky !

Jak jste na tom s vanocnima darkama ? Ja nenavidim litani po kramech dva dny pred Stedrym dnem, tak uz mam skoro vsechno, jen jeste par malickosti pro Rebeccu a kamarady. Ja davam vcelku rada zaramovany fotky, tak to i letos zas tak nejak dopadne. Par uz jich mam vybranych. Sama taky fotky rada dostavam, takze si myslim, ze i lidem udelaji radost.

Lani, tak jak je to s tebou ???? 😉
Jen k te kuchyni: my jsme si nasi kuchyn kupovali novou a delali jsme si na ni na internetu sami design, vybirali spotrebice, vsechno od a do z. Uz jsme ji i jednou stehovali. Mame ji hrozne radi a taky jsme do ni hodne investovali, protoze manzel si na kuchyn docela potrpi. Z toho duvodu bychom si ji radi vzali. Nachmieter by nam za ni dal par supu a za ty ja ji nedam. Krome toho v nasem novem byte kuchyn neni, takze nas prace stejne nemine. 😉

He he, holky, ja delala ridicak na Skodovce Favoritu v roce 1994. 😉

Holky, zacinam resit problem, jak to vyresit s Valentinkovou fonetikou. Pletou se nam do hromady tri ruzny: cestina, nemcina a allgäustina.... nerada bych, aby Valentin sislal, ale jak ho teda vlastne ucit ? Manzel baziruje na Hochdeutsch, to je v poradku, to at ho uci. Ale ja s cetsinou mu tu spravnou vyslovnost pletu (hlavne co se tyce R) a allgäustina uz teprve, protoze tady treba klasicek nemecke R neexistuje.
Kamaradka v CR ma chlapecka v anglicke skolce a logopedka jim naznacila, ze dite se ma nejdriv naucit fonetiku jednoho jazyka a pak muze zacit s druhym. To podle me je i neni pravda.... Dite s dvema jazykama ma vyuku zvuku urcite tezsi, ale nemozny to snad neni. Jen oba rodice musi maknout, kazdy na tom svem. 😝

fabienamata
14. nov 2008

Ahojte dievcence!
Reni to skakadlo,ma svoju velku historiu.Ja som sa totiz do neho zamilovala,a sestra mi ho poslala z USA - lodou.Vsetko bolo vypocitane ze pride v zaciatkom augusta,no a to sme boli cele prazdniny skoro na Slov.No tak vravim sestre nech to posle na Slov.. Tak na Slov.prislo, ked sme odisli my uz do DE. A teraz ked sme boli v oktobri, tak v nom bola Sophi prvykrat, chcela som ho teda zobrat,ale sa nam nezmestilo,kedze je dost neskladne...tak zostalo tam. 😀 😀
Inak je to pre 6 mes.deti, nieco ako nechodiace choditko.Sophi sa v nom tak akurat zacala otacat o 360 stupnov a blbla s hrackami dokola, ale uz je na to velka.
A ty si robila vodicak na skoda 120? ja na skoda 105 ,co by nebol problem,ale skor to, ze moj ucitel bol uchylny, ja v totalnom strese.
Pre neho to bola ako sranda,ale pre ,mna horor. Oproti kamion a on ma blbe otazky.Nehovoriac o ostatnom.A to bol svokrov kamarat.!
Potom som jazdila bez problemov 10 rokov a teraz som prestala, ako sme tu. A neviem, ci sa odhodlam,ale potrebovala by som nejake male auto.Kedze muz chodi do prace autom ,mne zostalo uz len elektrickou,ale pohoda.Aj tak som teraz bojko -bojko.
No vcera som kupila ten suchy prasok na koberec,vanis,tak muzik povedal ,ze on to vytepuje ,tak si pockam.

😉
Dani ,som zvedava na cestovanie s Timmkom.On tak krasne chodi...ok ok uz ziadne chodenie ,len ked si Sophi povie ,inak som mala fakt vycitkysvedomia, aj ked som s nou chodila ,a potom zase aj ked som s nou nechodila.Dakujem baby ukludnili ste ma.
Kupili sme teraz autosedacku podobnu ako ma Timmy.Sophi je tam spokojnejsia ,lebo viac vidi.
Na buduci tyzden mame navstevu,tak budeme mat rusno.
Pekny den vsetkym

😉

fabienamata
14. nov 2008

Vendi ,ja ti neporadim ,nas to len caka.Ono to nie je take jednoduche.Ale neviem, aj nazory logopedov sa roznia.Ale tie Valentinkove vyhlasenia nemaju chybu, musi byt na spapanie...
😉

iii
14. nov 2008

caves, narychlo zdravim, mame momentalne navstevu za navstevou, takze budem nejaku dobu v ustrani 😉 najnarocnejsi bude asi tyzden so svokrovcami, hlavne neviem, ako bude elen reagovat na svokru, mala z nej naposledy panicky strach (taka mila pani je to pritom 😀 )

lenka drzim palce, nech to vsetko dobre a rychlo a bezbolestne dopadne, budem na teba mysliet.

geminis hani, pecka ze soferujes, bez toho je clovek v nemecku trosku handicapovany, ze? ozaj, nedavno som citala, ze sharany su strasne poruchove, tak som si spomenula na teba 🙂

dani korziku ti strasne zavidim......len ma prekvapilo, ze tam chcete ist autom. trosku z ruky, nie? my sme teda dosli tiez az na malorku, ale uz by sme to asi nespravili. a aj ja chcem do nevady!!! viza uz nepotrebujes?
........teda, dufam ze som to nesplietla, ty si to pisala s tou korzikou? este na minulej stranke.

vendul no ja ani neviem, ako by si to s tou fonetikou chcela riesit....? daj vediet ako dopadli nakoniec rebekine prikrmy.

tak letim, pekny vecer zatial, i.

dania
14. nov 2008

Ahojky holky,

Vendi,
Jsi strasne statecna, ten implantat, ja bych na to byla srab... Jeste trpis? Snad jsou aspon deticky hodne.
S tim cestovanim: kdyz cestujeme po Evrope, tak spime vetsinou v aute. Mame van, ktery se da vecer prestavet do luzkove upravy, to je pro nas idealni. Takze stridave spime v aute, v kempech a hotelich. Do USA si auto teda neberem 🙂 v tehle casti statu nemame ani kamarady, tak budeme spolehat na motely. Tenhle styl cestovani je idealni, ze se nemusime na nic vazat, a co bude dalsi den planujeme az po ceste 🙂
Ja mam k Vanocum zatim jen par knizek, a fotky necham taky urcite udelat. My ale Vanoce slavime spis symbolicky, takze zadny stres 😀

Lubi,
Koupili jste Römera? Nebo Maxi cosi? My mame jedno v jenom aute a druhe v druhem. To MC mi pripada pohodlnejsi - da se vice polozit -, ale Römer robustnejsi, takze mozna i bezpecnejsi.

Leni,
tak uz jedte, ja jsem uz napnuta 😀

dania
14. nov 2008

Ingrid,
my jezdime autem vsude, s mimi je to idealni. Vloni na jare jsme byli mimo sezonu i v Recku. Do USA nevim, jak to je s vizy aktualne, ale ja je mam. Mozna by uz ani potreba nebyly pristi jaro.
Pekne zvladni navstevy, nekdy je to narocne, vid?

dania
14. nov 2008

Jo a jeste prestavte si, jak to vcera dopadlo s tim plavanim. Bazen, co jezdime vzdycky do slane vody, mel zavreno. Takze 30 km tam, 30 km zpet, druhy bazen je na uplne opacnou stranu 20 km, takze jsme vice najezdili nez naplavali 🙂

oli1104
14. nov 2008

Ahoj holky,

tak mame za sebou U7a, teda neuskutecnila se.
Misa jen co jsme vesli do dveri mistnosti, kde se meri sluch, tak spustil rev a rval a rval a rval. Vzdycky se u mne zklidnil, ale pak to zacalo na novo.
Dr. rekla,z e je to docela jasny priznak zarleni, on tohle zacal delat i doma, ale to zarleni me nenapadlo. On totiz ke Katy je hrozne nezny, hodny, porad ji liba, hladi.....
Ale mudra. prave rikala, ze to , ze se k ni ma neznamena, ze jakoby "vnitrne netrpi".
Acho jo, no jsem z toho docela vedle ☹
Takze kontrola se odlozila, musi byt provedena do unora, takze to se snad do te doby srovna.
Vubec nevim, co a jak mam delat. Ja se mu snazim hodne venovat, kdyz mala spi, ale samozrejme ji musim kojit, chovat.....
Holky, nemate s tim nejkaou zkusenost ?

Dani, jak se Timmy vlastne jmenuje ? Timothy ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre