Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

fabienamata
12. dec 2008

Ahojte babenky,tak Sophinke je uz lepsie,len je slabucka nejak ,pustila sa po dvoch... ako zvykla, od sedacky ku mne ,a zakazdym spadla po 2 krocikoch ☹
Davala som jej cipky paralenove, vcera az ked mala 39 po odcitani, A dnes je ok, bez zvysenej teploty, len dufam ze to bolo z toho ockovania,lebo podla dr. to malo byt az tento vikend.
Tak my s,me sa asi poponahlali,Dufam !!!!
Ze sa nezopakuje ten isty kolootoc opat!!Lebo jej idu aj zubky, aj bol muzik choory.
Vianocne pozdravy posielam ludom,len tym, ktorych mam velmi rada a ostatnym mailom. 🙂
Ren vitaj dlhooooooo si tu nebola, ako Maxik este kojis o zavody???? 😀
Ja neuspesne odstavujem 😀 😀 Ale v noci kojim 2 krat este. Na vecer dam najprv flasku az potom materske mlieko.
Zacala som sa zamyslat nad mojou vahou a povedala som si ,ze musim zhodit tych 5 kilo , co mi zostalo. Takze sa riadim heslom CICA NEZER!!!!!
No a Sophinke som zacala prvy prikrm mrkva a zemiak. Bala som sa zapchy ,ziadna nebola nastastie.A potom som pridavala brokolicu ,ale len rucicky bez tej stonky,ci ako sa to vola ...vtedy nenafukuje tak! A cukinu tiez ,ale dobre osupat ,aby nebola horka.
Z ovocia hruska z poharika,ta jej velmi chutila.
Inak banan tiez moze zapekat ved sa pri hnackach podava.
Vendi ,ja som sa tiez bala zapekania, Sophi raz kakala po 7 dnoch!!!! Tak, ale musis to skusit ,inak sa nedozvies ,ci ju nieco zapeka.. a aby aj spoznavala nove chute.Alebo jej skus davat len kazdy druhy den ,aby si zistila ,ci jej to sadne.S krupicou sa nadalej nekamaratime
☹ lebo jej dost zatazi zaludok ,ta jej jednoducho nesadla.
Katkabrcka vitaj,medzi nami 🙂
Majte sa pekne vsetky pa pa..

geminis
12. dec 2008

Ahoj holky,
zneužiji vás dotazem z jednoho fóra, kam chodím. Pokud, prosím, budete vědět něco k dotazům, dejte mi vědět. Díky moc!

ahojky holky prosím o radu,mám kamarádku za 14 dní rodí,je to manželka nemce,žije v nemecku,obcanství má české,rodit bude tam a ted neví,jak to chodí,tam se porodý nedostává,jestli muže zažádat tady a nebo podepsat tam mateřskou a nebo tady,nebo tam na rok a pak požádat o mateřskou tady,nevíte nekdo neco????????? jestli musí mít malej kvuli tomu český nebo nemecký obcanství,jestli je to hodnwe behání a tak dekuju

geminis
12. dec 2008

Ahoj a hezké páteční dopoledne všem!

Vítám kackabrcku, myslím, že už podruhé 🙂 Kaiserslautern znám, bydlel tam můj kamarád.

mausi --
díky za útěchu ohledně toho vylézání z postýlky. Škoda jen, že už nemůže Anička vlézt zpět, i kdyby chtěla. Každopádně včera ji tatínek 2x vyhuboval a šup, už nevylezla...

Co se prvních příkrmů týče, tak my začali taky mrkvičkou. Řekla doktorka, tak jsem poslechla. Dává se to tak 3-4 dny, aby se případně zjistila reakce. Má se začít s jednodruhovou zeleninou, tedy jen mrkvička nebo jen brokoliec (pokud se rozhodneš pro ni) a až potom přidat brambory. Právě kvůli těm možným nežádoucím reakcím, aby se vědělo, z čeho to je. Po těch pár dnech se vždy něco přidá a tak se jde dál.

Z ovoce jsme začali jablíčkem. Syrové nám nešlo, tak vařené a rozmixované. Banán rozmixovaný není nic hezkého na pohled ani pro mě, takže jsme ho syrový nedávali a vždy jen přidali k ovoci před mixováním a spolu s ním orzmixovali.

Já začala nejdříve se skleničkama. Už proto, že holčičky byly naše premiéra a tak jsem nevěděla, co a jak. Tak abych věděla, jaké konzistence ta první bašta má být. Taky jsou skleničky přísně hlídané na všechny ty možné dusičnany, soli a tak, takže i proto.

Pak jsem ale začala vařit a vařím pořád, i když mají občas holky i skleničku. Třeba k příloze nebo když se někam jede. Jako zálohu/ nouzovku.

rpinguin --
tady byly nějaké konfrontace???
Jinak s tou O2 jsem teda koukala, co je dnes možné. Mě zase v USA štvalo, že pokud jsi neměla řidičák a kreditku a tzv. credit history, jako bys neexistovala a přitom kreditka nevypovídala nic o tom, kolik máš dluhů..tam můžeš i do mínusu, s debetkou ne! Ta Tě nepustí.

S těmi vlasy to občas slýchám u chlapů, že se jim líbí ženy s dlouhýma vlasama. Můj manžel naštěstí preferuje krátké vlasy, aspoň to říká... 🙂

Vánoční přání jak jsem psala posíláme, ale taky posíláme přání mailem. Máme to rovněž rozdělené komu co, popř. komu vše, včetně sms!!! A včera nám přišlo první vánoční od manželové sestřenice.

fabienamata --
neboj, my měli taky reakci po očkování dřív, než nám říkala doktorka. Pak jsem si našla na internetu, že opravdu ty reakce se mohou lišit a i když se třeba uvádí 10 a více dnů, my měli horečky po asi 5.

Se zoubky jsme si asi taky užili. Píšu asi, protože Anička mívala dost často teploty a průjmy, až už jsem z toho byla nešťastná, a já to až zpětně přičítala zoubkům. Dřív mě to nenapadlo. Ale pláče nebo probdělé noci, ťuk ťuk, nebyly.

S krupičkou se nekamarádíme moc ani my. V roce a půl jsme začaly ignorovat instantní kaše (jaká to byla rychlovka a nemuselo se přemýšlet, co jim dát na jídlo) a krupicovou kaši snesou tak jednou za měsíc. Puding vůbec nemají rády.

Já už stříhám metřík, zítra zde mám rodiče.

Tak se mi opatrujte a marodi ať jste brzy fit. My už snad jsme...
Hezký pátek a ještě hezčí víkend! A klidný čas adventní.

paula
12. dec 2008

hanko, prosim te jak stihas pri dvojcatech tak dlouhe prispevky?

Reni, diky za optani, jeste zdaleka neni vse hotove, ale jde to pomalu a jiste. 🙂 Teprve dnes nam pripojili vodu v kuchyni, doted jsem umyvala nadobi v koupelne 😅 ale me to nevadi, jsem rada, ze jsme ve vetsim a lepsim a vse se pomalu doladi. 😉 Co noveho s Maxikem?

Laurinka dnes v noci strasne spatne spala, pul noci byla u me a plakala, tak jsem se bala, ze zase bude nemocna, ale neni. Jen jsem rano slysela ve zpravach, ze mel byt nejaky mimoradne silny uplnek a ze kvuli tomu citlivejsi jedinci spatne spali?! Verite na to? A jak jste spaly vy?

rpinguin
12. dec 2008

Pauli, ja by som mala mat spln asi kazdu noc 😠 Kazde dve hodiny kojenie, mna asi porazi, ale aj tak to pre mna nie je dovod prejst na umelace, aj ked mi to dost ludi radi. Kde je napisane, ze pri UM prespi celu noc? Ved je jasne, ze sa starat o baby nie je prechadzka ruzovou zahradou. Po roku bude odstavovanie a potom prejdem na kravske a uvidime. Hlavne je, ze mate net, ostatok pride. Do Vianoc mas este nejaky ten dnik cas 😵

Lubi, tolko k teme kojenie, uz som aj tvoju otazku zodpovedala. 🙂 Inac chudnutie....dobra tema. Dnes som sa na Krankengymnastike pytala, ze ci ma z toho boli chrbat, ze som tucna a bola som milo prekvapena, ked mi ta pani povedala, ze tucna nie som a ze to s tym nema nic spolocne, ze aj chude maju bolesti, ze mam si len zpevnit svaly, takze mam v plane chodit buduci rok po prestahovani do fitka (ak neotehotniem 😀 ). Lubi, pokial nemame 90-100kg, tak sme este dobre 😝 Ja som po tehu zhodila vsetko, ale pocas kojenia 4kg nabrala, takze tak. Idealnu vahu mat nebudem, ale mne aj tak staci normalna, aku som mala doteraz.

Hani, uzi si rodicov, aspon budes mat pomoc. Inac pozeram, ze mate s Paulou rovnako stare deticky 😕 , som to az teraz zistila.

Inac este otazka. Ako je to vlastne s ucenim na nocnik? Viem, ze ja mam este cas, ale ma to zaujima. Niektore zenske totiz uz babätkam kupili nocnik a posadia ich nan, to si myslim je moc skoro. Nechapem preco sa ceske a slovenske zenske tak strasne plasia. Co je na tom, ked ma dvojrocne este plienku? Ono sa musi to dieta zaujimat o to vykonavanie potreby a male babätko ma v hlave nieco ine ako sediet na nocniku. Alebo to vidim len ja tak?
Ja to mam v plane robit az buduce leto, dovtedy ani nocnik nekupim (dalsi kram pred stahovanim 😀 )

oli1104
12. dec 2008

Dobry vecer holky,

tak Katynka ma zanet spojivek ☹
Mela tu rymu no a z toho se ji to pry vyrojilo. Vytreli ji to takovou trubickou a ma tam bakterii, takze musi mit antibiotikovy kapky ☹
No pry je to dedicny, ja tohle mivala taky, pry je tam cosi zuzene a tim padem se to tam nejak lip dostava ci co.
NO ji to teda nijak nevadi, tak aspon tak

Mam pohodu, mamka je tady, byla jsem SAMA UPLNE SAMA doma
Vzala prckuy ven, teda jenom do parku, ale mame 10cm snehu, tak Misa se vyblb a Katynka porad spi 😉

Ad nocnik........ja tedy M. na nocnik neposazovala, koupili jsme ho a rekli, ze se tam chodi , to ho neoslovilo 🙂, pak jsme koupili tu redukci na wc a tam pak zacal chodit, rekla bych,z e to slo vcelku ze dne na den.
Ale az vlastne v tak cerven/cervenec. Nebo to byl cervenec/srpen ? No Vlastne v 2.5letech.
Mne to fakt prihjde ujete, posazovat na nocnik dite, ktere mozna ani samo jeste nesedi stabilne 🙂
Jinak mam tady kamaradku a jeji holcicka si sama zacala rikat v 1.5letech, proste ono si to kazde ditko tak nejak zaridi samo 🙂

Renco kam se stehujete ?

Pauli, ja myslim, ze na nekoho uplnek vliv ma. Dokonce v porodnici rikali, ze kdyz je uplnek rodi se vice deti. Ja myslim, ze to urcite lidi ovlivnuje.

Jinak ty vitaminy v mesicich co obsahuji "r", to mi prijde jako blbost 🙂
Jak by to bylo treba v UK, nebo u nas, nebo jinde ? 🙂

Jo a ucesy 🙂
Ja myslim, ze nekomu proste "seknou" dlouhe vlasy, nekomu kartke. U tebe Vendi mi prijde, ze to trosku ( a ted nevim, jae pouzit slovo ) jako "podtrhlo" tu tvoji hubenost 🙂
Coz je vlastne divne, protoze zase u me, jako silnejsich obliceju kratke vlasy zase ukazou vic to "tluste" 🙂
Mne se moc libi neco takoveho 🙂
http://www.svetucesu.com/Photogallery/Hairstyle... ( akorat ne moc ta asymetrie, brala bych to kratsi na te jedne strane )
http://www.svetucesu.com/Photogallery/Hairstyle...
tento se mi libi hodne http://www.svetucesu.com/Photogallery/Hairstyle...
http://www.svetucesu.com/Photogallery/Hairstyle...

tak nic, pa, a hezky zbytek vecera !!

oli1104
12. dec 2008

Jinak mne si se Vendi vic libila v tech delsich, s tou kratkou ofinou. To mi prislo hrozne sik.
Ale na mne by to vypadalo asi blbe. Ja nejsem vubec odvazna v tomhle, ale mela bych neco udelat.
Akorat mne ted hrozne pomalu rostou vlasy, desny, snad 1cm za pul roku.

rpinguin
12. dec 2008

Oli, super strana, diky, idem hladat ucesy. V pondelok 22.12. mam termin a idem tie dlhe ostrihat asi po bradu, musi to ale mat este ten "dlhy" dojem, aby muz nepindal. Ono kratke vlasy su strasna makacka, stale niekde nieco stoji, treba to gelovat a dlhe zhrabnem do copu a ide sa. Neviem, co teraz vymyslim. Viem, ze chcem aj "Strähnchen"- asi dvojfarebne 😵
Zatial sa nestahujeme nikam, ale buduci rok, ale len v ramci mesta, ved 60m2 je dost malo a Maxika treba supnut do vlastnej izby.
Uzi si mamku a
super vikend vsetkym!

iii
13. dec 2008

dobre ranko,
pauli, s tym splnom to ale naozaj sedi, ja som to uz vypozorovala davno, na krabbelgruppe sa tiez mamicky stazuju, ze drobci pocas splnu spia horsie. akurat nechapem pojmu silny spln 😀

reni s tym o2 ma to neprekvapuje (aj ked my mame zmluvu o2 asi 3 roky a sme obaja slovaci.....?), v cechach to bolo podobne, u oscara som si nemohla spravit zmluvu, lebo som nemala ceske obcianstvo. tiez nevidim vo veci logiku....

no a s nocnikom sa musim pochvalit, ze elen to zvlada uplne super (ci uz do nocnika alebo na zem k nemu 😉 ), takze doma je teraz furt bez plienok. akurat minule sa jej podarilo hovienko na zem, ona ho zdvihla a odniesla do nocniku.....bolo to velmi pekne 😉
ale urcite by som dieta nenutila, ona si o to povedala sama, vzdy sa vyzliekala, dala si dolu aj plienku a potom vzdy spravila potrebu....
viem ze je to este skoro a moze sa to zmenit este stokrat, ale zda sa mi ze to vie teraz na 100% ovladat a tak mi pride ako ignorantsvo ju nechavat v plienke.

hani gem no to je pravda, ze v USA si bez kreditky ani neskrtnes.....
no a konfrontacia bola v tej predchadzajucej teme, ale nepytaj sa, co sa vlastne konfrontovalo.....

ach jaj, vikend sme same doma, som zvedava co vymyslime.....pekny den zatial a ja este urcite nakuknem

rpinguin
13. dec 2008

dobre ranko,
Ingi 😀 😀 😀 co by robila, keby sa to hovienko nedalo odniest. To by si sa asi moc nepotesila, ze? Elenka je sikulka, to je ine, ked sa pyta.
Ved prave, my mame tiez o2 obaja, preto nechapem, co zavadzaju zrazu taka novoty. Mam sto chuti sa ist opytat, ved o2 nie je jediny operator. A v USA daju kazdemu kreditku? Moznoze ju kazdy nedostane, neviem.
U nas muzik dospava Weihnachtsfeier 😠 ,idem hned narobit poriadok do spalne, ze ked vie niekto pit, musi na druhy den vediet aj makat 😀 .

Oli, ohladne toho zapalu spojiviek. Aj Maxik to mal, ale nebola sanca mu kvapnut kvapky do oci. Ako to zvladas? My sme ho museli obaja drzat. Jeden za ruky a druhy otvaral oko 😀

Pekny den vsetkym!

paula
13. dec 2008

Ingrid, taky nevim, co je "silny" uplnek, asi tim mysleli, ze bylo jasno, tak vic svitil a vic ovlivnoval??? 😕 Kazdopadne L. teda spala strasne. Nastesti to druhy den dohanela. 😉

To je Elenka strasne sikovna, ze uz si sama rika a sama se svleka. Je dobre ze to podporujes. Ja Laurinku na nocnik posazuji tak od 1,5 roku, ale ne nejak nasilne, nebo nucenim, proste jsem ji posadila a cetly jsme a kdyz neco udelala tak jsem ji chvalila. Ted ma takovy reflex, ze kdyz ji posadim, tak hned neco udela a pak se jeste
dozaduje knizky. 😀 😀 Sama si ale rict neumi, kdyz ji necham bez plinek, tak se klidne pocura i pokaka do kalhotek. Ale nevadi, nekdy ji tak nechavam, at vi co dela. 😉 Vetsinou i kdyz ma plinku, tak rekne hned po, ze se pocurala, nebo pokakala, ale pred tim rict jeste nedokaze.

Me Reni prijde dobre, kdyz ma ditko nocnik driv, ja si to tak myslim (u Laurinky) ze az prijde ta doba, kdy si to bude uvedomovat i pred a bude si umet rict, tak to nepropasneme a bude hned vedet, co a jak, ze ma jit na nocnik. Ale ta doba kdy to prijde je fakt hodne individualni. Tady v nemecku me pripada, ze moc nejsou pro "predcasne" posazovani, proste se ceka, az si to dite uvedomi samo. Ale ja si myslim, ze kdyz se mu trosku pomuze, tak to muze prijit driv. Rozhodne ale taky nejsem pro nasilne nuceni. Mame v tematu spolecny termin maminku, ktera naucila holcicku na nocnik v 1,5 roce tim, ze ji proste vzala plinky a kdyz se po... tak dostala na zadek 😅 😅 to mi nepripada zrovna jako vhodna metoda, ale pry to holcicka pochopila a uz to umi.... tak kdo vi, od kdy jsou vlastne schopne... 😉

geminis
13. dec 2008

Ahoj holky,
jen ve zkratce 🙂 pokud to vůbec umím!
Dnes ráno jsme si byli v lese pro svůj vlastní stromeček. Ale zaplatili jsme si ho, takže žádná krádež, je to organizované řezání.
A jedna Němka mluvila právě o tom včerejším úplňku, že měl být nejsilnější za posledních 50 let!! Tak to je tím asi myšleno.
Jinak dnes a zítra od půnoci od 4 do rána má padat spousta hvězd, až 60 za hodinu!!! Nazvali to "christmas spree".
Co se těch měsíců a písmen r týče ohledně vitamínů, mě to smysl dává, a myslím, že to bylo myšleno právě na UK/US měsíce, kde jsou měsíce pro podzim/zima právě s r.
Nočník jsem neřešila asi do 18 měsíců, až se na něj ptala dětská. Byli jsme akorát u našich, tak jsme dva nočníky koupili, ale dodnes jsme nezaznamenali žádný úspěch. Ba navíc Anička když byla v létě bez plíny na zahradě, tak se vůbec nechtěla vyčúrat a pak když se vyčúrala, tak spustila hysterák! Tak šetřím nervovou soustavu svou a holek. Ještě jim to moc neříká, vše je kaka (ale čert ví, zda tím myslí bobka nebo plínku) nebo teď už i ují.. 🙂
Nechci nic uspěchat, abych jim náhodou nevytvořila nějaký blok!

rpinguin --
vidíš, a já zase trvdím, že práce není s krátkýma vlasama a naopak se člověk musí starat o dlouhé...

iii --
doufám jen, že se nekonftonovala délka příspěvků...jinak se neptám!

Řekla jsem krátce, tak raději půjdu...krásný zbytek soboty. Naši už jsou na cestě, nakonec vyrazili dnes ráno.

iii
13. dec 2008

hani gem konfrontovala sa aj dlzka 😀 😀 😀 ale nerob si starosti. vcera som docitala knizku Ako zvysit inteligenciu svojho dietata od Grubera (mimochodom psychopat podla mna) a mal tam aj kapitolu o rychlocitani a efektivnom citani, takze som plne vybavena teraz 😉

a tie vlasy - mala som uz od holej hlavy az dlhe po zadok, a mozem povedat, ze cim dlhsie, tym jednoduchsie. najhorsie co existuje je ofinka.

elenka mala prave hysak v kociku, tak som sa vracala asi 3 km s nou v naruci a tlacila som kocik. paradicka, budem mat aspon bicepsy na urovni 😀

iii
14. dec 2008

ach jaj, aka bola noc u vas? pauli? no ja som bola asi 20 krat hore, uz som radsej pred hodinou uplne vstala a peciem, popritom odskakujem kojit 😝 co su toto za moresy....
hani gem, bohuzial je u nas zamracene, nevidim ani jednu hviezdu padat ☹

ake mate na dnesok plany?

iii
14. dec 2008

asi tu budem mat dnes solo.....drobec zalomil. este predtym som ju stihla ostrihat so strojcekom, 24 mm 😀 chudinka, nemyslela som to nijak zle, akurat sa mi zdalo, ze tie prve vlasky su nejak nekvalitne....no snad jej to coskoro dorastie. fotky hodim neskor 😉

premyslali sme, ze by sme buduci tyzden, ked ma manzel volno, niekam skocili, 3 dni, nejaky babyhotel, alebo wellnesshotel, nie daleko od nas (som ochotna max, 3 hodiny cestovat autom).....poznate nieco, co by stalo zato?

tak ja idem malovat - pripravujem drobcovi detsku izbicku pomaly, mam tam zatial zltu, mate napady na nejaku kombinaciu? zelena? fialova? ja som totiz antiestet.
mame este tie blbe drsne tapety (tak moderne v nemecku), takze na nejake nalepky mozem zabudnut....

paula
14. dec 2008

ahoj Ingrid, ja se taky hlasim do klubu zen, jejichz muzi v nedeli pracuji. 🙂
Laurinka spala prekvapive dobre, uz to neni co to byvalo a caste buzeni je spise vyjimkou. ufff.... vsak jsem si toho uzila vic nez dost. Jsi dobra, ze sama malujes, me to hrozne nebavi, tak maluje Hawar, ale s tim ze ja pred tim vse nachystam a potom vse uklidim a hadej, kdo s tim ma vic prace?! A on se pak chlubi, ze vymaloval. 😝 S kombinaci barev ti moc neporadim, ja to mam rada jednoduche, bilou a pastelove barvy, to pak muzes mit barevnejsi vybaveni a nabytek. V minulem byte jsme meli detsky pokoj zluty a strop bily, ale moc se mi to nelibilo, prisla me ta zluta moc rvava. No zalezi, jaky mas odstin. ja bych klidne udelala 2 steny zlute a 2 bile.

Ja bych dnes chtela s L. vyrazit busem do centra Neussu na vanocni trhy, jen se porad nemuzu rozhodnout, jestli vzit buggy a pak ho za sebou tahat a nahanet Laurinku (no ale co kdyby tam nahodou chtela sedet a ja se v klidu divala?) a nebo jit bez nej a pokud se L. unavi, tak ji nosit. 😅

Holky co mate deti ve skolkach, mate je na pul dne, nebo na cely a vy co se chystate, na jak dlouho se chystate davat? Kdyz chce clovek pracovat a nema tu zadne babicky a muz taky pracuje, tak asi neni jina sance nez celodenni skolka ne? A nevite, davaji tam male deti odpol. spavat? (pochybuji,ze L. bude jeste ve 3,5 odpol. spavat) Ja kdyz byla mala, tak jsme ve skolce odpol. spali.

paula
14. dec 2008

Ingrid s wellness hotelem ti vubec neporadim, ale taky bych to brala 😉 Jen jsem videla v tv reportaz, ze se ty hotely na internetu pekne vychvali, jaky maji wellnessbereich a co tam vsechno je, protoze je to ted desne moderni a nakonec je to spina a des a hruza a musi se davat pozor, co clovek vybere a nejlepe dat na doporuceni znamych, co to videli. 🙂 Jen ze ja ti teda nic nedoporucim. 😉 😀

iii
14. dec 2008

pauli no jasne, uz sme sa o tom pred par strankami so zuzkou bavili, ako to je, ked muz vrta alebo maluje 😉
jo, a buggy by som na weihnachtsmarkt v ziadnom pripade nebrala. my sme boli teraz vonku, tak som stretavala len starych rodicov s kociarikmi..... po ceste som chcela vyhodit sklo, heh, a jeden pan ma napomenul, ze to sa v nedelu nerobi...... tak som sa vratila s tristo flaskami nazad 😝 niekedy mi to ako strasne pokrytectvo, hlavne ked potom v pohranicnych oblastiach clovek vidi, ze si nemci radi vyrazia za sluzbami za hranice.......

skolky....tiez ma prekvapilo, ze sa v ziadnej skolke poobede nespi. maju tam take akoze kuschelecke, kde si mozu zaliezt, ale nie je to oddelene, je to iba akoby mezonet. no a mas pravdu, u mna je este problem ten, ze vsetky skolky zacinaju o 7:30, ak nastupim na kliniku, zacinam o 7:00. blba malickost

paula
14. dec 2008

ahoj! nakonec jsme sly bez buggy, ale dopadlo to katastrofalne! Aspon vidim, na jake vesnici bydlime. Vubec tu nevi, co je to Verkaufsoffene sonntag 😅 Dojeli jsme busem do mesta, tam ani noha a vsechny obchody zavreny. Weihnachtsmarkt bylo asi 20 stanku z toho 3 otevrene... 😖 asi jsme sly moc brzy. Byla silena kosa a L. se nechtelo jit, tak jsem ji vetsinou nesla. No ale aspon uz vim, kde je tu centrum a jak vypada. 😉 😀

Co se nedelniho klidu tyce, ja uz se bojim i VYSAVAT!! V minulem dome se na me divali divne, kdyz jsem umyvala schody, tady se zase v nedeli nesmi prat. Co vlastne ti nemci v nedeli delaji? Pracovat se nesmi, obchody zavrene, tak sedi doma, nebo se navstevuji? 😕 A co my ubohe zeny pracujicich muzu???? 🙄 U me je to tak, ze je pro me nedele dlouhy den, kdyz je vse zavrene a ostatni jsou s rodinami a tak toho vetsinou vyuzivam k uklidu.

Ingi, ja byla zatim v jedne skolce, tam muzes dite nahlasit na 3 ruzne doby - 7:30-12-30, 7':00-12:00 a 14:00-16:00 (s poledni prestavkou) nebo 7:00-16:00 to je asi jediny pouzitelny cas pro pracujici, ale kdyz zacinas v 7 tak je zacatek skolky v 7 taky pozde. Ty prvni dva casy jsou asi jen pro nepracujici matky. Prece i kdyz pracujes Teilzeit, tak te tezko zamestna nekdo od 8 do 12. Vubec nechapu jak to nemecke zeny delaji. Vetsina matek skolkovych deti je teda asi doma? Co ja jsem poznala ve Spielgruppe,tak byly vsechny doma. Ale ja chci jit do prace, az bude L. ve skolce, takze ji asi nahlasim na ten cas od 7 do 16. muze se privest i pozdeji, nebo vyzvednout driv, to jsem rada, ze jsou tu v tom flexibilni.

paula
14. dec 2008

aha,takze se ve skolkach odpol. nespi? Ja se na to zapomnela zeptat. U Laurinky to myslim nebude problem, spis bych se bala, kdyby bylo spani "povinne" ze by s tim mela problemy.
Treba bys to rano mohla resit tak, ze bys Elenku nechala u nejake jine maminky a ta ji pak se svym ditetem do skolky dovedla?
Nekdy by se nejaka ta babicka, nebo dedecek hodili, co?

iii
14. dec 2008

pauli no nastahovali ste sa do peknej diery 😀 vlastne to uz vravel aj pred tyzdnom manzel, ked sme sli k vam naokolo 😀
tiez nechapem ako to robia matky deti co su v skolke. byt doma 6 rokov zasa tiez nie je uplne moj sen. no ono sa to uz nejak vyriesi, ked sa bude musiet. ale celkom chapem, ze bol v zapadnom nemecku trend jedno dieta, ked vobec nejake. pred 10 rokmi to bolo so skolkami a jaslami este horsie ako teraz, a neexistoval elternsgeld.

elenka si nacvicuje taky specialny tanec, ide do kolien a nasiroko preslapuje a otaca sa. vyzera to dost cool, vobec neviem odkial to ma 😉

bodka7
15. dec 2008

caute babule
no citat vas ani nebudem, lebo nemam cas ☹
viem, ze vas zanedbavam, ale mala so tu rodicov na navsteve, tak som behala okolo nich, alebo s nimi. inak sa mame dobre, este musim s cristianom poobehovat par doktorov tento tyzden a nakupit darceky, nemam totiz ani jeden. potom sa vam budem ozyvat castejsie 😉
majte sa tu zatial krasne a dikes za drzanie palcov, hodim vam nejake to foto do alba.

fabienamata
15. dec 2008

Ahojte zienky, tak s tym upnkom ako pisete,sa to u nas hodi. S. spi katastrofalne ,ale nam to trva uz dlhsie, idu jej 3 horne zuby, je nervozna aj cez den, navyse 4 dni teplotovala ,namiesto 2.Tak to pripisujem vsetkemu dohromady, zuby, ockovanie spln.Ale to ani neriesim.
K tomu uceniu na nocnik.Moj syn sa pytal sam na cikanie,lebo sa mu to velmi zapacilo, polievali sme travicku!!! 🙂 Neskor to bolo na wc a pacilo sa mu splachovanie.Sranda bola ta ,ze to daval mne najavo posunkami,kedze velmi vtedy nerozpraval ...mozno vedel 5 slov.Bolo to velmi hrava forma a pritom ucinna.
Sophi som posadila ked mala 9 mes.Vzdy ked zacala tlacit,rychlo sup na nocnik. Velmi rychlo pochopila ,co od nej chcem.Trvalo to asi 2 mesiace co to bolo pravidelne ,vzdy doobeda.Momentalne ju to omzelo,a nechce si na nocnik sadnut, tak ju teraz nedavam .Ale vie ze na co ta vecicka sluzi ,lebo ked ide vedla nocniku ,vzdy potlaci a chyti sa za plienku 🙂 Ale ked ju chcem posadit,tak nechce.Tak mame pauzu,co mi samozrejme vobec nevadi.
Ale chcem povedat ,ze ja by som to tak upne vylucne na deturence nenechavala.. Ze oni si povedia kedy je cas na nocnik ,alebo wc...
Sestra robi v skolke a tam 2,5 rocny chlapcek povedal...slecna Martina mozete ma prebalit?
Tak to je sila, pritom sa ho to pytala ,ze nechce ist na wc.Povedal ,ze on kaka do plienky.Rodicia to tam respektuju.Nechces - nemusis! Tak to sa mne zda uz velmi pritiahnute za vlasy.Jasne ,ze nie nasilu ,ale u takeho dietata, co sa vie uz tak vyjadrovat,by som to netolerovala.
K teme co sa robi a nerobi v nedelu. Zaujimave, ze tu sa v nedele kosi trava, a aj pracuje v zahrade okolo okrasnych stomkov a tak...A vsimla som si ze chodia obedovat nedelnajsi obed, asi do restiky..???ale nechapem do ktorych, ked je v nedelu vsetko zatvorene. Vzdy na obed idu niekam a peso. A dost vela ludi... ale kam ,to netusim.
Tema skolky ,nemam skusenosti ,nas to este len caka .Na jar tagesmutter na 4 hodiny.Uz sme sa predbezne dohodli.Tak uvidime.
Ingrid ,ohladom farieb .Skus ton v tone. Je to velmi pekne a efektne .Je jedno aku farbu si vyberies, ale ked to tak pokombinujes bude to pekne.Aspon mne sa to velmi paci.Samozrejme tu mame tie biele drsne tapety

😀 ,
Pekny den vsetkym.

verohit
autor
15. dec 2008

ahooojte zenule, vsetky vas po staroci zdravim, a prajem vsetko dobre, dufam ze u vas vsetko o.k. a deturence su zdravucke a nezbednucke 😵 😵
my sa mavame dobre.... ocinko je u nas na navsteve, len ja som sa zlozila (brutalna chripka ☹ ) dnes som sa po styroch dnoch ako tak pozviechala... takze tak si zatial uzivame navstevy... mam strach aby sa mi tu cela partia nenakazila..
urcite sa ozvem zatial vas vsetkych zdravim a tym co uz odchadzaju na vianoce domov prajem krasne Vianoce a peknu dovcu 😉
Pauli
parada ze uz pises z noveho.. este raz vsetko krasne, nech sa vam dobre byva 😉
Ingrid
Elenka je sikulkaaa 😵 😵 s tym nocnickom... a este aj tanecnicku z nej mas... 😵 aj nasa tu uz s nami tancuje sadne si do kolien a plieska si o zem zadocek... a tlieska si do toho a robi ksichtiky 😀 a dokonca extremne na jej oblubene pesnicky 😉
a vrucna vdaka za postu odpisem!!

vsetkym krasny cas!!

iii
16. dec 2008

dobre ranko,

verco, uzivaj si navstevy a rychle zotavenie! ktore su teda mimcine oblubene pesnicky?

lubi ton v tone, myslis naprilkad svetlo a tmavo zlta? heh, ja ani neviem, ma ist tmavsia farba na stenu kde je okno? ci na opacnu? heh nie nadarmo som mala na zakladke solovku zlu znamku z vytvarnej 😀
inak s tym nocnickom s tebou celkom suhlasim, je to zvlastne s tym chlapcekom, ako si to popisovala.
teda radsej do troch rokov plienky a bez stresov, ako do jedneho a so stresmi, ale na druhej strane od isteho veku to deti vedia ovladat a tak sa mi to zda byt ako ignorovanie ich schopnosti, ked im neumoznime rozvijat tuto schopnost. my sme teda aj dost vela uplne bezplienkovali, ked mala elenka niekolko mesiacov, je to sice pracne, ale prisiel mi to ako velmi mily druh komunikacie. a ked vidite, ze dieta je schopne na nejake znamenie zatlacit, tak ho uz nenechate kakat bezprizorne do plienky...
jeeemine ja sa vyjadrujem ako hotentot 😀

lenka tak sa tesime na spravy 😉

paula
16. dec 2008

ahoj Verco, uz jsi nam tu chybela! Brzy se uzdrav a at se ti vsichni nenakazi, to by byla skoda. Miminka se tedy zda extremne muzikalni? 😵 Jsem zvedava, jak ted vypada.

Ingrid, ty jsi taky chtela pridat fotky. I kdyz ja Elenku nedavno videla - spici v aute 😀 😀 😀
Ty jsi zvladla i bezplenkovou? to te obdivuji, ja jsem se obcas pokousela, ale nejak nam tak komunikace nefungovala. 😕

iii
16. dec 2008

pauli este ich musim vyretusovat a upravit 😉
bezplienkovanie sa tykalo iba kakania, a to len do doby, co sme nekupili koberec 😀 😉 elenka ale kadila uplne pravidelne po kojeni, takze to nebola ziadna veda.

vcera mi krankengymnasta povedal, ze mam na chrbte svaly ako jazvecik.....!!! 😀 😝 tak usilovne od rana cvicim.

pauli ako ste na tom so zariadovanim? robis nieco aj sama?

fabienamata
16. dec 2008

Ingrid,presne tak.Ak to chces do detskej taj je velmi pekna mandarine,bledsia a tmavsia.A mozes farby rozdelit aj tak ako pises, na 2 susediace steny.Ale mozes ale aj tak ,ze steny rozdelis do vysky asi tak meter,tam natries tmavsou a zbytok aj zo stropom bledsou....mozes prechod farieb zvyraznit peknou bordurou ,su velmi pekne motivy ,hlavne do detskych izbiciek.
A ci tmavsia farba ,tam kde je okno,to je na tebe.Myslim si ,ze na tom az tak nezalezi.
Ja ked som davala malovat byt, tak som dostala katalog farieb, a tak som sa tam vysantila.Neboj sa aj sytejsich farieb. Drzim palce. A Elenka ti urcite pomoze 😉 moze aj ona prispiet otlackami svojich ruziciek, v takom kutiku , to zalezi ako mas nabytok.Je to mile.A originalne. 😎

paula
17. dec 2008

dobre rano! Podarilo se mi neuveritelne, vstat drive nez Laurinka! to je fakt pekne. Uz se mi podarilo vyridit nekolik dlouho odkladanych mailu.
Ingi, tak to jo s tim bezplenkovanim. 😉 Jestli neco delam sama? To vis ze, co tak pri Laurince stihnu. Hawar vetsinou udela tu tezkou praci (postavi skrin za pul hodiny) a ja do ni pak 4 hodiny rovnam obleceni. 😀 Ale postavit skrin fakt nedokazu. Ted jsme zase pohnuli s kuchyni - uz mame zapojenou vodu, tak muzu davat veci do skrinek tam. Uz mam strasne dlouho presadit kvitka, ale to se s L. neda. Ono je dost veci, co se s L. nedaji delat. 😒 Ale pokud me to dneska chytne, tak vymaluju kuchyn. Ty me na to tak lakas, ze to delas sama. No a taky bych chtela napect cukrovi a zabalit darky a jeste mam neco nakoupit, tak nevim do ceho se pustim nejdrive. Taky na me cekaji 3 pracky na vyzehleni....
No ale loznici a obyvak uz mame hotove, ted jeste dodelat tu kuchyn a L. pokojicek asi zustane az do pristiho roku.... Ona ho ale stejne zatim moc nepotrebuje, hracky ma v obyvaku a spi u nas. Jen me by tesilo dat ji tam hracky a mit obyvak uklizeny. 🙂
Svaly jako jezevcik??? To jsem tedy jeste neslysela.Ani bych nevedela, jestli to brat jako lichotku, nebo jako urazku. 😉

Holky vite co me nas.... Mam uz dlouho na e-bay vyhlidnutou kuchynku, ze ji L. koupim, pokud v obchodech neuvidim neco lepsiho. Davaji ji tam vzdycky znovu (nova na sofort-kaufen preis) no a stala porad 26e +7e Versand. Nechtela jsem ji objednavat v minulem bydlisti, ze bude vic kramu na stehovani a ted jsem se divala, ze bych ji objednala a oni ji pred vanoci zvedli na 35e + 7e versand. 😠 tak me to pekne stve a L. dostane asi nejvetsi darek k narozeninam az po narozeninach. 😒 je to trapny, ale jeste je mala, tak to snad prezije.

fabienamata (uz jsem zase zapomela jak se jmenujes, promin 🤐 ) zda se, ze ty se v malovani fakt vyznas. Holky vy me svadite k tomu pustit se do te kuchyne sama. Uvidim, jak bude L. dnes odpol. spat.

mausi
17. dec 2008

Hellou zeny !

Ja vas nezanedbavam, ale predevcirem se mi smazal dlouhatansky prispevek, co jsem vam napsala, takze se do nej ted tak nejak zhruba pustim znovu. Tak jen par reakci:

Pauli, fabienka je Luba . 🙂
Jinak ja v nedeli vice mene delam vsechnu praci, co potrebuju a nikdo se na za to blbe nediva. Fakt zalezi na tom, jakyho razeni jsou sousedi. Urcite bych v nedeli odpoledne nezacala vrtat do zdi, ale kdyz si v nedeli chci vyluxovat, neni to tu pro nikoho problem. Myslim, ze pokud clovek nerusi ostatni, tak at si dela, co mu vyhovuje.
Jinak s tim dareckem pro Laurinku si nedelej hlavu. Bude z toho mit stejnou radost ted jako potom.... My zas budem Valentinkovi jeho hlavni darek k vanocum, tu postel, vlastne sestavovat, az se budem stehovat, coz asi bude az v unoru. Ale co se da delat. Pod stromeckem stejne par malickosti mit bude.... ehm... no vlastne tam bude mit docela dost. 🙂

Lubi, ja te s tim kakanim asi zklamu. Ten chlapecek u tvoji sestry ve skolce (mimochodem na Slovensku nebo v Nemecku ?) klidne mohl byt Valentin ve 2,5 letech. Kakat na nocnik zacal az s uderem tretich narozenin a to uz davno umel vyborne komunikovat. Mluvit zacal dobre uz hodne brzy, ale myslim, ze s reci a schopnosti neco vyjadrit to nesouvisi. Z CR jsem za to byla tvrde kritizovana, ale tady to kazdy bral uplne normalne, vcetne mne. Respektive zkouseli jsme leccos, ale proste si nedal rict a nakonec si stejne udelal vse podle sveho, jako vzdycky. 🙂 Myslim, ze jsme jako rodice nic nezanedbali, snazili jsme se vselijak, ale nikdy jsem se z toho nijak zvlast nestresovala. Kdyz mu byly tri, proste zacal chodit kakat na nocnik sam a tak nam vlastne nic neuteklo. Nevim, jak to bude u Rebeccy, ale ja se k tomu budu stavet stejne. Pokud to pujde, pujde, kdyz ne, dame si na cas. 😉

Holky, ja byla v sobotuy konecne na bezkach ! Byla to nadhera. Super stopa na klasicku i brusleni, nikde ani zivacka, bylo to uz za soumraku, tak jsem tam byla uplne sama, no parada !!! Jeste jsem to uplne nezapomela, ale kondice je ta tam. No a v nedeli jsme byli na vanocnim trhu v Ulmu. Bylo to moooc krasny, ale strasny davy, s kocarkem jsem se tam vubec nechytala. Asi uz je ze me pomalu vesnicka boule, ale ja se fakt tesila domu na ten klidek. 😀 Ale trhy krasny, to jo.

No a jinak jsme v pondeli zakoncily s Rebeccou osteopatickou lecbu s dobrym vysledkem, tak snad snad snad ... no bojim se to napsat, tak radsi pockame, jak se vsechno bude dal vyvijet. Beruska je ted spokojena a mooooc hodna. Hodim par dalsich fotek.

A kdypak se vraci cestovatelka Danka z Korsiky ?

Tak zatim ! Jdu balit vanocni darky !!!!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre